Schamele vertoning van Leidse politiek Op korte termijn besluit over Breestraat De Jong draagt oplossing aan Deze week ludieke acties van Leidse studenten Opinie Begroting voor 1988 Kritiek op wethouders Inbreker na achtervolging gepakt Vergeten kraan te sluiten Pechdag voor Ghanees 'WD is zelfstandiger dan voorgaande jaren' DINSDAG 17 NOVEMBER 1987 LEIDEN LEIDEN - Schaarste, is de bood schap van de Leidse gemeente begroting voor 1988. Het begrip schaarste werd daarmee ook het thema van de begrotingsbehan deling waarmee de Leidse ge meenteraad gisteravond een be gin maakte. Schaarste aan hui zen, bouwlokaties, gemeentelij ke investeringen en dat allemaal door een nijpend geldgebrek. Na tien 'rijke' jaren is een periode aangebroken waarin 'zuinigheid' troef is. Geld voor nieuwe dingen is er niet, er is hoogstens geld om het oude te behouden. door Gert Visser Een begrotingsbehandeling is echter niet alleen bedoeld om over het huishoudboekje van de gemeente te praten. Jaarlijks is het een moment om de politieke stand van zaken op te maken: redden de collegepartijen het met elkaar en hoe kijkt de oppo sitie tegen de prestaties van deze coalitie aan. Ook bij deze beoor deling is van schaarste sprake. Tegen alle verwachtingen in functioneert het college van PvdA, WD en Links Leiden als een goed geoliede motor die slechts een enkele maal hapert, maar nooit afslaat. Dat geeft de oppositie weinig gelegenheid tot kritiek. De gemeenteraad blijkt het daarbij niet nodig te vinden of is daartoe niet in staat alternatie ven voor het collegebeleid aan te dragen. Dat blijkt bijvoorbeeld uit de moties die de fracties giste ren indiende. Het aantal van 42 steekt schril af bij andere jaren waarin de raad er niet voor terug deinsde meer dan 100 alternatie ve voorstellen op tafel te leggen. Met deze ingrediënten is de be grotingsbehandeling gedoemd een nogal flauwe vertoning te worden. Een aantal raadsleden kon de discussie in de raadzaal gisteravond dan ook maar matig boeien en bracht het grootste deel van de avond in de koffieka mer door. Dat ook enkele wet houders het niet nodig vonden om de beschouwingen te beluis teren, werd echter niet op prijs gesteld. Burgemeester Goekoop kreeg zelfs het verzoek ze naar binnen te roepen. In deze omstandigheden heeft de raad alle tijd om uitgebreid het wel en wee op de Breestraat te bespreken. Hoewel dit onder werp met de begrotingsbehande ling niets van doen heeft, prijst menigeen zich gelukkig dat het aan de agenda is toegevoegd. Zonder de Breestraat was de ver gadering maar nauwelijks te ver teren geweest. Volgende week maandag praat de gemeenteraad verder. Dan antwoorden de wethouders op de vragen die gisteravond wer den opgeworpen. Ook dinsdag is tijd ingeruimd voor de begro tingsbehandeling, wanneer daar aan tenminste behoefte is. Speciale penning voor luie ambtenaren LEIDEN - Raadslid Stöxen van Leiden Weer Gezellig is van plan volgend jaar de P. A. du Pui-pen ning in het leven te roepen voor gemeentelijke ambtenaren die weinig tot niets presteren. "Voor verdienstelijke ambtenaren ge beurt er al genoeg", zei Stöxen gisteravond: "Voor onverdien stelijke echter niets". In aanmer king voor de penning komen on der meer ambtenaren die bijge dragen hebben aan bouwschan- dalen, overschrijding van de be groting of burgers onbehoorlijk hebben behandeld. Stöxen ontleent zijn penning aan de prestaties van stadssecre taris mr. Pierre Antoine du Pui die zich na zijn overlijden in 1838 schuldig bleek te hebben ge maakt aan het vervalsen van ge meentelijke rekeningen. Leiden leed hierbij een strop van 150.000 gulden. "Het 150-jarig jubileum van dit grootste ambtelijke schandaal in de Leidse geschie denis mag niet onopgemerkt blij ven", bétoogde Stöxen gister avond. CDA'er Joop Walenkamp tijdens de gisteren geh-ouden algemene be schouwingen van de gemeentebegroting voor 1988. (foto Loek zuyderduin) LEIDEN - Alle fracties in de ge meenteraad vinden dat er op korte termijn een besluit dient te worden genomen over de toekomst van de Breestraat. Over de inhoud van dat besluit lopen de meningen echter uiteen. Een meerderheid van de raad (PvdA, D66, Links Leiden) heeft een voostel ingediend om de Breestraat buiten de openingsuren van de winkels open te stellen voor verkeer. WD en CDA gaan aan- merkelijker verder door de Bree straat met uitzondering van zater dag en donderdag weer voor ver keer open te stellen. Ook deze twee partijen hebben hierover voorstel len ingediend. Op de zaterdag mo gen er ook geen fietsen en bussen Discussie laait op over 'Rembrandt' LEIDEN - Het college moet nu maar eens opschieten met de res tauratie en verplaatsing van het beeld van Rembrandt aan de Witte Singel, vindt de WD-fractie. Eer der dit jaar bleek het college 'Klantgericht' LEIDEN - De gemeente moet meer klantgericht gaan werken. Dat be toogde de PvdA-fractie gister- deeld over de plaats waar het beeld avond. "De overheid is geenszins moet komen. Er is gesproken over toegesneden op de eisen die de sa- drie mogelijke plekken: de huidige menleving stelt". Volgens PvdA'er plaats aan de Witte Singel, in het De Vreeze is de gemeente "Log, Rembrandtpark aan het Noordein- weinig efficiënt en met name moei- de en bij molen De Put langs het lijk toegankelijk en niet inzichte- Galgewater. Het laatste half jaar lijk voor de burger". heeft het college wat Rembrandt De Vreeze betoogde dat een aangaat echter niets meer van zich meer klantgericht werken van de laten horen. gemeente aanpassing van de amb- WD-fractievoorzitter Van der telijke organisatie vereist. Daarbij Nat zei gisteravond dat verder ge moeten volgens het raadslid ook de treuzel de oplossing niet naderbij belangen van de ambtenaren in het zal brengen. Wanneer het college er oog worden gehouden. "Maar er niet uitkomt, laat de gemeenteraad zijn situaties denkbaar waarin de het dan maar proberen, was het be- verschillende belangen niet vere- toog van Van der Nat. Het WD- nigbaar zijn", aldus De Vreeze: "Zo raadslid zei zich te verheugen op moeten er soms leraren worden een dergelijk ouderwets circus- ontslagen wanneer er minder leer- nummer in de raad. Hij riep de raadsleden op om op de vergade ring over de verplaatsing van Rem brandt in historische kledij te ver schijnen. in de Breestraat rijden, vindt de WD. Alle partijen hebben hun voor stellen zeer voorzichtig geformu leerd om niet de indruk te wekken dat de toekomst van de Breestraat wat hen betreft al vastligt, "we ne men nog geen definitief besluit", zei WD-fractievoorzitter Van der Nat. Wanneer de gemeenteraad zijn keuze heeft gemaakt, zal deze de inspraak ingaan. Afhankelijk van de reacties van de bevolking zegt de raad bereid te zijn ingeno men standpunten bii te stellen. De winkeliers van de Breestraat hebben daar echter niet zoveel ver trouwen in. Zij bezorgden gister avond een brief bij alle raadsleden waarin hun werd gevraagd 'zich niet vast te leggen op min of meer harde standpunten'. "Het onder zoek is nog niet helemaal afgerond en de meningen zijn nog niet vol doende uitgekristalliseerd", aldus de winkeliers. Zij vinden dat er pas stellingen kunnen worden ingenomen wan neer het rapport van het onder zoeksbureau klaar is. De winke liers wijzen er bovendien op dat een besluit over de Breestraat al leen niet voldoende is. "Het is al wel duidelijk geworden dat het bu- de mening is toegedaan dat van de city van Leiden worden meegenomen", vinden de winke liers. Ten overvloede wordt aange voerd dat de gemeente zelf aan het onderzoek heeft meebetaald. "Het zou jammer zijn als uitspraken op dit moment de discussie in decem ber zou frustreren", besluiten de winkeliers hun brief. Van de zijde van de raadsfracties werd echter niet op deze brief gere ageerd. CDA-fractievoorzitter Walenkamp verklaarde er vorige week bij de andere fracties op te hebben aangedrongen de moties van tafel te halen en definitieve uit spraken uit te stellen. Volgens Walenkamp was men daar echter niet toe bereid. Walenkamp pleitte er gister avond ook voor niet alleen de me ning van de meerderheid van de gemeenteraad aan de bevolking Links Leiden echter geen gehoor. Wanneer PvdA, D66 en Links Leiden hun zin krijgen, blijft de Breestraat tot april 1988 zoals deze nu is. Alleen op het gedeelte tussen Gangetje en Koornbeurssteeg wor den, vooruitlopend op de definitie ve situatie, de troittoirs een meter verbreed. Na april volgend jaar wordt het aantal bussen met tien per uur verminderd. Het is dan de bedoeling door middel van sluisjes de snelheid van het verkeer af te remmen. De drie partijen hebben het college gevraagd ook maatrege len te nemen voor de veiligheid van fietsers en voetgangers op de Witte Singel. LEIDEN - De fractie van Links Leiden heeft ernstige kritiek op de twee WD-wethouders in het colle ge. Raadslid Laurier verweet wet houder Fase (economische zaken) weinig te doen voor het behoud van de industriële werkgelegen heid in Leiden. Fase zou zich teveel richten op de kantorensector en hoogwaardige arbeidsplaatsen in het bio-sciencepark. Met D66 be oordeelde Laurier het beleid van wethouder Kuijers (cultuur) voor de beeldende kunstenaars als ui terst mager. Laurier diende twee voorstellen in om de liberale wethouders tot meer activiteit aan te sporen. Voor Kuijers vond het raadslid bijna 40.000 gulden in de begroting om een beleid voor de kunstenaars op poten te zetten. Fase beloofde hij naar extra geld op zoek te gaan voor een nieuwe ambtenaar die zich met het herstel van de indus triële werkgelegenheid in de stad moet gaan bezighouden. De fractie van Links Leiden sprak zich bo vendien uit tegen een voorstel van het college om op beperkte schaal het gebruik van chemische bestrij dingsmiddelen op straat toe te staan. Links Leiden trok ook samen met D66 op toen het over de mini ma ging. Beide partijen vroegen het college om met voorstellen te komen om de lasten van de laagste inkomens te verlichten. D66-raads- lid Langenberg zei dat de gemeen te alle smalle marges moet benut ten. Hij vroeg vooral aandacht voor een actief kwijtscheldingsbeleid. Wethouder De la Mar (sociale za ken) hoopt over een maand met dergelijke voorstellen te komen. De fractie van het CDA vroeg gis teren steun voor een brief aan het parlement waarin er op wordt aan gedrongen het mogelijk te maken dat mensen met een uitkering wat mogen bijverdienen. "Bijverdien sten kunnen financiële spanningen verminderen en de deelname aan het maatschappelijk verkeer in stand houden", aldus het CDA. voor te leggen, maar ook de andere een totaal-aanpak sprake moet alternatieven daarbij te betrekken, zijn. Hierin moeten alle functies Hij vond hiervoor bij PvdA en LEIDEN - Het Links Leiden-raadslid Laurier heeft de wethouders Bordewijk en Fase gisteravond om ophel dering gevraagd over de rel rond de bezuinigingen op de stadsgehoorzaal. Directeur De Jong van de stadsge hoorzaal heeft aangekondigd dat hij opstapt wanneer het college deze bezuiniging van 50.000 gulden niet te rugdraait. Wethouder Bordewijk heeft gezegd hier niet voor te willen zwichten. Volgens De Jong heeft Fase hem echter herhaaldelijk beloofd dat 'het allemaal wel goed komt'. In de gemeenteraad werden gisteravond geen voor stellen gedaan om de omstreden bezuiniging terug te draaien. Mogelijk gebeurt dit na het antwoord van bei de wethouders. De Jong zelf denkt al een oplossing ge vonden te hebben. Door leningen van de Groenoord- hallen die enkele jaren geleden met een hoge rente werden afgesloten, om te zetten in leningen met een laag rentepercentage, kan de gemeente enkele tiendui zenden guldens verdienen. Dit bedrag kan volgens De Jong dienen om het gat op de begroting te dichten wanneer de bezuiniging op de stadsgehoorzaal niet doorgaat. Verzet tegen plannen vain minister Deetman lingen zijn. Zo zullen er ook r ken zijn waar met het oog op de toe komst verschuivingen mogelijk en gewenst zijn". LEIDEN - Einstein schijnt inder tijd tien jaar over zijn studie te heb ben gedaan. Niet dat de lange duur waarborgt dat een student een ge niaal wetenschapper wordt. Maar minister Deetman (onderwijs) bakt ze wel erg bruin, vindt het Lande- lijk Actieplatform Studentenorga- jaar overhoudt voor nisaties (LAS) van de plannen van de minister om de studieduur da nig in te korten. Maximaal mag een student nog maar 6 jaar studeren. LEIDEN - De politie heeft gister ochtend vroeg in de tuin van zijn woning aan de Hyacintenstraat een 23-jarige man aangehouden, die in de nacht van zaterdag op zondag een inbraak in een woning aan de Hoefstraat had gepleegd. Door het keukenraam te force ren was hij daar binnengedrongen en had een videoset, een videoca mera, twee fotocamera's, spaarpot jes met inhoud, een videokoffer, filmzon, statief, een tas en juwelen ter waarde van 6.000 gulden en twee rijbewijzen buitgemaakt. Bu ren hadden hem rond de woning zien scharrelen en konden een goed signalement aan de politie ge- vluchtpoging liep hij wondjes op aan hoofd, voeten en handen. Die zijn door de EHD behandeld. De man, een 'goede bekende' van de politie, werd gisternacht van zijn bed gelicht. Hij zei zich even te willen aankleden, maar be nutte die gelegenheid om via het slaapkamerraam naar het dak te vluchten. Na een korte achtervol ging over de daken kon hij in zijn tuin worden opgepakt. Bij zijn Gisterochtend om half tien heeft de politie een 19-jarige vrouw uit Leiden aangehouden, omdat zij werd verdacht van heling van de gestolen spullen. Dat bleek overi gens niet zo te zijn. De 34-jarige broer van de inbreker had de spul len opgekocht. Ook hij is aange houden. Het grootste gedeelte van de buit is bij hem teruggevonden. De reden dat de 23-jarige Leide- naar op het inbrekerspad ging, was geldnood. De man had een nieuwe auto nodig. Met het geld dat hij van de Albert Verweystraat fijn broer voor de spullen had ge- ■j 11 iddels een auto door de politie beslag genomen. De auto zal de gedupeer den van de inbraak schadeloos te stellen. Wie na een hbo-opleiding als ver volg een studie aan de universiteit wil gaan doen, komt hopeloos in tijdnood. Want de duur van de hbo- opleiding wordt bij die van de uni versitaire studie opgeteld. En dat kan betekenen dat je pakweg drie studie minstens vier jaar voor staat. Het LAS organiseert ter bestrij ding van dit wetsvoorstel, dat in december in de Tweede Kamer wordt behandeld, deze week in alle universiteitssteden protestacties. In navolging van het LAS is daar om in Leiden een PAS opgericht, een Plaatselijk Actieplatform Stu dentenorganisaties. Namens de Plaatselijke Kamer van Verenigin gen, ook vertegenwoordigd in dat PAS, willen Erik Schilp en Robert van Noort wel kwijt dat het er op 19 november niet om gaat de barrica den op te klimmen. Via een ludieke actie, de Leidse studenten eigen, wil men kenbaar maken dat de maat danig vol is. Vanaf omstreeks kwart voor één wordt op het Rapenburg een spea kerscorner ingericht, waarin jan en alleman zijn zegje over de gewraak te plannen mag doen. En verder zal nog beeldend worden verteld hoe Deetman alle nevenactiviteiten der studenten op deze manier om zeep helpt. Vandaar dat de voorzitters van de studentenverenigingen wel licht allen als dominostenen zullen omvallen. Voorafgaand aan de actiedag sla pen alle Leidse studenten, zo is de bedoeling van het PAS, een nacht je tegen Deetman. Wie vannacht (dinsdag 17. november op woens dag 18 november) door de verlaten Leidse straten loopt, zal menig Cv-ketels LEIDEN - Uit nieuwbouwhuizen van blok 7 en 8 achter de Forellen in de Merenwijk zijn gisteren 8 cv- ketels ter waarde van ruim 12.000 gulden gestolen. De ketels stonden nog ingepakt, klaar voor installatie, in de woningen. LEIDEN - Bewoners van een benedenhuis aan de Albert VerweystL hebben gisteren ernstige wateroverlast gehad, omdat de bovenbuur- kregen, had hij inmiddels vrouw een afvoerstop in de gootsteen had gedaan en de kraan had laten aangeschaft. Die lopen terwijl zij weg was. in beslag genon Toen het water beneden langs de muren liep, waarschuwden de bewo- worden verkocht ners de politie. Deze heeft de deur van de bovenwoning ingetrapt om een halt aan de wateroverlast toe te roepen. LEIDEN - Bij een technische con trole op de Willem de Zwijgerlaan is gisteravond een 27-jarige man aangehouden, die onverzekerd in zijn auto rondreed. De auto was ook niet gekeurd. De apk-sticker die erop zat bleek vals te zijn. Controle wees uit dat de man, een Ghanees, ook geen verblijfs vergunning heeft. Hij had die wel aangevraagd om hier bij zijn Itali aanse echtgenote te kunnen wo nen. Aangezien zij een begunstigd EG-onderdaan is, zou dat mogelijk zijn, ware het niet dat de vrouw in middels in België woonachtig is. De man heeft een aanzegging ge kregen om Nederland te verlaten. raambiljet met de tekst 'Ik slaap te gen Deetman' achter de ramen aan treffen. Schilp en Van Noort zijn van me ning dat Deetman wel erg vreemd bezig is. Waar het bedrijfsleven zich juist academici wenst met be stuurlijke ervaring, wil hij met zijn plannen louter boekenwurmen en kamergeleerden kweken. "Het pa piertje wordt belangrijk, niet de maatschappelijke belangstelling". Bovendien is zijn wetsvoorstel in strijd met het ook door dit kabinet onderschreven principe dat ieder een het recht moet hebben om te studeren. 'Maar wie na zes jaar nog geen doctorandus is en toch wil af studeren wordt auditor. Dat houdt in dat je collegegeld stapsgewijs wordt verhoogd: de eerste twee jaar moet 3.000 gulden op tafel wor den gelegd, de tweede twee jaar 5.000 gulden en vervolgens 10.000 gulden". De actie in Leiden zal zich, on danks de boosheid van de dames en heren studenten, dus beperken tot ludieke acties. Ook in andere universiteitssteden worden protes ten gehouden. Zo heeft Groningen al een manifestatie op de grote Markt achter de rug (gisteren), gaat Maastricht donderdagochtend een onder wijsstaking houden, werd in Delft vanochtend aan het begin van de wijk waarin de. techinsche universiteit is gelegen tol geheven om het auditorenpotje te spekken en laat men morgenochtend in Rot terdam een pop, Deetman voorstel lende, zakken. In Nijmegen zullen studenten morgenmiddag massaal naar de so ciale dienst stappen om een uitke ring aan te vragen en in Utrecht wordt het grootste spandoek van Europa gemaakt. In Amsterdam worden hardere acties als bezettin gen niet uitgesloten geacht. In Lei den wil men van bezettingen ech ter niet weten: "We ageren tegen een beleid en niet tegen de persoon Deetman". Dievegge betrapt LEIDEN - Een 31-jarige vrouw uit Voorburg is zondagavond op het terrein van het Academisch Zie kenhuis opgepakt, verdacht van diefstal van een portemonnee van een 76-jarige patiënte. Het slachtof fer lag even voor half acht 's avonds te slapen, toen zij wakker werd van het geluid van een ritssluiting. Zij betrapte de Voorburgse, die bezig was haar handtas te doorzoeken. De insluipster ging er als een haas met een portemonnee vandoor. Het gealarmeerde verplegend per soneel waarschuwde de politie, die de vrouw op het terrein wist aan te houden. De portemonee had zij, ontdaan van de inhoud van 30 gul den, tijdens haar vlucht door het toilet gespoeld. Het is niet de eerste keer dat de vrouw, een verslaafde, voor dief stal werd opgepakt. Volgens de po litie is zij al zeker 50 keer eerder aangehouden. LEIDEN - De WD stelt zich in het college zelfstandiger op dan in voorgaande jaren. Tot die conclu sie kwamen de oppositiepartijen CDA en D66 gisteravond in hun po litieke beschouwingen. CDA-frac tievoorzitter Walenkamp stelde dat door de onafhankelijke opstelling van de WD er in de gemeenteraad meer ruimte is voor de oppositie. Hoekema (D66) meent dat het zwaartepunt van de WD het laatste jaar meer bij de fractie dan bij de wethouders is komen te lig gen. Het waren alleen CDA en D66 die gisteravond een oordeel over het functioneren van de gemeenteraad gaven. Nu de PvdA zich landelijk aan het beraden is over haar toe komst, moet er plaatselijk in socia listische kringen ook maar eens wat gebeuren, vindt Walenkamp. Hij riep de PvdA op een einde te maken aan het machtsdenken en in de toekomst ook een plaats in het college voor het CDA in te ruimen. Dat zijn oproep weinig kans van slagen heeft, beseft hij zelf ook wel. Walenkamp zei er weinig vertrou wen in te hebben dat er in de plaat selijke afdeling van de PvdA wel eens gediscussierd wordt over dit soort zaken. De CDA-fractievoorzitter haalde fel uit naar Links Leiden dat naar zijn mening in het college niet uit de verf komt. "Links Leiden be perkt zich tot het verdedigen van het collegestandpunt", zei Walen kamp wat hem een forse aanvaring met de klein-linkse fractie oplever de. "Laat Walenkamp dat maar eens bewijzen", riep fractievoorzit ter Van Lint, maar daar was zijn op ponent nog niet aan toe. Hij beloof de het op te zullen zoeken. Hoekema sprak zijn irritatie uit over de eigenschap van de PvdA om aan alle partijen in de gemeen teraad rapportcijfers uit te delen behalve aan zichzelf. Vroegere kwalificaties uit de mond van wet houder Tesselaar als is D66 een zwalkende en onbetrouwbare par tij, vond Hoekema onterecnt ge zien de loyale houding die zijn par tij zich aanmeet wanneer de socia listen bij andere fracties steun zoe ken. Aan het adres van het CDA sprak Hoekema het verwijt uit dat de op positie van deze partij niet altijd deugt, "ik hoop dat de gezamenlij ke oppositie de komende jaren in staat zal zijn dit college tegenspel te bieden, anders is het dood in de pot in de Leidse politiek, in elk ge val waar het het openbaar debat be treft", aldus Hoekema. LEIDEN - In het kader van de be groting voor 1988 legde politieke partijen gisteravond tijdens de al gemene beschouwingen tal van al ternatieve voorstellen op tafel. Een greep uit die reeks: De WD vindt dat het stadhuis slecht per auto bereikbaar is voor ouderen en minder-validen. De li berale fractie heeft gevraagd hierin verbetering te brengen. Volgens de PvdA-fractie is de hoeveelheid doorgaand verkeer in de Herenstraat te groot. Dat zorgt voor gevaarlijke situaties op de kruispunten aan beide uiteinden van de Herenstraat. De fractie heeft het college gevraagd daar wat aan te doen. Door een percentage van de aan- neemsommen voor openbare wer ken in de stad apart te zetten, kan er geld gereserveerd worden voor werken die nu niet uitgevoerd kun- Partijen presenteren alternatieve voorstellen nen worden. Dit draagt bij aan het behoud van werkgelegenheid, ver wacht het CDA. Het college heeft vooralsnog afwijzend gereageerd op dit voorstel omdat niet duidelijk is wie het moet gaan betalen. Hokeyclub Roomburg moet op korte termijn de beschikking kij- gen over twee nieuwe kunstgras- velden. Dat vindt de WD-fractie. Deze twee velden moeten in de plaats komen van drie natuurgras- velden. De fractie van de PvdA heeft het college gevraagd 5000 gulden be schikbaar te stellen voor het Zuid hollands verzetsmuseum. CDA en PvdA vinden dat de ge meente subsidie moet geven aan de Leidse Lakenfeesten. Het CDA wil 5000 gulden beschikbaar stellen voor een theaterproduktie, terwijl de socialisten maximaal 10.000 gul den willen geven aan de feesten in het algemeen. De PvdA wil boven dien 5000 gulden per jaar uittrek ken voor Jazz on Sunday. Links Leiden heeft het college gevraagd voor 1 april een plan op tafel te leggen voor de renovatie van het Leids Vrijetijdscentrum aan de Breestraat. Met deze renova tie moet nog volgend jaar worden begonnen, vindt Links Leiden.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15