Israel: 'Ik zie nog kansen' Espanol bedwingt na AC ook Inter Milan "Mijn vrouw heeft'n verse fruitsalade voor u gemaakt." UEFA wil geen tv in De Meer Grieken doen water bij de wijn Duitse clubs doen goede zaken Optimisme bij Feyenoord ondanks teleurstellende deling Kuip-directie tevreden Van je GroenteSpecialist moetje 't hebben. DONDERDAG 26 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 DEN HAAG (SID/DPA/AFP) - De Westduitse clubs zullen waarschijnlijk ook nog volgend voorjaar goed vertegenwoordigd zijn in het UEFA-bekertoernooi. Het gunstige resultaat van Leverkusen in Rotterdam werd overtroffen in Dortmund, waar Borussia het eerste duel tegen Club Brugge afsloot met een zege van 3-0. Ook Werder Bremen won voor eigen publiek, zij het wat minder royaal; 2-1 tegen Dinamo Tblisi. Espanol verschafte zich in Milaan ook tegen Inter een prima uitgangspositie door met 1-1 gelijk te spelen. doelpunt was een klap in het ge- zicht van Inter en zijn 34.000 sup porters. De Italianen leken de wed strijd volledig onder controle te hebben. De thuisclub was na ruim in half uur aan de leiding geko- en door Serena. Inter kreeg daar- vele uitstekende kansen. Doel- an N'Kono van Espanol ontpopte zich tot de beste man van de wed strijd en voorkwam dat Inter de score kon verhogen. De supporters van Hellas Ver ona, die drie weken geleden de uit schakeling van FC Utrecht beleef- De voormalige international Mill zorgde er persoonlijk voor dat Bo russia Dortmund waarschijnlijk de kwartfinales bereikt. De 'sluip schutter' bracht zijn ploeg na der tien minuten aan de leiding, nadat de Roemeense scheidsrechter Igna de voordeelregel had toegepast en een overtreding op Kleppinger on bestraft had gelaten. Doelman Jen sen van Brugge werd in de 63e mi nuut voor de tweede keer gepas seerd door Mill. Anderbrügge maakte de blijdschap van de 50.000 toeschouwers in het uitverkochte Westfalen-stadion compleet door den, zagen hun ploeg met 3-1 verdedigingsfout van Mama- dou af te straffen. Het was een on verwachte opleving van Dort mund, dat in de Bundesliga in de voorafgaande zes wedstrijden niet had kunnen winnen. Club Brugge, nummer drie van de ranglijst in België, bood vooral in de eerste helft goed tegenspel in de harde wedstrijd, scoorde toen ook de ge lijkmaker, maar Igna constateerde buitenspel. Werder Bremen bleek in het We- van Sportul Bukarest. De laatste treffer, van de Deen Elkjaer- Larsen uit een strafschop, viel pas negen minuten voor het einde van de wedstrijd. Daarvoor hadden Fontolan (25) en Pacione (29) voor Verona en Coras (62) voor Bukarest gescoord. Honved Budapest nam tegen Pa- nathinaikos een voorsprong van 5- 0. Toch verlieten de 12.000 toe schouwers het stadion ontevreden. De Hongaren moesten in de slotfa- op de tribunes. Zij zagen wel dat Lineker zijn doelpunten-instinct langzaam aan het hervinden is. De Engelsman, topscorer van het laatste toernooi om het wereld kampioenschap, maakte twee doelpunten in de met 4-1 gewon nen wedstrijd. Ortega en Carrasco namen de overige Spaanse treffers voor hun rekening en Vasil Ruci scoorde uit een strafschop tegen. Vitoria Guimaraes kon pas na een uur zijn overwicht tegen de Tsjechoslowaakse voetballers van de staalfabriek Vitkovice reliëf ge- Spitsuur v ven. Via Kipulo (60) en Caio Junior mer, die het hoogst komt, (72) wonnen de Portugezen met 2-0. moni en Luc Beyens. PSV betreurt KNVB-besluit het doel van Club Brugge waar Frank Mill en Thomas Hei een fel luchtduel zijn verwikkeld met Serge Ki- (foto ANP) ROTTERDAM (GPD) - Manager Kees Ploegsma van PSV moest gis teravond van journalisten verne men dat de wedstrijd Nederland- Cyprus woensdagmiddag 9 decem ber niet in Eindhoven wordt over gespeeld, maar in het Ajax-stadion. „Van de KNVB heb ik tot op heden nog niets vernomen, en dat vind ik op z'n zachtst gezegd vreemd", al dus Ploegsma, die had aangeboden het EK-kwalificatieduel met steun van hoofdsponsor Philips gratis te willen organiseren. Het bestuur be taald voetbal van de KNVB legde dat aanbod gistermiddag naast zich neer, „omdat", aldus secreta ris Jan Huijbregts, „de Cyprioten ons hebben laten weten dat zy di rect na afloop huiswaarts keren en daarom zo dicht mogelijk in de buurt van Schiphol willen spelen. Een meerderheid van het bestuur heeft om die reden voor het Ajax- stadion gekozen". „Het lijkt wel alsof we hier in een ontwikkelingsgebied leven", rea- ser-stadion niet opnieuw voor een se toestaan dat de bezoekers het stunt te kunnen zorgen. Drie 1 duel i draaglijker resultaat i ken na de sensationele zege (6-2) op ven: 5-2. Saravakos verkleine de Spartak Moskou leverde de ont moeting tegen een andere oppo nent uit de Sovjetunie, Dinamo Tblisi, een krappe overwinning (2- 1) op. De voetbalavond begon erg goed voor de 21.000 toeschouwers. Neubarth bracht de koploper van de Bundesliga na drie minuten aan de leiding. Het optimisme werd nog verstevigd door een rake kop bal van Riedle in de achttiende mi nuut. Slechts twee minuten later profiteerde Sjengelija van onoplet tendheid in de Bremer verdediging en zorgde voor 2-1. De Georgische ploeg kreeg daarna steeds meer vat op het spel van Bremen, mede door een grote hoeveelheid overtredin gen. De Spaanse scheidsrechter Azpitarte gaf vijf gele kaarten aan spelers van Tblisi, één aan de West duitser Meier. Deze zal over veer tien dagen niet in actie komen om dat hij nog op de lijst van de UEFA stond. Espanol dompelde Milaan we derom in de rouw. Drie weken na dat de Catalanen te sterk waren ge bleken voor Gullit's AC Milan, ver schaften ze zich in de Italiaanse stad via een gelijkspel (1-1) tegen Inter een riant uitzicht op de kwart finales. Invaller Lauridsen zorgde voor de gunstige uitgangspositie voor de tweede club uit Barcelona. De Deen maakte tien minuten voor het einde van het duel gelijk. Het marge in de 66e en de 89e minuut. Daarvoor had Kovacs vier keer ge scoord. Fodor maakte de vijfde treffer voor Honved uit een straf schop. Het Albanese Flamurtari Vlora bleek geen publiekstrekker in Bar celona. In het Nou Camp-stadion zaten slechts 16.000 toeschouwers ATHENE (GPD/ANP) - De wed strijd Griekenland-Nederland wordt 16 december niet in het Thracische havenstadje Alexandroupolis gespeeld, zoals de Griekse voetbalbond afgelo pen maandag bepaalde, maar zeer waarschijnlijk 'ergens' in de hoofdstad Athene of in het Noordgriekse Thessaloniki. Dit heeft een woordvoerder van de Griekse voetbalbond gister avond meegedeeld, nadat het bondsbestuur zich geruime tijd in een besloten vergadering over de in eigen land fel bekritiseerde plannen had gebogen. De Grie ken blijven wel bij hun voorne men een jeugdelftal tegen Oranje in te zetten. Het gaat hierbij om een formatie van jonge belofte volle spelers onder 21 jaar. In te genstelling tot eerdere berichten zal de wedstrijd vrijwel zeker toegankelijk zijn voor het pu bliek. De kans dat het duel door de televisie wordt uitgezonden, wordt daarentegen klein geacht. Gisteren deed de voorzitter van de EPO, Sotirios Alimisis, ten overstaan van de voorzitter van de Europese Voetbalunie (UEFA), Jacques Georges, de toezegging de wedstrijd van Griekenland tegen Nederland onder „zo gunstig mogelijke om standigheden" te laten spelen. Alimisis stond aan het hoofd van een Griekse delegatie, die op ei gen initiatief naar Bern was ger eisd. De Europese Voetbalunie heeft geen bijzonderheden over het onderhoud van Georges met Alimisis verstrekt. UEFA- woordvoerder Rothenbühler be perkte zich tot de toelichting dat de toestemming van de UEFA noodzakelijk is, indien de Griekse bond het toneel van de wedstrijd wil verplaatsen. Vanmiddag maakt de EPO in detail bekend onder welke om standigheden de slotwedstrijd in groep 5 van de kwalificatieronde voor het Europees kampioen schap zal plaatsvinden. ROTTERDAM (GPD) - Tegen beter in waant Feyenoord zich nog lang niet kansloos voor de kwartfinale van de strijd om de UEFA-Cup. Waarop de hoopvolle verwachtingen zijn gebaseerd, konden de Rotterdammers gisteravond in elk geval niet duidelijk maken, want tegen een geenszins imponerend Leverkusen hield de ploeg van Rinus Israel met moeite gelijke tred: 2-2. Een uitslag die, met de uitwedstrijd in het verschiet, in het internationale voetbal geldt als een nederlaag, maar binnen de Feyenoord-gelederen heerste er na de te leurstellende vertoning in de halfvolle Kuip (bijna 27.000 kijkers) alom optimisme. Rinus Israel voerde gisteravond sen"), maar de veelbesproken mid- toonde Ribbeek zich naderhand te- het peloton 'positivo's' aan. "Le- denvelder plaatste daarop enige vreden over het afgeleverde stop- zeker geen wonder- kanttekeningen bij het beleid mij verdedigend erg is tegengeval len", keek de oefenmeester alvast schopgebied vooruit naar de confrontatie over greep Israel direct Cadeau Everton voor jarige FA LIVERPOOL (Reuter) - Everton heeft de honderjarige Engelse voetbalbond (FA) een leuk cadeau bezorgd. De club uit Liverpool won gisteravond de jubileumwedstrijd tegen Bayern München met 3-1. Al le doelpunten waren van Britse makelij. Voor slechts 13.000 toeschou wers scoorde Graeme Sharp in de 14e en 22e minuut. Nog voor de pauze maakte Mark JHughes, de spelers binnen het elftal van de van Barcelona gehuurde Britse Rotterdammers, spits, een doelpunt voor de West duitse kampioen. Tien minuten willen met Oranje voor tijd zorgde Adrian Heath voor Westduitsland, maar 3-1. verkusen o ploeg. Voor eigen publiek zullen zijn trainer. Aanvankelijk had Is- die Duitsers toch moeten komen rael Been aan Ralf Falkenmayer, en dat spelletje ligt ze niet. Daarvan de linkermiddenvelder van Lever- moeten wij profiteren. Ik zie kan- kusen, gekoppeld. Maar nadat de sen, vooral ook omdat Leverkusen Westduitser binnen twee minuten twee weken. In de woorden Feyenoord-trainer schuilt van waarheid, maar hij stapte zijn nabeschouwing tè gemakke lijk over het falen van zijn eigen formatie. Die leverde met name in defensief opzicht een brevet van onvermogen af. Neem Mario Been, toch langza- twee keer in het Rotterdamse straf- gesignaleerd, Hij vertrouw de de Falkenmayer toe aan Barendse kern (die voor de geblesseerde Molenaar speelde), terwijl Been zich met de meer centraal spelende Buncol mocht bezighouden. "Ik wil die eerste goal niet goed praten, maar iedereen bij Feye noord weet dat ik niet kan verdedi gen. Ik begrijp dan ook niet i merhand een van de gelouterde om ik vandaag als meest defensie- tal van de ve middenvelder moest spelen. Die vormgever Buncol (door Been gemakshalve Jong Oranje naar Groesbeek ROTTERDAM (ANP) - Mits de ac commodatie van de amateurclub De Treffers aan alle veiligheidsnor- zou volgend seizoen dolgraag mee- het EK in na gister avond kan Been zijn selectie hoogstwaarschijnlijk vergeten. Ook bondscoach Michels consta teerde op de tribune de kinderlijke blunder van de Feyenoorder, die zich de openingstreffer van de Pool Buncol (direct daarna met 'Bloemkool' genoemd, red.) liet mij lopen als ik in de aanval was, maar niemand van ons nam de dekking over", excuseerde de Rotterdamse publiekslieveling zich. Het is geen geheim dat Been het wel heeft gezien in de Kuip, de speelplaats waar hij al zeven sei zoenen acteert. Bij aanvang van de competitie, toen Been nog scheurde achillespees uitgevallen) goed raakte, flirtte hij met het Bei- hoogstpersoonlijk mocht aanreke nen. Joop Hiele, toch ook een routi- voldoet, wordt de jeugdinter- nier, deed even later weinig landwedstrijd Jong Oranje - Jong zijn ploeggenoot onder. Een welis- gische Standard Luik, i inwoner van Barendrecht een zéér onregelmatige prestatiecurve ver toont, is de belangstelling voor hem verflauwd. De zwarte piet schuif Been evenwel door x Bulgarije op 15 december in Groes- waar hard, maar houdbaar af- beek gespeeld. Het betreft een standsschot van Christian Schreier rael. "Hij moet me op de juiste plek wedstrijd uit de voorronden van kreeg de sluitpost slecht onder zetten. Ik moet zo dicht mogelijk het toernooi om het Europees kam- controle, waardoor Ralf Falken- pioenschap voor spelers tot 21 jaar. mayer simpel voor 0-2 kon zorgen. Rob den Bakker, de veiligheids- "Die bal ging op het laatste functionaris van de KNVB, zal de ment omhoog en daardoor moest inspectie op korte termijn in over leg met de politie voor zijn reke ning nemen. De KNVB wil, na de waste Hiele zijn handen sancties voor de bom in de Kuip bij schuld Nederland - Cyprus, niets meer aan het toeval overlaten. Mochten ook maar enige twijfels rijzen inzake de veiligheid, wordt de wedstrijd ver plaatst naar een stadion van een club uit het betaalde voetbal. ik stompen. Maar er had natuurlijk een verdediger bij moeten zijn" Schuld Mario Been daarentegen nam de tegen de voorhoede aanspelen" Die plek was gisteravond even wel vergeven aan André Hoekstra. Tijdens zijn spionagetocht door Nederland was het ook trainer Er ich Ribbeek van Leverkusen opge vallen dat 'Koko' binnen het Rot terdamse team een niet onbelang rijke functie vervult. Hij offerde derhalve verdediger Erick Seckler i de bewaking van de loop werk van zijn verdediger. Minder te spreken was de oefen- meester, die vanwege een slechte relatie met het Leverkusen-be- stuur uitkijkt naar een nieuwe club, over het slot van de eerste helft, toen de Westduitsers binnen vijf minuten de 0-2 voorsprong uit handen gaven. "Deze ploeg, die in feite zonder aanvallers speelde, heeft het goed gedaan, dat wel, maar de doelpunten van Feye noord hadden nooit gescoord mo gen worden. Dat waren onvergeef lijke fouten van de verdediging". Karakter Mario Been (hij mocht ongehin derd bij de eerste paal inkoppen) en André Hoekstra (na een door de doelman Vollborn niet gecontro leerde kopbal van Mitchell) gaven Feyenoord onverwacht weer moed, na het foutenfestival die een 0-2 achterstand tot gevolg had. "Het getuigt toch van karakter dat het elftal nog is teruggekomen", re fereerde Rinus Israel aan de inhaal race van de eerste helft. Feyenoord toonde zich inderdaad veerkrach tig, maar in de tweede helft was de thuisploeg hoegenaamd niet in beeld. Goed, Leverkusen werd op eigen helft teruggedrongen, tegen een sterke Bundesliga-club zeker een verdienste, maar de benodigde kansen werden niet gecreëerd. Zegge en schrijve één, die na vijf minuten door de verder onzichtba re Lars Elstrup werd verkwanseld. Erich Ribbeek kwam naderhand dan ook met de terechte conclusie dat "Leverkusen het in eigen huis chemisch concern Bayer, gespon- zijn fout goed die de eerste treffer van Leverkusen tot gevolg had. schuld van de eerste tegentreffer sterke, maar technisch beperkte op zich ("Mijn fout, ik wilde het op Feyenoorder. Afgezien van de 'toe- aanvallende manier oplos- vallige' gelijkmaker van Hoekstra kan afmaken. We hebben aanvallers van Feyenoord weinig kansen weggegeven. De 2-2 uitslag geeft mij vertrouwen". Het is waar schijnlijk dat Ribbeek in Lever kusen kan beschikken over de gis teravond afwezige aanvaller Tau- ber. Zeker niet van de partij zijn Bum-Cun Cha en Herbert Waas, een alom gerespecteerd aanvals- duo van de Westduitse, door het sorde club. Wellicht is de rij van geblesseer de Westduitsers reden voor het Rotterdamse optimisme, dat na de tegenvallende uitslag hoogtij vier de. "Net als tegen Aberdeen heb ben we 90 minuten de tijd om een doelpunt te maken. We hebben er ADVERTENTIE ROTTERDAM (ANP) - Het geschil tussen directeur De lümpe van het Feyenoord-stadion en de KNVB over de belangenbehartiging van de Rotterdamse voetbaltempel tij dens de behandeÜng van het be roep van de KNVB tegen de UE- FA-straf is woensdag in Rotterdam bijgelegd. "Gisteren heb ik de pleit-nota van de KNVB voor strafverminde ring van het stadion onder ogen ge kregen. De KNVB heeft de beroep scommissie van de UEFA duide lijk proberen te maken, dat de straf buiten proporties was. Er zijn in Zürich wat communicatie-stoor nissen geweest. De KNVB heeft zich voor De Kuip ingezet, dus de problemen zijn de wereld uit", ver- geerde Ploegsma geïrriteerd op die motivering. „De Cyprioten kunnen na afloop binnen vijf kwartier weer terug zijn op Schiphol en naar huis terugkeren. Maar daar schijnt nie mand bij de KNVB een boodschap aan gehad te hebben. Het maakt ons verder ook niet uit. Wij hebben in ieder geval onze goede wil ge toond, en als de bond vindt dat daar om wat voor reden dan ook niet op ingegaan moet worden, is voor ons verder de kous af. Hoewel we het op prys hadden gesteld, wanneer men ons even op de hoog te had gebracht van een en ander. We houden hier nu toch een vreem de smaak aan over. En is het maar afwachten of die is verdwenen, wanneer de KNVB eens by ons aanklopt". De UEFA heefl secretaris Jan Huijbregts gisteren laten weten dat de kans 'zeer gering' is dat de NOS een tv-reportage mag verzorgen van Nederland-Cyprus. Voorzitter Jacques Georges en algemeen-se cretaris Hans Bangerter gaven te genover Huijbregts wel toe dat de commissie van beroep van de UE FA, die vorige week vrijdag bepaal de dat er geen radio- en tv-verslag van het duel mag worden uitgezon den, daar niet de bevoegdheid voor heeft. Die bevoegdheid ligt in han den van het uitvoerend comité, dat zich belast met de kwalificatiewed strijden voor en de organisatie van het Europees kampioenschap vol gend jaar in West-Duitsland. Vol gens Georges en Bangerter zal dit comité zich echter conformeren aan het 'advies' van de commissie van beroep, en zich niet storen aan het recht op vrije nieuwsgaring. De KNVB, die het inmiddels in gediende schriftelijke verzoek van de NOS aan de UEFA steunt om alsnog beelden van de wedstrijd uit te mogen zenden, waagde gisteren zelfs een poging om via een sluip weg de beslissing ongedaan te ma ken. Jan Huijbregts: „Ik heb de UEFA voorgesteld om de revenuen van een tv-uitzending over te ma ken naar een liefdadig doel, of zelfs naar de UEFA zelf, maar ook dat bracht Georges en Bangerter niet op andere gedachten. Men bleef naar het verantwoordelijke organi satiecomité van de EK verwijzen en die heren voelen er dus blijk baar niets voor om de tv en radio toe te laten tot het Ajax-stadion". Beroep Hajduk BERN (Reuter) - De commissie van beroep van de UEFA behandelt op 18 december het protest van Haj duk Split. De Joegoslavische voet balclub heeft verweer aangetekend tegen de schorsing van twee jaar voor de Europese bekertoernooi en. De beroepszaak kwam afgelo pen vrijdag niet aan de orde we gens de langdurige behandeling van de beroepszaak van de KNVB wegens het bom-incident by Ne- derland-Cyprus. De tuchtcommissie van de Eu ropese voetbalunie nam deze maat regel doordat het duel in Split te gen Olympique Marseille was ver stoord wegens het werpen van een traangas-granaat. Meerdere sup porters raakten gewond en het duel moest een half uur worden ge staakt. De UEFA besloot tevens het stadion van Hajduk tot 31 juli 1990 te sluiten voor landenwed- strijden. Tegen De Kuip werd de zelfde sanctie getroffen. Oosting naar kwartfinales MÜNCHEN (DPA) - Menno Oost ing heeft zich geplaatst voor de kwartfinales van het Challenger- toernooi van München. De 23-jari- ge speler uit Son en Breugel won gisteren in de tweede ronde van Ri chard Matuscewksi uit de Verenig de Staten: 4-6, 6-4, 6-2. Bij een soortgelijk toernooi in Valkens- waard bereikte Oosting vorige week de finale, waarin hij werd ver slagen door de Westduitser Sacea- (foto ANP) maar eentje nodig", hield Mario Been zichzelf voor. Joop Hiele toonde zich realistischer: "Je moet natuurlijk niet het veld ingaan met de instelling van 'dat wordt niks'. Maar het zijn en blijven Duitsers, hè. Die geven nooit op. Het zal heel moeilijk worden". ROB ONDERWATER klaarde stadion-directeur De Kim- pe, die aanvankelijk, met Feye- noord-voorzitter Kerkum, ernstig betwijfelde of de voetbalbond in Zürich niet teveel voor eigen belan gen was bezig geweest. KNVB-secretaris Huijbregts be nadrukte dat de voetbalbond bin nenkort contact opneemt met de FIFA, die moet besluiten of zij de UEFA-straf voor het Feyenoord- stadion overneemt. "De UEFA heeft mij verzekerd daar bij de FI FA niet speciaal op aan te drin gen", aldus Huijbregts. De Kimpe wacht met verdere acties op de uit komst van het overleg tussen de KNVB en de FIFA dat binnenkort zal volgen. DONDERDAG 17.30-18.30 BBC 2: Snooker: vanuit Preston. 21.30-22.00 BBC 2: Top Gear Special-RAC Rally. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: American indoor soccer. 23.10-23.40 BBC 2: Snooker: vanuit Preston. 23.15-23.30 SKY: RAC Rally '87: reportage van vandaag ge reden 5e en laatste etappe. 23.30-00.30 SKY: Spaans com petitievoetbal. 23.35-00.30 SCH: American Col lege Football. 00.30-01.10 BBC 1: Snooker: vanuit Preston. VRIJDAG 13.45-14.05 SKY: RAC Rally '87: verslag van de 5e etappe van de Lombard-rally. 15.00-17.00 Did 3: Sport im Wes ten extra: tennis, Young Mas- ters-toernooi: halve finale he ren enkel. 15.15-17.00 BBC 2: Sport on Fri day: snooker vanuit Preston.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17