Glasvezelnet PTT Alphen 1990 klaar 'Een schrap boter minder helpt' Uitstel tariefsverhoging vaste klanten Zuidduinen Einde overbelasting telefoonverkeer Alphen Alphense huisarts constateert bij helft patiënten te hoog cholesterolgehalte Alternatieve straf voor klap met fatale afloop PAGINA 20 W III REGIO VRIJDAG 27 NOVEMBER 1987 KATWIJK - De groep vaste kam peerders op de camping Zuiddui nen in Katwijk betaalt pas over vier jaar het nieuwe tarief dat voor het gemoderniseerde kampeerterrein is vastgesteld. De gemeenteraad van de kustplaats besloot gister avond tot en met 1990 aan de vaste kampeerders een aanzienlijke kor ting te geven, om de overgang van het oude naar het nieuwe tarief niet te groot te maken. De gasten die volgend jaar voor de eerste keer de vakantie op de vernieuwde camping Zuidduinen doorbrengen, betalen wel direct de in de kampeergeldenverordening 1988 vastgestelde prijs. Die prijs is volgend jaar voor het eerst geba seerd op de huur van een kavel van gemiddeld 70 vierkante meter. Voor een seizoenplaats moet 1530 gulden worden betaald. De huidige tarieven van de camping Zuiddui nen schommelen tussen de 890 en 1090 gulden, zodat de vaste kam peerders uiteindelijk worden ge- ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-1*2.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg, Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: Y. Groeneveld, Brikkenwal 19, tel: 218661. spreekuur: Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel: 218661, spreekuur: Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange. za 8 uur tot zo 8 uur: R. Taytelbaum, tel: 120266, spreekuur: Utrechtse Veer 17. zo 8 uur tot 24 uur: H. Klaassen, Zwa- nenzijde 27, tel: 213546. Groep 3 - Pleiter, J.W. Lely, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jurgens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J. Stolk, Burggra- venlaan 102, tel: 125820. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern straat 11. tel: 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Benit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse singel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: A. Boer, v.d. Helm laan 5. tel: 310420, spreekuur: Haagweg 60. Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: confronteerd met prijsstijgingen van 40 tot 70 procent. Alleen de WD hield gisteravond een pleidooi om het nieuwe tarief in een veel hoger tempo voor alle kampeerders in te voeren. "De kampeerders krijgen voor het ho gere bedrag veel meer comfort", al dus het raadslid D. van der Pias van der Plas, "en daarvoor mag best worden betaald". De WD hield vast aan het oorspronkelijke voorstel van het college van burge meester en wethouders om alle kampeerders uiterlijk binnen twee jaar de nieuwe prijs te laten beta len. Dat voorstel voor een forse prijs stijging binnen twee jaar werd twee weken geleden al door een meerderheid van de raadscommis sie voor vorming, recreatie en ont moeting onaanvaardbaar genoemd omdat daarmee eerdere afspraken met de kampeerders werden ge schonden. Medische Diensten za 8 uur tot zo 8 uur: C. Keyer, tel: 140124. zo 8 uur tot 24 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel: 761754. Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Beek en J. v.d. Leden, tel: 894539, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Hoofd straat 8, tel: 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.J. Voor zaat, Jan Campertlaan 20, tel: 177461. Voorschoten A. Tromp, Leidseweg 328, tel: 762159. Warmond Huisartsenpraktijk Hoornweg/Slee boom, Prof. Aalberselaan 2, Voorhout, tel: 02522-11393. Wassenaar za: G. Schaepman. tel: 14561, spreekuur: Van Zuijlen van Neijeveltstraat 42. zo: J. Vonk, tel: 79676, spreekuur: Wit- tenburgerweg 106. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt. APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr. 27/11 tot vr. 4/12 door: Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 18- 20, Leiden, tel: 071-763134; Apotheek Linnaeus, Kempenaerstraat 31. Oegstgeest. tel: 071-173330. Echt geschrokken is de Alphense huisarts T. Eradus niet. Maar zijn laatste sprankje hoop vervloog toch toen hij de resultaten zag. Metingen toonden aan dat bij ongeveer de helft van zijn patiënten het cholesterolgehalte in het bloed te hoog was. Verschil tussen mannen en vrouwen was er niet. En dat week niet of nauwelijks af van het beeld dat al eerder in Amerika en Engeland werd geregistreerd. ALPHEN AAN DEN RIJN De Al phense huisarts doet het onder- zoek onder zijn patiënten op ver zoek van een farmaceutische in dustrie. Die farmaceut wil over een jaar een medicijn op de Nederland se markt brengen dat een verhoogd cholesterolgehalte 'in het bloed sterk terugdringt. Bloedvaatjes die door het vettige goedje voor een deel zijn dichtgeslibd, kunnen zich weer redelijk herstellen. In Ameri ka spreken de artsen zich lovend uit over de werking van het middel, dat zo goed als zeker geen bijwer kingen kent. Abnormaal hoge waarden worden in korte tijd tot normaal gangbare normen terug gebracht. Alleen is men er nog niet helemaal zeker van of het invloed op de ogen heeft. Op zeer kleine schaal wordt ook in Nederland het geneesmiddel uitgeprobeerd om eventuele bijwerkingen op te spo ren. door Jan Westerlaken Om zijn onderzoek zo goed mo gelijk te kunnen uitvoeren kreeg dokter Eradus de beschikking over apparatuur die hem binnen drie minuten antwoord geeft op de vraag of de betrokken patiënt een verhoogd cholesterolgehalte in het bloed heeft. Eén druppeltje bloed, verkregen door een prik in de top van een vinger, is voldoende om daarin inzicht te verkrijgen. De Alphense arts zou zo'n appa raat graag in elke huisartsenprak tijk willen zien staan. Louter om de eerstelijnszorg op die manier te versterken. Veel huisartsen, zo vreest Eradus echter, zullen zich de aanschaf van zo'n duur apparaat niet kunnen veroorloven. Reden waarom hij ervoor pleit mogelijk- Daarom schrok hij niet echt. "Maar", zegt Eradus na een onderzoek dat tot nu toe acht maanden in beslag heeft genomen, "je hoopt op andere resultaten. Kijk, van de Amerikanen heb je het idee van een 'Big Mac'. Lekker eten en zo. Heus niet waar hoor, want het vlees er op is mager. Wat de Nederlander betreft denk je dat net allemaal wat beter gaat. We fietsen ja, maar als de school twee kilometer verderop ligt brullen we al om een bus". laboratorium moeten, dan komt daar, denk ik, niet zo bar veel van terecht". Wat doet hij met een patient die een cholesterolspiegel van 7,0 heeft en veertig sigaretten per dag rookt? De Alphense huisarts: "Dat is voor mij geen punt. Die sigaretten vormen op dat moment een grotere bedreiging voor de gezondheid van de patiënt dan het verhoogde cho lesterolgehalte. Dus ga ik in eerste instantie werken om die patiënt minder te laten roken. Je moet te allen tijde de zaak wel in zijn pro porties blijven zien. Dus niet een vuiltje weghalen en een berg laten zitten". Vegetariër Uit zijn onderzoek zjn nog ande re opmerkelijke resultaten te mel den. Eradus: "Mensen die afkom stig zijn uit het Middellandse-Zee- gebied blijken geen verhoogde cholesterolspiegel te hebben. Een verklaring daarvoor is dat zij, bij voorbeeld, alleen maar schape vlees eten. Vlees, dat andere vetten bevat dan het vlees dat wij eten. De jus van schapevlees stolt ook niet. Ze blijft vloeibaar tenzij je ze in de koelkast zet. Vegetariërs", voegt de Alphense huisarts eraan toe, "hoef je eigenlijk niet te controleren. Hun cholesterolgehalte is prak tisch altijd aan de lage kant". Nog niet zo lang geleden haalden cardiologen en internisten hun schouders op als er patiënten met een verhoogde cholesterolspiegel bij hen op het spreekuur kwamen. "Gelukkig", zegt Eradus, "komt daarin nu wel wat verandering. Kij ken we naar Amerika dan zien we een dalende tendens. Ongeveer een kwart van de bevolking zit nog op een te hoog percentage. Daar is het dus al behoorlijk teruggedrongen. Met een andere leefwijze en anders eten kan de patiënt er zelf veel aan doen. Zit de stoornis in de stofwis seling, dan heb je de cholesterol- productie niet zelf in de hand. On derzoek op dat terrein staat nog in de kinderschoenen". De AVRO besteedt zaterdag avond aandacht aan het onderzoek van dokter Eradus. Onlangs was de omroep bij hem om televisie-opna men te maken. Wassenaarse Apotheek, Stadhouders plein 35, Wassenaar, tel: 19220. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest: A. Helder, Hermelijnvlinder 36, Leiden, tel: 071-220513. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw: H. Vestjens, Rijn- en Schiekade 23, Lei den, tel: 071-144323. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten C. Westgeest, Leidseweg 560, Voorscho ten, tel: 071-768616. Wassenaar C. Vervoorn, Van Montfoortstraat 15, Voorburg, tel: 833457; W. Immink, Suri- namestraat 50, tel: 462207; A. van Toor, Thorbeckelaan 358, tel: 255907. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Lei derdorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: J. Pels, v.d. Valk Boumanweg 21, Lei derdorp, tel: 071-896896. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts R.S. van Mierlo telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 Wassenaar - Mevr. J. Liem, Zwaluw 24, Zoeterwoude, tel: 01715-1005. Dienst in eigen praktijk: W. Kuiters. Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. ALPHEN AAN DEN RIJN - Hoenders, duiven, sier- en watervo gels pronken in de amusementshal van vogelpark Avifauna tot mor genmiddag met alle veren die ze hebbenOok ander klein vee, zoali cavia's en konijnen, laten zich daar van hun beste kant zien tij dens de zestiende show van de Al phense klein dier sportvereniging Ons Belang. Gisteren werden de bijna zevenhonderd aangedragen dieren beoordeeld op de verzorging van hun uiterlijk. Op de foto laat de witte Wyandot te van Koudekerker J. van der Vel de (links) zich bewonderen, prijs winnaar in de categorie grote hoenders. Hoofdprijzen vielen ver der ten deel aan K. Meerse uit Delft (konijn), A. Kwakemaak uit Ter Aar (cavia), C. van de Sijs uit Al phen (dwerghoenders), C. Freeke uit Alphen (sierduiven) en B. Blan ken uit Boskoop (watervogels)- De dieren zijn vandaag nog te be zichtigen tot 22.30 uur, morgen duurt de show van 10.00-17.00 uur. (foto Nanno Bloupot) DRONKEN - Een onder invloed verkerende 68-jarige Leidenaar had gisteravond zoveel alcohol op dat hij op de Alkemadelaan in Ou de Wetering beide weghelften no dig had om naar huis te rijden. Het gevolg was dat hij frontaal op een tegenligger botste. De Leidenaar brak daarbij enkele ribben. Reeds in 1990 kan het Alphense be drijfsleven van de ultramoderne voorziening gebruik maken. De verwachting is echter dat slechts een handjevol Alphense onderne mingen van dat aanbod gebruik zal maken, zo heeft de PTT aan de dienst openbare werken in Alphen laten weten. Het Alphense bedrijfs leven heeft lang gepleit voor een DEN HAAG/TER AAR - Als de re classering een goed dienstverle ningsproject kan vinden van zo'n 300 uur, dan wordt dat waarschijn lijk de straf die een 49-jarige inwo ner van Ter Aar krijgt voor het mis handelen van zijn zwager. Hij sloeg zijn schoonbroer zo hard, dat de man op zijn achterhoofd viel en daardoor zo ernstig gewond raakte dat hij ter plaatse overleed. Tegen de dader werd gisteren voor de Haagse rechtbank door officier van justitie mr. Van den Broek negen maanden gevangenisstraf geëist waarvan zes voorwaardelijk. Zijn advocaat, mr. Croes, pleitte voor dienstverlening, waarmee de rechtbank aarzelend akkoord ging. Er moet dan wel een project wor den gevonden dat driehonderd uur in beslag neemt. glasvezelnet in het industriegebied Molenwetering. De te verwachte klanten van PPT-Telecommunica- tie zijn zowel daar als aan de Hoorn gevestigd. De werkzaamheden aan de tele fooncentrales in Alphen vloeien voort uit de inhaalactie van de PTT voor een ongestoord informatie verkeer in de Randstad. Het tele- Een waar familiedrama voltrok zich op de avond van de 2de mei in Ter Aar. De man zat met zijn zwa ger en later ook met zijn vriendin en zus in een café. De hele avond werd hij getreiterd en uitgeschol den door zijn schoonbroer, die hém zelfs met een stoel dreigde te slaan. Op advies van de cafévrouw verliet hij de kroeg via de achteruitgang. Hij ging naar huis, maar daar aangekomen werd de man op nieuw geconfronteerd met zijn zwager, die naast hem woont. Hij stond buiten te tieren en te razen. De Ter Aarder ging erop af om hem zijn mond te laten houden. Zijn zwager probeerde hem te slaan, maar de verdachte voorkwam dat. Hij sloeg hem daarop vol in het ge zicht, waardoor zijn schoonbroer ten val kwam en uiteindelijk over leed. foonverkeer is overbelast door de toegenomen informatiestroom vanwege het wijdverbreide com putergebruik in vooral het westen van Nederland. Een verbinding tussen de twee Alphense telefoon centrales zou de capaciteit ter plaatse vergroten. Licht is naast glas het belangrijk ste principe waarop het glasvezel net steunt. De grote steden in ons land hebben reeds de beschikking over een dergelijk communicatie systeem. Laserstralen zorgen voor de verzending van de benodigde signalen. Evenals in Alphen verbindt het glasvezelnet in beginsel alleen de openbare telefooncentrales met el kaar. Wanneer bedrijven en instel lingen ook glasvezel in hun infor matiesysteem willen opnemen, kan de kabel worden doorgetrok ken. Glasvezel is vooralsnog be perkt gebleven tot Den Haag, Rot terdam en Amsterdam. Bedrijven die over grote afstanden willen communiceren kunnen gebruik maken van satellietverbindingen. Ook zijn er directe koppelingen mogelijk tussen particuliere be drijven. Het systeem draagt niet alleen gesproken woord en data (compu tergegevens) over, maar ook stil staande en bewegende beelden. Na zeven kilometer kabel is er pas een koppeling nodig om het signaal met de snelheid van het licht ver der te dragen. Verder heeft glasve zel een zeer grote capaciteit en maakt het gebruikte materiaal eventueel afluisteren of aftappen onmogelijk. heden voor hen te scheppen om in het bezit van die apparatuur te kunnen komen. Apparatuur waar mee, bij voorbeeld, ook de lever- functie kan worden gemeten en tal van andere onderzoeken in een ommezien kunnen worden uitge voerd. Eradus beschikt over vrij uniek materiaal. Materiaal, verwacht hij, waarop statistici en epidemiologen ongetwijfeld binnen niet al te lange tijd een beroep zullen doen. Voor zichzelf wendt hij de gegevens van het onderzoek aan om zijn patiën ten te steunen in de strijd om de hy- percholesterinemie - zoals een ver hoogde cholesterolspiegel in het bloed wordt genoemd - terug te dringen. Rauwkost Daar blijft het voorlopig bij. Wat hij nu precies met die informatie aan moet weet Eradus (nog) niet. "Ik zit daar zelf ook een beetje mee. Je bent met die patiënten bezig, za delt hen met iets op dus zul je ze op de een of andere manier weer van dat paard af moeten helpen. Pa tiënten met een verhoogde choles terolspiegel geef ik een voedings advies. Zoals een schrap boter min der op de boterham, het eten van vlees beperken, niet te veel gebak, chocolade, 40+kaas en eieren. En maak de groenten eens niet met een papje aan. Ik dring bovendien aan om wat minder te roken en al cohol te drinken. Wanneer een pa tiënt die voedings- en genotmidde len vervangt door wat extra rauw kost en eens wat meer lichaamsbe weging neemt, dan slaat hij de goe de weg in. Mijn rol in het geheel is om de mensen te motiveren. Dat kan, omdat ik hun binnen een paar minuten de resultaten kan laten zien van de moeite die zij doen om wat gezonder te leven". De landelijke norm voor de hoogte van de cholesterolspiegel ALPHEN AAN DEN RIJN - De PTT begint reeds volgend jaar met de aanleg van een glasvezelnet in Alphen. Dat is vier tot vijfjaar eerder dan aanvankelijk de bedoeling was. Oorzaak van de haast bij PTT-telecommunicatie is de gebrekkige capaciteit van de tele fooncentrales in Alphen. De centrale in Ridderveld en die aan de Wilhelminalaan in oud- Alphen worden in 1989 via glasvezelkabel aan elkaar gekoppeld, waarmee de capaciteit wordt vergroot. ligt op een percentage van 6. Alles wat hier boven komt is te hoog. De schatting is dat de helft van de Ne derlandse bevolking een choleste rolgehalte in het bloed heeft dat ho ger is. Wanneer een patiënt het per centage van 6,8 overschrijdt, zeg gen de artsen: oppassen geblazen. Onderzoek heeft aangetoond dat de kans op hartaandoeningen van af 6,8 snel toeneemt. Risico Duidelijk kan worden aangege ven welke patiënten een verhoogd risico op hypercholesterinemie hebben. Mensen, bij wie in de fami lie afwijkingen aan het hart voor komen, worden als voorzorg ge prikt. De kans is groot dat bij hen een verhoogde cholesterolspiegel wordt gevonden. Eenzelfde beeld wordt eveneens aangetroffen bij patiënten die aan suikerziekte, ne- frose (ontstaat door een verstoorde nierfunctie) en myxoedeem (door een te geringe werking van de schildklier) lijden. De Alphense huisarts vindt dat patiënten met verhoogde bloeddruk op hun cho lesterolspiegel zouden moeten worden gecontroleerd. Dan, zegt hij, heb je de goede groepen te pak ken. Geruststellend zegt Eradus: "Een keer de waarde meten zegt nog niet alles. Als de patiënt bij de eerste meting aan de hoge kant zit, laat ik hem twee weken later terug komen. Ik zeg er dan nadrukkelijk bij dat hij gewoon moet blijven eten en drinken zoals hij gewend is. Wat zie je vaak na die twee weken? Inderdaad, dat de waarde wat is ge daald. De mensen gaan uit zichzelf al anders eten. Is er geen verande ring opgetreden, dan stuur ik hen naar het laboratorium om het bloed daar nog eens te laten contro leren". Controle De Alphense huisarts laat iedere patiënt die boven de waarde van 8,0 zit elke drie maanden voor con trole terugkomen. Patiënten die boven de 6,5 zitten, controleert Er adus elk half jaar. "Je kunt dit al leen doen", zegt hij, "als je de be schikking hebt over een machine zoals die bij mij staat. De patiënt hoort direct hoe de vlag er bij hangt. Ik kan ze motiveren om de eetgewoonte te veranderen of min der te gaan roken of wat meer aan lichaamsbeweging te gaan doen. Als ze voor elke bepaling naar het De Alphense huisarts Eradus bezig in zijn praktijk. De AVRO besteedt zaterdagavond aandacht aan het onderzoek van de arts. (toto Win Dijkman) VRIJDAG 27 NOV. Leiden bingo-avond m buurthuis Mor- schwijk aan de Topaaslaan, vang 20.00 uur. lezing door J.G. Fijnvandraat 'Gezag van de Bijbel', aanvang 20.00 uur in de Lokhorstkerk aan de Pieterskerkstraat. mini-folkfestival mmv Coyotes, Copjunto Yaravi. Onno Kuiper en Super Buskers in calé De Bruine Boon. Stationsstraat, aanvang 21.00 uur. concert door Henny Ravestein, viool en Joke Muller, piano, aan vang 20.15 uur in de Kapelzaal van K&O aan de Oude Vest. Leiderdorp voorstelling 'Plaza Hotel' van Neil Simon door Theater Toverlei, aanvang 20.30 uur in de Muzen- hof aan de Cor Gordijnsingel. Voorschoten rommelmarkt in het Rode Kruisgebouw aan de Anthonie van Leeuwenhoekkade, tot 20.00 uur. Warmond klaverjastoernooi van Kommu- nikatie Wanrond, aanvang 20.00 uur in het Meerpunt aan de Meer- rustlaan, informatie tel: 10904. Zoeterwoude ontvangst Sinterklaas om 19.00 uur in het Muziekcentrum de Schenkelweg, gevolgd door een rondrit door het dorp en verwelkoming op het Dorpsplein. ZATERDAG 28 NOV Leiden rommelmarkt in de Pieterskerk van 10.00 tot 17.00 uur. studiedag voor vrouwen die kennis willen maken met de theo rie van de transactionele analyse, aanvang 9.30 uur, Centrum Ex '85, Koppenhinksteeg. vogeltentoonstelling bij de v Zanger', van 10.00 i buurthuis t Spoortje n de Bernhardkade. bingo-avond in buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valkenpad, aanvang 20.15 uur. Sint Nicolaas in 'De Kopermo len', om 10.00 uur optreden van de hofkapel, vanaf 13.45 uur ont vangst in het ABN-gebouw. om 14.00 uur en prestatieloop over 5 of 10 km om 15.00 uur in het Leidse Hout kaarl- en sjoelavond bij de Christelijke Muziekvereniging Concordia, aanvang 20.00 uur in het clubgebouw aan de Lange- gracht. optreden van het muziekkorps K&G in de Stadsgehoorzaal, aan vang 20.00 uur. optreden van het Inge Bakker Combo, aanvang 21.30 uur in Art Centre Droomfabriek aan de Ou de Singel. Leiderdorp Sinterklaasfeest voor kinderen van 9 tot 12 jaar om 10.00 uur en voor kinderen van 3 tot 8 jaar om 14.00 uur, wijkcentrum Zijlkwar tier, Van der Marckstraat. Sinterklaasfeest bij manege Uethorp, sportpark De Bloemerd, 's middags. prinsenbal van de Carnavals vereniging 'De Rijnschuimers' mei bekendmaking van de nieuwe prins om 11.11 uur, aanvang 20.30 uur in wijkcentrum Zijlkwar- jazz-concert door Menno Daams Combo, aanvang 21.30 in de Hollandsche Tuyn aan de Hoofdstraat 24. i tentoonstelling van de postdui- envereniging 'De Rijnklievers', vanaf 19.00 uur in de kantine van de Touwfabrieken aan de Zijldijk.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 20