Jiegouden smaak Koren zingen hun (kerst)lied PODIÜMBLIK Expositie vol contrasten Toneelplan voor zuiden hoort in vuilnisbak Nat. Ballet met 'Assepoester' Lorin Maazel dirigent bij Frans orkest Filmfestival Rotterdam dreigt te stoppen Sempre Avanti met kerstshow DINSDAG 15 DECEMBER 1987 PAGINA 21 LEIDEN - Nog even en de deuren van de Leidse theaters gaan in de donkerste dagen van december voor korte tijd dicht. Voordat het zover is eerst nog twee dansvoor stellingen, een aantal toneelpro- dukties en een theatervoorstel ling met muziek. Jazz Extension Na een optreden van de zan ger-entertainer Benny Neyman vanavond, is woensdagavond de beurt aan de Amsterdamse dans groep Jazz Extension om zich op het podium van de Leidse Schouwburg te presenteren. De groep wordt geafficheerd als een professioneel gezelschap, dat uit twaalf dansers en danseressen bestaat. De groep, die wordt ge leid door de choreografe Henny Kamermanheeft zich ten doel gesteld de diverse stijlen van de jazzdans te demonstreren. Het programma van de komende voorstelling vermeldt o.m. Pas sagesvan Henny Kamerman (met live muziek), 'Personal Te stimonies', gemaakt in samen werking met de Amerikaanse gastchoreografen Fred Benja min en Ralf Paul Haze (muziek: Ashford Simpson, Jennifer Holiday, Patti Labelle en de Commodores), 'Icefire', op mu ziek van Pat Metheny gezet door Fred Benjamin, 'Labyrinth', ge choreografeerd door Henny Ka merman op muziek van Bob Ja mes, 'Beyond the Horizon', een nieuw lyrisch ballet van de jonge Nederlandse choreograaf Winc- ky Hoedt, en 'Flight of the Phoe nix' vn Jocelyn Bergland op mu ziek van Rodney Franklin. Carolina Bur ana De in Arnhem residerende dansgroep Introdans vestigt steeds meer de aandacht op zich door haar artistieke kwaliteiten. Kenners houden het er op dat de ze groep binnen de kortste keren' tot de top drie van de Nederland se dansgezelschappen zal beho ren. Hoe het ook zij, er mag met belangstelling worden uitgeke ken naar de voorstelling die In trodans donderdagavond in het theater aan de Oude Vest. Op het programma staat o.m. een cho- Redactie Pieter C. Rosier reografie van huischoreograaf Ed Wubbe op Carl Orffs meester werk Carmina Burana. Er wordt geruik gemaakt van de minder bekende orkestratie van Orff voor twee vleugels en percussie instrumenten. Het programma wordt gecompleteerd met twee andere balletten. Drie is te veel Degenen die zich graag de dij en blauw kletsen kunnen op vrij dag- en zaterdagavond in de Leidse Schouwburg terecht. Daar wordt op beide avonden een herhaling gegeven van 'Drie is te veel', een door Jan Blaaser bewerkte en geregisseerde klucht met Joop Doderer in de hoofdrol. En dat belooft dolle pret met lach partijen zowel op het podium als in de zaal. De voorstelling die in het afgelopen voorjaar in het Jazz Extension in 'Labyrinth', een ballet van Henny Kamerman. Leidse theater werd gegeven liep uit op een complete Joop-Dode- rershow. De inhoud van het stuk doet er nauwelijks wat toe. Het gaat voornamelijk om de fratsen, die de komisch acteur als onhan dige butler in deze voorstelling uithaalt. Men mag er gerust op rekenen dat er ook tijdens de ko mende twee voorstellingen veel in het honderd zal lopen. Behalve Joop Doderer doen ook Hans Bos- De Voorziening De liefde voor drie sinaasap pelen' is de titel van de voorstel ling, waarmee het noordelijke ge zelschap 'De Voorziening' maan dagavond naar de Leidse Schouwurg komt. Volgens de schouwburg agenda betreft het een kolderiek sprookje met als be langrijkste personage een prins, die zo treurig is dat alleen een spontane lachbui hem nog van de dood kan redden. Uiteindelijk lukt het de hofnar de prins aan het lachen te krijgen. Hij brengt de heks Fata Morgana op een ver makelijke wijze ten val, zo staat er verder te lezen. De heks neemt wraak door de prins verliefd te laten worden op drie sinaasap pelen en dan ontstaan er volgens de toelichting op het stuk allerlei komische verwikkelingen. Een theaterspektakel met verrassen de decors en fantastische kos tuums, aldus het wervende arti keltje in het laatste maandjour- naal van dit jaar. Deze (familie voorstelling begint om 19.00 uur. Broertjes op stap Frank en René Groothof heb ben een vervolg gemaakt op hun succesvolle 'Broertjes'-produktie. En ze hebben het de titel 'Broer tjes op stap' meegegeven. Broer tjes die samen spelen, ruzie ma ken, voor elkaar opkomen en de ander laten opdraaien voor iets wat hij niet deed, daarop zijn de grote avonturen die zich in de kleine kinderkamer afspelen ge baseerd. Fantasie en humor mo gen als trefwoorden gelden voor deze nieuwe voorstelling, die ge schikt wordt geacht voor kinde ren vanaf vier jaar. De Leidse Schouwburg haalt de broertjes op duisdagmiddag 22 en woens dagmiddag 23 december in huis. Aanvang 14.30 uur. Atahalpa Als besluit van he gelopen jaar is er avond 22 december aan de Oude Vest concert. Het gaat Joop Doderer (zittend op stoel) nu bijna af- op dinsdag- 7i het theater en bijzonder m een optre den van de 79-jarige Atahualpa Yupanqui, die de nestor van het Argentijnse lied wordt genoemd. Het repertoire van Yupanqui be staat uit liederen over armoede en eenzaamheid van de gaucho's, over culturele en politieke perso nen en over maatschappelijke misstanden in Argentinië. Yu panqui is al vele jaren de inspi ratiebron voor de vertolkers van het 'nieuwe' Zuidamerikaanse lied. Zijn optreden geldt als een combinatie van ingetogen gi taarmuziek, knap tekstgebruik en meeslepende voordracht. Parking Loes Luca en Olga Zuiderhoek komen op donderdag-, vrijdag en zaterdagavond met de Orka- ter-produktie 'Parking' naar het LAK-theater. Twee totaal ver schillende vrouwen met een to neelbezetenheid, die een succes volle samenwerking bijna ga randeert. Apart zou ieder van de twee al borg staan voor een aan trekkelijk avondje theater, maar de combinatie van beide persoon lijkheden moet wel een boeiende gebeurtenis opleveren. Dat stelt althans het LAK in zijn theater agenda. Het betreft overigens een theatervoorstelling met muziek (van Gerard Atema), die is gere gisseerd door Jurriën Rood. Scrooge Marley Het Leidse Imperium brengt zoals gebruikelijk in deze tijd van het jaar een serie voorstellin gen, die in het teken staat van het naderende kerstfeest. De keus is ditmaal gevallen op 'Scrooge en Marley', een bewerking van 'A Christmas Carol' van Charles Dickens. Het door Ans Alting ge regisseerde stuk wordt in Imperi ums eigen Microtheater opge voerd op 19, 21, 22, 23 en 24 de cember. Tentoonstelling vol contrasten bi) de Bange Bij'De Banqe Duivel' Duivel. Expositie met werk van Kees Pas- schier en Jolanda Prinsen, t/m 20 decem ber. Grafische Werkplaats De Bange Dui vel', Rijndijkstraat 4, Leiden. Geopend: do. van 13.00-17.00 uur en van 20.00-22.00 uur. Za. en zo. van 13.00-17.00 uur. LEIDEN - De nieuwste exposi tie bij de Grafische werkplaats Leiden kan in velerlei opzichten als een tentoonstelling van con trasten bestempeld worden. Zo is de keuze gevallen op het werk van Kees Passchier en Jolanda Prinsen om voor enig tegenwicht te zorgen zonder dat de benade ringen zouden botsen. Verder is er de uiterlijke kant, het zwart wit in de grafiek van Kees Pas schier tegenover zijn kleurrijke schilderijen, terwijl uitgespro ken tegenstellingen het doen en denken van Jolanda Prinsen be heersen. Het resultaat is een ex positie die goed past in de lijn van de Bange Duivel en die voor een groot deel bestaat uit grafiek. "Gewone, simpele i gewone, simpele situaties Za ken die niet vragen of schreeu wen om aandacht. Zaken waar we onbewust aan voorbijgaan, geen aandacht aan schenken, die niet belangrijk lijken Zo omschrijft Kees Passchier in de catalogus het thema van zijn werk. Vooral zijn schilderijen brengen de intimiteit van een ruimte of juist een gemeenschap pelijk beleefde ervaring tot uit drukking. In de losse verftoetsen zijn situaties herkenbaar die, on danks het gewone, veel bevatten wat ongezegd blijft. De fluwelige penseelstreek in een van de schilderijen van Pas schier wordt in de herinnering geroepen door de zachte toon die ook in de grafiek voorkomt. Een mooi voorbeeld is de voorstel ling van een vrouwenfiguur die in wit is uitgespaard. Naast span nende, contrastrijke partijen, bieden de monotypes Passchier ook de mogelijkheid van licht naar donker aan te brengen. Eenzelfde methode past hij toe in een aantal schilde rijen. In deze stukken zijn afwis selend lichte en donkere kleur vlakken gegroepeerd rond het centrale deel, wat in een enkel geval helaas leidt tot een vrij kunstmatige compositie. De schilderijen en grafiek van Kees Passchier vullen elkaar goed aan, zodat men een goede indruk van het werk kan krijgen. Dat laatste geldt in mindere mate voor de bijdrage van Jolanda Prinsen. Deze kunstenares is ac tief op vele terreinen van de beel dende kunst, maar voor alles is zij beeldhouwster. Daarom is het jammer dat op de tentoonstelling juist haar objecten ontbreken, al is een tussenvorm te zien in en kele beschilderde panelen. Een andere relatie met het ruimtelij ke werk vormt de ets 'I i ber', waarin een van haar objec ten heel lineair is weergegeven. Hoezeer Jolanda Prinsen bezig is met gewicht, herhaling en vorm blijkt uit de serie 'Vaaste keningen'. De benadering kan het best als 'resoluut' omschre ven worden. De invulling van de achtergrond wordt in sommige stukken bepaald door de contour van het afgebeelde voorwerp, waardoor de vorm allesoverheer send is. Jolanda Prinsen schrijft over haar werk: Als beeldhouw ster geconfronteerd met de macht van de zwaartekracht, heeft mijn werk zich langzaam 'ent-materialisiert' van het stati sche naar het beweeglijke, van het duurzame naar het verganke lijke. van het gewichtige naar het gewichtloze. Van een kunst ver want aan architectuur met al z'n wetten en regels naar een kunst verwant aan dans met haar basis- streven naar vliegen. De slang bijt in z'n staart". Dat beeld blijft voor de bezoekers van deze ex positie helaas onvolledig. NANCY STOOP Kunstenbond FNV AMSTERDAM (GPD) - Alexandra Radius debuteert zaterdag 19 de cember in de titelrol van 'Asse poester', het avondvullende sprookjesballet van Frederick Ash- ton, dat sinds kort op het repertoire staat van Het Nationale Ballet. De rol van de Prins wordt bij die gele genheid gedanst door Alan Land. PARIJS (AP) - De Amerikaan Lo rin Maazel is benoemd tot vaste di rigent en muzikaal leider van het Orchestre National de France. De 57-jarige dirigent begint in augustus in zijn nieuwe functie. Hij houdt zijn dirigentschap van het Pittsburgh Symphony Orchestra In 1977 werd Maazel de eerste gastdirigent van het Frans natio naal orkest. De Assepoester-voorstellingen- reeks die loopt van 17 december tot en met 9 januari begint op donder dag 17 december (20.15) met Natha lie Caris/Wim Broeckx als Asse poester/Prins. Vrijdag 18 (20.15) in dezelfde rollen Karin Schnabel/Ro- bert Machherndl, zaterdag 19 (20.15) Radius/Land, zondag 20 (20.15) Jane Lord/Zoltan Solymosi, dinsdag 22 (20.15) Nathalie Caris- AVim Broeckx, donderdag 24 (20.15) Karin Schnabel/Robert Ma- cherndl, zaterdag 26 (14 uur) Jane Lord/Lindsay Fischer, zondag 27 (14 uur) Alexandra Radius/Alan Land, dinsdag 29 (20.1.5) Jane Lord- /Lindsay Fischer, woensdag 30 (20.15) Nathalie Caris/Wim Broeckx, vrijdag 1 januari (13 uur) Jane Lord/Lindsay Fischer. Ge noemde voorstellingen worden in het Amsterdamse Muziektheater gegeven. In het Danstheater aan 't Spui in Den Haag gaat Assepoester op woensdag 6 januari (20.15) Alexan dra Radius/Alan Land, donderdag 7 (20.15) Jane Lord/Zoltan Solymo si, vrijdag 8 (20.15) Nathalie Caris- /Wim Broeckx en tenslotte op za terdag 9 (20.15) Karin Schnabel/Ro bert Machherndl. Gala De voorstelling op nieuwjaars dag is een galavoorstelling. Bij de toegangsprijs is een champagneb- runch inbegrepen. In de tweede pauze wordt de 'Vriendenprijs' uit gereikt aan de meest belovende danser(es) van HNB. Na afloop van de galavoorstelling wordt in de foy ers een drankje geserveerd en op een groot videoscherm 'Schijnbe wegingen' vertoond. Een dubbel portret dat in samenwerking tus sen NOS-cultuur en NOS-sport is vervaardigd en waarin een con frontatie wordt aangegaan tussen ballet en voetbal. Centraal in deze videoproduktie staan Rudi van Dantzig en Clint Farha, respectievelijk artistiek lei der en solodanser van HNB en Ajax-trainer Johan Cruyff en voet baller Marco van Basten. Alexandra Radius. DEN HAAG (GPD) - Wat de werk groep Zuidelijke Theaterinfra structuur voor heeft met het toneel in Brabant, moet zo snel mogelijk in de vuilnisbak. Dat is kort en krachtig het eindoordeel van de Kunstenbond FNV. De keuze van de werkgroep, bestaande uit amb- fenaren van het ministerie van WVC, Gedeputeerde Staten van Noord-Brabant en B en W van Eindhoven, voor een ad hoc-situa- tie in plaats van voor een vast en semble, is fnuikend voor de artis tieke kwaliteit, de rechtspositie van de medewerkers en leidt tot kapitaalvernietiging. Volgens de Kunstenbond in zijn brief aan de werkgroep komt de ge kozen structuur nog het meest overeen met die van De Voorzie ning in Groningen. Juist daar, al dus de bond, gaan na het vertrek van Anton Smit steeds meer stem men op om tot ensemblevorming met aansluitende ad-hocactivitei- ten over te gaan. Een dergelijk mo del wordt ook door de onderne mingsraad van Globe voorgesteld. De bond verwijt de werkgroep het intrappen van open deuren, een gebrekkige financiële onder bouwing van de plannen, hobbyis me, het bevestigen van vooroorde len en een al te voortvarende aan wijzing van een nieuwe artistiek manager. Hoe kunnen kunste naars. technici en administratief personeel goed functioneren in een 'samenwerkingsverband' dat niet langer dan één produktie duurt? Bovendien, zo betoogt de Kun stenbond, is er geen enkele garan tie dat de voorgestelde activiteiten ook in Brabant zélf geproduceerd zullen worden. De mogelijkheid dat de meeste produkties in de Randstad zullen worden gereali seerd, is dus niet denkbeeldig. Dat betekent dat de nieuwe voorzie ning een grote kans loopt een nieu we Randstedelijke affaire te wor den met een 'verkoopkantoor' in Brabant/Eindhoven. De bond vindt het onzin dat - zo als de werkgroep suggereert - er geen 20 toneelspelers te vinden zouden zijn die in het zuiden van het land een ensemble met een ei gen indentiteit zouden willen vor men. Dat is het 'bevestigen van vooroordelen die door de Raad voor de Kunst en beleidsmakers kunstmatig in leven worden ge houden'. Het verbaast de bond ook dat op geen enkele manier door de werk groep gebruik wordt gemaakt van de bestaande kennis op technisch en administratief gebied bij de to neelgroep Globe. Voorzien wordt dat dit personeel nog slechts op op roep voor de nieuwe voorziening kan gaan werken. Dat leidt tot nut teloze en maatschappelijk onaan vaardbare werkloosheid. Boven dien zou een dergelijke operatie in strijd zijn met de uitgangspunten van de Commissie Landelijk To- neelbestel. De Kunstenbond wijst er tenslot te op het nogal optimistisch te ach ten dat Den Bosch bereid zou zijn anderhalve ton beschikbaar te stel len voor een geplande toneelwerk plaats terwijl de stad de grootste moeite heeft het theater Bis in stand te houden voor een ton per ADVERTENTIE druppel voor druppel tot leven gekomen. LEIDEN - Tal van koren treden in deze donkere dagen voor de kerst naar voren om op muzikale wijze de blijde boodschap van Christus' geboorte te verkondigen. Het Leiden English Choir geeft op donderdagavond 17 en vrijdag avond 18 december een concert in de Evangelisch Lutherse Kerk in Leiden. Er zullen op dit christmas- carolconcert werken worden uitge voerd van o.a. Vaughan Williams (Fantasia on Christmas Carols) en Polenc (Motets pour le Temps de Noël. De uitvoering wordt op zater dagavond 19 december herhaald in de Oudshoornse Kerk in Alphen a.d. Rijn. Aanvang 20.15 uur. Het kerstconcert van K&O Oegstgeest op vrijdagavond 18 de cember in de Willibrorduskerk wordt verzorgd door de Schola Cantorum uit Oxford. Het pro gramma vermeldt werken van o.a. Debussy, Ravel, Poulenc, Brahms, Bach en Alban Berg. Aanvang 20.15 uur. Het Rijnlands Chr. Mannenkoor 'Vox Humana' treedt op zaterdag avond 19 en maandagavond 21 de cember in de Leidse Stadsgehoor zaal op. De concerten, die zullen worden geleid door Sander van Marion, komen voor een deel in het teken te staan van de kerstplaat, die onlangs in samenwerking met het Voorschotense koor 'Exultate Deo' is opgenomen. Er is de mede werking van een aantal solisten en er zal ook gelegenheid tot samen zang zijn. Aanvang 20.00 uur. Het gemengd koor 'Hagacantare uit Den Haag en het Toonkunst- koor Leiden verzorgen het kerst concert, dat op zondagavond 20 de cember door het Leidsch/Alphens Dagblad in de Pieterskerk wordt georganiseerd. Een concert onder leiding van René Verhoeff, waar aan tal van solisten mee zullen wer ken. Tot deze solisten behoren de pianist/organist Louis van Dijk en de ariton Bernhard Kruysen. Er zullen composities van o.a. Saint Saëns, Mozart en Handel ten geho re worden gebracht. Er staat ook samenzang op het programma. De schrijver Maarten Biesheuvel heeft toegezegd een gedeelte uit het kerstevangelie voor te zullen lezen. Aanvang 20.00 uur. De Leidse Cantorij onder leiding van Joop Brons geeft eveneens op zondagavond 20 december een concert, echter in de Hooglandse Kerk. Het programma vermeldt naast Anglicaanse chants, hymns en Christmas carols ook enkele oud-Nederlandse en oud-Franse kerstliederen. Tevens worden composities uitgevoerd van Byrd, Pearsall en Noble. Medewerking wordt verleend door de hoboist Han Kapaan. Samenzang zal niet ontbreken. Aanvang 20.15 uur. De christelijke oratoriumvereni ging 'Exultate Deo' treedt op woensdagavond 23 december sa men met het Rijnlands Christelijk Mannenkoor 'Vox Humana' in de sporthal 'De Vliethorst' in Voor schoten aan. Daar wordt onder lei ding van Sander van Marion het traditionele kerstconcert gegeven. Tot de medewerkenden behoren de jongenssopraan Jeroen de Vaal, de gebroeders Brouwer (trompet), Addie de Jong (orgel) en Jan Riet mulder (declamatie). Er zullen ook kerstliederen worden gezongen van de pas opgenomen plaat 'Kom ga met ons'. Aanvang 20.15 uur. Het Leiderdorps Kamerkoor on der leiding van Wim van Meeuwen verzorgt op woensdagavond 23 de cember een kerstconcert voor K &0, in de Kapelzaal. Er wordt een programma uitgevoerd met Christ mas carols, Nederlandse kerstlied jes van Röntgen, Strategier en Ver hulst en composities van De Falla, Vaughan Williams, Reger, Bach en Sweelinck. De alt-mezzo Anke Zu- ithoff en de pianist Peter Entzinger zullen hun medewerking verlenen. Aanvang 20.15 uur. Het Bachkoor Holland geeft woensdagavond 30 december een uitvoering van het Weihnachtsora- torium in de Pieterskerk. De uit voering wordt geleid door Charles de Wolff. Aanvang 19.30 uur. 0 DANSTHEATER - Op vrijdag 29 boeiien ook S nachts januari begint een nieuwe abonne- mentserie van 4 voorstellingen AMSTERDAM (ANP) - Het bestuur van het Filmfestival Rotterdam heeft gedreigd af te treden en het festival te zullen opheffen als de minister van WVC en de Tweede Kamer niet binnenkort duidelijkheid verschaffen over de rijksbijdrage aan deze manifestatie. Bestuurs voorzitter Felix Rottenberg verklaarde giste ren op een persconferentie in Amsterdam dat zowel de minister als de Tweede Kamer bin nenkort hierover brieven zullen ontvangen. De persconferentie had plaats in verband met het komende zevende Filmfestival Rotterdam van 28 januari tot en met 7 februari 1988. Het bestuur zal ook opstappen als de rijks bijdrage minder zal zijn dan de 600.000 gulden die voor het komende festival beschikbaar is. Rottenberg wees erop dat de Tweede Kamer minister Brinkman aanvankelijk meer aan dacht voor de film had gevraagd. In zijn on langs gepresenteerde Kunstenplan had de mi nister met de wensen van onder meer de Ka mer rekening gehouden en meer geld voor de film en ook voor de letteren uitgetrokken. Voor de film voorzag het plan van Brinkman in een ctructurele verhoging van 2,9 miljoen gulden. Maar tijdens de mondelinge behande ling van het Kunstenplan in de Tweede Kamer vroegen Kamerleden via moties meer geld voor de symfonische taken van het operagezel schap Forum en voor de orkesten in het noor den van het land. Als die moties worden uitge voerd zullen er verschuivingen binnen het Kunstenplan plaatshebben en zal. vreest de filmwereld, de verhoging van het filmbudget op losse schroeven komen te staan. Rotten berg en festivaldirecteur Huub Bals voerden aan dat de bijdrage van Rotterdam aan het fes tival voor meer dan een derde de kosten dekt. een derde komt uit eigen inkomsten van het festival en WVC zit nog ruim onder een derde van de in totaal 2,1 miljoen gulden aan kosten. Het Filmfestival van Rotterdam is de goed koopste kunstmanifestatie van internationale betekenis in ons land: nog geen elf gulden sub sidie per bezoeker tegenover 300 gulden per bezoeker van de opera en 250 gulden per be zoeker van het Holland Festival, aldus het be stuur van het Filmfestival. Het komende Filmfestival zal in het teken staan van de Sovjetrussiche film (15 procent) alsmede van Portugese en Noordafrikaanse produkties. Verder zullen er films uit het Mid den-Oosten, Zuid-Amerika, China, de Vere nigde Staten en Europa aan bod komen. De Nederlandse film krijgt eveneens de nodige aandacht. Er staan ook verrassingen op het programma. Het bestuur noemde onder ande re de nieuwe film van Maurice Pialat, 'Sous le soleil de Satan' met Gérard Depardieu, die de Gouden Palm in Cannes won. Op 6 februari wordt in de Doelen de klassie ke filmkomedie van Buster Keaton 'The Gene ral' gedraaid, in de nacht daaraan voorafgaand staat de 'Nacht van de krant' op het program ma met een selectie van de Nederlandse film- pers. Van 31 janauri tot en met 4 februari wordt voor de vijfde maal de Cinemart gehouden voor kopers van cinematografische produk- ten. LEIDEN- Er komt een extra con cert van de groep an Frank Boeijen in de Leidse Schouwburg. Het op treden van Frank Boeijen op woensdagavond 6 januari in het theater aan de Oude vest is nu al ge heel uitverkocht. Vandaar het be sluit om nog dezelfde avond een tweede concert te programmeren. Dit extra concert begint om 24.00 uur. het Nederlands Dans Theater in het Danstheater aan 't Spui in Den Haag. Op deze 4 vrijdagen, te weten 29 januari, 4 maart, 6 mei en 3 juni rijdt de bus weer gratis heen en te rug vanaf Leiden naar Den Haag. Bij de Volksuniversiteit K&O Leiden kan men zich voor dit abon nement opgeven tot en met vrijdag 8 januari. LEIDEN- Het Leidse muziek- en showgezelschap 'Sempre Avanti' verzorgt vrijdag 18 december een bont programma, dat in het teken van de kerst zal staan. 'Een boom vol muziek' is het motto van de show-avond, die wordt gegeven in de aula van het Rijnlands Lyceum in Oegstgeest. Voor de pauze zal een muzikale reis om de wereld worden gemaakt, daarna komen de kerstliederen aan de beurt. De ar rangementen zijn van Koos Kukler, die toch steeds de dirigent van 'Sempre Avanti' is. De presen tatie van het programma berust bij Margreet van der Voort. De avond begint om acht uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21