Mariska van Kolck en Frank Ashton: niet meer dan een gelegenheidsduo TELEVISIE TOEGELICHT Televisie is gappen en variëren TV-RUBRIEK n M r- M B H H B B B B 8 H H H B H M B L_ B B B 8 r B EL r M B H B N Hl H H e L RADIO-TV i- Sinterklaas Alle betweters die menen dat Sinterklaas niet bestaat doen er goed aan vanmiddag de televisie in te schakelen op Nederland 2. Aldaar kunnen ze getuige zijn van de aankomst van de goedhei ligman in Schoonhoven. Samen met zijn Zwarte Pieten zal hij voet aan land zetten in dit plaatsje aan de Lek. Hij wordt met open armen ontvangen door burgemeester, kinderen, ouders en Aart Staartjes. (Nederland 2, 12.00 uur). Ander nieuws De NCRV zendt onder de titel 'Ander Nieuws' al meer dan tien jaar documentaires uit over men sen die op opvallende wijze 'hun geloofsopdracht waar maken'. Vanmiddag staat pater mr. dr. W. Focke s.j. centraal. Hij houdt zich bezig met het pastoraat on der de exploitanten van kermi sattracties en circusartiesten. (Nederland 1, 17.41 uur). IN HET WEEKEINDE Toon Hermans. Naast de beelden uit dat rijke Carré-verleden toont het programma ook de dagelijk se gang van zaken in het theater. (Nederland 2, 21.15 uur). Nachtfilm De VPRO brengt als nachtfilm 'Where the green ants dream', die in 1984 werd gemaakt door de Duitse regisseur Werner Herzog. In een streek waar de aboriginals wonen, de oorspronkelijk bewo ners van Australië, gaat een mijnbouwmaatschappij op zoek naar een geschikte plaats om uranium te winnen. Omdat ze het gebied als heilige grond be schouwen-willen de aboriginals niet voor de blanken wijken. (Ne derland 2, 23.15 uur). Van Dis Dinges De NCRV heeft ook dit weer 'Dinges' weer op het pro gramma staan. In 'Dinges' geven kinderen, op hun eigen wijze, omschrijvingen van bepaalde woorden en begrippen die door een panel moeten worden gera den. Bekende figuren in dat pa nel zijn Tetske van Ossewaarde en Ted de Braak. 'Dinges' wordt gepresenteerd door Martine Bijl. (Nederland 1, 19.25 uur). Heksen De NCRV zendt onder de titel 'Heksen en bezemstelen' van avond de Walt Disney-film 'Bedknops and broomsticks' uit. De film dateert uit 1971 en kreeg destijds een Oscar voor de pre- fecte integratie van de animaties in het verhaal en de bijzondere effecten die daardoor ontstaan. Angela Lansbury (bekend uit 'Murder, she wrote') speelt de rol van Eglantine Price, die een hek- sencursus volgt en kan al aardig vliegen op haar bezemsteel. Door omstandigheden kan ze de cur sus echter niet voltooien en dat is jammer want door haar tover kunsten wilde ze Engeland red den. Ze heeft daarvoor een tover formule en een mystieke steen nodig. Die zijn te vinden in een land waar dieren over mensen re geren. (Nederland 1, 20.28 uur). Het VPRO-praatprogramma van Adriaan van Dis wordt zondag avond voor de eerste maal in dit seizoen uitgezonden. In de IJs breker (Amsterdam) ontvangt Van Dis zijn gasten. Ditmaal praat hij met Boudewijn van Houten, auteur van het boek 'Fout', met Nairn Attallah die het boek 'Women' schreef en met Wim de Bie die zijn Volkskrant- columns bundelde. (Nederland 2, 20.37 uur). Eeuw Carré De TROS besteedt vanavond aandacht aan het eeuwfeest van Carré. Han Peekei en Siebe de Steenwinkel stelden een over zicht samen van de geschiedenis van het theater aan de Amstel. In de voorbije honderd jaar was er van alles te beleven in Carré: van circussen tot muscials, van re vues tot bokswedstrijden, van Louis Davids tot Mariene Die trich en van Bette Middler tot Jonge helden VPRO's 'jonge helden' Daan en Willem Ekkel besteden zondag avond aandacht aan de volgende onderwerpen: afvallen als obses sie, kunnen jongeren ook in een mooi villa in het Gooi terecht ko men?, Ganja-reggae en Marley in de Rasta-religie, Peter en de reli- punk en L'Attentat in het shea- stadium. (Nederland 2, 22.54 uur). Capitool In het NOS-programma 'Het Ca pitool' wordt zondagmiddag ge discussieerd over het omstreden toneelstuk 'Het vuil, de stad en de dood' van R.W. Fassbinder. Aan de discussie wordt deelge nomen door H. Gelderblom (lid van de Eerste Kamer voor D66), J. Linthorst (wethouder kunstza ken in Rotterdam), A. Soeten- dorp (rabbijn) en A. Blitz (hoofd rolspeler in het stuk). (Nederland 2, 12.00 uur). Radio Rijnland Radio Rijnland Sport brengt zondagmiddag tussen 2 en 6 uur - naast uitslagen en karakteristie ken van het zaterdagvoetbal - rechtstreekse reportages van de voetbalwedstrijden Roodenburg - Quick, UDO - Docos en Lugdu- num - Voorburg, de korfbalwed strijd Danaiden - Ons Eibernest, de rugbywedstrijd Diok - De Bassets en de tafeltennisontmoe- ting BT Lifters - Avanti 2. Diogenes Diogenes, het buitenlandmagazi ne van de VPRO, vraagt zich af hoe de wereld er zal uitzien na de topontmoeting tussen Reagan en Gorbatsjov. 'Ik wou dat er in dit land wat meer glasnost was,' zegt een Amerikaanse communist uit Mineapolis in het programma Angela Lansbury (bekend als Jessica Fletcher) speelt de hoofdrol in Walt Disneys toverfilm 'Heksen en bezemstelen'. (foto gpd> BUSSUM (GPD) - Niemand kijkt meer vreemd op als een in een pop jasje gestoken opera-aria door de doorgaans aan andere kost gewen de zender Radio 3 de lucht in wordt geslingerd. Frank Ashton en Maris ka van Kolck, het gelegenheidsduo uit de stal van producer Hans van Hemert, zijn dan weer druk doende aan de kost te komen. door Dirk Willem Rosie En met succes, want 'Let your sun shine' (ofwel het beroemde du et uit George Bizets 'Parelvissers') bereikte de derde plaats op de na tionale hitparade. Voldoende aan leiding voor Van Hemert om er een hele 'popera'-elpee tegenaan te gooien. Gekoppeld Frank (in het dagelijkse leven Frans) en Mariska ogen goed en zingen leuk. Ze lijken voor elkaar voorbestemd. Toch valt er voor de liefhebbers van driestuiverroman- tiek weinig lol te beleven aan dit eenmalige duet. Ze hebben elkaar niet gevonden, zoals dat heet. Dat heeft de platenmaatschappij voor hen gedaan. Het gaat voor de via de soundmixerij gelanceerde Ashton om een aardig tussendoortje en voor de in Nederland nog onbeken de Mariska om een prima opstapje. De laatste probeert na een Duitse carrière een loopbaan in Nederland op te bouwen. 'Ik ben naar Duits land gegaan als danseres en heb ook veel theaterrolletjes aange pakt. Zo zat ik in Amadeus en My Fair Lady'. Vervolgens werd Mariska uit 350 danseressen in Wenen uitgekozen voor de hoofdrol van 'A Chorus Li ne' en kreeg ze een uitnodiging van het ZDF voor een optreden met vijf speciaal voor haar geschreven lied jes in de Roland-Kaisershow. 'Zo'n debuut kun je je helemaal niet voorstellen! Natuurlijk heb ik het met beide handen aangeno men. De band van die show heb ik naar Rudi Carrell gestuurd en die nam mij toen aan voor zijn show met 24 miljoen kijkers'. Na een Duits Songfestivalavon- tuur (Mariska nam deel aan de voorronde) kwam ze naar Neder land voor een schnabbel bij Marco Bakker en een 'edelfiguratie' in 'Zeg 'ns AAA'. Mariska: 'Ik had op een gegeven moment wel met veel grote namen gewerkt, maar nog geen eigen re pertoire. Terwijl Phonogram voor mij zocht naar een leuk stuk voor een aankomende zangartieste was Dit was een belangrijke week voor de Nederlandse subcultuur: 'Say ah' werd donderdagavond van 21.00 tot 21.30 uur voor het eerst op Super Channel uitge zonden: 'Zeg 'ns AAA' dus, met Engelse ondertitels. Gratis En gelse les voor onze middelbare scholieren, die tot nu toe genoe gen moesten nemen met Neder landse ondertitels bij Engelse dialogen, maar hun studie nu ook 'the other way round' kun nen voortzetten. Alexander Pola en Chiem van Houweninge, de scheppers van 'Zeg 'ns AAA', zullen zich na tuurlijk pas echt au serieux ge nomen voelen als Super Channel het Nederlands zou indubben met lipsynchroon Engels, en het uiteindelijke ideaal is uiteraard dat de Engelsen of Amerikanen zich helemaal zouden losrukken van Manfred de Graaf, Sjoukje Hooymaayer, John Leddy en Carry Tefsen door de serie op nieuw, maar dan op z'n Ameri kaans of Engels, op basis van de oorspronkelijke scripts te 'rema ken'. Dat is indertijd gebeurd met de succesvolle Engelse serie .'Till Death Do Us Part' van Johnny Speight, die in 1971 werd omge bouwd tot de Amerikaanse serie 'All in the Family' met Archie Bunker, die weer een veel groter succes werd dan de oorspronke lijke serie. Eenzelfde verameri kanisering onderging de Engelse serie 'Steptoe and Son' van het schrijversduo Ray Galton en Alan Simpson. Jaap van de Mer- we kreeg in 1963 de opdracht van de NCRV daar een Nederlandse serie van te maken, en daarin slaagde hij, met Rien van Nunen en Piet Römer in de hoofdrollen, met vlag en wimpel. In 1971 kregen de Amerikanen de geest (of beter gezegd: Nor- man Lear, die ook de producer^ was van 'All in the Family'), zij herschiepen dezelfde 'Steptoe and Son' in de zeer succesvolle Amerikaanse serie 'Sanford and So»' met een zwarte bezetting, die we ook in Nederland te zien hebben gekregen, overigens met minder succes als ik mij goed herinner. Maar goed, zover is het nog lang niet met 'Say ah', al zou het mij niet verbazen als het ooit nog eens zover komt, omdat er blijk baar nog steeds een grote be hoefte bestaat aan de 'situation comedy'. Kijk maar naar onze aankopen op dat gebied: Cosby Show, De Baas in Huis, Vliegende Dokters, Alf, Family Ties, Throb, Mijn dochter en Ik... Het moet toch verleidelijk zijn voor de buitenlandse televisie om gebruik te kunnen maken van al die scripts die kant en klaar van 'Say ah' gereed liggen, en alleen maar van een Engels of Amerikaans accent voorzien hoeven te worden! Het wordt im mers met het jaar moeilijker om iets nieuws te verzinnen. De Amerikaanse Garry-Shand- lingshow, die bij ons door de VPRO en in Engeland op BBC-2 wordt uitgezonden, is zoiets nieuws: een comedyserie waarin Garry Shandling zich tussen de bedrijven door tot het publiek wendt, zijn medespelers aan het publiek voorstelt, op een wat lij zige toon en met een zachtzinni ge vorm van humor die weinig Amerikaans aandoet maar door zijn eigenzinnigheid tussen al het apdere uitspringt. Hoe moeilijk het is iets nieuws te verzinnen voor tv (televisiema ken is gappen en variëren), be wijst Ron Brandsteders nieuwe Honeymoonquiz. Noem mij één onderdeel van deze show dat u niet al eerder, soms in een iets andere gedaante, in een soortge lijk programma gezien hebt en ik zal u uitroepen tot de Ontdekker van het Jaar! Prille bruidsparen... dat is een variatie van enkele maanden op Fred Osters komende bruidspa ren. Raden welk antwoord de man (of de vrouw) heeft gegeven op de vraag van Ron. Bijvoor beeld: wat is het laatste wat je doet voor het slapen gaan? Twee van de drie prille bruiden zeiden tandenpoetsen. Ron vond dat niet romantisch, had iets opwin dendere verwacht van jonggelie ven, wat mij een beetje van hem verbaast, want wie de moderne technieken van het seksleven kent zal tandenpoetsen als laat ste handeling voor het slapen gaan niet gauw als saai en bur gerlijk interpreteren- In een bootje zitten en bij elke foutief beantwoorde vraag diep er in het water komen te liggen, tot het bootje zinkt. Het zijn alle maal variaties^op vroegere sho wonderdelen, zoals ook het laat ste onderdeel, met die wankele toren van Pisa. Een en al variatie. Niet dat ik dat zo'n schande vind, want het is een feit dat langza merhand alles wel bedacht is en dat het al een hele kunst is om een bestaand spelletje nog te va lk heb donderdagavond bij voorbeeld met heel veel plezier op BBC 2 naar 'Call my 'oluff ge keken. Het ene panel geeft drie omschrijvingen van een onbe kend woord, het andere panel moet raden welke omschrijving de juiste is. O, maar dat kennen we toch! Natuurlijk. We zullen dat indertijd ongetwijfeld gegapt hebben van de Engelse of Ameri kaanse televisie. Hoe lang 'Call my bluff al wordt uitgezonden weet ik niet, maar als je er de goeie, leuke mensen voor hebt kun je er eeuwig mee doorgaan zonder dat het vervelend wordt. En dat geldt voor alles. Frans op zoek naar een zangeres, want 'Let your sun shine' lag al op de plank. Toen heeft de platen maatschappij gezegd: laten we eens kijken of die twee bij elkaar passen. Ik leerde Frans pas kennen bij het promotiegesprek, twee da gen voordat de single moest uitko men. Dat ging echt van: oh, hallo, ben jij dus Frans, en hup, de single was al klaar!' Frans bestrijdt dat het Parelvis sers-project is opgezet omdat zijn solocarrière in het slop zou zijn ge raakt. 'Nee, het is andersom gegaan. Hans van Hemert liep al twee jaar met dat idee rond. Een duet, waar van hij zeker wist dat het zou gaan scoren. Ik kreeg Hans op een gege ven moment als nieuwe producer en nadat we eerst van het idee wa ren afgedwaald heeft hij net zo lang voet bij stuk gehouden tot we het hadden uitgevoerd. En hij kreeg gewoon gelijk'. Mariska en Frank zijn niet bang dat ze door het Top 40-succes van de single voorgoed tot duo zijn ge? bombardeerd. Mariska: 'Aanvankelijk zouden we alleen 'Let your sun shine' doen. Maar dat werd zo'n dikke hit dat we wel verder moesten gaan. Dat betekent niet dat we aan elkaar vast zitten. Het publiek is door het succes van de single om meer gaan vragen en dan kom je het tegemoet met een elpee en met optredens. Het zou stijlloos zijn om er dan ge lijk mee te stoppen. Maar het is één project. Als dat afgelopen is gaan we weer uit elkaar. Mijn stijl ligt bij Pat Benatar en Frans komt ook uit een andere genre. Dus je moet wel uitkijken dat je niet je leven lang aan popoperette blijft hangen. Je moet tevoren een eindstreep bepa len. Andere kom je niet meer uit el kaar en word je een tweede Frank en Mirella'. Zakenman als hij is voegt Frans eraan toe dat ze op verzoek in het land wel te boeken zijn als duo. Het maakt hem ook niet zoveel uit welk genre hij onderhanden neemt. 'Ik zit niet zo vast aan een be paald type muziek als Mariska. Ik denk eigenlijk alleen maar in hits, Als ze morgen zouden komen met een goed Nederlands stuk en het is echt hitgevoelig zou ik het ook doen. Zo denk ik erover'. Frank Ashton durft dan ook geen voorspelling te doen over het, verloop van zijn carrière na het pro ject met Mariska. 'Als ik dat eens wist! We hopen natuurlijk allebei dat we weer sco ren als we solo verder gaan, maar dat weet je nooit. Het gaat zo snel allemaal'. Mariska: „Er komen 120 singles per week uit en wat wordt er een hit? Alles wat je uitbrengt is een ri sico en je hebt mazzel als je de Top 40 binnenkomt". Het geesteskind van George Bi- zet heeft Frans en Mariska veel werk bezorgd. De samenwerking gaat volgens Frans prima. 'Mariska is lekker spontaan en het klikt perfect tussen ons. Dat is wel belangrijk, want voor hetzelfde geld zit je met een secreet opge scheept'. Frank Ashton beschouwt zijn en tree in de showbusiness via Hennie Huismans Soundmix-show nog steeds als de ideale vliegende start. 'Ik zing al 26 jaar en heb op aller lei manieren geprobeerd aan de bak te komen. Ik werkte in nacht clubs en kroegen. In Amsterdam heb ik vier jaar gewerkt in de club waar Manke Nelis zat. Maar het probleem is om met een nummer in Hilversum door te dringen. Nou, om de Soundmix kon men niet heen. Daar keken weet ik hoeveel miljoen mensen naar'. Tournee Sting RIO DE JANEIRO (Rtr) - De Britse popzanger Sting gaat volgend jaar op tournee om reclame te maken voor het werk van de organisatie voor de mensenrechten Amnesty International. „Martelen is een ziekte waarmee de gehele wereld is geïnfecteerd en waar wij van af; moeten komen", aldus de vroegere zanger van de popgroep Police. „Zolang er wordt gemarteld, kan ik niet gelukkig zijn". Kryptogram 2 3 - s |j iö 11 i7~ 13 14 jk iT~ 16 L_ 10 X 19 10 21 25 25 X jk. jk x 5 27 28 •v X x Tg JU Horizontaal: 1. Kleverig re creatieoord voor tandart sen. 6. Desondanks is er ein deloos wind. 10. Cursus voor dierenverzorgers. 11. Rusten, ver van uw eigen bed of in uw eigen bed, maar dan niet op werkda gen. 12. Je voelt het ook niet lang. 13. Met "te" stel je het voor. 15. IJzeren Hein van lang geleden. 17. De vorige wist deze niet van zichzelf. 19. Die komen vaak bij 1 hor. op bezoek. 21. Hiermee probeer je je door 4 heen te werken. 22. Bij het meeste hiervan heb je iets uit 19 no dig. 24. Eigenaars van een tankstation. 27. Lekkere vo gelhuidjes waar 'ie net niet bij kan. 28. Zit er een versnapering op een hout je? 29. Dat wordt niets, zo te zien. 30. De prik van een netel? Verticaal: 1. Wat een kleintje! 2. Het voortbren gen van een verplaatst open lichaamsdeel. 3. Deze staat in Frankrijk niet achter na maak voor dit hout. 4. Fan tastische vertellingen. 5. Katoen van inboorlingen? 7. Militaire hoop! 8. Dat dier moet weg en D er in, want zo praat hij teveel. 9. Bols ver werkt een vogel tot een an dere vogel. 14. Met insecten rekenende vogel. 16. Kort en klein. 18. Nieuwe brede paden in plaats van wegge deelten? 20. Als je met een pil een roes krijgt, geeft dat een opschudding als je hier mee ook de wind nog moet afleiden op je dak. 21. Als 'ie in hout zit, moet 'ie niet hui len. 23. De geloofsbelijdenis van een docter die iets mist. 25. In de mond maar zonder hart doe je het uit de mond. 26. Ook de drank tenslotte. Oplossing B B HBO 0 a El OHaBHiUQ QHEHamaa IQ 0 3012 EJEICa O bho sum a b aam 0 a 3 000313000 000000001000 000 0000 0 0 U013 Q 0 0 0000000 0 B 0 00D 0 O 0OB0 0130 000013000000 O0000000 0 0 B 0130 O 0 300 S0O O 0130 0013 0 13 00000013 001300013 IQ 0 B 300 O 0 De prijs van 25,- werd toegekend aan mevr. C. Visser-Veldhoen, Lo- rentzkade 75, 2313 GE Leiden. De prijs wordt de winnares toe gezonden. Oplossingen onder vermelding van "Puzzel" voor donderdag op briefkaart of in enveloppe zenden aan redactie Leidsch Dagblad, Postbus 54, 2300 AB Leiden. Radio 1 na 18 uur TROS: 18.06 Coulissen. NOS: 19.02 NOS Jazz Platform. 20.02 Langs de lijn. 22.02 Metro's music. 23.07 Met het oog op morgen. Radio 2 na 18 uur KRO: 18.03 Echo. 18.15 Levenslief en levensleed. 19.00-7.00 Zie Ra- Radio 3 na 18 uur NOS: 18.03 De Avondspits. NCRV: 19.02 Koploper. 20.03 Harro de Jonge met om 20.03 Elpee Pop Special: Simple minds; 21.02 Elpee Pop; 22.02 Country Style. 23.02- 24.00 Late date KRO: 20.00 Nws. 20.02 KRO-Klas- siek op zaterdagavonrnd, met om 20.02 Middeleeuwse liederen; 22.00 22.00 Orgelrubriek; 22.20 Laudate. 23.00-24.00 KRO-Litarair Radio 5 na 18 uur EO: 18.10 Kayen Rasja (Er is hoop). 18.25 lyi Haberler (Goed nieuws). NOS: 16.40 Arabisch pro gramma. NOS: 19.00 progr. voor buitenl. werknemers. EO: 20.30 Laat ons de rustdag wijden. 21.14 Metterdaad hulpverlening. 21.15 OMROEP RIJNLAND 12.00-13.00 Hindostaans/Suri- naams programma 13.00-15.00 Noordwijk Lokaal 15.00-19.00 Vandaag de dag op zaterdag 19.00-20.00 Voorhout Lokaal Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. KRO 7.02 Ontbijtshow. 7.53 Ter overwe ging. EO. 8.05 Groot Nieuws. VOO. 9.02 VERONICA Sport. TROS: 10.02 Wegwezen. VARA: 11.02 VARA Radio 1 zondageditie. (11.30 Nws.overz.) 12.02 Ophef en vertier. NCRV: 13.05 Hier en nu. NOS 14.02 Langs de lijn. Radio 1 na 18 uur VPRO: 18.05 Het Spoor. AVRO 19.02 Leuterkoek en zandgebak. 19.10 Kees Brusse leest voor. 19.30 De hersengymnastiek. 20.02 Toppers van toen. 21.02 Play il again...22.02 Vermogen zonder grenzen, hoorspel. NOS: 23.0GMet het oog op morgen. TROS: 0.02 De nachtwacht. 4.02 Aflossing van de nachtwacht. 5.02-7.00 Krieken mei Adje Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. VARA 8.02 Vroege Vogels. 10.02 Tony van Verre ontmoet Hans van Mier- lo. AVRO: 10.30 Duyscotheek. 12.02 AVRO-Magazine. 14.02 Ne derlands op AVRO 2.15.02 Pim Ja cobs met hits uit de jaren 50.16.30 Kom 'ns langs in Des Indes. Radio 2 na 18 uur 18.02 Swing low. 19.00-07.00 Zie Radio 1 Radio 3 voor 18 uur NOS; Elk heel uur nieuws. KRO 8.02 Hurrie-up. 9.02 Zin in pop 10.02 De wakkere wereld. 12.02 KRO-Miniparade. 13.02 Het wees huis van de Hits. 15.02 Tijd vooi Toen. 16,02 KRO's Zalige Liefdes- lijn. Radio 3 na 18 uur 18.02 KRO's Hitweek. 19.02 Pop- eye. 20.02 Radio Thuisland. 21.02 De krijsende tafel. 22.02-00.00 Op Slag van Maandag Radio 4 voor 18 uur NOS: 8.00 Nws. 8.02 H vier. 9.00 Musica Religiosa en Profana. 9.55 Progr.overz. KRO: 10.00 Eucharis tieviering. NOS: 11.00 Für El.se. 13.00 Nieuws. 13.02 Opera Mati nee. 14.00 Onder de groene linde. 14.15 Concert op de zondagmid dag: Rotterdams Philharmonisch Orkest met viool. (14.50-15.05 Pra ten over muziek). 16.30 Diskotabel. Radio 4 na 18 uur 18.00 Nieuws 18.02 Musica Nova. TROS: 19.00 Continu klassiek. 20.00 Nws. 20.02 Specialiteiten la carte. 22.00 Kamerconcert: Orlan- Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. NCRV: 9.02 Woord op zondag. 9.30 Te Deum Laudamus. NOS: 9.55 Waterstan den. IKON: 10.00 Verhalen vooraf. 10.10 Kerkdienst. 10.58 Wilde gan zen. 11.00 De andere wereld var zondagmorgen. NOS: 12.00 Nws. VOO: 12.05 Het zwarte gat. (NOS: 13.00 Nws.) 14.00 Radio Romanti ca. NOS: 16.55 Mededelingen en schippersberichten. IKON: 17.00 Kerkdienst. 17.58 Wilde ganzen. Radio 5 na 18 uur (NOS: 18.00 Nws). 18.10 Mensen. 18.25 Liturgie en kerkmuziek. IOS: 18.40 Nederl. progr. NOS: 19.00 Progr. voor buitenl. werknemers. 19.20 Suara Maluku 19.55 Tambu 20.30 Zorg en Hoop. 21.20 NOS Cultuur Special. 22.00 Dichter bij de dichter. 22.10 Jazz uit het histo risch archief. 22.40-23.00 Hobby- scoop LOKALE OMROEP ALPHEN 20.00-21.00 'Alphens Nieuw- smagazine 21.00-22.00 Sportcarrousel OMROEP RUNLAND 12.00-13.00 Noordwijkerhout Lokaal 13.00-14.00 Lisse Lokaal 14.00-18.00 Sport 20.00-22.00 Tijdmachine MAANDAG Radio 1 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Hier en nu. 7.15 Het levende woord. 7.22 Lichte muziek. (NOS: 7.30 Nws.) 7.33 Hier en nu. 8.32 Maandagmorgen Magazine. 12.05 Boer en tuinder. 12.30 Nieuwsover zicht Hier en nu. 12.32 Over kopen gesproken. 12.50 Moment. NOS: 12.56 Mededelingen voor land- en Radio 2 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. TROS: 7.02 Een goede morgen met Ron Club. 10,03 Od Volle Toeren. 11.03 TROS Radio Karavaan. 12.03 An- dré van Duin. 13.06 TROS Aktua. 13.15 Tijd voor Tetske. 14.03 Sche- veningen cabaret gala 1987. EO: 15.03 Met muziek het hele land door. 16.03 Open huis. 16.58 EO- Metterdaad Hulpverlening. EO: 17.03 Ronduit radiokrant Radio 3 voor 18 uur NOS: Elk heel uur nieuws. AVRO: 7.03 De baas van de week. 9.03 Ar beidsvitaminen. 12.03 Hollands Glorie. 14.03 Toppop Radio. 16.03 Toppop Twintig Radio 4 voor 18 uur KRO: 7.00 Nws. 7.02 Aubade. (8.00 Nws). 9.00 Daar word ik stil van. 10.00 KRO-Klassiek op maan dagmorgen. 11.50 Over muziek. 12.00 Van twaalf tot twee klassiek. 13.50 Over Kunst en Kuituur. 14.00 KRO-Klassiek op maandagmiddag: Patience, operette van Gilbert Sullivan. 16.00 In antwoord op uw schrijven klassiek. 16.40 KRO-üte- rair: over poëzie. VARA: 17.00 Klassieke muziek. Radio 5 voor 18 uur NOS: 9.00 Nws. 9.02 NOS Sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Kruiswerk. VARA: 10.00 Factor 5. 11.00 Bericht van en over ouderen. HUM.VERBOND: 12.05 Het voor deel van de twijfel. NOS: 13.00 Nws. VARA: 13.10 Bericht van bui ten. AVRO: 14.00 Moet je horen. 14.05 De smeltkroes. 14.25 Pop muziek. 14.45 Chips die je niet kunt eten. 15.00 Bericht uit het konink rijk. NOS: 16.30 NOS Kindermaga zine. 17.00 Wat een taal. 17.30Nos Cultuurmagazine. NOS: 17.55 Me dedelingen en schippersberichten RADIO WEST 7.15-8.00 ochtendmagazine, met nieuws, aktualiteiten, weers- berichten en verkeersinformatie. 12.00-13.00 Lunch-uur, met nwsoverzicht, progr.aank., ser- vicerubr., weerber., verkeersinf., land- en tuinbouwinf., de kwis Hebbes en de voorstelling van de

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 42