'Cruijff doet het verkeerd' de yjLijn. 'Elftal is protest' Tancredi gered door snelle hartmassage Zico weer geopereerd Damtrio zet opmars bij EK voort Janssen blij met PSV DINSDAG 15 DECEMBER 1987 PAGINA 17 Vanenburg vindt draai bij PSV RHODOS (GPD) - Over het belang van de laatste kwalificatiewed strijd tussen Griekenland en Ne derland bestaat er in elk geval bij Gerald Vanenburg geen twijfel. Hij houdt zich verre van de discussie met de opmerking: „Ik zorg er wel voor dat die wedstrijd in elk geval belangrijk voor mij is". Het brave jongetje uit de Ajax- klas van weleer trekt zijn eigen plan. Ook morgenmiddag. Een strijdwijze die hem bij PSV geen zijn vaste plaats gevonden. Aan de rechterkant mag hij doen en laten wat hij zelf goed vindt. Een rol die hem op het lijf is geschreven en die hij ook in Oranje tot tevredenheid van Rinus Michels vertolkt. Verdienste Michels, die overigens begin van dit seizoen bijna de directe chef van Vanenburg bij PSV was ge worden. De geest van de bonds- windeieren heeft gelegd. Door coach waart nog steeds rond in de Cruijff afgeschreven als onbruik- catacomben van het Philips-sta- baar eeuwig talent, ontwikkelt hij dion. Guus Hiddinks contract zich bij PSV als een persoonlijk- loopt af, maar ondanks de goede heid. Wekelijks bewijst hij - zeer prestaties van de Eindhovenaren is tot zijn eigen genoegen overigens - er nog geen duidelijkheid omtrent het ongelijk van zijn vroegere trai- de positie van de huidige PSV- ner. „In Eindhoven lopen ze weg coach. met me", zegt Vanenburg. Dat telt „Ik hou me daar niet mee bezig", Roma-doelman Franco Tancredi wordt van het veld gedragen nadat hij in de wedstrijd tegen AC Milan is getroffen door vuurwerk. De toestand van Tancredi was veel ernstiger dan eerder bericht. (foto ap> momenteel veel zwaarder dan het geen ze in Amsterdam denken". Dat het 'Ajax-spook' Gerald Va nenburg desondanks tot ver in het afgelopen seizoen achtervolgd heeft, onderkent de 23-jarige inter national geenszins. „Ik had niet mijn sterkste seizoen. Spelen ach ter René van der Gijp betekent dat je veel verdedigend werk moet op knappen. Niet mijn sterkste kant, zegt Vanenburg. „Dat zijn zorgen voor de volgende competitie. Dit jaar is veel te belangrijk om daar nu al bij stil te staan. Ik heb het gevoel dat we ver kunnen komen in de Eu ropa-Cup. Bovendien zitten we in de eindronde van het Europees kampioenschap. Voorlopig vol doende om me er druk over te ma ken. Over Guus Hiddink kan ik al- ROME (DPA/Reuter) - Roma-doel leen maar zeggen dat hij, in samen- man Franco Tancredi, die zondag ik had het vertrouwen van werking met Hans Doijee, van elf vlak voor het begin van de tweede PSV. Nu, als ik terugkijk op die pe riode, dan kan ik alleen maar stel len dat ik er als voetballer comple ter door ben geworden. Ik speel dwingender en ben brutaler. Je komt altijd sterker uit een mindere periode". Een opmerking die met name Jo- han Cruijff toepast op zijn selectie- groep. „Weet ik", zegt Vanenburg, „maar ik denk dat Cruijff het ver keerd doet. Die man had een werel- goede voetballers een sterk collec tief heeft gemaakt. Dat is zijn ver dienste". De verdienste van Vanenburg is de gedaanteverwisseling, die hij deze competitie heeft doorge maakt. Een 'circusartiest' groeide helft van de uitwedstrijd tegen AC Milan geraakt werd door twee rot jes, blijkt er veel ernstiger aan toe te zijn geweest, dan aanvankelijk werd gemeld. Volgens de eerste berichten was uit tot een volwaardig internatio- Tancredi enige tijd bewusteloos en had hij lichte verwondingen aan schouder en been opgelopen. De Romeinse teamarts verklaarde gis teren echter dat er sprake is ge weest van hartstilstand. Hartmas sage en be-ademing hebben hem het leven gered. Tancredi mocht nal. Of de Utrechtenaar dat in Rho dos waar kan maken valt te bezien. „Als het aan mij ligt natuurlijk wel. Iedere wedstrijd is een nieuwe uit- delftal kunnen hebben. Met Van daging voor mij en telkens leer ik Basten, Rijkaard, Silooy, noem bij. Ik spreek dan ook nooit van een maar op. En nu komt Ajax in de ei- leeijaar als het afgelopen seizoen gen Nederlandse competitie nog van PSV ter sprake komt. Ik geloof zondagavond in een rolstoel, we- vaak voor de grootste problemen, dat elke voetballer in ieder duel er' gens een tijdelijke verlamming van Dan klopt er volgens mij iets niet. wat bij leert. Ik leef van wedstrijd de benen, het ziekenhuis verlaten. Dat is volgens mij een kwestie van tot wedstrijd. Vorig jaar was ik de Volgens de doktoren zal hij geen verkeerd beleid". - aankoop en vond ik dat ik moest verdere nadelige gevolgen onder- Dat Vanenburg en Cruijff geen bewijzen wat ik waard was. Mis- vinden van het incident, schien heb ik mij zelf toen te zeer geforceerd. Ik weet inmiddels m'n plaats binnen het elftal, waardoor de druk waaronder je speelt min der is. Het zelfvertrouwen is er bij iedereen, dus laat ze in Amsterdam maar roepen. Dat interesseert me niet meer. Dat hoofdstuk is defini tief-afgesloten". hoge pet van elkaar op hebben is duidelijk. In tegenstelling tot verle den seizoen kan Vanenburg tegen woordig veel beter overweg met zijn Ajax-verleden. „Vorig jaar werden we met PSV weliswaar landskampioen, maar Ajax stal de show en won een Europese beker. Nu ligt dat anders. We zitten in de kwartfinales van de Europa-Cup en staan in de competitie straatlengte voor. PSV deelt de la kens uit en zelfs als we slecht spe len, zoals afgelopen weekeinde te gen Haarlem, winnen we deson danks. De ploeg is een eenheid en blaakt van zelfvertrouwen. Ieder een wacht totdat we op de bek gaan, en daarvan geniet ik. Dat is een extra motivatie voor mij". In het Eindhovense collectief heeft de individualist Vanenburg Evangelista mag medaille houden ROME (DPA) - Giovanni Evange lista mag de bronzen medaille hou den, die hij in september heeft ge wonnen bij de wereldtitelstrijd at letiek in Rome. Dat heeft de techni sche commissie van de Internatio nale Amateur Atletiek Federatie (IAAF) besloten, meldde de Itali aanse televisiezender RAI maan dag. Rond de prestatie van de Itali aanse verspringer Evangelista was in november een rel ontstaan. De RAI-televisie zou met computerge stuurde beelden hebben aange toond, dat Evangelista geen 8,38, maar slechts 7,80 meter ver had ge sprongen. Het vermoeden rees, dat op aandringen van de trainer van de Italiaanse ploeg door juryleden fraude was gepleegd. De carabinieri arresteerden een 23-jarige Milanees, die bekende het vuurwerk te hebben gegooid. Na proces verbaal te hebben gekre gen, werd de man op vrije voeten gesteld. De daad van de onverlaat kan echter verstrekkende gevol gen hebben voor de club van Ruud Gullit, zondag andermaal uitblin ker. Doordat Gullit in de slotfase werd neergelegd, mocht Virdis AC Milan aan de overwinning van 1-0 helpen door vanaf elf meter raak te schieten. De kans dat het resultaat zal wor den geannuleerd is echter levens groot. De Italiaanse voetbalbond schiep al een precedent door de ne derlaag van lijstaanvoerder Napoli in en tegen Pisa om te zetten in een reglementaire overwinning, door dat Alessandro Renica door een stuk metaal werd getroffen. In het duel Juventus-Cesena (2-1) viel Da- rio Sanguin uit nadat hij was ge troffen door een rotje. Silvio Berlusconi, de schatrijke werkgever van Gullit en Van Bas ten, zei na afloop van het duel, dat zijn liefde voor voetbal op deze ma nier aardig aan het bekoelen is. De voorzitter van de Italiaanse voet balbond, Antonio Matarrese, heeft inmiddels verzocht om een drin gend gesprek met de minister van binnenlandse zaken Amintori Fan- fani. Morgen voert Matarrese spoedoverleg met de clubvoorzit ters. Als we een aantal eerste-elftal- spelers van UVS mogen geloven dan stapt trainer Arie Lagendijk op bij de blauwwitten omdat hij het bestuur "niet professioneel genoeg" vindt optreden. De ironie die in dat argument ligt, bracht bij mij een vederlich te glimlach teweeg. Het bestuur van een amateurclub wordt voor gehouden dat het niet voldoende professioneel is - zo ver zijn we dus al. Ik begrijp vermoedelijk wel wat dat daar achter zit. Het UVS-bestuur is jarenlang uiterst terughoudend geweest waar het de honorering van spelers betreft. Maar aangezien er op het hoogste amateurniveau op dat gebied vrijwel overal wat wordt 'ge daan', moest UVS wel kiezen: óf meegaan in een vorm van vergoe dingen dan wel andere aantrek kelijkheden óf definitief op een lager niveau spelen. Het bestuur van UVS koos voor het eerste, maar in zijn hart bleef het toch wezenlijk amateur. Anders ge zegd: de heren hebben de zake lijkheid niet in alles doorgetrok ken. En daar zal de perfectionist Lagendijk wel op stukgelopen zijn. Als dit inderdaad de ware re den van Lagendijks vertrek is, dan kan dat gewoon naar buiten worden gebracht. Voor beide standpunten is begrip op te bren gen. Niemand behoeft er zich voor te schamen. Waarom wil noch voorzitter Van Leeuwen noch Lagendijk er dan iets over zeggen? Vooral van Van Leeu wen is dat opvallend. Doorgaans is hij een aimabel, toeschietelijk man, die niet op een woord kijkt en nu schiet hij plotseling als een schichtige haas het groen-groen knolleland in. Eind vorige week sprak ik ie mand die enig inzicht in de kwes tie pretendeerde en begrip had voor de zwijgzaamheid van bei de partijen: "Ze kunnen er met goed fatsoen niet over praten zonder dat er gedonder van komt. Lagendijk heeft met name bezwaren tegen het systeem van belonen bij UVS. Dat gedoe met die- huurauto's vindt hij maar niks. Dat wordt de spelers zo maar in de schoot geworpen, daar hoeven ze niets extra's voor te doen. Lagendijk wil zélf mid delen ter beschikking krijgen om beleid te maken. Dan kan hij bij voorbeeld gemakkelijker een spe ler van elders aantrekken. En hij zou, zoals bij menige hoofdklas ser, voor een bepaald bedrag per behaald punt laten spelen. Zo worden goede prestaties goed en slechte minder beloond. Maar het is duidelijk dat je over iets derge lijks niet in het openbaar kunt praten". Ik beweer niet dat dit de voor naamste reden is van Lagendijks vertrek, maar het zou wel de op vallende zwijgzaamheid van bei de partijen verklaren. Heren nu toch De laatste fase van de derby Noordwijk-Rijnsburgse Boys moest zaterdag bij kunstlicht worden afgewerkt, om de simpele reden dat men niet op tijd was begonnen. Om de op bezoek zijn de NCRV-radio terwille te zijn, had men de wedstrijd 20 tot 25 minuten later dan was aange kondigd laten aanvangen. Ik heb daar al eens eerder tegen geful mineerd. Het is een uitermate slordige gedragslijn jegens het publiek dat wèl op tijd komt. "Ja maar de NCRV-radio doet zoveel voor het zaterdagvoetbal"wordt er dan steevast gezegd. Maar waarom dan niet het publiek te voren ingelicht dat de wedstrijd later begint? "Dat mogen we niet", roepen besturen dan dood leuk, "want de KNVB staat later beginnen niet toe". Nu vraag ik Ik begrijp de NCRV niet dat ze dit gerommel uitlokt, ik begrijp de clubbesturen niet dat ze zo openlijk lak hebben aan KNVB- regels en ik begrijp ook de scheidsrechters niet dat ze hier geen paal en perk aan stellen. Kan er nu echt niet eens een be hoorlijke afspraak komen? Not cricket Het heeft heel weinig gescheeld of de cricket-testmatch tussen Pakistan en Engeland was vori ge week door enorme ruzie voor tijdig tot een eind gekomen.De Engelse captain Mike Gatting veranderde op zeker moment de positie van zijn fielders terwijl de bowler al aan zijn aanloop be zig was. Dat hoort wel niet, maar komt vaker voor. Het is een in sluipsel, min of meer het gevolg van het feit dat de regels van het spel nimmer zijn aangepast aan veranderde tijden. De Pakistaanse umpire Sha- koor Rana betitelde Gatting daarop als "cheat" (valsspeler), volgens getuigen zei hij zelfs "bloody cheat". Daarop kwam het tot een heftige woordenwisse ling tussen Gatting en Rana. Daarbij viel van Engelse zijde het scheldwoord "son of a bitch". Voor cricket is dit ongehoord. On gehoord. Gentlemen worden niet eens geacht die term te kénnen. De zaak werd hoog gespeeld. Rana eiste schriftelijke excuses AMSTERDAM/RHODOS (GPD) - En toen waren er nog veertien. Nadat Arnold Mühren afgelopen zaterdag al had laten weten rust te nemen, moest Wim Kieft te elfder ure afzeggen wegens een achillespeesblessure. Voor dat laatste verlies kon bondscoach Rinus Michels nog wel be grip opbrengen. Moeilijker daarentegen had hij het met Mührens verplichte rust en vooral het tijdstip waarop de linker-middenvelder dat bekendmaakte. „Mijn mogelijk heden om de groep eventueel uit te breiden, waren daar mee op". Niet dat Rinus Michels zijn selectie spelers. Ik wil ook niemand het ge had uitgebreid als hij eerder op de voel geven dat hij er enkel bij ge- hoogte was geweest van de absen- sleept wordt om even een gaatje op tie van de 37-jarige Ajacied. Met de te vullen. Veertien spelers zijn 'buitenlanders', de geblesseerde daarom voldoende voor deze wed- Van Basten en Spelbos en eventu- strijd. Er kunnen toch slechts twee r Rhodos stond bondscoach Rinus Michels gisteren de pers te woord. Getuige de foto's niet alle vragen hem boeien. eel Frank Rijkaard achter de hand, vindt de scheidend technisch di recteur de selectie ruim genoeg. „Ik wil geen illusies wekken bij RHODOS (GPD) - Als de tijdelijk tot international opgewaarde Griekse voetballers zichzelf net zo slecht in de hand hebben als hun bondscoach, kan Oranje er morgenmiddag van lusten. Bezield van haatgevoelens jegens de Europese Voetbalunie kan de gramschap van Miltos Papapostolou gemakkelijk overslaan op de wedstrijd. Zo vriendelijk als de hernieuwde kennismaking met de Griekse bondscoach gistermiddag was, zo furieus reageerde hij op de eerste de beste vraag. Met de mededeling vooraf dat hij Rinus Michels en de Ne derlandse voetballers nog steeds beschouwt als zijn vrienden, tegen wie hij geen rancune koestert, schieten zijn ogen vuur als zijn selectie ter sprake komt. „Dit is een protest tegen het voetbal. Wie het meeste geld heeft wint, voorals als Philips er nog bij komt. Daarom heb ik ge kozen voor een nieuwe selectie. Er zijn een paar spelers bij die zich willen bewijzen voor het A-team. Maar het zijn stuk voor stuk spe lers", klinkt het ronduit hatelijk, „van wie ik zeker weet dat zij geen bom in handen hebben". Rechtlijnig als hij is, en niet geremd door de malafide voetbalprak tijken in eigen land, heeft Papapostolou er nog steeds geen goed woord voor over dat de UEFA in tweede instantie de straf voor het Ne derlands elftal ongedaan heeft gemaakt. „Ik spreek altijd rechttoe- rechtaan, ik zeg altijd de waarheid, of mensen dat nou leuk vinden of niet. In Zürich was Barbé (voorzitter van de strafcommissie- red.) de enige die de waarheid heeft gesproken. De rest had kauwgum in de mond. Ik heb ook m'n twijfels over Polen-Nederland. De Polen heb ben toen met de handen in de zak gespeeld. Waarom moesten er in eens vier spelers worden overgeheveld naar het olympisch elftal, waarom waren Smolarek, Boniek, Lesniak, Buncol, Wojcicki, Wansik en Okonski er toen niet bij? Dat Nederland in Polen won, was net zo abnormaal als onze nederlaag in Boedapest. Nederland heeft nog nooit in Polen gewonnen". „Luister goed", spuwt Papapostolou zijn gal, „ik heb niets tegen'Mi chels en de spelers. Nederland was ook de beste ploeg in onze groep. Maar ik heb wel m'n twijfels over hoe het allemaal gelopen is". Grie kenland stond volledig buiten de affaire rond het bomincident bij Ne- derland-Cyprus, desondanks meent de Griekse coach wel degelijk recht van spreken te hebben. „Die eerste beslissing in Zürich was een goede, toen was er weer hoop voor ons. Die verdween echter na de herziening van de straf. Het had toen voor ons geen zin meer om te protesteren. Of financiële belangen een rol hebben gespeeld? Dat kan ik niet hardop zeggen, want dan zal ik met bewijzen moeten komen". worden gewisseld". Teleurstelling Rinus Michels, die in.het verle den al vaker geïrriteerd raakte door de handelwijze van met name Aja- cieden ten opzichte van Oranje, had ook voor het vertrek naar Rho- In hoeverre er tegen de Grieken van een echte wedstrijd sprake is, daarover laat de bondscoach geen twijfel bestaan. „Een wedstrijd is een wedstrijd. Het gaat voor de spelers niet om pepernoten. Na tuurlijk leven we meer ontspannen dat duel toe, omdat er niets dos moeite zijn teleurstelling te meer op het spel staat. Dat neemt verbergen. En ofschoon Arnold Mühren de Oranje-baas had verze kerd niet onder druk te hebben ge handeld, had Michels daar zijn ei gen opvattingen over. Hij zei het niet expliciet maar kon zich niet aan de indruk onttrekken „dat er plotseling iets moest zijn gebeurd". Om de knuppel niet helemaal in het hoenderhok te gooien, vluchtte Michels vervolgens in de opmer king: „Zeker zaterdagochtend tij dens het scheren enkele grijze ha ren tegengekomen. Daarvan zal hij wel geschrokken zijn. Als Mühren zich had afgemeld toen het aan de orde was, dan had ik er niet zo'n probleem mee gehad. Bijvoorbeeld meteen na de wedstrijd tegen Cyp rus. Toen heb ik gesteld dat de 'bui tenlanders' prioriteit genoten. Om dat de wedstrijd niet meer van be lang is voor kwalificatie mogen zij verstek laten gaan. Volgend jaar heb ik ze nog vaak en hard genoeg nodig. Als Arnold Mühren toen was opgestaan, was dat acceptabel geweest". Pepernoten De Volendammer stond niet op en loopt nu het risico ook in de toe komst wat vaker zittend te blijven. Mogelijk heeft hij zelfs al zijn EK- selectie verspeeld, want als Rinus Michels over dergelijke zaken grappen maakt, dan broeit er meestal wat. „Ik heb Mühren ge zegd dat ik in de toekomst moge lijk naar zijn motieven moet gaan handelen. Dat betekent dat ik ga werken met het gegeven 'leeftijd' en veei wedstrijden". niet weg dat we er zullen staan morgenmiddag. De hele voorge schiedenis heeft van dit duel toch een beladen zaak gemaakt. We staan tegénover een tegenstander al is dat niet de Griekse A-selectie- die in elk geval gemotiveerd is". Hoe Oranje aan het karwei be gint, wil Michels vanmiddag na de training bekendmaken. Geheel te gen zijn gewoonte in. Dat duidt al DINSDAG 16.15-17000 Did 2: Pfiff: Sportprogram ma voor de jeugd. 21.30-22.00 SKY: Survival of the Fittest. 22.00-23.00 SKY: Nederlands competi tievoetbal met o.a. de wedstrijd van de 22.30-22.35 SCH: Gillette Soccer Sce ne: uitslagen en nieuws. 22.35-23.35 SCH: Super Sport. 23.00-24.00 SKY: US College Football 1987/'88. 23.20-23.50 Ned 2: Studio Sport: WK schaken in Sevilla: Karpov-Kasparov. WOENSDAG 09.55-11.00 Did 1: ARD-Sport extra: World Cup skiën in Madonna di Campi- glio (slaom voor heren, eerste manche). in de richting van het belang van de ontmoeting. Het Nederlands elftal zal zeker een debutant in de gelede ren hebben. En omdat Michels na drukkelijk opmerkte dat hij de se- lectiegroep in de toekomst niet echt wenst uit te breiden, zou Joop Lankhaar zijn debuut kunnen ma ken, terwijl John de Wolf en Hen- dri Krüzen waarschijnlijk als bank zitter zullen beginnen. Kaliber Dat er geen belangen meer op het spel staan voor Oranje, daar over üet Michels geen twijfel meer bestaan. Ook de eventuele plaat sing in de groep van Engeland speelt niet voor de bondscoach. „Het is mij niet duidelijk welke cri teria daarvoor worden gehanteerd. In Westduitsland spelen zeven kanshebbers, en Ierland als outsi der. Als ik nu moest kiezen welke groep ik zou willen, moest ik het antwoord schuldig blijven. We kunnen net zo goed loten. Of je nu tegen Engeland of Westduitsland moet spelen, of tegen Italië of Spanje, dat maakt niks uit. Ze zijn allemaal van het gelijke kaliber". Michels, die het EK als belangrij ke graadmeter voor opvolger Thijs Libregts ziet, vindt zijn elftal goed, maar nog niet honderd procent uit gebalanceerd. Met name de linker kant vindt hij nog te onevenwich tig. Daarom ook zijn vurige wens om buiten de ontmoeting met En geland (23 maart in Wembley) nog een oefenwedstrijd te plannen be gin juni. Zweden, Bulgarije en Roe menië hebben wat Michels betreft een voorkeur, omdat deze ploegen een zomercompetitie kennen en in juni midden in hun seizoen zijn. „Het is moeilijk om sluitende af spraken te maken voor die tijd, om dat PSV en Ajax dan mogelijk nog Europa-Cupverplichtingen heb ben". van Gatting. Die was daartoe be reid, maar wilde dat Rana op zijn beurt "cheat" zou terugne men. Rana (met wie de laatste ja ren al herhaaldelijk moeilijkhe den waren) ging daarmee niet akkoord. De match werd stilge legd. Koortsachtig gevoerde on derhandelingen leverden niets op. De Pakistaanse cricket bond weigerde druk uit te oefenen op de umpire. En de Britse spelers stonden als één man achter hun captain. Wat een oplossing ver der bemoeilijkte was zonder twij fel dat de vroegere koloniale ver houdingen tussen beide landen een rol speelden. De Britse team manager Peter Lush ondernam een lange reis om een hoge ome van het Pakistaanse cricket, ge neraal Butt, over de kwestie te spreken. Bij aankomst kreeg hij te horen dat de generaal aanzat aan een diner en geen tijd voor hem had. Precies zo gedroegen de Britten zich een halve eeuw gele den toen zij nog de heersers in dit gebied waren. Toen het er op ging lijken dat de Britten naar huis zouden gaan, greep de Britse cricket bond in. Mogelijk gebeurde dat onder politieke druk, want de Britse ambassadeur in Pakistan begon zich ernstige zorgen te ma ken over de hoog oplopende emo ties. De Britse bond. gelastte Gat ting onvoorwaardelijk zijn excu ses aan te bieden. Deze voldeed daaraan in een één-regelig brief je, maar deelde, hevig verbitterd, ook mee na deze tournee nooit meer in Pakistan te zullen spelen. De Engelse spelers reageerden op de actie van hun bond met een fu rieuze verklaring. "Gatting is niet begonnen met het bezigen van bedenkelijke taal en wordt nu wel als enige schuldige aange merkt". Tv-beelden hebben aangetoond dat het werk van de Pakistaanse umpires, en vooral dat van Ra na, de geur van partijdigheid verspreidde. De vraag rijst of het niet tijd wordt voor dit soort mat ches de regel af te schaffen die zegt dat het thuisspelende land de umpires levert. Gewoon, net als bij voetbal, neutrale scheids rechters. Neen, duizendmaal neen, hebben de Britse umpires al geroepen. "Het zou betekenen dat voor een Engelse umpire niet meer het hoogste is weggelegd, namelijk het afdalen van de trappen van Lord's (heilige Brit se cricketgrond) voor het leiden van een testmatch". Het blijven rare, koddige die ren, die Britten. RUUD PAAUW RIO DE JANIERO (RTR) - Een dag na het behalen van het Braziliaanse voetbalkampioenschap met zijn club Flamengo, is Zico weer geope reerd. Voor de derde keer binnen anderhalf jaar betrof het een in greep aan de linkerknie. Volgens manager Lasmar van de Braziliaanse ster ging het dit keer echter om een lichte ingreep. "Er moest een klein scheurtje in een band worden gehecht", vertelde Lasmar het nieuwsgierige Brazili aanse volk. "Het is niets serieus. Als de spelers in januari terugke ren van vakantie en de trainingen voor het nieuwe seizoen weer be ginnen, zal Zico er bij zijn". MOSKOU (ANP) - Voor de derde keer in successie hebben de Neder landse deelnemers aan de strijd om het Europese damkampioenschap in Moskou allen hun partijen ge wonnen. Daarmee behielden zij hun hoge posities, op geringe af stand van titelverdediger Vadim Virni. De Sovjet-grootmeester had ruim vijf uur nodig de Franse kam pioen Bonave te verslaan. Voor de Fries Hendrik van der Zee kwam in de elfde ronde het be vrijdende negentiende punt. Daar mee bereikte hij de eis voor de titel internationaal grootmeester. Deze zal hem vermoedelijk bij de slui ting officieel worden toegekend. De 20-jarige debutant had geen en kele moeite met de Joegoslaaf Rejc, die weinig verweer had tegen het machtige centrum van waaruit Van der Zee de partij dicteerde. Met een damcoinbinatie besliste de Nederlander het duel. Rob Clerc kende in een flank- aanvalspartij ook nauwelijks pro blemen tegen de Israëliër Modz grisjvili. Ook hier besliste een dam combinatie de strijd in het deel van de Nederlandse oud-kam pioen. Dat één van de twee voor Neder land beschikbare tickets naar Gé- rard Jansen gaat, is zo goed als ze ker. De Huissenaar koos voor zijn partij tegen Machado een speltype waarvan hij vrijwel zeker wist dat de Portugees daarop zou ingaan. Het werd een hekstelling, maar tot Jansens ongenoegen kreeg zijn te genstander zo weinig speelvrijheid dat hij min of meer gedwongen werd tot het juiste tegenspel. In het middenspel vlocht de Huissenaar echter een zes-om-zes in de stand, die hem de doorbraak naar dam op leverde. Na drie en een half uur spelen zag de Portugees het zinloze van verder tegenspel in. SITTARD (GPD) - Op de dag dat hij de training bij Fortuna Sittard zou hervatten, heeft Anton Jans sen een anderhalfjarig contract getekend bij, PSV. Daarmee was de tussentijdse overstap, waar mee een bedrag van ruim een miljoen gulden gemoeid zou zijn, definitief beklonken. „Alweer een stap vooruit", blikt de 24-jan- ge aanvaller optimistisch in de toekomst. „Van NEC naar Fortu na was al een hele vooruitgang. Dan kun je alleen nog maar dro men van een transfer naar een club die ongeslagen is. recht streeks op de landstitel afstevent en ook nog Europa-Cup speelt". Anton Janssen vierde verle den week al een bescheiden feestje. Amper hersteld van een vervelende liesblessure, vernam hij medio vorige week het heuge lijke nieuws van de PSV-interes- se. „Het is allemaal vreselijk rap gegaan. Binnen enkele dagen was de overgang in kannen en kruiken. Aan de ene kant ben ik zeer blij en aan de andere kant vind ik het jammer voor Fortuna dat ik nu al weg moet".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17