Minerva is magere dame geworden' Slachthuis Leiden nu definitief gered iinwn:im'nw Cursus arbeidsbureau taboe wegens lang haar Voorzitter K.J. Cath over Leidse universiteit actief in vrije tijd Lage Rijndijk U reed niet in die straat? Hoe kwam de auto er dan terecht? Mr. K.J. Cath, voor zitter van het college van bestuur van de Leidse universiteit: "Je kunt een lijd lang het vet uit je lijf snij den, maar nu is bij Minerva het vet er toch af en het is een magere dame gewor den". (foto Jan Holvast) LEIDEN - "De Nederlandse uni versiteiten komen in de gevarenzo ne. De OESO heeft al gezegd dat het onderzoek in Nederland ach terblijft bij de rest van Europa en de VS. Deetman bestrijdt dat. Maar onlangs was ik in Luxemburg en de man die zich daar bezighoudt met het aanstellen van personeel voor de Europese instellingen zei tegen me: 'Jullie moeten oppassen, want jullie academici liggen achter bij de Fransen, Engelsen en Duit sers'. Dat moet toch te denken ge- door Annemiek Ruygrok Mr. K.J. Cath, voorzitter van het college van bestuur van de Leidse universiteit, gaat zijn laatste jaar in die functie niet zonder zorgen in: de begroting van de Leidse univer siteit wordt overschreden met tien miljoen gulden. Drastische maatre gelen als een stringente vacatu restop moeten soelaas bieden om aan het eind van het jaar toch uit te komen. Maar een vacaturestop al léén is niet voldoende: op elk ge bied zal beknibbeld moeten wor den. "Er is één geluk: we krijgen nogal wat inkomsten uit contract onderzoek. Bedrijven geven ons opdrachten en betalen daar ook voor. Maar wil je niet een slaaf wor den van het bedrijfsleven, dan is 20 procent inkomsten uit die hoek wel de grens". Volgens Cath heeft de druk van wege de bezuinigingen die de uni versiteiten krijgen opgelegd twee kanten: "We zijn eraan gewend ge raakt dat de laatste jaren op alle fronten wordt bezuinigd: gezond heidszorg, cultuur en andere voor zieningen. In zoverre verkeren dé universiteiten niet in een aparte positie. Anderzijds is onze situatie wei anders: we hebben in de hand hoveel studenten er komen. En de samenleving verwacht bovendien dat we meedoen met internationaal onderzoek". Het gaat de Leidse universiteit qua belangstelling niet slecht: dit studiejaar staan er 1000 studenten méér ingeschreven dan vorig jaar, "Dat betekent dus extra aandacht en begeleiding. Maar de politiek" toont weinig begrip. Wij krijgen jaar in jaar uit kortingen. Los van de twee grote bezuinigingsopera ties, de taakverdelingsoperatie en de zogenaamde selectieve krimp en groei, is daarnaast sluipend, door allerléi kortingen, nog eens 20 miljoen bezuigigd". Magere dame Wil je het onderzoek goed hou den, dan moet er een betere finan ciering komen, vindt Cath. "Want je kunt een tijd lang het vet uit je lijf snijden, maar nu is bij Minerva (de Romeinse godin die gold als symbool voor kennis en wijsheid, en (dus) synoniem is voor de Leid se universiteit, red.) het vet er toch af en is het een magere dame ge worden". Op een gegeven moment komt de universiteit in een onhanteerba re situatie terecht, vreest Cath. "In Leiden hebben we langzamerhand een universiteit met een duidelijk patroon aan activiteiten. We kun nen er weinig meer uithalen". Mogelijkheden om het instituut Woensdag 16 december ver gadert de commissie onder wijs, sociaal-cultureel werk en emancipatie in Het Gulden Vlies aan de Breestraat 125, ka mer 23/24. Aanvang 19.00 uur. Als eerste staat op de agenda het vervolg van de behandeling van de notitie beroepseducatie. Aansluitend wordt een bouw plan gepresenteerd voor ac commodatie van Volwassenen educatie aan de Maresingel. Vanaf 21.00 uur staat de behan deling op het programma van een aantal nota's, waaronder die over de schoolbegeleiding in de jaren negentig. Donderdag 17 december vergadert de commissie volks huisvesting en sportzaken in Het Gulden Vlies aan de Bree straat 125, kamer 23/24. Aan vang 20.00 uur. De commissie bespreekt de plannen van het college om de uitgangspunten bij het ver strekken van gemeentegarantie bij aankoop van huizen te wijzi gen. Voorts komt ter sprake de overeenkomst tussen de ge meente en het ministerie over de opvang van asielzoekers. Op de agenda staat ook een toelich ting op het renovatieplan van de zogenaamde Agaatlaanflat. universiteit goedkoper te maken, liggen volgens hem in het afbreken van het onderzoek en in eenvoudi ger onderwijs. "Misschien moeten we voortaan alleen maar colleges geven. Dat betekent minder bege leiding voor de studenten, minder werkcolleges". De op de universiteit aanwezige apparatuur is het grootste zorgen kindje van het bestuur. Er is name lijk geen geld om de in veel geval len aftandse en krakkemikkige ap paratuur te vernieuwen. "Alleen al de vervanging van computers is een enorme kostenpost. Het aantal personal-computers is de laatste ja ren enorm toegenomen. En die moeten geleidelijk aan worden ver vangen". Een operatie waarvoor miljoenen nodig zijn en die ontbre ken. Ook laboratoriumapparatuur vertoont gebreken. Maar aan ver vanging komt de universiteit voor lopig niet toe. "Vorige week heb ben de universiteiten overleg ge had met minister Deetman. Hij heeft gezegd dat we maar op ge bouwen moeten besparen. Van dat geld zouden we dan nieuwe appa ratuur kunnen aanschaffen. Maar met het huidige gebouwenbestand is het nu al een passen en meten om iedereen een plaats te geven". De Leidse universiteit moet het komende jaar trachten overeind te blijven, vindt Cath. "Ik denk dat we een heel eind komen. Interna tionaal hebben we een grote good will. Maar we moeten uitkijken. Als we niet oppassen loopt dat te kort van 10 miljoen op". De vacatu restop moet in 1988 geld opleveren. En verder wil het bestuur met de faculteiten bespreken of al het on derzoek wel gehandhaafd moet blijven. Verder zal wellicht een be roep worden gedaan op de zelf werkzaamheid van studenten. Er zal een keus moeten worden ge maakt tussen de 'goedkope' hoor colleges en kleine werkgroepen, die veel intensievere begeleiding "Het grote pakket dat wij aanbie den, moeten we niettemin over eind zien te houden. Ik denk zeker niet aan het opheffen van studie richtingen. Ook zullen we één van de attracties van deze universiteit, de mogelijkheid om in de afstu deerfase zoveel deelvakken te vol gen, niet gemakkelijk opgeven". Eigen bijdrage In zijn toespraak ter gelegenheid van de opening van het acade misch jaar wees Cath op de moge lijkheid van een eigen bijdrage van de ouders in de studiekosten. "Ik blijf van mening dat we ouders 100 gulden kunnen laten bijdragen. Hebt u zich gerealiseerd dat de stu diefinanciering voor hen voordeli ger uitpakt dan het systeem van kinderbijslag? Dat scheelt soms wel 200 gulden per maand. Verge leken met andere landen zijn onze collegegelden nog laag. De andere kant van de medaille zou zijn dat we moeten bezuinigen op secun daire studentenvoorzieningen als het LAK-theater. Dat zou toch doodjammer zijn". Door de groei van het studenten aantal verwacht de Leidse univer siteit wel wat extra geld te zullen ontvangen. Maar kostendekkend zal het bedrag in elk geval niet zijn. De universiteit zal het voor een deel dus van de al door Cath ge noemde goodwill moeten hebben: "Wij hebben in toenemende mate te maken met bedrijfsleven en ook overheid die ons dingen laten uit zoeken. Deze zogenaamde derde geldstroom levert geld op. Het uit gangspunt is dat faculteiten andere bronnen van inkomsten moeten zien te verwerven. Zij moeten wat dat betreft veel alerter zijn. Op het terrein van onderzoek, maar ook op onderwijsgebied". Als voorbeeld noemt Cath de door het Sinologisch Instituut vooral voor het bedrijfsleven sa mengestelde oriëntatiecursus Chi na. "En ook het Rekencentrum timmert aan de weg. Zo is de hele administratie van instellingen als Greenpeace en Amnesty Interna tional door het Rekeninstituut ge automatiseerd. Daar betalen ze voor, ook al zijn het ons sympathie ke organsaties. Onder druk van de omstandigheden moeten we zien ons eigen kostje wat meer binnen te halen". Onderneming De universiteit als onderneming. Het is een ontwikkeling waarover zowel in de overheids- als in uni versiteitskring de laatste tijd steeds meer wordt gesproken. "Ik sta daar weliswaar positief tegen over. Maar dan moet het wel een aanvullende gang van zaken zijn. De overheid moet de basisvoorzie ningen overeind houden. Leuke dingen kunnen de universiteiten van buiten halen. De beweeglijk heid van vroeger moeten we nu zelf zien te winnen. Niet iedereen kan dat. Maar er gebeuren heel grappi ge dingen. Zo is er iemand aan de theologische faculteit, gespeciali seerd in de Islam, gevraagd om aan gemeenten adviezen te geven over deze godsdienst met betrekking tot buitenlandse werknemers. Zo snij dt het mes aan twee kanten: het geeft de faculteit wat meer finan ciële armslag en het is een goede zaak voor de gemeenschap. Het is buitengewoon gevaarlijk om te zeggen dat armoede heilzaam is. Maar het levert wel elementen op waaraan men vroeger nooit dacht". "Er gaan ook stemmen op.om de universiteiten zélf het collegegeld te laten bepalen. Cath is hier fel te genstander van: "Dat kan je doen als je een particuliere instelling bent. Maar zolang de overheid ver antwoordelijkheid heeft voor het onderwijs, is dat niet te rijmen met het zelf vaststellen van de hoogte van het collegegeld". Studieduur Minister Deetman is van plan om het collegegeld drastisch te verho gen voor studenten die langer dan zes jaar over hun studie doen. In de eerste jaren wordt het bedrag ver hoogd tot 3000 gulden en in het tiende jaar loopt het zelfs op tot 5000 gulden. Dat is overigens een door de universiteitsbesturen be vochten compromis. Want de mi nister had aanvankelijk voor 'eeu wige studenten' een bedrag van 10.000 per jaar in petto. "Voor studenten is het niet goed om achter de broek te worden geze ten. Sommigen komen niet goed op gang en zwaaien na een paar jaar over naar een andere studie. Om zwaaiers van het hbo naar het we tenschappelijk onderwijs moet je ook een volledige kans geven. An ders komen ze klem te zitten in het systeem. Het gevaar is dat deze maatregel er weieens toe zou kun nen leiden dat mensen voor de ze kerheid alvast maar naar de univer siteit gaan omdat zij bang zijn dat zij, wanneer ze eerst hbo gaan doen, niet meer aan het weten schappelijk onderwijs toekomen. Zo krijg je op een oneigenlijke ma nier mensen naar de universiteit". "Deetman heeft zich gewoon verkeken op de hoeveelheid men sen die studiefinanciering wilden. Hij heeft gedacht dat het er veel minder zouden zijn dan de 560.000 die zich hebben aangemeld. Je mag Deetman de hele toestand niet verwijten: er was een stroming die de studiebeurs wilde verlagen. De politiek wil daar niet aan. Daardoor zijn buitengewoon ingewikkelde constructies tot stand gekomen. De neveneffecten van deze rege ling zijn niet prettig. Maar over een paar jaar zal het anders zijn". Hbo Het lijkt wel alsof in het overleg met de minister de universiteiten alles maar slikken, terwijl de hbo- raad een grote mond opzet en veel voor elkaar krijgt. "Door de nieuwe wetgeving moet het hbo nu allerlei dingen hebben die het weten schappelijk onderwijs al heeft. Zo moet er aleen al zeven miljoen gul den worden uitgetrokken voor stu- dentendekanen. Dat betekent dat de pot kleiner wordt. Het hbo haalt binnen wat uit de achterzak van het wetenschappelijk onderwijs komt. Er is sprake van een zekere concurrentie: het hbo zijn de 'have- nots', die jaloers zijn op universitei ten. Die laten telkens een veer en het hbo steekt die erbij op zijn hoed". De hbo-raad heeft het voor het zeggen namens alle hbo-instellin- gen in Nederland. Dat zijn er heel wat meer dan de 13 universiteiten, die elk voor zichzelf spreken en erg zelfstandig zijn. "Wij universiteiten zijn 13 individualisten en de hbo- instellingben staan in de hbo-raad onder het commando van weesva ders Gevers". De aansluiting tussen hbo en we tenschappelijk onderwijs laat nog al wat te wensen over. Zo moet een afgestudeerde hts-student nog vier jaar onderwijs aan een universiteit volgen om 'ir.' voor zijn naam te kunnen zetten. Dit is evenwel in strijd met de door Deetman beoog de maximale studieduur van zes jaar. "De hbo-instellingen moeten nog op orde komen. Nog geen jaar geleden zijn een heleboel hbo's bij elkaar geveegd. Dat waren in veel gevallen dwangfusies. Er is een ge wenningsperiode nodig. Na een fu sie duurt het gewoonlijk vijf jaar voor er een eenheid tot stand komt. Ik houd er rekening mee dat het nog tot 1990 duurt voordat die een heid in het hbo er is. Vóór die tijd moeten we ze nog niet belasten met wat voor gezicht er tevoorschijn komt. Eerst moeten neus, oren, mond en ogen op hun plaats". Samenwerking Al dan niet door de omstandig heden gedwongen, zijn de univer siteiten van Leiden, Delft en Rot terdam nauwer gaan samenwer ken. Zo hebben de medische facul teiten van Leiden en Rotterdam al samen het een en ander tot stand gebracht. Ook met Delft worden 'leuke activiteiten' ondernomen. "In Delft zijn er allerlei niet-techni- sche cursussen. Op het gebied van de technische talen bijvoorbeeld. Op dat gebied kan Leiden Delft weer helpen. Hetzelfde geldt voor gebieden als bedrijfspsychologie, sociologie en jurisprudentie. Het kan ertoe leiden dat medewerkers van de Leidse universiteit op dat gebied in deeltijd cursussen in Delft gaan geven". Maar ook met andere instellin gen worden contacten gezocht. Het Institute for Social Studies (ISS) in Den Haag, dat opleidingen ver zorgt voor studenten uit de Derde Wereld, moet nauwer met de uni versiteiten worden verankerd. "Dat wil Deetman. Sinds een maand praten wij nu met het ISS over die samenwerking". Op de vraag of het ISS voor eventuele diensten van de universiteit aan zijn studenten financieel zal bijdra gen is het antwoord: "Voor niets gaat de zon op". Het mag duidelijk zijn dat zelfs de Leidse universiteit naar steeds nieuwe wegen zoekt om geld in het laadje te krijgen. Hoe moet het nu LEIDEN - Drie keer op één dag een bekeuring krijgen voor het fout parkeren. Het zal je gebeu ren. Een 42-jarige man, die tot voor kort nog in Leiden woonde, is dat overkomen. De man had als beroep het bijvullen van siga rettenautomaten. Op die dag in november moest hij automaten op het Noordeinde en de Bree straat onder handen nemen. Straten waar echter een stopver bod geldt. Niettemin zette de man zijn vervoermiddel daar door Meindert van der Kaaij "Edelachtbare, moet u eens naar mij luisteren. Ik heb in de achterklep van mijn auto voor 10.000 gulden aan spullen en los geld liggen. Dan kan ik mijn auto toch niet ver van mij vandaan parkeren? Voor je het weet ben je tegenwoordig je handel kwijt. Mag ik daar dan een oogje op houden? Maar de parkeerwach ters konden daar helemaal geen begrip voor opbrengen. Ze schol den me op de koop toe nog uit ook", zei de man. Dat laatste leek de kantonrechter echter vrij on aannemelijk. Volgens de rechter is het niet toegestaan om op plaatsen met een stopverbod stil te staan. "Dat u fout bent geweest staat nu dus al vast. Nu moeten we het heb ben over de strafmaat. Soms met die grens van 'niet meer dan 20 procent' die Cath aan de bijdragen uit het bedrijfsleven wil stellen, wanneer de overheid de geldkraan steeds dichter blijft draaien? Is hij niet bang dat die 20 procent al snel 30 procent of meer zal worden? "Tja, de universiteit van Twente wil zelfs tot 50 tot 60 procent gaan. Misschien kan dat daar ook, van wege de techniek. Maar komen wij boven de 20 procent, dan komt on ze culturele rol in het gedrang. Het moet mogelijk blijven om soms eens een onderzoek (voor hef be drijfsleven) mag het fundamenteel onderzoek niet overvleugelen. Door fundamenteel onderzoek heeft Kamerlingh Onnes zoals be kend is, immers het absolute nul punt ontdekt waardoor hij de va der is geworden van de supergelei ding". Wandelen Wandelsportvereniging Zuid- West houdt zaterdag 19 december een bingo-avond in 't Parlement aan deNieuwstraat 45. Aanvang 20.00 uur. Spoor- en tramwezen De afdeling Rijnland van de Nederlandse Vereniging van Be langstellenden in hei Spoor- en Tramwezen houdt vanavond een bijeenkomst in de NZH-zaal aan de Rijnsburgerweg 1. H.P. Kaper spreekt over de milieu(on)vrien- delijkheid van de sporwegen in vergelijking met andere vormen van vervoer. Aanvang 20.00 uur, entree 2,50 gulden. worden wel eens uitzonderingen gemaakt op verbod- en gebods- regels. Helaas zijn er wel erg veel mensen die vinden dat zij een uitzondering zijn. Naar mijn ge voel is uw geval bepaald niet een kwestie van overmacht. Uw overwegingen zijn van prakti sche aard. Het is makkelijker om voor het bijvullen de auto dicht bij te zetten, maar niet noodzake lijk", vond de rechter. Toch wilde hij wel rekening houden met het feit dat de man ook veel geld op zak had. Daar om nam hij de eis van de officier van 50 gulden voor elke overtre ding niet over, maar verlaagde die tot 35 gulden. Vergoeilijkend merkte de rechter naar aanlei ding van zijn nieuwe beroep, ho- reca-exploitant in Tholen, op: "Het is een voordeel dat u niet meer op de weg uw brood ver dient, maar langs de weg. Dan bent u van die bekeuringen af'. Hijskraan Het is zaterdagavond en niets op de televisie. Dan maar even een videoband halen, moet de 29- jarige Leidenaar gedacht heb ben. Hij reed daarom naar een verhuurbedrijf aan de Haarlem merstraat en parkeerde voor de deur. Toen hij met zijn band on der de arm terug kwam, vond hij achter de ruitenwisser een bon wegens rijden en parkeren op een plaats waar dat niet mag. De rechter vroeg of de man wist dat daar niet mag \yorden gereden met de auto. "Ik woon al een tydje in Leiden en weet dat LEIDEN'- Leidenaar Alex Fon- teyne mag niet aan een cursus computerprogrameur/systeem- analist meedoen wanwege zijn schouderlange haar. Hijzelf is daar heel erg kwaad over en be schuldigt het arbeidsbureau, dat de cursus samen met het softwarebedrijf Ordina organi seert, van discriminatie. Direc teur van het arbeidsbureau Tib- be zegt echter dat slechts spra ke is van selectie. Fonteyne is afgestudeerd so ciaal-pedagoog en in dat vak is volgens hem geen droog brood te verdienen. Daarom wilde hij zich laten bijscholen op het ge bied van computers. Probleem was dat zich 120 mensen voor de cursus hadden aangemeld terwijl er maar 20 konden wor den toegelaten. Fonteyne doorstond ver schillende testen en belandde bij de laatste veertig. "Daar LEIDEN - Het slachthuis in Lei den is definitief gered. Het bedrijf wordt voortgezet door een ven nootschap die is opgericht door een aantal vleeshandelaren. Hier mee is de werkgelegenheid voor ongeveer 100 mensen veiligge steld. De voortzetting van het slacht huis is ook van belang voor de vee markt in de Groenoordhallen. Veel slagers die 's ochtends op de markt vee hebben gekocht, brengen dat naar het Leidse abattoir om te laten slachen. Directeur A. de Jong vreesde een vermindering van de handel op de markt indien het slachthuis daadwerkelijk zou slui ten. De voortzetting van het slacht huis door een nieuwe bv betekent dat het faillissement van het Slachthuis Leiden bv vermoede lijk wordt opgeheven wegens een gebrek aan baten. De gemeente Leiden lijdt dan een verlies van meer dan een miljoen gulden bij dit bankroet. Het Slachthuis Leiden bv ging in september van dit jaar failliet. De concurrentie van het nieuwe abat toir in Rotterdam speelde daarbij een grote rol. Ook mocht het Leid se abattoir niet meer slachten voor de Europese markt. Vorig jaar moest het slachthuis om aan de EG-normen te voldoen, een inves tering doen van drie ton. De finan ciering was overigens bijna rond toen een grote vleesgrossier af haakte en besloot over te stappen naar het slachthuis in Rotterdam. Starters Voor mensen die een bedrijf(je) willen beginnen, wordt donder dag 17 december een bijeenkomst gehouden in de Starterswinkel aan de Haarlemmerstraat 73c. Vooropleiding, leeftijd, e.d. zijn niet belangrijk. Aanvang 19.30 uur. Voor informatie tel. 146878 of 015-120447. Basketbal De gemeentelijke schoolsport- de Haarlemmerstraat een wan delpromenade is. Maar omdat om 18.00 uur de paaltjes bij het begin worden weggehaald, dacht ik dat het na dat tijdstip toege staan was om met de auto daar te rijden". Dat bleek dus een mis vatting te zijn. Ook de opmer king van de overtreder dat voor de videohandel altijd veel auto's staan, mocht de rechter niet ver- De man probeerde het tenslot te nog met de opmerking dat op het proces-verbaal stond dat hij op de Haarlemmerstraat had ge reden, maar dat de politie dat niet kan hebben geconstateerd. "Maar hoe bent u daar dan geko men met de auto? Zeker met een grote hijskraan. Als u aanneme lijk kan maken dat u daar op een andere manier terecht gekomen bent dan door te rijden, is het echter een andere zaak", zei de rechter. Tja, daar keek de Leide naar toch even vreemd van op en hij liet het daar maar bij. De officier zei dat de man beter op de borden kan letten dan op datgene wat andere automobilis ten doen. Hij eiste daarom 60 gul den. Omdat op het proces ver baal een boete stond vermeld van 50 gulden in plaats van de ge bruikelijke 35 gulden, haalde de rechter wat van het geeiste be drag af en maakte er 35 gulden Geschoffeerd De eigenaar van een Leidse kroeg zei onheus behandeld te werd in een persoonlijk ge sprek gezegd dat ik niet aan de cursus zou kunnen meedoen als ik mijn haar niet kort zou la ten knippen. Dat vind ik discri minatie. Laatst las ik in de krant dat het arbeidsbureau waakt voor dicriminatie. Daar klopt dus niets van", meent Fonteyne. Tibbe van het arbeisbureau zegt dat de veertig overgeble ven kandidaten kwalitatief even geschikt waren voor de cursus. "Dan moet je letten op ondergeschikte zaken. In de cultuur van het bedrijfsleven wordt lang haar en slordige kle ding niet geaccepteerd. Dat wijst de ervaring uit. Als je sys teemanalist bent, zitje in de top van het bedrijf en moet je met alle gelededingen kunnen om gaan. Fonteyne wil een keuze maken, maar daarvan niet de consequenties trekken", aldus Tibbe. Toen het slachthuis in septem ber failliet werd verklaard, startte de onderhandelingen tussen cura tor mr. M. Teekens en de gemeente over de voortzetting van het slacht huis. Het college van B en W besloot gisteren dat het slachthuis aan de Pasteurstraat kan worden voortge zet. De nieuwe firma, die door een aantal vleeshandelaren is opge richt, betaalt een hogere huur dan de failliete vennootschap. Die moest echter wel leningen aflos sen, zodat de vaste lasten aanmer kelijk hoger lagen. Een alternatief voor de gemeente was om niet akkoord te gaan met de opheffing van het faillissement. Het abattoir zou dan moeten wor den gesloten. De gemeente kon dan het erfpachtsrecht te gelde ma ken. Op de plaats van het slacht huis zouden dan bijvoorbeeld wo ningen kunnen verrijzen. LEIDEN - De Lage Rijndijk wordt vanaf morgenochtend 07.00 uur afgesloten voor. gemotoriseerd verkeer. Bij werkzaamheden blijkt het wegdek zodanig te zijn verzakt, dat de politie de weg niet meer vei lig acht voor verkeer. Hoe lang het herstelwerk duurt, is nog niet pre cies bekend. Maar waarschijnlijk blijft de Lage Rijndijk toch min stens de gehele dag afgelsoten. commissie Leiden houdt maan dag 21 december een basketbal toe riwoi voor brugklassers in de universitaire sporthal (Wasse- naarseweg) en in de sportzalen van Visser 't Hooft (Kagerstraat) en Agnes-scholengemeenschap (Eijmerspoélstraat). De wedstrij den beginnen om 8.30 en duren tot ongeveer 17.00 uur. De be langstelling van de scholen voor dit toernooi is groot. Ruilen Ruilclub Koningskerk houdt vrijdag 18 december een ruil- avond in de aula van de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Mar- nixstraat 104. Aanvang 19.00 zijn door een agent. Op een zater dag was hij bezig met het uitla den van zijn auto en omdat er nergens in de buurt van zijn café een plekje was, parkeerde hij maar op de stoep van de brug bij de Lange Mare. "Ik kom terug bij mijn auto, staan er twee agenten te schrij ven. Ik leg het geval uit, maar zonder resultaat. Als ik wil weg lopen, word ik door één van die agenten vastgepakt. Ik moest hun informatie geven! Dat slaat nergens op. Als ze een bekeuring willen geven, mij best. Op de au to staat een kenteken en ze zoe ken het maar uit. De agent bleef mij echter vasthouden. Dat is toch belachelijk. Ik werd daar door steeds bozer. Normaal be taal ik mijn bekeuringen altijd meteen, want ik heb er al een stuk of negen gehad. In dit geval vond ik de behandeling echter zo dwaas, dat ik dit niet zomaar over mijn kant kan laten gaan", zei de man verontwaardigd. De rechter wees hem erop dat hij vanaf zijn plaats niet kon oor delen over de handelwijze van de agenten. "U kunt zich wel ge schoffeerd voelen, maar dat heeft niets met de overtreding te maken. Wellicht dat de officier het geval ter sprake kan brengen tijdens het overleg met de poli tie", zei de rechter. De officier van justitie zei dat de man echter het beste over het geval contact kon opnemen met de agent zelf of anders zijn chef. Hij eiste een boete van 35 gulden die de rech ter overnam.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15