Zilveren surprise Theo Meijer 'Training is de basis' STTV KNWU alleen voor wielrenners Fifty-fifty Westduits onderonsje Staatssecretaris Dees op de bres voor Oranje Irene de Kok prolongeert wereldtitel judo VRIJDAG 20 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 1? Fietscross en toerfietsen vallen af Karin Westerbeek kan korfbal nog niet missen SASSENHEIM - Nog geen twee weken geleden raakte ze geblesseerd tijdens een oefen wedstrijd. „Twee weken staat ervoor, kreeg ik te horen", vertelt Karin Westerbeek met af grijzen in haar stem. „Dat kon dus gewoon niet, want dan zou ik die eerste wedstrijd in de hoofdklasse missen. Ik vroeg daarom of het ook tien dagen kon worden. Het leek die dok ter niet verstandig, maar ik ben toch na een week weer begonnen. Hoge schoenen en dub bele tape. Het doet nog wel zeer, maar dat hou je nog wel even". Het is korfbalster Karin Westerbeek ten voeten uit. Zaterdagmiddag om drie uur is ze natuurlijk weer van de partij als TOP in Wormer in haar debuut maakt in de hoofdklasse. Karin Westerbeek: „Ik vond het echt niet leuk' Die gedrevenheid komt welhaast onwaarschijnlijk voor, wanneer ze van haar allereerste ervaringen met de korfbalsport vertelt. Tien jaar oud was Karin Westerbeek, toen nog Karin Baak, toen ze bij TOP begon. „Na een jaar was ik er al weer vanaf. Da's helemaal niets voor mij, dacht ik. Ik vond het echt niet leuk. Ik had toen het gevoel alsof ik als enige hard aan het lopen Tijdens de eerste jaren op de middelbare school kwam ze via vriendinnen opnieuw in contact met korfbal. Ditmaal waren de er varingen aanmerkelijk positiever, al bleven de jeugdselecties Al en geruime tijd ook J1 buiten haar be reik. De verrassing was daarom ook bijzonder groot toen ze in 1980 hoorde, dat trainer Ruud van der Horst een plaats voor haar had in geruimd in het eerste team. „Ik kwam terug van vakantie en toen vertelde iemand me, dat ik in het eerste stond. Samen met Stella van der Zaag. Daar geloofde ik he lemaal niets van, ik was nooit een ster. Karin met haar oogkleppen op, die loopt maar te stieren... Hele maal perplex, maar het was echt „We hebben dat eerste"*seizoen ontzettend veel geleerd. Ik speelde met Jan Willem Simmelink en Wil- ma Kuhn. Wilma altijd rustig en met inzicht en ik als jonge hond, die alles nog moest leren. In de mi cro stonden we in het tweede, in een hele zware klasse. Het was echt knokken en ik werd overal met mijn neus bovenop gedrukt". Het jaar daarop beleefde ze on- der René Versloot, thans coach bij De Danaïden, haar grote door braak. Zo stond het tenminste ver meld in het boek, dat de Amster dammer kreeg aangeboden toen hij na een seizoen om persoonlijke redenen al weer moest vertrekken. „Ik was me daar zelf nooit zo van bewust, maar ik kreeg van die man zoveel zelfvertrouwen. Hij prees me de hemel in, of het nu waar was of niet. Ik ging door hem gewoon het veld in met het idee „ik kan het, het gaat hartstikke lekker". Hij Protest Peper ROTTERDAM (ANP) - Burge meester Peper van Rotterdam heeft er gisteren bij de Europese voetbalbond UEFA op aangedron gen af te zien van uitsluiting van het Feyenoord-stadion in Rotter dam voor wedstrijden van het Ne derlands elftal tot 31 juli 1990. Zo als bekend vormt deze maatregel onderdeel van de straf die de UE FA heeft opgelegd naar aanleiding van het bom-incident in de Rotter damse Kuip tijdens de op 28 okto ber gespeelde interland tussen Ne derland en Cyprus. Peper acht de maatregel onver antwoord en vindt dat hierdoor „de deur voor identieke acties als tij dens de wedstrijd Nederland-Cyp- rus wagenwijd wordt opengezet". Uitsluiting van het Feyenoord-sta dion is een onbegaanbare weg voor de oplossing van wat ook een Eu ropese voetbalprobleem is, aldus Peper, die zelf zijn medewerking onthield, toen er sprake was dat de Finale van de Europa Cup II naar Nederland zou komen. heeft me echt een zet in de goede richting gegeven" vertelt ze en thousiast over Versloot. Zelfvertrouwen Dat geloof in eigen kunnen is bij Karin Westerbeek altijd heel be langrijk geweest. „Als ik mij niet zeker voel, gaat het mis. In die kampioenswedstrijd tegen Alba tros (zaalseizoen 1985/86 BvG) kreeg ik de eerste minuut een bal om mijn oren. Ik was de hele wed strijd kapot. Maar dit jaar tegen Fortuna ving ik in het begin een paar ballen af tegen Ariënne van Leeuwen. Dan gaat het bij mij ook de hele wedstrijd goed". Juist dat jaar na de doorbraak stapte ze er niettemin een seizoen tussenuit. „Ik ging trouwen, ik kon een studie voor notarisklerk begin nen", somt ze haar beweegredenen op „En René ging weg. Ik vond dat ik aan mijn toekomst moest denken. Er zijn wel heel wat traan tjes gevallen". „Het had toch ook met het korf bal in de eerste klasse te maken, het zag er niet naar uit dat er iets gi gantisch ging gebeuren. Hetzelfde jaar stopte ook Anne van der Zaag, maar het grote verschil was, dat ik dat jaar met trillende benen langs de lijn stond en hij niet. Ik kon er gewoon helemaal niet tegen. Met Koninginnedag kwam ik kijken en ik had natuurlijk helemaal geen spullen bij mij. Er viel bij TOP een dame uit, er was geen reserve en toen heb ik haar kleren maar aan getrokken en ben mee gaan spelen. Ik miste direct een doorloopbal", Smaakmaker in het Oranje-kamp was evenwel halfzwaargewicht (tot 95 kilo) Theo Meijer. De 22-jarige Amersfoorter kegelde tot ieders verbazihg de ene na de andere te genstander van de mat, onder wie de olympisch kampioen Ha uit Ko rea en werd pas in de finale tot de orde geroepen door de Japanner Hitoshi Sugai, die daarmee zijn we reldtitel prolongeerde. Een paar jaar eerder dan de insi ders verwachtten heeft de talent volle Meijer zich bij de wereldtop gemeld. De Europees kampioen bij de junioren van 1985 trof het in de eerste twee jaar als senior aanvan kelijk niet. Bij EK's stuitte hij steeds in een vroeg stadium op het Belgische judowonder Robert van der Walle, op dit WK wegens een hernia-operatie niet van de partij. staat haar nog haarscherp voor de geest. Dat „gigantische" gebeurde ech ter een jaar later al onder de inspi rerende leiding van Hans Oele. Na jarenlang in de eerste klasse te heb ben rondgezeuld stootte TOP door naar de landelijke competitie. „Het eerste jaar was ik er nog niet bij. Ik heb nog de laatste negen minuten meegespeeld bij Meervogels, de kampioenswedstrijd. Toen maakte Jacquelien Winter die winnende goal". „Daarna kwamen we in een klas se, waar techniek meer speelt. We waren de underdog, we gingen freewheelend die promotieklasse in. We wonnen steeds weer. Alle factoren bij elkaar: een gunstige klasse, een steeds beter ingespeel de ploeg, Hans Oele langs de lijn, wat enorm scheelde. En vooral een steeds beter schot, één van TOP's sterkste punten". In de veldcompetitie daverde TOP via overgangsklasse door naar de hoofdklasse en in de zaal bleken de Sassenheimers eveneens niet meer te stuiten. Twee kampioen schappen op rij brachten Oele c.s. ook hier naar de hoogste klasse. Zal het de ploeg, inmiddels onder trainer Jasper Engel, in de zaal even goed vergaan als op het veld, waar halverwege het seizoen de derde plaats wordt ingenomen? „Je kunt geen vergelijking trek ken tussen veld en zaal. De zaal is veel directer. Op het veld kun je je een kleine misstap permitteren, in de zaal ben je direct de sigaar. Maar we hebben een goede ploeg. Als het schot is zoals het zijn kan, hou den we wel twee ploegen onder Tot overmaat van ramp sukkelde Meijer afgelopen jaar met een me niscusblessure, die operatief ingrij pen noodzakelijk maakte. Gemotiveerd „Die vroege uitschakelingen op EK's, die knieblessure, het zijn za ken die je aan het twijfelen bren gen als je de ambitie hebt om het in deze sport ver te schoppen", aldus Meijer. „Maar ik ben mentaal sterk en heb me, nadat ik hersteld was van de operatie, met nog meer overgave op het judo gestort. In dit WK heb ik me vooral vastgebeten, omdat ik me kon kwalificeren voor de Olympische Spelen van Seoul (wat hij realiseerde, red). Ik was honderd procent gemotiveerd en geestelijk en lichamelijk topFit. Het is alleen jammer dat het geen goud is geworden. Ik draaide verkeerd mee met Sugai en toen kwam die voetveeg. Hij is te sterk om die ach terstand zomaar even in te lopen. Hoewel ik blij ben met zilver, is de afloop van het toernooi toch enigs zins een anti-climax". De bondscoach bij de mannen, Chris de Korte, heeft Meijer (twee dejaars student op het CIOS) al zes jaar onder zijn hoede. „Toen ik des tijds juniorencoach was bij de ju- dobond zag ik in Meijer al de kam pioen van de toekomst. Voor top sport heeft hij het talent en de juis te mentaliteit. Dat bewees hij in 1985 door Europees kampioen bij de junioren te worden. Ik had ge dacht dat het nog een jaar of vier zou duren voordat hij bij de senio ren op zou kunnen gaan voor goud. Maar het kan geen kwaad dat Meij er nu al als een komeet omhoog is geschoten. Hij was ondanks zijn leeftijd toe aan succes". Tijdens de trainingsstage van de nationale ploeg in Japan, die als JUDO WK ESSEN Vrouwen boven 72 kg, finale: Fenglian Gao (Chi) verslaat Regma Sigmund (WDI), ippon. 1Gao (Chi), 2. Sigmund (WDI), 3. Angelique Se- riese (Ned) en Castro Gomez (VSt), 5. Santini (Pue) en Motta (Ita). Tot 72 kg, finale: Irene de Kok (Ned) verslaat In- grid Berghmans (Bel), beslissing. 1. De Kok (Ned). 2. Berghmans (Bel), 3. Classen (WDI) en Yoko Tanabe (Jap), 5. Avril Bray (GBr) en laetitia Meignan (Fra). Mannen tot 95 kg: 1. Sugai (Jap). 2. Meijer (Ned), 3. Miguel (Bra) en Hyoung Joo Ha (Zkr), 5. Meiling (WDI) en Salgado (Cub). Boven 95 kg, finale: Grigori Veritsjev (Sov) ver slaat Mohamed Ali Rashwan (Egy), beslissing. 1. Veritsjev (Sov), 2. Rashwan (Egy), 3. Plate (WDI) en Guoqing Xu (Chi). 5. Zaprianov (Bul) en Dubovsky (Hon). Schot Daarmee stipt Karin Westerbeek een gevoelig punt aan. Want juist aan het afstandschot, het grote wa pen van de Sassenheimers, bleek in de voorbereiding nog het één en ander te mankeren. „We hebben te weinig getraind en te veel oefen wedstrijden gespeeld", ziet Wester beek als voornaamste oorzaak. „Ook de LD-cup paste helemaal niet in de voorbereiding. Ploegen die daar spelen willen gewoon van je winnen. Vooral in het zaalsei zoen ben je blessuregevoeliger, ik heb het in de wedstrijd tegen Blauw Wit zelf ondervonden. Door mijn blessure heb ik het toernooi SCOREBORD WIELRENNEN ZESDAAGSE VAN GENT Stand na gisteravond: 1. Roman Hermann/Stan Tourne (Lie/Bel) 106 pnt, 2. Hans -Henrik Oer- sted/Pierangelo Bincoletto (Den/lta) 102 pnt, op één ronde: 3. Danny Clark/Etienne de Wilde (Aus- /Bel) 164 pnt, 4. Rene Pijnen/Anthony Doyle (Ned/Gbr) 61 pnt, op twee ronden: 5. Bernard Vallet/Laurent Biondi (Fra) 65 pnt, op vijf ronden: 6. Romain Coster- mans/Tom Sawyer (Bel/Aus) 120 pnt, 7. Daniel Gisiger/Daniel Wyder (Zwi) 28 pnt TENNIS VALKENSWAARD Enkelspel, tweede ronde: Petr Korda (Tsj) Ri chard Matuszewski (VSt) 6-1, 6-4, Jan Willem Lodder (Ned) Alexander Volkov (Sov) 7-6 (7-3), zelf niet kunnen zien, maar ik hoor de dat het superslecht was". „En waar kwam het door: het schot. Dat kwam volgens mij door dat we niet trainden. In principe ligt de basis in de training, daar krijg je het gevoel voor het mandje. Dat moetje daarna in de wedstrijd, met een tegenstander tegenover je, ook zien te krijgen. Dat geldt voor al voor mij. Mijn schot moet beter worden, het is mijn zwakke punt. Dat betekent veel trainen, probe ren in de micro toch iets extra's te doen. Frank Nijenhuis zegt wel eens tegen me: „Als je een goed schot hebt, ben je vooreen verdedi ger niet te houden'". BRAM VAN GENT 6-4, Eduardo Masso (Arg) - Peter Lindgren (Zwe) 6-1, 6-4, Lloyd Bourne (Vst) Andrej Olkovski (Sov) 6-3,1 -6,7-6 (7-4), Peter Moraing (Wdl) - Mi ke Depalmer (Vst) 7-6 7-50ubbelspel, eerste ron de: Juan Rios/Roger Smith (PrcA/st) - Richard Matuszewski/Alexander Mronz (Vst/Wdl) 6-4, 7- 6. Korda/Cyril Suk (Tsj/1) - Peter Palandjian/Bud Schultz (Vst) 6-7, 6-2. 7-6, Alex Anton.tsch/Tony Mmoh (Oos/Nig) - Christian Feenstra/todder (Ned) 6-4, 6-0, Diego Nargiso/Florin Segarceanu (Ita/Roe) - Olli Rahnasto/Pasi Virtanen (Fin) 6-3, SQUASH Vrouwen DERDE DIVISIE: LSRC 2 Warmond 2 0-4 Mannen DERDE DIVISIE: Warmond 2 - HSRC 6 2-2, War mond 3 - Alphen 3 3-1 VIJFDE DIVISIE: Warmond 4 - HSRC 7 2-2 UTRECHT (GPD) - Zes jaar gele den adopteerde de KNWU (Wielren Unie) met veel enthousiasme twee Fietsende kinderen: Fietscross en toerfietsen. De relatief kleine bond zag in die liefderijke opname een mogelijkheid om het gezin uit te breiden en daarmee naar buiten mooie sier te maken. Maar de kin deren groeiden minder snel dan verwacht, bleken aanpassings moeilijkheden te hebben en wer den daardoor snel lastig gevonden. Dus moesten ze opkrassen. Gister avond besloot de algemene verga dering van de KNWU in Utrecht dat een stuurgroep aan het werk moet om de twee afdelingen zo net jes mogelijk buiten de deur te wer ken. Hield de algemene vergadering een half jaar geleden nog vast aan het principe van een „ongedeelde Unie", gisteren was een meerder heid van mening veranderd. Want al deed Ton Rombouts, voorzitter van de stuurgroep die de nieuwe structuur van de bond moet voor bereiden, zijn uiterste best om de indruk weg te nemen dat het hier ging om een gewone schoonmaak actie, de nauwst betrokkenen wa ren een andere mening toegedaan. „De fïetscrossers worden op straat geschopt", reageerde de vertegen woordiger van die sporttak. En zijn collega van de toerfietsafdeling concludeerde dat zijn afdeling „in de uitverkoop" ligt voor de NRTU, de grootste organisatie van toer- Fietsers in Nederland. Het hoofdbestuur had in maart de opdracht gekregen een model uit te werken, waarbij zelfstandige secties - met gekozen besturen - voor wielrennen, toerfietsen en Fietscrossen zouden worden ge vormd met daarboven een gekozen hoofdbestuur. „Het hoofdbestuur kan in zo'n constructie geen ver antwoordelijkheid nemen", zwaai de Van der Molen met de porte feuille, voor het geval de vergade ring toch zou vasthouden aan dat (foto AP» zijn we aan elkaar gewaagd", meent De Kok, die nu drie Europe se- en twee wereldtitels op zak heeft, „maar ik geloof dat ik op het mentale vlak sterker ben dan Berghmans". Rake klappen Kloppenburg KARLSRUHE (ANP) - De Neder landse tafeltennisspeelster Miijan Kloppenburg is het kwalificatie toernooi voor de Olympische Spe len sterk begonnen. In Karlsruhe won ze op de eerste dag haar twee partijen. In het eerste duel uit groep 7 versloeg Kloppenburg de Italiaanse Roberta Donda, met 3-0. Met dezelfde cijfers zette ze ook de Zweedse Lotta Erlman aan de kant. Bij de mannen was er voor Henk van Spanje, in groep 7, ook twee keer succes. Van Spanje versloeg de Zwitser Thomas Busin met 3-0. De Oostenrijker Gottfried Bar won één game tegen de Nederlander (3- 1). Paul Haldan begon de voorron den, in groep 9, met een overwin ning van 3-0 op de Griek Christos Lamis. Haldan verloor zijn tweede duel echter van de Italiaan Fran cesco Manneschi, met 1-3. model. „Je zou vier bondjes in de bond krijgen", was zijn vrees. Vooral de fïetscrossers sputter den tegen. Waar de toerfietsers zich kunnen aansluiten bij een al be staande en goed functionerende or ganisatie (de NRTU, die het leden bestand maar al te graag wil uit breiden met de KNWU-rijders), staat die jonge sectie op eigen be nen. Omdat bovendien een groot deel van het geld van de KNWU sponsor naar die fïetscrossers gaat, wil die sectie maar al te graag onder de paraplu van de KNWU blijven. De wielrenners, zo liet Rom bouts weten, voelen daar niets voor. „Er is gebleken dat er geen af finiteit bestaat tussen wielrenners en fïetscrossers. Er was al een sec- tiebestuur in oprichting, waardoor het streven naar zelfstandigheid al was aangegeven en in de districten is de scheiding al doorgevoerd. Bo vendien hebben we de fïetscros sers vijf jaar de gelegenheid gege ven selfsupporting te worden en tot nu toe moet er nog steeds geld bij". AMSTERDAM (ANP) - De presi dent van de rechtbank te Amster dam, mr. J.M. Vrakking, heeft gis teren in de wederzijdse korte ge dingen tussen Wielerrevue en Hen- nie Rückert beide partijen in zijn uitspraak gelijk en ongelijk gege- In het wielerblad en via een door zijn hoofdredacteur gegeven inter view in een dagblad, is Rückert ten onrechte gekwetst. De eis van Rüc kert tot rectificaties werd toegewe zen, de gevorderde vergoeding voor geleden schade niet. Wielerrevue kreeg in zijn geding wegens inbreuk op het auteurs recht en het plegen van plagiaat te gen de journalist/publicist gelijk. Aangetoond is dat Rückert bij de propaganda voor zijn jaarboek niet voldoende duidelijk heeft gemaakt dat het een ander boek betreft dan wat W.R. al jaren op de markt brengt. Rückert heeft bovendien in zijn vorige uitgave zonder toestem ming foto's uit W.R. gebruikt en ook uitslagenstaten met de daarin voorkomende fouten. Op herha ling van de overtredingen werd een dwangsom gesteld van 5000 gul den. NEW YORK (AFP/Reuter) - In een Westduits onderonsje gaan Steffi Graf en Sylvia Hanika uitmaken wie in de finale van het masters- toernooi voor dames om de hoofd prijs van een slordige kwart mil joen gulden mag strijden. De 18-ja- rige Graf, nummer een op de we reldranglijst, is daarbij sterk in het voordeel. De speelster uit Brühl maakte in de kwartfinales weder om een excellente indruk! Voor 16.000 toeschouwers werd Helena Sukova in het Madison Square Garden van de baan geveegd. Na 6- 2, 2-0 en 15-30 gaf de Tsjechoslo- waakse de strijd op met een pijnlij ke stijve nek. Graf staat in de halve eindstrijd tegenover haar linkshandige land genote Sylvia Hanika. De tien jaar oudere Beierse maakte in het duel der ongeplaatsten juist wat minder fouten dan haar 21-jarige opponen- te uit Florence, Raffaella Reggi. Hanika, die in de openingsronde Crhis Evert met vervroegde vakan tie stuurde, won op basis van haar krachtigere opslag. Reggi slaagde er in het duel in slechts twee keer haar eigen opslag te behouden. VRIJDAG 14.30-15.00 Did 2: Die Sport-Re portage. Met tennis: reportage van het Masters-toernooi-da- mes vanuit New York. 14.50-15.20 BBC 1: Sports: paar- derennen vanuit Ascot. 15.15-17.00 BBC 2: Sport on Fri day: met paarderaces vanuit Ascot en zwemmen vanuit Ips wich. 20.05-20.19 Ned 2: Sportpanora- ma: met aandacht voor het ten nistoernooi te Valkenswaard. 20.25-21.00 BRT 2: Extra Time. 20.30-21.45 Did 3: Sport im Wes ten extra: Handbal-Supercup, groep A: Westduitsland-Honga- rije (live-reportage vanuit Dort mund). 22.00-23.00 Ned 1: Brandpunt: met o.a. de voetbalwedstrijd DS'79-Sparta. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Amerikaans honkbal. 23.00-23.30 Did 1: Sportschau. 23.00-00.57 SKY: WK Golf 1987: rechtstreekse reportage van de WK golf vanuit Hawaii. 00.05-00.30 Ned 1: Studio Sport: WK judo, samenvatting van de vandaag gehouden finales van de WK judo in Essen. ZATERDAG 10.03-10.35 Did 1: Sportschau. 10.00-11.00 Did 2: Die Sport-Re portage. Met tennis: reportage van de kwartfinale van het Mas- ters-toernooi-dames vanuit New York. DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Dees van WVC (welzijn, volksge zondheid en cultuur) heeft gistermiddag in een telex aan voorzitter Jacques Georges van de Europese voetbalunie (UEFA) om begrip ge vraagd bij de beoordeling van het vandaag in Zurich in beroep te be handelen bom-incident rond de interland Nederland-Cyprus. Dees achtte het van belang aan de vooravond van die zaak het standpunt van de regering naar voren te brengen. De letterlijke tekst van de telex van Dees aan Georges is: „Aan M. Jacques Georges President de l'UEFA Bern - Het ernstige incident bij de interlandwedstrijd Nederland-Cyprus heeft een smet geworpen op het voetbal en de reputatie van Neder land. Niet alleen heb ik zelf getuige kunnen zijn van dit afschrikwek kende incident, ook uit enquetes is gebleken dat het Nederlandse volk met afschuw heeft gereageerd op deze verwerpelijke daad van een landgenoot. Met één klap werd een voetbalfeest in verband met de verwachte kwalificatie van ons nationaal elftal voor het Europees kampioenschap in West-Duitsland in 1988 ruw verstoord. Ik onderschrijf uw woorden dat het verheugend is dat het publiek de dader van deze eenmansaktie aan de politie heeft aangewezen en dat het publiek in het Feyenoord-stadion, gedurende bijna een uur in grote onzekerheid over de voortzetting van de wedstrijd, een toon beeld van orde is geweest. De minister van justitie heeft inmiddels meegedeeld dat de dader strafrechtelijk zal worden vervolgd. Deze constateringen geven hoop op toenemende sociale controle en preventie door het publiek, wat terecht ook door u als een belangrijke steun in de toekomst voor de bestrijding van het voetbalvandalisme wordt ervaren. Ik verzeker u dat de Nederlandse regering mede in het kader van de Europese Overeenkomst, die door de Tweede Kamer van de Staten- Generaal is aanvaard, ondanks deze tegenslag op de ingeslagen weg zal voortgaan met de u bekende intensieve aanpak en inspanningen. Ik spreek dan ook de hoop uit dat de UEFA de Nederlandse aanpak van het voetbalvandalisme-probleem, dat in gezamenlijkheid tussen overheid en de Koninklijke Nederlandsche Voetbalbond wordt aan gevat, in de beschouwingen wil betrekken. Rest mij u alle wijsheid toe te wensen in deze voor de voetbalsport uiterst moeilijke materie. De staatssecretaris van Welzijn, Volksgezondheid en Cultuur. Drs. D.J.D. Dees", ESSEN (GPD) - Op het wereldkampioenschap judo in de Essener Grugahalle heeft de Nederlandse afvaardiging op de openingsdag flink meegegeten uit de ruif met een gou den, zilveren en bronzen medaille. Irene de Kok veroverde in de categorie tot 72 kilo bij de vrouwen de wereldtitel, ter wijl een tweede pupil van bondscoach Karei Gietelink, An gelique Seriese (gewichtsklasse boven de 72 kilo) brons pakte. Irene de Kok (links) vat de Belgische Berghmans stevig in de kraag. voorbereiding gold op het WK, proefde De Korte bij zijn half zwaargewicht al de wil om in Essen af te rekenen met twee magere sei zoenen. „Meijer heeft daar getraind als een gek. En alsof ik een voorge voel had van de dingen die stonden te gebeuren.... Tijdens de vier we ken Japan hebben Sugai en Meijer elkaar constant lopen beloeren. Meijer wilde daar wel de mat op met Sugai, maar ik heb het hem verboden. Ik denk dat ik deze fina le onbewust heb zien aankomen". Hoewel de meeste belangstelling op de eerste dag van het WK uit ging naar de verrichtingen van Theo Meijer, verdient Irene de Kok niet minder waardering voor haar gouden medaille, al had zij de maz zel dat haar gevaarlijkste concur renten de Japanse Tanabe en de Belgische Berghmans in de andere poule streden. De Tilburgse (even als Meijer 22 jaar oud) stond in de eindstrijd, zoals de laatste jaren al zo vaak op grote evenementen, te genover Ingrid Berghmans. De pu pil van coach Gietelink verdedigde haar titel met verve. „Kwalitatief

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17