terre des hOmmes WE HEBBEN TELEFOON VOOR SINTERKLAAS. POSTGIRO 646900 EEN PTT-TELEFOON KOOPJE IN DE PRIMAFOON. nederland Nieuwe uitgaven TELETIMER. Registreert de duur van uw gesprek en geeft de juiste tijd aan In wit, Af QC zwart en grijs Z4.7 D Bij de Primafoon hebben we gemerkt dat de goedheilig man steeds vindingrijker wordt in het bedenken van cadeaus. Want hij komt steeds vaker bij ons langs! Begrijpelijk, want bij de Primafoon vind je nog eens een origineel idee. We hebben dan ook alles wat maar met telefoneren te maken heeft. Niet alleen meer dan dertig van de meest uiteenlopende modellen, maar ook vele toebehoren en accessoires. Van telefoon- beantwoorders, nummerkiezers, doe-het-zelf pakketten tot aan een eenvoudige telefoonpen toe. Ook voor technisch advies en service kan de Sint bij ons terecht. Handig, zo'n speciaalzaak in de buurt. ZAKREKENMACffINE CASIO. Compleet met telefoonnummergeheugen voor 64 yi namen en nummers. Van 54£5 Voor 4J? MONACO. Met nummerherhaling en regelbare zoemer. Druktoetsen in klesschijf- 1QQ opstelling. In wit, beige en lichtblauw. 17/f TELEFOONKLAPPER HENZO. Stevige metalen klapper. U kunt er 360 nummers in AA ftC kwijt, In grijs, rood en zwart. L7* 7 J Leiden: Haarlemmerstraat 88. Geopend: ma. 13.00-1 D udi. t/m vr. 9.00-18.00 u„ za. 9.00-17.00 u. Koopavond tot 21.00 u. Tel. ma. t/m v Aanbiedingen geldig t/m 5 december en zolang de voorraad strekt. 9.00-17.00 u.: 06-0402 (gratis). Alle prijzen zijn iricl. BTW. Diversen - 'Het land van Rembrandt' beschre ven door Conrad Busken Huet, die een studie maakte over de Noordnederland se beschaving in de zeventiende eeuw. Daar was een heel lijvig boek van te ma ken: bijna duizend pagina's. Agon, prijs - Uitgeverij Veen is op de horecatour. Rudie Kagie bundelde zijn in NRC Han delsblad verschenen columns over ho tels voor deze uitgeverij in 'Hotelleven'. Prijs 22,50. - 'Handboog schieten' alle facetten van een vrij onbekende sport zijn door K. Heim en K.M. Wendslandt in één boek samengevoegd. Kosmos, prijs 24,90. - 'Steek jezelf voorbij', dat door de uit geverij Lannooeen 'eigentijds jongeren- boek over weerbaarheid' wordt ge noemd. Prijs 35,-. - 'Nederlandse cultuur in de Gouden Eeuw' door J.L. Price. Vooral de schil derkunst en literatuur krijgen er veel aandacht in. Aula, prijs 39;90. - 'Deadline', een boeiende verzame ling sportprenten van Yrrah. Querido. - 'Een stoottroep in de letteren' (SS en literatuur) door Frank van den Bogaard en 'Schrijver tussen daad en gedachte' (werken George Kettmann jr) door W.S. Huberts zijn twee nieuwe uitgaven van Bibliographia Neerlandica. Prijs 39,90 per deel. - 'Beatrix 50 jaar' ('Een sterke vrouw met een warme glimlach'), een groot fo toalbum met levensbeschrijving door Ans Herenius-Kamstra. Zomer Keu- ning, prijs 34,90. - 'Heerekrintjes' door Hetty Paèrl gaat over Jan Klaassen en Katrijn en hun buitenlandse soortgenoten. Zeer infor matief en sterk geïllustreerd. Gaade. BEEKLAAN 414 - 2562 BJ - DEN HAAG - TELEFOON 070-637940* Proza indringende essays in dit boek i_ dichter Louis Couperus en de antieke schilderkunst'. Bastet, de biograaf van Couperus, toont erin aan hoe Couperus zich bij het schrijven liet inspireren door de beeldende kunst. Querido, prijs (37,50. - Met 'De rondgang der gevangenen' schreef C.I. Dessaur, wellicht beter be kend onder de naam Andreas Burnier. een essay over goed en kwaad. Het is ge schreven in de vorm van gefingeerde brieven. Burnier, die onlangs een felle discussie heeft gevoerd met Kousbroek, draagt weer heel wat polemisch materi aal aan. Querido, prijs 29,50. - 'Engelbert', weer een nieuwe van Mens je van Keulen. Een roman. Gaat over Leo Engelbert. een aan drank en vrou wen verslingerde slager. De Arbeiders pers, prijs 34,50. - Een 'fantasyroman', zo karakteriseert achterflapschrijver 'SanDiégoZoe'. De geschiedenis van een vrouwtjespython die zich anders voelt dan andere slan gen. Luitingh, prijs 34.50. - 'Meneer PardoeKeen Rotterdamse kas telein)'. Het is een uit interviews met kroeggangers gemonteerd portret van een Rotterdamse kroegbaas. Veen, prijs ƒ17,50. - 'Grondslagen van de myhologie van het schrijverschap', een essay van Harrv Mulisch verschenen bij uitgeverij Thoth. Prijs ƒ24.50. - 'De slang', roman van Luigi Malerba, die een postzegelhandelaar ten tonele voert die eenzaamheid compenseert door fantasie. Hij ontmoet een mooie vriendin en eet haar op. Is hij een moor denaar of een gek? BZZTöH. prijs 24,50. - 'Senso', romantische novelle van Sen- so, eens de librettoschrijver van de ope racomponist Guiseppe Verdi. BZZTöH, prijs 19,50. - 'De zondagsfietser en de schildpad', de tweede roman van de Rotterdamse die renarts Djurre Teenstra over de dieren arts Floris Malting, de man die dag en nacht in touw is om zieke en gewonde dieren te helpen. Luitingh, prijs 24,90. - 'Verhalen voor in het haardvuur', de meest 'brandbare' teksten uit de theater programma's van Herman Finkers. No vella, prijs 14,90. - 'De reigers van Amsterdam' van Carla Bogaards gaat over misdaad, helden en hoeren in Amsterdam, maar voor alles over de liefde. Over onmogelyke liefde vaak. An Dekker, prijs 26,-. Poëzie - Dolf Verspoor vertaalde Garcia Lor- ca's 'Klaagzang voor Ignacia Sanchez Mejias'. Het dichtwerk is wereldver maard. Nu gelukkig ook dus voor Ne derlandse lezers beschikbaar. Meulen- hoff, prijs ƒ22,50. - K.L. Polls dichtader wil ook maar niet dichtgaan. 'Het meer van de On dank' zo luidt de titel van zijn laatste bundel. Een fragment: 'O, laten wij el kaar bevolken/met aangenaam gezel schap/en lichte genialiteit'. Die Poll toch. Meulenhoff, prijs 29,50. - 'Nieuwe veters', zo luidt de enigszins prozaïsche titel van Robert Ankers nieuwste gedichtenbundel. Eerste vers regel: 'Hij praatte zich bij bier en rook een wereld naar zijn hoofd'. Querido, prijs ƒ25,00. - In de serie Transfusie vertaalde Wil lem van Toorn gedichten van W.S. Gra ham onder de titel 'Benaderingen van hoe zij zich gedragen'. Querido, prijs ƒ25,00. - Een zeer curieus boekje: Theun dé Vries vertaalde 'Het dronken schip' van Arthur Rimbaud in het Nederlands en in het Fries. Querido, prijs 25,00. - Tomas Lieske, die in Tirade de poë zie van anderen neersabelt, komt nu,zelf met zijn debuut. 'De ijsgeneraals' heet het.. Een ding valt al meteen op: de ver zen zijn van een bepaald on-Hollandse lengte. Voor de winteravonden. Queri do, prijs 25,00. - Elisabeth Eybers is een ongelooflijk produktieve dichteres. Haar nieuwste bundel heet 'Rijmdwang'. 'Ek het iets seldsaam mooi en dol bedink', zo luidt een van de versregel. Zeldzaam mooi, dat zijn de gedichten van deze Zuidafri- kaanse die nu alweer zo lang in Neder land woont. Querido, prijs 25,00. - 'Neem je tijd'. Zo heet de gedichten bundel van Phil Bosnians. Of gedichten, het zijn meer poëtische teksten. Met mooie kleurenfoto's. Lannoo, prijs ƒ14,90. Science fiction - In 'De brandende aarde' van J.G. Ballard wordt de wereld getroffen door een droogteramp. Lekker om te lezen als de regen tegen het raam klettert. Meulenhoff, prijs 9,90. - In 'Vlaag van verstand' an Ander son, ook een science fictionroman, wordt de aarde overspoeld door ver stand. Meulenhoff, prijs ƒ9,90. - 'Verdwaald tussen sterren' uanHein- lein gaat over een reis die vele generaties zal duren. Meulenhoff, prijs 9,90. - 'Doodsstrijd op Pyrrus' van Har rison. Dit boek beschrijft de moeilykhe- den die een menselijke kolonie ervaart op een andere planeet. Er komt zelfs een interplanetair beroepsgokker in voor. Meulenhoff, prijs 9,90. - 'De stalen holen'. In dit boek van Asi- mov hebben de mensen zich terugge trokken in onderaardse metropolen. Voor in de metro. Meulenhoff, prijs ƒ9,90. Van dezelfde auteur verscheen bij dezelfde uitgever 'Zelfs de goden', prijs ƒ14,90. - 'Wolfsklauw' van Pohl Kornbluth was een van de eerste romans waarmee de Meulenhoff Science Fiction reeks in 1967 begon. Nu opnieuw uitgebracht. Prijs ƒ9,90. - 'De sehrijvenaar van Thyll' wordt genoemd: een spannend avontuur van een lovenswaardig Nederlands talent, te weten Peter Schaap. Wie het recept van het drakeschubextract wil weten, moet deze roman maar lezen. Alweer Meulen hoff, prijs 16,50. - 'De Slangenmagiër' van science-fic- tiongigant Greg Bear verscheen ook bij Meulenhoff, een roman over een jongen die in een elfenwereld verzeild raakt. Prys ƒ29,50. Avontuur - 'De aanklager' van Scotte Turow wordt 'een verbijsterende thrillerde buut over recht en schuld' genoemd. Luitingh, prijs 32,50. - 'Tot ziens mr. Marlowe' en 'Proficiat, mr. Marlowe' zijn twee herdrukken van delen uit de bekende Philips-Marlowe- serie van Raymond Chandler. Fontein, prijs 17,90 per deel. Jeugdboeken - 'Een heel schrift wachten', bundel verhalen van Corrie Hafkamp. Haar vijf tigste publicatie vol jeugdherinnerin gen. Hans Elzenga, prijs 19,75. - 'Wat moet dat daar' door Rindert Kromhout met tekeningen van Sylvia Wever is bestemd voor de jeugd van vijf jaar en ouder. Querido. - 'Het onbegonnen feest' door Els Pel- grom met tekeningen van The Tjong Khing werd geschreven voor de jeugd van 10 jaar en ouder. Querido. - 'Tin Toeval en het geheim van Twee- beens-eiland' werd door Guus Kuijer ge schreven en van tekeningen •door Jan Jutte. Voor de jeugd v en ouder. Querido. WENEN. Romantisch toestel met druktoetsen in kiesschijfvolgorde. Met nummerherhaling en wachttoets voor ruggespraak In M|.Q|Q wit,bordeauxrood of perzikkleur NU L 17™ nummer- Ie hoorn: Bijpassende telefoonklapper. 34.90 plaatje onder de hoorn Dankzij de hoornhouder heeft n de handen vrij. Verkrijgbaar in de kleuren wit en groen. u tijdens het bellen de handen vrij. £Q TWINTOON 10. Geheugen voor 10 nummers, nummerherhaling, memoplaatje en ultralichte hoorn In diverse kleuren. Meeluister- 1AQ apparaatje. Van.3&95 Voor25.- 147? MONTREUX. Geheugen voor9telefoonnummers, nummerherhaling, toets voor computerdiensten en regelbare zoemer Ook als wandtoe- QTC stel te gebruiken. In wit of zachtgroen. L J HASPEL. Met een telefoonverlengsnoer van maar liefst 7 meter. 10 O C Van30A Voor 17.7 J

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 10