5D T De saaiste tweekamp uit de geschiedenis Zwarte Wolf houdt koploper in toom Tweede LSG raakt in troebel water Florijn moet zich bewijzen Tuchtcommissie aan de slag Winst van Argentinië m-mm DONDERDAG 17 DECEMBER 1987 PAGINA 19 AMSTERDAM - Het overleg tussen het Nederlands Olym pisch Comité en het bestuur van de K.N.R.B. heeft, overeenkom stig de voordracht van de roei- bond, zes voorlopige Olympisce kandidaten opgeleverd: drie po tentiële en drie mogelijke. Tot de pre-olympische equipe behoren drie leden van Die Leythe: Jos Compaan, Valeria van Gronin- gen-Racila en Ronald Florijn. Van de zes betrokken coaches zijn er met Rob Robbers, Steven van Groningen en Jan Klerks eveneens drie van Die Leythe af komstig, zodat, als alles volgens plan verloopt, de Leidse vereni ging goed vertegenwoordigd zal zijn in Seoul. Potentieel kandidaat zijn de ploegen, die tijdens de wereldti telstrijd in Kopenhagen enkele maanden geleden in de finale kwamen. Het N.O.C. hanteert dit als eis voor uitzending naar de Olympische roeiwedstrijden en de potentiële kandidaten behoe ven slechts vormbehoud te to- Het gaat hier om de dames- dubbelvier van coach Robbers met daarin Jos Compaan. De mannen stuurmanloze vier en de mannen dubbelvier eindigden in Kopenhagen eveneens bij de laatste zes. Tijdens dit laatste we reldkampioenschap maakte Ro nald Florijn deel uit van de Ne derlandse dubbelvier. De Leidse student verliet in september ech ter de ploeg om met skiffeur Ni co Rienks een dubbeltwee te gaan vormen. Daarmee verruilde Florijn een potentiële kandida tuur voor een mogelijke. Deson danks ziet de meervoudige natio nale kampioen op lange termijn meer in de dubbeltwee met Rienks, waarvoor Florijns eigen coach Klerks door de roeibond is gevraagd de coaching op zich te nemen. Eveneens mogelijke kandi daat is Valeria van Groningen. 'JDe Roemeens skifkampioene van 1984 was ten tijde van de W.K. in Kopenhagen nog geen Nederlandse en zal in de aanloop naar Seoul moeten aantonen tot de beste zes boten te kunnen be horen. Rienks/Florijn, Valeria van Groningen en de derde mogelij ke kandidaat, de skiffeur Henk Jan Zwolle, kunnen hun Olympi sche ticket verdienen bij de in ternationale wedstrijden eind mei in Essen en een maand later op de Bosbaan tijdens de wed strijden van de "Koninklijke". De Rotsee-Regatta in Luzem, half juli was aanvankelijk aange wezen als beslissende regatta. Zowel het N.O.C. als de roeibond waren echter van mening, dat dat te laat zou zijn. Luzern wordt i alleen gebruikt in twijfelge vallen. J.K. LEIDEN - De 'zaak Lifters' neemt steeds dreigen der vormen aan voor de Oegstgeester tafeltennis vereniging. Het hoofdbestuur van de Nederlandse tafeltennisbond heeft de zaak, die handelt om even tuele omkooppraktijken van de BT Lifters/Oegst- geest om het kampioenschap van de eerste divisie te behalen, in handen van de tuchtcommissie ge legd. De aard van de klachten van de concurrenten van Oegstgeest, Middelburg-Zuid en OTTC en de aan gedragen bewijzen geven aanleiding tot een diep gaand onderzoek. Bondscompetitieleider Van Blokland deelde mee dat ook schriftelijk bewijsma teriaal is aangedragen naast een bandopname van de Apeldoornse speler Leeferink van De Blaeuwe Werelt. Leeferink had voor een regionale omroep verklaard door een tegenstander van Oegstgeest te zijn benaderd om zijn partij weg te geven. Een spoedige afhandeling van deze tuchtzaak is van het grootste belang met het oog op de nieuwe competitie-indeling, waarmee Van Blokland mo menteel druk bezig is. Als Oegstgeest namelijk schuldig wordt bevonden aan (poging tot) omko ping kan de promotie naar de eredivisie ongedaan worden gemaakt. Voorzitter Sjaardema van Oegstgeest neemt de hele zaak nog steeds luchtig op. „Wij vieren morgen gewoon onze kampioensreceptie. Ik blijf erbij dat wij vrijuit gaan. Ik reken er dan ook op dat wij ge woon in de eredivisie worden ingedeeld. Ik heb de afgelopen weken niets gehoord wat mijn mening kan veranderen". Laatste kans voor Karpov SEVILLA (GPD) - Na een tamelijk langdradig loopgravengevecht is de 23e matchpartij tussen Anatoly Karpov en Gary Kasparov afgebroken in een ongeveer gelijke positie. De stand blijft 11-11. Hoe het spel in Sevilla ook zal eindigen, vast staat dat de match ongetwij feld de saaiste is uit de geschiedenis van de tweekampen om de wereldtitel. Daarvoor is geen schuldige aan te wijzen. De zaken lopen wel eens zo en wie kan er wat aan veranderen? Misschien mensen als Dadasjev, de helderziende uit de USSR, die de spelers beiden, zoals hij zegt, aan een touwtje heeft. Wat moeten nuchtere mensen geloven van deze verhalen, die in de schaakwereld wel vaker de ronde doen als er niets spectaculairs aan de hand is. Scha kers zijn bijgelovig, dat is bekend, en misschien daardoor zijn ze wel eens gemakkelijk te beïnvloeden. Dadasjev heeft de overwinning van Karpov voorspeld en voorlopig heeft hij nog geen ongelijk gekre gen. Dat er dan weinig minder dan een wonder zal moeten gebeuren is wel zeker, want de 23e partij staat zeker niet gewonnen voor Karpov en of hij de 24e met zwart in zijn voordeel zou kunnen beslissen als Kasparov, zoals steeds, op veilig heid speelt? Dat gelooft eigenlijk niemand. Karpov wist gisteren wat er voor hem op het spel stond. Voor het eerst in de match begon hij met de c-pion, maar het werd niet duide lijk welk ideaal hem hierbij voor ogen had gestaan. Kasparov slaag de erin een onschuldige Gruenfeld- positie te bereiken en na de ruil der paarden leek er voor de uitdager geen doorkomen meer aan. Er volgde een fase van omgroeperen en heen en weer schuiven, doch plotseling kwamen er nieuwe spanningen, mede onder druk van de klok. Na 40 zetten moest worden afgebroken en ongetwijfeld zal de strijd vandaag met grote felheid worden voortgezet. Wit: A. Karpov. Zwart: G. Kasparov 23e matchpartij, Sevilla 1987 Engelse Opening Er zijn vele verdedigingsmetho des voor zwart. Kasparov antici peert op de overgang naar zijn ge liefde Gruenfeld-partij. 4. c4xd5 Pf6xcL5, 5. d2-d4 Kasparov krijgt zijn zin. Andere goede zetten zijn 5. e3 en 5. e4, waarmee de Engelse opening zijn eigen karakter zou hebben behou den. 5...Pd5xc3,6. b2xc3 g7-g6, 7. é2-e3 Karpov wil in deze partij de spanning niet al te snel verbreken. Na 7. e4 zou de bekende positie uit de ruil variant van het Gruenfeldin- disch ontstaan. 7...Lf8-g7, 8. Lfl-d3 Leidt tot varianten, die nog niet zo diepgaand onderzocht zijn. Ke- res placht de loper naar c4 te ont wikkelen. Na 11. Le4 Lb7, 12. Lxb7 Dxb7, 13. dxc5 Lxc3 zou het spel te gauw vervlakken. H...Tf8-d8, 12. Ld3-e4 Lc8-a6 Kasparov gaat de spanningen niet uit de weg; 12...Lb7 was ook hier een goede verdediging. 13. c3-c4 Pb8-c6,14. d4-d5f7-f5 Vooral niet 15. Lc2? Txd5! 15...e7-e5 16. e3-e4 Na 16. dxc6 e4 wint zwart zijn stuk met voordeel terug en 16. Pg5 kost na 16...e4 17. Lc2 Txd5! weer een pion. 16...Pc6-d4, 17. Pf3xd4 c5xd4 Deze positie is niet zo gemakke lijk te taxeren. De witte pion op c4 is kwetsbaar, dus moet er een toren naar de c-lijn. Daarna kan wit het met de opmars van zijn a-pion pro beren. 18. Lcl-g5 Ongetwijfeld zal Karpov hier ook 18. exf5 gxf5, 19. Lxf5 Lxc4, 20. Dh5 hebben overwogen. Na 20...Lf8 gaat de witte aanval even wel niet goed verder en de zwakke d-pion is ten dode opgeschreven. 18...Td8-f8, 19. Tfl-d Ta8-c8 Met deze toren zal de wereld kampioen nog heel wat laveren; zijn positie is afdoende veilig en scherp tempospel is voorlopig niet aan de orde. 20. Lg5-d2 Tf8-f7, 21. a2-a4 Droomt van 22. a5 bxa5? 23. c5! Uiteraard laat Kasparov het zover niet komen. 21...f5xe4 Ook de manoeuvre Lg7-f8-c5 kwam in aanmerking, maar zwart heeft geen haast. 22. De2xe4 Tc8-f8, 23. f2-f3 La6- c8, 24. a4-a5 Lc8-f5, 25. De4-e2 Tf8- e8, 26. Ld3-e4 Haalt combinaties met e5-e4, ge volgd door Tfe7 uit de stelling. 26...Lg7-f8 Beide -partijen beschikken over sterke strategische steunpunten. Het spel is voor de zoveelste keer in deze match weer eens vastgelopen. 27. De2-d3 Lf8-c5,28. Tbl-al Dc7- d7, 29. Tcl-el Dd7<8, 30. Kgl-hl Een andere mogelijkheid was 30. f4, maar na 30...exf4, 31. Lxf4 Txe4, 32. Txe4 Te7, 33. Tael Txe4, 34. Txe4 bxa5 staat zwart beter. Kasparov speelde ook ditmaal op 'safe'. De 23ste partij eindigt delijk in remise. Karpov ziet het niet meer zo zit ten, maar hij heeft geen keus. Aan remise heeft hij immers niets. de boot in, terwijl Frank den Her der blij mocht zijn dat er voor hem nog een halfje inzat: 3-5. LEIDEN - Terwijl Philidor 2 een verdienstelijk gelijkspel in de wacht sleepte tegen de schakers van Overschie, moet LSG 2 in de tweede klasse C van de landelijke competitie oppassen niet in de moeilijkheden te geraken. De LSG-reserves gingen tijdens de vierde ronde met 2-5 de boot in te gen het Dordise Groothoofd. Een resultaat waarmee de Leidenaars, een totaal van drie matchpunten ten spijt, naar de voorlaatste plaats op de ranglijst duikelden. Philidor 2 heeft slechts één matchpunt meer, maar is mede dankzij de bordpunten nog een goede mid denmoter. Aan Philidor-zijde kreeg Ton Ko- hlbeck de zwarte Piet-toegespeeld. Hij sloeg overtuigd van zijn kansen een remiseaanbod af, maar delfde vervolgens wel het onderspit tegen zijn Overschie-opponent. Die mee valler was voor de gasten juist vol doende om nog tot een gelijkspel te komen. Degelijke winstpartijen waren er in dit treffen voor Nico Kuijf en Wim Vriend, terwijl ook Michiel Vergeer weinig problemen kende om tot een overwinning te komen. Buiten Kohlbeck verzuim den ook Heieen de Greef en Ab Smit om hun ploeg over de streep te trekken. Zij lieten met een plus pion in het bezit hun opponenten tot remise ontsnappen. Debutant Fred Slingerland stond eveneens goed, maar ging-in tijdnood het schip in, terwijl Henk van Loon met een snel verlies genoegen diende te Bij LSG 2 is het momenteel hom meles aan de staartborden, waar de nullen als rijpe appels van de boom vallen. De Boer en De Groot kre gen hier in het duel tegen Groot hoofd stevig klop. Duindam ge raakte wel in de wedstrijd, maar zag zijn goede positie weer als sneeuw voor de zon verdwijnen. Bovenin moest weliswaar stand-in kopman Leo Huijsdens met een re delijk kansloze nederlaag vrede hebben, maar kwam Annemarie Benschop toch tot een vlotte winst en tekende Ruud Mieremet voor een plusremise. Ada van de Gies- sen haalde met de hakken over de sloot nog een puntendeling, terwijl de afgebroken positie van Christi- aan Manniën volledig op remise staat: 2-5 voorlopig, met 21/:-5l/2 als vrijwel zekere uitslag. In 3D kan Voorschoten 1 na een 3-5 nederlaag tegen Fischer Z de laatste kampioensaspiraties wel weer overboord gooien. De beslis singen lieten weliswaar lang op zich wachten, maar tekenden zich wel vrij spoedig af. Geert Sluiter poogde lange tijd een openings blunder ongedaan te maken, maar diende zich tenslotte toch in zijn lot te schikken. Na een verdienstelijke remise van Sander Hilarius wist de thuisclub het scoreverloop nog re delijk naar wens te houden. Welis waar speelde kopman Aart Huizer teveel op de aanval en moest ook hij zich nog voor afbreken in ver lies schikken, maar daarna trokken Frits Fritschy en Ger Both (vierde winst op rij) de score weer in even wicht: 2Vj-272. Het bleek echter een vertekende stand: Erik Bongers en Bert Houweling gingen kansloos LOTING EC-TOERNOOIEN In 3C miste LSG 3 een laatste kans op aansluiting bij de top, door met een voorlopige 4xh.-2xli de boot in te gaan tegen Pat Mat. Omdat Andreas Lind in zijn afgebroken duel volledig op winst staat (eind stand dus vermoedelijk 4V2-3V2), keek iedereen verwijtend naar ploeggenoot Ian Johnson. Die liet zich in gewonnen positie flessen en kreeg daarna al snel de onnodige nul aan zijn broek. Johnson zat er (Por) - Anderlecht (Bel), een tijdje aangeslagen bij, maar dat kon uiteraard niet meer verhinde ren dat Pat Mat de vereiste twee matchpunten binnensleepte. Winstpartijen waren er aan Leidse zijde nog voor Remmelt Otten en Raoul van Ketel. 32...Lf5xe4, 33. f3xe4 33...Tc7-f7, 34. Dd3-g3 b6xa5 Dit is niet geheel zonder risico. Kasparov vertrouwt op zijn sterk geposteerde loper. 35. Ld2xa5 Tf8-f4, 36. Tcl-el Dc8- a6, 37. La5-d2 Tf4-f738. Dg3-d3 Te8-f8, 39. h2-h3 Ventilatie. 39...Tf7-f2, 40. Tbl-al Da6-f6 Einde van de tijdnood. DIAGRAM wit: Khl, Dd3, Tal, Tel, Ld2, pi. c4, d5, e4, g2, h3. zwart: Kg7, Df6, Tf8, Tf2, Lc5, pi.a7, d4, e5, g6, h7. In deze positie werd de partij af gebroken. Karpov gaf zijn 41e zet onder couvert af. Voor de hand ligt 41. Ta5, maar dan heeft wit reke ning te houden met de combinatie 41...Txg2, 42. Kxg2 Df2+, 43. Khl Tf3,44. Tfl Dxfl+, 45. Dxfl Txfl+, 46. Kg2 Tdl, 47. Txc5 Txd2. Dit eindspel staat vermoedelijk niet slecht voor wit. Kasparov hoeft er overigens niet op in te gaan en kan in dat geval eenvoudig met 41...Dd6 antwoorden. Na 42. Teal moet hij wel met eventuele kwali teitsoffers rekening houden. Ongetwijfeld zal Karpov de par tij vandaag willen voortzetten. Ob jectief gezien lijkt mij de stelling in evenwicht en remise zou daarom het meest logische resultaat zijn, maar na zwarts 34e zet is er weer meer spel mogelijk en daar moet de uitdager het van hebben. Dat Kar pov er een vol punt uit zal slepen ligt niet in de lijn der verwachtin gen, maar dat hij het tot het uiterste zal proberen is vrijwel zeker. Zo wordt het dan toch nog spannend in Sevilla. HANS BOUWMEESTER LEIDEN - Het interregionale zaal voetbalteam van Zwarte Wolf heeft de smaak te pakken. Na Glasber gen, Bax, Ceverbo en FC Datagold weet nu ook koploper De Maas de kracht van de Leidse ploeg. In een spannende finale werkte de ploeg van sponsor Jan Verbaan een 5-1 achterstand weg en behaalde een verdienstelijk gelijkspel. In de hoofdklasse maakte Menken- /Landbouw tegen Sloos Sport geen fout. De Noordwijkse ploeg be haalde een 7-2 overwinning. De wedstrijd tussen Bax en Neptunus (interregionaal) wordt morgen avond gespeeld. De Maas - Zwarte Wolf 5-5 Na het drama bij SC Hogenboom (een 19-2 nederlaag) en het verkrij gen van een nieuwe sponsor, moet elke ploeg in de interregionale competitie weer rekening houden met de positieve dadendrang van de Leidse ploeg. Zonder de zieke Jan van der Rey- den zette Piet Sloos de koploper al in de eerste minuut op een 1-0 ach terstand. Nadat de Maasdamse doelman nog tweemaal de hulp van het houtwerk had gekregen, kwam de ommekeer. In een kort tijdsbestek kwam De Maas op een 3-1 voorsprong. Ook in de tweede rondgang kreeg de ploeg van inval ler-coach Chris van Tongeren geen vat op de wedstrijd zodat De Maas nog tweemaal kon scoren 5-1. Met nog zes minuten te spelen en nadat een speler van de thuisclub naar de strafbank was gestuurd, was het Wim de Roo die met een hattrick de Leidse ploeg in de race hield (5-4). De sensatie werd com pleet toen Gerrie Nachtegeller vlak voor tijd zelfs de gelijkmaker in schoot (5-5). BUENOS AIRES (SID) - Wereldkampioen Argentinië won gisteren in Buenos Aires de vriendschappelijke interlandwedstrijd tegen West- Duitsland met 1-0 De treffer werd negen minuten na de rust gemaakt door Burruchaga. De voorzet kwam van Maradona. De herhaling van de Finale van de wereldtitelstrijd van Mexico 1986 werd vooral na de pauze beheerst door de Argentijnen, die over hun sterkste spelers konden be schikken. West-Duitsland, zaterdag goed voor 1-1 tegen Brazilië, miste op de Zuidamerikaanse tournee zijn beste aanvallers Allofs, Voller en Litt- barski. De wereldkampioen bracht liefst acht spelers van de finale van 1986 op het veld. De Westduitse coach Franz Beckenbauer kon slechts één man met WK-ervaring in het veld brengen: Lothar Matthaus. In de eerste helft kon West-Duitsland redelijk stand houden. Na de eerste twintig minuten, waarin Argentinië zijn kansen liet liggen, kregen de Westduitsers greep op het spel. Rolff van Leverkusen bemoeide zich met Maradona en hield hem de eerste 45 minuten redelijk uit de wedstrijd. Na rust drong Argentinië al sterker aan en in de 54ste minuut werd de vertrouwde tandem Maradona-Burruchaga in stelling gebracht. De ster van Napoli was aan de linkervleugel onnavolgbaar en besloot zijn actie met een voorzet. Op de elf-meterstip stond Burruchaga, ook al de man van de winnende treffer in de finale om het wereldkampioenschap, klaar om uit te halen. Doelman Illgner, die Immel in Argentinië als eerste man afloste, was kansloos: 1-0. De Westduitsers hadden hun eerste en enige kans uit de wedstrijd toen al voorbij laten gaan. De jonge Klinsmann had met een kopbal de paal geraakt. Sloos Sport - Menken/Land- bouw 2-7 Met Wim Meutstege als nieuwe speler in de ploeg heeft Sloos Sport zich geen moment als sub-topper waar kunnen maken. Tegen een ge motiveerd spelend Menken/Land- bouw werd verdiend verloren. De teruggekeerde Peter Ruygrok zette persoonlijk met vier doelpunten de Leidse ploeg op een zijspoor. Alleen in de eerste helft, nadat Ruygrok voor het eerst doelman Wijnand Sloos gepasseerd had, kreeg de ploeg van coach Frans Sjardijn een groot aantal doelrijpe kansen. Maar Martin de Jong, Ben Heemskerk en Arthur van Orssa- gen vonden in doelman Ed Zuid hoek een te groot obstakel. Mare Vink, Berend van der Linden en Eric Groenewoud bezegelden het lot van de thuisclub. Slechts Fred van Haarlem, na een knap één tweetje met Meutstege en Martin de Jong lieten de Noordwijkers op nieuw aftraDDen. THB Boys - Jan de Kuyper 2-2 Ook nu waren beide ploegen aan elkaar gewaagd. Net zoals de twee voorgaande keren werd ook nu een 2-2 eindstand bereikt. Richard Trompert maakte een verdienste lijk debuut bij de ploeg van John de Kooker. Nadat Laurens van der Voort De Kuyper op voorsprong had gezet, scoorde Trompert twee maal voor de thuisclub. Lau van der Voort zette tenslotte de juiste uitslag op het bord (2-2). Noordwijk - Lugdunum 3-9 Met René van Hensbergen in het doel (Ronald van Kesteren brak za terdag zijn enkel) werd Noordwijk in de eerste helft al naar een neder laag gespeeld. Albert Siera (3x), de butant Fred Kanbier (2x) en Hans van As zetten gezamelijk een 0-6 stand op het scorebord. Edwin Verhoogt (2x) en Harm de Vos voegden daar na de rust nog drie doelpunten aan toe. Andries Wendt (2x) en Gerben Vogelaar zorgden voor de Noordwijkse produktie. Zege voor Van Kempen DEVENTER (ANP) - Twee valpar tijen van naaste concurrenten Kra mer en Niesten brachten mara thonschaatser Richard van Kem pen woensdagavond in Deventer in de hem ongebruikelijke rol van aanvaller. De heerser van de laatste twee seizoenen attaqueerde en greep de winst, zijn tweede in de in periodes verdeelde KNSB-beker- competitie. De zege in Deventer, de eerste wedstrijd uit de derde pe riode, moet voor Van Kempen, de afgelopen week al winnaar van de zesdaagse, de ommekeer brengen. De eerste tweede periodetitels wa ren voor Kramer. Scheidsrechters: Richardson (GBr) en Haukilathi (Fin). Scores C Dynamo Minsk (Sov) - KV Mechelen (Bel). Spor ting (Por) - Atalanta (Ita), Young Boys (Zwi) - Ajax (Ned), Olympique Marseille (Fra) - Rovaniemi Het Alphense ASC werkte zich in dezelfde klasse enigszins uit de nesten, door het toch niet zwakke Desisco 3 met 4lh-3lk de baas te blij ven. De zege was nipt, maar zeker niet onverdiend. Kopman Peter Passenier nam met een stukoffer een meer dan verdiende winst voor zijn rekening, een voorbeeld dat navolging vond door Gerard den Hollander en Piet de Jong. Remi ses waren er voor Onno van Dijk, Jan de Wit en Mark Petrelli, die al len kansen op meer onbenut lieten. Thiemen Apeldoorn en Gert-jan Baas kwamen niet onder verlies uit. Voorschoten 2 moet inmiddels in deze klasse serieus met degradatie- gevaar rekening houden. Tegen MEMO 2 werd het een 272-572 ver lies. Routinier Wise en Markus Driessen kwamen als enigen tot winst, maar deden dit dan wel ge lijk op een overtuigende wijze. Abraham Kuiper tekende verder nog voor een vlotte remise. UEFA-beker: Vitkovice (Tsj) - Espanol (Spa). Panathinaikos (Gri) - Club Brugge (Bel). Leverkusen (WDI) - Bar celona (Spa), Hellas (Ita) - Werder.Bremen (WDI) ZAALVOETBAL INTERREGIONAAL De Maas Ceverbo Den Dam Siv; FV Snoekie Bax Glasbergen 11-17 11-15 10-13 11-13 10-12 11-10 FC Datagold Zwarte Wolf Neptunus Silva Boys Hogenboom De Rozet HOOFDKLASSE Van der Plas 12-23 Menken/L. 11-17 Van Egmond Sloos Sport THB Boys De Kuyper 12-14 12-13 12-11 FC Lisse 12-11 Lugdunum Boerenburg Landwer ROAC 79 BUITENLANDS VOETBAL Anderlecht - Jong Lede 2-0 (2-0), Beveren Club Luik 1-0 (0-0), Beerschot - Lierse SK 2-3 (1-2), Eeklo - Sint Truiden 1-2 (2-1) Sint Truiden wi strafschoppen, Charleroi Patro Eysden 2- verlenging (2-2, 2-2), Seraing - Kortrijk 1-4 (1-1), KNSB-competitie, vierde ronde. EERSTE KLASSE B: De Ooievaar - De Variant 4-6; Het Witte Paard (SvG)- Charlois/Europoort 5- 5; LSG Het Witte Paard (Zaandam) 3-7; DSC Des'sco/WGM 2 4-5 (progn 4 1/2-5 1/2); DD - BSG 2 7-3. TWEEDE KLASSE C: De Ooievaar 2 - DD 2 3-5; Het Witte Paard 2 (SvG) - Charlois/Europoort 2 4- LSG 2 - Groothoofd 2-5 (progn. 2 1/2-5 1/2). DERDE KLASSE C: VVV - Utrecht 3 4-4; Voor schoten 2 - MEMO 2 2 1/2-5 1/2, De Amstel - ZSC/Saende 2 1/2-5 1/2; ASC - Desisco/WGM 3 4 1/2-3 1/2; Pat Mat - LSG 3 4 1/2-2 1/2 (progn 4 DERDE KLASSE D: Voorschoten - Fischer Z 3-5; Spijkemsse - Caissa 21/2-51/2; US - Promotie 3- 4 (progn 4-4); Cappelle a/d IJssel De gil 3 1/2-4 1/2. De standen: EERSTE KLASSE B: DD 1 8-28; Charlois/Euro- poort 6-21 1/2; Desisco/WGM 2 6-21HWP (Z) 5- 22 1/2; De Variant 4-21 1/2; LSG 1 4-19; HWP (SvG) 3-17; De Ooievaar 2-18; BSG 2 2-17; DSC 0-14 1/2. TWEEDE KLASSE C: Groothoofd 6-19; Dord recht 6-17; HWP (SvG) 2. Overschie en DD 2 5- 17 1/2; Philidor Leiden 2 4-19; Zeist en Charloi s/Europoort 2 3-15; LSG 23-13; De Ooievaar 2 0- 9 1/2. DERDE KLASSE C: ZSC/Saende 8-20 1/2; Pat Mat 7-211/2; MEMO 2 6-191/2; Desisco/WGM 3 5-16 1/2; LSG 3 4-18; ASC 3-13 1/2; VW 3-12 1/2; De Amstel 2-12; Utrecht 3 1-14 1/2; Voor schoten 2 1-11 1/2. EUROPA CUP 1 Den Bosch (Ned) - Orthez (Fra) 96-87 (46-36). 5 Den Bosch: Thompson 25, Kuipers 19, Bottse 17, Reddick 15, Pieterse 10, Schilp 6 en Korthout 4. Scores Orthez: Deganis 16, Carter 15, Hufnagel 14, Scheffler 12, Ortega 12, Kaba 11Gadou 5 en Haguet 2. Aris Saloniki (Gri)-Satum Kóln (WDI). Stand Partizan 4 3 1 7 366-360 Den Bosch 4 2 2 6 385-386 Köln 3 2 1 5 300-281 Maccabi 3 2 1 5 305-301 Saloniki 3 2 1 5 272-269 Orthez 4 1 3 5 367-377 Milan 3 2 1 5 267-277 Barcelona 4 0 4 4 377-388 MARATHON DEVENTER 1Richard van kempen (Nieuwveen), 2 Jan-Eise Kromkamp (Oldeholtpade). 3. Henri Ruitenberg (Oldebroek), 4. Herbert Dijkstra (Pesse), 5. Ed ward Hagen (Lisse). 6. Ene van de Boogert (Eind hoven). 7. Jaap Jonkman (Andijk), op één ronde: SLALOM MADONNO Dl CAMPIGLIO 1 Alberto Tomba (Ita) 1.43,97 (51,67+52,30), 2. Rudolf Nierlich (Oos) 1.45,31 (52,70+52,61), 3. Bojan Krizaj (Joe) 1.45,54 (51.70+53,87). 4. Ar- min Bittner (WDI) 1.45,78, 5. Carlo Gerosa (Ita) 1.46,07. 6. Christian Orlainsky (Oos) 1.46,52, 7. Thomas Stangassinger (Oos) 1.46,54, 8. Hubert Strolz (Oos) 1.46,74 Stand wereldbeker slalom na twee wedstrijden: 1 Tomba 50 punten, 2. Gerosa 22, 3 Krizaj 21, 4 100 punten, 2. Pirmin Zurbriggen (Zwi) 59, 3. Nierlich 40.4. Rob Boyd (Can) 36,5. Joel Gaspoz (Fra) 30 NOOTDORP EERSTE KOERS. 2000 meter. 1. Baily Dean (A. Mollema) 2.56,5 -1.28,3,2. Burly Shadow, 3. Bri- annen. Toto: winnend 7,40, plaats 2,40 3,701,70, koppel 22,40, trio 133,90. TWEEDE KOERS, 2380 meter 1 Baily Marco (G. van Eykelenborg) 3.28,9 - 1.27,8, 2. Beauty Bronstee, 3 Bonny Westcorner. Toto: winnend 4,30, plaats 1,50 3,00 2,50, koppel 54,50. tno (W Duivenvoorden) 2.53,1 -1.26,6,2. Blik Barbara de Noot. Niet gestart: Zilverdean. Toto winnend 11,30, plaats 1,70 1,20 2,10, koppel 18,60, tno 523,70. VIERDE KOERS. 2000 meter: 1. Zodetia (D Plantenga) 2.47,7 -1.23,9,2 Agen Enkhuizen, 3. Yorki Helvetia. Toto: winnend 4,40 2,80 7,60, kop pel 21,10, trio 1017,70 VIJFDE KOERS, 2000 meter. 1. Yate Middelwi|k (M Bouwhuis) 2.47,9 1.24,0,2. Yoniet Taxis, 3. Anno Buitenzorg. Toto: winnend 5,70, plaats 1,50 2,00 1,10, koppel 28,00, tho 187,30 ZESDE KOERS, 2000 meter 1 Zamba Buiten zorg (F. van Rheenen) 2.52,6 1.26,3,2 Zonne bloem, 3. Arme's Apple. Toto: winnend 5,50, plaats 1,70 6,20 4.00. koppel 84,10. trio 910,80. ZEVENDE KOERS. 1640 meter 1. Adiama Be- roona (J. de Boer) 2.18.9 -1.24,12. Zonia Pnnce, 3. Always Nebit. Toto winnend 5,50, plaats 2,10 2,20 1,60, koppel 37,70, trio 156,90 ACHTSTE KOERS, 2000 meter 1. Ylona D (R. Pools) 2.47,9 1.24,0,2. Ylonga Randalis, 3. Yan kee Fortuna. Toto. winnend 10,50, plaats 1,70 1,60 1,80, koppel 43.00. trio 407,40. NEGENDE KOERS, 2000 meter: 1Zarolien H (S. Woudstra) 2.44,8 - 1.22,4, 2. Ydra P, 3. Zmgaro Evento. Toto: winnend 4,90, plaats 2,90 6,40 5,30, koppel 64,90, trio 4234.50. TIENDE KOERS, 2000 meter: 1. Yfred Star (M. Vos) 2.42,1 -1.21,1, 2. Volant Princess, 3. Youri Prince. Toto: winnend 4,50, plaats 2,001,20 2,20, koppel 5,90, tno 64,10. ELFDE KOERS, 2750 meter 1Yonkers (G Kley- weg) 3.49,3 1.23,4,2. Valerie Fibber, 3. Zeb van de Lente. Toto: winnend 14,80, plaats 2,50 1,70 1,20, koppel 286,50, trio 906,90. Omzet van de totalisator: 306.577,00.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19