De feestelijke Kerstverlichting van Klerks! 'Nobel-baby' kan besteld worden in VS KOREVAARSTRAAT 9-11 LEIDEN Verkoop bij Executie worden verkocht enige roeren de goederen, te weten: een bu reau, een dossierkast, een typ emachine en wat verder te koop zal worden aangeboden. De verkoop vindt plaats aan bovenstaand adres en ge schiedt a contant zonder op geld. De goederen zijn een uur vóór de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder belast met de executie. R. E. Kreugel. BTW. Telefonisch op gegeven worden al tijd min. 3 regels in re kening gebracht, a contant min. 2 regels. U kunt uw Sleuteltje telefonisch opgeven van ma. t/m vr. van 8.00-19.30 uur via onderstaand Sleutel tjesnummer. Dhtgevoerd hoog model zwart 149,- suede laarzen bontv. en v.a. 99,95 div. soorten snowboots nu i -voorraad. Wacht met tot er sneeuw ligt want op op v. H Dames 36 t/m 42 Heren 39 t/m 45 49,95 steunschoen waarin een moeilijke voet zich prettig voelt. Maten 37 t/m 41 v.a. 89,95 bontvoering - heerlijk warm - antislipzool - zwart/taupe - suède maten 37 t/m 41 gg gg half hoog laarsje (echt leder) met vachtvoering zw./taupe suede maten 37 t/m 41 129" lCHOENMAKER" tindt 1929 Wenst U prettige Kerstdagen en een voorspoedig 1988 VOOR MÉÉR LOOPPLEZIER gemakschoen met perfekte pasvorm (echt leder) maten 37 t/m 41 bruin en zwart 119,- wintersport? een sterke lederen schoen met bergprofiel maten 39 t/m 45 zwart en naturel va 99,95 Berkelmans herenschoenen. Loafer en veterschoen zwart- bruin-d.blauw en grijs. Ook extra breed 129,- NEW YORK - De Newyorkse danslerares Adrienne Ram heeft geen idee wie de vader van haar volgende kind is. Wel weet ze dat het kind zeer intelligent zal zijn en flinke sportieve aanleg zal hebben. Mevrouw Ramm heeft zich name lijk laten bevruchten met het sper ma van een haar onbekende man, dat zij via de post bestelde bij een spermabank in Californië. De naam van de donor wordt door de spermabank geheim gehouden, maar bij het zaad wordt wel een profielschets geleverd. Daardoor weet mevrouw Ramm dat de vader van haar kind zeer intelligent is en een gouden medaille heeft gewon nen bij de Olympische Spelen. door Seyhon Joh/AP Het postorderbedrijf in 'slim zaad' heet Repository for Germani- al Choice en is gevestigd in de plaats Escondido. Het bedrijf le vert eerste keus zaad van mannen die hun sporen in de samenleving hebben verdiend. Het liefst trekt het bedrijf pqtentiele nobelprijs- winnaars aan als donor. „Ik weet zeker dat wij binnen een jaar een sterk en slim kind heb ben," zei de 37-jarige danslerares, die getrouwd is met een leraar. „Mijn man en ik hebben besloten nog een kind te nemen, omdat we heel blij zijn met onze 3-jarige dochter Leandra. Haar biologische vader is een hoogleraar en onder zoeker die veel van kinderen en van tuinieren houdt". Nobel-baby Leandra is een van de intussen 42 'Nobel-baby's' die in de Verenig de Staten zijn afgeleverd door de zaadbank in Californië. Het bedrijf in Escondido werd vooral bekend omdat het zaad van Nobelprijswin naars en andere knappe mensen te koop aanbood. Maar ook de 27 'ge wone' commerciële spermabanken in de Verenigde Staten doen goede zaken. Dit jaar hebben zij al ge zorgd voor een omzet van 30.000 baby's in de Verenigde Staten en Europa. In 1985 waren dat nog 24.000 baby's, aldus Jerome Sher man, de voorzitter van de Voort- plantingsraad van de Amerikaanse Vereniging van Weefselbanken in Little Rock, Arkansas. Dr. Robert Graham, die een for tuin verdiende aan de ontwikke ling van het onbreekbare kunststof brilleglas, richtte zijn superzaad- bank zeven jaar geleden op. De simpele gedachte was dat iemand die zich kunstmatig wil laten inse- mineren, waarschijnlijk liever een slim kind heeft dan een model van de eigen middelmatigheid. Het be drijf zorgde voor nogal wat protes ten. Sommigen vonden het bedrijf het toppunt van snobisme, terwijl anderen op onaangename wijze herinnerd werden aan de eugeneti ca van het Derde Rijk. De woede nam grote i toen bleek dat William Shockley een van de donoren van het bedrijf was. Shockley won een nobelprijs voor natuurkunde en gelooft dat zwarten genetisch inferieur zijn aan blanken. Maar de protesten zijn intussen bekoeld en er wordt niet meer voor de deur van het be drijf gedemonstreerd. Directrice Dora Baux vertelde dat het bedrijf nu vooral een probleem heeft met het op gang houden van een voort durende stroom sperma -van man nen met een IQ tussen 140 en 190. Prijswinnaars "Een gekwalificeerde donor is moeilijk te vinden en wij willen ze niet afschrikken door hun identi teit bekend te maken," zei me vrouw Baux. Wel erkende zij dat er onder de 10 heren die nu regelma tig hun bijdrage aan de voorraad komen leveren, geen Nobelprijs winnaars zijn. Maar zij zijn meest wetenschappers en natuurkundi gen die 'allen potentiële Nobel prijswinnaars zijn", aldus Baux. Het sperma van nobelprijswin- naars wordt niet meer aangeboden, omdat, zij veelal oudere mannen zijn, vertelde ze. Het zaad van jonge mannen is van betere kwaliteit. „Over de hele linie geloven wij dat we het wel goed doen, met 19 huidi ge zwangerschappen, naast de 42 baby's die al geboren zijn", stelt ze. Dr. Sherman van de Voortplan- tingsraad verwacht dat het aantal kunstmatige inseminaties de ko mende jaren sterk zal toenemen. „Het aantal baby's dat geboren wordt na kunstmatige inseminatie zal verder toenemen nu de Ameri kaanse regering waarschijnlijk het gebruik van bevroren zaad zal aan bevelen boven vers zaad," zei hij. Sherman zei dat bevroren zaad het voordeel heeft dat het gecontro leerd kan worden op Aids, hepati tis en andere ziektes. Als vers sperma is ontvangen, wordt het minstens vier weken in de vriescel geisoleerd, terwijl de donor tweemaal wordt getest op besmettelijke ziektes, aldus dr. Jo seph Feldschuh, de directeur van Idant Lab, de grootste en oudste spermabank van de VS. Goudmijn Feldschuh zei dat de vraag naar sperma zo groot is, dat zijn bedrijf donors recruteert aan de 130 uni versiteiten in het land. Per donatie ontvangt de student een bedrag van "30 dollar. Idant Lab rekent de klanten 250 dollar voor een consult en 100 dollar per inseminatie. In een gemiddeld geval moet een vrouw zesmaal worden geïnsemi- neerd voor zij zwanger raakt. Een goudmijntje dus. Sinds 1971 heeft Idant lab 11.000 Amerikaanse en Europese vrou wen bevrucht. Omdat 10 procent van de Amerikaanse echtparen on gewenst kinderloos is, en adoptie kinderen steeds zeldzamer wor den, wordt de toekomst door het bedrijf optimistisch tegemoet ge zien. De-slimme zaadbank in Cali fornië reként 500 dollar voor de kosten van het onderzoek van sper ma en donor. Het sperma zelf is gratis. De inseminatie wordt veelal elders t Nobelprijswinnaars op bestelling. Sihanouk praat met premier Kampuchea PARIJS (AP) - Prins Norodom Sihanouk, de leider van het Kampuche- aanse verzet, is toch bereid tot een nieuwe gespreksronde met de huidige pro-Vietnamese premier Hun Sen. Begin deze maand ontmoette het tweetal elkaar al en kwam overeen om elkaar in januari en april opnieuw te ontmoeten. Sihanouk liet later echter weten dat verdere besprekingen nutteloos waren als de andere twee verzetsgroeperingen, de Rode Khmer en de vol gelingen van de niet-communistische Son Sann, niet zouden meepraten. Die waren ondanks oproepen van zowel Sihanouk als Hun Sen niet ko men opdagen op het eerste gesprek. Sihanouk ging echter door de bocht toen de ASEAN-landen tijdens een bijeenkomst in Manila lieten weten dat terugtrekking van Vietnam uit Kampuchea moeilijker wordt als er niet meer wordt

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10