Kritische uitgave van volledig werk Couperus SINT IN LEIDSENHAGE Zangeres zakt in elkaar KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam 27 1987 KUNST PAGINA 29 DEN HAAG - Het kon niet uitblijven: na de Couperus biografie door Frédérique Bastet, is er nu ook een begin gemaakt met de uitgave van de Volledige Werken van de Haagse auteur, en dat dan met de nadruk op 'volledige'. Gistermiddag presenteerde directeur Bert de Groot van uitgeverij Veen 'Eline Vere' en 'Antiek toerisme', de eerste twee delen uit het oeuvre van Couperus, dat in efc totaal zo'n vijftig delen zal 9 gaan omvatten. Die Öf' presentatie had plaats in het Haags Historisch Museum aan de Korte Vijverberg. In zijn toespraak prees De Groot Louis Couperus als 'de grote zoon onzer letteren'. Hij liet weten dat het volledige werk meer dan 15.000 pagina's zal omvatten en wenste het Bureau Basisvoorziening Tekstedities van de Koninklijke Nederlandse Akademie van We tenschappen, dat zich met de uitga ve bezighoudt, voor de toekomst veel sterkte toe. Met deze uitgave kan het werk van Couperus einde lijk 'van het stof der tijd' worden ontdaan. Couperus werd dan wel algemeen beschouwd als een klas siek auteur, maar - zie de aandacht voor Vondel en Huygens - om zo'n auteur 'levend' te houden, heb je een goede, kritische uitgave nodig. Voor de redactie van de Volledi ge Werken, die bestaat uit Karei Reijnders, Ernst Braches, Jan Fon- tijn, Marijke Stapert-Eggen en H.T.M. van Vliet, had De Groot niets dan lof, al wilde hij daarbij niet verhullen dat dit vijftal er wat de financiën betreft minstens zulke 'superieure, onderhandelingstech nieken' op nahield als Couperus zelf destijds met uitgever Veen. ADVERTENTIE Zaterdag 28 november is Sint Nicolaas in winkelcentrum Leidsenhage. 's Middags van 2 tot 4 uur kunt u hem tegenkomen. Op het podium zingt./, van 1.30 tot 2.30 uur een kinderkoor gezellige Sinterklaasliedjes en... (\f til wij verwachten wel dat de Sint daarbij O3 aanwezig zal zijn. ëc<e<>' De 140 winkeliers van Leidsenhage Je £- hopen dat u Je even langs komt. WINKELCENTRUM LEIDSENHAGE De voorzitter van de redactie, prof. dr. Karei Reijnders, noemde de uitgever van Couperus, de 'over grootvader' van de huidige Veen dus, 'een onbaatzuchtig en voyant uitgever'. "Kom daar vandaag de dag nog eens om", zo voegde hij daar aan toe. Ook hij was van me ning dat er een grote behoefte be staat aan een 'kritische en weten schappelijke editie' van het oeuvre van Louis Couperus. Tussen de vele prominente geno digden bevonden zich niet alleen Gerard Reve en zijn Matroos Vos, maar ook de ambassadeur van Egypte. Omdat 'Antiek toerisme' zich voor een gedeelte afspeelde in diens land, mocht hij een van de eerste exemplaren van de uitgaven in ontvangst i door Cees van Hoore J. Riezenkamp, directeur-gene raal van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur, zette in een spirituele rede uiteen waarom was besloten subsidie te geven voor dit project, al moest hem van het hart dat hij het in het 'bijzijn' van Couperus niet erg 'sjiek' vond om over geld te spreken. Het ministerie van wvc wil met de uitgave van Couperus- boeken ertoe bijdragen dat wij ons zelf beter leren begrijpen. "Of wij de kunst ook durven te begrijpen is vaak een hele andere zaak", maak te hij een toespeling op de Fassbin- der-kwesie. Vrouwen Hoogtepunt van dit feest was on getwijfeld Gerard Reve. De volks schrijver trok in een ontroerende en humoristische toespraak paral lellen tussen de kunstenaar Coupe rus en hemzelf. Over het nut van biografieën had de auteur een uit gesproken mening. "De opvatting dat de biografie van een schrijver van geen enkel belang zoude zijn voor de studie en het begrip van diens werk", vond hij nogal dom. Foto's van Slauerhoff, waarop deze een ruimzittend scheepsarts-uni form draagt of kiekjes waarop hij poseert in kimono, maken ons toch wat 'geduldiger' wanneer wij ons in zijn werk verdiepen. Reve wees op de positie van Eli sabeth Baud, de vrouw van Coupe rus. Er wordt van haar dan wel ge zegd dat zij belangrijke documen ten heeft verdonkeremaand, maar of die nou werkelijk zo belangrijk waren, waagde de schrijver te bewijfelen. In het algemeen komt de vrouw van de kunstenaar er in biografieën volgens hem maar be kaaid vanaf. "Elisabeth Couperus verdient het wanneer ik haar eer biedig gedenk. En daarbij verwij len mijn gedachten ook bij een an dere heldhaftige vrouw, een vrouw in mijn eigen leven, van wie ik hier eerbiedig gewag maak, maar die ik niet behoef te gedenken, want zij is Gode zij dank nog springlevend en kerngezond". Reve maakte hier een ontroerend gebaar naar zijn ex- vrouw Hanny Michaëlis. De overeenkomsten tussen hem en Couperus? Couperus was net als hijzelf 'van het handje' en ook niet vies van geld. Maar hij. Reve, hechtte er 'als eenvoudige volks jongen' misschien iets meer aan. Maar goed: de uitgevers hadden het met zijn persoon geldkundig gezien dan ook iets beter getroffen.x Voor het gezoek en gevlooi in Couperus' seksuele leven kon Re ve maar weinig begrip opbrengen. De zaak was hem volkomen duide lijk: Couperus had ontzag voor de 'lichamelijke erotiek', net zoals hij zelf. "De god Eros en de grote God tout court zijn bij hem een en de zelfde persoon. Zet u dat maar ge rust in uw krant". Couperus was, zo stelde de au teur, 'maagdelijk de crematie-oven ingegaan'. Hij was er de man niet naar om zich tevreden te stellen met avontuurtjes. Hij verlangde naar een grote liefde, waarmee hij zich zowel geestelijk als lichame lijk kon verenigen, en die heeft hij niet gehad. Van 'overspel' zou Eli sabeth hem nooit hebben kunnen betichten. Nee, het was veel erger. "U kent natuurlijk de anekdote van de vrouw die tegen haar man zegt: Wat jij met dat secretaressetje uitspookt, zal me een zorg zijn, als jullie maar niet samen gedichten gaan lezen. Om dat laatste ging het, en daar moet Elisabeth bang voor zijn geweest". Ontdekking Ter gelegenheid van de uitgave van het Volledige Werk is er in het Haags Historisch Museum ook een tentoonstelling ingericht over Cou perus. We kunnen er zijn rose ki mono zien, de eerste druk van 'Me- tamorfoze', de contracten van de schrijver met zijn uitgever en een imposant borstbeeld van de au teur. Centraal hierin staat de relatie Couperus-Veen. Een van de opmerkelijkste stuk ken van de tenstoonstelling is de verzameling kopieboeken van uit gever Veen. Hierin bevinden zich de afdrukken van brieven die Veen aan Couperus heeft geschreven. Die boeken lagen in het Letterkun dig Museum en werden bewaard in dozen met het woord 'Veen' erop. Ze doken pas op nadat Bastet zijn biografie had voltooid H.T.M. van Vliet ontdekte en ver werkte ze in een bloemlezing uit de correspondentie tussen Veen en Couperus, die tegelijk met de eer ste twee delen van het Volledige Werk is uitgegeven. Van Vliet: "Uit deze brieven blijkt dat Veen Cou perus zeer genereus heeft behan deld. Dat neemt echter niet weg, dat hij in Couperus een investering zag. Interesse voor de inhoud van zijn werk had Veen hoegenaamd niet. Opmerkelijk is verder, dat hij zich niet in het minst geschokt toonde door Couperus' homosek sualiteit". Frédérique Bastet heeft bij het schrijven van zijn biografie nog niet de beschikking gehad over de ze correspondentie. Bastet: "Ik ben aan het werk gegaan met de corres pondentie Couperus-Veen, waar van ik van het Letterkundig Muse um kopieën heb gekregen. Ik kon natuurlijk niet zelf in de kelders gaan rondsnuffelen. Overigens ben ik van mening dat deze vondst niet erg veel zal veranderen aan het beeld dat ik van Couperus heb ge geven. Maar ik viel wel achterover toen ik van die kopieboeken hoor de. Hoe zoiets mogelijk is? Tsja. Personeelsgebrek misschien?" DEN HAAG - Een concert van het Residentie-Orkest onder leiding van Hans Vonk in de nieuwe mu ziekzaal in Den Haag moest gister avond enkele minuten voor het einde worden afgebroken, toen de zangeres Annegeer Stumphius op het podium in elkaar zakte. Het betrof een uitvoering van de Vierde Symfonie van Mahler. Aan vankelijke vermoedens dat de so praan was uitgegleden werden kort daarop tegengesproken door de di rectie van het R.O., die verklaarde dat de zangeres tijdens haar solo onwel was geworden. Aan het pubhek werd begrip ge vraagd voor het feit, dat de uitvoe ring moest worden beëindigd. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Oude Singel 28-32, 'Schilderijen zoe ken sponsers VI'; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie: Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur. LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, schilderijen, grafiek en zeefdrukken op textiel van Marina Strumphler; t/m 18/12; rna. t/m vr. 10-22 uur. Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a. Sylvia Borreman, tekeningen; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkera- miek; wo. vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Stelling - Lange Mare 65, zeef drukken en schilderijen van de Leid- se kunstenaars Annie Goddijn en Trees Klijn, t/m 27/11; wo. t/m za. van 12-17 uur. Galerie Denise Stephan, Bakkersteeg 18-20, Arthur Stam, gemengde tech nieken en Rien Jansen; schilderijen, tot 20/12; vr. za. en zo. van 13.30-17.30 Galerie Fotomania, Koppenhink- steeg 6, Fons Brasser met sculpturen en tekeningen; t/m 12/12; woe. t/m za. van 13-17. Art Center 'Droomfabriek' - Oude Singel 56, Ria Neuteboom met aqua rellen van voornamelijk bloem-stille- vens tot 17/12; ma. t/m za. 10-24 uur. 'Piggelmee' - Jan Vossensteeg 59, werk van de Haagse fotograaf Peter Foppe, van 1 t/m 31/12; dag.(beh. ma.) van 9-18 uur. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt 35, tekeningen, grafiek en sculptuur van Stefan Buys, t/m 5/12; woe. en za. van 14-17 uur, do. 19-21 uur 'De Bange Duivel' - Rijndijkstraat 4, acrylschilderijen van Kees Passchier en Jolanda Prinsen, tot 20/12; do. 13- 17 en 19.30-22 uur, za. en zo. 13-17 uur. Antiquariaat van Paddenburg - Dief- steeg 14, Japanse prenten, van 21/11 t/m 14/1; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19- 21 uur. za. 12-17 uur. Pand Caecilia - Caecihastraat 18, aquarelle van Els de Haas, associaties met touw van Edith Smit en grafiek aquarellen van Ina Versteeg, tot 6/1; n i di. 13-16 u Alphen Rijnkade elf - Rijnkade 11, kleuretsen van Willy Belinfante, gouaches van Hendrik Jan Visser en schilderijen en etsen van Laetitia de Haas van t/m 31/12; di. t/m za. 10-17.30 uur en vr. 10- 21 uur; Lucie Meulendijks etsen en Aquarel- zeefdruk op linnen, Nell Heins vogels langs de waterkant, di. t/m za. 10-17 uur, vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, sieraden en kleinplastieken van Lian- ne Werneke, kleur etsen van Theo Hoogewerf, tekeningen van Elbert Ploos van Amstel en etsen en aquarel- Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Ate lier Mabe, gouaches; ma. t/m vr. 9-17 technieken, t/m 13/12. Verpleeghuis Leythenrode - Hoog- madeseweg 55, linoleumsnede en te keningen van Alice Gaykema-Pels, tot 7/1; dag. van 10-20 uur. 'Huis-Kunst-Huis' - Waterleliekreek 1, werk an 10 exposanten met zeer verschillende technieken, t/m 29/11; vr. en za. 11-24 uur, zo. 11-17 uur. Noord wijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van Eethuis-café 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek - Herenweg, bijzonder drukwerk van Hans Hartzheim, tot .vr. 14-17 uur en van 19- 30/11;. 211 ir, do. en za. van 1( Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur. za 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpstraat, in de werkkamer die de kleuren geel-grijs- zwart heeft exposeren een twintigtal kunstenaars, tot eind nov. Vereniging Het Oude Raadhuis en Galerie De Pomp - Dorpstraat, hout- sculptures van Gé Witmaar en pastels, aquarellen en grafiek van Joop van Egmond, van 28/11 tot 17/12; di. 19-21 uur, wo.do.zo. 14-16 uur, za. 11-16 uur. Voorschoten Voorschotense Kunstkring, Voor straat 12, Verbeelding, t/m 29/11; woe. Klassiek De violiste Henny Ravesten en de pia niste Joke Muller geven vanavond een recital in de Kapelzaal van K&O. Het tweetal zal werken vertolken van Fauré, Ravel, Lalo en Messiaen. Aan vang 20.15 uur. Het Haags blazersensemble Oktopus treedt zondagmiddag in de Groene Kerk in Oegstgeest op. Aan het con cert, dat wordt geleid door Benno Torrenga, wordt medewerking ver-, leend door Danièlle Dechenne (piano) en Jean Decroos (cello). Er zulle com posities worden gespeeld van Vin cent d'Indy, Florent Schmitt, Jacques Ibert, Jean Francaix en Ludwit Theo- dor Gouvy. Aanvang 14.00 uur. Franse composities maandagavond in de Kapelzaal van K&O. Johannes Leertouwer (viool) en Julian Rey nolds (piano) zullen er werken vertol ken van Fauré, Debussy en Franck. Aanvang 20.15 uur. Het studentenmuziekgezelschap Sempre Crescendo geeft woensdag avond het jaarlijkse decemberconcert in de Stadsgehoorzaal. Uitgevoerd zullen worden de Zigeunerlieder van Brahms, het Trompetconcert van Hummel (solist: Peter van Dinter). Verdi's 'Va pensiero' (Slavenkoor), de Derde Symfonie (Eroica) van Van Beethoven en Made in Japan van G. Melles (pianosolist: Steven Black- stone). Het eerste en derde program ma-onderdeel worden geleid door Herman Kofflard, de overige werken worden uitgevoerd onder leiding van Bastiaan Blomhert. Aanvang 20.15 Het ensemble Sonderlyc treedt woensdagavond in de Taffehzaal op. Het programma vermeldt werken uit de vijftiende en zestiende eeuw. Zo The Ronald Abrams Band die optreedt tijdens zijn er composities te beluisteren van Sweelinck, Clemens non Papa, Bus- nois en Padrué. Sonderlyc bestaat uit Barbara Borden (zang), Robert Coupe (zang), Simon Schouten (zang). Kees Jan de Koning (zang en blokfluiten). Arnold Riesthuis (zink. blokfluien en zang) en Mieneke van der Velden (gamba). Aanvang 20.15 uur. Pop Zaterdagavond komt naar het LVC de Engelse groep 'The Sound'. In te genstelling tot eerdere berichten, blijkt het met de ziekte van zanger Adrian Borland nogal mee te vallen, zodat het concert gewoon doorgaat. 'The Sound' had van de zomer erg veel succes op het Parkpopfestival, Aanvang: 22.00 uur. Maar er is ook de Leidse band Red Noise. Deze moderne rock formatie treedt op vrijdag 27 novem ber op in het LVC. Ook weer een be lofte voor de toekomst, zo meldt het programmablad van het LVC. Nu maar hopen dat het heden niet wordt vergeten. Aanvang: 23.00 uur. Wie van hard-rock houdt kan zater dag vanaf acht uur terecht in het Kat- wijkse Scum, waar de Tygers of Pan- tang het podium zullen beklimmen. In Nederland wil het tot hu toe niet echt lukken, maar in Engeland, Japan en Amerika geldt de band al jarenlang als topact. De meeste nummers zijn van de hand van zanger John Deverill in samenwerking met songwriter Ste ve Thompson, die zelf evenwel geen deel uitmaakt van de groep. Thomp son schrijft niet alleen stevige songs, want naast de Tygers hebben onder andere Sheena Easton, de Searchers en Elaine Page zijn nummers op het repertoire staan. Zijn lichtere materiaal zullen de Ty gers of Pantang, hoe kan het ook an ders met zo'n naam, niet ten gehore brengen. De zakdoeken kunnen dus thuisgelaten worden, maar oordop pen zijn wel zo handig. Want de heren spelen keiharde, melodieuze hard- Blues Onder het motto 'The Bluezz in the Kroeg' organiseert een twintigtal Leidse cafés in samenwerking met muziekadviesburo Grapevine Music op woensdag 2 december de eerste onafhankelijke Leidse Blues-avond. Omdat de blues zich mag verheugen in een hernieuwde belangstelling en zelfs legendarische groepen als Li ving Blues de gitaar weer uit het foe draal halen, vond men het hoog tijd voor een dergelijke gebeuren. Het programma, dat op de posters die in Leiden zijn verspreid is aan te tref fen, zal worden afgewikkeld in 'een ruime straal rond de Beestenmarkt'. Enkele zwaargewichten die zullen op treden: The Ronald Abrams Band (zie foto), Blues Bianco, Rob Hoeke, Tip on In, Tilt Team, Rocky Mobiles en Blues Affair. Aanvang van de avond. 9 uur. Jazz Vanaf drie uur is op zondagmiddag in het café 'Pardoeza' te horen het kwar tet van Jaap van Biezen, dat vooral mainstream-jazz ten gehore brengt. Biezen wordt terzijde gestaan door in de jazz gepokte en gemazelde jongens als gitarist Joop Scholten, bassist Ro ger Cooke en slagwerker Louis Del- by. Dit concert is een initiatief van 'Jazz on Sunday', dat na een kort ver blijf in De Tregter besloten heeft te kiezen voor de wat ruimere lokatie van Pardoeza, hoek Doezastraat- /Boisotkade. Op een been kun je niet lopen, moet Jazz on Sunday hebben gedacht. Men heeft dan ook nog een attractie voor deze middag gepland: de Philippijnse jazz-zangeres Joy Misa. Ons is ter flapore gekomen dat zij erg goed moet zijn. Aanvang: 15.00 uur. In de Droomfabriek geeft het Inge Baker Combo op zaterdagavond een concert. Gespeeld worden 'stan dards'. De zang wordt 'ingrijpend' ge noemd. Aanvang: 21.30 uur. Op 2 december dus, treedt om 20.15 uur het Cees Slinger Jazz Trio op in de Leidse Kapelzaal. Slinger was ooit leider van 'Diamond Five' en heeft ge speeld met grote jongens als Ben Webster en Dexter Gordon. Slinger is een 'gedegen swinger' die die avond oude standars brengt in een bebop jasje. Hij zal worden begeleid door John Engels en James Long. Voor in lichtingen en kaartverkoop kan men zich ussen 9.00 en 17.00 uur (zaterdag tussen 9.00 en 12.00 uur) wenden tot K &0. Bij Hot House in het Waaggebouw za terdagavond het kwartet van de saxo fonist John Tchicai, die grote bekend heid kreeg met groepen als het New York Art Quartet en de New York Contemporary Five. Met zijn kwartet, waarin verder meespelen Bent Clau sen (vibrafoon), Peter Danstrup (elek trische bas, syn), Ole Romer (drums), heeft deze 'vaderfiguur voor de nieu we lichting jazzmuzikanten in Dene marken' veel kritische bijval geoogst. Aanvang 21.30 uur. Leidse Schouwburg vr 27, za 28. ma 30. 20.15 uur; een één- vrouws musical met Jasperina de Jong als 'Victoria'. di 1, 20.15 uur; Voorstelling 'Agnes van God' met Linda van Dijk, Henny Orri en Marie-Louise Stheins. wo 2. 20.15 uur; Jubileum concert door Big Band Hans Dubbelaar mmv zangeres Celeste Maquire. do 3, 20.15 uur; het RO-theater speelt Master Class, een fascinerende kijk op de peronnn Stalin. LAK-theater vr 27 en za 28 La Terrazza met 'Trouw- spel', 20.30 uur. Microtheater Imperium vr 27, za 28,21.00 uur, zo 29,14.30 uur; voorstelling 'Café In de Ouden Billen- burcht' door theatergroep Imperium. Appeltheater vr 27, za 28, wo 2, do 3,20.30 uur, zo 29. 14.15 uur; 'Faëton' van Vondel en 'Niemandsland' van Harold Pinter, beide door toneelgroep Appel. Dance Company: Jazz in Focus. Diligentia vr 27, za 28,20.15 uur; Cabaret Dubbel en Dwars met 'De Vogelaar', zo 29, 11.30 'uur; concert door Jaring Walta, viool en Jan van der Meer, pia no, werk van Mozart, Van Beethoven en Brahms; 14.30 uur; Jórg Demus, piano, met'werk van Haydn, Van Beethoven, Mozart en Schubert, di 1,12.45-13.30 uur; Mon Chérie en de Herenflikken met 'Ik houd van zin gen'. Schumann en Liszt. Koninklijke Schouwburg vr 27, za 28, 20.15 uur, zo 29,14.00 uur; Seth Gaaikema. ma 30, di 1, 20.15 uur; Blijspel 'Benja min in het leger' van Neil Simon met o.a. John Leddy, Huub Stapel, Leon- tien Ceulemans en Paul Röttger. wo 2, do 3, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam speelt 'Edward 11' naar Christophen Marlowe met o.a. Joop Admiraal, Pierre Bokma, Gijs de Lan ge en Fred Goessens. Muziektheater vr 27,20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Francois Rene Duchable, piano, werk van Mendels sohn en Mahler. vr 27, za 28, 20.15 uur Nederlands Dans Theater met 'Chameleon Dan ces van Ohad Naharin op muziek van za 28,20.15 uur; Schonberg Ensemble en ASKO-Ensemble olv Reinbert de Leeuw mmv Arleen Auger, sopraan, werk van Ligeti en Dallapiccola. zo 29,20.00 uur; optreden van Boy Ge orge. ma 30, 20.15 uur; NedPho Kameror kest olv Lev Markiz, mmv Marieke Blankenstijn en Istvan Parkanyi, viool, werk van Takemitsu, Mozart en Van Beethoven. wo 2,20.15 uur; Nederlands Ballet Or kest olv Vakhtang Jordania met werk van o.a. Prokovjev, Satie en Stravins ky- Ned. Congresgebouw za 28, 20.15 uur; Toneelgroep Dosast met 'Lawine', regie Harry de Jong. dag, (beh. ma.) 20.15 uur, zo. ook 13.00 uur; André van Duin, Frans van Dus- schoten e.a. in 'Revue 100 jaar Carré', choreografie Brian Rogers Liszt en Bartók. za 28, 15.00 uur; Radio-Kamerorkest olv Pierre Bartholomèe mmv Jaques Zoon, fluit met werk van Mozart, Schreker, Jolivet en Debussy, za 28, di 1, 20.15 uur, zc 29. 14.15 uur; NedPho Kamerorkest olv Lex Markiz mmv Marieke Blankenstein, Istvan Parkényi, viool met werk van Take mitsu, Mozart en Van Beethoven, zo 29, 20.15 uur; optreden van Rita Reys, Trio Pim Jacobs en Louis van Dijk. ma 30, 20.15 uur; Orkest van de 18e Eeuw olv Frans Brüggen met werk van Haydn en Van Beethoven. C.C. Amstelveen vr 27, 20.15 uur; optreden van het Mathilde Santing Ensemble, di 1, 20.15 uur; Toneelgroep Globe met 'Turandot' van Carlos Cozzi, met Hilde Uitterlinden, Gjjs Scholten en Aschat e.a. Muziektheater za 28, wo 2, do 3, 20.15 uur, zo 29,14.00 uur; Het Nationale Ballet mmv Het Nederlands Balletorkest en Young- Hee Kim. sopraan. Nieuwe de la Marthcatcr vt 27, za 28, 20.15 uur, zo 29.14.00 uur; Johnny Kraaykamp sr en Donald Jo nes e.a. in 'De Fantast' van Herb Gardner, regie: John van der Rest. di 1, wo 2, do 3,20.15 uur; Theater Mal- pertuis met 'De getemde feeks' van Shakespeare met Gert Portael, Karin Tanghe e.a. Stadsschouwburg vr27, za 28,20.15 uur, zo 29,14.00 uur; Toneelgroep Amsterdam speelt: Ed ward 11' van Janine Brogt naar Chris topher Marlowe. ma 30. di 1, wo 2, do 3, 20.15 uur; De Haagse Comedie met 'De min in t La zarushuis' van W.G. Focquenbroch. De Doelen vt 27, 20.15 uur, zo 29, 14.15 uur; Rot- terdams Philharmonisch Orkest olv Esa-Pekka Salonen, mmv Peter Do- nohoe, piano en Tristan Murali, ondes martenot; Messiaen-Turangalila sym- Luxortheatcr vr 27, za 28, zo 29,(14.00 uur) 20.15 uur; 'Nonsens' van Dan Coggin, musical met Nelly Frjjda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg. di 1, 20.15 uur; kluchtig blijspel 'Privé voor Twee' met o.a. Piet Bambergen. Theater Zuidplcin vr 27, za 28, 20.15 uur; Engelstalige to neelvoorstelling 'Blithe Spirit' van Noel Coward door New Triad Theatre Company London, zo 29, ma 30, 20.15 uur; Musical 'Me and my girl' door het Koninklijk Bal let van Vlaanderen, met o.a. Denise de Weerd, Luc Lutz, Gemma van Eek en Mare Lauwrijs. di 1, 20.15 uur; theatervoorstelling 'Les Liasons dangereuses' van Cho- derlos de Laclos, door toneelgroep Theater.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 29