'We hebben het niet zo best getroffen' 'Thijs is een nette, chique vent' Avanti haalt opgelucht adem Lankhaar: 'Best tevreden' EC-tegenstanders vrezen PSV en Ajax Na benauwde winst op Fransen KV Mechelen bekert verder Wijk aan Zee Roche stalt fiets in het Vaticaan Nederlaag van volleybalteam Karpov naar Van der Louw verwacht dat libregts zich aan afspraak met KNVB houdt ^DECKBE^987 SPORT PAGINA 17 BORDEAUX (AFP) - Trainer Aimé Jacquet deed zijn colbertje uit, toen hij gistermiddag met het nieuws van de loting werd geconfronteerd. De Fransman had het er warm van ge kregen. „Met PSV hebben we een zware tegenstander getroffen", aldus de coach van Bor deaux. „Een ploeg met inhoud. Het elftal is ongeslagen in de competitie. Dat geeft de waarde van PSV aan. We hebben het niet getroffen met weer eerst een thuiswedstrijd. Dat kost onze aanhang weer een feest. Dat verbaast me niet, want we zijn niet echt fortuinlijk. Ik heb maar één hoop, dat ik een compleet elftal het veld kan insturen". Middenvelder Tigana was vooral blij, dat Bordeaux niet op Real was gestuit. „Dat is de indrukwekkend ste ploeg van Europa. PSV ken ik niet goed, maar als je de resultaten van het Nederlands elftal en Ajax volgt, dan moet het voetbal in Ne derland de stijgende lijn te pakken hebben. PSV is de sterkste in de nationale competitie, dus dat moet een zware kluif voor ons worden". Tigana werd bijgevallen door Dominique Bijotat, zijn collega middenvelder. „Een zware tegen stander, maar alle ploegen bij de laatste acht zijn van gewicht. We hebben gelijke kansen. Ik verheug me op het treffen met Sören Lerby, met wie ik vorig seizoen bij Mon aco heb gevoetbald". Guus Hiddink, de trainer van PSV, toonde zich niet ontevreden over de loting. Heet van de naald reagerend zei hij dat zijn voorkeur in ieder geval niet was uitgegaan naar Real Madrid of Glasgow Ran gers. Bayern München had hem niet zo veel uitgemaakt. „Die ploeg is niet meer wat het geweest is. Bayern draait dit seizoen moei lijk". Dat PSV eerst de uitwed strijd speelt noemde Hiddink gun stig. De komende tegenstander is bij Hiddink nauwelijks bekend. „Maar we hebben de tijd om ons te oriënteren". Young Boys Tonnie Bruins Slot, de assistent van Johan Cruijff bij Ajax, krijgt weinig gelegenheid om de tegen stander van de Europa-Cuphouder in de kwartfinales van het beker- winnaarstoernooi te bekijken. Za terdag speelde Young Boys zijn laatste competitiewedstrijd. De ploeg uit Bern plaatste zich bij de acht, die in een finaleronde om het Zwitsers kampioenschap spelen. Pas op 13 maart, na een winterstop van drie maanden, speelt Young Boys weer een officiële wedstrijd in eigen land, het bekerduel tegen Olten. Een week later, 20 maart, be ginnen de play-offs. De kwartfina lewedstrijden, vastgesteld voor de woensdagen 2 en 16 maart, zijn dan al achter de rug. Bruins Slot, de woordvoerder van de technische staf van Ajax bij afwezigheid van technisch direc teur Cruijff: „We hebben vorig sei zoen ook zo'n situatie gekend. Toen was Malmö niet in competi tie. We zullen Young Boys gaan volgen in hun voorbereiding op de wedstrijd van 2 maart. Waar en wanneer, dat horen we wel. In ie der geval zullen we de banden van de duels tussen Young Boys en FC Den Haag uit de vorige ronde gaan bekijken. We hebben die wedstrij den zelf niet zo gevolgd, want we waren natuurlijk druk met onze duels tegen Hamburger SV". Voor Bruins Slot moet via de Eu ropa Cup weer de weg omhoog worden gevonden voor Ajax, dat in de nationale competitie een onder geschikte rol speelt. „Het is van groot belang om het seizoen suc cesvol te laten verlopen en Young Boys te elimineren. Als ik naar de totale indeling van de kwartfinales kijk, is tegen Young Boys de kans aanwezig de halve finales te berei ken. Met een goede preparatie moet het elftal weer aanzien krij gen, als Europa-Cuphouder moe ten we iets laten zien. Young Boys is geschrokken van de loting. Die vrees voor ons als Europa-Cuphou der is het eerste voordeel". Young Boys reageerde inder daad geschrokken op de tweede Nederlandse tegenstander in het Europa-Cuptoernooi voor beker winnaars. „Ajax is een heel lastige tegenstander. De loting had bijna niet slechter gekund. We zijn slechts blij, dat we Dinamo Minsk niet hebben geloot. Dat had een moeilijke reis naar Oost-Europa betekend", aldus woordvoerder Walter Eichenberger. MECHELEN (ANP) - KV Meche len heeft zich gisteravond geplaatst voor de kwartfinales van het voet baltoernooi om de Belgische be ker. De ploeg van trainer De Mos speelde thuis onder toeziend oog van commercieel manager Ploegs- ma van PSV 1-1 tegen Club Brug ge. Voor Mechelen, dat de eerste wedstrijd met 2-1 had gewonnen, scoorde Den Boer. Nog voor de pauze doelpuntte Ceulemans uit een strafschop voor Club. WIJK AAN ZEE (ANP) - De groot- meestergroep A van het Hoogo vens-schaaktoernooi, dat van 8 tot 24 januari wordt gehouden, is de sterkste in de vijftigjarige geschie denis van het evenement. Dat zei den de organisatoren woensdag in Wijk aan Zee tijdens de presentatie van de gouden editie van het toer nooi. De deelnemer met de hoogste ELO-rating (2700) is Anatoli Kar- pov uit de Sovjetunie, die de afge lopen weken in Sevilla met zijn landgenoot Gari Kasparov de tweekamp om de wereldtitel heeft gespeeld. De Nederlandse troef Jan Timman ontbreekt echter. Timman bereidt zich begin 1988 voor op de kandidatenmatch tegen Salov, die hij eind januari in Cana da speelt. Hoewel het Hoogovens- toernooi met het oog op die match een week eerder wordt gehouden dan gebruikelijk, kan Timman niet deelnemen. De Amsterdammer vliegt half januari al naar Noord- Amerika. Karpov krijgt in grootmeester- groep A concurrentie van onder anderen de 18-jarige Leidenaar Je roen Piket (internationaal mees ter), diens stadgenoot John van der Wiel, Genna Sosonko, Paul van der Sterren, de Joegoslaaf Lubomir Ljubojevic, de Zweed Ulf Anders- son, de Westduitser Robert Hüb- ner en de Rus Michail Tal. RHODOS (GPD) - Zo weinig als Griekenland-Nederland (0-3) gistermiddag om het lijf had, zo veel opwinding heer ste er in de uren voor en na de schertsvertoning op Rhodos. Anders dan een week eerder na afloop van de voetbalkari katuur in het lege Ajax-stadion, was de hoofdrol dit keer niet weggelegd voor Rinus Michels, maar voor Thijs Lib regts. Zijn met veel geld gepaarde overgang naar Olympia- kos Piraeus, zes maanden voordat hij in Zeist de dirigent- stok overneemt van Michels, kreeg een extra zware lading door een bijvoegsel in zijn contract. DONDERDAG 15.02-16.40 BBC 2: Sports Review of the Year: overzicht van het sportjaar 1987. 17.30-18.30 BBC 2: Olympia Horse Show: showjumping. 21.30-22.00 BBC 1A Question of Sport: sportquiz. 21.55-22.40 SKY: Ski Report: win tersportmagazine. 22.00-22.30 Did 1Schumacher auf Schalke: portret van de voetballer Toni Schumacher. 22.30-00.30 SCH: Super Sport: met Amerikaans Indoor Football. 22.40-23.40 SKY: Spaans competi tievoetbal. 23.10-00.20 BBC 1Olympia Horse Show: showjumping. Terwijl de nu nog regerend bonds coach aan de rand van het speel veld omstandig in ging op de onge slagen EK-reeks van Oranje, her haalde Libregts vóór de zoveelste keer die dag dat hij naar Zeist komt. „Zoals afgesproken. Ik weet niet wat die man nog meer wil", doelde Libregts op de schatrijke ei genaar van Olympiakos, „maar dat is ook niet mijn zaak, maar die van de KNVB. Ik weet alleen wat ik wil en dat is een functie bij de KNVB. Aan de andere kant kan ik Koskot- as natuurlijk niet tegenhouden om naar Zeist te gaan". Met een aparte overeenkomst in zijn contract bij Olympiakos heeft Libregts, al dan niet bewust, zelfde speculaties op gang gebracht over zijn komst per 1 juli naar de voet balbond. Die passage omvat de be lofte aan Koskotas dat hij tot de zo mer van 1990 bij Olympiakos blijft als hij niet terugkeert naar Neder land. Een paar maanden geleden tekende Libregts voor eenzelfde periode bij de KNVB. Het maand salaris in Zeist staat echter in geen verhouding tot de 55.000 gulden netto die hij in Griekenland kan verdienen. Stoeipartij „Thijs Libregts", probeerde sec tievoorzitter André van der Louw alle speculaties de kop in te druk ken, „is een nette, chique vent, die wij aan zijn contract zullen hou den. Er valt met ons niet over geld te praten". Een afkoopsom dus. Maar had Leo Beenhakker eerder ook al niet eens een mondeling ak koord met de KNVB bereikt, waar na Real Madrid op de proppen kwam? Libregts: „Ik zal de deur zelf niet in beweging brengen. Maar honderd gulden of een mil joen, dat is een heel groot verschil. Ik heb er geen spijt van dat ik bij de KNVB heb getekend, maar je bent natuurlijk wel prof. Daar tegenover staat de sportieve uitdaging. Het ligt er maar aan wat men op tafel wil leggen". En dat is in het geval van Olym piakos Piraeus heel veel. Zelfs zo- VATICAANSTAD (AFP/SID) - Stephen Roche heeft de fiets, waarop hij in september te Villach (Oostenrijk) wereldkampioen op de weg bij de beroepsrenners werd, aan Paus Johannes Paulus II geschonken. Dat deed de Ierse wielrenner, die in het afgelopen seizoen ook de ronden van Italië en Frankrijk won, gisteren tijdens een audiëntie in Vaticaanstad. Roche, zijn vrouw Lidia en hun kinderen Nicolas en Christelle hadden zich in de eerste rij opgesteld. Paus Johannes Pau lus II staat bekend als een groot wielerliefhebber. veel, dat Libregts spijt moet heb ben als haren op z'n hoofd, dat hij zich deze zomer heeft verbonden aan de KNVB. Geld is daarvoor de belangrijkste drijfveer, maar daar wil Libregts niet eerlijk voor uitko men. Voor en na de oervervelende stoeipartij op Rhodos wrong hij zich in allerlei bochten. De achterdocht bij het sectiebe- stuur is daarom ook terecht, net zo goed als de voetbalbestuurders er terdege rekening mee zullen hou den dat Georges Koskotas vandaag of morgen in Zeist op de stoep staat. Libregts hoeft daar niets voor te doen en hij kan later altijd zijn handen in onschuld wassen. Debutantenbal Net zoals Rinus Michels dat deed, toen hij in november 1984 de selectie overnam van Kees Rijvers. Met Leo Beenhakker naast zich slaagde hij er toen niet in Oranje de weg te wijzen naar het WK in Mexi co. In de aanloop naar de EK van volgend jaar juni in West-Duits- land plukte hij de vruchten van het pionierswerk dat Rijvers voor hem heeft verricht, maar had hij wel de hulp van Ruud Gullit en Marco van Basten nodig om Oranje op één lijn te krijgen. Vanaf dat moment was er eigenlijk geen vuiltje meer aan de lucht, tot een bommengooier alsnog roet in het eten dreigde te gooien. Maar de UEFA kwam de generaal van weleer te hulp, waar door de formele slotbeurt op Rho dos hooguit van belang was voor de statistieken. Met uitzondering van de debu tanten en het PSV-duo Koeman- Vanenburg gedroeg de fantasie- ploeg zich daar ook naar. Met een minimale krachtsinspanning en dank zij de als een junior blunde rende doelman Michail kwam het Nederlands elftal desondanks tot de acceptabele score van 0-3 door een afstandsschot van Ronald Koeman en twee treffers van Hans Gillhaus. Samen met Hendrie Kru- zen, Joop Lankhaar en de even eens als invaller binnen de lijnen gekomen John de Wolf gaf Gill haus het debutantenbal op Rhodos extra cachet. Toch kon deze afsluitende inter land in de EK-reeks amper als maatstaf dienen. Daarvoor was de tegenstand te zwak en liet de hob belige en soppige grasmat nauwe lijks goed voetbal toe. Michels: „De grootste winst is dat wij deson danks als winnaar uit de bus zijn gekomen. Dit was de tweede ab surde wedstrijd binnen een week. En dat ook nog eens op een veld, waarop je nauwelijks kon lopen, laat staan dat je er op kon voetbal len. Toch was dit leerzaam met het oog op het EK. Je zult dan in een kort tijdsbestek, onder grote druk DEN BOSCH (ANP) - De basketballers van Den Bosch hebben de kans op het bereiken van de halve finales in het Europa-Cuptoernooi voor landskampioenen in eigen hand gehouden. In De Maaspoort in Den Bosch wonnen de Bosschenaren opvallend gemakkelijk van de als Eu ropese topploeg aangekondigde Orthez. De taaie Fransen hielden de race lang vol, maar konden nimmer de wedstrijd naar de hand zetten: 96-87. Onderschatting zal mede de oorzaak zijn geweest, dat Orthez van het begin af aan achter de feiten aanholde. Dat een en ander niet verwacht werd bij de Fransen bleek duidelijk uit de felheid, waarmee de spelers elkaar op de fouten wezen. Ook de Amerikaanse coach van Orthez, George Fisher, schuwde de verbale oppepper niet. In de time out ging hij vreselijk tekeer tegen de niet alert spelende Fransen. Op deze foto gaat Mike Reddick omhoog voor een schotpoging temidden van de Fransen Gadon, Deganis en Haquet. (foto anp) PARIJS/HAZERSWOUDE - Hoe wel de vrouwenploeg van Dex- tro/Avanti op volle oorlogssterkte naar Parijs toog, heeft de kwartfi nale van de Europa Cup tegen Kremlin Bicetre meer hoofdbre kens gekost dan verwacht. On danks het debuut van de Chinese aanwinst Yang Ying kwam de Ha- zerswoudse titelverdedigster in de Franse hoofdstad maar met de hak ken over de sloot: 3-5. Ying, die de plaats innam van de door studie verhinderde Ellen Bak ker, toonde zich tijdens haar eerste Europese optreden voor Avanti bij zonder nerveus. De speciaal als trainingspartner voor Bettine Vrie- sekoop naar het kwekersdorp ge haalde Chinese oud-wereldkampi oene was onzeker door het gebrek aan wedstrijdritme. De laatste vier jaar kwam zij - op een uitstapje naar Duitsland na - niet meer in de ring. De 33-jarige routinier moest al in de openingspartij tegen de jeugdi ge, maar talentvolle, Emanuelle Coubat - 25ste op de Europese jeugdranglijst - ervaren wat het be tekent om zo lang uit de roulatie te zijn geweest. Weliswaar won Ying de eerste game met 21-16, doch de daaropvolgende twee moest zij aan de Francaise afstaan: 16-21 en 12- 21. Avanti werkte die 1-0 achter stand goed weg. De prima spelen de Bettine Vriesekoop schoof met gemak Laurence Saunot (21-19, 21- 9) en dezelfde Coubat (21-9, 21-13) aan de kant en Mirjam Kloppen burg rekende tussendoor overtui gend af met de bekende internatio nal Nadine Daviaud, in eigen land de nummer twee achter Brigitte Thiriet: twee keer 21-16. Tot een zelfde kunstsukje was Ying niet in staat. De Avanti-huurlinge verloor van de nummer 21 op de Europese ladder in twee games: 15-21 en 17- 21. Dat Coubat al door Vriesekoop een lesje was geleerd, betekende niet dat Kloppenburg tegen haar in de voetsporen van Avanti's kop- vrouw kon treden. De dubbelspel- partner van Vriesekoop voor Seoul moest alle zeilen bijzetten om de temperamentvolle Franse jonge ling te weerstaan. In de eerste ga me kwam ze iets tekort (18-21), maar in de tweede serie herstelde Kloppenburg het evenwicht: 21-18. Na een spannende verlenging zege vierde uiteindelijk Coubat: 21-19. Daarmee kwam de stand op 3-3. Kremlin Bicetre, dat in de achtste finales had afgerekend met de Bel gische kampioen TTC Corenne (5- 3), zette het op prolongatie van de Europese beker uitzijnde Avanti goed aan het denken. Bettine Vrie-'* sekoop wees toen de weg naar de halve finale. Het kostte haar even wel veel energie en spitsvondig heid om Daviaud van succes af te houden. De eerste game liep na een 11-18 achterstand nog juist goed af: 23-21. De tweede trok de verbeten strijdende Kremlin-speelster naar zich toe: 18-21. Maar Vriesekoop hervond zich bijtijds en stelde in de extra ronde orde op zaken: 21-13. In de achtste en beslissende par tij had nationaal kampioene Klop penburg in de tweede game geen grip op Saunot (16-21). De eerste en derde game eindigden evenwel duidelijk in het voordeel van de Avanti-troef: 21-11 en 21-13. Zo schaarde Avanti zich opgelucht bij de laatste vier in het toernooi voor landskampioenen. Medio februari vervolgen de Hazerswoudse vrou wen hun avontuur met het duel te gen de winnaar van Mladost Za greb (Joegoslavië) en TTC Wolle- rau (Zwitserland). In het verleden ging PSV tegen Franse ploegen (Saint-Etienne) herhaaldelijk ten onder. Volgens Hiddink speelt dit gegeven nu geen rol meer. „Die nederlagen zijn tamelijk lang geleden. De situaties zijn niet vergelijkbaar meer. Er lo pen nu compleet andere elftallen". NAMEN (ANP) - Het Nederlandse volleybalteam verloor gisteren ook de tweede oefenwedstrijd tegen het nationale team van Cuba. In de Bèlgische stad Namen wonnen de spelers uit het Caraibische eiland met 3-0: 15-6, 15-8, 15-12. Oranje speelde met in de basis Peter Blangé, Bert Goedkoop, Jan Posthuma, Edwin Benne, Ronald Zoodsma en Ron Zwerver. Halver- wege de eerste set werd Goedkoop Aartsbischop Spiridon van Rhodos tussen André van der Louw (rechts) en Jo van Marle. Na de 0-1 van Koeman vervangen door Pieter Jan Leeu- iam de kerkbaas de benen. (foto anpi werink. en onder omstandigheden die je niet kunt overzien, moeten preste ren". Vorderingen Puur cijfermatig beschouwd heeft Michels ook weinig reden tot klagen. In de ongeslagen reeks van acht wedstrijden speelde Oranje slechts twee keer gelijk (tegen Po len 0-0 en Griekenland 1-1) met een prima doelsaldo van 15 voor en slechts één tegen. Opmerkelijk daarbij is, dat alle uitwedstrijden werden gewonnen, van Hongarije, Polen, Cyprus en nu Griekenland, dat uit protest en op gezag van de voetbalbond een schaduwelftal liet opdraven. Aan zo'n tegenstander wenste het al eveneens danig ver zwakte Oranje zich de handen niet vuil te maken. Allang blij dat de ploeg, vooral dank zij het kordate optreden van de Engelse arbiter Hackett, het du el heelhuids had overleefd, blikte Michels alvast vooruit naar het EK. „Sinds de eerste interland tegen de Grieken heeft de ploeg enorme vorderingen gemaakt. Op een groot toernooi als ons nu te wach ten staat, zullen wij de details ech ter nog beter moeten leren beheer sen. Anders komen wij in de beslis sende fase beslist tekort. Het zal moeten zoals thuis tegen Honga rije. Dat was onze beste wedstrijd in de serie. Toen hebben we een uur lang de tegenstander onder druk druk gezet en hebben we ook nog eens goed gevoetbald. Zo moet het Nederlands elftal spelen". Nu de KNVB definitief verlost is van alle narigheid waarmee de kwalificatiereeks vooral op het laatst werd ontsierd, kan de voet balmachine in Zeist op volle toeren gaan draaien. Niet alleen het EK- bureau onder leiding van Jacques Hogewoning, maar vooral de tech nische staf. Vooruitlopend op de groepsindeling op 12 januari in Düsseldorf wil Michels in het voor jaar interlands spelen tegen Zwe den en Bulgarije, waarna '"-anje zich vanaf 31 mei terugtrekt in .ai- ningskamp. RHODOS (GPD) - De grootste winst van de meeste Oranje-spe lers lag niet in de 0-3 tegen de on dermaatse Griekse verzameling, maar al een half uur vóór de wed strijd. Toen namelijk werd in het PSV- en het Ajax-kamp de gun stige loting voor de volgende Eu ropa-Cupronde gevierd. De Grie ken werden even gelaten voor wat ze waren en tijdens de in spectie van de modderopper- vlakte vond de afweging van de kansen plaats. „Ik denk dat beide ploegen te vreden kunnen zijn met die lo ting", vond Oranje-aanvoerder Ronald Koeman. Voor Berry van Aerle had de loting tegen Bor deaux al meteen financiële ge volgen. Hij had op de Fransen ge gokt en herinnerde zijn PSV-ma- ten aan de tientjes die er ingezet waren. Dat de Griekse selectie niet se rieus genomen hoefde te wor den, was zelfs de leek op voetbal- gebied, Spiridon, de aartsbis schop van Rhodos al vroeg dui delijk. De Grieks-orthodoxe kerkbaas had nog meer moeite met de orthodoxe knal van Ro nald Koeman dan keeper Mi chail. Twee minuten na Koemans treffer schuifelde de hoogwaardigheidsbekleder rich ting uitgang en verliet de wed strijd waarover hij daags tevoren nog de zegen had afgeroepen. „Ik geloof dat hij niet zo goed te gen verlies kan", meende André van der Louw gekscherend toen het vroegtijdige vertrek van zijn buurman (Spiridon had het kuip je naast de voorzitter betaald voetbal) aan de orde kwam. Dat Ronald Koeman tot grote dingen in staat zou zijn op Rho dos, lag in de lijn van de ver wachting. Drie jaar geleden speelde de interim-aanvoerder van Oranje de hoofdrol tijdens een wedstrijd op het vakantie-ei land tussen twee discotheken. Hij bleek nu dan ook het snelst aangepast aan het knollenveld. „Alleen was het toen met dat dis coteam nog iets rustiger dan nu, maar niet veel", herinnerde de maker van het eerste doelpunt zich. Toch had ook hy zich een bete re afsluiting van een uitstekende reeks kunnen voorstellen. Na de sinistere vertoning in De Meer tegen de Cyprioten volgde op Rhodos een tweede anticlimax. „Het was gewoon een oefenwed strijd", vond Adrie van Tiggelen. „Desondanks ben je prof en wil je winnen en pieken pakken". Dat was mogelijk de verklaring voor het feit waarom met name de Anderlecht-verdediger zeker in het begin van het ongelijke treffen enkele tegenstanders nog al stevig tegemoet trad. „Je weet dat sommige van die gasten er in vliegen als gekken. Dan moet je eraan meedoen. Doe je het half of trek je je voet terug dan krijg jij de kleunen". Zo'n schop kreeg debutant Joop Lankhaar bijvoorbeeld vlak voor tijd. Achteraf viel de schade mee. Zo zeer zelfs dat ook Rinus Michels tevreden kon con stateren dat „alles heel was ge bleven". Naast die vaststelling was Michels het meest te spre ken over het feit dat de ploeg on danks de erbarmelijke omstan digheden geconcentreerd bleef. „Je moet gewoon je werk doen. Dat waren we .alleen al te genover de debutanten ver plicht", vond Hans van Breuke- len. „Je kunt die spelers toch niet in de modder laten zakken door er met z'n allen met de pet naar te gooien". Joop Lankhaar had het moeilijk voor de rust. „Ik was overgeconcentreerd", zei de 21- jarige verdediger. „En toen ik ook nog een bal, die verkeerd op mijn schoen kwam, de tribune in zag vliegen durfde ik bijna hele maal niets meer". Michels werk te tijdens de pauze in op de ge moedsrust van de debutant uit Alphen aan den Rijn. „Hij zei me dat ik wel moest blijven voetbal len en durven te spelen. Dat gaf mij m'n zelfvertrouwen terug, waardoor het na de hervatting beter liep. Al met al ben ik best tevreden over deze eerste inter land". Woorden waarbij de andere nieuwkomer, Hendrie Kruzen, zich zonder schaamte aan kon sluiten. Hij speelde op de plaats van Arnold Mühren alsof hij niet anders gewend was. „Het liep lekker. In het begin had ik een keer dom balverlies, maar dat schrijf ik toe aan de spanning die ook ik heb gevoeld. De spelers, vooral John van 't Schip en Ro nald Koeman hebben me uitste kend opgevangen". Voor John de Wolf en Hans Gillhaus had de bondscoach nog een verrassing in petto. Zij mochten allebei opdraven als een soort honorering voor het meereizen naar Rhodos. Niet de slechtste wissel van Michels ove rigens, want Gillhaus scoorde twee keer. „Dat laatste doelpun4 was puur geluk", biechtte de PSV-spits op. „De bal was veel te zacht. Daarom kon ik hem het ef fect niet meegeven, dat ik in ge dachten had toen ik die voorzet gaf. De bal draaide niet weg van het doel, maar vloog er in".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17