Hier kan ik echt niks aan do ►en' Van Loen: dispensatie Vechtpartijen in Engeland Van der Gijp naar Austria Vijfde doelman voor Hamburg Forse geldstraffen UEFA voor Nederlandse clubs WEL EENS V/z JAAR GARANTIE OP EEN NIEUWE UITLAAT GEHAD? 111 Italië kwalificeert zich ook voor EK Arsenal weer op kop Stunt van Stuttgart Anderlecht zakt terug PAGINA 14 MAANDAG 16 NOVEMBER 1987 DEN HAAG (ANP) - Assistent- bondscoach Nol de Ruiter heeft John van Loen als dispensatiespe ler opgenomen in de selectie van Jong Oranje. De spits van FC Utrecht vervangt de geblesseerde PSV-er Hans Gillhaus. Jong Oranje speelt morgen in Münster tegen West-Duitsland zijn voorlaatste wedstrijd in de kwalifi catieronde voor het toernooi om het Europees kampioenschap voor landenteams met spelers tot 21 jaar. Voor de overwinning in groep 8, zich plaatst voor de eindronde, komen Neder land, de Bondsrepubliek en Bulga rije nog in aanmerking. De selectie van zestien man telt vier spelers van FC Utrecht. Naast Van Loen zijn dat Plomp, Van der Meer en Fraser. Matthaei (Haar lem), Verhagen (VW) en Van Ham (AZ) zijn uit de voorlopige selectie verdwenen. De selectie van zestien spelers bestaat uit: De Goey en Ellerman (Sparta), Plomp, Van der Meer, Fraser en Van Loen (FC Utrecht), Van Eek (FC Den Bosch), Willems en Paus (FC Twente), Boere (De Graafschap), Biattler (Koda JW, Rob Witschge en Winter (Ajax), Viscaal (PSV), Lankhaar (FC Den Haag) en Swager (Heerenveen). BURNLEY (AFP) - Meer dan veer tig personen zijn zaterdag voor, tij dens en na afloop van de beker wedstrijd Burnley - Bolton gearres teerd. Bij de ongeregeldheden werd een politieman zo ernstig ge wond dat hij naar een ziekenhuis moest worden overgebracht. Al voor de wedstrijd was het tot vechtpartijen tussen de suppor ters, er waren ruim 10.000 toe schouwers, gekomen. Tijdens de wedstrijd werden geldstukken en stenen op het veld geworpen. Na de wedstrijd stroomde het publiek massaal het veld op. Poli tie te paard herstelde de orde. Van de gearresteerden zullen er vol gens de politie in Burnley, zeker dertig voor de rechtbank worden gedaagd wegens verstoring van de openbare orde, plundering en dronkenschap. In West-Duitsland leverde het duel tussen Schalke'04 en FC Köln tien gewonden en veertig arresta ties op. Politie-commissaris Sitzer sprak over een zware middag voor zijn manschappen, van wie er drie na rake steenworpen in het zieken huis moesten worden opgenomen. Na afloop van de wedstrijd braken er rellen uit rond het Volkspark- stadion, die de politie pas na enkele uren onder bedwang had. NEUCHATEL (GPD) - Het laatste meubelstuk kwam eind vorige week binnen. Nog net op tijd om de kast over te laden in de verhuiswa gen, die de spullen van René van der Gijp en zijn vriendin Jacqueli ne moet overbrengen van Neucha- tel naar Wenen. Nog maar net vier maanden in Zwitserland denkt het enfant terrible van het Nederland se voetbal morgen in de Oosten rijkse hoofdstad zijn handtekening te zetten onder een contract bij Au stria Wien, de club van Frank Schinkels. Dat wordt dus lachen geblazen. In Lausanne worden vanavond de laatste plooien glad gestreken, en krijgt de 'eigenaar' van de Ne derlander, een supporter van Xa- max Neuchatel, de 850.000 gulden terug die hij deze zomer overmaak te aan PSV. „De rest is een kwestie van details", zegt Van der Gijp in het riante onderkomen even buiten Neuchatel, dat toevallig eenzelfde waarde vertegenwoordigt als de koopprijs van de voetballer. „Hij heeft mij vrijdag gezegd dat ik mag vertrekken, als hij zijn geld maar terugkrijgt. Austria is akkoord met de transfersom, en het salaris is volgens Janotka, de trainer, geen probleem". Akkefietje In eigen land geprezen om zijn kwaliteiten als vleugelspits, bete kent het armetierige Oostenrijkse voetbal echter andermaal een stap terug. Nog één akkefietje en Van der Gijp lijkt zelfs voorgoed achter de horizon te verdwijnen. „Maar deze keer kan ik er echt niks aan doen", probeert hij zijn onschuld te bewijzen na een woelige loopbaan bij achtereenvolgens Sparta, Loke ren en PSV. „Mijn prestaties hier waren echt wel goed. Dat kun je na vragen bij de Zwitserse journalis ten. Maar mensen met een eigen gezicht en creativiteit passen ken nelijk niet in het straatje van Gil bert Gress. Ik ben hier nu vier maanden, maar hij heeft nog nooit HAMBURG (SID) - Hamburger SV heeft doelman Jupp Koitka van tweede divisieclub SG Watten scheid 09 voor de verdere duur van het seizoen onder contract geno men. De 35-jarige Koitka wordt de opvolger van Dieter Burdenski, de reserve-doelman van Werder Bremen, die mondeling zijn ja woord aan HSV gaf, maar daarop na het duel tussen zijn oude en nieuwe club op terugkwam. Koitka wordt de vijfde doelman van HSV, dat het seizoen begon met Ulli Stein, die inmiddels bij Eintracht Frankfurt tussen de palen staat. Daarna kwam Pralija, die 37 doel punten in 16 wedstrijden toestond, een aantal dat hoger lag dan het to taal in de vorige competitie. Met het vertrek van trainer Skoblar, de opvolger van Happel, kwam ook een einde aan de verbintenis van Pralija. De nieuwe traine-, Willy Reiman, liet zaterdag Richard Golz debuteren. Koitka was eerder in het seizoen 1980/81 in dienst van de Hamburgse club. Volleybal-winst IZUMIOTSU - Het Nederlandse volleybalteam won gisteren ook zijn tweede wedstrijd tijdens de trainingsstage in Japan. De ploeg van bondscoach Selinger versloeg in Izumiotsu bij Osaka met 3-0 de nummer twee van de Japanse prof competitie, Nippon Steel. De set standen waren: 15-7,15-8 en 15-10. Een dag eerder had Nederland in Okayama met 3-2 Nippon Tabacco verslagen. De Nederlandse ploeg speelt vandaag en morgen nog twee oefenwedstrijden. een woord met mij gesproken. Dat is toch niet normaal, of wel soms?". Amper gekend in de transfer zag de Franse trainer van Xamax, ooit zelf een vermaard voetballer, Van der Gijp vanaf de eerste dag niet staan. „Na tien minuten wist ik het al: Dit wordt niks. Waar ben ik aan begonnen? Hij gaf een hand zonder ons aan te kijken en was vervol gens net zo snel weer verdwenen. Meteen moest ik denken aan wat Lerby had gezegd: René begin er niet aan. Hij had Gress meege maakt in een trainingskamp. Ik had beter naar hem kunnen luiste- ren. Maar toen dacht ik nog: Ach, Zwitserland is een rustig land, hier zit ik goed voor driejaar. Maar wat ik nu allemaal heb meegemaakt, dat is met geen pen te beschrij- Het begon al in het trainings kamp. „Elke morgen werden we om zes uur uit bed getrommeld voor een wandeling van tien minu ten. Daar begreep ik niks van. En dan het eten, elke dag witte rijst en spaghetti. Na een dag of vijf vielen de tanden me bijna uit de mond door een gebrek aan vitamines. Ik zei tegen Hermann, zodat Gress het kon horen: Ik ken een voetballer, waar ze 17 miljoen voor betaald hebben, die eet waar hjj trek in heeft. Maar hij kegelt ze er wel elke wedstrijd in". Dat was tegen het ze re been van Gress, die de humor van de Nederlander niet op prijs stelde. „Als je hier lacht", liet hij zich een paar dagen later in de plaatselijke krant ontvallen, „wordt je met loeiende sin de gevangenis gebracht". Gewicht De fierefluiter bezweert echter bij hoog en laag dat hij in Neucha tel wel degelijk serieus zijn vak had willen uitoefenen. Aan zijn li chaamsgewicht is dat niet af te le zen. „Ik zal een kilootje of vier zijn aangekomen, maar is dat mijn schuld? Ik kan er toch niks aan doen dat we hier maar drie kwar tier per dag trainen en dat pas 's avonds om vjjf uur, terwijl notabe- ne twaalf spelers full-prof zijn. Ik verveel me hier kapot en zit de hele dag te wachten tot het half vijf is. Tegen kwart over zes ben al ik weer terug". „En dan haast hij zich nog niet eens", grapt Jacqueline seri eus, „want dan is hij om vijf voor zes al weer thuis". Een verzoek aan de voorzitter om ook in de ochtend te mogen trainen, werd afgewezen onder het motto dat Gress bij Xamax al zeven jaar met succes zo werkt. „Ik zou wat looptraining kunnen doen, maar daar heb ik nu eenmaal een hekel aan". Dus lummelt Van der Gijp overdag maar wat rond en vult hij de tijd met slapen en heeft hij het hele arsenaal aan videobanden inmiddels al twee keer afgedraaid. „Soms denk ik dat-ie in de vut zit", ergert Jacqueline zich groen en geel aan het lege voetbalbestaan van de aanvaller. „Ik zet nu de vuil niszakken buiten en zorg er voor dat de open haard schoon is", grapt Van der Gijp met een ondertoon van sarcasme. „Maar dit is natuur lijk geen leven. Bij PSV trainden we meestal ook maar anderhalf uur per dag, maar toen ging ik 's mor gens om half tien de deur uit en kwam ik pas om vier uur terug. Nu zit ik haar de hele dag op de lip en zitten we 's nachts tot twee, drie uur naar Sky Channel te kijken. Niet omdat ik zo nodig laat naar bed moet, maar gewoon omdat ik om twaalf uur nog totaal geen slaap heb". Want van het werken wordt Van der Gijp in Neuchatel niet moe. ..De training stelt echt niks voor. Twee keer per week is het conditio neel, vijf rondjes lopen, een paar drukoefeningen en dan zit de drie kwartier er 5 weer op. De andere drie keer spelen we een .partijtje. Maar vraag niet hoe. Bij PSV werd elke dag getraind zoals er gespeeld werd, maar hier loopt de libero rus tig in de spits en de aanvaller ach terin. Dat maakt hier allemaal niks uit. De dag na de wedstrijd mogen we niet meer dan tien minuten uit lopen, in een sukkeldrafje hé. Dan moeten we weer naar binnen. Ik heb zeker een keer of tien gevraagd om extra te trainen,maar dat mag niet van Gress. Hij liet zelfs de bal len weghalen, toen ik na een trai ning wat wilde schieten op de tweede keeper". Vanaf de eerste dag liet Gress de Nederlander ook merken dat hij geen prijs stelde op de aanvaller, die hij liever vandaag dan morgen inruilt voor een kopsterke spits. „Die had hij willen hebben, en niet mij. Nu roept hy te pas en te onpas dat ik niet meeverdedig, maar dat is toch wat te simpel hé. Dan kan hij beter zeggen: die kop van hem staat mij gewoon niet aan, daarom moet hij verdwijnen. Kijk, ik ben geen Cruijff, Gullit of Maradona, maar in Nederland heb ik een naam opgebouwd en ik ben toch iets meer dan een speler van SW. Hier ben ik echter vanaf de eerste dag behandeld zonder enig res pect, alsof ik van EBHO kwam". Het moet Gress vooral mateloos hebben gestoord dat Van der Gijp na een paar competitiedagen de lijst aanvoerde in het spelersklas sement van het jaar. Want tot het moment, dat de eigenzinnige Fransman hem buiten de selectie zette, presteerde de Nederlander naar behoren en scoorde hij boven dien aan de lopende band. Niet al leen in de competitie, maar ook in het Europese bekertoernooi. Met als hoogtepunt de drie doelpunten tegen het Finse Lahti en de inlei dende passes voor de twee treffers tegen Bayern München. Ineens was het allemaal voorbij. „Volgens de supporters is Gress zo geobse deerd door macht, dat ik hem qua populariteit boven het hoofd dreig de te groeien. Als ik in de tweede wedstrijd tegen Bayern in de basis zou hebben gestaan en ik had ge scoord, was ik de held geweest. Dan had ik hier rustig op het dak van het huis kunnen gaan zitten en was ik door duizend supporters toegejuicht. Maar pats boem, van de ene op de andere dag stond ik ernaast". Vakantie René Van der Gijp lijkt ander maal de dupe te zijn geworden van zijn vaak venijnige humor, die hem al weer een boete heeft opgeleverd van duizend Zwitserse francs, om dat hij het voetballeven bij Xamax vergeleek met een vakantie. „Dat was maar een heel klein stukje in de krant, maar volgens de presi dent had ik dat niet mogen zeggen. Mijn manier van doen schijnt bij veel mensen slecht te vallen. Maar ik kan me toch niet voor honderd procent veranderen. Ik heb nooit problemen gehad met trainers die veel in de voetballerij hebben mee gemaakt. Hughes, Rijvers, Mi- chels, dat ging prima. Toen bekend werd dat ik weg zou gaan bij PSV was Rijvers ook de eerste die mij belde. Maar Twente was financieel niet haalbaar". „In Nederland zullen de mensen nu wel weer zeggen: Daar heb je die Gijp weer. Ik kan me ook best voorstellen dat clubs zo langzamer hand huiverig worden, maar hier kan ik echt niks aan doen. Ik heb hier goed gepresteerd en toch heb ik problemen gekregen". ZURICH (AFP) - De tuchtcommis- sie van de Europese Voetbal Unie heeft bij de zitting in Zürich forse straffen uitgesproken. In totaal leg de de UEFA boetes op tot een to taal bedrag van 200.000 Zwitserse franken (270.000 gulden). De helft van dit bedrag komt voor rekening van de Spaanse voetbalbond om dat op 14 oktober tijdens de wed strijd Spanje - Oostenrijk in Sevilla een grensrechter werd gewond door een op het veld geworpen fles. Omdat dit in Spanje al eens eerder was geschied, werd de boete zo Nederland kreeg ook forse straf fen opgelegd. PSV kreeg de „eer" van de op een na hoogste boete. De Eindhovense club zal de UEFA 15.000 franken (ruim 20.000 gulden) moeten overmaken omdat op 17 september in de wedstrijd tegen Galatasaray voorwerpen op het veld werden geworpen en twee toe schouwers het veld betraden. Gala tasaray werd voor hetzelfde inci dent beboet met 7500 franken (ruim 10.000 gulden). Ajax kreeg een-boete van 5000 franken (ruim 5000 gulden) omdat op 21 oktober in de wedstrijd tegen Hamburger ADVERTENTIE EC-kwalificaties VUGHT - In Vught plaatste de vrouwenploeg van WC zich voor de tweede ronde van het Europa Cup 3 toernooi. WC versloeg za terdagavond in de Martini-hal het Noorse KFUM Oslo met 3-1. In de Noordfranse stad Lille drong AMM/Zaan eveneens door tot de tweede ronde van datzelfde toernooi door een 0-3 zege. De wed strijd duurde slechts 52 minuten. Van de 175 toeschouwers in de zaal kwamen er 125 uit de Zaanstreek. Bij Jan van den Broek krijgt u die garantie! Jan van den Broek, de vakman met ervaring die uitsluitend topmerken monteert Zoals o.a. Romax. En die ze, voor de laagste netto-prijs, gratis monteert Klaar terwijl u wacht Want service en garantie staan bij Jan van den Broek voorop. Met een f abrieks - nieuwe uitlaat van Jan van den Broek zit u minstens anderhalf jaar goed! de extra voordelige aanbiedingen in onze Auto- info- Krant. Niet ontvangen? Hij ligt klaar in onze vestigingen. Waterpolowedstrijd ZIJL/LGB - POLAR BEARS Zaterdag 7 november (JMQ Aanvang: 20.00 uur Zwembad de Zijl yoorpw- li '/.U-1^0 I 7,0 1982' 1885' Plus het voordeel van //^kwaliteit! SV vuurwerk werd afgestoken. De KNVB werd beboet met 4000 fran ken omdat op 13 oktober in Mid delburg tijdens de wedstrijd Ne derland - Luxmeburg in Middel burg voor spelers onder 21 jaar toe schouwers het veld betraden en vuurwerk werd afgestoken. Het vuurwerk, dat supporters op 4 no vember in de wedstrijd tegen Young Boys in Bern afstaken, kwam FC Den Haag op een boete van 2000 franken (ruim 2700 gul den) te staan. De rode kaart die Ben Wijnste kers in de wedstrijd Aberdeen - Feyenoord kreeg had tot gevolg dat hij drie wedstrijden geschorst is. De Rotterdammer kwam er ge nadig af in vergelijking met ande ren. Raul Aguas, de trainer van Chaves, werd voor zes wedstrijden uitgesloten omdat hjj in de wed strijd Honved - Chaves de scheids rechter had geslagen. Telia Zarko, de arts van Dynamo Tbilissi, werd voor vier wedstrijden geschorst omdat hij in de wedstrijd tegen Victoria Bukarest het veld had be treden en zich onsportief had ge dragen. De volgende schorsingen wer den aan spelers opgelegd: Vier wedstrijden: Stanislav Griga (Spoarta Praag), Arziani Malhaz (Dynamo Tbilissi) en Agim Bubeqi (Flamurtari Vlora, Albanië); Drie wedstrijden: Jose Garrido (Cha ves), Torbjorn Ardvisson (Kalmar FF), Ben Wijnstekers (Feyenoord); Twee wedstrijden: Zlatko Krdze- vic (Rode Ster). NAPELS (SID) - Italië plaatste zich zaterdagmiddag in Napels als zesde land voor de eindronde van het toernooi om het Euro pees voetbalkampioenschap, dat volgend jaar in West-Duitsland wordt gehouden. De Italianen dwongen de kwalificatie af door in Napels in een wedstrijd voor groep twee met 2-1 te winnen van Zweden. De Italianen werden daarmee, met nog een wedstrijd te spelen, onbereikbaar in groep twee. Eerder waren naast gastheer West-Duitsland, de Sovjetunie, Engeland, Denemarken en Ier land reeds zeker van plaatsing. In de laatste ontmoeting, die geen betekenis meer had, ver speelde Zwitserland op Malta een punt. In La Valetta maakte de thuisploeg in /ie slotminuut gelijk. Carmel Busuttil tekende voor de vierde treffer van Malta in zeven kwalificatiewedstrijden voor het toernooi om het Euro pees kampioenschap. Hans Pe ter Zwicker had in de tweede mi nuut de score geopend. Er waren 6000 toeschouwers. De stand in groep 2 is nu: Italië 7 5 1 1 U 3-4 Zweden 8 4 2 2 10 12- 5 Portugal 6 14 1 7 5-5 Zwitserland 8 1 5 2 7 9-9 Malta 7 0 2 5 2 4-20 Nog te spelen: Italië - Portugal (6 de- Arsenal vierde dit weekeinde zijn tiende achtereenvolgende overwin ning (4-2 bij Norwich) voor de Engelse eerste divisie (een clubrecord) met het heroveren van de eerste plaats op de ranglijst. Liverpool ver zuimde in de zondag-wedstrijd bij Manchester United de kop weer over te nemen door op 1-1 te blijven steken. De voormalige landskam pioen bleef wel de enige ploeg zonder nederlaag. Het gaatje met Ar senal bedraagt nu twee punten,/naar Liverpool is wel twee wedstrij den achterop geraakt. Queen's Park Rangers zag de afstand ook groter worden door bij Tottenham Hotspur 1-1 te spelen. Na een sprankelende beginfase in hoog tempo nam Liverpool in de twintigste minuut tegen de verhouding in de leiding door een kopbal van Aldridge. Vier minuten na rust sloegen de Mancunians terug met een treffer van Whiteside. Voor 47.000 toeschouwers hield de thuis ploeg het initiatief zonder dat dit echt.tot scoringskansen leidde. Arsenal profiteerde volledig van de huidige vormcrisis bij Norwich, dat ook nog zonder nieuwe manager is, nadat Ken Brown maandag was ontslagen. Norwich begon nog wel enthousiast en nam zelfs na ruim een half uur de leiding door Drinkell. Maar kort na de hervatting stelden de Londenaren orde op zaken met drie treffers binnen vijf mi nuten (van Rocastle, Thomas en Smith). In de 62e minuut maakte vleugelspeler Groves er met het hoofd 1-4 van alvorens Drinkell ne gen minuten voor tijd zijn tweede doelpunt voor Norwich kon maken. Queen's Park Ranger moest bijna een uur met tien man spelen na dat verdediger Dennis in de 32e minuut uit het veld was gestuurd we gens een grove overtreding tegen de Argentijnse veteraan Ardiles. De gang naar de kleedkamer lijkt een gewoonte te worden voor Dennis, die al tien keer eerder in zijn loopbaan werd heen gezonden. De eind stand was op dat moment al bereikt door treffers van Coney voor Queen's PR in de elfde minuut en Allen na een half uur. De Spurs slaagden er verder niet in te profiteren van de numerieke meerder heid. International-doelman Peter Shilton speelde zijn 800e leaguewed strijd, waarin hij met zijn club Derby geen doelpunten tegen Newcas tle hoefde te incasseren. Het record staat op 824 duels van Terry Paine. De top drie van de Bundesliga bleef zaterdag van winst versto ken. Lijstaanvoerder Werder Bremen speelde 0-0 in de streekerby bij Hamburger SV, nummer twee Bayern München liep voor 68.000 toeschouwers in het uitverkochte Neckarstadion tegen een gevoelige nederlaag van 0-3 tegen VfB Stuttgart, de club van Arie Haan, op. Voor 1. FC Köln zat er niet meer in dan een gelijkspel van 2-2 bij het laag geklasseerde Schalke'04. Zo was het toch eigenlijk nog een goede dag voor Werder, dat een punt uitliep op Bayern en nu twee punten voorsprong heeft. De titel 'herfstkampioen' zal ver moedelijk met nog slechts één wedstrijd te gaan in Bremen te recht komen. Hamburger SV vierde het onbeslist tegen de 'buurman' als eeri overwinning. Immers, de laatste dagen was de bezem door de stal van HSV ge haald. Willi Reimann volgde Jo- sip Skoblar als coach op en doel man Pralija hoefde niet meer te rug te keren. De nieuwe doelman was nu Richard Golz, die niet hoefde te capituleren. Bekend werd voorts dat de voormalige nationale doelman Dieter Bur denski niet naar HSV zal gaan. Burdenski is tweede doelman bij Werder. Na enige bedenktijd liet hij weten toch maar liever bij zijn huidige club te blijven. HSV blijft echter op zoek naar een sterke doelman. De Bayern-express kwam hard tot stilstand. In een aantrek kelijke wedstrijd nam VfB Stuttgart in de achttiende mi nuut de leiding door Klinsmann, die zijn elfde doelpunt van dit seizoen maakte. Bayern kon lan ge tijd niet op tegen het snelle combinatiespel van Stuttgart. Pas in de eerste periode van de tweede helft kwam de Beierse ploeg enkele malen gevaarlijk opzetten, maar Matthaus trof het zijnet en Wohlfahrt schoot uit kansrijke positie hoog over. In de 71e minuut zorgde Walter voor de beslissing, een paar se conden voor tijd maakte Hart- mann er nog 3-0 van. Het was de vierde uit-nederlaag voor Bayern, dat in doelman Pfaff en libero Nachtweih de beste ac teurs had. Bij Schalke'04 -1. FC Köln was de eindstand 2-2 al bij de rust be reikt. Het duel had een pikant tintje met het voormalige zwarte schaap van de Keulenaren Toni Schumacher in het doel van Schalke. Voor bijna 30.000 toe schouwers nam de thuisclub in Gelsenkirchen binnen vijf minu ten een voorsprong van 2-0 door treffers van Olaf thon en de Deen Goldback. Maar 1. FC Köln, zon der de geschorste Engels en de geblesseerden Prestin en Olsen, kwam sterk terug. Nog voor de pauze kwam de 2-2 tot stand door een kopbal van Kohier en een in zet van Görtz. Anderlecht is het contact met de topploegen in de Belgische eer ste klasse kwijtgeraakt. De landskampioen verloor zaterdag voor de derde achtereenvolgen de keer. Standard Luik toonde zich in Brussel veel slagvaardi ger. De Luikenaren kregen slechts twee kansen, die beide door M'Buyu werden benut. De achterstand van Anderlecht op leider FC Antwerp (0-0 tegen Be- veren) liep door het verlies op tot vijf punten. Op de veertiende speeldag werden drie spelers uit gesloten, waarmee het totaal aan tal rode kaarten dit seizoen op dertig kwam. International Adri van Tigge- len had zaterdagavond na het verlies een simpele verklaring voor de crisis in Brussel. „De vechtlust, die in de Europa-cup wedstrijden wel aanwezig is, ont breekt in de competitie. De ploeg draait al weken slecht. Dat heeft ook te maken met de vele wisse lingen in de ploeg. Trainer Leek- ens moet door blessures steeds een ander elftal in het veld bren gen", reageerde Van Tiggelen. Tegen Standard Luik keek de landskampioen na een half uur tegen een achterstand aan. Eerst miste Hellers voor de bezoekers een strafschop. De nieuwe aan winst van Anderlecht, de Zweed Lindman liep echter te snel het strafschopgebied in waarna scheidsrechter Gernay de bal op nieuw op de stip deponeerde. In het tumult kreeg de Joegoslaaf Repcic het aan de stok met An- derlecht-doelman Munaron. De middenvelder van Standard kon direkt vertrekken. In tweede in stantie scoorde M'Buyu wel van elf meter. Lindman tekende vlak na rust voor de gelijkmaker. Een kwartier voor het einde passeer de M'Buyu doelman Munaron voor de tweede keer. De voorsprong van koploper Antwerp op Club Brugge slonk tot één punt. De ploeg van Kess- ler kreeg tegen het laag geklas seerde in de tweede helft twee mogelijkheden om de winst vei lig te stellen. Een treffer van Se- vereyns werd afgekeurd wegens buitenspel. Van Rethy kopte in de slotfase de bal tegen de lat.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14