'Kennis van moderne talen zakenlieden onvoldoende' Toekomst 'Oriëntatiejaar' onduidelijk B en W willen bezuiniging op Stadsgehoorzaal handhaven DE TUD, VAN TOEN actief in vrije tijd Jongens kraken gokkasten in drie Leidse snackbars VRIJDAG 13 NOVEMBER 1987 LEIDEN Derde bedrijvendag universiteit De derde bedrijvendag van de Leidse universiteit werd goed bezocht. 'Ons initiatief valt onder geen enkel potje' LEIDEN - Te weinig zakenlieden spreken hun moderne talen. Al gaat het bij export(onderwijs) voor al om economische kennis, geogra fisch inzicht, cultuurkennis en his torische en juridische kennis, het taalprobleem speelt wel degelijk een rol. De voorzitter van de ex- portraad midden- en kleinbedrijf, H. Pors, benadrukte dat in zijn spreekbeurt die hij gisteren hield op de derde bedrijvendag van de Leidse universiteit. "Onze buitenlandse en diploma tieke handelsvertegenwoordigers klagen op dit moment steen en been over de zeer onvoldoende kennis van onze exporteurs van vreemde talen. Men spreekt Duitse ondernemers in het Engels aan. En hoe! Dikwijls wordt er maar wat af- gebrabbeld. Het Frans hebben wij in brede lagen van ons middelbaar onderwijs dikwijls zelfs afgeschaft. Onbegrijpelijk en onverantwoord. Zelfs academici hebben moeite met het spreken van de drie moder ne talen en dat in een tijd waarin ook de noodzaak van het beheer sen van het Spaans zich hoe langer hoe meer opdringt". Volgens Pors kan de universiteit met name in het exportonderwijs en de exportvoorlichting uiterst belangrijke aanvullingen op het pure economische onderwijs ge ven. "Exporterende ondernemers dienen een brede kennis te hebben van alles wat met het exportland van hun keuze te maken heeft. Die kennis is voorhanden bij allerlei in stellingen in ons land, niet in de laatste plaats bij de universiteiten". Volgens hem zou de universiteit richting moeten gaan geven aan het exportonderwijs, aan onder zoek naar exportmogelijkheden en internationale marktkansen. "Waarom zouden alleen economi sche universiteiten daartoe in staat zijn?" Hij vraagt zich af of de transfer punten, 'makelaars' tussen univer siteit en bedrijfsleven, niet mank gaan aan de ook hier geconstateer de hokjesgeest: "Mijns inziens is de doorsluizing van een probleem via het transferpunt naar de desbe treffende deskundige een groot probleem". Zakennieuws KOOREMAN EN STOLK - In de voormalige meubelhandel Koore man aan de Nieuwe Rijn wordt op 21 november de boekhandel/cd- winkel Kooreman en Stolk ge opend. Behalve literatuur worden ook compact discs op het gebied van klassieke muziek en jazz ver kocht. Kooreman en Stolk is een nieuwe vestiging van Wristbook bv waarbij ook de boekhandel Gins berg aan de Breestraat is aangeslo ten. Het Leidse politiekorps haalde opgelucht adem toen 50 jaar gele den het politiebureau van het stadhuis naar de Zonneveld straat verhuisde. Vanaf 1830 had den politiemensen in de be dompte vertrekken van het stad huis moeten bivakkeren en ge zien het chronische ruimtege brek moet dat geen lolletje ge weest zijn. Ook burgemeester Van de Sande Bakhuyzen was enthousi ast over het nieuwe onderkomen van de politie. In zijn toespraak ter ere van de opening van het nieuwe bureau in mei 1927 sprak hij de verwachting uit dat het goed uitgeruste en keurige ver blijf het karakter van het politie werk meer zou doen uitkomen dan in duistere spelonken waar deze nou eenmaal niet tot zijn recht komt. Het tijdstip noemde hij dan ook zeker niet te vroeg en als hij had geweten dat het stad huis twee jaar later zou afbran den had hij er vast en ook zeker niet te laat aan hebben toege voegd. De burgemeester was echter niet geheel zonder kritiek: de Leidse politie moest zich nu wel waar gaan maken nu ze zo'n schitterend politie-paleis bezat. Er was, zo zei Van de Sande Bakhuyzen toch wel heel wat veranderd sinds de tijd dat het politiewezen vooral een afstraf fend karakter had. Het accent was steeds meer komen te liggen op opvoedend helpend en maat schappelijk werk en daaraan kon de Leidse politie zich toch nog wel wat beter aanpassen. Het pu bliek zag nog te vaak neer op po litie, daarin zijn vijand ziend, al dus de burgemeester. Nu was het wel zo dat er door de opkomst van het verkeer en de groeiende bevolkingsdicht heid een steeds grotere druk op het politiewerk was komen te lig gen en dat daarmee aan de poli tieagent ook steeds hogere eisen werden gesteld. Het portret van de (ideale) politieagent van die dagen loog er dan ook niet om: hij moest niet alleen uitgerust zijn met kwaliteiten als moed en zelfbewustzijn (om oqk zonder geweld respect te kunnen afd wingen), maar ook nog genoeg tact en mensenkennis bezitten om in te schatten hoe hij het bes te zijn doel kon bereiken. Een stoomcursus Mandarijn Chi nees, een management-variant als toevoeging van taalcursussen en nascholingscursussen communi catieve vaardigheden. Dit zijn maar drie mogelijkheden die de Leidse universiteit ook aan men sen van buiten de universitaire ge meenschap te bieden heeft. Aange zien dat interessante perspectieven oplevert voor het bedrijfsleven dat de grens over wil, werd gisteren de derde bedrijvendag georganiseerd. Onder het motto 'Bedrijvig naar het buitenland' toonde de universi teit in hoeverre zij het bedrijfsle ven kan helpen op weg naar ex portmogelijkheden in Azië, Mid den- en Latijns-Amerika, Afrika en Oost-Europa. Voor het midden- en kleinbe drijf, dat ook zijn grenzen ^steeds verder verlegt, kan de bij de uni versiteit aanwezige kennis over be paalde landen van groot nut zijn. Immers, te klein voor tafellaken en te groot voor servet, beschikt deze bedrijfstak niet over de ondersteu nende instituten die de grote multi nationals wél in huis hebben. Toch is kennis over de sociale, culturele en juridische aspecten van het land waarop een Neder lands bedrijf zijn export wil richten van wezenlijk belang. Er zijn meer voetangels en klemmen dan het taalprobleem alléén. Zoals bijvoor beeld in China, een land dat de 'deur' op een kier zette, dat nu in grote zwermen (westerse) bedrij ven aantrekt. Prof.dr. E. Zürcher van het Sinologisch Instituut van de Leidse universiteit, een van de grootste en belangrijkste in Euro pa, deed ter verduidelijking een boekje over het Chinese leven open: een land waarin de traditie van duizenden jaren oud nog springlevend is. "Hun normen zijn de onze niet. Zij leven, redeneren en reageren anders dan de wester ling". Inhalen Zürcher wees erop dat het land, na de 'salto mortale' van de culture le revolutie, bezig is aan een inhaal manoeuvre. Vandaar ook dat zijn instituut het bedrijfsleven een cur sus over de recente ontwikkelin gen in China aanbiedt, het onlangs gehouden partijcongres incluis. Behalve de sociale, politieke, eco nomische, culturele en sociale ver schillen is er vanzelfsprekend ook de taalbarrière. Wie als zakenman of-vrouw in China belandt en meer dan twee woorden basis-Chinees, dus Mandarijn Chinees, weet te spreken, heeft het ijs al voor een groot deel gebroken. "Zelfs opper vlakkige taalkennis kweekt enor me goodwill", aldus Zürcher. Zijn basiscursus Mandarijn-Chinees zal de exporterende manager in elk ge val een eind op weg helpen in dit onmetelijke land. En voor wie dat Verder moest hij over genoeg kennis en scherpzinnigheid be schikken om misdaden doeltref fend te kunnen oplossen en vol doende algemene ontwikkeling en talenkennis hebben om hulp behoevend publiek van dienst te kunnen zijn. Tenslotte moest de ze duizendpoot ook nog eens ge noeg flinkheid bezitten om zelf bewust en flink op te treden wan neer dat van hem gevergd mocht worden. En al was dat slechts raadzaam in het uiterste geval, de burgemeester sprak klare taal met zijn woorden: Leer uw gum- mi-stok, uw sabel goed hanteren. Vijftig jaar later lijkt de ge schiedenis zich te hebben her haald: weer heeft de Leidse poli tie te lang met chronisch ruimte gebrek te kampen gehad en weer werd er opgelucht adem gehaald toen de politie naar een nieuw en ruimer bureau aan de Lange- gracht verhuisde. Het pand aan de Zonneveldstraat leek destijds, weliswaar zo luxueus, maar valt' in het niet bij het eerste echte po- litie-paleis waar voor het eerst in de geschiedenis de Leidse ge meentepolitie eindelijk écht de ruimte heeft gekregen. En dat was ook wel nodig want in de loop van die vijftig jaar heeft de politie het alleen nog maar drukker gekregen. Alleen al door de toenemende hoeveel heid en complexiteit van het ver keer. Maar ook door de groeien de criminaliteit (in Leiden voor namelijk kleine diefstallen en vandalisme), om over moderne verschijnselen als kraken en drugsverslaving nog maar te zwijgen. "Het stellen van prioriteiten bij de uitoefening van ons werk is harde noodzaak geworden", stelt toenmalig commissaris H.W. van Voorden in het jaarver slag van 1984: "De tijd dat wij aan alle zaken evenveel aandacht niet voldoende is, kan via een ver volgcursus nog meer Chinese spreekvaardigheid opdoen. Voor ondernemers die gisteren in groten getale de bedrijvendag van de Leidse universiteit bezoch ten, is in sommige gevallen wel licht een deur naar meer informatie en kennis opengegaan. Via (vi deopresentaties en inleidingen kwamen zij meer te weten over wat de universiteit voor hen in huis heeft. Onderzoekers en universitai re medewerkers wisselden met hen van gedachten of gaven adviezen over mogelijkheden tot samenwer king. En die mogelijkheden zijn even talrijk als de landen die voor export in aanmerking komen. Wel licht dat een dergelijke bedrijven dag een steentje kan bijdragen aan de broodnodige groei van de ex port. Want die is de laatste negen maanden met negen procent ge daald. En dat is niet alleen de schuld van de kelderende dollar. LEIDEN - Er is nog geen uitzicht op structurele financiering van het 'Oriëntatie-jaar' van de Stichting Sociaal Diakonaal Jaar-West. "Ons initiatief valt eigenlijk in geen en kel potje. Daarom is het steeds af wachten of de benodigde gelden loskomen", stelt de voorzitter van de stichting Alie Gelderblom. De bedoeling van dit project is om werkloze jongeren werkerva ring op te laten doen in de non-pro- fitsector en daarmee de kans op vast werk voor deze groep te ver groten. De voortgang van het initi atief van verschillende kerkelijke instanties is door een subsidie van de gemeente in elk geval tot 1 janu ari 1988 verzekerd. "Het is een uniek project, het komt op geen an dere plaats in Nederland voor", al dus projecteidster Inge Ruhaak- Bergsma. Bij de start van het Oriëntatiejaar drie jaar geleden, meldden vooral .jongeren met een afgeronde oplei ding zich voor het project. Dit ka rakter is veranderd. Deze categorie jongeren komt inmiddels ook zon der steun van dit project aan een baan of schrijft zich meteen in voor een vervolgopleiding. Het Oriëntatiejaar is zich hoe lan ger hoe meer gaan richten op 'pro bleemgevallen'; de deelnemers hebben een ongestructureerd leef patroon, zijn doelloos, depressief en hebben vrijwel altijd slecht ge functioneerd op school. Leidse politieagenten anno 1930. konden besteden, lijkt definitief voorbij". Achterin het jaarverslag van het jaar ervoor is een politie-abc geformuleerd: de e staat voor Energiezuinig werken; de o is voor Overwerk compenseren (ook al is het haast niet mogelijk) en de i is voor Iedere dag opti mistisch tegemoet blijven treden. Een opgave die ongetwijfeld me ning agent een gevoel van oet moet hebben gegeven. Een gevoel dat sindsdien, on danks de verhuizing naar het po litie-paleis aan de Langegracht, niet wezenlijk veranderd is. Want naast de toenemende hoe- De jongeren die werden toegela ten tot het project, kregen de .gele genheid om werkervaring op te doen in de administratieve, huis houdelijke, technische, verzorgen de of sociaal-culturele sector. Daar naast volgden de deelnemers een begeleidingsprogramma in vor mingcentrum Troef aan de Sta tionsweg. Vorig jaar volgden 14 jongeren het project. (foto politiemuseum Leiden) veelheid en complexiteit van het politie-werk van tegenwoordig heeft de politie ook nog eens met gezagsproblemen te kampen. In het laatste beleidsplan van de Leidse gemeentepolitie wordt ook in Leiden "een minder sta biele verhouding tussen politie en burgerij gesignaleerd. Daar om is'een grotere integratie van politie en Leidse bevolking lang zamerhand noodzaak gewor den". Maar gelijktijdig wordt vastge steld dat voor dat doel tijd en geld voor extra (wijk)agenten no dig zijn. En die kunnen, nu de overheid juist bezuinigt op het politie-apparaat, nog weieens lang op zich laten wachten. Tot die tijd zal de Leidse politie zich moeten oefenen in geduld en (zie onder de u van het politie-abc): 'u blijven zeggen tegen een burger, die jou zegt dat jij het niet goed doet. BARBARA DE ROOS Inmiddels heeft ook de rijks overheid plannen ontwikkeld om werkloze jongeren werkervaring op te laten doen. Volgend jaar (1 september) moet het Jeugd Werk Garantieplan (JWG) van-start gaan. Als voorloper heeft een aantal ge-, meenten een 'tijdelijke maatregel' opgesteld. Ook binnen deze plan nen is het de bedoeling aandacht te Tafeltje Dek Je Tafeltje Dek Je vraagt vrijwil ligers om één of meer keren per week tussen 12.00 en 13.00 uur warme maaltijden te bezorgen aan bejaarde stadsgenoten. Be langstellenden kunnen zich 's ochtends opgeven bij Tafeltje Dek Je, tel. 141231. Sport De directie sport en recreatie van de gemeente Leiden geeft dit najaar twee afzonderlijke cur sussen voor penningmeesters en secretarissen van sportvereni gingen. Voor meer informatie of aanmelding: Ruud Marchand van de directie sport en recreatie, tel. 315601. Inuit In het kader van de seriefilms op de zondagmiddag wordt zon dag 15 november de film 'Verge ten kust' vertoond in het Rijks museum voor Volk- nkunde aan de Steenstraat. Def lm gaat over het dagelijks leven van de inwo ners (Inuit) van een dorp op Oost- Groenland die leven van de zee- hondenjacht. Aanvang 15.00 Folk De Schotse muziekgroep Tan- nahill Weavers is dinsdag 17 no vember in de Waag aan de Aal markt te zien en te beluisteren. De vijfmansformatie brengt tradi tionele Schotse muziek. Aanvang 20.15 uur. PPR-jongeren Afdeling Zuid-Holland van de PPR-jongeren houdt zaterdag 14 november een bijeenkomst over 'vrouwen, milieu en ontwikke ling'. Spreekster is Wieneke van Brederode van de Internationale Unie voor de natuur en natuur lijke hulpbronnen (IUCN). De bijeenkomst wordt gehouden in het Links Leidenpand aan de Lange Mare 37a. Aanvang 13.30 besteden aan de begeleiding van de jongeren. Alie Gelderblom denkt niet dat deze plannen het werk van de Stichting Diakonaal Jaar-West overbodig maken. "Ons project richt zich op een groep die binnen het JWG ook uit de boot valt; een groep jongeren die thuis zit, moei lijk te activeren is en veel begelei ding nodig heeft". Burgerlijke Stand LEIDEN - Geboren: Maria Henderika Adriana dv. J.A.J. Stokman en A.H.W. Koeleman, Dominique Susan dv. J.G.F. Tabeling enM.D. de Jager, Nanda Maris Marije dv. I. Terpstra en M.C.M. An- driessen, Héloïse Frederique Hélène dv. P. J. Dersjant en H.M. Roelofsen, Boude- wijn zv. R. Geluk en H.P. Mechelse, An- thonius Johannes zv. A.J. Vermond en F.M. Allouch, Jessica Adinda dv. A.H.P. Pesik en G.H.M.M. Kortekaas, Gilles Jo hannes zv. P.W. van den Broeke en M. Jellema, Vicky Sabine Bernadette dv. W.P. Ruitenbach en C.M. de Mooij, Man- da Melanie dv. A.M. J. Burgers en J.E.M. Wellen, Jasper zv. C. Ellen en N.C. van Egmond, Froukje Antoinette dv. A.W.F. Pera en M.T. van Nieuwkoop, Elise dv. J.W. Heshusius en J.C. de Jong, Chajital Nicole dv. S. van der Kwaak en K.A. Hus, Wouterus Gerardus Peterus zv. W.M.A.M. van Dijk en H.M.A. Roest. Ri- anne Louise dv. M.H. Gerrits en J.M. Scheepbouwer, Antoinette Louise dv. R.J.W.H. Kasten en M M. van 't Riet, Jeroen zv. J. J. A. van der Heijden en B.C. Vlaming, Yvonne Carolyn Nadine dv. S. Ayad Kiroloss en G.E. Lake, Francisca dv. C.B. van Ark en G.P.G. Heemskerk, Danny Antonius Johannes zv. J.C.I. van Leeuwen en Y.C.S. Duivenvoorden, Boudewijn Willem zv. W. Ligtvoet en E.H.F.M. Straetmans, Sebastiaan Jo hannes zv. J.H. Terwee en J.P. Hoog vliet, Jan zv. H.A.T. van der Meij en C. van den Bosch, Marvin Lucien zv. S.S. Oevem, Cornelis Dirk zv. B.H. Zwaan en A.W. Schaap, Gijsbert Pieter Volkert zv. P.C. van Groenewoud en M.T. Poulie Wilkens, Rick zv. R.M. Urban en A.J.C. van Velzen, Jeffrey zv. R.M. Urban en A.J.C. van Velzen, Robbie zv. S. Ravens- bergen en G. Betgen, Michael zv. C. van Duijn en J.E.M. Dobbe, Robert Marvin zv. R. Graadt van Roggen en A.C.M. van de Wetering, Najoua dv. J. Abassi en H. Moungari, Wesley zv. H. de Vos en I. J. Burgerhout, Neeltje Wilhelmina Corne lis Maria dv. A. de Knegt en A. Lagen dijk, Stefanie Marcella dv. A.M. van der Sman en P. Koekebakker, Robin Tim zv. P.F. van den Toorn en C.A. Vrijburg. Pas in 1988 duidelijkheid over extra geldsteun LEIDEN - Wethouder Bordewijk verwacht een beslissing over de ex tra bijdrage die de gemeente aan het rijk heeft gevraagd, niet voor het einde van het volgende jaar. Dat is hem duidelijk geworden na overleg met de verantwoordelijke rijksinspecteur. Bordewijk zei gisteren tijdens een vergadering van de raadscom missie voor financiën dat hij de be slissing aanvankelijk eerder had verwacht, rond de zomer van 1988. "Dan hadden de zaak al kunnen verwerken in de begroting voor het jaar daarop. Dat zit er nu dus niet Secretariaat Nederlandse Vereniging VN in Leiden LEIDEN - De bevolking béwust maken van de noodzaak van inter nationale samenwerking en de op bouw van een wereldrechtsorde. Dat zijn de doelstellingen van de onlangs in de onlangs in het leven geroepen Nederlandse Vereniging voor de Verenigde Naties, waarvan het secretariaat in Leiden is ge huisvest. De nieuwe vereniging hoopt de doelstellingen te verwezenlijken door het organiseren van studieda gen en lezingen en het maken van onderwijsprojecten voor het on derwijs. Daarbij zal de vereniging studie verrichten naar de stand punten van de politieke partijen en de overheid waar het de Verenigde Naties betreft. De vereniging heeft momenteel 130 leden, dat moeten er volgend jaar 500 worden. Informatie over de vereniging is verkrijgbaar bij het secretariaat, Noordeinde 17 in Leiden. HASJ - De politie heeft gistermid dag in koffieshop 't Leidse Plein aan de Pieterskerkgracht elf zakjes weed en 31 zakjes hasj in beslag ge nomen. Een 35-jarige Leidenaar is verhoord. Dat gebeurt volgens de politie ook nog met de eigenaar van de koffieshop. Hagenaars stalen voor meer dan 25 mille LEIDEN - Twee Hagenaars, 36 en 41 jaar oud, die dinsdag waren op gepakt na bij een Leids warenhuis op winkeldiefstal te zijn betrapt, blijken bijna heel Nederland te hebben afgestroopt. Bij huiszoe king in Den Haag was de politie al op winkelgoederen ter waarde van ongeveer 7.000 gulden gestuit. Maar bij huiszoeking door de poli tie gisteren op een tweede adres in Den Haag, bleek het om een veel grotere buit te gaan. Alles bij elkaar is er nu voor on geveer 25.000 gulden aan gestolen goederen op het bureau van de Leidse politie terechtgekomen. Het gaat om radio's, gereedschap, kleding, parfumerie-artikelen, ho me-computers, video-recorders, batterijen, horloges, pennensets, klokken, speelgoed en huishoude lijke apparatuur. Het tweetal is vanochtend voorgeleid voor de of ficier van justitie in Den Haag. Werknemer slagerij verdacht van verduistering LEIDEN - Een werknemer van een slagerij aan de Lage Rijndijk is vanochtend voorgeleid voor de of ficier van justitie op verdenking van verduistering. De man, een 36- jarige Leiderdorper, was dinsdag avond aangehouden. Hij zou vol gens de slager jarenlang geld en vlees mee naar huis hebben geno men. In totaal gaat het om een be drag van enkele tienduizenden gul dens. De man heeft toegegeven weieens vlees te hebben meegeno men, maar verduistering van geld ontkent hij. LEIDEN - Bij de recherche is drie maal aangifte gedaan van diefstal door een groep van vijf jongens uit gokautomaten. Het vijftal meldde zich woensdagavond in snackbar 't Sleuteltje aan de Haarlemmerstraat. Twee van hen bestelden wat versnaperingen, terwijl de andere drie het geld- klepje van de gokautomaat forceerden. Met 150 gulden, maar zonder de snacks, verlieten zij daarop de snackbar. Snackbar Hap Snap, eveneens aan de Haarlemmerstraat, trof even later hetzelfde lot. Hier forceerden de jongens via een muntstuk aan een touw tje de score van de gokautomaat, waardoor op een gegeven moment 130 gulden 'winst' in de sleuf rolde. Ook in snackbar De Lantaarn in de Raamsteeg wist het vijftal een onbe kend bedrag uit de gokautomaat te plukken. Hier bleven de bestelde snacks eveneens op de toonbank staan. LEIDEN - Het college voelt er niets voor om een bezuiniging van 50.000 gulden op de Stadsgehoor zaal ongedaan te maken. Het in trekken van die bezuiniging is een eis van André de Jong, directeur van de Stadsgehoorzaal. De Jong dreigt die functie, die hij vervult naast de baan van directeur Groen- oordhallen, neer te leggen als het college hem wat dit betreft niet zijn zin geeft. Wethouder Bordewijk verklaar de gisteren tijdens een vergadering van de raadscommissie voor finan ciën dat het college in dit dreige ment geen aanleiding heeft gezien de bezuiniging terug te draaien. "Overigens ken ik het dreigement alleen maar uit de kranten. De Jong zelf heeft ons hierover geen mededeling gestuurd". De Jong toonde zich vanochtend zeer verrast over de uitspraken van wethouder Bordewijk. "Ik heb gis teren een werkoverleg gehad met wethouder Fase en die heeft mij ge zegd dat alles in orde zou komen", aldus De Jong: "Ik blijf bij mijn be sluit. Wanneer het college de bezui niging niet terugdraait, trek ik mij terug als directeur van de Stadsge hoorzaal". He{ heeft De Jong vooral ge griefd dat er met hem geen overleg is geweest over de bezuiniging die het college voorstelt. Overigens moet de gemeenteraad hierover nog beslissen. Volgens De Jong kan hij zijn directeurschap makke lijk neerleggen omdat hij er toch niets voor betaald krijgt en deze of ficieel niet eens tot zijn takenpak ket behoort. De Jong zei verbaasd te zijn dat geen van de raadsleden met hem contact heeft opgenomen sinds hij twee weken geleden zijn besluit in de raadscommissie meedeelde. Dat Bordewijk zijn uitspraken uit de krant heeft moeten vernemen, vindt hij onzin. "Als ik mijn stand punt in de raadscommissie mee deel, mag ik toch aannemen dat de wethouder dit aan haar collega wethouders overbrengt", aldus De Jong. De Jong hoorde pas vanochtend wat Bordewijk in de commissie "heeft gezegd. Hij heeft daarop ge tracht de wethouder te spreken te krijgen, maar dat is hem niet ge lukt. De wethouders hadden van ochtend him wekelijkse B en W- vergadering en konden niet wor den gestoord. GESCHIEDENIS HERHAALT ZICH BIJ LEIDSE POLITIE

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15