Bedrijf Van Lierop niet te redden Bestuur Roomburgh beschuldigd van afpersing Leeuwekoppen aan de muur Wellicht overname door Fransen Orthopedie Provincie zoekt naar geld voor telefonische hulpdienst Ouderen in Leiden-Noord boos over bouwplan 'Nachtwake' Brand in schuur bij Transvaalhof Na verdachtmakingen tegen ontslagen adjunct-directrice Groot Koerkamp LEIDEN LEIDEN - De wijkouderenraad van Leiden-Noord is boos op de ge meente omdat die op de plaats van de voormalige Marnixschool geen ouderenwoningen bouwt. Daar mee verdwijnt één van de laatste kansen om in dit deel van de stad ouderenwoningen te bouwen, zo vertelde Joop Vervoorn, woord voerder van de ouderenraad giste ren tijdens een vergadering van de raadscommissie onderwijs. Vervoorn is bang dat als ook het laatste terreintje in de wijk dat ge schikt is voor ouderenwoningen, een andere bestemming krijgt, er geen mogelijkheden meer zijn om in de wijk een speciaal project voor ouderenzorg te beginnen. De wijk heeft voor dit project een subsidie gekregen van 1,3 miljoen gulden. Op de plaats van de Marnix school wordt nu een pand ge bouwd voor de Stichting Basisedu- LEIDEN - Het bestuur van Huize Roomburgh heeft zich mogelijk schuldig gemaakt aan bedrog en poging tot oplichting en afpersing. Dat meent althans H. Groot Koer kamp, broer en zaakwaarnemer van de eerder dit jaar ontslagen ad junct-directrice van het tehuis, me vrouw J.B. Groot Koerkamp. door Wim Wegman Hij meent dat het bestuur met 'listige kunstgrepen' en bedrog heeft geprobeerd zijn zuster geld afhandig te maken. Bovendien heeft het bestuur de kantonrechter voorgelogen toen het toestemming vroeg voor het ontslag. Door de zaak heeft mevrouw Groot Koer- LEIDEN - De SOS-Telefonische Hulpdienst in Leiden krijgt vol gend jaar mogelijk toch voldoende geld om te kunnen blijven draaien. Gedeputeerde staten van Zuid- Holland hebben althans uitgespro ken dat het "nadrukkelijk de be doeling is" tijdig, mogelijk nog in het eerste kwartaal van 1988, struc turele oplossingen te zoeken voor de Telefonische Hulpdiensten in Leiden, Dordrecht, Schiedam en Spijkenisse. Dat geld zou in eerste instantie uit de eerstelijns-zorg moeten komen. GS antwoordden dit vandaag op vragen van in de provinciale staten vertegenwoordigde partijen over de subsidies aan de THD's. Gede puteerde staten hadden overwo gen de hulpdiensten volgend jaar een incidentele subsidie van 100.000 gulden te geven, terwijl er naast de bijdrage van het rijk van 140.000 gulden, 250.000 gulden no dig is. Als de subsidie maar een ton bedraagt, worden de diensten in hun voortbestaan bedreigd. De nieuwe, lagere subsidie is het gevolg van het feit dat niet langer het rijk maar de provincies finan cieel verantwoordelijk zijn voor de hulpdiensten. De provincies heb ben echter niet voldoende finan ciële middelen om die nieuwe taak ook goed te kunnen uitvoeren. GS stellen in hun antwoord dat zij onderkennen dat de subsidie van een ton niet voldoende is om de problemen in 1988 geheel op te lossen en dat zij naar een structure le oplossing zoeken. Zij zullen op korte termijn overleg voeren met de telefonische hulpdiensten om na te gaan hoe deze voorzieningen kunnen blijven bestaan. catie Leiden en achttien - gewone - woningen. Wethouder Tesselaar van volkshuisvesting gaf Vervoorn gedeeltelijk gelijk. Ook hij had op het terreintje aan de Maresingel graag bejaardenwoningen gezien. "Dat zeg ik als 'volkshuisvester'. Maar volkshuisvesting zat deze keer op de achterste rij. Onderwijs had de eerste rechten". Wethouder kamp een directe schade geleden van om en nabij de 35.000 gulden. Ze heeft onder meer nog achter stallig loon tegoed. Haar broer heeft inmiddels een vordering hiervoor ingesteld. Hij overweegt ook nog 24.000 gulden smartegeld te vragen. Mevrouw Groot Koerkamp is op 1 mei van dit jaar ontslagen. Het bestuur vroeg haar ontslag aan om dat ze ervan werd verdacht geld te hebben achtergehouden dat aan het huis toebehoort en spullen te hebben gestolen van bewoners. Bovendien zou zij van de admini stratie van het tehuis een puinhoop hebben gemaakt. Als ontslagreden werd echter 'onverenigbaarheid van karakters' opgegeven. Kleren Vlak voor haar ontslag eisten be stuursleden dat mevrouw Groot Koerkamp al het geld terugbetaal de dat ze zou hebben verduisterd en alle spullen vergoedde die ze had gestolen. Al met al was de ad junct-directrice een bedrag ver schuldigd van bijna 24.000 gulden. Volgens haar broer maakten be stuursleden hiermee echter op een 'listige' manier gebruik van de moeilijke persoonlijke omstandig heden waarin mevrouw Groot Koerkamp op dat moment ver keerde. De voormalige adjunct-di rectrice was, aldus haar broer, bo vendien zo uit het veld geslagen door de beschuldigingen dat zij zich, hoewel ze zich onschuldig acht, niet verzette tegen het ont slag en bovendien akkoord ging met de schaderegeling. Haar broer wees de regeling uit eindelijk af, waarna het bestuur - zo stelt hij - beslag liet leggen op haar bezittingen. Mevrouw Groot Koerkamp woonde in een huis na bij het bejaardencentrum. Doordat haar na de beslaglegging toegang werd ontzegd tot deze woning, kon ze zelfs niet meer over haar per soonlijke spullen, zoals haar kle ren, beschikken. Onwaar Haar broer heeft de afgelopen maanden alle beschuldigingen van het bestuur nagetrokken en hij is tot de conclusie gekomen dat deze alle onwaar zijn. Onder anderen heeft S. Menken, oud-voorzitter van de Stichting R.K. Bejaarden centra Leiden en omstreken - de beheerder van het tehuis - ver klaard dat hem nooit iets is geble ken van fraude. Groot Koerkamp heeft nu begin deze week het dossier over deze zaak onder bewoners, bestuursle den en directie van het tehuis ver spreid. Hij is hiertoe overgegaan nadat het bestuur weigerde de be schuldigingen hard te maken door een accountant onderzoek te laten doen. Daardoor bestaat volgens Groot Koerkamp het gevaar dat de touwtrekkerij om zijn zusters spul len nog jarenlang gaat duren. De zaken waarvan mevrouw Groot Koerkamp - die overigens 23 jaar in dienst is geweest bij het tehuis - wordt beschuldigd, zijn onder meer het ten onrechte ge bruiken van maaltijden op kosten Van Dongen (onderwijs) legde daarop uit dat het aanvankelijk de bedoeling was dat de Marnix school zou worden gerenoveerd voor de stichting basiseducatie. Toen bleek dat het pand in een te slechte staat verkeerde, werd be sloten een nieuw pand neer te zet ten. Overigens maken omwonenden en verschillende commissieleden zich zorgen om het gebrek aan par keerplaatsen in die buurt. Door de bouw van de nieuwe woningen zal het tekort alleen maar toenemen. Hoe het parkeerprobleem kan wor den opgelost, is niet duidelijk. Voorgesteld is om de bewoners ge bruik te laten maken van het par keerterrein van de Stadsbouwhuis, aan de overkant van de Maresingel. Of bewoners in de praktijk ook in derdaad hun auto's zullen neerzet ten, is echter twijfelachtig. van het tehuis, het achterhouden van de baropbrengst en opbreng sten van bazaars, het meenemen van etenswaren uit de keuken en het magazijn en het indienen van declaraties voor zaken die niet aan het tehuis ten goede zijn gekomen. Voorts wordt mevrouw Groot Koerkamp ervan beschuldigd dat ze spullen van bewoners zou heb ben gestolen. Onder meer zou ze schilderijen, meubels en antiek hebben verduisterd. Zelfs zou me vrouw Groot Koerkamp een van de bewoners een slaaptablet hebben toegediend om vervolgens geld uit zijn kamer te stelen. Verklaring H. Groot Koerkamp stelt dat de aanwijzingen van het bestuur op niets berusten. Uit verklaringen van bewoners en nabestaanden blijkt dat er in een aantal gevallen de goederen helemaal niet verdwe nen zijn of dat voor de verdwijning in elk geval een aannemelijke ver klaring bestaat. Hij meldt voorts dat van één van de verduisteringen die zijn zuster worden aangewre ven, destijds aangifte is gedaan bij de politie, maar dat leidde niet tot een aanklacht. LEIDEN - Bij de abortuskliniek aan het Rapenburg wordt morgen door de stichting Schreeuw om Le ven een nachtwake gehouden. De stichting wil daarmee protesteren tegen het feit dat er jaarlijks in Ne derland circa 40.000 zwanger schappen worden afgebroken. De nachtwake begint om 18.00 uur en duurt tot 24.00 uur. LEIDEN - Het orthopedisch be drijf Van Lierop bv aan de Nieuwe Rijn is gisteren door de Haagse rechtbank failliet verklaard. Van Lierop wordt vrijwel zeker overge nomen door Fransen Orthopedie, een bedrijf met tien filialen in het land. Als de overname doorgaat, verdwijnen ten hoogste 16 van de in totaal 46 arbeidsplaatsen. Het nieuwe bedrijf blijft voorlo pig aan de Nieuwe Rijn. De verhui zing naar de Marca-garage is daar- Groot Koerkamp stelt ook dat zijn zuster niet alleen geen gelden van de stichting heeft achterge houden, maar daarentegen juist veel geld in het tehuis heeft ge stopt. Zo zou ze bijvoorbeeld aller lei spullen die ze voor de stichting had gekocht voor eigen rekening hebben genomen en bewoners uit schulden hebben geholpen. Tijdens een eerder accountants onderzoek is weliswaar aan het licht gekomen dat de administratie van het bejaardentehuis ondeug delijk is. Dat valt volgens Groot Koerkamp echter niet zijn zus te verwijten, maar directeur Pullens. Pullens heeft overigens gisteren af scheid genomen. Hij wordt opge volgd door R. Stuurman, de huidi ge secretaris van de stichting. Groot Koerkamp meent dat Stuurman en voorzitter mevrouw Ten Doeschate-Clerx de kwade ge niën zijn achter de actie tegen zijn zuster. Beide bestuursleden zijn in de loop van het vorige jaar bij de stichting begonnen. Groot Koer kamp meent echter dat de moeilijk pas echt begonnen nadat Stuur man halverwege december in dienst was getreden. Halve waarheden Secretaris Stuurman vindt dat Groot Koerkamp is zijn rapport 'halve waarheden persenteert als hele waarheden en voorts citaten uit hun verband rukt'. Volgens Stuurman zou één van de verkla ringen van bewoners, die in het rapport zijn opgenomen, boven dien onder psychische druk tot stand zijn gekomen. "Hij viel die mevrouw net zo lang lastig tot ze uiteindelijk de verklaring maar gaf', zegt Stuurman, die eraan toe voegt dat Groot Koerkamp zelfs geld voor de verklaring zou heb- mee definitief van de baan. Daar door wordt mogelijk dat er een ves tiging van Albert Heijn in de gara ge komt. Directeur Swaak van Eri ca, eigenaar van de garage, gaat de mogelijkheden daartoe binnenkort onderzoeken. Van Lierop Orthopaedie bv heeft tien dagen in surséance van beta ling verkeerd. Bewindvoerder mr. M. Teekens, die inmiddels tot cura tor in het faillissement is benoemd, zag echter geen overlevingskansen ben geboden. Groot Koerkamp ontkent dit overigens weer. Hij heeft de bewuste bewoonster slechts eenmaal gebeld, zo stelt hij. Stuurman verklaart dat het be stuur dit jaar in actie is gekomen tegen de adjunct-directrice omdat de roep van bewoners en personeel te groot was om nog langer te nege ren. Bovendien was een aantal ver dwenen spullen in haar kamer te ruggevonden. Het bestuur heeft haar vervolgens met de beschuldi gingen geconfronteerd. "Een aantal daarvan heeft ze ont kend, maar een aantal ook niet. De schadeclaim die we hebben inge diend, was alleen gebaseerd op de zaken waarvan we het sterke ver moeden hadden dat ze daar ook in derdaad verantwoordelijk voor was. De zaken die ze heeft ont kend, hebben we direct laten val len", aldus Stuurman. Hij zegt ove rigens maar enkele zaken te kun nen bewijzen. "Dat hebben we haar destijds ook verteld, al heb ben we er uiteraard niet bijgezegd wélke zaken we kunnen bewijzen". De secretaris ontkent dat de stichting beslag heeft laten leggen op de spullen van mevrouw Groot Koerkamp. "Wel is het zo dat een aantal spullen waarvan het eigen domsrecht wordt betwist, hebben achtergehouden. Alle zaken waar van vaststaat dat ze van haar zijn, had ze zo kunnen ophalen". Stuur man betreurt het overigens dat Groot Koerkamp de zaak nu naar buiten heeft gebracht. "We hadden het in alle stilte netjes willen oplos sen", zegt Stuurman. "Vandaar ook dat we voor de kantonrechter een wat 'neutralere' ontslaggrond hebben opgegeven". Hij wil overi gens kwijt dat bewoners en perso neel opgelucht zijn dat mevrouw Groot Koerkamp is vertrokken. voor het bedrijf. "Er was een groot financieel tekort, bovendien wilde de belastingdienst overgaan tot veiling van de roerende goederen". Van Lierop was al meer dan 40 jaar in Leiden gevestigd. Het be drijf had in totaal vier filialen in het land. De panden aan de Nieuwe Rijn waar Van Lierop was geves tigd, zijn overigens van een aparte vennootschap, die niet bij het fail lissement is betrokken. Die beslo ten vennootschap zou overigens Oud-voorzitter Menken zegt dat hij het zich inderdaad moeilijk kan voorstellen dat mevrouw Groot Koerkamp op grote schaal fraude heeft gepleegd. "Wel deden in het tehuis voortdurend verhalen de ronde dat ze zich spullen van be woners toeëigende. Die verhalen hebben we echter nooit hard kun nen maken", aldus Menken, die verklaart dat de oud-adjunct-direc trice inderdaad 'wel wat vrijpostig' was. Menken vindt de beslagleg ging op haar goederen overigens 'een zeer grove maatregel'. Groot Koerkamp verklaart dat hij nu eerst wil afwachten welke stappen het bestuur van de stich ting onderneemt. Hij doet nog geen aangifte van oplichting en af persing omdat zijn zuster de hele rechtsgang die dan volgt psychisch niet kan verwerken. "Maar als het bestuur geen stappen onderneemt, dan zullen we alsnog aangifte doen". LEIDEN - In een schuur van een woning aan de Transvaalhof is van nacht door onbekenden brand ge sticht. De inhoud van het schuur tje, waaronder een gloednieuwe kachel, brandde totaal uit. De brandweer heeft het vuur geblust. Hierbij liep een naburige woning en enkele andere schuurtjes rook- en waterschade op. ook in financiële moeilijkheden verkeren. Curator Teekens is optimistisch over de kans dat Fransen orthope die het failliete bedrijf overneemt. "Afgelopen zomer zijn beide be drijven al in onderhandeling ge weest. Er is toen ook een aanbod geweest van Fransen. De overna me is op het laatste moment afge ketst. Het grote voordeel is echter dat Fransen het bedrijf Van Lierop al goed kent". L.B. Romeijn, makelaar in Lisse en commissaris van Fransen, zegt dat de overname nu vrijwel rond is. Fransen neemt de filialen van Van Lierop in Leiden, Venlo en Delft over. De vestiging in Rotterdam wordt gesloten, omdat Fransen daar net zelf een filiaal heeft ge opend. Een deel van het personeel wordt daar wel een nieuwe werk kring geboden. Volgens Romeijn heeft het bank roet van Van Lierop twee oorza ken. "In de eerste plaats hebben veel bedrijnen in deze branche het moeilijk wegens de bezuinigingen in de gezondheidszorg. Dat bete kent dat de minder goed geleide bedrijven het moeilijk krijgen". Romeijn stelt overigens wel dat er sprake is van 'mismanagement'. De commissaris van Fransen heeft gegarandeerd dat er min stens 30 van de 46 arbeidsplaatsen bij Van Lierop behouden blijven. Romeijn sluit niet uit dat er meer mensen een baan kan worden aan geboden. Het bedrijf zal de vestiging aan de Nieuwe Rijn voorlopig behou den. De voorgenomen verhuizing van Van Lierop naar de Marca-ga rage aan het ir. Driessenplein is daarmee van de baan. Romeijn: "Zo'n vestiging is voor een bedrijf als dit niet haalbaar. Een orthope disch bedrijf is een produktiebe- drijf. Dat kan geen huurprijzen in de kantorensector betalen". Romeijn verwacht dat Fransen in de toekomst wel een andere ves tiging dan de Nieuwe Rijn zal zoe ken. "We blijven zeker niet in de oude binnenstad zitten". Directeur Nolf van Van Lierop ziet de overname door Fransen hele maal niet zitten. Hij streeft er naar dat een van de beheersmaatschap- pijen waar Nolf ook directeur van is, Van Lierop bv overneemt. "Wij hebben de steun van het perso neel", aldus Nolf. Volgens de directeur is er wel een reorganisatie noodzakelijk. Ook Nolf wil de vestiging in Rotter dam sluiten. Hij verwacht dat er niet meer dan tien gedwongen ont slagen nodig zijn. Uiteindelijk zullen curator en rechter-commissaris uitmaken welk bedrijf Van Lierop over neemt. Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Tom Martijn, zv. A.P.M. van Nieuwland en J.G.M. den Hollander; Catuja Henriëtte Marianella. dv. Y. Buruma en M.E.TC, van den Muijsenbergh; Charlotte Margriet, dv. S.S. Hoekstra en J.E. van Houten; Arnold, zv. H.C.T. Dijkstra en L.C. Kroon; Petter Paulszoon, zv. P.J.F.M. Derhaag en M.M.C. van de Weijer; Anne, dv. J.E. van Naerssen en M.E.J. Heijn- ders; Davey, zv. R. Buwalda en A.C. Bouman; Cornelia, dv. C. van der Plas en J.W. Haasnoot; Jeffrey, zv. W. Schout en M.J. van Zuijlen; Doudouce Mathilde Emma, dv. J.S.K. Luitse en C.MA.M. van der Horst; Cornelia, dv. M.L. Schaap en A.M. den Haas; Nejma, dv. M. Tahiri en S. Bouamam; Tanith Aïcha, dv. J.N. Bakhtali en J.M. Doeleman; Je- mal, zv. H.J.J. van Leeuwen; Benjamin, zv. D. van Duijvenbode en M.M. van Zundert; Sebastiaan Hendrikus, zv. H. Oudshoorn en J. van der Mee; Dewi, dv. T.J. Jelierse en J. Hoek; Enzo Mario Christiaan, zv. D. Valerio en H.H. Eriks; Stéphanie Elisabeth, dv. G.P. van Daal- en en E.J.C.M. van Loon; Guido Lau rens, zv. J. Abbas en N.M. van der Hoorn; Niels, zv. W. Koolstra en W.D.M. Wielogroch; Charles Daniel Joseph, zv. J.H.C.M. Janssen en G.D. Tjiong; Jacob, zv. C. Barnhoorn en A. de Mol; B.C. Mekking,-geb. 1 jun. 1935, man; M. van Breda, geb. 4 jul. 1980, zoon; P.F. Bennink, geb. 3 mei 1964, man; F.J. Buis, geb. 5 jun. 1915, man; A.G.A. Grimbergen, geb. 2 apr. 1912, vrouw; C. Pool, geb. 28 mei 1923, man; C. Vlieland, geb. 10 nov. 1911, gehuwd geweest met G. Pronk; P. van der Spek, geb. 15 jun. 1908, man; A. van Pelt, geb. 12 feb. 1906, man; T. Schouten, geb. 22 mei 1924, man; W. Stigter, geb. 25 apr. 1909, gehuwd geweest met M. Roeloffs; M. van Vugt, geb. 1 jan. 1939, echtgenote van W. Willemsen; L.D. Hupez, geb. 7 feb. 1919, man; C. M. Kok, geb. 14 jan. 1906, gehuwd geweest met P. van Veg- gel; T.W. Pet, geb. 25 sep. 1927, man; A.F. Zwanenburg, geb. 9 sep. 1912, man; W.D. van Muijen, geb. 29 jul. 1906, man; M.T. Verheul, geb. 30 mei 1949, echtge note van R. Rodenhuis. middag). Op dinsdagavond wordt tevens een cursus Frans gehouden voor mensen die al eni ge ondergrond hebben. Voor in formatie tel. 412515. Concordia Muziekvereniging Concordia houdt vrijdag 18 december een bingo-avond in haar onderko men aan de Langegracht 61. Aanvang 19.30 uur. Zaterdag 19 december is er gelegenheid tot kaarten en sjoelen. Aanvang 20.00 uur. Bataven Atletiekvereniging De Bataven houdt zaterdag in samenwerking met de Nederlandse Hartstich ting een coopertest en een presta tieloop op de kunststofbaan in de Leidse Hout. Aanvang coorper- test 14.00 uur, de prestatieloop begint een uur later. Jazz Het kwartet van de Amstel- veense pianist Jan de Bas treedt zondag 20 december op in Par- doeza aan de Doezastraat. De groep brengt vooral stukken ten gehore van Oscar Peterson en Monty Alexander. Gastspeler is trompettist Koos van der Sluis. Aanvang 15.00 uur, toegang 7,50 gulden. Matilo Clubhuis Matilo aan de Zaan- straat begint in januari een cur sus Frans voor beginners (dins dagmorgen) en een kennisma kingscursus yoga (maandag- Tafeltennis De directie sport en recreatie houdt woensdag 30 december een tafeltennistoernooi voor club- en buurthuizen en sportverenigin gen. Het toernooi wordt gehou den in de accommodatie van ta feltennisvereniging Docos op de hoek Hoge Morsweg/Haagse Schouwweg. Aanvang 12.00 uur. Opgave voor deelname (2,50 per persoon) uitsluitend schriftelijk: Smaragdlaan 99, 2332 JP Lei den. Voor informatie tel. 315601, vragen naar Aad van der Luit. Slaaghbuurt In buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad 2 in de Me- renwijk is vrijdag 18 december klaverjassen voor koppels. Aan vang 20.15 uur. De dag erna, za terdag 19 december, wordt een kerstbingo gehouden. Aanvang 20.00 uur. Volkenkunde In het Rijksmuseum voor Vol kenkunde (Steenstraat 1) wordt zondag 20 december de film 'Ta- pa, leven en werken op een Zuid- zee-eiland' gedraaid. Het is een film over het vervaardigen en ce remonieel gebruik van boom bastdoeken op Moce, een van de Fiji-eilanden. Aanvang 15.00 LEIDEN - In het jongerenhuis- vestingscomplex aan de 3de Bin nenvestgracht is gisteren een op merkelijk kunstwerk onthuld. Het is aangebracht op de voor malige fabriekswand die de af scheiding vormt tussen het com plex en het gebouw van het Energiebedrijf Rijnland. 'Het afwerken van de gevel na de sloop van de fabriek van Clos en Leembruggen', zo luidde de opdracht van architect Wim Hof man. Die afscheidingsgevel zag er lelijk uit, met veel soorten metselwerk, brokstukken en uit stulpingen die na de sloop waren achtergebleven. Afwerken van een dergelijke gevel betekent vaak het verwijderen van alle restanten die door Wim Hofman heel plastisch 'stedelijke archeo logie' worden genoemd. Volgens Hofman laten oude gevels na de sloop van aanpalen de percelen vaak heel waardevol le en levendige herinneringen zien van het gesloopte gebouw. Bouwfragmenten zoals gootlij- sten, kozijnonderdelen, deuren, ornamenten worden meestal in de puinbak gegooid tenzij ze heel bijzonder, zeg maar antiek zijn. In dat laatste geval worden ze op geslagen of in musea tentoonge steld. Hofman pleit er voor ook de minder belangwekkende bouwfragmenten te bewaren en te tonen op een wijze als nu ge beurt in het gebouw aan de 3de Binnenvestgracht. De wand langs de galerijen, die anders zonder twijfel kaal zou zijn geweest, bestaat nu uit op merkelijke slooprestanten en or namenten zoals leeuwekoppen, een vrouwfiguur en een vaas. De fragmenten uit het verleden zijn door Hofman aangevuld met om lijstingen, graffiti, spiegels en te- gelmozaleken. Kortom: Een klein museumpje van oude en hedendaagse kunst in een galerij van de sociale woningbouw. Het enige wat er aan ontbreekt, zo oordeelde wethouder Tesselaar gisteren, is een behoorlijke ver lichting. "En wat ligt er nu meer voor de hand dan dat het Ener giebedrijf Rijnland daaraan een bijdrage levert. Het is per slot van rekening ook hun wand". Op de foto de twee leeuwekoppen (gapers) met een eigentijdse om lijsting. (foto Jan Holvast) Huize Roomburgh aan de Zaanstraat. Volgens het bestuur van dit bejaardencentrum heeft de voormalige adjunct-directrice spullen gestolen van bewoners en en zich geld en goederen van het tehuis toegëigend. <foto wim Dijkman)

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15