'Euthanasie meer en meer praktijk' BOUILLABAISSE OFBOLLITO. Politieradio was af te luisteren CDA denkt over handhaven kerntaken Onduidelijldieid kwelt verpleger Evangelisch ziekenfonds wil arts kunnen uitsluiten Omstreden 'kapitein' Westerling overleden Unaniem 'nee' tegen ijkprijs geneesmiddel Journalisten waren getuige van overhandigen losgeld Heijn De Slegte VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 —am^i PAGINA 3 EDE (ANP) - Euthanasie wordt, na abortus provocatus, hoe langer hoe meer in de gezond heidszorg geïntegreerd. In de praktijk blijkt dat euthanasie bepaald niet alleen als 'uiter- ste redmiddel' wordt gehanteerd, zoals het kabinet, de artsenorganisatie KNMG en Het wil' de organisatie nle't'met'iedëre Beterschap graag zouden zien en willen geloven. DEN HAAG (ANP) - De evangeli sche pro-life beweging heeft, naast een eigen particuliere ziektekos tenverzekering, nu ook een eigen ziekenfonds opgericht. Het is be doeld voor mensen die vanuit hun christelijke overtuiging principiële bezwaren hebben tegen zaken als sterilisatie, kunstmatige bevruch ting en abortus, die wel in het ge wone ziekenfondspakket zitten. Of het ziekenfonds ook werkelijk van de grond kan komen is nog de vraag, omdat de wet zeer strikte re gels aan ziekenfondsen stelt. Za ken als premie en verstrekkingen pakket liggen vast, terwijl de zie kenfondsen een regionale organi satie kennen. Het pro-life zieken fonds wil landelijk werken. Boven dien, zo zei voorzitter E. Bouwman van het nieuwe ziekenfonds giste- bij de presentatie in Den Haag, Dat 2 recht aan de Rijkshogeschool in Groningen en voorzitter van de Landelijke Werkgroep Gewetens bezwaren in de Gezondheidszorg, vandaag in Ede op een tweedaags congres ter gelegenheid van het 15- jarig bestaan van het Nederlands Artsenverbond. Het NAV is in 1972 opgericht door artsen die het niet eens waren met het abortus-standpunt van de artsenorganisatie KNMG. Daver- schot zei dat het niet de artsen zijn die de grootste kans lopen op con flicten als ze weigeren om aan eu thanasie mee te werken, maar werknemers die verplicht zijn op- n artsen dit ver band (leerling-)verpleegkundigen, wijkverpleegkundigen en zieken verzorgenden die moeilijkheden krijgen in hun werk en bij sollicita ties. Een extra complicatie is volgens haar dat het beleid van een instel ling of afdeling inzake euthanasie lang niet altijd vaststaat. Boven dien ontbreken in veel instellingen regelingen voor werknemers met principiële bezwaren. Verder ver tellen artsen werknemers niet al tijd dat uitvoering van hun op dracht medewerking aan euthana sie betekent. PURMEREND (ANP) - De omstre- onder meer verbonden aan het Bu- den voormalig militair en geheim reau Bijzondere Opdrachten, dat agent 'kapitein' Raymond Wester- Nederlanders vanuit Engeland bo ling is gisteren op 68-jarige leeftijd ven het bezette vaderland afwierp in zijn woonplaats Purmerend met onder meer als opdracht sabo- overleden. Raymond Paul Pierre tage te plegen. Westerling werd Westerling werd in augustus 1919 overigens nooit op die manier als in Istanbul geboren uit een Turks- agent ingezet. Griekse moeder en een Nederland- In 1944 was hij kort toegevoegd se vader. Daaraan dankt hij één van aan de staf van prins Bernhard en zijn vele bijnamen: De Turk. betrokken bij de oprichting van de Bij het uitbreken van de Tweede Stoottroepen. In januari 1945 raak- Wereldoorlog meldde hij zich in te hij ernstig gewond. Direct na de Engeland en werd opgeleid tot oorlog stapte Westerling over naar commando en parachutist. Hij was het KNIL, het Koninklijk Neder- landsch-Indisch Leger en begon de -periode waaraan hij zijn grote be kendheid te danken heeft. In september '45 werd hij boven Sumatra gedropt, met als opdracht daar het terrorisme te bestrijden. Het is de tijd van het sterk opko mende Indonesische nationalisme en de Nederlandse pogingen het gezag te herstellen. In 1946 wordt hij bevelhebber van het Depót Speciale Troepen, waarmee op Celebes zuiveringsac ties werden gehouden. Jarenlang deden verhalen de ronde dat in die periode onder zijn leiding duizen den mensen werden afgeslacht. Westerling zelf heeft executies al tijd toegegeven, maar niet in zulke grote aantallen. In augustus 1947 was hij betrokken bij de zoge noemde Eerste Politionele Actie. Aan de tweede in december 1948 nam hij geen deel, kort daarvoor Raymond Westerling alias 'de had hij ontslag uit de dienst geno- Turk' (foto anp» De medewerkers zijn vaak zeer slecht op de hoogte van hun juridi sche positie, aldus Daverschot. Ze voelen zich vaak ten onrechte juri disch gedekt door hun medische opdrachtgevers. Ook weten ze vaak niet hoe ze in conflictsituaties goede hulp kunnen krijgen. Problemen De politiek stelt duidelijkheid uit. Maar tegelijk stapelen in de praktijk de problemen zich op, want daar moet wél worden beslist. H. van Dam, waarnemend hoofd verpleegkundige van de afdeling neurologie van het ziekenhuis De Lichtenberg in Amersfoort, zei dat vandaag in Nijkerk op een bijeen komst van de CNV-bond CFO. Vol gens hem wordt in de euthanasie discussie de stem van de verpleeg kundigen te weinig gehoord, ter wijl zij toch een sleutelpositie inne men omdat zij de patiënt 24 uur per dag verzorgen en het meest met hem of haar praten. Van Dam omschreef euthanasie als handelen of nalaten dat geen enkele andere bedoeling heeft dan opheffing van ondraaglijk lijden door beëindiging van het leven. Daaronder valt volgens hem dus niet het nalaten van handelingen die niet tot genezing kunnen leiden en die hoogstens het sterven ver lengen. Doel is dan niet de dood van de patiënt maar het niet einde loos rekken van een onomkeerbaar stervensproces, aldus Van Dam. "Iets doen is niet altijd goed, ook wèl handelen vraagt om een more le verantwoording", zei hij. Ook pijnbestrijding die de dood versnelt is geen euthanasie. Van Dam omschreef het beperken van pijnstilling uit angst voor de dood als onbarmhartigheid en plichts verzuim. Als iemand ondanks goe de zorg en begeleiding niet verder wil leven, kan euthanasie onont koombaar zijn. Vooraf valt dat niet te bepalen. Een instelling mag dan ook niet bij voorbaat al absolute standpunten innemen, zei Van Dam, want dat blokkeert een open gesprek. sen en ziekenhuizen bij ons door een zeef moeten voordat wij ze con tracteren", aldus Bouwman. Ook zo'n selectie is vooralsnog in strijd met de Ziekenfondswet, die een contracteerplicht kent. Een fonds moet in principe met iedere medi cus in zijn gebied een medewer kerscontract afsluiten. Bouwman heeft niettemin een verzoek om erkenning ingediend bij staatssecretaris Dees (volksge zondheid). De bewindsman zal hierover beslissen na advies van de Ziekenfondsraad. Bouwman ver wacht binnen enkele maanden een uitnodiging van die raad om het plan te verdedigen. De initiatiefne mers gaan uit van een gunstige ont vangst in de politiek. Die zal nodig zijn om de vereiste aanpassing van wetten en regels erdoor te krijgen. Volgens Bouwman mag de pro- life beweging zich verheugen in de steun van vijf tot acht procent van de Nederlanders. Bouwman: "Als we de kans krijgen zal dit zieken fonds een grote vlucht verwacht dat we zeker vierhon derdduizend verzekerden kunnen aantrekken, maar aan 200.000 ver zekerden zouden we genoeg heb ben om te kunnen draaien". De grootste ziekenfondsen in ons land tellen rond de vijfhonderdduizend verzekerden. Het pro-life ziekenfonds is van plan in een later stadium met de Vereniging van Nederlandse Zie kenfondsen (VNZ) te praten over eventuele aansluiting. Een woord voerder van de VNZ hield zich donderdag wat dit betreft nog op de vlakte: "Een verzoek hiertoe heeft ons nog niet bereikt". In prin cipe staat de VNZ niet afkerig te genover het intiatief van de pro-life beweging. "Wij zijn al lang voor stander van een flexibeler zieken fondspakket en meer keuzevrij heid". aldus de woordvoerder. Hij voorziet wel problemen voor het nieuwe fonds wegens de bestaande wettelijke beperkingen. De politie in Weert heeft gisteren voor een half miljoen gulden aan valse- dollarbiljetten in beslag genomen. Twee mensen zijn aangehouden. De po litie spreekt van een goede vervalsing'. (f0to anp» AMSTELVEEN (ANP) - De Zie kenfondsraad heeft gisteren una niem het plan van staatssecretaris Dees (volksgezondheid) om ijkprij- zen in te voeren voor de verschil lende groepen geneesmiddelen af gewezen. Volgens dat plan moeten patiënten die medicijnen krijgen die duurder zijn. het verschil met de ijkprijs zelf bijbetalen. De raad vindt zo'n systeem 'pa tiënt-onvriendelijk' omdat de ver zekerden dan met hun arts en apo theker moeten 'onderhandelen' over de geneesmiddelen die ze krij gen voorgeschreven en afgeleverd. Een ander bezwaar is dat ijkprijzen het verschil tussen ziekenfonds verzekerden en particuliere patiën ten vergroten, aangezien ze alleen zouden gelden in de ziekenfonds- sector. Een ijkprijzensysteem werkt vol gens de Ziekenfondsraad ook weer meer bureaucratie in de hand. Bo vendien is het volgens de raad uit gesloten dat het plan - waarmee een Dees een bezuiniging van een half miljard wil bereiken - al op 1 ja nuari 1988 kan worden ingevoerd. Niet alleen omdat het opstellen van lijsten met ijkprijzen een heel kar wei is, maar ook omdat een inten sieve en dus langdurige voorlich tingscampagne onder de verzeker den nodig zal zijn om chaotische toestanden in de apotheek te voor komen. Een meerderheid van de raad sprak zich uit voor een door de zie kenfondsen en de farmaceutische industrie aangedragen alternatief, dat de besparingen vooral zoekt in prijsbevriezing door de industrie en een verlaging van de groothan delsmarge. Dit voorstel zou onge veer evenveel opleveren en al per 1 Binnenland kort Bejaarden Bejaarde automobilisten en fiet sers in Groningen krijgen komend jaar bijscholing in het verkeersge drag. Door verminderd reactiever mogen en afnemend geheugen is de bejaarde in het verkeer vaak een gevaar. Cijfers wijzen uit dat jaar lijks 11,8 keer zoveel bejaarden om komen bij een fietsongeval als vol wassenen tot 65 jaar. Bij de auto mobilisten ligt dit cijfer op 3,7 en bij de voetgangers o'p 5,7. Slippende treinen PPR-kamerlid Lankhorst heeft minister Smit-Kroes (verkeer en waterstaat) gevraagd of het waar is dat de remmen van vijftig diesel- treinen die in het noorden van het land rijden onvoldoende functio neren. Het kamerlid wil een over zicht van de ongelukken en bijna- ongelukken die door problemen met de remmen zijn veroorzaakt. Nadat ons land' in december '49 de souvereiniteit officieel had over gedragen was Westerling weer wel betrokken bij pogingen het bewind van Soekarno omver te werpen. Uiteindelijk moest hij uit het voor malige Indië vluchten. Na enkele jaren keerde hij in Nederland terug en was sindsdien geregeld onder werp van kritiek vanwege mogelij ke gewelddadigheden. Langza- het verdrag merhand echter werd de publieke afstandswapens opninie milder. In 1982 legde hij zijn ervaringen neer in het boek De Eenling. Voor dien had hij onder meer nog gepro beerd als operazanger aan de slag te komen. DEN HAAG (GPD) - De CDA-frac- tie in de Tweede Kamer zal op be trekkelijk korte termijn een besluit nemen over de vier Nederlandse kerntaken. De christen-democra ten overwegen deze taken te hand haven, nu de VS en de Sowjetunie een akkoord is bereikt over de ver wijdering van de atoomraketten voor middellange afstand (INF). Formele besluiten zullen pas ge nomen worden nadat president Reagan en partijleider Gorbatsjov de middellange i Washington op 8 december ondertekend hebben. Als voorbereiding daarop zal de de fensiecommissie uit de fractie vol gende week vrijdag een hele dag praten over wat genoemd wordt de 'post-INF-situatie'. ADVERTENTIE Centraal in de discussie zullen de kerntaken staan van het F-16 jacht vliegtuig en het Orion-vliegtuig. Beide taken wilde het kabinet la ten vervallen indien de kruisraket ten in Woensdrecht geplaatst zou den worden. Nu het ernaar uitziet dat deze raketten er niet zullen ko men is het kabinet gehouden dit besluit te 'heroverwegen'. Dat geldt ook voor de voorgeno men verbetering van de luchtaf weer bij de vliegbasis Leeuwarden. Verbetering hiervan werd door de WD geëist als onderdeel van 1 no vember besluit over de plaatsing van de kurisraketten en het afsto ten van de twee genoemde kernta ken. Binnen de coalitie is in ieder ge val de gehele WD voorstander van EEN KOLBERT DAT MET KOP EN SCHOUDERS UITSTEEKT BOVEN HET GEMIDDELDE LAAT ZICH NIET ALTIJD GEMAKKELIJK ONTDEKKEN. NU WEL: WANT ONZE KOLBERTS VAN JEUNE EUROPE. KONEN. GROSS, HUGO BOSS. DORMEUIL EN HERMIEL ZIJN TOPPERS VAN DE EERSTE KLASSE. handhaving van beide taken. Ook vanuit de NAVO wordt druk op Nederland uitgeoefend beide ta ken te handhaven. Daarop vooruit lopend is al bekend geworden dat de NAVO plannen heeft om de F-16 te voorzien van raketten met een groter bereik, zodat de wapens van deze vliegtuigen ook de westelijke delen van de Sovjetunie kunnen bereiken. PvdA De PvdA is fel tegen handhaving van de kerntaken. In een maandag te publiceren fractienota zegt de PvdA dat atoomwapens in Europa niet noodzakelijk zijn om de veilig heid te waarborgen. West-Europa zou kernwapenvrij kunnen wor den zodra er tussen NAVO en War schau Pact afspraken zi jn gemaakt over vermindering van de conven tionele bewapening. De PvdA wijst ook de voorgeno men verbeteringen aan de bestaan de kernwapens af. Naast de raket voor de F-16 gaat het daarbij om een vergroting van het bereik van de Lance-raket, die het Nederland se leger gebruikt van 125 km tot bij na 450 km. Verbeteringen aan het atoomgeschut (Nederland be schikt over 8 inch howitzers) wor den door de PvdA en de rest van de Kamer afgewezen. Al eerder is door de NAVO voorgesteld de ho witzers te vervangen door 155 mm kanonnen, maar zonder succes. Net als een deel van het CDA is de PvdA voorstander van afschaf fing van de kerntaak van de artille rie. De socialisten maken zich ver der sterk voor het beperken van de kernraketten voor de korte afstand (tot 500 km), waarbij het Warschau Pact een groot overwicht heeft (ruim 1300 tegen de 88 Lance-ra- ketten van de NAVO). Op conventioneel terrein gelooft de PvdA dat een betere samenwer king en taakverdeling tussen de NAVO-landen onderling kan lei den tot een bezuiniging op de de fensiebegroting van 5 procent in 1992. Dat betekent een bezuiniging van vier miljard in de vijf jaar tot dat jaar. januari kunnen worden ingevoerd. Dat een minderheid, bestaande uit medewerkers (apothekers, art sen) toch tegen dit alternatief stem de, kwam doordat dit plan ook een andere honorering voor de apothe kers omvat. Zij zouden ter stimule ring van goedkoop afleveren een 'premie' moeten krijgen van slechts 10 procent van het prijsver schil met duurdere medicijnen. In de door Dees net goedgekeurde nieuwe richtlijnen voor de tarieven is die premie een derde van het ver schil. Enkele leden van de raad betwij felden of industrie en handel hun beloften wel zullen nakomen en of het alternatief inderdaad zoveel zal opleveren als de indieners hebben becijferd. Bestuursfunctie in woningbouw voor raadslid en ambtenaar taboe DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil dat staatssecretaris Heerma (volkshuisvesting) een eind maakt aan ongewenste rol vermenging in de besturen van wo ningbouwverenigingen. Daarom zouden in de besturen geen ge meenteraadsleden zitting moeten hebben. De Kamerleden De Pree (PvdA), Van Erp (WD), Lankhorst (PPR) en Koetje (CDA) drongen daar gis teren op aan. Ook ambtenaren die zich intensief met het volkshuis vestingsbeleid bezighouden, zou den volgens de kamerleden moe ten worden uitgesloten van be stuursfuncties. "Je kunt niet jezelf controleren. Het is althans beter als anderen dat doen. Dat kan proble men voorkomen", aldus De Pree. Heerma wilde niet tegemoet ko men aan de wens van de Kamer. Hij zei ervoor gekozen te hebben aan te sluiten bij de bestaande wet geving over onverenigbaarheid van functies. Dat houdt in, aldus Heerma. dat burgemeesters en wethouders geen bestuurslid van een woningbouwvereniging kun nen zijn, maar raadsleden wel. Vol gens Heerma komen dubbele ver antwoordelijkheden wel vaker voor, niet alleen op het gebied van volkshuisvesting. Lankhorst stelde gisteren een compromis voor: stel de kwestie aan de orde in het overleg met de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de overkoepelende or ganisaties van woningbouwcorpo raties. Dan kan later alsnog worden bezien of een wettelijke regeling nodig is. Heerma greep het com promis met beide handen aan. WOLFHEZE - De op handen zijnde overhandiging van de zwarte tas met losgeld - in het nachtelijk duis ter was niet waar te nemen of het een grote of kleine tas was - werd reeds in de zeer vroege ochtendu ren duidelijk, toen deze krant werd getipt door zijn bron die als het wa re dag en nacht met een scanner het interne radioverkeer van de po litie afluistert. door Cick Horst en William ten Brink Vanmorgen vroeg vertrok vanuit de Randstad een konvooi auto's. Het werd volgens een journalist die de wagens volgde een puzzelrit, die uiteindelijk in de buurt van Ede uitkwam. Vanuit de lucht werd het konvooi gevolgd door vliegtuigen en helicopters. Het was opmerkelijk dat dat ra dioverkeer vannacht niet in code plaats had door middel van scram ble of crypto. Daaruit valt te con stateren dat er werd gewerkt met portofoons of andere zendertjes met een beperkt vermogen en een draagwijdte van slechts enkele ki lometers. Uit dat radioverkeer viel te be luisteren, dat de afdracht van het losgeld zou plaats hebben bij een grote eik aan een bospad dat onder de rijksweg A-12 (Utrecht-Arn hem) doorloopt. Het viaduct was vrij snel te lokaliseren: aan de Kruislaan. Dat is een weggetje dat loopt vanaf de oude rijksweg Arn hem-Ede, ter hoogte van restaurant Planken Wambuis, dwars door het bosgebied naar de richting Buun- derkamp. Volkswagen Uit meerdere radiogesprekken wordt echter weldra duidelijk dat het ongetwijfeld om de zaak-Heijn moet gaan en dat de activiteiten van de politie zich concentreren in de omgeving van het landgoed Planken Wambuis. Wij springen in de auto en parke ren de wagen een poosje op het kleine parkeerplaatsje langs de ou de rijksweg, tegenover restaurant Planken Wambuis. Daar staat nog een auto. Een oude Volkswagen Passat, die naar spoedig blijkt toe behoort aan de recherche. We ho ren via de scanner hoe de inzitten de van die auto ons kentekennum mer doorgeeft met de bedoeling snel onze identiteit vast te stellen. Wij blijven er geruime tijd staan. Plotseling horen we dat de politie praat over een bospad dat onder de A-12 doorloopt. Een daarmee heb ben we snel de plaats gelokaliseerd waar de overdracht van het losgeld zal plaats hebben. We starten de wagen, rijden even voorbij het res taurant en slaan linksaf het bewus te bospad in. Links en rechts liggen mannen in het bos on hinderlaag. Intuitief 'ruiken' we dat het rechercheurs moeten zijn. Er staan ook twee bu gerauto's van de politie. Intussen horen we via de scanner dat het los geld al in het bezit van de kidnap pers of hun handlangers is en dat het bijstandsteam in het donker het weggrissen van de tas met geld en diamenten net heeft gemist. De man die dat deed is volkomen spoorloos. Intussen wordt ook via de scan ner duidelijk dat de man (van het Ahold-concern?) die de tas met los geld bij de eik heeft geplaatst de opdracht heeft gekregen onmid dellijk na zijn werk af te reizen naar A. Wat met A. werd bedoeld komt niet uit de verf. Dat kan evengoed Amsterdam, als Apeldoorn of Arn hem zijn. De plaats van de losgeld-af dracht is, zo blijkt, de grote, dikke eik. die even voorbij het viaduct tunneltje, ongeveer een meter bo ven het talud van rijksweg A12 uit torent. Intussen horen we hoe aan de be manning van de oude Pasaat bij Planken Wambuis wordt gevraagd of onze auto daar nog staat. Het ant woord is ontkennend. "Dat klopt, dan is het die auto die nu voor mijn neus staat". Dat was voor ons de bevestigiging dat we aan de goede kant van de tunnel zaten. Na ongeveer een half uur daar te hebben gestaan - we hadden geen gelegenheid op dat moment foto's te makken omdat we dan onmid dellijk opgepakt zouden worden - noren we hoe het sein .Verzamelen' wordt gegeven. De leden van de opsporingshe den krijgen de opdracht na het ver zamelen af te reizen in de richting Driebergen. Dat maakt voor ons de weg vrij om snel het viaduct en de bewuste eik waarbij de zwarte tas met losgeld was geplaatst te foto graferen. Intussen zien we nog de laatste politie-voertuigen - een auto en een paar motorrijders met hoge antennes achterop - vertrekken. Een gele auto van een rietdekker is het enige niet bij de actie betrok- Nadat op 17 november het nieuws over de geamputeerde pink bekend werd en daags daarop ge meld werd dat de overdracht van het losgeld tot twee keer toe mis lukt was, werd het stil rond de af faire Heijn. Afgelopen woensdag is er vol gens insiders echter weer contact geweest met de ontvoerders. Dat werd donderdag niet tegengespro ken. (N B. 'Deze krant' is in dit geval de Arnhemse Courant. Beide au teurs zijn daar werkzaam.) UTRECHT (GPD) - Voetbalvanda len betalen jaarlijks zo'n 150.000 gulden terug aan de NS voor ver nield materiaal. Dat is ongeveer de helft van de schade die zij aanrich ten. Het vervoer van voetbalsup porters kost de Spoorwegen jaar lijks tussen de 5 en de 10 miljoen gulden, ondermeer aan het inzet ten van extra personeel. Gifwolk ontsnapt uit bedrijf ARNHEM (ANP) - Via een lek veiligheidsventiel bij het chemische be drijf Polysar in Arnhem is ruim 400 kilo van het zeer schadelijke gas vinylchloride in de buitenlucht gekomen. De storing had plaats in de nacht van maandag op dinsdag, maar is pas gisteren gemeld. Dat heeft een woordvoerder van de provincie Gelderland meegedeeld. De installatie waar de storing zich heeft voorgedaan is volgens de provinciale woordvoerder buiten gebruik gesteld tot het openbaar mi nisterie en de dienst milieu een nader onderzoek naar de oorzaak van de storing hebben uitgevoerd. Uit dat onderzoek zal ook moeten blij ken in hoeverre omwonenden schade hebben opgelopen van de gi- fuitstoot. Vinylchloride is zeer brandgevaarlijk en kan hoofdpijn, dui zeligheid, misselijkheid en slaperigheid veroorzaken. Iemand die er aan is blootgesteld kan pijnlijke en rode ogen krijgen. Volgens directeur U.P. Rijk van Polysar'Nederland is de bedrijfs storing dinfedag wel bij de provincie gemeld, maar kon het bedrijf pas de preciese omvang van de gasuitstoot vaststellen. ADVERTENTIE Echt Frans Koken. Echt Italiaans Koken!' Twee culinaire tophoeken. Met de prachtigste gerechten en de beste, beproefde, recepten. En voor de heerlijkste tijd van het jaar, nu beide als Boelcvan S* -de-Maand. Per deel van 29.90 voor Filj Daar wordt een lezer beter van. it 73. Leiden.Tel. 071-122007

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 3