Nog een theater aan het Spui in Den Haag Spannende broedertwist in-tropennacht KIJKUIT Exposities Concerten Leiden Amsterdam Den Haag Rotterdam VRIJDAG IS NOVEMBER 1987 KUNST PAGINA 25 Groeiend 'kunsthart' in Residentie DEN HAAG (GPD) - De Haagse stadsvernieuwers is niets te veel om het verval len Spuikwartier in hoog tempo tot cultureel hart van de residentie te maken. De poorten van het attractieve muziek- en danstheater aan het Spui zijn nog maar net geopend of de (aangepaste) ontwerpen van architect Herman Hertzberger voor een ander theatercentrum - er recht tegenover - liggen alweer op tafel. En als het aan de betrokken wethou ders ligt moet er niet lang over worden gezeurd. Van Westreenen directeur Kon. Schouwburg DEN HAAG (ANP) - De Haagse ge- meenteraad heeft de zakelijke lei der van de Haagse Comedie, Hans van Westreenen, benoemd tot di recteur van de Koninklijke Schouwburg in Den Haag. Van Westreenen werd met 33 tegen 12 'Stemmen verkozen boven zijn enig overgebleven concurrent: Theo Ruijter, de directeur van het Am sterdamse theater De Engelenbak. Het college van B en W had beide kandidaten op de nominatie gezet omdat het anders over de benoe ming dacht dan de raadscommis sie. In de raadscommissie bestond al een voorkeur voor Van Westree nen. De collegeleden zouden ech ter meer voor Ruijter hebben ge voeld. Besloten werd daarom om een stemming in de gemeenteraad te houden. Dit 'marge-theater' moet er binnen enkele jaren stéan. Mét het verrij zen van het nieuwe stadhuis annex bibliotheek, ook al aan het Spui, kan het met dat 'kunsthart' van Den Haag bijna niet meer fout. Aanvankelijk ging de voorkeur uit het margetheater te situeren achter de Koninklijke Schouwburg. Maar. het enthousiasme voor de goed functionerende tempel van Resi dentie Orkest en Nederlands Dans theater blijkt twee maanden na de doop zo groot te zijn dat de Haagse bestuurders geen spijt hebben dat ze hun keuze hebben laten vallen op het slooprijpe terrein tussen de Nieuwe Kerk en de Amsterdamse Veerkade. Een eerder ontwerp van archi tect Hertzberger werd afgekeurd omdat het te fors van opzet was en de Nieuwe Kerk 'wegdrukte'. De vormgeving is nu subtieler en er is rekening gehouden met 'de over kant' van het Spui. Door in het complex 69 woningen, een winkel passage, een wintertuin, een res taurant en café's, alsook uitnodi gende theaterfoyers op te nemen, zal het publiek - althans dat hoopt men - niet om het theatercentrum heen kunnen. Zelfs wordt er over gedacht een kindermuseum vol gens Amerikaans model (een 'doe'- museum) aan het complex toe te voegen. Met dit margetheater krijgt de re sidentie er twee zalen, met respec tievelijk 310 en 120 stoelen, bij. De nieuwe voorziening moet het ge sloten HQT-theater en het zeer ex centrisch gelegen Theater aan de Haven in Scheveningen compen seren. Een vast gezelschap zal er niet gaan spelen; het theaterim- pressariaat voor kleine en middel grote voorstellingen 'Het Gebeu ren' zal de programmering voor zijn rekening nemen. De stoelop- stelling en de décormogelijkheden zijn zodanig dat aan zeer veel wis selende behoeften tegemoet kan worden gekomen. Over de stedebouwkundige schets van Hertzberger voor de 'meest openbare plek van Den Haag' zal begin volgend jaar door de gemeenteraad moeten worden beslist. Alleen dan kan er eind 1988 met de bouw worden begonnen. Wethouder Verduyn Lunel: 'Wij zijn er klaar voor. We hebben het geld, de grond en de sloopvergun ningen'. Voor het theater alleen is 7 miljoen gulden uitgetrokken. Het volledige complex met winkels en woningen erbij gaat vanzelfspre kend ettelijke tientallen miljoenen meer kosten.' Frederiksprij s voor drs. A.J. van Dissel AMSTERDAM (GPD) - Op een bij- eenkomst van de Vereniging van Nederlandse Kunsthistorici in de Vrije Universiteit van Amsterdam zijn woensdag de jaarlijks prijzen uitgereikt. Daarbij ging de prijs voor toegepaste kunsten (de Frede- riks-prijs) naar drs. A. J. van Dissel voor zijn tienjarig onderzoek 'met ups and downs' naar Het Rapen burg, geschiedenis van een Leidse gracht (deel 1 1986, deel 2 in publi- katiestadium voor 1987). Geen microfoon LEIDEN - Als gevolg van verkeerd ingrijpen op de redactie werd in een door onze muziekmedewerk- ster Monica Schiks geschreven re censie gesteld dat de bariton Ber nard Kruysen tijdens een concert van het Toonkunstorkest Leiden te dicht bij de microfoon stond. Als klassiek geschoold zanger maakte Kruysen in het geheel geen ge bruik van een microfoon. Onze mu- ziekmedewerkster treft wat deze ongelukkige fout betreft geen blaam. Het nieuwe margetheater zal - als de huidige plannen van architect Hertzberger doorgaan - schuilgaan achter deze flats en winkels. (foto gpd) Dreimaderlliaus bij Crescendo LEIDEN- De Leidse operettevere niging Crescendo treedt binnen kort weer voor het voetlicht. Op het programma staat 'Das Dreimaderlhaus', dat zaterdag avond 21 november op het podium van de Stadsgehoorzaal zal worden verklankt. Traditiegetrouw zal de ze operette-uitvoering de zondag middag daarop worden herhaald voor de bejaarden. De voorstelling op zaterdagavond begint om acht uur, die van zondagmiddag 22 no vember om twee uur. 'Das Dreimaderlhaus' is een be kende operette, waarvan het gege ven is gebaseerd op een episode uit het leven van de componist Franz Schubert. Vele melodieën, die door Schubert zijn gecomponeerd, zijn in deze operette verwerkt. De twee uitvoeringen, die van 'Das Dreimaderlhaus' worden ge geven, staan onder leiding van Crescendo's dirigent Wim van Strien. 'In Afrika' van Zuidelijk Toneel Globe. Geschre ven en geregiseerd door: Ger Thijs. Decor: Tom Schenk. Spelers: Huib Rooijmans, Guus Dam LEIDEN - Een bergje zand. Een stoel van het soort dat de dijbenen van degeen die erin gaat zitten een gestriemd aanzien verleent. Een paar rode kaplaarsjes. En daar omheen een paar zwarte panelen, waarop met enkele streken een dorre, wijdse vlakte wordt gesuggereerd. Ziedaar het decor van Ger Thijs' nieuwste to neelstuk 'In Afrika'. Een sobere entourage voor een indringende voorstelling. Axel, een arts, gespeeld door Huib Rooij mans, is na de dood van zijn vrouw naar Afrika gevlucht om een ander leven te beginnen. Sa men met zijn zoontje. In dat Afrika komt zijn broer Bernd hem op zekere dag opzoeken. Is Axel blij met dat bezoek? Nee. Hij wil zijn broer maar het liefst meteen in een wildpark parkeren. Immers, overal waar Bernd ver schijnt, denkt Axel het onderspit te delven. Axel zou willen breken met zijn broer, maar hij is door de band van het bloed aan hem geke tend. De twee zitten aan elkaar vast als een ver dachte aan een parketwachter, en dat 'leeft' moeilijk. Met zijn tweeën vormen ze één hope loos verscheurd mens. De zwakke, alcoholisti sche, Axel haat Bernd, zijn 'vleesgeworden kwaad geweten'. 'Je kwade geweten', zegt Bernd, 'ik ben juist je engelbewaarder. We zou den samen een reus kunnen zijn'. Bernd houdt van zijn broer. Hij ziet ondanks zijn drankzucht tegen hem op. Wil de banden aanhalen. Om de 'eenwording' met Axel te be werkstelligen heeft hij zelfs met zijn vrouw ge slapen. Is het kind dat Axel heeft meegenomen soms de vleesgeworden synthese van dat stre ven naar eenwording? Ziet Axel daarom zijn broer in een droom voor zich als travestiet? Heeft zijn vrouw soms alleen maar gefungeerd als 'trait d'union'? Er worden in dit stuk nogal wat vragen opge roepen. Het is dan ook een vrij ingewikkelde problematiek die de kern vormt van 'In Afrika'. Het knappe van Thijs' stuk, en van het spel van de acteurs, is echter dat men nergens de draad kwijtraakt. Alles valt precies op zijn plaats. En - het wordt steeds spannender: slechts stap voor stap wordt onthuld wie nu de sterke en wie de zwakke broeder is, zo er hier al van zwak en sterk gesproken mag worden. Het punt waarop de macht 'verschuift' van de een naar de ander is haast niet waarneembaar. Dat is te danken aan de meeslependheid van het spel van de ac teurs. Thijs heeft dit conflict tussen twee broers niet voor niets in Afrika laten spelen. Wie ooit een tropennacht heeft meegemaakt, zal weten dat er in die oorden een vreemde- hoogspan ning in de lucht hangt. Mooi wordt dat opge roepen door de zwakjes hoorbare klaagzangen van de inboorlingen, die treuren om een dode. Tegen deze achtergrond speelt zich de tragedie tussen de twee broers af. Het komt tot een climax als Bernd Rose, de inlandse hulp van Axel, die wordt gespeeld door Martha Kensmil, zover weet te krijgen met hem naar bed te gaan. Iets dat wordt inge leid door een knappe, nergens banale verlei dingsscène. Rooijmans weet goed de lethargie over te brengen die iemand in de tropen kan overval len. De lichte waanzin ook. Zeer komisch is de passage waarin de twee elkaar zwart maken te genover Rose. Zij is een klankbord voor hen. Ze reageert met geheimzinnige lachjes en geeft daarmee de gewoonste mededeling iets raad selachtigs mee. Thijs roept met eenvoudige middelen een beklemmende sfeer op. Zo schopt een van de broers tijdens een woedeaanval ineens tegen het bergje zand. Dat veroorzaakt bij de toe schouwer een lichte paniek. Aparte vermel ding verdient de zeer realistisch gespeelde worsteling tussen de twee broers (het bloed zat op de broeken). Als zij van het gevecht staan uit te hijgen, hijgen zij precies gelijk. Overigens is de humor niet vergeten. 'Mijn broek is hier misschien al jaren' zegt Bernd vlak na zijn aankomst in Afrika, doelend op in zamelingsacties van textiel voor Derde Wereld landen. Een spannende toneelavond. CEES VAN HOORE Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Niet gebouwd Lei den' t/m 15/11; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uur en za. en zo. van 12-16 uur. miniatuur, di. t/m za. 10-161 LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, te keningen van architecten, Robert von der Nahmer en Bert van Alkemade; architectuurfoto's van Peter de Ruig; tot 14/11; ma. t/m vr. 10-22 uur. Galerij-Atelier 'Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a. Sylvia Borreman, tekeningen; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkera- miek; wo. vr. 13.30-18 uur, do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Stelling - Lange Mare 65, zeef drukken en schilderijen van de Leid se kunstenaars Annie Goddijn en Trees Klijn van t/m 27/11; wo. t/m za. Galerie Denise Stephan, Bakkersteeg 18-20, Arthur Stam gemengde techn. Rien Jansen schilderijen, vr. za. en zo. van 13.30-17.30 uur, tot 20 dec. Galerie Fotomania, Koppenhuik- steeg 6, Fons Brasser met sculpturen en tekeningen; woe. t/m za. van 13.00- Art Center 'Droomfabriek' - Oude Singel 56, olieverfschilderijen van Martin van der Bom, tot 17/11; ma. t/m za. 10-24 uur, zo. 11-24 uur. ARS Studio - Pieterskerkgracht 9, Jan Grupstra, olieverven, aquarellen, etsen en maskers, tot 16/11; woe., za. en zo. van 13-16 uur. Kunstuitleen Leiden - Lammermarkt 35. tekeningen, grafiek en sculptuur Stefan Buys, Cultureel Centrum Burcht, Burg- steeg 14, Frans Mossou prenten en ob jecten van 1968 tot heden; woe. t/m za. van 12.00-17.00 uur, tot 21 nov. Alphen Rijnkade elf - Rijnkade 11, kleuretsen van Willy Belinfante, gouaches van Hendrik Jan Visser en schilderijen en etsen van Laetitia de Haas van t/m 31/12; di. t/m za. 10-17.30 uur en vr. 10- 21 uur, Lucie Meulendijks etsen en Aquarel-zeefdruk op linnen, Nell Heins vogels langs de waterkant, di. t/m za. 10.00-17.30 uur, vr. 10.00-21.00 Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, sieraden en kleinplastieken van Lian- ne Wemeke, kleur etsen van Theo Hoogewerf, tekeningen van Elbert Ploos van Amstel en etsen en aquarel len v i 30 r Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve wo. na 14 uur. Eethuis-café 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur. Noordwijkerhout Bibliotheek, bijzonder drukwerk, ma. woe.vr. 14.00-17-00 uur en van 19.00- 21.00 uur, do. en za. van 10.00-12.30 Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, Bart Filet met zeefdrukken en aquarellen (gemengde techniek), t/m 22/11; vr., za. en zo. 14-17 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur, za 10-16 uur. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, in de werkkamer die de kleuren geel-grijs- zwart heeft exposeren een twintigtal kunstenaars, t/m eind nov. Voorschoten Voorschotense Kunstkring, Voor straat 12, Verbeelding, woe. t/m zo. 14.00-17.00 uur, van 13 t/m 29 nov. Wassenaar Galerie Ja - Molenweg 6, Joop en Alexandra met tapijten en beschilder de zijden shawls, dag. 11.00-17.00 uur, do. en vr. ook van 19.00- 21.00 uur, t/m 22 nov. Klassiek De violiste Marieke Blankestijn geeft vanavond een recital in de Kapelzaal van het K&-gebouw. Ze zal aan de vleugel worden begeleid door de Ja panse violiste Kyoko Hashimoto. Het .i concert, dat het kamerorkest Madrigalesco onder leiding van Henk Briër zaterdagavond in de Stadsge hoorzaal geeft. Met dit concert viert het orkest zijn tienjarig bestaan. De pianiste zal samen met het orkest het Jeunehomme-concert van Mozart uit voeren. Voorts zal zij een selectie uit het werk van haar landgenoot Villa- Lobos, welke componist honderd jaar geleden werd geboren, spelen. Op deze avond treden ook het Neder lands Madrigaalkoor en een vocaal ensemle van de Muziekschool Leiden naar voren, o.m. met werk van Faure. Franck en Mozart. De uitvoering be gint om kwart over acht, maar vanaf half acht is er een voorprogramma, Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Leni van Gils, acryl, t/m 13/11; ma. t/m vr. 9- Het William Byrd Vocaal Ensemble onder leiding van Nico v.d. Meel treedt dezelfde (zaterdag)avond in de Lokhorstkerk op. Aan de uitvoering wordt medewerking verleend door het Nederlands Gitaarduo, bestaande uit Juun Voorhoeve en Erik Otte. Het programma vermeldt koorwerken van Sweelinck, Schütz, Britten, Da- lapiccola, Escher, Kodaly en Badings. Het gitaarduo speelt composities van Franck, Bartok, Brouwer en Bons. Aanvang 20.15 uur. Eliaac Rodrigucs. zaterdagavond met bet kamerorkest Madrigalesco onder leiding van Henk Briër in de Leidse Stadsgehoorzaal. (foto pr) (Hetzelfde concert wordt op zondag middag 22 november gegeven in het Groene Kerkje in Oegstgeest, aan vang 15.00 uur). Het Leidse kamerkoor Lingua Musi- ca onder leiding van Jan Heiting geeft zondagmiddag een uitvoering in de Lokhorstkerk. Het programma staat vóór de pauze in het teken an de Duit se Barok: Schütz, Schein en Buxte- hude (Missa Brevis). Na de pauze wordt twintigste-eeuwse muziek uit Frankrijk en Duitsland op het pro gramma met werk van o.a. Duruflé en Distier. Michèle Dispa (cello) en Jan Willem Docter (orgel) begeleiden het koor en spelen ook enkele stukken zonder koor. Aanvang 14.30 uur. (Hetzelfde concert wordt zondagmid dag 22 november gegeven in 'De Bron' in Alphen a.d. Rijn). In het kader i de internationale landse pianiste Jet Röhling. Ze zal werken vertolken van Haydn, Jana- cek, Debussy (Hommage a Haydn), Ravel (Menuet sur le nom d'Haydn en Le tombeau de Couperin). Aanvang 20.15 uur. Het tweede concert uit de Debussy- cyclus van K&O wordt woensdag avond in de Kapelzaal verzorgd door de pianiste Else Krijgsman. Ze treedt op met de vertelster Taetske Kleijn. Behalve de twaalf piano-preludes uit boek 1 staat namelijk de concertuit voering van 'La boite a joujoux' op het programma. Bij deze uitvoering van 'De speelgoeddoos' zullen ook te keningen uit het prentenboek van André Hellé worden geprojecteerd. Aanvang 20.15 uur. Het lunchconcert op donderdagmid- dag bij K&O wordt verzorgd door het vocaal ensemble van het Rotterdams Conservatorium onder leiding van Ruud v.d. Meer. Er zullen werken van Schubert en Poulenc ten gehore wor den gebracht. Aanvang 12.45 uur. K&O begint op vrijdagavond 20 no vember met een Chopin-cyclus. Als vertolker van Chopins werk treedt op de pianist Alwin Bar. Aanvang 20.15 n lunchconcert in het LAK-the- er. Het duo zal werk van Beethoven 1 Brahms vertolken. Aanvang 13.15 Voor Hot House speelt in de Waag het ensemble Byte. Dit orkest bestaan uit Maartje ten Hoorn, Gene Carl (syn, vo, tapes), Mariette Rouppe van der Voort (as, fl, pic), Peter van Bergen (ts, bel), Michael Vatcher,(elektronica, perc), Jan Panis (elektronica). Byte put uit meerdere muziekdisciplines tegelijk om het werk een volledig ka rakter te geven. "Moderne' technie ken en methoden worden gehan teerd, zoals geluidsbanden, live elek tronica, en tekst-experimenten naast het 'gangbare' improviseren. De com posities zijn geschreven door Gene Carl en Maartje Ten Hoorn. Het con cert begint om 21.30 uur. Pop De Rotterdamse band Hi Ho Silver is vanavond te bewonderen in het zol dercafé van het Leids Vrijetijdscen trum. De groep heeft een drummer, een gitarist en een zanger. Zij maken puur voor hun lol muziek. Naar eigen zeggen gaat het om 'krachtige num mers'. Aanvang 23.30 uur, Breestraat 66, Leiden. De slagwerkgroep 'Slagerij van Kam pen* geeft zaterdagavond een optre den weg in het Leids Vrijetijdcen- trum. Zij zijn de leveranciers van de eerste digitale drumelpee ter wereld; Out of the Doldrum. De groep speelt bronnen het Japanse percussiegezel schap Ondokoza en de Afrikaanse Burundi drummers. Aanvang 23.00 uur, Breestraat 66, Leiden. In de Droomfabriek is zaterdagavond Shamarock te beluisteren. Deze band houdt zich bezig met Ierse folkmusic. Aanvang 21.30 uur. Oude Singel 56, Leiden. Jongerenwerk Quetal heeft vanavond in het buurthuis Op Eigen Wieken de roots reggaeband Ital in Tune uitge nodigd. Deze nu een jaar bestaande zesmansformatie houdt zich bezig met reggae-muziek. Aanvang 22.00 uur, Valkepad 2 (Merewijk), Leiden. Microtheater vr 13, za 14,21.00 uur; zo 15,14.30 uur: Theatergroep Imperium speelt 'Café In den ouden Billenburcht'. Kapelzaal K&O za 14, 20.15 uur; Toneelvereniging Pl- oef speelt: 'Prettige Feestdagen een spannend blijspel van Alan Ayck- bourn. wo 18,14.30 uur; 'Richard de Koning' gespeeld door DWARF-Theaterpro- ducties Jeugdtheater. De Waag ma 16, 20.30 uur; Poolse theatergroep Sceena-6 speelt 'The Psalms'. Carré dag, (beh ma) 20.15 uur, zo ook 13.00 uur; André van Duin, Frans van Dus- schoten e.a. in 'Revue 100 jaar Carré', choreografie: Brian Rogers. Concertgebouw vr 13, 20.15 uur; Jessye Norman (so praan) mmv Geoffrey Parsons (pia no), werk van Debussy, Strauss en Mahler. za 14, zo 15. di 17, 20.15 uur; NedPho olv Jun 'Ichi Horikami mmv Arnaldo Cohen (piano), werk van Rachmani- niw en Ravel. wo 18, do 19, 20.15 uur; Concertge bouw Orkest olv Antal Dorati mmv Sheri Greenwald, Nico van der Meel en Henk Smit, werk van Debussy en Mozart. C.C. Amstelveen vr 13, za 14, 20.15 uur; 'Een bijzonder prettig vergezicht' van Paul Haenen, met Mary Dresselhuys e.a. zo 15,14.00 uur; familie-matinee Sca- pino Ballet. wo 18, do 19,20.15 uur; Josephine van Gasteren, Sacco van der Made e.a in: 'Mijn zuster en ik' van Jos Brink. Muziektheater za 14. di 17.20.00 uur: De Nederlandse Opera met 'Don Pasquale' van Doni zetti, mmv Nederlands Philharmo- nisch Orkest olv Bruno Campanella. vr 13, ma 16, do 19,20.15 uur; zo 15, wo 18. 14.OU uur; Het Nationale Ballet met 'Vier letzte Lieder' mmv Neder lands Balletorkest en Young-Hee Kim, sopraan. Nieuwe de Ia Martheatcr vr 13. za 14. 20.15 uur, zo 15.14.00 uur; Pleuni Touw, Dimitri Dupont e.a in 'Hedda Gabler' van Henrik Ibsen. d: 17, wo 18, do 19, 20.15 uur; Johnny Kraaykamp sr, Donald Jones e.a. in 'De Fantast' van Herb Gardner, regie John van der Rest. Stadsschouwburg vr 13, za 14, zo 15, ma 16,(try-outs) di 17 (première) wo 18, do 19, 20.15 uur; Toneelgroep Amsterdam met 'Ed ward 11' van Janine Brogt naar Chris topher Marlowe. Appeltheater vr 13, za 14, wo 18, do 19, 20.30 uur; zo 15, 14.30 uur; Toneelgroep De Appel speelt 'Faëton' van Vondel, met oa Carol Linssen, Trudy Labij en Sacha Bulthuis en 'Niemandsland' van Ha rold Pinter met oa Cor van Rijn, Wil lem Wagter en Robert Prager. Circustheater vr 13, za 14, 20.15 uur; Paul van Vliet met zijn one-manshow: Over leven (tv-opnamen). zo 15,12.15 uur; Tineke Schouten met fragmenten uit 'Tien in topvorm', pre sentatie: Pim Jacobs, zo 15,15.00 uur; Jeugdorkest olv Lex Veelo en Juniorenorkest olv Martin Buninga, werk van Luigini, Débiles, Wagenaar, Smetana en Grieg. ma 16,20.15 uur; Ballet en Orkest van de Opera van Praag met: 'Het Zwa- nenmeer' van Tsjaikovski. di 17, 20.15 uur; Optreden van Wall Street Crash. do 19, 20.15 uur; Theatergroep De Leidse Schouwburg vr 13, 12.30 uur; Lunchtheater: Ca ruso en Caransa, door Joost Prinsen en Dick van der Stoep, vr 13, 20.15 uur; Wortel Bach Live. Hans Liberg brengt semi-intellectue- le conférences, afgewisseld met fabu leus pianospel. za 14,20.15 uur; Carry Tefsen en Con- ny van den Bosch in: Heimwee, een stuk over emigratie en de daaruit voortvloeiende aanpassing, zo 15, 20.15 uur; Litteris Sacrum brengt: Bedrog, van Harold Pinter, di 17, 14.30 uur; 'Toppers van toen' (senioren-matinee), een selectie uit de mooiste melodiën, met gastsolist Lex Goudsmit. wo 18, do 19, 20.15 uur; Anne-Wil Blankers in een stuk van Ayckboum: Droom van een vrouw, regie: Willem Nijholt. LAK-theater vr 13, za 14, 20.30 uur; Het Brandthea- ter met: 'Rode Kruis/Stemmen', twee eenacters van resp. Sam Shepard en Sam Shepard/Joseph Chaikin. zo 14, 15.00 uur; voorstelling 'Ponia Pepermunt' door toneelgroep Narcis. Carnival' van Toine Brulin. Diligcntia vr 13,20.15 uur; optreden van Greetje Kauffeld en de Ellen H. Band met 'The song is you'. za 14,19.30 uur; Balletstudio Evelyne. zo 15,11.30 uur; concert door Toyohi- ko Satoh, luit, met werk van Bach, Weis, Satoh en Frescobaldi; 14.30 uur; Combattimento Consort A'dam met werk van Fux, Wassenaar, Teleman en Bach; 20.15 uur; Emanuele Segre, gitaar, met werk van Bach, Giuliani, Villa-Lobos en Walton, di 17, 12.45 uur; Toneelgroep De Gi raffe met 'Het gelaarsde lijk' van Jan de Rooy. wo 18. 20.15 uur; Tom Lanoye in: 'In de piste'. do 19, 20.15 uur; optreden van het Mathilde Santing Ensemble. Koninklijke Schouwburg vr 13. zo 15, 20.15 uur; zo ook 14!00 uur; Haagse Comedie met: 'Een bij zondere dag' van Ettore Scola met Trins Snijders, Willem Nijholt e.a. za 14, 20.15 uur; Haagse Comedie speelt: 'De min in 't lazarushuis' van W.G. Fockenbroch met o.a René van Asten en Kees van Lier. ma 16, 20.15 uur; 'Een bijzonder pret tig vergezicht' van Paul Haenen, met Mary Dresselhuys, Henriëtte Tol en Ben Hulsman. wo 18, do 19. 20.15 uur; Toneelgroep Theater met 'Les Liaisons dangereu- ses' van Christofer Hampton met oa Diane Lensink en Cees Linnebak. Muziektheater vr 13, za 14, 20.15 uur; Residentie Or kest olv Heinz Wallberg mmv Ariëlle Vernede (piano), werk van R. Strauss, Szymanovski en Dvorèk. wo 18, 20.15 uur; Kamermuziek door leden van her Residentie Orkest met werk van Schubert en Brahms. Nederlands Congresgebouw zo 15, di 17, wo 18, do 19, 20.15 uur; musical 'Max Havelaar' van Jos Brink, Frank Sanders en Henk Bok- kinga, met Lucie de Lange, Jeróme Reehuis i Paul v r> Gorcum. De Doelen za 14. 20.15 uur; zo 15,14.15 uur; Pro menadeconcert door Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Rogier van Otterloo. zo 15, 20.15 uur; Muziek en Dans uit alle windstreken: Panti Pusaka Budaya olv I Made Djimat (Bali), ma 16, 20.15 uur; Orgelconcert door Arie Keijzer met een Franckprogram- di 17, wo 18, 20.15 uur; Rotterdams Philharmonisch Orkest olv Andrew Litton met Joshua Bell (viool), werk van Tsjaikovski en Rachmaninov Luxor Theater vr 13,20.15 uur; musical 'A little night music', uitgevoerd door The Compa ny Music Theatre Group, zo 15, ma 16, 20.15 uur; 'Heimwee', muzikaal volksstuk van Dolf de Vries, met o.a Carry Tefsen en Conny van den Bosch, wo 18. 20.15 uur do 19,20.15 uur; Henk Elsink met zijn one-man-show 'By zijn'. Theater Zuidplein vr 13,20.15 uur; The Merchant of Ve nice' van Shakespeare, toneelstuk op gevoerd door het Engelse Gezelschap New Triad Theatre, za 14,20.15 uur; zo 15,14.00 uur; 'Mac beth' van Giuseppe Verdi, opera uit gevoerd door de Rotterdamse Opera met o.a. Liesbeth Damen, Henk Poort en Annemarie Dur. ma 16. di 17. 20.15 uur; 'Nonsens' van Dan Coggin, musical met Nelly Frijda, Josine van Dalsum e.a do 19, 20.15 uur; 'Introdans' dansge- a-6 met The Psalms' maandagavond in de Leidse zeischap uit Arnhem brengt (foto pr) modern ballet.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 25