Strijd tegen puinstort voortgezet Zilver voor Zoeterwoudse Eerste paal voor Leiderdorps sportcomplex geslagen Bewoners sluiproutes komen met alternatieven Boete voor bedreigen Zoeterwoudse buurman mmmm KERSTCONCERT PIETERSKERK PAGINA 14 REGIO LEIDEN DONDERDAG 17 DECEMBER 1987 Wethouder Huigen-Van Boven sloeg gisteren de eerste paal voor Het meuwe sportcomplex. Een tekening van het nieuwe sportcomplex zoals het er uiteindelijk zal gaan uitzien. Rechts het sporlhal-gedeel- (foto Jan Holvast) te, links het nieuwe binnenbad en de ondiepe buitenbaden. (tekening pr> LEIDERDORP - Met een optre den van de Leiderdorpse wet houder mevrouw Huigen (sport, welzijn, WD) als heimeester is gistermiddag de bouw van het sportcomplex De Does aan de Hoogmadese weg begonnen. Huigen zei later op de middag tijdens een receptie dat zij ver heugd is dat de eerste paal nu in de grond zit. De modernisering van het zwembad met de bouw van een sporthal, vergroot naar haar inzicht de leefbaarheid in Leiderdorp. Tegelijk met de heipaal gingen twee nota's de grond in. Bedoel de stukken hebben aan de tot standkoming van het complex ten grondslag gelegen. Het zijn de nota Drijven of kopje onder" van het voormalige zwembadbe- stuur en de sporthalnota van de Leiderdorpse sportraad. Beide vormen wat mevrouw Huigen betreft de "symbolische funda menten". Als alles volgens plan gaat, is de sporthal bij de aanvang van het nieuwe seizoen, in september van volgend jaar, als eerste on derdeel van het complex klaar. Toch is het nog wachten op de bouwvergunning. Op het Leider dorpse gemeentehuis wordt elk moment de benodigde provinci ale verklaring van geen bezwaar verwacht. De bouw wordt uitgevoerd door het Tilburgse bouwbedrijf Pellikaan bv. De aanneemsom bedraagt 8.2 miljoen gulden. Met de renovatie van'het bin nenbad van het zwembadgedeel te wordt op 1 mei 1988 begonnen, In september van dat jaar begint Pellikaan aan de aanbouw die het recreatie-gedeelte behelst en met de opknapbeurt van de on diepe buitenbaden. Het huidige 50-meter bad komt te vervallen. Inspectie volksgezondheid wordt ingeschakeld LEIDERDORP - De stich ting Leefbaar Leiderdorp heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst in AC-res- taurants enige steun gekre gen in haar strijd tegen een puinstortplaats in het Does- gebied. Een woordvoerder van de CDA-fractie in Wou- brugge liet weten de zaak aanhangig te willen maken in zijn gemeenteraad. De puinstort moest niet op de lokatie tussen rijksweg en jachthaven De Does komen, vlak bij de gemeentegrezen van Woubrugge. Van Dongen, oud-chirurg van het St. Elisabethziekenhuis en lid van de streekcommissie Leiden, be loofde de inspectie voor het zieken huiswezen en de inspectie volksge zondheid in te zullen schakelen. Voor zover hij het nu kan inschat ten bezorgt de stort St. Elisabeth extra overlast. Actievoerders van de Vereniging Milieudefensie en de actiegroep slib uit Woubrugge wilden zich gis teravond vooral oriënteren en de vereniging had het in algemene ter men over hergebruik en het min der produceren van afval. De werk groep Milieubeheer Leiden, die evenals twee particulieren en AC- restaurants tegen bestemmings plan De Does heeft geprotesteerd, was gisteravond niet aanwezig. Volgens het aanwezige Staten lid, de Leiderdorper Pool, is het te laat voor oriëntatie en zelfs te laat voor actie. De procedures zouden daarvoor te ver zijn gevorderd: gis teren was het de laatste dag dat be woners bezwaar konden maken te gen het ontwerp-bestemmings- plan. Bovendien laat het streek plan de puinstort toe. Overigens had zijn partij, D66, op provinciaal niveau tegen de komst van de stort geprotesteerd en heeft ze voor él- kaar gekregen dat er geen schade lijk vliegas komt. Op plaatselijk ni veau was D66 wel akkoord. Kamerlid Het enige aanwezige Tweede Ka merlid, CDA'er Th.O. Vreugdenhil, kwam naar AC-restaurants om te luisteren en te bekijken hoe proce dures verlopen. Zijn er niet teveel procedures? Kunnen burgers er wijs uit of moeten wetten worden omgegooid? Hij noemde het in eer ste instantie een provinciale zaak en zag geen redenen om Kamervra gen te stellen. Mensen moeten ook niet verwachten dat wanneer ze on gelijk krijgen van hun eigen club, ze maar bij het parlement kunnen aankloppen. Terwijl ze, wanneer ze van hun eigen club gelijk krijgen, Den Haag graag op afstand hou den. Aldus Vreugdenhil. Het was een flinke teleurstelling voor de Stichting Leefbaar Leider dorp. Van tevoren hadden verschil lende woordvoerders op Kamer vragen gezinspeeld van veel ver schillende fracties. En die vragen zouden redding moeten brengen. De stichting vindt dat de lokatie ongelukkig gekozen is, zo vlak bij ziekenhuis, kinderdagverblijf, ho tel Ibis en een nieuwe woonwijk. Bovendien zou er elders voldoende ruimte zijn. Zo zinspeelde mevrouw R. Dek kers, die het hardnekkig over vuil- in plaats van puinstort had, op re- Burgemeester Houdijk speldde De locatie waar de puinstortplaats is gepland. (foto wim Dijkman) ZOETERWOUDE - De 68-jarige. Zoeterwoudse Louise van Diemen- Van der Veldt heeft gisteren een zilveren medaille in de Orde van Oranje Nassau opgespeld gekre gen. De Zoeterwoudse kreeg die onderscheiding van burgemeester Houdijk omdat zij 25 jaar deel heeft uitgemaakt van het bejaardenoord Huize Emmaus, aan de Benne- broekweg. Van die 25 jaar was zij 20 jaar penningmeester. Mevrouw van Diemen houdt op met het bestuur werk en is ook voornemens om "andere Zoeterwoudse activiteiten te beëindigen". Ze vindt 25 jaar wel welletjes. Ook gezondheidsrede nen spelen mee. Van Diemen is de enige bestuurder die er sinds de oprichting van de stichting bij was. "Ik wist niet wat ik meemaakte", is zij nog altijd onder de indruk van al die schijnwerpers die gisteren op haar waren gericht. De onderschei ding kwam voor haar als een com plete verrassing. Volgens Van Diemen zit er nog flink wat werk vast aan het bestu ren van een bejaardenhuis. In Hui ze Emmaus verblijven zo'n 80 be jaarden. Van Diemen vertelt dat vooral de vervanging van de vroe gere vesting aan de Zuidbuurtse- weg door de nieuwbouw aan de Bennebroekweg een drukke perio de is geweest. "U begrijpt dat er dan heel wat is te regelen". creatiegebied Vlietland, de Kager- zoom en Roelofarendsveen. Het le verde woedende reacties op van aanwezige milieugroeperingen en noopte A. de Vrind, oprichter van gemeentebelangen, tot ingrijpen. Volgens hem is de vuil- en puin stort niet langer een provinciale maar een nationale zaak, nu de Randstad zo vol troep zit. Overi gens zou het bij De Does om bouw en sloopafval gaan, Leidse slakken, veegvuil, plantsoenenafval en kol- kenslib. De raadscommissie voor ruimtelijke ordening behandelt de binnengekomen bezwaren in de vergadering van januari en de raad kan in februari het bestemmings plan vaststellen. Vervolgens legt Leiderdorp dit definitieve bestem mingsplan ter inzage en kunnen wederom bezwaren worden inge diend. Als het aan de werkgroep milieu beheer Leiden ligt, is de zaak daar mee niet afgedaan. In een brief aan de Kroon schrijft ze dat het minis terie van volkshuisvesting, ruimte lijke ordening en milieubeheer ook in Leiderdorp een milieu-effect rapportage moet opstellen. Het ar gument dat dat niet hoeft omdat de gemeente voor 1 september een aanvraag voor de vuilstort heeft in gediend, vinden de actievoerders niet sterk. Het bestemmingsplan had toen nog niet ter inzage gele gen. WASSENAAR - Bewoners van de Wassenaarse sluiproutes voelen niets voor de maatregelen die B en W voorstellen. De drempels, slui zen en obstakels mogen tijdens de spitsuren verlichting brengen, de rest van de tijd bezorgt het het lo kale bestemmingsverkeer alleen maar overlast. En 72 procent van het verkeer op de binnenroutes is nu juist lokaal bestemmingsver keer, zo stippen bewoners van Stoeplaan, Groot Haesebroekse- weg, Backershagenlaan, Zanderij pad, Prinsenweg, Van Oldenbarne- veldtweg en Lange Kerkdam aan. Onder het motto 'Hart voor Was senaar' hebben deze bewoners B en W gevraagd de plannen in te trekken en verkeersbelemmeren- de maatregelen aan de gemeente grenzen te nemen. Zij denken hier bij aan verkeerslichten en hopen dat Wassenaar rijk, provincie en buurgemeenten duidelijk kan ma ken dat 'een spoedige aanleg van randwegen' noodzakelijk is. Zo kan worden voorkomen dat routes met relatief weinig bewo ners minder verkeersoverlast krij gen, terwijl routes met een veel voud van bewoners een veel zwaar dere verkeersoverlast zullen krij- DEN HAAG/ZOETERWOUDE - "Het is voortdurend ellende. Het is dat ik me beheers. Het is nu vrij rustig. Maar hij wilde me van het terrein afrijden en gaf vol gas", al dus een 52-jarige man uit Zoeter- woude gisteren voor de Haagse po litierechter, mr. J.P. Mulder. De man was ten laste gelegd dat hij op 28 april vorig jaar in Zoeterwoude tegen de auto van zijn buurman had geschopt en geslagen. Daarbij gen. Ook helpt het alternatief tegen een verschuiving van overlast op noord-zuidroutes naar oost-west routes. Wanneer de aangedragen oplossing niet of maar gedeeltelijk uitvoerbaar is, zijn de briefschrij vers bereid de voorstellen van B en W te accepteren - met de aantastin gen van het landelijk karakter van dien. In alle gevallen moet de poli tie vaker controleren op snelheid en het passeren van rode stoplich ten. Op dit moment heeft 'Hart voor Wassenaar' 24 sympatisanten, na een kaartenactie en wat aandacht in plaatselijke bladen moeten dat er meer worden. De 24 hopen dan dat er 'met aller steun voorkomen kan worden dat er in het hart van Wassenaar een tweede Rijksstraat weg ontstaat'. Overigens waarde ren ze het dat B en W iets willen on dernemen tegen het toenemende sluipverkeer. 'Het vele en veelal zware verkeer is een bron van zorg voor ons, niet alleen vanwege het feit dat ook in onze straten kinde ren wonen, maar vooral ook omdat vele honderden schoolkinderen gedwongen zijn er dagelijks ge bruik van te maken'. werd hij ervan verdacht dat hij die man op 13 oktober 1985 had uitge scholden en dit jaar had hij hem be dreigd met een bouwmat. Voor de politierechter verklaar de de Zoeterwoudenaar dat hij niet tegen de auto had getrapt. Hij had alleen met zijn blote hand tegen een zijruit geslagen. Getuigen had den echter gezien, dat hij met klompen tegen het portier had ge trapt. Van de scheldpartij kon de man zich helemaal niets meer her- Tussen de beide buren, die op de grens van Zoetermeer en Zoeter woude wonen, -botert het al jaren niet. Onlangs diende voor de Haag se rechtbank een kort geding tus sen de buren. Toen werd beslist dat de 52-jarige man het pad dat de in onmin levende burèn beiden ge bruiken, niet meer mag blokkeren. Niet meer mag schelden en geen geluidsoverlast mag veroorzaken. De officier van justitie achtte de vernieling van de auto en beledi ging bewezen. "Het gaat om een burenruzie die al jaren voortduurt. Het is een schandelijke zaak. Er zijn strafbare feiten gepleegd, die ook al eerder voor de rechter zijn geweest. Het strafrecht is er niet om een burenruzie bij te leggen. Waar twee vechten hebben twee schuld, maar ik denk dat de ver dachte de meest kwaaie pier is". De officier eiste vier weken gevange nisstraf, waarvan twee' voorwaar delijk. De politierechter meende dat de man op een verwijtbare manier zijn zelfbeheersing had verloren, maar wilde het nog een keer proberen zonder gevangenisstraf. Hij veroor deelde de 52-jarige tot vier weken voorwaardelijke gevangenisstraf en 1600 gulden boete, waarvan 1000 voorwaardelijk. "Ik weet wel dat het niet heel mooi zal worden, maar ik hoop dat het er in de toe komst redelijker aan toe zal gaan". De eis tot schadevergoeding, die de buurman had ingediend voor het vernielen van de auto, wees de politierechter af. Melkboer beroofd van geldtas VOORSCHOTEN - De Voorscho- tense melkboer Van der Zalm is zijn geldtas kwijt. In de tas zat be halve 600 gulden ook een klanten boekje. De melkboer was gisterochtend net klaar met het inladen van zijn melkwagen op zijn eigen erf aan de Leidseweg, nam nog even afscheid van zijn vrouw, toen hij uit de wa gen een jongen benen zag maken. Van deze jongen is niet meer be kend dan dat hij "blank" was. Voorschotense politie deelt bonnen uit VOORSCHOTEN - Achttien deel nemers aan het Voorschotense ver keer zijn vanochtend op de bon ge gaan bij politiecontroles. Bij de voormalige zilverfabriek (nu Mexx) controleerde de politie de verlichting van fietsers. In elf gevallen deugde die niet. Volgens een woordvoerder gebeurt het ook wel dat op de verlichting niets valt af te dingen maar dat de fietsers weigeren hun dynamo in werking te stellen. "Dat trapt zwaarder". Nog eens zeven automobilisten gingen op de bon bij een controle ter hoogte van het Schoolstraat- kruispunt. Enige van hen voerden groot licht, anderen gebruikten de busbaan. Voetbalteam RIO kampioem LEIDERDORP - Het voetbalteam van de Leiderdorpse handels school het RIO is kampioen gewor den van de Nederlandse Kampi oenschappen Zaalvoetbal 1987 voor MMO-scholen die in sporthal 'Zuid' in Amsterdam zijn gehou den. Het RIO-team ging stroef van start met een nederlaag met 3-0. De overige wedstrijden werden echter gewonnen terwijl de finale tegen Zwolle met strafschoppen in het voordeel van Leiderdorp werd be slecht. Kerstavond, In de Groene- of Willibrordkerk aan de Haarlemmerstraatweg in Oegstgeest wordt morgen een kerst avond gehouden met medewerking van de gereformeerde gemengde koren Immanuel uit Beverwijk- li Jmuiden en Sursum Corda uit Rijnsburg. Herman F. van Har- tingsveldt speelt op orgel. Aanvang acht uur. Film In de Muzenhof in Leiderdorp wordt vanavond voor leden va.n de filmkring de film 'White Nights' ge draaid. Deze film, die een Oscar kreeg, is een boeiende thriller met als titelsong 'Say youu, say me'. Aanvang half negen. Klaverjassen In de Muzenhof in Leiderdorp is het vanavond kerstklaver jassen van 'De Buitengewonen'. Aanvang dcht uur. Morgenavond ook klaver jassen én sjoelen van Con Bravura aan de Beukenschans. Aanvang acht uur. Morgenavond is er een kerstklaverjasavond van de sup portersvereniging RCL aan De Bloemerd, aanvang 19.45 uur en een bingo-avond in het Zijlkwar tier. Aanvang half negen. Klaverjassen De Leiderdorpse Con Bravoura's houden vanavond vanaf 20.00 uur een kerstklaverjas- en sjoelavond. Als plaats is gekozen voor het eigen clubgebouw aan de Beukenschans. Folo Jos Donkers Filippijnse kinderen zoeken PLEEGOUDERS op-afstand terre des hOmmes GIRO 646900 BEEKLAAN 414 2562 BJ - DEN HAAG TELEFOON 070-637940' KERSTCONCERT LEZERSBON Datum 20 december - Aanvang 20.00 uur Ook dit jaar organiseert het Leidsch/Alphens Oagblad weer een uniek Kerstconcert. U kunt daar bij zijn. tegen een sterk gereduceerd tarief. Hoe? Met de Kerstconcert Lezersbon! Reageer snel, want vorig jaar waren de kaar ten in een mum van tijd uitverkocht. Het programma biedt, naast samenzang van beken de kerstliederen, een keur aan vocale en instrumen tale solisten o.l.v. dirigent René Verhoefl: Ellen Schu ring-sopraan, Kathinka Minzinga-mezzo-sopraan, Jo ke Romijnders-alt, Bernard Loonen-tenor. Bernard Kruysen-bariton, het Toonkunst Orkest Leiden, ge mengd koor Hagacantare, Noordhollands Koper kwartet o.l.v. Gerrit van Slooten en Folkert Grondsma op het orgel. Kaarten voor dit Kerst concert zijn verkrijgbaar bij: Leidsch Dagblad Witte Singel 1 WV-Leiden Stationsplein 210 Alphens Dagblad Julianastraat 19 WV-Katwijk Vuurbaakplein 11 nevenstaande KERSTCONCERT LEZERSBON 12,«0p.p GEZ1NSK AARTEN (max. 4 personen) 27,50 NIET-LEZERS betalen 17,50 pp. Bel voor telefonische tntormahe: 071-144941 (géén reserveringen) 4' Naam: Adres: Postcode: Tel.:

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14