Externe adviseur licht Opera door Na ontslag Van Vlijmen Lof voor Toonkunstkoor Brinkman: kunstenplan kan nauwelijks anders 'De Fantast' superieur KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 PAGINA 25 AMSTERDAM (GPD) - De kans dat de Nederland se Opera een nieuwe in tendant krijgt is groot maar geenszins zeker. Het is heel goed mogelijk dat er een andere structuur voor de operaleiding komt, wanneer er ook een andere beheersstructuur komt voor het Muziektheater. Om uit de schuld van 7 a 7,5 miljoen gulden komen wordt eerst de opera doorgelicht met behulp van een externe advi seur, waarna een beleidsplan zal worden opgesteld. De be- heerstructuur van het Muziek theater zal in de conclusie wor den opgenomen. Dat zei drs. B. Sarphati, voorzitter van het bestuur van de Nederland se Opera gisteravond in een toe lichting over de toestand bij de opera nu Jan van Vlijmen als inten dant ontslag heeft genomen. Het was voor het bestuur onoverkome lijk, dat de intendant steeds over de begrotingen heen ging. Hij paste zijn plannen niet aan de financiële mogelijkheden aan terwijl toch een tekort van ruim zeven miljoen gul den moet worden ingelopen. Op extra steun van de overheid be hoeft niet te worden gerekend en ook hulp van sponsors zit er niet in zolang de opera z'n eigen eigen zaakjes niet op orde heeft. Het vertrek van om zijn artistie ke kwaliteiten hogelijk gewaar deerde Jan van Vlijmen heeft de opera niet uit de problemen ge haald, maar schept wel de moge lijkheid om uit de problemen te ko men. Sarphati hoopt dat het plan van de externe adviseur eind janu ari, begin februari gereed zal zijn. Het zal dan dienen als basis voor de besluitvorming over een nieuwe intendant. Tot nader order blijft za kelijk directeur Truze Lodder de baas. Ook de oud-intendant Van Vlij men gaf gisteren een toelichting op zijn ontslag. Hij herhaalde dat de opera geen mogelijkheden heeft om kwalitatief hoogstaande en grootschalige produkties in vol doende mate te brengen zolang er geen extra financiële middelen be schikbaar komen en de organisatie niet ingrijpend wordt gewijzigd. 'Het doel dat wij ons twee jaar gele den hebben gesteld zal dus niet haalbaar zijn'. Dat de minister niet meer dan 29,7 miljoen aan subsidie op tafel heeft gelegd, acht Van Vlijmen - die zich op dit moment 'buitenge woon triest en ongelukkig' zei te voelen - op zichzelf verklaarbaar en begrijpelijk. Het is in Nederland in het algemeen problematisch geld voor kunst te verwerven. En het parlement heeft het laatste woord. Maar het gaat hem te ver dat hij al leen de zwarte piet krijgt toege speeld. Hij weigert zichzelf als 'schuldige' voor het opgelopen te kort van 6 tot 8 miljoen aan te wij zen. 'Wel ben ik misschien te goed gelovig geweest ten aanzien van eerder gedane financiële beloften'. Van Vlijmen wilde verder het misverstand uit de wereld helpen als zou hij door minister Brinkman zijn gedwongen ontslag te nemen. 'Dat is niet zo. Ik voel me zélf ge dwongen te vertrekken door de druk van de omstandigheden'. Be halve financiële en organisatori sche problemen rekent hij daartoe ook de handelwijze van het opera- bestuur dat zijn vertrouwen zo plotseling in Van Vlijmen heeft op gezegd. Evenals het personeel, dat vreesde dat de salarissen niet meer konden worden uitbetaald. Van Vlijmen geeft toe ook zelf fouten te hebben gemaakt. 'Ik heb teveel tegelijk gewild. Maar er werd ook veel van mij verlangd en verwacht sinds de opening van het Muziektheater. Ik heb mij dat erg aangetrokken. Sommige dingen had ik beter op de lange baan kun nen schuiven, maar mij is het er steeds om te doen geweest een goed programma te brengen'. Dat hij niet eerder is vertrokken, verklaart Van Vlijmen uit de om standigheid 'dat ik niet zo gauw wilde toegeven dat ik het beoogde doel niet kon bereiken'. Dat kwam voort uit 'koppigheid, maar ook een grote verbondenheid met het bedrijf waar ik ontzettend veel in die twee jaar in heb geïnvesteerd'. Hij heeft wel 'enige artistieke vol doening' overgehouden aan zijn in tendantschap bij De Nederlandse Opera. 'Ik heb er geen spijt van, omdat ik in deze periode veel ge leerd heb en bereikt heb dat men in Europa de ontwikkelingen in Am sterdam met interesse volgt.' Toonkunstkoor Leiden o.l.v. Hans van der Toorn, en koor en orkest Krashna Musica Delft LEIDEN - Wat samenwerking vermag, zou het motto kunnen zijn van dit concert, waarin Delft en Leiden eensgezind speelden en zongen. Door het samengaan van twee ensembles kon een flink orkest en een groot koor op het podium worden gebracht. Een goed bezette strijkersgroep vormde een goed fundament, in een amateurorkest vaak de zwakke plek. Een uitgebreide hout- en koperblazersgroep. slagwerk, harp en twee piano's maakten het mogelijk aan de ei sen van het behoorlijk ambitieu ze programma met overwegend 20ste eeuwse werken te voldoen. Als voorbereiding op de vele moeilijkheden die zouden vol gen was het Schicksalslied van Brahms gekozen. O.l.v. Hans van der Toorn konden koor en orkest wennen aan akoestiek en zaal. Het evenwicht tussen koor en or kest was nog niet optimaal, on danks de vele vocalisten op het podium overheerstte het orkest. Moeilijk was het ook de donkere warme klank van Brahms te tref fen. wicht tussen solist en orkest niet altijd bereikt: hier lag de oorzaak bij de wel erg kleine Yamaha- vleugel die de door Bartok voor geschreven fortes gewoon niet kon produceren. Frank Mol gaf een uitstekende uitvoering van dit werk, dat vooral in het eerste en laatste deel ritmisch hoge ei sen stelt. Het orkest heeft met de goed sluitende begeleiding van dit stuk een niet geringe presta tie geleverd. Alleen het tweede deel met de voor Bartok zo ka rakteristieke klankkleuren in de strijkers was niet helemaal haal baar. De instrumentale versie van Les Biches, een balletsuite van Poulenc is een muzikantesk stuk, uitdagend, soms tegen het ordinaire aan, en ironisch. Juist zulke ogenschijnlijk gemakkelij ke muziek is alleen acceptabel in een perfecte uitvoering, want al leen dan kan de ironie en de vaak aanwezige dubbele bodem hoor baar gemaakt worden. Er werd met veel verve en duidelijk ple zier gespeeld, maar perfectie was toch niet mogelijk. Tot slot klonk Stravinsky's in drukkende Symphonie de Psau- mes, in een uitvoering die alle lof en bewondering voor de uitvoe renden en dirigent Hans van der Toorn verdient. MIES ALBARBA. DEN HAAG (GPD) - Minister Brinkman van cultuur houdt vast aan zijn standpunt dat er zo min mogelijk wijzigingen moeten wor den aangebracht in zijn Kunsten plan voor de jaren 1988 - '92. In een schriftelijke reactie wijst hij vrij wel alle voorstellen die de Tweede Kamer bij de behandeling van het plan heeft ingediend af of wil ze pas op later tijdstip bespreken. Alleen tegen de motie over de toneelvoor zieningen in Gelderland en Noord- Brabant heeft hij geen bezwaar. Omdat grote verwarring is ont staan bij instellingen en overheden die het 'slachtoffer' dreigen te wor den van door de Kamer gewenste wijzigingen in het Kunstenplan, weigert de minister op dit moment een beslissing te nemen over de twee moties die over de symfo nische muziekvoorziening in het noorden en oosten van het land zijn ingediend (behoud 2 noordelijke orkesten en Forum Filharmo nisch). Hij wijst erop dat aanvaar ding ervan verstrekkende gevol gen zal hebben voor het operaaan bod in het zuiden van het land en voor de positie van het Gelders, het Brabants en het Limburgs Symfo nie Orkest. Bovendien ontstaat een aanzien lijk financieel gat in het Kunsten plan omdat met de instandhouding van het Noordelijk Filharmonisch Orkest in Groningen en het Frysk Orkest in Leeuwarden een bedrag van 4,3 miljoen is gemoeid waar voor geen dekking is aangegeven. Ook in de sectoren film, letteren, festivals, bouwkunst en vormge ving zullen grote problemen ont staan. omdat er geld wordt wegge haald. Brinkman vindt dat de discussie over het orkestenbestel derhalve nog niet, en zeker niet zo abrupt, kan worden afgesloten. Er zijn weer nieuwe gezichtspunten en de minister geeft er de voorkeur aan over het totaal van nieuwe opvat tingen eerst weer het advies van de Raad voor de Kunst te vragen. Ui terlijk februari geeft de minister uitsluitsel. In maart zal de Kamer zich dan opnieuw over de kwestie kunnen buigen. 'De Fantast'. Tekst: Herb Gardner, vertaling: Josephine Soer, regie John van de Rest, spelers: John Kraaykamp. Donald Jones, Martine Crefcoeur. Frederik de Groot, Lejo Dijkgraaf en Evehjn van Branden burg. Gezien op 10 december in de Leidse Schouwburg. LEIDEN - De ondertitel die Gardner aan zijn totaaltekst 'De Fantast' heeft meegegeven is: 'Ik ben Rappaport niet'. De onderti tel verwijst naar een mop die een aantal malen in de voorstelling terugkeert. Twee mensen ont moeten elkaar en de één begroet de ander enthousiast en zegt "Rappaport wat ben je veran derd, je kleren zijn veranderd, je gezicht is veranderd, etc." De an der geeft steeds het antwoord: "ik ben Rappaport niet", waarop de eerste zegt: "En je hebt ook je naam veranderd". John Kraaykamp en Donald Jones spelen als Nat en Midge de hoofdrollen in Gardners stuk. Nat en Midge zijn twee oude mannen die elkaar dagelijks tref fen op een bankje in Central Park (New York). John Kraay kamp (Nat) is op de vlucht voor zijn dochter, die hem veilig in een verzorgingstehuis wil opber- gen. Donald Jones (Midge) heeft in het park zijn vaste stek, een deel van de dag brengt hij door met het bedienen van de verou derde verwarmingsketels van een flatgebouw. Midge is half blind. Beide zijn in de tachtig. Nat is de fantast. Hij is een ont snapte terrorist uit Cuba. een spion, een Italiaanse mafiabaas. hij is ooit minuten dood geweest, hij heeft nog een bij een andere vrouw verwekte dochter in Is raël, hij is een psychoanlyticus. leider van een fanatieke, linkse vakbond, hij was ooit een 'Hol- lywood-tycoon', hij had een com mune op Broadway, etc. De verhalen die Nat opdist, de eindeloze mystificaties die hij schept, zijn niet alleen bedoeld om zich te verdedigen tegen zijn dochter en de anderen die hem als oude man willen kooien, het is ook een middel om de werke lijkheid naar zijn hand te zetten. Hij heeft zijn hele leven aan de leiband gelopen, de laatste jaren van zijn leven wil hij de touwtjes zelf in handen nemen. "Het gaat om de romantiek, om het avon tuur!", stampvoet hij. Uiteinde lijk blijkt dat hij toch niet alles met zijn fantasie naar zijn hand kan zetten. Zijn dochter manoeu vreert hem een verzorgingste huis in. Nat bekent Midge aan het eind dat hij zijn hele leven een nul is geweest, ruim veertig jaar lang heeft hij de kost ver diend met een baantie als ober. Midge gelooft Nat niet of wil de waarheid niet geloven. Spreek de waarheid roept hij vertwijfelt uit. En 'Rappaport' Nat begint opnieuw te fantaseren. John Kraaykamp was als Nat van superieure klasse. Een genot om naar te kijken. Ook Donald Jones ontpopte zich als een ac teur met een grote kracht en uit straling. 'De Fantast' is een voor stelling die voor ontroerend top- amusement zorgt. En over het meer dan bedenkelijke niveau van de bijrollen kunnen we maar beter zwijgen. RADBOUD ENGBERSEN. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Singel 28-32, 'Leidse Ateliers Vil', met werk van Peter Duivenvoor den. Herby Nijenhuis en Rob van 't Zelfde, t/m 18/1; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. Rijksmuseum voor Volkenkunde - Steenstraat 1, 'Kawahara Keiga, foto graaf zonder camera' en 'Chimü, pre- Spaans aardewerk uit Peru', van 18/12 tot 11/4 '88; di. t/m za. 10-17 uur, zo. 13- 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur di. t/m za.-10-16 u LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, schilderijen, grafiek en zeefdrukken op textiel van Marina Strumphler, t/m 18/12; ma. t/m vr. 10-22 uur. Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, Marjan van den Bosch met 'speelse grafiek' en diverse gedich tenbundeltjes met eigen tekst en illu stratie in de vorm van een litho, gast- exposanten o.a. Sylvia Borreman, te keningen en lino's; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkeramiek, t/m eind jan.; wo.vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Demse Stephan, Bakkersteeg 18-20, Arthur Stam, gemengde tech nieken en Rien Jansen, schilderijen, tot 20/12; vr. za. en zo. van 13.30-17.30 Galerie Fotomama, Koppenhink- steeg 6, Fons Brasser met sculpturen en tekeningen; t/m 12/12; woe. t/m za. van 13-17. Art Center 'Droomfabnek' - Oude Singel 56, Ria Neuteboom met aqua rellen van voornamelijk bloem-stille- vens tot 17/12; ma. t/m za. 10-24 uur. zo. 11-24 uur 'Piggelmee' - Jan Vossensteeg 59, werk van de Haagse fotograaf Peter Foppe, van 1 t/m 31/12; dag.(beh. ma.) Holiday Inn (Blauwe gang) - olieverf schilderijen van Anton Maaskant tot 12/1 '88. 'De Bange Duivel' - Rijndijkstraat 4, acrylschilderijen van Kees Passchier en Jolanda Prinsen, tot 20/12; do. 13- 17 en 19.30-22 uur. za. en zo. 13-17 uur. Antiquariaat van Paddenburg - Dief- steeg 14, Japanse prenten, van 21/11 t/m 14/1; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19- 21 uur, za. 12-17 uur. Pand Caecilia - Caecihastraat 18, aquarelle^an Els de Haas, associaties met touw van Edith Smit en grafiek en aquarellen van Ina Versteeg, tot 6/1; ma. en di. van 13-1Q uur. Ars Studio - Pieterskerkgracht 9, olie verfschilderijen en etsen van Marjo- lijn Groustra, t/m 18/12; za. en zo. 14- 17 uur, ma. t/m do. 19-21.30 uur di. en di 10-12 uur, vr. 15.30-17.30 uur. Bruine Boon - hoek Rijnsburgersin- gel/Stationsweg. symbolische pente keningen van J.D. Bakhuijzen van den Brink, tot half januari Openbare bibliotheek- - Nieuwstraat 4. fototentoonstelling met het motto 'Het Kind Centraal' ism Terre des Hommes, tot eind dec., ma. t/m vr. 10- Alphen Rijnkade elf - Rijnkade 11, kleuretsen van Willy Belinfante, gouaches van Hendrik Jan Visser en schilderijen en etsen van Laetitia de Haas van t/m 31/12; di. t/m za. 10-17.30 uur en vr 10- 21 uur; Lucie Meulendijks etsen en Aquarel- zeefdruk op linnen, Nell Heins vogels langs de waterkant, di. t/m za. 10-17 uur, vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, Lia van Rhijn, keramiek en Han van Hagen, etsen, tekeningen en aquarel len, van 13/12 t/m 10/1; vr. za. zo. 10-20 Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Ate lier Mabe, gouaches; ma. t/m vr. 9-17 technieken, t/m 13/12. Verpleeghuis Leytherirode - Hoog- madeseweg 55, linoleumsnede én te keningen van Alice Gaykema-Pels, tot 7/1; dag. van 10-20 uur. Noorden Hotel-Restaurant 'De Watergeus' - Si mon van Capelweg 10, zeefdrukken en aquarellen van Jan Pieterse, van 13/12 t/m 24/1; di. t/m zo. vanaf 12.00 Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve wo. na 14 uur Eethuis-café 'Wikke' - Kerkstraat 32. aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Openbare Bibliotheek, Mardie Spie renburg-Kramer met keramiek en El len Slingerland-Salman met schilde rijen, t/m 6/1; ma.wo.vr. 14-17 en 19-21 uur, do. 10-12 uur, za. 10-12.30 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur, za 10-16 uur. Warmond Vereniging Het Oude Raadhuis en Galerie De Pomp - Dorpstraat, hout- sculptures van Gé" Witmaar en pastels, aquarellen en grafiek van Joop van Egmond, tot 17/12; di. 19-21 uur. wo.do.zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur. Klassiek Het Leids Studenten Koor en Orkest 'Collegium Musicum' geeft vanavond een concert in de Stadsgehoorzaal. Er zullen werken worden uitgevoerd van Brahms (Serenade nr. 1 in D op.11, Gesang der Parzen en het motet O Heiland op.74 no.2) Bruckner (Psalm 150) en Krenek (Die Jahreszeiten op.35). Aanvang 20.00 uur. De pianist Alwin Bar geeft vanavond een Chopin-recital in de Kapelzaal van K&O. Hij zal van deze componist een sonate alsmede enkele impromp tu's en ballades uitvoeren. Aanvang 20.15 uur. De gitarist Tom Kerstens treedt van avond in de Leidse Studio Norbert Veel (Oude vest 91) op. Hij komt met een programma dat in het teken staat van het honderdste geboortejaar an Heitor Villa-Lobos. Het programma bevat ook twee premières (Apologia in eight parts van Philip Flood en The Blue Guitar van Michael Tippett) en een suite van Robert de Visee Aan vang 20.15 uur In het kader vai certen van K&O treedt vanavond het Residentie-Orkest in de Stadsgehoor zaal aan. Er zullen werken worden uitgevoerd van o.a. Mozart (Maureri- scheTrauermusik), Haydn (Symfonie nr. 87 in A gr.t.) en Von Weber (Sym fonie nr. 1 in C gr.t.). Als solisten zijn aangetrokken de hoorniste Peggv Walsh en de trombonist Michel Til- kin. et concert wordt geleid door de Engelse dirigent Andrew Parrott. Aanvang 20.15 uur. Het Rijnlands Chr. Mannenkoor 'Vox Humana' geeft maandagavond een concert in de Goede-Herderkerk in Wassenaar. Als zangsoliste treedt tij dens dit concert prinses Christina naar voren. Behalve Christina Guil- lermo verlenen medewerking de vio list Jaap van Zweden, de pianist Da niel Wayenberg en de zanger Pieter van Egmond. De leiding berust bij Sander van Marion. Aanvang 20.15 Het Chr. Waddinxveens mannenkoor 'De Gouwestem' geeft maandag avond in samenwerking met het Ba- rokensemble Voorschoten een kerst concert in de Moeder Godskerk in Voorschoten. Op het programma staan werken van o.a. Mozart. Hadel. Purcell en Torelli. Als zangsoliste i Het Iskander Kwartet concert maan dagavond in de Kapelzaal van K&O Er zullen composities worden ver klankt van Haydn, Sjostakovitsj en Schönberg. Aanvang 20.15 uur. Het Kallos Trio komt op woensdag avond naar de Kapelzaal om er wer ken te vertolken van Mozart, Dvorak en Tristan Keuris. Aanvang 20.15 uur. Het Leids Studenten Kamerorkest voert woensdagavond in het LAK Ita liaanse muziek van deze tijd uit. Het programma bevat de namen van Be- rio (klarinetconcert), Ferrero, Betti- nelli en Anzaghi (voor blazers). Het geheel staat onder leiding van Ernst van Tiel, sinds vorig jaar dirigent bij het LESKO. Aanvang 20.30 uur. Het orkest van de Vrije Universiteit concerteert woensdagavond in sa menwerking met het Amsterdams Toonkunstkoor in de Stadsgehoor zaal. Op het programma staan het Gloria voor sopraan, koor en orkest van Poulenc en de Tweede Symfonie van Mahler. De solisten zijn Berna- dette ter Heijne (sopraan) en Eleonora Volkert (alt). De Mahler-uitvoering wordt geleid door Daan Admiraal, het Gloria van Poulenc wordt gedirigeerd door Jan Eelkema. Aanvang 20.15 Het Leiden English Choir geeft op donderdag 17 en vrijdag 18 december een concert in de Evangelisch Lu therse Kerk in Leiden. Er zullen op dit christmas-carolconcert composi ties worden uitgevoerd van o.a. Vaug- han Williams (Fantasia on Christmas Carols) en Poulenc (Motets pur le Temps de Noel). De begeleiding wordt verzorgd door het Leiden Eng lish Chamber Orchestra. De dirigent is Colin Ewen. De uitvoering wordt op zaterdag 19 december herhaald in de Oudshoornse Kerk in Alpen a.d. Rijn. Aanvang 20.15 uur Het lunchconcert op donderdagmid dag bij K&O wordt ditmaal verzorgd door drie pianistes: Marlies Molenaar. Cathy Kotoun en Catalina Cormenza- na. Ze zullen composities vertolken van Mozart en Schubert. Aanvang 12.45. uur Blues 'Can Dutchmen play the blues"'' Zo luidt de titel van het programma dat zaterdagavond 12 december wordt geboden door het LVC. Drie bands zullen er optreden in de grote zaal, te weten: Blues Affair uit Voorschoten, de 25 jarige bluesgitarist Magie Fran kje en Blues Bianco. Last but not le ast zal Rob Hoeke achter de piano in het Zoldercafé plaatsnemen. Verder in het filmhuis veel blues-muziek films. Kunnen Hollanders de blues spelen? Een retorische vraag voor wie weet wat het bovenstaand viertal in huis heeft. Aanvang van de avond: 22.00 uur. Jazz Op zaterdag 12 december zullen in de Waag optreden het Hot House Leeror- kest en het Gijs Hendriks Quartet. Hendriks geeft acte de présence met een gedeeltelijk vernieuwde bezet ting. Dat prikkelt de nieuwsgierig- Het Leerorkest zal laten horen tot welke prestaties het in staat is na de professionele leiding van Rob Delfos. Op naar het Waaggebouw. Niet alleen heksen zijn er welkom tegenwoordig. Aanvang: 20.45 uur. Levenslied 'Op een dag is hij gegaan, tabak halen in de laan. In die mooie lentetijd, had ik hem eerst, nu ben ik hem kwijt. Hij was een fijne knul, maakte altijd flau we kul. Hij zwoer mij eeuwig trouw, nu is ie met een ander op sjouw. O, ik krab hem zijn ogen, ja als ik hem zie, uit zijn lelijke fiselemie'. Of dit soort liederen zaterdagavond in de Droomfabriek ten gehore zullen worden gebracht, weet ik niet. Wel weet ik dat 'De Animo's' garant staan voor een aantal onvervalste smartlap pen van het komische genre Aan vang van de avond" 21.30 uur. en Donald Jones in 'De Fantast' van Herb Gardner. za 12, zo 13. 20.15 uur; Paul de Leeuw met zijn show 'De Rozebotteltijd' di 15, 20.15 uur; Benny Nijman met 'Vanavond is van ons', wo 16, 20.15 uur; Amsterdamse dans groep Jazz Extension met Jazzdans als kunstvorm, een avond onvervalst dansgenot. do 17, 20.15 uur; Intro Dans met 'Car- schap Baal met 'Dorothy Parker' Martin van Veldhuizen, met o.a. Line- ke Rijxma en Nettie Blanken. Microthcatcr Imperium vr 11. za 12, 20.30 uur; Leiden English Speaking Theatre met 'The Collecti- Waaggcbouw vr 11, 20.30 uur; Try-out Cabaret Vin cent Wensing met 'Doe de gordijnen maar weer dicht'. Appelthcater vr 11 t/m zo 13, woe 16 en do 17, 20.15 uur; Toneelgroep De Appel speelt 'Faéton van Vondel', met Christine Ewert, Carol Linsen, Alexander van Heteren. e.a. speelt 'Niemandsland', van Harold Pinter, met Willem Wagter, Cor van Rijn en Robert Pragter Circustheater vr 11. 20.15 uur; Ivo Pogorelich (piano), werken van Beethoven, Scri- abin, en Ravel. za 12,20.15 uur; Nigel Ogden, (thea terorgel), van Bach tot Lionel Richie. do 17,20.15 uur; Raoul Funes En semble en Dansgroep Libertango. Diligentia vr 11, 20.15 uur; The Chris Hinze Combination met African-Indian World Fusion. za 12, 20.15 uur; Operatie Zalm, 'De droeve geschiedenis van Abelard en Heloise. zo 13, 20.15 uur; Marieke Blankes- tijn (viooK, Roel Stern (fluit), Matthijs Bunschoten (altviool), Teatske Kleijn (harp), en Else Krijgsman (piano) met Debussy Programma. zo 13, 14.30 uur; Hummel Trio, Haydn Programma di 15, 12.45 tot 13.30 uur; Nel Oost hout, verhaal van Teun de Vries en ei gen gedichten. Koninklijke Schouwburg vt 11. 20.15 uur; Musical 'Nonsens met Nellij Freijda, Josine van Dal- sum, Sylvia de Leur en Nelleke Burg. za 12 en zo 13, 20.15 uur; Haagse Co- medie met 'Elvire Jouvet 40', Met Ton Lutz, Rick Nicolet e.a ma 14 t/m do 17, 20.15 uur; Haagse Comedie speelt 'De min in 't Lazarus huis', met rené van Asten, Kees van Muziektheater vr 11, 20.15 uur; Residentie-Orkest olv Andrew Parrott, mmv Huug Steketee, (trompet), Michiel Tilkin (trombone), en Peggy Walsh (hoorn) met werken van Mozart, Haydn en kest olv Bernard Haitink met werk van Beethoven en Bruckner. ma 14. 20.15 uur; Ned. Philh. Ka- merork. olv Lev Markiz; mmv Oleg Maisenberg (piano) en Hakon Har- denberger (trompet); werken van Keuris, Sjostakovitsj. Haydn en Schubert. di 15. 20.15 uur; Leden Residentie- Orkest met werken van Ingenhoven, Van Gilse Dresden en Pijper. Nederlands Congresgebouw di 15, 20.15 uur; Westnederlandse Operastichting olv Coen Ruiven kamp met 'Nabucco van Verdi. do 17, 20.15 uur; Communards. do 17, 20.15 uur; Revue 'Honderd jaar Carré', met André van Duin en Frans van Dusschoten. Concertgebouw vr 11 en za 12.20.15 uur en zo 13,14.15 uur, Ned Pho Kamerorkest mmv Oleg Maisenberg (piano), Hakon Har- denberger (trompet), met werken van Sjostakowits, Haydn en Schubert, za 12,15.00 uur; Radio Filharmonisch Orkest olv David Zinman. met wer ken van Adams, Stravinsky en Thomson. zo 13,19.30 uur; Nationaal Philharmo- nisch Orkest olv Thijs Kramer mmv Ellen Bolongino (sopraan), Sylvia het Koor Nederlandse Handelvereni- ging. ma 14, 20.15 uur; NedPho symfonie Orkest olv Hemy Lewis mmv Robert Cohen Cello, werk van Dvorak en Si- woe 16 en do 17,20.15 uur; Concertge bouw Orkest olv Semyon Bychkov mmv Katia en Marielle Labèque (pia no) met werken van Grieg en Men delssohn. C.C. Amstelveen vr 11 en za 12, 20.15 uur; Anne-Wil Blankers, Frans Vorstman e.a met 'Droom van een vrouw', zo 13,16.00 uur; Pia Beek mmv Tonny Nusser drums en Frank Noya Bas. di 15 t/m do 17, 20.15 uur; Hoofdstad Operette met 'Wiener Blut' van Johan Strauss. Muziektheater vr 11 en di 15, 20.15 uur; Nederlandse Opera met 'Cendrillon' van Massenet, mmv Nederlands Philharmonisch Orkest. zo 13, 20.30 uur; Culture in another South Africa. do 17, 20.15 uur; Het Nationale Ballet met 'Assepoester' mmv Nederlands Balletorkest. Stadsschouwburg zo 13,15.00 uur; 25 Jaar Folkoristisch Danstheater. ma 14, 20.15 uur; Cultur in another South Africa, Letta Mbulu, Jazz Pio neers en Abdulaah Ibrahim, di 15, 20.15 uur; RO Theater speelt 'Vuur in de sneeuw', met Hubert Fer- min en Drie Smits, do 17, 20.15 uur; Jozef van den Berg met 'De Pleisterplaats'. De Doelen za 12,19.30 uur; concert 'Sursum Cor- da', Messiah van Handel, Nederlands Philharmonisch Orkest olv Joop Schets. zo 13.14.15 uur; concert door Philhar monisch Koor Toonkunst, uitgevoerd wordt Weihnachtsoratorium van J.S. Bach. ma 14. di 15, 20.00 uur. ma ook 12.45 uur; Deo Cantemus. Song of Praise kerstconcerten. do 17, 20.15 uur; Rotterdams Philhar monisch Orkest olv James Colon, mmv Young Uck Kim. viool, met werk van Weber, Berg en Dvorék. Luxor Theater vr 11, za 12, zo 13, 20.15 uur; komedie 'Mijn zuster en ik' van Jos Brink, met Josephine van Gasteren en Sacco van der Made. di 15, wo 16. do 17, 20.15 uur; Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink en Frank Sanders. Theater Zuidplein vr 11, za 12, zo 13, 20.15 uur; een mu- ziekale familietragedie 'Vuur in de Sam Shepard, gespeeld of a marionette' door Petit Ballet The ater Amsterdam, (tevens andere bal letten). di 15, 20.15 uur; blijspel 'Privé voor twee', van John Chapman en Dave Freeman, met o.a. Rudi Falkenhage, Piet Bambergen en Mieke Bos. wo 16. 20.15 uur; 'Edward 11' naar Christopher Marlowe, door Toneel groep Amsterdam, met o.a. Joop Ad miraal, Pierre Bokma en Gijs de Lan ge. do 17, 20.15 uur; theatervoorstelling 'Hedda Gabler' van Henrik Ibsen, ge bracht door o.a Pleuni Touw en Hugo

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 25