'Wie weet is het lits een incident' Bouw Boulevard-hotel in Katwijk dichterbij Strengere regels gratis veer Kaag Proefstation wil beter water geven 'Hannes misbruikt raadslidmaatschap' PAGINA 16 win REGIO WOENSDAG 18 NOVEMBER 19.87 KATWIJK - Het Boulevard-hotel in Katwijk zal waarschijnlijk wor den beheerd door de Valentine- group. Door deze onlangs opge richte maatschappij worden mo menteel gesprekken gevoerd met een plaatselijke bank en het ge meentebestuur van de kustplaats. Volgens woordvoerder M. Spaar garen van de Valentine-groep zal binnen twee weken bekend wor den gemaakt of daadwerkelijk met de bouw van het hotel kan worden begonnen. Het Boulevard-hotel moet de eerste worden van een keten hotels die de Valentine-group in Neder land wil gaan exploiteren. "Het moet een uniek hotel worden". zegt Spaargaren, momenteel ver bonden aan hotel Wassenaar, "dat vooral aansluit bij het karakter van Katwijk als vissersplaats. Er wordt onder meer een visrestaurant in het hotel ondergebracht en ook ih het interieur moet de band met de scheepvaart tot uitdrukking ko men". De Valentine-group is mo menteel ook bezig om onder meer de exploitatie van een hotel op Ameland in handen te krijgen. Spaargaren heeft vertrouwen in Katwijk als vestigingsplaats. "Het is een badplaats met een achter land en een flink industrieterrein, waardoor dit hotel zich dan ook vooral kan richten op de zakelijke markt. Door de aanwezigheid van een grote oppervlakte aan zaal- ruimte denken we bedrijven en mi nisteries te kunnen interesseren voor het houden van seminars en congressen. Noordwijk en Scheve- ningen zijn toch wat rumoeriger badplaatsen en Katwijk kan door zijn karakter nog rust bieden". De woordvoerder van de Valenti- ne-group verwacht dat het hotel vooral in de periode van september tot en met maart door het bedrijfs leven wordt gebruikt, in de periode van april tot mei door toeristen die komen voor het bollenseizoen en van juni tot en met augustus door badgasten. Spaargaren verwacht dat er vooral veel belangstelling zal zijn voor de 32 appartementen in het hotel, waar de gasten zelf hun eigen maaltijden kunnen verzor gen. Het hotel heeft verder 36 ho telkamers. De bouw van het Boulevard-ho tel, als de afsluiting van het nieuwe Badcentrum van de kustplaats, laat al vele jaren op zich wachten. Na langdurige onderhandelingen met verschillende gegadigden werd aan het eind van 1985 over eenstemming bereikt over een plan van Beyer Bouw Consulting uit Amersfoort, dat na enkele wijzi gingen in de loop van 1986 door de gemeenteraad werd aanvaard. Sinds die tijd zijn er op de plek aan de Boulevard waar het hotel moet komen een verkoopkeet en recla meborden geplaatst, maar van bouwactiviteiten is tot nog toe geen sprake. Het wachten was op een exploitant die de beheer van het horecabedrijf op zich zou wil len nemen. Wel waren binnen vrij korte tijd de 32 appartementen in het hotel verkocht aan particulieren. Zij be wonen hun eigendom een aantal weken per jaar en de overige perio de zullen de appartementen door het hotel worden verhuurd. De ver koop van de appartementen vormt een van de financiële pijlers voor een sluitende exploitatie van dit hotel. Als de onderhandelingen met de bank tot resultaat leiden, kan vol gens woordvoerder Spaargaren van de Valentine-group nu toch in december worden begonnen met de bouw van het hotel. Hij rekent er op dat het bedrijf rond de jaar wisseling 1988/1989 kan worden geopend. WOENSDAG 18 NOV. Leiden Debussy-cyclus r Krijgsman, piano t Else Taetske Kléyn, vertelster, aanvang 20.15 n de Kapelzaal van K&O. Ou de Vest. bijeenkomst van de Borstvoe ding Begeleidingsgroep, vanaf 20.00 uur bij Joke Schenk, Me loenstraat 17, inlichtingen tel. 312556. informatiepunt Gemeenschap pelijk Wonen van 20.00 tot 22.00 voorstelling 'Een droom van ten vrouw' van Ayckbourn met Anne-Wil Blankers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. bingo-avond bij wijkvereniging Leiderdorp ledenvergadering van D66 Lei derdorp. aanvang 20.30 uur in De Menswording, Heelblaadjespad. Waasdorp over archeologische rijkdommen in Voorschoten, aan vang 20.00 uur in het gebouw Voorstraat 7. ballotage Voorschotense Kunstkring, inleveren van 18.00 tot 19.00 uur. afhalen 21 nov. van 14.00 tot 15.00 uur in het Am bachtshuis aan de Voorstraat. DONDERDAG 19 NOV. Lelden lunchconcert door het Vokaal Ensemble o.l.v. Ruud van der Meer met werkem van Schubert en Poulanc. van 12.45 tot 13.30 uur in de Kapelzaal van K&O. dia-lezing door drs. E. Kreytz over Turkse Miniaturen, aanvang 20.15 uur in de Kapelzaal van K &0 aan de Oude Vest. voorstelling 'Een droom van een vrouw' van Ayckbourn met Anne-Wil Blankers, aanvang 20.15 uur in de Leidse Schouw burg. spreekuur van de WDM voor jongeren met vragen over dienst plicht. van 19.00 tot 22.00 uur in i Breehuys aan de Breestraat. voorlichting en begeleiding dienstweigeren van 20.00 tot 21.30 uur in Troef, Stationsweg 32. informatiemiddag in de soos van de Alg.Ned.Bond voor Oude ren over gezonde voeding voor ouderen, aanvang 14.00 uur, na afloop bingo. Leiderdorp klaverjassen bij de Buitenge wonen, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof. Cor Gordijnsingel. klaverjas- en sjoelavond bij Con Bravura, aanvang 20.00 uur lan de Beukenschans. prijsuitreiking Voortuinkeuring met lezing over dode materialen in de tuin, aanvang 20.00 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. thema-avond over 'De moto- iek van het kind' door fysiothera peut Ruud Ouwerkerk, voor ou ders van kinderen van 0 tot 12 jaar, aanvang 20.00 uur in de Sjel- tera n de Heemraadlaan. vergadering van de Oranjever eniging over oranjefestiviteiten, aanvang 20.00 uur in clubgebouw Zoeterwoude gemeenteraadsvergadering, aanvang 20.00 uur in het gemeen tehuis aan de Noordbuurtseweg. Leiden Vespers van Rachmaniniff door het Bachkoor Holland, aan vang 19.30 uur in de Hartebrug- kerk. bingo-avond bij The Koper Girls om 20.00 uur in het scholen complex aan het Valkenpad, ruilavond bij de ruilclub Ko- ningskerk in de aula van de Dr. Van Voorthuysenschool aan de Marnixstraat, aanvang 19.00 uur. klaverjas- en sjoelavond bij wijkvereniging Aktief in het club gebouw aan de Berlagestraat, aanvang 20.00 uur. Leiderdorp volksdansinstuif. aanvang 20.15 uur in de Muzenhof, Cor Gordijnsingel. klaverjassen supportersvereni ging RCL om 19.45 uur in het club gebouw in sportpark De Bloe- merd. ALPHEN AAN DEN RIJN - Het maakt Ronald Jansen niet zo gek veel uit of hij nu voor tweehon derd kinderen op basisschool De Hobbitsteê in Alphen acteert of voor miljoenen televisiekijkers in het hele land. Dat is geen gespeelde onnozelheid. De ene acteerprestatie verschilt volgens hem niet zoveel van de andere en in beide optredens stopt hij evenveel energie. Vanavond maakt de 30-jarige Alphense acteur zijn tv-debuut met een hoofdrol in de Veronica-serie Gemene Verhalen. De afleve ring heet De Voyeur en die gluurder is Ronald Jansen in eigen persoon. De ex-onderwijzer van De Hobbit steê is ervan overtuigd dat hij als aankomend talent nooit diep zal vallen. Dat neigt naar misplaatste arrogante, maar blijkt achteraf meer te getuigen van een nuchtere kijk op zijn tot nu toe zeer voor spoedig lopende carrière als ac- teur. Hij weet namelijk ook ver draaid goed dat zijn ster niet snel zal rijzen. "Ik ga er vanuit dat dit tv-optreden tot niets leidt en ver- I bind er voorlopig geen enkele con clusie aan. Je gaat zo vrselyk snel op je bek". door Rob van der Zanden Dat het hem streelt om voor een omroeporganisatie in een drama te mogen spelen ontkent hij heus niet, maar zijn nuchterheid voor komt dat hij straks in een diep gat valt. "Ik heb geen enkel idee hoe ik dit op waarde moet schatten. Dat is ook de reden dat ik me niet blind staar op dit debuut. Het is snel ge gaan met me de laatste tijd. Maar het kan ook meteen afgelopen zijn. Wie weet is het een incident. Ge lukkig heb ik voldoende bezighe den in de toneelwereld waar ik me op kan concentreren als het bij de ze rol blijft, al zit ik natuurlijk heus wel te wachten op een vervolg bij de televisie. Gefrustreerd zal ik echter niet raken. Dat is een pretti ge uitgangspositie". Kindertheater Een jaar geleden stapte hij defi nitief uit het onderwijs na zeven jaar leerkracht te zijn geweest. Zijn hart klopte sneller als hij op de bühne stond. Veel sneller in elk ge val dan achter de lessenaar. In zijn schooltijd vond hij wel tijd voor optredens, maar niet genoeg naar zijn zin. Hij deed veel aan kinder theater voor zijn 'eigen school' De Hobbitsteê aan de Batenstein, maar trad met de Theatergroep Ro nald Jansen ook buiten de school deuren op. Het gezelschap - vooral ex-collega's en ouders van leerlin gen - bestaat nog steeds. Daarbij leende hij zijn talenten aan het Amersfoortse gezelschap Tzara en de stichting M 50 uit Utrecht. By laatstgenoemde in stantie zit hij nu middenin de voor bereidingen voor het stuk Klassen strijd, dat eerder ooit door de VPRO op tv werd gebracht. 'Ad- hoc-toneel' zoals dat heet, want na deze voorstelling die in januari in première gaat, laat hij Utrecht weer voor wat het is. "Ik bied me voortdurend aan bij verschillende theatergezelschap pen. Ik sta bij bureau's ingeschre ven met foto's die ik heb laten ma ken door een bekend modellenbu reau in Amsterdam. Zo heeft Vero nica mij ook ontdekt. Op basis van die foto's en toelichtende tekst worden kandidaten voor een to neelstuk of tv-drama uitgekozen en uitgenodigd voor een auditie". Afgezien van het televisieoptre den, houdt hij zich nu alleen nog bezig met amateur- en semi-profes- sioneel toneel. Omdat hy zijn uit kering hierbij behoudt, kan hij rondkomen. Zijn streven is echter om in de toekomst als beroepsac teur zyn eigen salaris te verdienen. Dat zit er voorlopig nog niet in. "Het balletje kan op dit moment alle kanten op. Ik wacht maar ge woon af. Het voordeel is dat ik ner gens contractueel vastzit voor een lange tijd. Het zijn incidentele zaakjes waarmee ik bezig ben. Als mijn tv-optreden aanspreekt en ik meer uitnodigingen krijg, kan ik makkelijk dingen afstoten. Ander zijds: als er niemand reageert, ga ik me gewoon concentreren op het kindertheater met myn eigen groep. Of ik ga by een of ander ge zelschap een stuk doen". De hele dag is hij bezig met zijn hobby die als het even kan razend snel zijn kostwinning moet wor den. Hij neemt privé-lessen in Am sterdam bij Hein van Erkel, maar veel tijd gaat op aan huiswerk. Hij heeft geen vakopleiding onder dé knie. Maar dat kan net zo goed een voordeel als een nadeel zijn, vindt- ie. "Regisseurs zijn niet altijd blij met opgeleide acteurs. Ze vinden vaak dat de toneelopleidingen te veel van de persoon zelf wegne men. Vaak hoor je die gediplo meerde acteurs ook zeggen 'dat heb ik zo niet geleerd'. Daar wor den regisseurs niet goed van. Dat probleem hebben ze niet met mij". Met de Alphenaar hebben ze an dere problemen. Zijn nuchtere, ontspannen en zelfverzekerde hou ding tijdens audities en opnamen maakt de leden van de 'crew' vaak nerveus. "Ik heb het zelfs meege maakt dat ik tijdens een auditie veel rustiger was dan die gasten zelf die mij moesten beoordelen. Dat kan echter een negatief effect hebben. Het is natuurlyk wel goed dat je ontspannen bent, vooral voor de camera's, maar je moet niet de indruk wekken dat je al ge vormd bent en dat de regisseur niets meer aan je kan doen. Ik ben niet iemand die aan een regisseur gaat hangen, terwijl'ze dat soms best fijn vinden. Soms roep ik tij dens de opnamen daarom heel ge forceerd dat ik het niet meer weet. Dat geeft de regisseur de indruk dat hij je toch nog kan sturen, be grijp je?" Debutanten Zijn karaktertrekjes hebben tij dens de televisieopnamen voor de Gemene Verhalen niet voor veel problemen gezorgd. Integendeel. "Het ging tamelijk goed. Hoewel Veronica natuurlyk met bijna alle maal debutanten werkt in diê serie. Zelfs de regisseur Leo van der Goot had nog nooit tv-drama gere gisseerd. Voor mij was de over gang van toneel naar tv merkwaar dig genoeg niet al te groot. Het is natuurlijk wel allemaal anders. To neel is meer een fysieke aangele genheid. Nu kreeg ik een camera voor mijn neus waarbij alleen mijn gezicht close-up in beeld kwam. Je ziet dan elk baardhaartje. Dat was wel even wennen, maar ik ben geen moment zenuwachtig ge weest" "De andere verschillen tussen to neel en televisie zijn duidelijk. Je hebt geen voeling met je publiek bij televisie terwijl bij een toneel voorstelling ook veel meer vooraf is vastgesteld. By een toneelstuk bouw je alles vanaf het begin op, televisie is sneller, het moet ter plaatse meteen gebeuren. Al kun je het natuurlyk wel overdoen als het misgaat. Bij televisie is het vaak belangrijk om niets te doen als je in beeld bent, da's ook een nieuw as pect voor mij". Jansen noemt zichzelf een 'tech nisch acteur'. Hij gebruikt technie ken door ademhaling en lichaams bewegingen waardoor hij een be paalde geestestoestand snel kan oproepen. Moet iedere acteur die technieken dan niet hebben? "In wezen wel, maar er zijn ge noeg acteurs en actrices die afhan kelijk zijn van hét moment. Dan moet bij voorbeeld opeens die trieste bui eruit komen. Met be hulp van mijn technieken hebben ik die situaties vrij snel bereikt voor de camera". Voyeur In De Voyeur speelt hij van avond een ex-piloot die door een vliegtuigongeluk verlamd is ge raakt. Hij gaat uit verveling met een grote kijker vliegtuigjes be spieden, maar op zyn netvlies ver schijnt ook het buurmeisje dat zich aan het uitkleden is. Dat aangena me tijdverdrijf voor de invalide voyeur levert hem een aanvaring op met zijn eigen vrouw. De ont knoping is zoals gebruikelijk in de serie onvoorspelbaar. Het Nederlands televisie-drama staat niet bepaald bekend als een vooraanstaande cultuuruiting. In dat rijtje schaart zich de Veronica- serie ook moeiteloos. "Er is vaak te weinig geld voor goede produk- ties", probeert Ronald Jansen de oorzaak aan te geven. "Ook Veroni ca werkt met beperkte middelen. Desondanks heb ik het idee dat het resultaat niet slecht is. Ik ben erg blij met deze camera-ervaring. Ik weet nu toch wat televisie is. Nu ben ik in een situatie waarin het echte alle kanten met me opkan. Ik hoef ook geen keuze te maken tus sen toneel en televisie, dat kan makkelijk samengaan. Volgens mij mis je het een als je je concentreert op het ander". "Voorlopig heb ik geen voorkeu ren voor bepaalde rollen, net zoals ik eigenlijk ook geen afkeer heb voor iets. Je moet in feite alles kun nen spelen. Wat dat betreft zit ik vrij goed, al heb ik natuurlijk wel mijn grenzen bepaald. Voor porno zou ik me by voorbeeld niet lenen, maar dat is ook niet aan de orde. In het begin van je loopbaan ben je denk ik toch minder kieskeurig met aanbiedingen. Je leent je vrij snel voor een optreden". Voor 74.000 gulden oud ijzer ontvreemd ALPHÈN AAN DEN RIJN - Uit een weiland aan de Antho ny van Leeuwenhoekweg is voor een bedrag van 74.000 gul den aan hulpstukken wegge haald, die worden gebruikt bij het opspuiten van zand. Het gaat om twintig stalen bochten, twee zogeheten broekstukken en vier afsluiters. Het materiaal is weggehaald tussen 3 en 12 november.'Gisteren, heeft een werknemer van de maatschap pij Boskalis, eigenaresse van de materialen, aangifte gedaan bij de Alphense politie. Volgens een woordvoerder van de politie kan het niet an ders zijn, of voor de afvoer van de gestolen waar moet gebruik zijn gemaakt van een vrachtwa gen en kraan. Voor zover de po litie bekend is, kan het gestolen materiaal hoostens als oud ijzer worden verhandeld. Bromfietsers op de verkeerde weghelft HILLEGOM - Een 32-jarige inwo ner van Heemstede is gistermiddag gewond geraakt bij een aanrijding op de Haarlemmerstraat in Hille- gom. De man reed met zijn brom fiets op het fietspad toen hij moest uitwijken voor twee bromfietsers die hem tegemoet kwamen. Vol gens de politie reden de twee bromfietsers op de verkeerde weg helft. Bij de uitwijkmanoeuvre kwam de Heemstedenaar op de naast het fietspad gelegen parkeerstrook te recht en botste op een langzaamrij- dende personenauto. By een aanrijding op de hoek Narcissenlaan/Hoekstraat in Sas- senheim is gisteren een 16-jarige inwoner van Warmond licht ge wond geraakt. De Warmonder botste met zyn bromfiets tegen een motorfiets, bestuurd door een 23- jarige plaatsgenoot. Volgens de po litie verleende de motorrijder geen voorrang. Alphenaar Ronald Jansen in Veronica's Gemene Verhalen Ronald Jansen: "Regisseurs zijn niet altijd blij met opgeleide acteurs. Ze vinden vaak dat de toneelopleidingen te veelt 'wegnemen". n de persoon zelf (foto T. Spadon) ALKEMADE - Alleen Kaagbewo ners die in het persoonsregister van de- gemeente Alkemade staan ingeschreven en een permanente woning op het Kaageiland bewo nen, worden voortaan nog gratis naar het eiland overgezet. Bewo ners van recreatiewoningen moe ten gaan betalen. Een uitzondering wordt gemaakt voor diegenen die momenteel al in een recreatiewoning verblijven. Zolang zy op hetzelfde adres bly- i zy i king voor 'gratis' overzetten. In dit geval dienen zy, evenals de 'echte' Kaagbewoners, eenmaal per jaar 35 gulden administratiekosten te betalen aan de firma Ponto. Genoemde firma nam in 1982 de exploitatie van het pontveer over van de gemeente Alkemade. Zij krijgt hiervoor een jaarlijkse subsi die van 150.000 gulden, onder de BOSKOOP - Het proefstation voor de boomteelt en het stede lijke groen in Boskoop heeft de provincie Zuid-Holland ge vraagd om geld voor een water- geef- en bemestingsysteem. Dit om te zorgen dat de produktie op peil blijft. Het proefstation doet de aan vraag omdat uit onderzoek is gebleken dat de meststoffen door de hoeveelheid regen ge makkelijk uit de bodem spoe len. Door extra mest toe te voe gen en op een andere manier water te geven, kan ervoor wor den gezorgd dat er toch genoeg mest in de bodem terechtkomt. De boomtelers in Boskoop vin den dat zij door de steeds toene mende internationale concur rentie gedwongen zijn te zor gen voor betere maatregelen. Het proefstation vraagt de provincie ook geld om de scha delijke taxuskever te bestrij den op een manier die biolo gisch verantwoord is. Oliebollen- beslagmachine gestolen SASSENHEIM - Uit een oliebol- lenkraam op de hoek van de Hoofdstraat/Gouverneurlaan in Sassenheim is een beslagmachine gestolen. De inbraak moet zijn ge pleegd tussen maandagavond zes uur en dinsdagmorgen negen uur. De waarde van de beslagmachi ne bedraagt 900 gulden. Nog niet bekend is hoe de dader de oliebol- lenkraam is binnengekomen. Vertrouwelijke gegevens WVA doorgespeeld ALPHEN AAN DEN RIJN - Het Alphense raadslid G. Harmes (So- cialistiese Partij) (SP) heeft ver trouwelijke informatie van de wo ningbouwvereniging Alphen (WVA) misbruikt. Volgens WVA- voorzitter N. Oudshoorn maakt Harmes op die manier ook ver keerd gebruik van zijn raadslid maatschap. Harmes verwees tijdens de gis teravond gehouden jaarlijkse le denvergadering van de corporatie naar een passage uit een niet open baar accountantsrapport, dat het jaarverslag van de WVA begeleidt. In dat rapport wordt erop gewezen dat de corporatie na de bouw van enkele wooncomplexen twee jaar Iissenaren protesteren tegen verkeerslichten brug Ringvaart LISSE - De bewoners van de Kanaalstraat in Lisse zijn bijzonder onte vreden over de onlangs geplaatste verkeerslichteninstallatie bij de brug over de Ringvaart. De verkeersproblemen in de Kanaalstraat zijn door de installatie verergerd. De bewoners hebben hun grieven kenbaar gemaakt in een brief aan burgemeester en wethouders van Lisse. De bewoners schrijven met angst en beven het vooijaar tegemoet te zien met de verkeersdrukte van en naar de Keukenhof. In hun schrijven doen de Lissenaren enkele ideeën aan de hand om het probleem op te lossen. Door een andere afstelling van de installatie, een versnelde aanleg van de SW2 of de aanleg van een aquaduct zouden de be woners van de overlast worden bevrijd. Wethouder J. Meulemans-Seelen en de directeur openbare werken ver klaarden gisteravond tijdens de vergadering van dé commissie ruimtelij ke ordening dat er aan alle kanten wordt gewerkt aan de oplossing van het probleem. Omdat de lichten door de gemeente Haarlemmermeer zijn be steld, kan overleg met de leverancier van de installatie echter alleen plaatsvinden via het gemeentebestuur van de Haarlemmermeer. Volgens directeur Suurenbroek van de dienst openbare werken is de installatie in middels opnieuw geprogrammeerd. De lichten moeten nog wel opnieuw worden ingeregeld. heeft gewacht alvorens de projec ten aan te melden voor een rijksbij drage. Oudshoorn legde uit dat de cor poratie niet alles zelf in de hand heeft by de bouw van woningcom plexen en wendde zich vervolgens geïrriteerd tot de SP'er: "Alleen als raadslid heeft u de beschikking over die informatie". En Harmes: "Ik zou willen dat nog meer raads leden zich druk maken om het werk van de woningbouwvereni ging". Oudshoorn weer: "Deze ge gevens worden nu op een verkeer de manier aangewend en zijn bij sommige van onze eigen bestuurs leden niet eens bekend". voorwaarde dat personen die op het Kaageiland een vaste woon plaats hebben, desgewenst met hun voertuig, kosteloos worden overgezet. In de praktijk van achterliggen de jaren bleek nog wel eens een meningsverschil te bestaan over het, begrip vaste woonplaats. Be woners van recreatiewoningen en appartementen lieten zich bij de gemeente Alkemade inschrijven in het persoonsregister om recht te krijgen op gratis overtochten. Pon to zag inkomsten aan zijn neus voorbijgaan en vond dat de af spraak uit 1982 strakker moest worden omschreven. Niet alleen registratie in het persoonsregister moest voorwaarde zijn, maar ook moest een bepaling worden opge nomen waarin staat dat alleen gra tis overtocht wordt verleend aan bewoners van een onderkomen dat volgens het bestemmingsplan voor permanente bewoning is bestemd. Nieuwe eigenaren van recreatie woningen kunnen in het vervolg een jaarkaart kopen. Deze kaart is dan gebonden aan aan de wohing en niet aan de wisselende bewo ners. PvdA, PPR en CDA'er W. Klerks bleken deze week nogal wat moei te te hebben met de nieuw voorge stelde regeling. PvdA-fractievoor- zitter F. Hoogenboom meende dat de geconstateerde problemen het gevolg waren van het afstoten van de veerpont. "De gemeente heeft nu niets meer te zeggen en kan ook geen toezicht houden op de tarie ven. Het is een vreemde zaak dat er voor dezelfde dienstverlening ver schillende bedragen kunnen wor den gevraagd. Het is de enige over steek naar het eiland. De gemeente moet zelf normen stellen' Burgemeester A. Meerburg vond dat Hoogenboom juist op zijn wen ken werd bediend. "Er worden nu voorwaarden gesteld die geen ruimte laten voor interpretatie-ge- schillen. We kunnen niet de afspra ken uit 1982 essentieel gaan wijzi gen". A. Castelein (PPR) veronderstel de dat de gemeente in het vervolg wordt benaderd met het verzoek recreatiewoningen om te zetten in permanente woningen. Een me ning die ook W. Klerks was toege daan. Hij behield zyn twijfels over de voorgestelde regeling, evenals PvdA en PPR, waardoor Meerburg het voorstel met een verdeeld ad vies mee moest terugnemen naar het college van B en W. De raad beslist er eind deze maand over.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16