'Eerste klant was dominee die een rozenkrans kocht' DE TIJD, VAN TOEN DE LEIDSE BOERPRODÜKTIE VAN VCX)R DE 16DE EEUW Huursubsidie kan tot 1 januari van 1988 worden aangevraagd VRIJDAG 11 DECEMBER 1987 LEIDEN Kerstshow Muziek- en showgezelschap Sempre Avanti geeft vrijdag 18 en zaterdag 19 december een kerstshow in het Rijnlands Lyce um aan de Apollolaan in Oegst- geest. Voor de pauze brengt Sem pre Avanti een. muzikaal bezoek aan verschillende steden en lan den, na de pauze volgt kerstmu- ziek. Kaarten zijn te verkrijgen bij de leden en bij onder meer Servaas Muziekhandel aan de' Nieuwe Rijn 20. Kerstmatinee Het Alma Materkoor verzorgt ook dit jaar een kerstmatinee in de Lodewijkskerk aan de Steen- schuur en wel op zondag 20 de cember. Met medewerking van instrumentale solisten zingt het koort werk van onder anderen BrittenBuxtehude en Kodaly. Het concert staat onder leiding van Piet Jasperse. Aanvang 15.00 uur. Kinderkerstviering Stichting Surinamers Leiden houdt samen met de jongeren groep een kerstbijeenkomst voor kinderen op woensdag 23 decem ber in het SSL-clubgebouw aan het Valkenpad van 14.00 tot 17.00 Postzegels Postzegelvereniging De Postze- gelvrienden houdt maandag in restaurant Posthof aan de Wasse- naarseweg de maandelijkse ruil- Burgerlijke Stand LEIDEN - Overleden: E.A.C. Crols, geb. 30-1-1905 vrl. geh. gew. met G G van Sijll, D. Schaap, geb 29-12-1907 man, J.G. de Groot, geb. 20-11-1927 man, P. van der Meer, geb. 5-8-1910 man, J.H. Kroon, geb. 30-6-1907 man, M. Moraal, geb. 7-9-1943 vrl. echtg. van J. Potters, T. Messemaker, geb. 12-6-1934 vrl. geh. gew. met H.T. Scheepmaker, G. Geus, geb. 21-12-1911 man, K. Ie Febre, geb. 8- 7-1898 man, C.J. Landesbergen, geb. 2-5- 1903 vrl. geh. gew. met J.A. Lolkes de Beer, J. Kennis, geb. 28-1-1917 vrl. echtg. van H.J. Prins, S.C. Brasdorp, geb. 14-1-1927 vrl. echtg. van H.C. Ho- Sam-Sooi, C. Groeneveld, geb. 25-1-1910 man, C.A. de Goede, geb. 9-4-1924 vrl. en contactavond. Zaal open om 19.30 uur. Volkenkunde Erna Beumers zal maandag in het museum voor Volkenkunde aan de Steenstraat vertellen over het kinderleven bij de Dogon in Mali. Zij is conservator van de Afrika-afdeling van het Museum voor Volkenkunde in Rotterdam. Aan de hand van dia's, video en voorwerpen vertelt zij over haar veldwerk in het dorpje Yendou- ma-ato, gelegen aan de voet van een steile rotswand. Zij was eni ge tijd te gast in gezin van de smid waar zojuist een baby gebo ren was. Aanvang 20.00 uur. Postzegels De Leidsche Vereeniging van Postzegelverzamelaars houdt dinsdag tijdens haar maande lijkse bijeenkomst een philatelis- tische quiz. Plaats is het restau rant van het zwembad De Zijl aan de Parimaribostraat. Aan vang is 20.00 uur. De Burcht Muziékverenging De Burcht speelt zondag tijdens het wiele- rafscheid van Joop Zoetemelk in de Europahal in Maastricht, waar die dag een wielerzesdaag- se wordt gehouden. Hieraan doen het jeugd- en seniorenkorps, tamboers en majoretten aan mee. Horus Folkclub Horus houdt van daag haar maandelijkse open podium. Iedereen die volksmu ziek maaktbeginnend of gevor derd, wordt uitgenodigd om op te treden. Plaats is Café De Bruine Boon, hoek Stationsweg/Rijns- burgersingel. Aanvang 21.00 geh. gew. met J.W. Vendel, C.C.L. Krooswijk, geb. 1-5-1906 vrl. geh. gew. met G.C. van Diest, J. Meijers, geb. 20-2- 1900 vrl. geh. gew. met P.G. Kikkert, H.J. van Dorp, geb. 18-7-1911 vrl. geh. gew. met N.J.C. Teijken, C.P. Kooien, geb. 1-7-1905 man. Zakennieuws MATCH - Het nieuwe onderkomen van Match sportartikelen en mode wordt dinsdag 15 december offi cieel geopend door wethouder Fa se. De winkel aan de Breestraat 133 is sinds vorige weèk geopend voor het publiek. Winkel in religieuze artikelen LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Hoewel Leiden in de middeleeu wen een van de belangrijkste ste den in Holland was, had het nau welijks naam op boekengebied. Men kent meestal alleen van ho ren zeggen het boekenbezit van Philips van Leiden, overleden in 1382, dat door een testamentaire beschikking van de eigenaar ten openbare nutte in woonhuis Templum Salomonis opgesteld moest worden. Nog minder weet men van de rol die het klooster Sint Hierony- musdal, meer bekend onder de naam Lopsen, in de Leidse boek- produktie van de vijftiende eeuw heeft gespeeld. Lopsen - de naam is afgeleid van het al in de tiende eeuw ge noemde Lopposhem - was een groot klooster dat gelegen was in de stadsvrijheid buiten de latere Rijnsburgerpoort, die toen nog Lopsenpoorthuys heette. Het lag dus in een gebied waarvoor wel de Leidse rechtspraak gold, maar dat buiten de stadsmuren lag. Het strekte zich langs de hui dige Steenstraat vanaf de hoek van de Morsstraat ruim honderd meter naar het noordwesten uit. De naam komt voor het eerst voor in 1404 en aanvankelijk be hoorden de monniken tot de der- .de orde van Sint Franciscus, maar in 1461 sloot het zich aan bij het kapittel van Windesheim, dat de kloosterregel van Sint Augus- tinus volgde. Deze gemeenschap was ver want met de beweging van de Moderne Devotie, gëinspireerd door Geert Grote, en was sterk intellectueel gericht, zodat de studie met het daarmee gepaard gaande boekenbezit ook voor Lopsen tot de goede gebruiken behoorde. Het klooster beschik te over een voor die tijd uitge breide bibliotheek waarvan het Leidse Gemeentearchief een ca talogus bewaart, die omstreeks 1495 is geschreven op één blad perkament dat op een houten bord bevestigd aan de muur werd gehangen. Aanvankelijk was Lopsen een tamelijk welvarend klooster met een grondoppervlak van bijna anderhalve hectare, waarop de noodzakelijke gebouwen ston den en ook boomgaarden waren. Historicus Van Oerle zegt dat Lopsen, samen met de vrouwen kloosters van Sinte Margaretha (later Maria Magdelena) en Sinte Aechten een boeiend stuk mid deleeuws landschap moet heb ben gevormd. Schulden echter dwongen de monniken hun bezit bij stukjes en beetjes te verko pen, en in 1526 werd het beheer yan het klooster overgedragen aan de stad die het, als depen dance van het Sint Catherina- gasthuis, als pesthuis gebruikte. Nadat het in 1540 volledig eigen dom van de stad was geworden moest het in december 1572/ja- nuari 1573 wegens het te ver wachten beleg - het lag immers nog steeds buiten de stadsmuren - worden gesloopt. In principe moest ieder kloos ter zelf in zijn levensonderhoud kunnen voorzien. Dit gebeurde meestal door landbouw en vee teelt op de eigen gronden, maar vaak moesten er ook andere mid delen van bestaan worden ge zocht. Lopsen vond die in het af schrijven en versieren van boe ken als getijdenboeken, die een zekere faam genoten vanwege hun kwaliteit. De monniken had den een heel atelier ingericht voor deze arbeid. Naar men zegt is een van de mogelijke redenen dat de inkom sten van Lopsen op den duur verminderden de invoering van de boekdrukkunst in de Neder landen. Hierdoor zouden de op drachten voor afschrijfwerk sterk in aantal zijn achteruitge gaan. Of en hoe waar dit is moet nog nader worden onderzocht, maar wat wel een feit is, is de ves tiging in 1483 van Heynricus Heynrici als eerste drukker in fto tsnc!atum*|)ê'p Stchie 'ja' "bttW'tij* UjTMdütageftilu&magnmtJ piet: 13 factatrnÉU? Bute. 2luj2' Jpicfiitt feocmid: i«i« aWcóötCiï 3 (eculis m teo-Pt tri ttinotlce tfcpiindpa&lst et pteftat&aam celefttbm {ttius ratio dlones fut amtnifleatfft'tj fpn, fcSigéfaeff'H* jfciffitnmtrndcciüjpmr fes, ese&ttatx «piunt faLtis dtaoö tjuifcêfit pt tcacnadÓtsstiidcdu I3pni* opifait ipfisóib oc mifled.ua pacipto mattifcftari tyec aufr larriftflhda fiiit m genetalino tn (póli ULfc irifclfk>mfi?c ca>pecatc'3» fcciptuca facta ti «Tdlta efleöas ad iijrfï qacfHon idéers ptfmta feite cupiéces aü ipfo Ijtt»? in ettj cadócs vt patst Iflfaie pliijt>bi {juewtib Deel van een bladzijde drukwerk van Heynricus Heynrici (1484). 1. &iwiwbrtl m li'Owuta fShS, p*il< ■HlMb Ur fi g pfixinv, r a i* BsMswsfte*- w0t «waffel >3t frife»» mmm m «C Leiden, hetzelfde jaar waarin Haarlem zijn eerste drukker kreeg. (Leiden en Haarlem wa- Gedeelte van de handgeschreven wandcatalogus van Lopsen (ca. 1495) Utrecht, Delft en Gouda, waren hun voorgegaan). Het verblijf van Heynrici in de stad duurde ongeveer een jaar en er zijn zes uitgaven van hem be kend, waarvan van ieder slechts enkele exemplaren bewaard zijn gebleven. In elk geval wist Heyn rici zijn teksten goed te kiezen: in ren bepaald geen pioniers op dit gebied: al acht steden in de Noor delijke Nederlanden, waaronder LEIDEN - De eerste klant was een dominee die een rozenkrans kocht. Wie nu denkt dat er vanaf dat mo ment een vloek op de zaak rust, komt bedrogen uit. Want, 'Religia, religieuze geschenken', sinds kort gevestigd aan de Herensingel, loopt als een trein. Op de grond in de winkelruimte in het parochiege bouw van de Sint Jozephkerk staan zeker tien kerststalletjes. "Al lemaal al besteld, de mensen geven elkaar vaak een kerststalletje in de cember", zegt de eigenaresse van de zaak, Margreet van Dorp. Sinds de zaak Huybers aan de Stille Rijn de deuren sloot, heeft Leiden het enige tijd zonder een winkel in religieuze artikelen moe ten stellen. Toch bestaat er volgens Margreet van Dorp een flinke markt voor haar waren. "Sinds de opening van de zaak is het eigenlijk boven verwachting gegaan. Er zijn direct al veel mensen langsge- weest. Van hen hoorde ik dat ze zo'n zaak in deze omgeving echt misten". Om de zaak te openen moest Van Dorp wel over een vestigingsver gunning beschikken. "Een vakbe kwaamheidsdiploma bestaat in de ze branche niet. Vakkennis ver werfje eigenlijk vanzelf. Het komt voor dat mensen om een beeldje vragen van een heilige, waarvan je eigenlijk maar weinig weet. Dan zoek ik dat 's avonds op". Bij de inkoop heeft Religia veel steun gehad van de vertegenwoor diger van de groothandel in reli gieuze artikelen. "Hij heeft ons bij zonder goed gadviseerd. Zelf heb je de "neiging om dingen die je zelf niet mooi vindt, ook niet in te ko pen. De vertegenwoordiger wist ons te vertellen welke dingen goed zouden lopen en welke niet". Als voorbeeld noemt de verkoopster een godslampje, prijs ongeveer veertig gulden. "Er kwam hier ie mand die vertelde al jaren naar zo iets te hebben gezocht". bijna alle gevallen ging het om herdrukken van boeken die al bewezen hadden bestsellers te zijn. Opvallend is dat er twee in het Nederlands bij zijn, een uit gave van de brieven en evengeli- ën uit het Nieuwe Testament en een van het kroniekje van Hol land, Zeeland, Friesland en het Sticht van Utrecht, het 'Goudse kroniekje'. Theoretisch is het zeker moge lijk dat Heynrici voor de 'kopij' van zijn boeken gebruik heeft ge maakt van handschriften uit Lopsen. Vooral bij een tekst van pseudo-Augustinus, De humani- tate Christi (Over het menszijn van Christus) is die kans aanwe zig. Heynrici verdwijnt spoorloos en wordt pas tien jaar later opge volgd door Cornelis Kers. Van hem is slechts één klein boekje van zestien pagina's bekend over het leven van Jezus, van Palm zondag tot Goede Vrijdag, de goede of stille week. Het boekje is gedateerd 12 april 1494 en dit levert een probleem op. Het ligt voor de hand te veronderstellen dat een drukker zo'n boekje ge zien de inhoud vóór Pasen klaar heeft en in 1494 viel die datum na Pasen. Nu is er ook de mogelijk heid dat de drukker het jaar vol gens de kerkelijke indeling waar in het nieuwe jaar op Pasen be gon aanhield en in dat geval zou het boekje van 1495 zijn omdat in dat jaar Pasen op 19 april viel. (Op 12 april was het dus Palm zondag). De laatste drukker die ik in dit verband nog wil noemen is Govert van Ghemen. Hij is een typisch voorbeeld van een rond reizend drukker. Van 1486 tot 1488 was hij in Gouda, in 1493 en 1495 in Kopenhagen en tussen 1496 en 1504 moet hij in Leiden zijn geweest. Hier heeft hij slechts één boekje van vieren twintig bladzijden gedrukt. Is hij weer snel uit Leiden vertrokken omdat hij niet kon concurreren met Hugo Jansz van Woerden, die zich in 1494 in de stad had ge vestigd en daar de eerste echt professionele en levensvatbare drukkerij had opgericht? Maar dat is een ander verhaal. Van Ghemen was in ieder geval in 1505 weer in Kopenhagen en daar is hij vermoedelijk in 1510 gestorven. R. BREUGELMANS Behalve de groothandel schakel de Religia ook een glasblazer en een pottenbakker in. Die vervaar digen speciaal voor de nieuwe win kel wijwater-kruikjes. "Die wor den allemaal met de hand gemaakt. Dat is nog wel wat aparter dan die spullen die in grote warenhuizen staan", zegt Margreet van Dorp. De artikelen die aan de Herensin gel worden verkocht variëren nog al in prijs. Kaarten en kaarsen wor den voor een gering bedrag gele verd. Kerstgroepen zijn er al voor nog geen honderd gulden, maar de duurste groep komt inclusief de stal op 2200 gulden. "De groep be staat uit 24 verschillende delen. Je hoeft zoiets natuurlijk niet in een keer aan te schaffen", zegt Van Dorp. Volgens de eigenaresse van Reli gia is er nog altijd een groot aantal mensen dat het prachtig vindt om een kerststal in de woonkamer op te stellen. "Het is toch ook schitte rend, zeker als je groot woont". Margreet van Dorp van Religiareligieuze geschenken': "Vakkennis verwerfje eigenlijk vanzelf'. INSTITUUT BURGERRAADSLIEDEN BREESTRAAT 92 2311 CV LEIDEN TELEFOON 071-254142 Het komt nog steeds voor dat huur ders geen huursubsidie ontvangen, terwijl ze er wel recht op hebben. Dit artikel wil algemene informatie geven over het recht op huursubsi die en een aantal misverstanden wegnemen. Als u nog geen huur subsidie hebt en na lezing van dit artikel meent daar wel recht op te hebben, moet u zo snel mogelijk, maar in ieder geval voor 1 januari 1988 een aanvraagformulier inleve ren. Na 1 januari bent u voor het subsidietijdvak 87/88 te laat. Ook wanneer u al huursubsidie hebt, is het lezen van dit artikel de moeite waard zeker wanneer uw inkomen sinds 1982 is gedaald. Wie komt voor huursubsidie in aanmerking? Individuele huursubsidie is be doeld voor alle huurders die op 1 juli 1987 of op de datum waarop de huur is ingegaan 18 jaar of ouder zijn en die in verhouding tot hun inkomen een te hoge huur moeten betalen. De hoogte van de subsidie wordt bepaald door enerzijds het inko men in het jaar voorafgaande aan het subsidietijdvak en anderzijds de huurprijs. Het subsidie-tijdvak loopt van 1 juli van het ene tot en met 30 juni van het volgend jaar. Gegevens Peildatum: de subsidie wordt toegekend op basis van de omstan digheden op 1 juli 1987 of de datum van het huurcontract (als de huur na 1 juli 1987 is ingegaan). Dat bete kent dat geen rekening gehouden hoeft te worden met inkomens van personen die pas na deze peilda tum bij u zijn komen wonen. Van iedereen die op de peildatum bij u woonde moet het inkomen worden meegeteld. Huurbegrip: u moet niet uitgaan van de huurprijs zoals de verhuur der u in rekening brengt, maar van de kale huur zoals die geldt op de peildatum. De kale (of basis-)huur kan verhoogd worden met een aan tal servicekosten. Meestal kan uw verhuurder (of voor huurders van een woning van een Leidse wo ningbouwvereniging: de CBW) u wel informeren over het subsidia bele deel van de huurprijs. Inkomen: bij de huursubsidie wordt uitgegaan van een zoge naamd tabelinkomen. Dit is het (gezamenlijk) belastbaar inkomen van u (en eventuele uw partner en/of huisgenoten) over het aan het subsidietijdvak voorafgaande ka lenderjaar. Van huisgenoten kan 7.000 gulden van het belastbaar in komen buiten beschouwing gela ten worden. Tot de huisgenoten worden gerekend: inwonende (aangetrouwde) (klein)kinderen, pleegkinderen, broers, zusters of (groot)ouders. Het belastbaar inko men moet voor het huursubsidie tijdvak 87/88 berekend worden op basis van: 1. een schatting over 1987 als u verwacht dat het tabelinkomen in 1987 ten opzichte van dat in 1986 25% of meer toeneemt of daalt; 2. het aangifte- of aanslagbiljet Inkomstenbelasting 1986 als u be lastingaangifte hebt gedaan of dit alsnog verstandig is, omdat u in 1986 bijzondere uitgaven blijkt te hebben gehad die voor de belas tingheffing aftrekposten vormen (rentekosten voor een geldlening, alimentatie, bijdragen in het le vensonderhoud van familie in het buitenland, hoge ziektekosten, kosten in verband met overlijden van naaste familie etc.); 3. de jaaropgaven 1986 als er geen sprake is van een situatie als be doeld onder 1 of 2. Het belastbaar inkomen is heel wat anders dan het bruto-inkomen zoals vermeld op de jaaropgaven. Dit bruto-inkomen mag namelijk verminderd worden met de premie AOW/AWW en verwervingskosten (voor werkenden een bedrag van 400 tot 1000 en voor niet-werken den 200 gulden). Huren Niet bij ieder inkomen en elke huur is subsidie mogelijk! Wanneer het tabelinkomen van een meerpersoonshuishouden ho ger is dan 36.000 gulden heeft het geen zin huursubsidie aan te vra gen. Voor alleenstaande huurders ligt de inkomensgrens op 32.000 gulden (voor personen van 23 jaar en ouder) of 28.000 gulden (voor personen van 18 tot 23 jaar). Het heeft ook geen zin een aan vraag te doen als de huurprijs lager is dan 256,67 of hoger dan 700 gul den (voor meerpersoonshuishou- dens en alleenstaanden van 23 jaar of ouder); voor jongere alleenstaan den ligt de minimumhuurgrens op 192,08 en de maximumgrens op 560 gulden (tenzij een deel van de wo ning wordt onderverhuurd). De huur moet in verhouding tot het inkomen te hoog zijn. Wat is nu té hoog? Dat is niet een voudig aan te geven. Belangrijk is dat de hierboven genoemde gren zen de algemene huur- en inko mensgrenzen zijn. Wanneer het in komen boven die grens ligt of de huur buiten deze grenzen 'valt, heeft het geen zin subsidie aan te vragen. Afhankelijk van de hoogte van de huurprijs gelden echter bij zondere inkomensgrenzen. Bij een huur van 300 gulden per maand kan een gezin bijvoorbeeld alleen voor subsidie in aanmerking ko men als het tabelinkomen minder is dan 23.500 gulden. Wanneer u nog geen huursubsi die hebt en denkt daar mogelijk wel voor in aanmerking te komen, kunt u uw verhuurder (voor huur ders van een woning van een Leid se woningbouwvereniging: de CBW) bellen om te vragen of het zin heeft een aanvraag te doen. Zorgt u dan alle gegevens bij de hand te hebben: de 'jaaropgaven 1986 of het belastbaar inkomen vol gens de aangifte/aanslag .Inkom stenbelasting 1986 van u en uw eventuele partner of huisgenoten en eventueel een schatting van het belastbaar inkomen 1987. Misverstanden Alleen huurders van een hele wo ning kunnen subsidie krijgen. Dat is onjuist, want huursubsidie is mogelijk voor alle zelfstandige woonruimten, dat wil zeggen: woonruimten, voorzien van een ei gen toegang, waarbij geen wezen lijke woonfuncties (woon-/slaapka- mer, keuken, toilet, wasgelegen heid) met andere woonruimten wordt gedeeld. Met eigen toegang wordt bedoeld dat men de woon ruimte kan .bereiken zonder daar bij'vertrekken of gangen te hoeven passeren waarover anderen het al leenrecht van gebruik hebben. Ik kan geen huursubsidie krijgen omdat ik inwonende verdienende kinderen heb. Ook onjuist, want in de eerste plaats is het van belang of de kinderen op 1 juli 1987 nog/al bij u inwoonden, ten tweede of zij ook in 1986 al inkomsten hadden en tenslotte geldt de vrijlating van 7000 gulden. Als de kinderen in 1987 voor het eerst zijn gaan wer ken moet altijd berekend worden of het tabelinkomen 1987 daardoor niet meer dan 25% hoger komt te liggen dan het tabelinkomen 1986. Mijn bruto-inkomen is te hoog. Dat is niet van belang omdat het gaat om uw belastbaar inkomen. Wanneer u in 1986 bijzondere kos ten hebt gehad, zoals rentekosten voor een geldlening, alimentatie- kosten of hoge ziektekosten, kunt u nagaan of het zin heeft in verband daarmee teruggave van belasting te vragen en zou u op basis van het (door deze aftrekposten verlaagde) belastbaar inkomen wel eens voor meer huursubsidie in aanmerking kunnen komen dan u had gedacht. Ik ben in vroegere jaren niet voor huursubsidie in aanmerking geko men, dus zal ik nu ook wel geen recht hebben: dat kan juist zijn, maar toch loont het de moeite na te gaan of er niets gewijzigd is: u kunt in 1986 (anders dan in andere jaren) meer fiscaal aftrekbare kosten heb ben gehad; uw inkomenspositie of gezinssamenstelling kan gewijzigd zijn; inwonende personen kunnen in inkomen achteruit zijn gegaan; (voor huurders van 23 jaar of ou der) de maximumhuurgrens kan gewijzigd zijn; enzovoorts. Neem niet te snel aan dat u geen recht zult hebben, maar ga het voor 1 januari 1988 precies na. Terugwerkend Als blijkt dat u alsnog voor huur subsidie in aanmerking komt, krijgt u deze toegekend met terug werkende kracht tot 1 juli 1987 of, als u de woning pas na die datum hebt betrokken, de datum van het huurcontract. Wanneer u in de periode na 1 juli 1982 huursubsidie hebt aange vraagd op basis van onjuiste of voor u nadelige inkomstengege- vens (bijvoorbeeld de jaaropgaven in plaats van de aanslag Inkom stenbelasting of op basis van het inkomen in het voorafgaande jaar terwijl uw inkomen in het jaar van aanvraag 25% terugviel) kunt u herziening aanvragen. Het indie nen van een dergelijk verzoek kan nog tot vijf jaar na afloop van het subsidietijdvak. Voor het subsidie tijdvak 87/88 kunt u dus tot 1 juli 1993 herziening vragen en op dit moment kunt u nog herziening vra gen van de subsidiebeschikkingen over e tijdvakken na 1 juli 1982. Zo'n herzieningsverzoek is ook mogelijk als bij de huursubsidie- toekenning is uitgegaan van een geschat belastbaar inkomen over het jaar van aanvraag en het feite lijk inkomen achteraf toch nog la ger blijkt te zijn. Let wel: u moet over die jaren wel subsidie hebben aangevraagd en een officiële toekennings- of af wijzingsbeschikking van het mi nisterie van volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en milieu hebben ontvangen; anders valt er immers niets te herzien. Wanneer u naar aanleiding van dit artikel vragen heeft kunt u ons bellen. Wij zijn 's morgens tussen 09.00 en 12.30 uur bereikbaar. Houdt u er echter rekening mee dat ons instituut in verband met de feestdagen sluit van 21 december 1987 tot 4 januari 1988.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15