'Plannen Brinkman Deze week geen voorstelling stuk Fassbinder ver onder de maat' Museum moet sluiten Exposities Concerten KIJK-UIT Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 KUNST PAGINA 23 Scherpe kritiek kunstwereld Onderscheiding voor Prentenkabinet DEN HAAG- Geïnteresseerd bekijkt prins Bernhard één van de werken op de tentoonstelling Dutch Photography: een foto die jaren geleden van hem werd genomen. De expositie, die in het Provinciehuis in Den Haag wordt gehoudenis gistermiddag geopend. Bij deze gelegenheid werd de eerste Dunhill Distinction, een onderscheiding op het gebied van de foto grafie, toegekend aan het Prentenkabinet van de Leidse Universiteit. De Stichting Dutch Photography wil deze prijs. o.m. bestaande uit een geld bedrag van vijftienduizend guldenjaarlijks bestemmen voor een foto graaf of een instelling, die zich verdienstelijk heeft gemaakt voor de Ne derlandse fotografie in de ruimste zin. Prins Bernhard werd na de opening van de expositie rondgeleid door een bestuurslid van de Stichting Dutch Photography. (foto anp) Soetendorp naar besloten voorstelling ROTTERDAM (ANP) - Er komt de ze week geen openbare voorstel ling meer van het omstreden to neelstuk ,Hel vuil, de stad en de dood' van R.W. Fassbinder. De de legatie van joodse organisaties en de delegatie van het theater De Lantaren, waar het stuk zou wor den opgevoerd, de Amsterdamse Theaterschool en de leerlingen van deze school die het stuk zouden op voeren, hebben daarover gister middag overeenstemming bereikt. Directeur Paul Sonke en rabbijn A. Soetendorp hebben dat na afloop van het beraad meegedeeld. Zij meldden ook dat er zaterdag één besloten voorstelling zal wor den gegeven die alleen zal worden bijgewoond door mensen van de school on andere betrokkenen als mede vertegenwoordigers van joodse organisaties en kerken. De kaarten worden gelijkelijk over beide groepen verdeeld. Na afloop zal een eveneens besloten discus sie worden gevoerd. Na zaterdag zal de Theater school, volgens directeur Sonke, een beslissing nemen over wat er verder met het toneelstuk gaat ge beuren. Het is volgens hem niet uit gesloten dat het alsnog tot openba re voorstellingen komt. „Het is een open kwestie", aldus Sonke. Rab bijn Soetendorp zei met dit com promis te hebben ingestemd om dat „men rekening heeft gehouden met onze bezwaren". De regisseur van het toneelstuk. Theaterschool-student Johan Doe sburg, zei gistermiddag zich wel te kunnen vinden in het compromis. „Mijn intentie is natuurlijk een openbare voorstelling, maar met wat nu bereikt is, heb ik op dit mo ment vrede. Het wordt opgevoerd en dan kan er over gediscussieerd worden", zo zei hij. Eerder op de dag, gedurende een schorsing van het overleg tussen de joodse organisaties enerzijds en de theatermakers anderzijds, was Doesburg voor het eerst sinds twee weken publiekelijk ingegaan op zijn beweegredenen om het stuk te willen opvoeren. Terwijl de tegenstanders beto gen dat ,Het vuil. de stad en de dood! antisemitische trekken ver toont, heeft het stuk volgens Does burg juist een tegenover gestelde boodschap. „De werking van het fascisme wordt erin uitgebeeld." Volgens de regisseur was de Rot terdamse officier van justitie mr. C. Lo-Sin-Sjoe, die belast is met het onderzoek naar de eventuele straf baarheid van de opvoering en dins dag de generale repetitie bijwoon de. Rabbijn Soetendorp stelt daarte genover dat het niet uitgesloten is, in geval de school na zaterdag als nog tot een openbare voorstelling besluit, dat de partijen „weer net zo tegenover elkaar komen te staan als woensdagavond". Hij stelde dat het zijns inziens „schier onmoge lijk" is het stuk zo te interpreteren dat het geen antisemitische strek king krijgt. De organisator van de joodse de monstraties van woensdagavond, R. Vos, zei in een reactie „heel erg opgelucht en blij" te zijn. Uit het compromis blijkt volgens hem dat „er nog redelijkheid en recht is in Nederland". De Rotterdamse wethouder Lin thorst (kunstzaken), die eerder de ze week zei de opvoering noch te willen noch te kunnen verbieden, liet donderdag weten „respect te hebben" voor het compromis. De mensen die kaartjes hadden gekocht voor de nu afgelaste open bare uitvoeringen van het toneel stuk (van donderdag tot en met za terdag) kunnen volgens een woord voerder van het theater De Lanta ren hun geld terugkrijgen. De voor stellingen waren volgens hem bij na uitverkocht. UTRECHT (ANP) - Ondanks protestacties van kunstenaars gaat het Mu seum voor Hedendaagse Kunst in Utrecht dicht. De Utrechtse gemeente raad is gisteravond met 25 stemmen vóór en zeventien tegen akkoord ge gaan met de voorstellen van b en w om het museum in januari 1990 op te laten gaan in het veel grotere Centraal Museum in de Domstad. Sluiting van het museum is noodzakelijk omdat de gemeente Utrecht wegens geldnood de komende twee jaar in totaal acht ton op de musea moet bezuinigen. B en w hielden donderdag tegenstanders van sluiten voor dat ook in de nieuwe opzet het eigen karakter van de collectie be waard blijft en dat ook jonge beeldende kunstenaars de mogelijkheid houden om in het Centraal Museum hun werk te exposeren. In theater De Lantaarn in Rotterdam ontmoetten vertegenwoordigers van de joodse gemeenschap en de spelers van het toneelstuk 'Het vuil, de stad en de dood' elkaar. Rabbijn A. Soetendorp (met baard) schudde tijdens de ontmoeting de hand van een van zijn gesprekspartners. (foto an pi DEN HAAG (ANP) - Organisaties uit de kunstwereld hebben giste ren tijdens een hoorzitting in de Tweede Kamer scherpe kritiek ge leverd op het beleidsplan van mi nister Brinkman (cultuur) voor de komende vijf jaar. De Kunsten bond FNV riep de Kamer op er geen genoegen mee te nemen. De minister doet in zijn plan - be doeld om een samenhangende vi sie te geven op het beleid in de ver schillende kunstsectoren - voor stellen voor een verdeling van sub sidiegeld over de diverse takken van kunst en de spreiding van het kunstaanbod over het land. Volgens de Kunstenbond is het plan niet - zoals afgesproken - een verdere invulling en uitwerking van bestaand beleid, maar wordt opnieuw het snoeimes gehanteerd. De bond meent dat op de schep pende en uitvoerende kunsten zo'n vijftien miljoen gulden wordt be zuinigd, waardoor er 300 banen verdwijnen. 'Vooral de symfonie orkesten en toneelgezelschappen moeten bloeden', aldus de FNV- kunstenaars. De bond noemt het absoluut a- sociaal dat zeer vele kunstenaars gedwongen worden ontslagen: 'De minister pleegt met zijn voorstel len een frontale aanval op de kwali teit en de rechtspositie van indivi duele kunstenaars. Verschuiving van geld ten gunste van de Rand stad is onaanvaardbaar'. De Federatie van Kunstenaars verenigingen meent dat de minis ter nauwelijks inhoudelijke voor stellen doet en alleen met een fi nanciële paragraaf is gekomen. Volgens de Federatie kiest Brink man in feite voor een 'sterfhuiscon structie' door alleen de financieel aantrekkelijke kunstvormen onder zijn hoede te nemen en de rest af te stoten. De Vereniging van Nederlandse Orkesten vindt dat het plan op hoofddoelstellingen uitglijdt: 'Wat overblijft is weinig meer dan een bundel ongefundeerde intuïties, waarin niet zelden de waan van de dag richtsnoer is geweest". De voorstellen komen volgens de ver eniging neer op vermindering van het symfonisch aanbod met een kwart en buiten de Randstad zelfs met de helft. Een sociale paragraaf wordt node gemist. Het Directie-overleg Dansgezel schappen heeft ook ernstige ver wijten: 'Brinkman wekt met een flink aantal financiële trucs de in druk dat het ballet meer geld krijgt'. De gezelschappen zien van een desastreuze aantasting van de pluriformiteit in het aanbod in het verschiet. Ook uit deze hoek kwam kritiek op de 'schrijnende' arbeids voorwaarden in de kunstsector. De toneelgezelschappen noem den het onbegrijpelijk dat amper twee jaar nadat een nieuw toneel- bestel is opgezet dit alweer ingrij pende wijzigingen ondergaat. De Vereniging van Letterkundigen vroeg de Kamerleden bij de behan deling van Brinkmans plan aan dacht te schenken aan de positie van auteurs en vertalers, die urgent verbetering nodig heeft. Het Frysk Orkest en het Noorde lijk Filharmonisch Orkest hebben gisteren samen een protestconcert gegeven in het Muziektheater in Den Haag. Op de dag dat een hoor zitting werd gehouden over de plannen van minister Brinkman om de beide orkesten op te heffen en één nieuw .kleiner' orkest te for meren brachten de gezelschappen werk van Mahler, Dvorak en Ravel ten gehore. De orkesten waren voor de gele genheid uitgebreid met vioolspeel ster Emmy Verhey. Uit het noor den waren ongeveer 1.200 fans overgekomen. Ruim 600 mensen uit andere delen van het land be zochten het gratis concert. De treinkaartjes waren voor rekening van de orkesten. Er waren vijf tot zes Kamerleden aanwezig. De kos ten van de hele manifestatie voor de orkesten bedroegen ongeveer 30.000 gulden. AMSTELVEEN- Josep hine van Gasteren vier de gisteravond tijdens de première van 'Mijn zuster en ik' in het Cul tureel Centrum in Am stelveen haar gouden to neeljubileum. De actrice werd bij deze gelegen heid benoemd Lot Offi cier in de Orde van Oranje-Nassau. De hoge onderscheiding werd haar uitgereikt door mi nister Brinkman. Stra lend nam Josephine van Gasteren de gelukwen sen van de minister in ontvangst. (foto anp» Leiden Drie vrouwen hebben in het pand Caeciliastraat 18 een ingericht. De ex- posanten zijn: Els de Haas (aquarel len), Edith Smit (associaties met touw) en Ina Versteeg (grafiek en aquarellen). De expositie duurt tot 6 januari a.s. Elke maandag- en dins dagmiddag geopend van 13.00 tot Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Scilderijen zoeken sponsers VI'; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie: Vijf eeuwen mode di. t/m za. 10-16 uur •LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, schilderijen, grafiek en zeefdrukken op textiel van Marina Strumphler; t/m 18/12; ma. t/m vr. 10-22 uur. Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a. Sylvia Borreman, tekeningen; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkera- rniek; wo. vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Stelling - Lange Mare 65, zeef drukken en schilderijen van de Leid se kunstenaars Annie Goddijn en Trees Klijn, t/m 27/11; wo. t/m za. van Galerie Denise Stephan, Bakkersteeg 18-20, Arthur Stam gemengde techn. Rien Jansen schilderijen, vr. za. en zo. van 13.30-17.30 uur, tot 20 dec Galerie Fotomania, Koppenhink- steeg 6, Fons Brasser met sculpturen en tekeningen; t/m 12/12; woe. t/m za. van 13-17. Art Center 'Droomfabriek' - Oude Singel 56, Ria Neuteboom met aqua rellen van voornamelijk bloem-stille- vens tot 17/12; ma. t/m za. 10-24 uur, zo. 11-24 uur. ARS Studio - Pieterskerkgracht 9, kunstmarkt: tekeningen, aquarellen, pastels, etsen, olieverven en kera miek, verkoop door Ars-leden; 21 en 22 nov.; beid dagen van 11-17 uur. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt 35, tekeningen, grafiek en sculptuur van Stefan Buys, t/m 5/12; woe. en za. van 14-17 uur, do. 19-21 uur. Cultureel Centrum Burcht', Burg- steeg 14, Frans Mossou prenten en ob jecten van 1968 tot heden; tot 21/11; 'De Bange Duivel' - Rijndijkstraat 4, acrylschilderijen van Kees Passchier en Jolanda Prinsen, tot 20/12; do. 13- 17 en 19.30-22 uur, za. en zo. 13-17 uur. Antiquariaat van Paddenburg - Dief- steeg 14, Japanse prenten, van 21/11 t/m 14/1; woe. t/m vr. 13-18 uur, do. 19- 21 uur, za. 12-17 uur. Alphen Rijnkade elf - Rijnkade 11, kleuretsen van Willy Belinfante, gouaches van Hendrik Jan Visser en schilderijen en etsen van Laetitia de Haas van t/m 31/12; di. t/m za. 10-17.30 uur en vr. 10- 21 uur; Lucie Meulendijks etsen en Aquarel- zeefdruk op linnen. Nell Heins vogels langs de waterkant, di. t/m za. 10-17 uur, vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, sieraden en kleinplastieken van Lian- ne Werneke, kleur etsen van Theo Hoogewerf, tekeningen van Elbert Ploos van Amstel en etsen en aquarel- Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Ate lier Mabe, gouaches; ma. t/m vr. 9-17 technieken, t/m 13/12. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve wo. na 14 uur. Eethuis-café 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek, bkzonder drukwerk, ma. woe.vr. 14.00-17-00 uur en van 19.00- 21.00 uur, do. en za van 10.00-12.30 Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, Bart Filet met zeefdrukken en aquarellen (gemengde techniek), t/m 22/11; vr., za. en zo. 14-17 uur Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur, za 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, in de werkkamer die de kleuren geel-grijs- zwart heeft exposeren een twintigtal kunstenaars, t/m eind nov. Voorschoten Voorschotense Kunstkring, Voor straat 12, Verbeelding, t/m 29/11; woe. t/m zo. 14-17 uur. Wassenaar Galerie Ja - Molenweg 6, Joop en Alexandra met tapijten en beschilder de zijden shawls, tevens afscheids-ex- positie van 30 kunstenaars, t/m 22/11; dag. 11-17 uur, do. en vr. ook van 19-21 Klassiek De Leidse operettevereniging Cres cendo geeft zaterdagavond in de Stadsgehoorzaal een uitvoering van 'Das Dreimaderlhaus'. De uitvoering staat onder leiding van Wim van Strien. Aanvang 20.00 uur. (Zondag middag is er een herhaling, speciaal voor de bejaarden. Aanvang 14.00 Het Bachkoor Holland onder leiding van Charles de Wolff geeft vanavond in de Hartebrugkerk een uitvoering van Rachmaninovs Vesper-concert Solisten zijn de alt Annelies Ekeler en de tenor Kees Draaijer. Vooraf speelt Charles de Wolff op het orgel een ko raal van Bach, waarna het koor het motet 'Singet dem Herrn en neues Lied. eveneens van Bach, ten gehore zal brengen. Aanvang 20.15 uur. De pianist Alwin Bar geeft vanavond in de Kapelzaal het eerste concert uit een door K&O georganiseerde Chop- in-cyclus.Op de programma saan o.m. de vier Scherzi. de Sonate nr. 1, de Ta rantella opus 43, een Nocturne en een Prelude. Aanvang 20.15 uur. Het Leids Kamerorkest, dat een kwart eeuw bestaat, geeft vanavond, samen met het gemengd koor Sancta Maria, een (gratis) concert in de Grote of St. Jeroenkerk in Noordwijk Bin nen. Het programma vermeldt o.m. de Symphonie Concertante voor viool-altviool en orkest van Mozart, het concert voor clavecymbel en or kest van Bach en enkele werken voor koor en orkest. Aanvang 20.00 uur. De pianist Ronald Brautigam ver zorgt zondagochtend in de Stadsge hoorzaal het koffieconcert van K&O Hij zal werken vertolken van Haydn (Sonate in C gr.t.). Heller (Variaties over een thema van Ludwig van Beet hoven, opus 130, Mozart (Rondo in a kl KV 511) en Beethoven (Apassio- nata). Aanvang 11.30 uur. Ronald Brautigam, zondagochtend in de Stadsgehoorzaal. De christelijke oratoriumvereniging Ex Animo geeft zaterdagavond een uitvoering in de Lokhoc^tkerk. Op het programma staat de Messe Solen- leen Steenvoort (alt). Jan de Vries (te nor), Henk Post (bas), Paula Bogers (piano) en Wim van der Reijden (har monium). Aanvang 20.30 uur Een combinatie van fluit en gitaar valt maandagavond te beluisteren in de Kapelzaal van K&O. De uitvoeren den zijn Marco Kreiken (gitaar) en Marieke van der Horst (fluit). Er zul len werken worden uitgevoerd van o.a. Ravel, Poulenc en Castelnuovo- Tedesco. Aanvang 20.15 uur. De cellise Saskia Boon en de pianist Lodewijk Collete treden woensdag avond bij K&O op. Ze zullen compo sities vertolken van Debussy. Pou lenc en Fauré. Aanvang 20 15 uur. Oude muziek zal op woensdagavond worden verklankt in de Taffehzaal van het Rijksmuseum van Oudheden. Daar treedt op het Locke Consort, be staande uit Udbhava Wilson Meyer (barokviool). Mimi Mitchell (barok- viool), Susanne Braumann (viola da gamba) en Fred Jacobs (theorbe). Het programma bestaat uit zeventiende- eeuwse muziek voor strijkers. Er zul len werken van o.a. Purcell, Locke, Pachelbel en Corelli worden uitge voerd. Aanvang 20.15 uur. Het lunchconcert op donderdagmid dag bij K&O wordt verzorgd door de Oostenrijkse pianise Ingrid Ranftl. Ze zal werken vertolken van Faure, Ra- vel en Prokovjev. Aanvang 12.45 uur. Pop Een 'delicatesse voor het oor'. Zo wordt het mondharmonicaspel van Mare Ibelings genoemd. Hij is de zan ger van de Rock. Rythm Blues band 'Bad to the Bone', die vrijdag avond een concert geeft in het jonge rencentrum Magnifiosi in Lisse. De formatie speelt veel eigen composi-, ties en pretendeert uniek covermate riaal te brengen. Waard om eens te gaan kijken. De zaal aan de Ruishorn- laan 31 in Lisse gaat om 21.00 uur open. Toegang 3 en 5 gulden. Uit café De Tregter zullen op zater dagavond de welluidende klanken droppelen van de Leidse formatie 'Whyisshe'. Deze lieden maken eigen tijdse pop en hebben Leiden en om geving reeds aangestoken met hun enthousiast gespeelde muziek. Aanvang: 20.00 uur. Toegang gratis. In het LVC op vrijdagavond treedt op de wave-band Quite Simple, een for matie die ruim twee jaar geleden is ontstaan. 'Quite Simple' wordt een 'nieuwe belofte' genoemd. Goed: be loofd is beloofd. Aanvang: 23.00 uur. Ook muziek van buiten de grenzen in het LVC deze keer. De reggaeforma- tie Black Roots treedt er zaterdag avond op. Vorig jaar werd het optre den afgelast, dus grijp je kans. Aan vang: 23.00 uur. Het Joincentrum is zaterdagavond de gastheer van de Rotterdamse forma tie 'Trio Cor Witjes'. Deze voormalige straatzangers uit Rotjeknor hebben naast hits als die van Prince en Sam Philips ook onvervalste tranentrek kers als 'Ventje waar is je glimlach ge bleven' op het repertoire staan. Aanvang van het concert: 22.30 uur. Het Joincentrum is gelegen aan de Weteringkade 2 in Noordwijk. Folkmuziek komt ook aan bod deze week. Op 22 november treden in De Waag drie groepen op, te weten: 'Ou wejan Makkers', de 'Opalino's' en 'Trefoil'. Op deze avond zullen opna men worden gemaakt voor een LP die ter gelegenheid van de Lakenfeesten in 1988 verschijnt. Het publiek wordt verzocht flink mee te klappen. De genres die te beluisteren zijn: Engelse en Ierse kroeg- en zeemansliedjes en dertiger jaren swing. Aanvang: 22.00 Jazz Voor de jazz in Leiden wordt deze week onder andere gezorgd door de Contraband van Willem van Manen, die is uitgenodigd door Hot House. Deze big band, bestaande uit Toon de Gouw (trompet), Louise Lanzing (trompet), Ad Gruter (trompet), Wil lem van Manen (trombone). Hans Sparla (trombone), Hans Visser (trombone), Theo Jörgensmann (kla rinet), Rutger van Otterloo (altsax), Ron van Rossum (piano), Hein Offer- mans (bas) en Martin van Duynhoven (drums) treedt zaterdagvond om 21.30 uur op in het Waaggebouw. Veel ei gen componeer- en arrangeerwerk op deze avond. In de Droomfabriek zaterdagavond de bekende 'Hot Club de France' met gitaarmuziek a la Django Reinhard. Toegang gratis. De avond begint om 21.30 uur. Het optreden van de Hot Club maakt deel uit van een reeks exotische optredens die door de Droomfabriek zijn georganiseerd. Leidse Schouwburg vr 20, 20.15 uur; Toneelgroep Thea ter met: Les Liaisons Dangereuses met Diane Lensink, Gees Linnebank, Lettie Oosthoek'en Odette Nabbe. za 21, 20.15 uur; Chr. Toneelgroep 'De Timdelerclub' met: Zo gek nog ma 23, 20.15 uur; New Triad Thea tre Company met: Blithe Spirit, en- gels gesproken. di 24, Theaterkollektief Malpertuis met: De Getemde Feeks, Ger Portael als Katharina de feeks, Wim Danc- kaert als Petruehio. woe 25, 20.15 uur; Amstel Toneel met: Mooie Babbel, regie Joost Prin- LAK-Theater wo 25, do 26, 20.30 uur; Southern Comfort met: 'Verboden Productie' met Debbie Korper en Edward Mon- Microtheater Imperium vr 20. za 21. 21.00 uur, zo 22. 14.30 uur; 'Café In den Ouden Billenburcht' door Theatergroep Imperium. Bulthuis; tevens 'Niemandsland'1 Harold Pinter met o.a. Willem Wagter, Rob van Rijn. Circustheater vr 20, 20.15 uur; optreden van de pia nist Stephane Grappeli. zo 22, 20.15 uur; tv-opnamen van Ca baret Gala. ma 23, 20.15 uur; Cosi-Stefanescu Dansa Compagnie met 'Ontwaken van de mensheid' van Marinel Stefa- nescu op muziek van Stravinski, Smetana en Enescu. wo 25, 20.15 uur; optreden van Ber- dien Stenberg Ork Diligentia vr 20,20.15 uur; Stagedoor Festivalor kest olv Patricio Wang en Chileense muziekgroep Quilapayün: Dialecto de Pajaros. za 21, 20.15 uur; Toneelvereniging Oud Haagse Brandweer speelt: 'Alles in tweevoud', regie Ab Hattink. zo 22,11.30 uur; Else Krijgsman en Iet Wielick, piano, Debussy-programma; 14.30 uur; Roemeens Panfluitfestijn met ensemble van Nicolae Pirvu en Damian Luca. di 24, 12.45-13.30 uur; Muziek- en Dansgroep Pandora met 'Noisy neighbours'. do 26, 20.15 uur; Cabaret Dubbel en Dwars met 'De Vogelaar'. Koninklijke Schouwburg vr 20, za 21, ma 23, di 24, wo 25, 20.15 uur; Haagse Comcdie met 'Elvire Jou vet 40' van Brigitte Jaques met Ton Lutz, Rick Nicolet e.a. zo 22, 14.00 en 20.15 uur. Haagse Co- medie met 'Een bijzondere dag' van Ettore Scola, met o.a Trins Snijders. Willem Nijholt en Kees Coolen. do 26, 20.15 uur; Seth Gaaikema Muziektheater vr 20, za 21, 20.15 uur; Residentie Or kest olv Alain Lombard, mmv Lau rens Cantorij, koor Rotterdams Con servatorium, werk van Janacek en Ravel. ma 23, 20.00 uur; Robert Groslot (pia no) en het Kamerorkest Walter Proost, werk van Mozart, Beethoven en Mendelssohn. wo 25, 20.15 uur; Kamermuziek door leden van het Residentie Orkest met werk van Schubert en Brahms, wo 25, do 26, 20.15 uur; Nederlands Danstheater met nieuw ballet van Ohad Naharin op muziek van Jon Hassell 'L'Histoire du Soldat' en 'No vember'. do 26, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Hans Vonk, mmv Francois René Duchable, piano. Nederlands Congresgebouw vr 20, za 21. zo 22, 20.15 uur; Musical 'Max Havelaar' van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bokkinga met o.a Lucie de Lange, Jeróme Reehuis en Paul i Gorcum. Meel, tenor en Henk Smit, banton, werk van Debussy en Mozart, zo 22, 20.15 uur; BBC Welsh Sympho- di 24, 20.15 uur; Schönberg Ensem ble, ASKO Ensemble olv Reinbert de Leeuw mmv Rosemary Hardy, so praan. werk van Orban, Kurtég, Lige- ti en Dallapicola. 25, do 26, 20.15 uur; Concertge- ly, Liszt en Bartók. C.C. Amstelveen vr 20, za 21,20.15 uur; zo 22.14.00 uur; Up With People, 'Time for the music', di 24, 20.15 uur; Introdans, 'Carmina Burana' Wubbe/Orff, 'Mutabilita' Lin- kens/Sallinen en een nieuw ballet van Ballet van Vlaanderen "Me and my girl', van Noel Gay, L.Arthur Rose. Douglas Furber. choreografie-Yen Stolk. Muziektheater vr 20, wo 25,20.00 uur; De Nederland se Opera met 'Don Pasquale' van Do nizetti, mmv Nederlands Philharmo- nisch Orkest olv Bruno Campanella, met Henk Smit, Christina Barbaux za 21, do 26,20.15 uur; zo 22,14.00 uur; Het Nationale Ballet 'Vier letzte Lie- der', 'Diamonds' en een nieuw ballet van Van Schayk/Bartók, mmv Neder lands Balletorkest en Yong Hee-Kim, sopraan. Nieuwe de la Martheater dag. (beh.ma.) 20.15 uur. zo alleen 14.00 uur; 'De fantast' van Herb Gard ner met Johnny Kraaykamp sr. Do nald Jones e.a., regie John van der Rest. vr 20. za 21. do 26, 20.15 uur, zo 22. 14.00 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Edward U' van Janine Brogt naar Christopher Marlowe, regie Jan Rit- di 24, woe 25,20.15 uur; Theatergezel schap Globe met 'Turandot' van Carlo Gozzi, regie-Giancarlo Cobelli. Carré dag (beh. ma) 20.15 uur, zo ook 13.00 uur; 'Revue 100 jaar Carré' mét André van Duin en Frans van Dusschoten, choreografie: Brian Rogers Concertgebouw za 21, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Antal Dorüti, mmv Sheri Greenawald, sopraan, Nico van der eert 'Jeans', show met muziek dans in de jaren '50/'60 stijl, zo 22, 20.15 uur; Doelen Jazzclub: Pasadena Roof Orchestra, do 26, 20.15 uur; Rotterdams Philhar- monisch Orkest olv Esa Pekka Sa- lonn, mmv Peter Donohoe (piano), en Tristan Murail (onder martenot), met werk van Messiaen. Luxor-rheater vr 20, za 21, 20.15 uur; 'Bly zyn', one- man-show van Henk Elsink. di 24, wo 25, do 26, 20.15 uur; musical 'Nonsens' van Dan Coggin, met Nelly Fnjda, Josine van Dalsum, Sylvia de Leur, Milly Scott en Nelleke Burg. Theater Zuidplein di 24,20.15 uur; voorstelling Werkcen trum Dans, met o.a. Martha Clarke, Ton Simons en Marta Renzi. wo 25, 20.15 uur; komische theater voorstelling 'Going Places' door Pi geon Drop Comedy Company.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23