Lisse kan Leiderdorp niet opnieuw stoppen Fides en Pernix onderuit Zijl zakt steeds verder weg Leiden staat met lege handen: 66-75 Ruime overwinning Grasshoppers-vrouwen Slechte resultaten voor zaalkorfballers TOP moet voorsprong laten gaan MAANDAG 30 NOVEMBER 1987 LEIDERDORP - De basketballers van Lisse hebben mede-debutant Leiderdorp geen tweede keer kunnen verrassen. Ondanks manmoedig tegenstribbelen moest Lisse zater dagavond in de overvolle sportzaal 'Op Dreef met 92-80 duidelijk capituleren. „Leider dorp is completer, maar ik ben niet ontevreden over ons spel", concludeerde Lisse-coach Frans Broekhof na afloop. Lisse kende vooral dankzij de sterk spelende Erik van Zelm (25 pnt) een voortvarende start: 10-14. De verdediging van Leiderdorp stond niet op scherp en Paulides pro beerde door Robert Jan Rijsbergen te wisselen voor Loet de Ruijter 1 een afdoende wapen te vinden te gen de kwikzilverige Lissenaar. Van Zelm kreeg minder ruimte, maar onderscheidde zich in het vervolg van de strijd vanaf de vrije worplijn: 13 uit 13 raak. Leiderdorp wist de achterstand halverwege de eerste helft onge daan te maken (26-20) maar toen Broekhof zijn ploeg een zone-ver- I dediging oplegde verdween de snelheid uit het spel van de thuis ploeg, waardoor Lisse andermaal de leiding kon nemen: 44-47 bij rust. „We speelden eigenlijk een beetje boven ons kunnen. Het sco ren ging wel heel erg gemakkelijk. Daarvoor kregen we na de rust de rekening gepresenteerd", aldus Broekhof. Agressief I Collega Paulides hield Leider dorp voor dat er feller en agressie- ver verdedigd moest worden en vond in aanvoerder Wil Moerer de I juiste uitvoerder. Moerer is niet vies van een beetje stemming ma ken en toen het publiek zich mas saal en vocaal achter de ploeg schaarde kraakte Lisse onder de druk. „De tweede tempo-versnel ling deed ons de das om", stelde Broekhof achteraf vast. Leider dorp sprong mede dankzij de ex cellerende Marcel Huybens (29 punten tegen 80%, 11 rebounds) en Henk Jan Piket (17) van 53-53 naar 63-55 en gaf de winst daarna niet meer uit handen. Lisse bleef zich dapper verweren en had vlak voor tijd nog een kans om het de titel- pretendent moeilijk te maken, maar juist op dat moment liet de ploeg het vanaf de vrije worplijn af weten. Het werd daardoor niet 78- 76, maar uiteindelijk 92-80 voor Leiderdorp. Leiderdorp moet komend week einde tonen wat het werkelijk waard is wanneer de uitwedstrijd tegen mede-koploper Early Bird op het programma staat. „We gaan r toe c i te zullen in ieder geval beter moeten spelen dan vandaag", waarschuw de Paulides. Verwachtingen In de promotiedivisie handhaaf de Voorburg zich aan kop ondanks een 99-101 nederlaag tegen rivaal Gunco. De Rotterdammers hadden twee verlengingen nodig om de winst te grijpen. Basketiers hielp Voorburg een handje door Eindho ven met 111-99 te verslaan. Het zwaar gehandicapte BVO Alphen leed een kansloze nederlaag tegen Groeneveld/Goba: 58-74. Bij de vrouwen kwamen de ban ge verwachtingen van Grasshop pers voor de wedstrijd tegen DAS niet uit. De geconcentreerd spelen de Katwijkse ploeg boekte de tien de overwinning op rij (84-63), voor al omdat DAS in de openingsminu ten overklast werd: 34-12. Gras- shoppers wist die riante marge ver der goed te verdedigen (rust 37-24) en handhaafde zich daardoor op de eerste plaats. Anja Aandewiel (24) en Petra van der Oever (20) waren de topscorers. MSV rekende volgens verwach ting af met hekkesluiter Racing Amsterdam: 63-77 (31-37). Anneke van Brakel (18) en Tineke Vos (21) waren het meest produktief, al ge schiedde de afwerking niet tegen opvallende percentages. Lisse keek bij Tonego na zes minuten al tegen een 18-0 achterstand aan en die marge bleek te groot om in de resterende tijd nog te overbruggen. Halverwege de wedstrijd was het verschil zelfs nog iets vergroot (39- 20) en toen coach Feitsma in een 3-2 zone eindelijk een afdoend middel had gevonden tegen de Twentse Thijs Minderhout: elk gevoel voor de bal en voor richting kwijt. aanval, schoot de eigen produktie te kort: 58-27, 62-49. Fanfare Het rolstoelteam van Leider dorp kreeg zaterdagochtend te ma ken met de Rijswijkse fanfare in plaats van tegenstander Kameleon. De opgegeven speeltijd bleek niet te kloppen en de twee uur wacht tijd deed de ploeg van Hans Tuk ker geen goed. Aanvallend blijft Leiderdorp nu al een aantal weken onder maat. Een feit waaraan de geringe trainingstijd zeker debet is. Kameleon reed uit naar een 22-10 voorsprong bij rust en 30-12 halver wege de tweede helft. Een press bracht Leiderdorp nog wel dichter bij. maar bij winst bleef in Rijs wijk: 47-41. In de rayon eerste klasse mag MSV dit seizoen dan een aantal be langrijke spelers zijn kwijt geraakt, de wedstrijden in Noordwijk zijn er niet minder enerverend door ge worden. Zaterdag waren 113 pun ten nog niet genoeg om MSV aan de zege te helpen in de thuiswed strijd tegen Midland. De Utrechte naren bleven de kustformatie in de opwindende strijd, waarin de ver dediging geen belangrijke rol speelde, net voor- 113-115 (52-59). Jan Duindam (30) en Robert Jan Drijver (25) waren de topschutters. Coach Wiersema tekende na afloop protest aan tegen het resultaat. Grasshoppers zit in een diep dal. Met een tot vijf man gereduceerde ploeg moest René Mulder naar Utrecht voor het treffen met OSG, dat de wedstrijd met 85-74 (38-40) uiteindelijk toch nog met enige moeite won. LEIDEN - Luba-coach Martin Bakhuijzen zou er goed aan doen om deze week met zijn basketbal lers een bivak op te slaan bij dienst plichtig soldaat Ronald van der Geest. Deze laatste namelijk was zaterdagavond tegen Early Bird (66-75) na een soortgelijk verblijf op de heide de enige Leidse speler met gevoel voor richting. Enkele dagen schietoefeningen kunnen het op dat onderdeel falende Luba wellicht redden van een nog diepe re val op de ranglijst. De uitgangsstellingen waren voor de ontmoeting met de lijst aanvoerder bijzonder duidelijk. Al leen bij winst mocht Leiden reke nen op aansluiting met Leiderdorp en Early Bird, verlies betekende het definitieve afscheid van een plaats aan de top van de eerste divi sie. Het begin van de wedstrijd was dan ook bijzonder hoopgevend. Met Erik Paul van Weeren (16 pun ten) als leidsman zette Leiden de bezoekers op een 9-2 achterstand. Op dat moment openbaarde zich echter al het grootste manco bij Leiden: het afmaken van scorings kansen. De statistieken onder streepten na afloop wat in het veld al op pijnlijke wijze was geëta leerd: Thijs Minderhout 2 raak uit 10 pogingen, Robin van Gorkum 0 uit 7 Peter van der Wetering 1 uit 7. Drie spelers die samen goed zijn voor 22 mislukte schoten, ofte wel zo'n 48 gemiste punten want Van Gorkum schoot bij voorkeur vanachter de driepuntslijn. Domme schoten waren het meestal niet, de Leidenaars maak ten gewoon gebruik van de door Early Bird geboden ruimte, maar de bal wilde niet door het netje. Geen wonder dus dat het overigens niet imponerende Early Bird wei- LEIDEN - De Leidse verte genwoordigers in de over- gansklasse van de korfbal competitie kenden een slecht weekeinde. Fides Pacta verloor met 15-10 van Die Haghe en Pernix moest het hoofd buigen voor AKC (12-9). Fides Pacta kwam tegen Die Hag he in de eerste tien minuten nau welijks tot een uitgespeelde aan val. De Haagse ploeg was produk- tiever en bouwde een 6-2 voor sprong op. Vooral onder de korf was Die Haghe sterker en daardoor leed Fides na elke schotpoging bal verlies. Het verschil van vier pun ten bleef tot de rust gehandhaafd (8-4). Fides Pacta kwam na vakwisse ling in eerste instantie sterk terug en naderde tot 9-7. Op dat moment stond het sterkste vak van Die Hag he in de aanval en gaf de tegenstan der opnieuw het nakijken. De Ha genaars eindigden via 12-7 op een ruime 15-10 overwinning. Robin Sommeling (4) en Nico Pikaar (2) namen het grootste deel van de produktie van Fides voor hun reke ning. „We hebben de nederlaag echt aan onszelf te wijten", concludeer de coach Rob van Dort na de wed strijd van Pernix tegen AKC. „Vooral in de eerste helft waren we te chaotisch bezig en daardoor kwamen we niet in ons spel". Bij rust keek Pernix dan ook al tegen een 6-3 achterstand aan. De Leidenaars kenden in het be gin van de tweede helft een ople ving en kwamen door doelpunten van Janneke Mulder en Carla Kui pers terug tot 7-6. Verder liet AKC het niet komen. De thuisploeg maakte goed gebruik van het leng tevoordeel en zette Pernix binnen tien minuten op een beslissende achterstand: 10-6. Door treffers van nogmaals Janneke Mulder (topsco rer met 4 doelpunten) en Carla Kui pers bleef de schade voor Pernix enigszins beperkt: 12-9. Fysiek De lange reis naar Eindhoven le verde De Danaïden twee punten op. Het fysiek sterke Sportlust kon alleen in de eerste helft op inzet de opponent redelijk volgen. Tot 3-3 ging de strijd gelijk op, maar Moni que en Sandra Slingerland zorgden ervoor dat De Danaïden met een voorsprong kon gaan rusten (3-5). Sportlust kwam er in de tweede helft niet meer aan te pas. René de Louw (2 maal), Sandra Slingerland en Heiko Locher tilden de stand naar 3-9. De Danaïden gaf die voor sprong niet meer uit handen en kon de wedstrijd rustig uitspelen: 5-12. Ellen Ephraïm kende een zeer ongelukkig eerste optreden voor de Leidse ploeg. Binnen tien minu ten moest Ephraïm met een enkel blessure het veld verlaten is daar door wellicht voor langere tijd uit geschakeld. Zuiderkwartier trok in het duel tegen Hoogvliet net aan het kortste eind. De ploeg van coach Wim van Huis kwam door een omdraaibal van Simone van der Kaay en een af standschot van Erik van Lunteren op een snelle 2-0 voorsprong. Die voordelige marge ging echter in de zestiende minuut verloren toen Hoogvliet twee aanvallen trefzeker wist af te ronden en zo de stand in evenwicht bracht. Voor de pauze kwam Zuiderkwartier niet alleen met 4-6 achter, maar zag een zinlo ze actie van Theo van Leeuwen ook nog met een gele kaart bestraft. Wil de Wit bracht na zes minuten de stand op 7-8 en Zuiderkwartier had toen eigenlijk het beste van het spel. Het zat de blauw-gelen echter niet mee en in plaats van 8-8 kwam Hoogvliet weer op twee punten verschil. Zuiderkwartier gaf zich nog niet verloren en zag de inspan ning beloond door doelpunten van Peter van Leeuwen en Erik van Lunteren. Het waren toch weer de Rotterdammers die als eersten de mand wisten te doorboren en Hoogvliet stelde de zege op balbe zit spelend veilig: 11-12. „Ik ben zeer tevreden over deze wedstrijd zeker na de slechte pres tatie van vorige week", aldus coach Henny Piket na de ruime overwin ning van Fiks op Tjoba. De Oegst- geestse formatie was goed op schot, speelde bijzonder gretig en zette voor rust reeds een 9-2 voor sprong op het bord. Tot halverwege de tweede helft ging Fiks vrolijk voort met scoren en liep weg naar 15-5. In de slotfase verslapte de concentratie van de thuisploeg enigszins en Tjoba kreeg zo de mogelijkheid nog iets terug te doen. In gevaar kwam Fiks echter zeker niet en eindigde op 16- 9. Theo Vreeken (5) en Jaap Riet dijk (3) namen bijna de helft van de produktie voor hun rekening. Kansen Fluks besliste de derby tegen Ons Eiland in haar voordeel: 12-6. Het grote verschil tussen de beide ploegen was dat Fluks zorgvuldi ger met de kansen omsprong. Voor rust leverde dat de Noord wij kers al een 6-2 voorsprong op. Julia Arnol- dus gaf haar team het goede voor beeld door dertig seconden na de spelhervatting de marge te verklei nen. Het voorbeeld werd echter door haar ploeggenoten niet ge volgd en Fluks kon verder uitlopen naar 10-6. Nog éénmaal kreeg Ons Eiland de mogelijkheid om dichter bij te komen, maar faalde vanaf tweeën halve meter. Aan de andere kant liet Fluks de kans vanaf de straf- worpstip niet liggen en de wed strijd was beslist. „Het tweede aan- valsvak loopt nog wel stroef, maar ik vind het heel positief dat ieder een gescoord heeft", wist winnend coach Kees van Vliet, die zijn for matie de eerste zege van het sei zoen zag behalen. Jan Boon en Jo- landa de Boer (beide twee maal) waren de topscorers bij Ons Ei land. Velocitas kreeg in het duel tegen DES een kwartier de tijd om de 1-0 achterstand ongedaan te maken. Het eerste aanvalsvak van de Lei derdorpers slaagde echter niet in die opzet en DES was vervolgens niet meer te stuiten. Martine van de Water zorgde voor het enige wa penfeit van Velocitas voor rust (1- 8). In de tweede helft kwam er iets meer lijn in het spel van het Leider- dorpse achttal, maar niet voldoen de om DES in gevaar te brengen: 11-5. Een strafworp van Hou Stand zette De Algemene vier minuten voor tijd op een 7-8 achterstand. Wilma Sinteur antwoordde direct met een zuiver afstandschot, maar de scheidsrechter keurde het doel punt af wegens een overtreding on der de paal. De gelijkmaker bleef, ondanks een paar kleine kansjes, TOP'S Ron van der Willi}c (uiterst rechtslijkt dit sprongduel met tegen stander Taco Brouw van Fortuna te gaan verliezen. Ar jon van der Eijk en Stella van der Zaag (rechts) wachten gespannen op de afloop. achterwege en De Algemene leed de tweede nederlaag op rij: 7-8. KNS verging het tegen ALO niet veel beter. Liesbeth Kok tekende voor 10-10 in de zesentwintigste minuut van de tweede helft. ALO benutte vervolgens een strafworp en het gewaagde spel van KNS le verde alleen nog twee tegentreffers op: 10-13. Edwin van Leeuwen was met drie doelpunten de meest pro- duktieve Oegstgeestenaar. JETSKE GOUDSMIT LEIDEN/BILTHOVEN - De Zijl/LGB zit nog steeds in de hoek waar de klappen vallen. De equipe van Frits Welling verloor zaterdag opnieuw. Dit keer was HZC/De Robben met 4-9 te sterk. LZ'86 trok de lijn van vorige week niet door. Mede-debutant Brandenburg was in Bilthoven met 10-9 de overwinnaar. De Zijl/LGB zakt steeds dieper weg in het moeras. De thuiswed strijd tegen HZC/De Robben was vooraf ingeschat als een prima mogelijkheid om het geschon den moreel meer op te poetsen. Niets bleek echter minder waar. Op de eerste periode na waren de Hilversummers gewoon te sterk voor De Zijl/LGB. Het is dat kee per Martin Nederlof in uitsteken de vorm verkeerde, anders was de uitslag nog groter geweest. In de eerste periode was De Zijl nog wel in de wedstrijd. Kansen wa ren er genoeg maar de afronding liet te wensen over. Alleen Paul Belt benutte een numerieke meerderheid. De Hilversum mers hadden veel minder kansen nodig om Martin Nederlof twee maal het nakijken te geven. In de tweede periode verkrampte De Zijl. De passing werd zeer on nauwkeurig en leidde dus veel balverlies in. De Hilversummers, onder leiding van de uitblinken de routinier Nico Landeweert, maakten hier dankbaar gebruik van en hanteerden hun sterkste Nog één keer kwam de Leidse ploeg terug (3-4), maar toen De Robben hierna snel via Hans Blikslager en Dick Nieuwenhui- zen 3-5 en 3-6 lieten aantekenen was het Leidse verzet gebroken. De laatste periode was een for maliteit waarin de eindstand werd bepaald op 4-9. In die laatste periode debuteerde de net de adspiranten ontgroeide Marco Kerkvliet in de hoofd macht van De Zijl. Dit debuut moet gezien worden in het kader van de personele problemen die Frits Welling boven het hoofd hangen nu Gert Jan Slobbe we gens studieproblemen met on middellijke ingang in ieder geval tot aan de winterstop niet meer beschikbaar is en dat Henk Hart- eveld na de winterstop wegens drukke werkzaamheden liever een stapje terug doet. Doelpun ten ZijlAjGB: Edwin Redegeld 2, Alex Verhoog, Paul Belt. LZ'86 heeft na het eclatante succes van verleden week (12-4 zege op De Zijl/LGB) een bittere pil te slikken gekregen. Tegen mede-debutant Brandenburg liet LZ'86 het danig afweten door in de laatste seconden van het cruciale treffen een doelpunt toe te staan wat de balans deed door slaan in het voordeel van Bran denburg. De 10-9 nederlaag kwam hard aan bij de Leide naars, die met het nodige ver trouwen op zak vol optimisme naar Brandenburg waren afger eisd. LZ'86 bleek echter geen schim te zijn van de formatie die vorige week de waterpolowereld versteld had doen staan. De zone die tegen De Zijl/LGB nog per fect sloot vertoonde nu allerlei gebreken. De Brandenburg- voorwaartsen, met name Robert Havekotte, zagen dat al snel in en schoten de thuisploeg rap naar een 6-3 voorsprong. De marge van drie doelpunten betekende echter geenszins de doodsklap voor de LZ-formatie, die naarma te de wedstrijd vorderde beter in haar ritme kwam. Brandenburg moest in de laatste periode dan ook toestaan dat de Leidse for matie langszij kwam en zelfs voor de eerste maal een voor sprong nam (8-9). De twee debu tanten kregen in de eindfase over en weer kansen die Brandenburg het best benutte. In een tijdsbe stek van anderhalve minuut scoorden zij twee keer waarvan de laatste treffer twee seconden voor tijd de Leidenaars een re gelrechte kater bezorgde. Goals: Marco Mulder 2, Mark Mommers 2, Bob Brebde, Wilco van der Zeeuw, Michel van der Zeeuw, Jan de Graaf en Frans van der Brink. Vivax herstelde zich uitste kend van de nederlaag vorige week tegen Katwijk. De Oegst- geestenaren wonnen het topduel in de tweede klasse met 11-8 van De Meeuwen. De marge tussen de twee ploegen op de ranglijst is nu weer vier punten. In de eerste twee perioden zag het er overi gens niet naar uit dat een ner veus Vivax zou zegevieren. Een fel Meeuwen bouwde in die fase een 5-7 voorsprong op. Hierna echter trokken de Oegstgeeste- naren de wedstrijd naar zich toe en lieten de Amsterdammers vertwijfeld achter zich. Via 8-7 werd het uiteindelijk 11-8. Goals: Jack Frauenfelder 5, Dick v.d. Bosch 4, Jeroen Piasmeier en Jan Willem van der Sluis. Katwijk leed een onnodige 11- 9 nederlaag tegen Raket. Na drie parten stond nog een voordelige 6-9 stand op het scorebord. In de laatste periode waren de mannen van Jan Middendorp Finaal de kluts kwijt en verloren alsnog met 11-9. Goals: Hans Schaap 4, Ronald Heemrood 3, Dirk van Duyvenbode en Martin Jonker. Een echte derby in de derde klasse waar WZK Sassenheim ontving. Een levendige wed strijd die door de thuisploeg met 10-7 werd gewonnen. De toe schouwers werden geconfron teerd met twee verschillende speelstijlen. WZK speelde het verzorgde op de contra aanval gerichte waterpolo terwijl Sas senheim doelpunten probeerde af te dwingen door fysiek water polo op de midvoorplaats waar bij het duel niet werd geschuwd. WZK won door een sterk ge speelde tweede periode waarin een 7-4 voorsprong werd opge bouwd. Topscorer WZK: Sjors van Rijn 4x, topscorer Sassen heim: Rob Burgmeier 5x. DKD won in de zelfde klasse van BZC met 11-7. Topscorers: Frank Dreef en Harry van Hoven ieder 3x. Bij de vrouwen een nieuwe ne derlaag van De Zijl/LGB. De ploeg van Theo Uittenhout ver loor van De Amer met 8-2. Leidse doelpunten: Marion Rijsbergen en Margareth van Veen. De vrou wen van LZ'86 blijven in de race om het kampioenschap door een 12-8 zege op Numansdorp. DIRK KLOOS nig tijd nodig had om de schade te herstellen (11-16), maar dankzij de wèl loepzuivere Ronald van der Geest (8 uit 8, 23 punten) kwam er weer richting in het Leidse spel, waardoor de rust met een veelbelo vende 37-35 voorsprong werd inge gaan. De vreugde was van korte duur. Een tempo-versnelling van Early Bird, dat de Leidse guards onder druk zette en de bal simpel ver overde, bracht de doorbraak (41-39, 41-49) en toen de slecht leiding ge vende Bakhuijzen ook nog blun derde door Van der Geest, die met Van Weeren net voor de aanslui ting had gezorgd (51-53) naar de kant te halen, was het afgelopen (51-60). Het ritme was uit de ploeg, Van Weeren werd onder de press niet of verkeerd aangespeeld en onder de borden had Luba met een falende Minderhout niets te zoeken. Ben de Jong diskwalificeerde zichzelf door uit boosheid na het krijgen van zijn vierde fout hard op de bas ket te slaan en zijn duim te blesse ren. Bij Early Bird hadden Ruud Kroon (20) en Mitchell Runder kamp (19) daardoor het rijk alleen, waardoor ook het frappante ver schil in schotprestaties tussen bei de teams is verklaard (42 tegen 58% In de slotminuten spartelde Lei den nog wel tegen, maar de immer hardwerkende ploeg was leeg. Bakhuijzen wist niets beters meer te doen dan de arbiters van partij digheid te beschuldigen en ver zuimde de schuld bij zichzelf en bij zijn misschietende team te zoeken: 66-75. „We moeten nu oppassen niet verder te zakken", aldus de moegestreden Van der Wetering. HANS JACOBS SASSENHEIM - Het eerste thuis duel van TOP, nieuwkomer in de hoofdklasse A van de zaalkorfbal- competitie, leverde een bijzonder aantrekkelijke strijd op, maar sen satie bracht de wedstrijd tegen Fortuna niet. Daar zag het overi gens lange tijd wel naar uit. TOP kon evenwel de 13-8 voorsprong niet vasthouden en bij het laatste fluitsignaal waren de ploegen weer in evenwicht: 13-13. Het venijn zat voor TOP evenals tijdens het debuut in Wormer in de staart van het duel. Kon coach Jas per Engel de 23-23 puntendeling toen nog als bijna onvermijdelijk afdoen, gezien de snelheid waar mee Groen Geel's demarrage zich voltrok, nu lag alle aandacht op TOP's eigen feilen. „Het verkramp te volledig", verklaarde de man uit Abbenes de laatste zeven minuten, waarin Fortuna terugkwam. „Er werd geschoten, terwijl de andere drie stilstonden en toe keken. Toch deden we het daar voor juist zo goed: veel breed spe len met verrassende acties in de diepte. Kennelijk kunnen we nog niet met zoiets leven, met 13-9 voorstaan tegen een topploeg als Fortuna". Die onzekerheid lag ook in de woorden van aanvoerder Anne van der Zaag. „Het is moeilijk het juiste evenwicht te vinden. Wat is balbe zit spelen? Kun je rustiger gaan ballen? Moét je nu eigenlijk wel schieten? We hebben daar duide lijk nog geen spelletje voor". Daarmee maakte de TOP-aan- voerder de ommissie in de spelpa- tronen duidelijk zichtbaar. Het door Engel met veel vuur verdedig de 'gentleman's agreement' tussen op één na alle hoofdklassers om niet meer op balbezit te spelen, blijkt volstrekt niet begrepen. Eni ge spelers zien er, ten onrechte, een verplichting tot schieten in, een op vatting die bij anderen grote wrevel wekt. Van deze onduidelijkheid aan TOP-zijde werd door Fortuna gre tig geprofiteerd. Terwijl de Delftse ploeg, met de twee internationals Hanneke van Musscher en Arianne van Leeuwen volledig aan de ket ting bij Jacquelien Winter en Karin Westerbeek, geruime tijd daarvoor nauwelijks indruk maakte. De na de rust (6-6) door het duidelijk be ter spelende TOP opgebouwde 13- 8 marge kwam in de slotfase steeds meer onder druk te staan. Weg was de felheid, de trefzeker heid van Gerco Langelaan, Ron van der Willik en Ria- en Frank Nij- enhuis. Vijf minuten voor tijd rest ten er van de marge nog slechts twee goals. Fortuna's topscorer Arno Preuninger (5) zorgde in de laatste minuut voor een dramati sche ontknoping door vanaf de stip een door international Hanneke van Musscher geforceerde straf worp te benutten: 13-13. BRAM VAN GENT ALGEMEEN, SEOUL (DPA) - Zuidkorea voelt er niets meer voor om met Noordkorea één gemeen schappelijke ploeg te vormen voor de Olympische Spelen van volgend jaar in Seoul. Dat verklaarde Kim Chong Ha, voorzitter van het Zuid- koreaanse Olympische Comité vrijdag. Hij achtte de tijd te kort voor een dergelyk plan, dat enkele weken geleden van Noordkoreaan- se kant was geopperd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19