'Dag des oordeels in Züiich' Internationals boos en uit veld geslagen 3poorPtTV 'Het is te gek voor woorden' Grieken zien weer kansen op plaatsing Van der Louw: 'Voetbalwedstrijden zijn dus te manipuleren' VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 Politie Oss staat paraat OSS (GPD) Burgemeester Van kunt de zaken maar beter voor zijn, Veldhuizen van Oss heeft gister- dan achteraf betreuren dat je niet avond onmiddellijk na het bekend eerder hebt ingegrepen". worden van de uitspraak UEFA-strafcommissie de politie in zijn stad in verhoogde staat van pa raatheid gebracht. Hoewel het bo- mincident tijdens Nederland-Cyp- rus ruim twee weken geleden plaatvond, is Oss, de woonplaats van de 21-jarige man die het projec tiel in de Kuip tot ontploffing bracht, ook de afgelopen dagen nog geconfronteerd met bedreigin gen en vernielingen. Naar aanlei ding daarvan trof de burgemeester gisteravond zijn maatregelen. Van Veldhuizen: „Van een trans portondernemer uit Oss zijn de af gelopen dagen ergens in Neder land nog de ruiten van enkele vrachtwagens ingegooid, en we zijn weer geconfronteerd met een bommelding in het gemeentehuis. Die incidenten duiden er op dat het gevaar voor onze stad, hoe belache lijk ook, nog niet geweken is. Van daar mijn beslissing om vanavond niets aan het toeval over te laten. Je Onplezierig Van Veldhuizen toonde zich gis teravond uiteraard weinig geluk kig met de zware straf die het Ne derlands elftal kreeg opgelegd. „Voor Oranje uitermate onplezie rig, maar ook voor Oss. Dit bete kent dat de negatieve publiciteit over ons toch verlengd zal worden, en daar is een burgemeester nooit blij mee. Bovendien zullen we niet alleen vanavond, maar ook de ko mende periode alert moeten zijn. Niemand uit Oss heeft hier verder iets mee te maken, maar het blijkt toch dat er mensen zijn die het de stad en de inwoners kwalijk nemen dat die bom werd gegooid. Ik had liever gezien dat Oranje er met een forse boete vanaf was gekomen, dan was de druk op de ketel er voor ons af geweest". Van Veldhuizen overlegt van ochtend al met zijn wethouders over de gevolgen, die de straf zal hebben voor de bekerwedstrijd TOP-Feyenoord. Het lag in de be doeling om het duel, dat eerder door de burgemeesters van Oss en Rotterdam werd verboden, op 29 november te laten plaatsvinden, maar Van Veldhuizen heeft inmid dels ook over die datum zijn vraag tekens. „Die dag ligt naar mijn me ning nog te dicht op de uitspraak van de UEFA. Nederland-Cyprus heeft bewezen dat er maar één ie mand hoeft te zijn die kwaad wil, en de zaak loopt uit de hand. Dat gaat ook op voor de wedstrijd te gen Feyenoord in onze stad. Je kunt mensen nu eenmaal ook een kans bieden om zich te buiten te gaan, en daar heb ik totaal geen zin Gullit: 'Ik heb hier geen enkel begrip voor' De onzekerheid en spanning die tijdens het gedwongen oponthoud tij dens de interland Nederland-Cyprus op de gezichten van de Oranje-hem den viel af te lezen, is gisteren omgezet in woede en verslagenheid. Gerarld Vanenburg derde van rechts)„Dit is een drama voor elke voetbalprof'. (archieffoto ANP) in. Nee, ik ben somber gestemd wat die wedstrijd betreft". Charitou verbonden aan het bomincident. De kranten en de tv zullen de ko mende dagen weer volop aandacht besteden aan het incident, en dus Net als Van Veldhuizen reageer- zal Oss weer herhaaldelijk negatief de ook de stichting Oss Promotion in het nieuws komen. Maar goed, gisteravond uiterst teleurgesteld Andreas Charitou, de Cypriotische op de gang van zaken in Zwitser- doelman, heeft ons in ieder geval land. De stichting nam direct nadat bekend was geworden dat de bom- toegezegd naar Oss te zullen ko men als de competitie in zijn land is gooier uit Oss afkomstig was het afgewerkt. Misschien dat dat be- initiatief de Cypriotische doelman zoek onze naam weer een beetje Charitou uit te nodigen zuivert. Maar voorlopig blijft het bezoek aan de stad, en hoopte daar- afwachten wat voor effect dit i mee goodwill te kweken.„Maar de ze uitspraak doorkruist alles weer", aldus voorzitter John van Boekei. „Nee, dit is duidelijk geen Oss- Promotion. Op deze manier blijft van Oss onlosmakelijk den". ATHENE (GPD) - „Sneu voor het Nederlandse publiek en de spe lers". Dat was gisteravond de reac tie van woordvoerder Constantijn Kiape van de Griekse voetbalbond EPO op de straf die de UEFA aan Nederland oplegde voor het bo mincident in de Kuip. Kiape wist zijn mening ('sneu') genuanceerd onder woorden te brengen, want hij spreekt vloeiend Nederlands, na een jarenlang verblijf in Rotter dam. V"' De Griekse voetbalbond acht de beslissing van de UEFA echter wel juist. „Het zou zeer gevaarlijk zijn geweest als deze ordeverstoring al leen met geld zóu kunnen zijn afge kocht". Op de Griekse televisie werd gisteravond namelijk gesug- gereerd dat Nederland een boete ZURICH (GPD) - Zijn gezicht was van perkament, de lCy- woeste haardos leek nog grijzer dan die al is. Onhandig zwaaiend met het gele vel papier, waarop het keiharde oor- De Griekse voetbalbond heeft deel stond afgedrukt dat de tuchtcommissie van de Eu- zich overigens totaal niet met de ropese voetbalunie zojuist had uitgesproken over het Ne- procedure bemoeid, aldus Kiape. derlands voetbalelftal, was André van der Louw zijn emo- slfssende wedstrifd vnan 16 deceit ties aanvankelijk amper de baas. „De mensen in mijn om ber in het Atheens Olympisch Sta- geving hebben me steeds voorgehouden dat ik geestelijk dion „een modelwed strijd'^ moet op het ergste voorbereid moest zijn. Dat was ik ook. Toch J L J had ik mij een mildere straf voor kunnen stellen als deze". zal hebben, ik vind het alle maal uiterst vervelend. Eén onge lukkig moment van een inwoner, en je wordt wekenlang met de ge volgen daarvan geconfronteerd. Het is eigenlijk te gek voor woor- DEN HAAG (GPD) - De spelers van het Nederlands elftal en bondscoach Rinus Michels hebben gisteravond geschokt gereageerd op de zware straf, die Oranje kreeg opgelegd voor het bomincident ruim twee weken geleden tijdens de wedstrijd tegen Cyprus. Met na me Oranje-aanvoerder Ruud Gullit was woedend over de uitspraak van de UEFA-strafcommissie. „De UEFA", aldus de internatio nal vanuit Milaan, „heeft met deze beslissing een kans voor open doel laten liggen. De toeschouwers, die bij de wedstrijd aanwezig waren hadden beloond moeten worden. Zij hebben zich keurig gedragen en de dader by de politie aangegeven. Nu worden de bond, de spelers en vooral de supporters zwaar ge straft. Ik betwijfel of het publiek zich een volgende keer weer de moeite zal getroosten zich narig heid op de hals te halen". „Wat zou je doen", zo vroeg de geïrriteerde Gullit zich af, „als je een tasjesdief aan de politie over draagt en hem vijf minuten later weer op straat tegenkomt? Dan be denk je je de volgende keer wel. Dat is precies wat er nu is gebeurd. In de Kuip heeft men laten zien dat iedereen het gedrag van die bom- mengooier afkeurde. Maar door de UEFA-beslissing wordt dat mooie voorbeeld van goed gedrag afge straft. Ik heb hier werkelijk geen enkel begrip voor". Punt pakken Ondanks zijn woede, heeft Gullit echter nog niet de hoop op een goe de afloop voor Oranje opgegeven. „Griekenland op 16 december. Dat moet gewoon lukken om aaar ten minste een punt te pakken. We zijn er sterk genoeg voor. Dat hebben we de afgelopen wedstrijden wel bewezen". De klap vanuit Zwitserland kwam ook hard aan bij bonds coach Rinus Michels, die de afgelo pen dagen met het ergste rekening had gehouden, maar toch overval len was door de uiteindelijke straf maat. „Je bent op alles voorbereid maar als zo'n uitspraak wordt ge daan, valt het toch zwaar tegen", al dus uitte ook Michels zijn teleur stelling. „Inderdaad, het komt als een donderslag bij heldere voetbal hemel, dit is een keihard oordeel. Vanuit voetbaloogmerk zelfs een onrechtvaardig oordeel, zeker om dat een ander land, Griekenland, wordt bevoordeeld. Een land dat er niets mee heeft te maken. Wij had den de kwalificatie in wezen al ver diend, nu moeten we op het veld weer beslissen, wat eigenlijk al lang beslist was. Dat is een betreu renswaardige ontwikkeling". PSV'er Gerald Vanenburg was totaal uit het veld geslagen. „Dit is een drama voor elke voetbalprof', vond de middenvelder. „Het is te gek dat je een heel land kunt straf fen voor het vergrijp van één per soon. Gewoon lachwekkend. Als ze dergelijke reacties blijven handha ven kun je de clubs wel gaan schrappen". Belachelijk „In plaats dat ze de gasten goed aanpakken die zoiets doen, worden worden, als goed voorbeeld de Olympische Spelen van 1996 die, naar men in Griekenland vurig hoopt, ook in Athene worden ge houden. „Daartoe moet het 80.000- koppige publiek man voor man lij felijk worden gefouilleerd. Ook de Grieken natuurlijk", vindt Kiape. „Met de Nederlanders zal dit reeds bij aankomst op het vlieg veld gebeuren, en als iemand ook maar een mesje bij zich heeft om een appel te schillen, zal hem dat worden afgenomen". Er zal een Griekse politiemacht van 2800 man worden ingezet, zo wist Kiape nu reeds. Hij hoopte overigens op co ördinatie tussen de Nederlandse en de Griekse politie bij' vertrek en aankomst van de supporters. Kans De Griekse krant Akropolis was gelukkig met de UEFA-beslissing. De krant kwam vanmorgen met een beschouwing onder de kop „De UEFA heeft ons een kans ge geven, nu moeten wij ons kwalifi ceren". Griekenland mag volgens de krant deze unieke kans niet la ten liggen. „De wedstrijd van 16 de cember zal een zware psychische belasting worden, voor Grieken land maar ook voor Nederland". voetbal van alle kanten werd be- ëel was lijke sanctie in strijd zou zijn met de reglementen van de UEFA. „Re- laagd door de media. Het NOS- journaal, Studio Sport, de radio, de schrijvende pers, met tientallen was de vaderlandse journalistiek vertegenwoordigd op de 'dag des oordeels' in Zurich. Voor bijna nie mand kwam het vervolg op het bo mincident in de Kuip als een echte verrassing. Desondanks kwam de klap aan als een mokerslag. Vooral bij André van der Louw. de mogelijkheid overspelen of een 3-0 neder laag. Helaas hebben ze voor dat laatste gekozen, en dat is voor mij een bittere teleurstelling. Ik kan me best voorstellen dat de UEFA een voorbeeld wil stellen, maar aan de andere kant is het ook zo dat wij alle maatregelen hebben genomen die denkbaar zijn om iets derge lijks als nu is gebeurd te voorko- Door de zege van Oranje (8-0) tegen Cyprus om te zetten in een neder laag van 0-3 is dé stand in groep 5 er als volgt uit komen te zien (achter eenvolgens gespeeld, winst, gelijk, verlies, punten .en doelsaldo): Nederland 7 4 2 1 10 8- Griekenland 7 Polen 8 Hongarije 7 Cyprus 1 2 9 De verbijstering en ontgooche ling viel op zijn gezicht af te lezen. Bij bondsvoorzitter Jo van Marle, competitieleider Jan Huijbregts, veiligheidscoördinator Rob de Bakker en KNVB-jurist mr. H. H. Utermark was dat al niet veel an ders. Rond het middaguur arri veerde de KNVB-delegatie in het 12-10 Mövenpick-hotel in Regensdorf, 9-11 12-11 6-11 kwartiertje rijden van het vliegveld van Zurich. Hyperner veus maar desondanks redelijk op timistisch over de zwaarte van de Verslagenheid bij André van der Louw (links) en KNVB-veiligheidsfunctionaris De Bakker na de uitspraak )an de strafcommissie van de UEFA. (foto anp) Nog te spelen: 2 december Honga- „M,ra rije - Cyprus, 16 december Grie- f£af; kenland - Nederland. Teleurstelling De trainer van de Griekse natio- Puur theoretisch had de sectie- nale ploeg, Miltos Papapostolos voorzitter zelfs rekening gehouden was zeer voldaan. „Het is nu geen met een diskwalificatie, hoewel al tijd meer van woorden, daden", aldus de bondscoach. „Nu we alsnog de kans krijgen om ons voor de EK in West-Duitsland te plaatsen, moeten we werkelijk al les op alles zetten. Ik zal de komen de weken gebuiken om me te ver diepen in het Nederlands elftal. Speciaal daarvoor zal ik enkele wedstrijden van Ajax bijwonen". Papapostolos noemde de komende krachtmeting „in de eerste plaats psychologisch". Bij de keuze van het Griekse elftal zal hij echter ook zware fysieke maatstaven aanleg gen, gegeven het feit dat „het Ne derlands elftal momenteel fysiek zeer sterk is". Hoewel hij de 3-0-nederlaag van de Grieken tegen de Hongaren in Boedapest ook een „psychologisch verschijnsel" noemde, zal Papa postolos stellig enige spelers ver vangen van het Griekse elftal, dat na de 1-1 in Amsterdam in de Griekse pers als „helden en halfgo den" werd aangeduid, maar na Boedapest als een groep slaapwan delaars en als door geld verdorven vedettes is afgeschilderd. De bondscoach kan voor het duel met Oranje in ieder geval geen beroep doen op Manolas van AEK Athene en Mitropoulos van Olympiakos. Beiden zijn geschorst. vooraf bekend VRIJDAG 15.20-18.30 BBC 2: Sport on Fri day: met International Tennis en paarderennen vanuit Chel tenham. 20.25-21.00 BRT 2: Extra Time. 21.15-21.45 Did 2: Der Sport- Spiegel: reportage over Duitse sporters en hun voorbereidin gen op en verwachtingen van de Olympische Zomerspelen in Seoel. 21.55-22.30 Ned 2: Sport: met o.a. marathonschaatsen in Alk maar en WK darts in Kopenha gen. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Amerikaans honkbal, de wedstrijd Minnesota Twins-De troit Tigers. 22.45-23.45 SKY: Nederlands eredivisievoetbal. 22.50-23.20 Did 2: Die Sport-Re portage. 00.40-01.35 BBC 2: Internatio nal Tennis (samenv.). 3 hei lig in hun onschuld. Een half et maal later kwamen zij bedrogen uit en bleken de voetbalrechters nau welijks gevoelig voor de verzach tende omstandigheden die Van der Louw mocht aanvoeren. Vanaf half drie was het op de der de etage van het hotel een komen en gaan in studio 3, waar de uit ne gen leden bestaande tuchtcommis sie achter gesloten deuren en met twee cipiers voor de deur de partij en hoorde. De pas 35-jarige Luxemburgse scheidsrechter Ro ger Philippi beet het spits af. Zijn toelichting van 22 minuten was exact gelijk aan die van de Belg Fred Delcourt, bij Nederland-Cyp rus de UEFA-waarnemer. Onder tussen wachtte Van der Louw en co een etage lager lijdzaam af, tot de sectievoorzitter, in gezelschap van mr. Utermark, een verklaring mocht afleggen. „Vragen zijn mij niet gesteld, ik kon gelijk mijn ver haal te doen. Ze zullen nu wel in be raad gaan". Voetbalterreur De klok wees op dat moment even voor half vijf aan, anderhalf uur later werd de voorzitters van de Nederlandse en de Cypriotische voetbalbond het vonnis voorgele zen. Lijkwit kwam Van der Louw als eerste naar buiten, in zijn kiel zog volgde mr. Utermark en Chris- tos Triantafylidis, de voorzitter van de Cypriotische voetbalbond, die een redelijk montere indruk maak te. Op dat moment realiseerde hij zich kennelijk nog niet, dat de geld straf van 40.000 Zwitserse francs - ruim 50.000 gulden - voor de (klei ne) voetbalbond van zijn land een vermogen betekent. Waar Cyprus stadion dan een politiestaat dat geld vandaan moet halen is een ken?" raadsel, tenzij Griekenland finan cieel bij wil springen. Die gedachte werd naderhand uiteraard veront waardigd van de hand gewezen. De president van de Cyprioten toonde zich daarentegen opmerke lijk tevreden over de straf die over Nederland was uitgesproken. Bij zijn aankomst een dag eerder in Zurich toonde Triantafydilis al weinig clementie met Orapje en dikte hij de de gebeurtenis in Rot terdam nog eens aan. „Al voor de wedstrijd was er een ongelooflijke atnmosfeer van terreur gescha pen". In het rapport aan de UEFA repten de Cyprioten bovendien over een ander projectiel dan de bom, waardoor doelman Charitou geraakt zou zijn. „Het is daarom goed, dat de UEFA paal en perk wil stellen moet v wing zijn". Van der Louw dacht daar van zelfsprekend heel anders over. De sectievoorzitter is ook van mening dat de stap die de UEFA nu heeft genomen grote consequenties heeft. „Het komt er nu simpelweg op neer, dat voetbalwedstrijden te manipuleren zijn. Dat is een hele slechte zaak voor de sport. Zo'n wandaad of misdaad is niet te Strijd Maar hoe groot de teleurstelling gisteravond ook was, Van der Louw weigert de strijd op te geven en is daarom vast van plan beroep aan te tekenen. „Die kan dan lager uitvallen, maar ook hoger", kent Van Marle de UEFA beter dan wie ook. Bij een vergelijkbaar incident in het vooijaar van 1984 op het Tel- star-veld tussen de vaderlandse UEFA-jeugd en Luxemburg, werd in hoger bèroep de geldstraf ver minderd, maar bleef de in een ne derlaag van 0-3 omgezette wed strijd onverkort van kracht. Zoals de UEFA ook geen krimp gaf in het geval Malta, dat twee EK-wedstrij- den (tegen IJsland en Nederland) de voetbalterreur. Dit op vreemde bodem moest spelen, iedereen een waarschu- omdat de spelers van Turkije in La Valetta met stenen waren beko geld. Zonder die verdachtmakingen openlijk uit te spreken, moet de KNVB niettemin een vieze smaak hebben overgehouden aan het ge- konkelefoes achter de schermen. Zo wist de Italiaanse sportkrant Gazetta dello Sport al dagen gele den te melden welke straf Neder land zou wachten. Die prognose komen. Ook al zou je alle 50 of kwam volledig uit. Geknakt als hij 55.000 toeschouwers fouilleren, dan nog kan zoiets gebeuren. Dan nog blijft het mogelijk dat iemand twee dagen tevoren een projectiel onder de bank verstopt. Je blijft overgeleverd aan die ene Oranje fan, maar het kan net zo gc tegenstander zijn. Moet je door de uitspraak tuchtcommissie brandde het Ne derlandse bestuurslid van de UE FA zich echter niet de vingers aan een riskante uitspraak. Jo van Mar le: „Dan zou ik de objectiviteit van de voorzitter (een Italiaan, red.) in twijfel trekken. Maar ik kan me Omkoping Van der Louw op zijn beurt zal niet schromen ander geschut in stelling te brengen als het beroep wordt afgewezen. Hy doelt daar mee op de uitlatingen van Sawi- des, de voor AEK Athene spelende Cypriotische international die daags na het bomincident voor de Griekse tv verklaarde, dat Neder land had gepoogd de Cyprioten om te kopen. „Die affaire hebben we nu bewust onbesproken gelaten, omdat we niet de indruk wilden wekken oneigenlijke manieren te gebruiken. Maar als we in het tege noffensief gaan, zullen we die zaak zeker niet laten liggen. Maar eerst wil ik de motivering horen". Met Van der Louw wacht de KN VB nu met smart op de motivering van de tuchtcommissie. „Ik ben ra zend benieuwd waarom Cyprus zo'n zware geldboete heeft gekre gen. Dat zou die Cyprioten toch ook te denken moet geven. Het kan haast niet anders of dat moet te ma ken hebben met het feit dat ze de wedstrijd hebben afgebroken en dat het vervolgens bijna een uur heeft geduurd voor ze weer op het veld kwamen. Maar als we uitein delijk toch niet onze zin krijgen, moeten we niet gaan twijfelen aan het vertrouwen van deze rechters. Het zijn tenslotte onze rechters. Het is terecht om vraagtekens te plaatsen bij de jurispredentie die in de loop der jaren is opgebouwd". Waarna André van der Louw en zijn secondanten razendsnel naar het vliegveld vertrokken. de spelers gestraft", voelt ook Va nenburg zich onrecht aangedaan. „Ik kan zoiets niet begrijpen. Men zet ongeveer het belangrijkste dat een speler in zijn carrière kan be reiken op het spel. Voor het gedrag van een buitenstaander. Het wil er niet in bij mij. Nu moeten we uit te gen Griekenland spelen, een land dat nergens bij betrokken is ge weest, maar door die bommengooi- er ineens weer tot de kanshebbers behoort. Belachelijk eigenlijk, maar we zullen toch moeten. Ik denk dat we ons verstand vanaf nu op nul moeten zetten om ons weer volledig op Griekenland te concen treren. Sportief gezien moet dit karwei op te lossen zijn. Maar wat is zekerheid tegenwoordig. We dachten twee weken geleden ook dat we er al waren. Je ziet hoe dat kan uitpakken". De pijn bij de internationals van PSV is heviger dan bij welke club dan ook. De spelers van de lands kampioen werden gisterochtend nog geconfronteerd met het feest dat de Denen (Lerby, Nielsen, Heintze en Arnesen) vierden over de kwalificatie die hun eergisteren, tegen alle hoop in, in de schoot werd geworpen. „Zo kan het gaan", reageerde Berry van Aerle ontnuchterd. „Het was een vreemde stemming. De Denen die honderduit praatten, terwijl wij niet wisten waar we aan toe waren. Nu ik het wel weet, vind ik het triest. De gedachten dat we nog naar Griekenland moeten en dat die ploeg opeens weer kans hebber is, is sportief gezien moei lijk te verteren. In Griekenland kan men met de eer gaan strijken, van wege een bommengooier in de Kuip. Ik vind die redenatie krom. Ik had gedacht aan een geldboete en het eventueel overspelen van de wedstrijd onder uitsluiting van pu bliek, maar dit is een onredelijk zware straf. Dat punt in Grieken land moeten we dan maar zien te halen. Nederland is gewoon rijp voor deelname aan het Europees kampioenschap". Profiteren Het feit dat Griekenland het meest baat heeft bij de straf die uit gesproken is tussen Nederland en Cyprus zit ook Hans van Breuke- len behoorlijk dwars. „Daarom vind ik het een juiste zet dat de KN VB meteen in beroep is gegaan. Griekenland mag geen voordeel hebben, want dan is het einde na tuurlijk helemaal zoek. Als dat wel zo is, is er een precedent geschapen dat niet te overzien is. Ik hoop dat in hoger beroep de zaak wordt om gezet als indertijd Celtic tegen Ra pid Wien. Toen werd Celtic in eer ste instantie verloren verklaard, nadat ze de wedstrijd hadden ge wonnen. In hoger beroep is die uit spraak vernietigd en volgde er een nieuwe match op een neutraal veld. In die orde ligt ook de straf die over de wedstrijd Nederland- Cyprus zou moeten worden uitge sproken. Natuurlijk hoor ik de mensen al roepen, ja zo lust ik er wel nog een. Tegen Cyprus over spelen wil iedereen wel. Ik kan het ook niet helpen dat die zaak zo ligt. Maar het gaat om die twee teams en Griekenland mag daar niet van profiteren". Johan Cruijff wilde gisteravond nog geen conclusies verbinden aan de uitspraak van de tuchtcommis sie. „Volgende week komt er toch een herhaling, een hoger beroep? Laten we dat eerst maar even af wachten", aldus de Ajax-trainer, die de straf overigens „vrij zwaar" noemde. „Niet alleen in het licht van het optimisme dat de laatste dagen een beetje de kop opstak, maar überhaupt vrij zwaar. Ik denk, dat het hoger beroep daarom wel wat kans van slagen heeft. Wat er volgende week ook wordt be slist, alle beetjes helpen". Cruijff weigert te geloven dat Oranje, wanneer de uitspraak van de UEFA gehandhaafd blijft, men taal gebroken naar Athene zal rei zen. „Als ze nou gelijk vanavond te gen die Grieken hadden moeten spelen, ja, dan lag het anders. Maar er is nu tijd genoeg om naar die wedstrijd toe te werken. Ik denk dat het Nederlands elftal optimaal geprepareerd zal kunnen worden. Ze hebben er een maand de tijd voor". Aangeslagen Ronald Spelbos had daarover gisteravond een heel andere me ning. De zwaar aangeslagen verde diger reageerde verontwaardigd: „Een belachelijke uitspraak. Zelf had ik gedacht aan een boete en het overspelen van dat duel met Cyp rus. Dit komt hard aan. Ik vraag me op dit moment echt af waarvoor we nog aan het voetballen zijn, als al les door één gek kan worden beïn vloed". De Ajacied vreest dan ook de ontmoeting met Griekenland. „Dit werkt erg demotiverend. Zelf heb ik op dit ogenblik geen enkele zin in die wedstrijd. Maar goed, dat is de teleurstelling van nu. Over een paar dagen is dat waarschijnlijk wel weer weggeëbd. We zullen er alles aan moeten doen om met een goed moreel in Athene te verschij nen. Maar makkelijk zal dat niet zijn".

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17