Pernix en Fides overtuigen 'Hiervan droom je alleen maar Toppositie basketballers Leiderdorp TOP debuteert met monsterscore: 23-23 Katwijk deldasseert Vivax: 10-5 LZ in de wolken na monsterzege op rivaal De Zijl MAANDAG 23 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 WORMER - Vorige week dag sloten de hoofdklasse-trainers kon Engel niet TOP wel een punt heeft gekost, 2 op de grote kans, 'gentlemens agreement' het spelbevriezen uit te bannen. In ben op het veld bewezen dat z het duel Groen Geel - TOP was het kunnen,, dan denk ik dat 1 eerste gevolg merkbaar, want pot pakken. Je kunt dus r frank en vrij speelde debutant TOP dat 1 ook met een 21-23 voorsprong door zijn. Maar over veertien wedstr: i eindigde op 23-23. Daarmee zet ten beide ploegen in de eerste com- petitieweek een opmerkelijk re cord, want tot dan was Fides Pacta - Samos met 21-22 het duel met de Groen Geel - TOP hoogste score. De afspraak in Zeist, onderschre ven door op één (Blauw Wit) na alle de zestien clubs, is op z'n minst op merkelijk in de topsport. „Ik den is er natuurlijk wel sprake vi nivellering. Bovendien, je hebt die afspraak niet voor niets gemaakt". Maarook zonder deze afloop was hap pening. Zelfs zonder dat er sprake zwak verdedigen, schoot als een raket omhoog. De aanloop was wat traag, na een de- kwartier pas 2-2, maar eenmaal op gang was er geen houden meer aan 13-10 stand respectabele Velocitas sterkste in streekderby tegen Fluks 2 beslissing als een poging de passé de doorbreken", aldus Jas- Halverwege per Engel, namens TOP aanwezig bereikt, op zich al in Zeist. „Het korfbal dreigde door eindscore. steeds langduriger spelbevriezen Raakte TOP in de slotfase van de enorm aan attractiviteit in te boe- eerste helft achterop, de start na de ten en daar wilden we gezamenlijk hervatting was buitengewoon iets tegen ondernemen. Ik zou sterk. Na twaalf minuten was de hartstikke bltf zijn als het ook stand weer gelijk (15-15) en snel lukt". had TOP het initiatief (17-19). De Dat deze positieve instelling voorsprong bleef tot de laatste mi nuut intact, maar een uitblinkende Frank vanhet Kaar (acht goals) redde alsnog het punt voor Groen Geel. Aan Sassenheimse zijde werd door de hele ploeg gescoord, waarbij de inbreng van Anne van der Zaag (6), Gerco Langelaan (5) en Karin Westerbeek (4) boven ge middeld was. LEIDEN - De beide Leidse overgangsklassers zijn de zaalkorfbalcompetitie met een overwinning begonnen. Pemix klopte Rapiditas met 14-9 en Fides Pacta bleef OEC in eigen huis met 9-11 de baas. De Danaïden won met 11-8 van Ons Ei bernest, maar de overige eersteklassers Fiks en Zui derkwartier moesten met een nederlaag genoegen ne men. De streekderby tussen Velocitas en Fluks werd met 6-4 door de Leiderdor pers gewonnen. Twee seizoenen geleden promo veerde Rapiditas naar de hoofd klasse en Pernix was toen de enige ploeg, die de Zutphenaren de voet dwars kon zetten. Of de 14-9 over winning van Pernix komstig verloop van het seizoen in luidt, is de vraag. Daarvoor lijkt Ra piditas toch te veel aan kracht te hebben ingeboet. Voorlopig is Per nix dit jaar wederom in de top pre sent. Al ziet coach Rob van Dort nog wel wat problemen. „De ploeg is toch wat te wisselvallig", oor deelt hij. „Vandaag hadden we de wind mee en alles ging goed, maar je moet het ook in windstille perio den kunnen maken. En wat ge beurt er als we eens tegen de wind in moeten opboksen?" Daarvan was zaterdag dus abso luut geen sprake. Na acht minuten begon Pernix aan een indrukwek kende opmars, die van 3-3 leidde naar een 10-4 stand bij rust. Daar mee was het duel in feite beslist, hoewel Rapiditas er in de slotfase zowaar nog een eindsprint uit perste. Het liep echter vast op de Leidse defensie, die de 14-9 voor sprong de laatste zeven minuten succesvol verdedigde. Voor de Per nix treffers tekenden Kees Horte- nius en Geerten Breedveld (beiden KATWIJK - De waterpoloërs van Katwijk en Vivax troffen el kaar zaterdagavond in het Kat- wijkse thuisbad de Miereweide. Voor beide ploegen stond er nog al wat op het spel. Vivax verde digde zijn riante koppositie en Katwijk had de punten hard no dig voor het bereiken van de eer ste vier om zo de promotie play offs binnen te stappen. Katwijk dat de laatste weken toch al goede resultaten behaal de bracht na een sterk gespeelde wedstrijd Vivax de eerste sei zoensnederlaag toe. Dat de zege verdiend was bewijst de 10-5 uit slag. Vivax dus weer met beide be nen op de grond. Drie parten lang kon de ploeg van Ton van der Bosch de Katwijkers bijbe nen (5-4). Toch zag Ton van der Bosch al in de derde periode de bui hangen en trachtte door zelf te water te gaan het tij alsnog te keren. De poging was echter tot mislukken gedoemd. Age Sein- stra schakelde de Oegstgeestse speler/coach volledig uit en juist in die laatste periode bracht Kat- wijk het krachtsverschil in de score tot uitdrukking. De Kat- wijkse press wierp in de laatste periode zijn vruchten af. Vivax, niet gewend aan het grote veld kon de veel fellere Katwijkers niet meer van het lijf houden. Van 5-4 werd het 10-4 voor Vi vax de eindstand op 10-5 kon be palen. Vivax blijft desondanks aan de leiding in de tweede klas se D. Doelpunten Katwijk: Hans Schaap 5, Ronald Heemrood 2, Martin Jonker 1, Arco Guyt 1 en Dirk van Duyvenbode 1. Vivax: Jack Frauenfelder 2, Jeroen Piasmeier 1, Dick Langerhorst 1 en Ton v.d. Bosch 1. DKD speelde teleurstellend gelijk tegen ZDHC. Achteraf wa ren de Leiderdorpers nog blij met één punt want de gehele wedstrijd keek men tegen een achterstand aan. Na de 5-5 had DKD nog wel enkele kansen maar die werden niet meer ver zilverd. Doelpunten: Kees v.d. Plas 3, Frank Dreef 1 en Harry van Hoven 1. WZK verspeelde in de zelfde klasse de tweede plaats door in een spannend treffen met 7-6 van concurrent Koudekerk te verlie zen. Bij de vrouwen zag het er lange tijd naar uit dat De Zijl- /LGB een verdienstelijk gelijk spel uit het water zou vissen te gen Alliance. Zo'n 10 seconden voor tijd na een onduidelijke scheidsrechterlijke beslissing kon Alliance toch nog de niet verdiende 4-5 scoren. Goals: Ma rion Rijsbergen 2, Douce Beuke ring en Marian van Veen. De vrouwen van LZ'86 keerden weer terug op het goede pad. DSZ 2 was met 7-4 het slachtof fer van de Leidse dadendrang. In een snelle met veel inzet gespeel de wedstrijd werd in het derde speldeel de basis gelegd voor de uiteindelijke 7-4 zege. Goals: Yvonne Flippo 3, Tanja Wienk 2, Esther Verkerk en Ellen Hooge- boom. DIRK KLOOS driemaal), Carla van Evert, Carla Kuipers en Lian Tieleman (allen tweemaal), alsmede Janneke Mul der en Marco van der Lucht, ver vanger voor de gebleseerde Peter Kuipers. Moeilijk „Zo'n eerste wedstrijd is toch altijd moelijk", wist Fides-coach John Tims. Zijn tevredenheid met de 9- 11 overwinning op OEC was der halve groot. De Helmondse ploeg had enige routiniers teruggehaald en het vrij stevige verweer verraste Fides toch wel enigszins. Pas na rust (5-4), Tims had zijn ploeg be zworen toch vooral het eigen spel te spelen, kon Fides afstand ne men. Van 6-4 werd het 8-6 en deze marge werd met succes verdedigd. Tims kreeg het nog wel aan de stok met scheidsrechter Theunis- sen („Die man gaf alleen maar vrije ballen"). Resultaat was dat de Haagse oefenmeester naar de bank werd verwezen, maar de volgende aanvallen wees de arbiter wel naar de stip. Robin Sommeling benutte twee strafworpen en maakte bo vendien twee veldgoals. Jeanet Smit, die de geblesseerde Bettina Sommeling verving, scoorde twee maal, terwijl ook Mieke Selier, Wil- ma Neuteboom, Nico Pikaar, René van der Vooren en Ronald van der Velden tot scoren kwamen. Schotloosheid Zuiderkwartier kreeg bij Rust Roest een kansloze 13-7 nederlaag te slikken. Het ontbrak de Leidse ploeg aan offensieve kracht en bo vendien was er sprake van leng tenadeel. Alleen Erik van Lunteren (vijf goals, waarvan twee vanaf de stip) en Wil de Wit (2) slaagden er in de Eindhovense korf te doorboren. "We liepen er als slaapwande laars bij" oordeelde coach Henny Piket over de eerste minuten van Vriendenschaar - Fiks. De Oegst- geestenaren schrokken wakker bij 5-1, maar het gat was toen echter veel de groot om nog enige winst kans te hebben: 10-6. Diederick van Veen was met twee goals top scorer bij Fiks. Met zes goals was Eric Krom hout natuurlijk de grote man bij De Danaïden - Ons Eibernest (11-8). Maar ook de twee goals van Sandra Slingerland waren van cruciaal be- lang, want direct na rust (5-5) bracht zij zo haar ploeg met 7-5 aan LEIDEN - Wat de waterpoloploeg van LZ in het afgelopen weekeinde bezielde, zal zelfs voor de ingewijden altijd wel een raadsel blijven. Tegen rivaal De Zijl/LGB is de jonge ploeg van Hans Parrel doorgaans extra gemotiveerd, maar zaterdagavond in het Vijf Meibad verbaasde de debutant in de ereklasse vriend en vijand. De aanhangers van LZ ke ken na afloop nog eens naar het nieuwe scorebord: 12-4 voor de thuisploeg. Een ongekende weelde en bovendien een verrassing van de eerste orde. Immers, sinds de fusie in '71 met Sleutelstad was er in competitieverband niet meer gewonnen van de stadgenoot. Hans Parrel is er de man niet naar om na een positief resultaat van zijn ploeg brooddronken in de 'plomp' te duiken, maar na de op vallende verrichtingen van zijn for matie was de coach niet meer te houden. Gelijktijdig met het eind signaal van het arbitrale duo Hoe pelman/Bras kwam Parrel zijn pu pillen met een ferme sprong in het water vergezellen. Aan de andere kant deed Frits Welling hetzelfde, maar dan om ge heel andere redenen. Na de afstraf fing had de Leidse trainer behoefte aan een moment voor zichzelf. Ge laten ontdeed Welling zich van zijn sportkleding en trok met gemeng de gevoelens zijn baantjes. "Hier word ik vannacht absoluut een keer wakker van", meldde de hevig teleurgestelde oefenmeester, een maal weer terug aan de rand van het bassin. "Dit is een klap die bij ons vreselijk hard zal aankomen. Een nederlaag tegen AZC calculeer je in, maar met zulke cijfers verlie zen van LZ, nee, dat was niet opge nomen in het schema". Wel had hij De Zijl voorgehou den dat LZ extra geladen in het wa ter zou verschijnen. "Heb geduld", luidde vooraf het parool. "Probeer de zone-verdediging met een zorg vuldige aanvalsopbouw te ontrafe len", raadde Welling zijn ploeg aan. De woorden waren aan dovemans oren gericht, want met een 5-0 stand na het eerste partje voor LZ speelde De Zijl een verloren wed strijden. Teleurgesteld Met de uitspraak dat "zijn team alles had geprobeerd" hield Wel ling de schijn op niet ontevreden te zijn, maar in werkelijkheid was de trainer diep teleurgesteld. Inmid dels zes wedstrijden ver inde com petitie is de Leidenaar tot de con clusie gekomen dat De Zijl "nog niet rijp is voor de top van Neder land. Het zou van hoogmoeds waanzin getuigen als ik zou blijven roepen dat wij een kampioenskan didaat zijn. Een paar maanden te rug geloofde ik er nog heilig in. De woorden van toen waren ook ge grond". Een Europa Cup-uitschakeling (tegen Duisburg) èn twee competi tie-teleurstellingen (AZC en LZ) verder hebben Welling inmiddels wijzer gemaakt. "Aan het verlies tegen AZC tilde ik niet zo zwaar. Voorafhad ik gedacht dat die ploeg het moeilijk zou krijgen, maar ge bleken is dat AZC het vertrek van Stan van Belkum goed heeft opge vangen. Ze waren vorige week te sterk voor ons. LZ is op papier min der dan de Zijl, maar die ploeg heeft ons wel op alle fronten afge troefd. Dat geeft te denken. Ik denk daarom dat wij, net als in de voorgaande jaren, ons gewoon moeten richten op de vierde plaats". Niets meer, niets minder. De conclusie van Welling is terecht, af gaande op de verrichtingen van za terdagavond. Hoewel de ploeg aan vankelijk anders wilde doen gelo ven, is De Zijl nog te zeer een for matie van pieken en dalen. Wel gold zaterdag als excuus dat Kooi- club een ongelooflijk gemotiveerd LZ tegenover zich vond. "Hiervan kun je alleen dromen", gaf top schutter Frans van de Brink nog eens aan dat LZ in het Vijf Meibad boven zichzelf was uitgestegen. LZ'86-De Zijl/LGB 12-4 (5-0,1-2, 2-0,4-2). Doelpunten LZ: Frans van de Brink 5, Wilco van der Zeeuw 3, Ruud Muusse 2, Bob Brebde 2. De Zijl: Mark van Belkum 2, Alex van Belkum en Alex Ver hoog. Scheidsrechters Hoepelman en Bras Toeschouwers 300 "Dit was een hele goede wed strijd", benadrukte Van de Brink het sterke spel nog eens. "Een overwinning ook van het collectief. Laten we hopen dat deze lijn door trekken. Want eerlijk gezegd had den we de punten hard nodig". Eigenlijk zou LZ zich diep moe ten schamen voor de huidige posi tie op de ranglijst, waar de ploeg met 4 uit 6 een bescheiden zesde positie inneemt. Vooralsnog gaat de Leidsche Zwemclub uit van handhaven in de ereklasse, maar deze talentvolle ploeg kan veel meer. Parrel kan beschikken over een mixture van talent (Bob Breb- de, Marco Mulder, René van der" Zeeuw) en ervaring (Wilco van der Zeeuw en doelman Wil Helmsing). LZ in gewone doen kan best een concurrent worden van stadgenoot De Zijl in het gevecht om de pla- y'offs. Zaterdagavond was de eerste slag voor LZ. Binnen een omme zien had de thuisploeg een 5-0 voorsprong bewerkstelligd, waar na het zevental alle schroom van zich afwierp. Waar De Zijl hevig met zichzelf overhoop lag en vrij wel alles zag mislukken, leefde LZ zich in eigen haven heerlijk uit en etaleerde zijn veelzijdigheid. Tot verbazing van iedereen. Coach Hans Parrel incluis. ROB ONDERWATER Michel van der Zeeuw Belkum. LZ toonde zich superieur tegen stadgenoot De Zijl de leiding. In tegenstelling tot de 3- 0 uit de beginfase, bleef deze marge overeind. In de laatste minuut ontglipte Crescendo de winst in het duel te gen DKV(IJ). Aangezien hierna Al- phons Cornelissen nog een treffer geannuleerd zag, bleef het bij 11- 11. Het gelijkopgaande duel, alleen even na rust was er bij 6-8 een gro ter verschil dan een punt, kreeg de uitslag die het verdiende. Carolien van Noort scoorde viermaal voor Crescendo, Wijnand Alberts drie maal. Verdediging De verdedigingen bepaalden in hoge mate het verloop van de streekderby Fluks - Velocitas, re sulterend in een magere 6-4 eind stand. Door doelpunten van Koos Passchier (2) en Thilly Vink kwa men de Noordwijkers tot driemaal toe aan de leiding. Gezien de veld- verhouding een heel vreemd score- veroop, hetgeen na rust (2-3) snel duidelijk werd. Treffers van Ine Goedegebuur, Bert van Osnabrug- gen en Toos van Poelgeest mar keerden in het eerste kwartier na de hervatting de definitieve om slag. Al kwam Fluks door Nel Hor dijk nog op 5-4, ook zonder de 6-4 van Jan Scheffers wisten de Noordwijkers zich al geklopt. Daarvoor was er gewoon te weinig diepte in hun aanvalsspel. Ons Eiland was niet opgewassen tegen SDO uit Kamerik: 8-15. Tot 4- 4 konden de Leidenaren, met Jan Boon (4) als uitblinker, bijblijven, maar halverwege was het verschil al 4-7. In de eerste vijf minuten na rust verspeelde KNS een 3-4 voor sprong aan het meer op de door braak spelende Hou Stand. Twee maal werd nog de achterstand ver kleind tot twee punten, maar toen na de 10-8 van invaller Ger Glasber gen snel 11-8 volgde, was de strijd gestreden. Halverwege de wedstrijd stond De Algemene nog met 3-7 voor op het Dordtse ODO. Aanvallend liet de Leidse ploeg het daarna echter volledig liggen en alleen topscorer Annemieke Molloy (4) kwam nog tot een treffer. Zestien seconden voor tijd viel de beslissende treffer en bleef De Algemene puntloos: 9- Kaartverkoop Winterspelen flopt in Europa CALGARY (Reuter) - De kaart verkoop voor de Olympische Win terspelen is in Europa en Azië uit gedraaid op een flop. Meer dan een derde van de plaatsbewijzen voor de „overzeese verkoop" is niet van de hand gegaan. Dit heeft de orga nisatie in Calgary krap drie maan den voor het begin van de Winter spelen bekend gemaakt. Vanuit Calgary, waar de Winter spelen op 13 februari beginnen, zijn 71.000 plaatsbewijzen naar Eu ropa en Azië gestuurd. Meer dan 25.000 kaarten zijn nog beschik baar en zullen naar verwachting niet meer worden besteld. Hiervan zijn al 11.000 stuks teruggestuurd. Het organisatiecomité hoopt op tijd inzicht te hebben in de juiste aantallen onverkochte kaarten, zo dat deze nog in eigen land aan de man kunnen worden gebracht. In Canada is de belangstelling zo groot, dat de organisatie een wachtlijst heeft moeten aanleggen. „Het wordt een moeilijke opgave het een op het ander af te stem men", verklaardè Bill Wardle, die verantwoordelijk is voor de kaart verkoop. „We zijn teleurgesteld door de cijfers. De verwachting was dat de belangstelling veel gro ter zou zyn." LEIDEN - De tiende ronde van de basket balcompetitie kende voor Leiderdorp een gunstig verloop. Door een overwinning op DSS en de nederlaag van concurrent Early Bird verwierf Leiderdorp zich een plekje aan de top van de eerste divisie. Luba ver loor de belangrijke wedstrijd tegen ASVU en moet de derde positie nu delen met de Amsterdammers. Lisse leverde een knappe prestatie door Zeemacht te verslaan. Luba raakte door de 73-62 nederlaag te gen ASVU de aansluiting met de top kwijt. Halverwege de eerste helft kwam Luba nog even op een 22-24 voorsprong, maar een pro- duktieloze periode van vijf minuten gaf AS VU de kans een gat te slaan van tien punten: 38-28. In het tweede part kwamen de Leidena ren beter in hun spel en verkleinden de mar ge tot 48-42. Opnieuw volgde echter een pe riode waarin de ploeg van coach Martin Bakhuizen niet wist te scoren. ASVU maak te daar dankbaar gebruik van en zette een verschil van zeventien punten op het bord Bakhuizen vroeg vervolgens een time-out aan en drukte zijn team op het hart om de aandacht bij het spelletje te houden. De Am sterdammers gingen namelijk veelvuldig in discussie met de scheidsrechters en dat bracht een verslapping in de concentratie van de Leidenaren teweeg. Het herstel van Luba was echter van korte duur en ASVU gaf de eindzege niet meer uit handen: 73-62. „We hebben op inzet verloren", aldus een teleurgestelde Bakhuizen. „Vorige week waren we overijverig en nu leek het wel of iedereen stroop in zijn benen had". Erik- Paul van Weeren was met 22 punten topsco rer, gevolgd door Ronald van der Geest (12) en Ben de Jong (10). „Ik ben voor het eerst deze competitie echt helemaal tevreden", meldde coach Pe ter Paulides van Leiderdorp na de ruime overwinning van zijn ploeg op DSS. In het eerste duel hadden de Leiderdorpers nog veel moeite met de hekkesluiter van de eer ste divisie, maar in de eigen hal walste de formatie van Paulides over Haarlem heen. In het begin van de strijd kon DSS nog aardig bijblijven. Leiderdorp moest even warm draaien, miste een aantal makkelijke kansen en pakte weinig aanvallende re bounds. Marcel Huybens zette zyn team in eerste instantie op het goede spoor, maar bij rust zag het er nog zeker niet naar uit dat Leiderdorp op een monsterzege afstevende: 39-27. De pauze had een verfrissend effect op de thuisploeg, die binnen twee minuten wegliep naar 47-29. Coach Bert Samson vroeg direkt een time-out aan en ondernam een poging de orde binnen de Haarlemse ge lederen te herstellen. Het mocht echter niet baten. DSS maakte fout na fout en het enige wat vooral het Leiderdorpse publiek nog hinderde, waren de gehoortergende fluit concerten van de nummer zes van Haarlem, Victor Portanger. Boris Monkhorst gaf Leiderdorp in deze fase van de strijd het goede voorbeeld. Monkhorst opereerde sterk vanonder het bord en zette DSS mede dankzij zijn 18 pun ten op een ruime achterstand: 72- 42. Met nog zeven minuten te spelen bracht Pauli des vier andere spelers in het veld. Leider dorp schakelde over op pressie-spel en de tegenstander slaagde er enkele minuten niet meer in om van eigen helft af te komen. Haarlem bezweek volledig onder die druk en moest lijdzaam toezien hoe de Leider- dorpse trein uiteindelijk zelfs de 100 pas seerde: 103-53. Boris Monkhorst (18), Henk- Jan Piket (17), Marcel Huybens en Jeroen van Veen beide 16) namen een groot deel van de produktie voor hun rekening, Lisse behaalde een knappe overwinning op Zeemacht:.85-83. Eigenlijk had Lisse in de eerste helft de zege al veilig moeten stel len. De ploeg van coach Frans Broekhof ver zuimde echter alle kansen te benutten en Zeemacht kwam er met een 41-30 achter stand bij rust nog goed vanaf. Zeemacht kwam na de spelhervatting te rug tot 50-45. Broekhof liet zijn formatie toen overschakelen op een zoneverdediging en dat wierp zijn vruchten af. Met nog drie minuten te gaan, had Lisse een voorsprong van 16 punten opgebouwd. Bijna gaf de thuisploeg de wedstrijd nog uit handen. „Het gebrek aan ervaring breekt je op zo'n moment op", wist Broekhof. Zeemacht haalde op tot 85-83, maar kon met zeven seconden te spelen het balbezit niet in scoren omzetten. Eerste klasse MSV versloeg Cangeroes in een rommeli ge wedstrijd met 86-82. Tot de vijfde minuut in de tweede helft ging de strijd volkomen gelijk op (50-50). MSV wijzigde toen het ver dedigingsconcept en Cangeroes bleef, het antwoord op deze gewijzigde taktiek gerui me tijd schuldig. De Katwijkers namen een voorsprong van twaalf punten en ondanks de chaotische slotfase kwam MSV niet meer in gevaar: 86-82. Grasshoppers boekte tegen Gunco 2 de tweede overwinning van het seizoen. Huig van der Mey legde halverwege de tweede helft de basis voor de eindzege. Grasshop pers slaagde er in de voorsprong te consoli deren en dat resulteerde in de 84-77 over winning. De rolstoelbasketballers van Leiderdorp wonnen van Arrows 2 met 36-29. De verde diging van Leiderdorp was vooral voor rust het sterke punt. De voordelige marge van twaalf punten kwam in de tweede helft niet echt in gevaar. Vrouwen De wedstrijd tussen MSV en Elementum in de promotieklasse kende een nerveuze start. MSV had moeite met het fysieke spel van Elementum en de scheidsrechters tra den hiertegen niet voldoende op. Pas laat in het duel wist MSV zich aan de greep van de tegenstander te onttrekken. Het verschil van twintig punten, dat toen was ontstaan, bleef tot het einde gehandhaafd: 71-50. Ria Bröring van der Meys was met 22 punten topscorer. Lisse leed een onverwachte nederlaag te-, gen DAS: 70-49. In de eerste helft hielden de beide ploegen elkaar aardig in evenwicht, maar na rust was DAS niet meer te stuiten. Het ontbreken van twee basisspeelsters, Mary van Nobelen en Marielle Ruigrok, be tekende voor Lisse een belangrijk gemis. Grasshoppers ondervond weinig tegen stand van degradatiekandidaat Racing Am sterdam. Na een regelmatige wedstrijd ein digde Grasshoppers met 98-46 ruimschoots aan de voordelige kant van de score rust: 50-18). Petra van den Oever (22) en Marja Schaap (19) waren het meest trefzeker voor Grasshoppers. JETSKE GOUDSMIT

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15