Kamer stopt overleg over ambtenaren 'Homo-zijn is niet gelijk aan ziek-zijn' 'Lossere politieke zeden verleiding voor ambtenaar' üuiver Ichots Politiebond twijfelt aan snelheidscontrole Defensie wil besparen door onderhandelen Rumoerige krakerszaak: eis van 9 maanden cel DINSDAG 8 DECEMBER 1987 BINNENLAND PAGINA 3 Forse kritiek op Van Dijk DEN HAAG (ANP) - Minister Van Dijk (binnenlandse za ken) moet een open en reëel overleg voeren met de ambte narenbonden over de arbeidsvoorwaarden. Die kritiek kreeg Van Dijk gisteren te slikken van de Tweede Kamer voor zijn opstelling bij het uiterst moeizaam verlopen amb- tenarenoverleg. De Kamer gebruikte bijna dezelfde bewoordingen als de commissie- Albeda, die bij een bemiddelings poging de ambtenaren in het gelijk stelde. De Kamer stelde verder dat niet alles centraal moet worden vastgesteld, maar dat er ook op la gere niveaus nog ruimte moet zijn. Van Dijk liet weten dat hij wel op een andere manier wil onderhan delen, maar hij wilde tot ergernis van de kamercommissie voor amb tenarenzaken niet in detail ingaan op het overlegstelsel dat hem voor ogen staat. Nu kan de minister eenzijdig de lonen van de ambtenaren vaststel len wanneer overleg niets oplevert. Normaal gesproken volgden de ambtenaren altijd de gemiddelde loonstijging in het bedrijfsleven, maar dat 'trendbeleid' werd een paar jaar geleden verlaten. Een maal werden de ambtenarensala rissen zelfs verlaagd. Niemand is gelukkig met het huidige systeem, maar de vraag wat er precies voor in de plaats moet komen. Vooralsnog verschillen Van Dijk en de Kamer van mening. Volgens PvdA-Amsterdam: baan vrouwen met subsidiestop afdwingen AMSTERDAM (ANP) - Instellin gen en verenigingen die subsidie krijgen van de gemeente Amster dam moeten meer vrouwen en minderheden in dienst nemen op straffe van het intrekken van subsi die. Aldus de Amsterdamse PvdA gisteren bij een vergadering over 'positieve actie' een beleidsplan van burgemeester en wethouders om het bedrijfsleven, de gesubsidi eerde instellingen en de gemeente lijke diensten en bedrijven er toe te brengen meer vrouwen en minder heden aan het werk te helpen. Binnenland kort Kruisraket Bij de 26ste maandelijkse de monstratie tegen kruisraketten op de vliegbasis Woensdrecht zijn gis teren 23 demonstranten aangehou den. Een dag voor de onderteke ning van het INF-akkoord demon streerden 75 actievoerders door de hoofdpoort te blokkeren. De hele actie verliep rustig volgens de poli tie. Volgens de vredesactivisten is het einde van de acties nog niet in zicht is. Van 27 tot en met 31 de cember staan er nieuwe op het pro gramma. Milieustraf Het Brabantse provinciebestuur wil dat in de landelijke milieuwet geving dwangsommen worden op genomen voor overtredingen. Vol gens gedeputeerde Welschen duurt het nu veel te lang en moet er veel te veel gebeuren voordat be drijven die de milieuwet overtre den, kunnen worden veroordeeld. Gedeputeerde Staten gaan daar op aandringen bij de regering. Slavenburg Het openbaar ministerie gaat niet in cassatie tegen de hernieuw de vrijspraak van Piet Slavenburg voor zwartgeldpraktijken als voor zitter van de raad van bestuur van Slavenburg's bank. Slavenburg zal nu een eis tot schadevergoeding in dienen voor de advocaatskosten en een vergoeding voor de tien dagen die hij in hechtenis heeft gezeten. Het bedrag is nog niet bekend. Lijkkisten Er komt een verbod op het ge bruik van metalen en kunststoffen voor lijkkisten. Slechts verbin dingselementen als schroeven 'en klemmen zullen worden toegela ten. Minister Van Dijk (binnen landse zaken) wil zo de problemen rond het gebruik van kunststoffen bij het begraven inperken. De im porteurs en fabrikanten van kisten en lijkhoezen zijn al akkoord met de nieuwe regeling. Pensioen Minister Van Dijk (binnenlandse zaken) gaat zijn best doen om te al komende jaar een begin te maken met een weduwnaarspensioen voor ambtenaren. De minister deed deze toezegging nadat zijn partijgenoot Paulis (CDA) had ge dreigd hierover een motie in te die nen. Ook PvdA en WD drongen aan op spoed. Volgens Alders (PvdA) wordt hiermee een eerste stap gezet op weg naar een nabe staanden-pensioen. UTRECHT (ANP) - De Nederland se Politiebond betwijfelt of het mo gelijk is de nieuwe maximumsnel heid op snelwegen te controleren. Volgens bondsvoorzitter Van der Linden heeft de Algemene Ver keersdienst Rijkspolitie (AVD) te weinig mensen om effectief te con troleren. "Ik ben bang dat dit weer een luchtballon is die na enige tijd zweven in de loop van 1988 naar be neden komt", aldus Van der Lin den gisteren. Het kabinet besloot afgelopen vrijdag met ingang van 1 mei 1988 de maximumsnelheid te verhogen van 100 naar 120 kilometer per uur. Vooral rond de grote steden blijft de 100 kilometer-grens gehand haafd. Het kabinet denkt een stren gere controle te bereiken door veertien extra radarinstallaties te kopen en de boetes te verhogen. NPB-voorzitter Van der Linden verwacht dat deze maatregelen on voldoende zijn, omdat het aantal politiemensen bij de Verkeers dienst niet wordt uitgebreid. Er zouden zelfs plannen zijn de dienst in te krimpen, aldus Van der Lin den. De Verkeersdienst weet van geen inkrimping af, aldus woord voerder Hoeveman maandag. De dienst zal de strengere controle op de maximumsnelheid wel met het zelfde aantal mensen moeten doen, maar dat is volgens Hoeveman een kwestie van "efficiënter werken en prioriteiten stellen". Hij voorziet geen onoverkomelijke problemen, zeker niet als de AVD onbemande radarinstallaties tot zijn beschik king krijgt. Met die installaties en de opvallende en onopvallende surveillancewagens moet het zeker Van Dijk moeten de salarissen en pensioenen centraal worden vast gesteld. Een kamermeerderheid liet blijken dat zij een veel terug houdender rol voor het parlement ziet weggelegd. Maar doordat Van Dijk weigerde in detail in te gaan op het overlegstelsel, omdat hij de bonden had beloofd eerst met hun te zullen spreken, schortte de ka mercommissie het debat hierover op totdat de minister een voorstel op papier heeft gezet en aan de Ka mer bekend heeft gemaakt. Van Dijk zegde toe zijn voorstel, waar hij gistermorgen op het de partement al zijn handtekening on der had gezet, naar de Kamer te sturen zodra de ministerraad er kennis van heeft genomen. De Ka mer raakte ook geïrriteerd door de mededeling van de minister dat er nog geen tijd is geweest om een wet voor te bereiden waarin het sta kingsrecht van ambtenaren wordt geregeld. CDA'er Paulis herinner de de minister aan zijn belofte i vorig jaar, toen Van Dijk had ge zegd het stakingsrecht met voort varendheid te zullen aanpakken. Het college wil middels 'overre ding en overleg' het bedrijfsleven en de gesubsidieerde instellingen tot 'positieve actie' overhalen, maar de meeste partijen in de Am sterdamse raad eisten krachtdadi ger optreden. "Uw plannen zijn een handvol lucht. Het is vrijblij vend voor alle betrokkenen", ver weet PvdA-raadslid Balai wethou der Jonker. Balai pleitte voor zoge noemde quotering van arbeids plaatsen voor vrouwen en minder heden binnen het gemeentelijke personeelsbestand. Dat betekent vaststelling van het aantal banen dat voor die groepen moet worden vrijgehouden. "We moeten plek ken voor deze mensen reserveren en als blijkt dat zij te weinig oplei ding hebben, dan moeten wij die opleiding aanbieden", aldys Balai. Personeels wethouder Jonker had moeite met de voorstellen van zijn partijgenoten. "Als meerdere sollicitanten aan de functie-eisen van een bepaalde baan voldoen dan krijgen vrouwen en minderhe den voorrang. Maar we moeten er ook op letten dat we een zo goed mogelijk personeelsbestand heb ben. Ik kan geen buschauffeurs aannemen zonder rijbewijs", aldus Jonker. Sancties voor het bedrijfsleven zoals het niet gunnen van gemeen telijke opdrachten wees hij zonder meer af. "Dan lopen we het risico dat ondernemers gemeentelijk werk besmet verklaren en ik wil toch de elektriciteitskabels de grond in krijgen". Volgens de wethouder hebben gemeentelijke diensten en bedrij ven de opdracht gekregen om bij sollicitatie-procedures eerst de brieven van vrouwen en minderhe den in behandeling te nemen en pas als daar geen geschikte kandi daten tussen zitten, naar de andere brieven te kijken. AMSTERDAM (ANP) - De overheid moet zich niet te veel bemoeien met het vrijwilligerswerk. Intensieve over heidsbemoeienis verdraagt zich immers niet met de belangrijkste kant van dat werk: vrijwillige inzet, aldvs mi nister Brinkman (WVC) gisteren op de Internationale Vrijwilligersdag in Amsterdam. Ook koningin Beatrix was op de bijeenkomst aanwezig. Zij ontving een exemplaar van het boek 'Dat doe je gewoon', uitgereikt door professor Kwant (links op de foto). Geheel rechts minister Brinkman, die ook een exemplaar kreeg. In het aangeboden boek wordt becijferd dat de ongeveer vijf miljoen vrijwilligers in ons land een economische waarde vertegenwoordigen van bijna 32 miljard gulden, ofwel 8,4 procent van het nationaal produkt. (foto anp) DEN HAAG (ANP) - Secretaris generaal Van Aartsen van het mi nisterie van binnenlandse zaken vindt het gevaarlijk dat de Kamer uit coalitiebelang ministers steeds minder verantwoordelijk stelt voor het gedrag van hun ambtenaren. De topambtenaar van het ministe- ADVERTENTIE 12 years old, rie, dat zorg draagt voor de instand houding van de democratische rechtsstaat, zei dat gisteren tijdens de viering van het 70-jarig bestaan van de Centrale voor Middelbare en Hogere Ambtenaren (CMHA). "Als een minister in redelijkheid iets niet kon weten, is het parle ment in het algemeen geneigd daar in redelijkheid over te oordelen. Als hij na kennisneming van het gewraakte feit bovendien de juiste actie heeft ondernomen, is de kans van wegzending uiterst gering," zo zei Van Aartsen. Hij waarschuwde ervoor dat de losser wordende politieke zeden doorwerken in de ambtelijke ethiek. "De marge voor ambtena ren om fouten te maken wordt gro ter. Als de minister toch niet hoeft op te stappen voor ambtelijke be leidsfouten, is er voor hen weinig aanleiding om de grenzen van de zorgvuldigheid al te nauw te trek ken," aldus de topambtenaar. "Het komt de minister misschien zelfs wel goed uit dat ambtenaren risi co's nemen, die hij zelf moeilijk kan dragen". Hij vindt overigens niet dat het parlement falende ambtenaren moet kunnen ont slaan. Van Aartsen ging eveneens in op het optreden van ambtenaren bij kabinetsformaties, wat hij een pi kant voorbeeld van branche-verva ging noemde. "Het komt voor dat ambtenaren adviezen geven aan demissionaire ministers, die toe vallig ook nog lid zijn van het for matieteam van hun fractie. Het komt zelfs voor dat ambtenaren mee gaan onderhandelen in werk groepen die de kabinetsinforma teur heeft ingesteld," aldus de top ambtenaar, die sprak van 'onge hoorde verstrengelingen'. Politiek "De posities die ambtenaren in de formatie innemen, kloppen niet met de posities die zij behoren in te nemen. Zij nemen deel aan een po litieke discussie - een van de be langrijkste in ons staatsrechtelijk en staatkundig bestel - zonder dat zij enige politieke verantwoorde lijkheid hebben," zo zei hij. Daar komt bij dat de minister (die wél politieke verantwoordelijkheid draagt jegens de ambtenaar), de missionair is. De Tweede Kamer kan die politieke verantwoorde lijkheid daardoor niet van een ef fectieve sanctie voorzien". Politici en ministers moeten zelf aangeven welk beleid zij voor het nieuwe kabinet voorstaan, om te voorkomen dat ambtenaren hun kans grijpen en hun 'schuilhoeken macht' tonen, aldus Van Aartsen. Hij wees het selecteren van (top ambtenaren aan de hand van par tijpolitieke richtlijnen af, maar achtte het wel van belang dat in de top van een departement een veel heid aan politieke kleuren aanwe zig is, waardoor de minister niet al tijd het partijstandpunt te horen krijgt. "De minister moet voor een afgewogen besluitvorming ook al ternatieven vanuit andere invals hoeken voorgelegd krijgen". mogelijk zijn strenger op naleving van de maximumsnelheid toe te zien, aldus Hoeveman. De suggestie van Van der Linden dat de boetes nog niet afschrik wekkend genoeg zijn, wijst de AVD-woordvoerder van de hand. "Onze ervaring leert dat met praten en begeleiden veel valt te bereiken. De hoogte van de boete doet daar aan niet veel toe of af', aldus Hoe veman. Ook het ministerie van justitie liet gisteren weten dat er "geen en kel plan is om de AVD in te krim pen". Het departement gaat ervan uit dat de verkeersdienst in de hui dige samenstelling in staat zal zijn effectief te controleren op de maxi mumsnelheid, aldus een woord voerder. Hilversum vlagt bij INF-akkoord HILVERSUM (ANP) - De Hil- versumse gemeenteraad heeft gisteren de Hilversumse bevol king opgeroepen vandaag de vlag uit te steken als in Was hington het INF-akkoord wordt getekend door Reagan en Gorbatsjov. De oproep is neergelegd in een motie die namens alle frac ties in de l aad was ingediend en dus unaniem werd aangeno men. Na de ondertekening van het akkoord zal van alle Hilver sumse openbare gebouwen de vlag worden uitgestoken. DEN HAAG (GPD) - Staatssecre taris Van Houwelingen (defensie) wil jaarlijks tot 200 miljoen gulden besparen op de aankoop van nieuw materieel. Daarvoor wil hij een groep professionele onderhande laars inhuren, die voor het departe ment met het bedrijfsleven in de slag gaan. De bewindsman gelooft dat hij op deze manier kan komen tot besparingen van maximaal 5 procent op de post 'aankopen'. Jaarlijks besteedt Defensie tussen 5 en 6 miljard gulden aan nieuwe wapens. De maatregel is bedoeld om een deel van de noodzakelijke bezuini gingen op te vangen. Doordat de defensiebegroting volgend jaar nauwelijks stijgt, zijn verschuivin gen nodig van rond 500 miljoen gulden. Door gebruik te maken van de positie van defensie als be langrijk koper van materieel, denkt Van Houwelingen al een deel van het komende financiële probleem op te kunnen lossen. Daarnaast zal de bewindsman begin volgend jaar de Tweede Ka mer informeren over de noodzake lijke aanvullende maatregelen. De drie krijgsmachtonderdelen heb ben inmiddels opdracht gekregen daarvoor zelf een aantal mogelijk heden aan te geven. Van Houwelingen voelt voorals nog overigens niets voor het PvdA- voorstel om structurele bezuini gingsmaatregelen te treffen, zoals het afschaffen of beperken van be paalde taken. Hij gelooft dat hij de problemen in de komende jaren kan oplossen door de levensduur van bepaalde voertuigen of wa penssystemen te verlengen en noodzakelijke vernieuwingen over een langere periode uit te smeren. De staatssecretaris zei djt bij de behandeling van het materieeldeel van de defensiebegroting. Hij waarschuwde dat een ongunstige ontwikkeling in gang is gezet, waarbij de aanschafkosten van het materieel steeds hoger worden, ter wijl het beschikbare geld op zijn best (nagenoeg) gelijk blijft. Dat maakt het nodig nauwkeurig de ge volgen na te gaan van dit proces voor het komende tienjaren plan 1988-1998. Duikboten Van Houwelingen zegde gisteren de Kamer toe dat hij geen besluit zal nemen voor de aanbesteding van twee nieuwe (nummer vijf en zes) onderzeeboten van de Walrus- klasse, zonder daar de Kamer in te kennen. Dat geldt ook voor de be slissing voor de aanschaf van een amfibisch liftvoertuig voor het korps mariniers. In reactie op opmerkingen over trage indiensttreding van de M-fre- gatten zei de staatssecretaris dat er maar in beperkte mate problemen zijn met de apparatuur voor de on- derzeebootbestrijding en de lucht afweer van deze schepen. Pas in 1995 zulen alle M-fregatten be schikken over het hiervoor bestel de 'Sewaco-systeem'. De vertra ging is een gevolg van problemen met de software voor de compu ters. De commissie kreeg aansluitend aan het debat een (besloten) briefing over de aankoop van heli copters voor de tankbestrijding. Daarbij ging het vooral over het be sluit van het departement voorlo pig af te zien van de aankoop van Amerikaanse Apache-helicopters omdat deze te duur zijn, te zwaar en ook niet geschikt voor de taak waarvoor het leger ze wil inzetten. Van Houwelingen geeft de voor keur aan wachten op de ontwikke ling van een Europese helicopter, bestemd voor het Europese slag veld. Daarvoor zijn vooralsnog twee mogelijkheden: een Frans- Duits project, opgezet door kanse lier Kohl en president Mitterrand, en een Italiaans-Spaans-Engels- Nederlands project. Volgens de staatssecretaris zijn er mogelijkhe den dat deze twee projecten op een of andere manier in elkaar worden geschoven, zoals vorige week op een bijeenkomst in Italië is bespro ken. ARNHEM (ANP) - De Arnhemse officier van justitie Overbosch heeft gisteren 9 maanden cel geëist tegen acht Nijmeegse krakers we gens hun betrokkenhid bij de ge welddadig verlopen ontruiming van de Nijmeegse Mariënburcht. Aan de eis ging een tumultueuze rechtzaak vooraf waarbij de publie ke tribune werd ontruimd. Ook legden de advocaten op verzoek van hun cliënten de verdediging neer omdat de rechtbank niet on partijdig meer zou zijn. De ontruiming van de Mariën burcht in januari leverde veel ge weld en een schade van meer dan vier miljoen op. Volgens Over bosch is de immateriële schade, zo als angst bij de middenstand en bankpersoneel, 'onmeetbaar'. De vier mannen en vier vrouwen wa ren volgens hem lid van de (bewo- ners)groep 'de Mariënburcht', en wisten ze alle acht van tevoren dat de ontruiming gepaard zou gaan met hard verzet. Het feit dat de verdachten de rechtsorde aan hun laars lappen, De zeven advocaten van de ver dachten hadden een zestig vellen tellend pleidooi klaar liggen, maar daar zijn ze niet aan toegekomen. Voordat de officier zijn requisitoir volledig kon uitspreken lieten de raadslieden weten op verzoek van hun cliënten de verdediging neer te leggen. Ze vonden de rechtbank niet onpartijdig meer en lieten we ten geen belang meer te hechten aan de behandeling van de zaak - volgens hen een politiek issue van het grootste belang - zonder pu bliek. Uitspraak op 21 december. ADVERTENTIE Congressen willen beeldvorming en discriminatie bestrijden TRECHT (GPD) - Homoseksuali teit is deze maand twee maal het onderwerp van internationale we tenschappelijke congressen in Ne derland. Van 10 tot en met 12 de cember organiseert de Utrechtse Interfacultaire Werkgroep Homos tudies het symposium 'Homosexu ality beyond disease' en van 15 tot en met 18 december zet de Vrije Universiteit van Amsterdam 'Ho mosexuality, which homosexuali ty' op touw. De respectievelijke organisato ren ontkennen dat er van enige concurrentie sprake is. Integen deel zelfs, dat de twee bijeenkom sten zo vlak na elkaar plaatsvinden maakt het volgens hen voor homo deskundigen des te interessanter om naar Nederland af te reizen. Een gemeenschappelijk cultureel programma koppelt de beide eve nementen. Van over de hele wereld bestaat er belangstelling voor de congres sen. Uit landen als Polen, Japan, Peru en China komen deelnemers. Op beide symposia zullen zo'n hon derdvijftig wetenschappers het woord voeren. De Utrechtse Werkgroep Homo studies organiseert het congres in samenwerking met de Internatio nal Lesbian and Gay Associaton en het COC. Wat zij beogen is dat ho moseksualiteit niet langer meer als ziekte wordt beschouwd. Daartoe dient het te worden geschrapt uit de internationale ziekte-classifica ties van de Wereld Gezondheids Organisatie (WHO). "Dit congres is absoluut geen luxe", meent Prof. Rob Tielman van de Werkgroep Homostudies. Medewerker Evert van der Veen vult aan: "Het ziekte-denken heeft 'maatschappelijk enorme gevolgen. In de gezondheidszorg, de politiek, het recht en de wetenschap heerst nog altijd het denkbeeld dat homo seksualiteit een ziekte is en dat be tekent op alle gebieden: discrimi natie". Het congres wordt geopend door prof. J. van Londen, behalve secre taris generaal van het ministerie van WVC ook voorzitter van de WHO. Tielman en Van der Veen hopen dat Van Londen namens de WHO afstand zal nemen van de op vatting dat homoseksualiteit een ziekte is. Gesteld dat genoemde classifica tie inderdaad op korte termijn zal worden geschrapt, dan betekent dat volgens de wetenschappers niet dat de positie van homoseksu elen automatisch verbetert. Zoiets zal slechts het begin zijn van een langdurig hervormingsproces. Op tal van vlakken dient de wetgeving te worden aangepast. Zo is homoseksualiteit in de helft van de Amerikaanse staten nog steeds strafbaar en er zal nog heel wat strijd nodig zijn om daarin verandering te brengen. En ook in Nederland worden homo's achter gesteld: op grote schaal bestaat het denkbeeld dat homoseksuelen geen kinderen kunnen opvoeden. Volgens Tielman is het idee dat homoseksualiteit een ziekte is, ge baseerd op verouderd onderzoek opder niet-representatieve groe pen homo's. Nieuwe onderzoeken hebben uitgewezen dat niet de ho moseksualiteit het probleem van homoseksuelen is, maar de maat schappelijke reacties op hun seks uele geaardheid. Tijdens Homosexuality beyond disease zal worden gezocht naar mogelijkheden om de positie van homoseksuelen wereldwijd te ver beteren. In vele landen wordt nu geen enkele waarde gehecht aan de mensenrechten van homo's. Am nesty International komt volgens de onderzoekers niet op voor men sen die op grond van hun seksuele geaardheid worden onderdrukt of zelfs gevangen zitten. Een aantal internationale politici zal het congres afsluiten. Hedy d'Ancona, lid van het Europees Parlement, bespreekt het Europe se standpunt aangaande homo emancipatie. De Ierse politicus Da vid Norris (homostrijder in een land waar het plegen van homo seksuele handelingen verboden is) belicht het onderwerp homoseksu aliteit en internationaal recht. Het symposium Homosexuality, which homosexuality dat de Vrije Universiteit enkele dagen later in samenwerking met de twintigjari ge Schorerstichting organiseert, bouwt al voort op eerdere congres sen in Amsterdam (1983) en Toron to (1985). Dit evenement is aanmer kelijk theoretischer dan het con gres in Utrecht. Centraal staat na melijk de tegenstelling tussen twee wetenschappelijke benaderingen van homoseksualiteit: het essenti- alsime en het constructivisme. Volgens het essentialisme is ho moseksualiteit iets van alle cultu ren en van alle tijden, het construc tivisme daarentegen gaat er vanuit dat het een typisch westers ver schijnsel is dat pas de laatste eeu wen vorm heeft gekregen. De organisatoren beseffen dat het een theoretisch probleem be treft, maar volgens hen steekt het verschil in uitgangspunten steekt vaker de kop op bij onderzoek op het vlak van homoseksualiteit. Het is niet de bedoeling dat er op het congres uiteindelijk één van de twee stromingen tot de enige juiste zal worden uitgeroepen. Men dient oog te krijgen voor eikaars stand punt, dat is Daling hypotheekrente. De rente van de Postbankhypotheken is gedaald en is nu vanaf: 6,0' Rente 2 jaar vast: 6,0 uo (6,27%) Rente 5 jaar vast: 6,9% (7.23%) Rente 7 jaar vast: 7.2 (7,55%) Rente 12 jaar vast: 7,4 (7,77%) De renles gelden voor hypotheken met gemeente garantie en maandbetaling (tussen haakjes staan de ef fectieve rentes vermeld). Wilt u meer weten over de Postbankhypotheken? Bel 020-5918011 of haal de folder op het postkantoor. ÜlaJ POSTBANK

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3