'Zeg, die Mario Been, is dat eigenlijk wat?' Salonremise op voorstel Kasparov Zwak PEC krijgt teveel Kuiper krijgt niet zijn zin 'Zwitser' Theunissen lonkt naar Holland Flesje treft Hugo Sanchez Twee kostbare punten schakers Leiderdorp 'Gebrek aan eten en voetbalschoenen' DONDERDAG 12 NOVEMBER 1987 PAGINA 19 SEVILLA (GPD) - Met een salon remise in de twaalfde partij tussen Gary Kasparov en Anatoly Karpov verzekerden beide spelers zich van een rustige dag en een half punt op het scorebord. De helft van de match is voorbij en wereldkampi oen Kasparov leidt met 6,5-5,5. Zijn voorsprong is verdiend, al heeft hij in de 11e partij niet over geluk te klagen gehad. Over het ge heel genomen heeft het spel van de uitdager toch minder kunnen over tuigen. Het lijkt alsof Karpov voor al met de witte stukken problemen heeft. Misschien heeft hij zo'n groot respect voor de openingsken nis van zijn tegenstander, dat hij te weinig vertrouwen heeft in zijn ei gen varianten. Het is een bekend verschijnsel bij een schaakmeester die voelt dat de jeugd hem gaat ver dringen. De 12e partij leek een hard ge vecht te zullen worden. In het stok oude Orthodox Damegambiet wer den nieuwe wegen bewandeld en alle experts verwachtten een ge vecht op leven en dood. Het pakte anders uit. Na 20 zetten gaven de heren er ineens de brui aan. Wat er van te zeggen? Tegen de onwil vechten zelfs de goden vergeefs! Wit: G. Kasparov; Zwart: A. Kar pov 12e matchpartij, Sevilla 1987 Ruilvariant van het Orthodox Damegambiet rl. c2-c4, e7-e6; 2. Pbl-c3, d7-d5. Geen Flankspel-experimenten meer. Karpov kiest voor het aloude Orthodox Damegambiet, waarvan hij een groot kenner is. 3. d2-d4, Lf8-e7; 4. c4xd5 De ruilmethode. Een ander sys teem is 4. Pf3, Pf6; 5. Lg5 4... e6xd55. Lcl-f4 ln hun vorige matches hebben bei de spelers deze opening al in vele variaties gespeeld. Een alternatief is hier 5. Pf3, Pf6; 6. Lg5, c6; 7. e3, Lf5 met gelijke kansen. Hierz i 5... c6; 6. e3, Lf5 wachten, maar wellicht vreesde Karpov de scherpe methode met 7. 6. e2-e3, Lc8-f5!? In de oude en nieuwe theorieboe- ken staat waarschuwend, dat deze zet slecht is wegens 7. Db3 7. Pgl-e2 Kasparov gaat niet op de uitdaging in. Er schijnt in de USSR een vari ant te zijn onderzocht, die verder gaat met 7. Db3, Pc6?! 8. Dxb7, Pb4; 9. Lb5+, KfB en die de Ubila- wa-variant genoemd wordt. Ubila- wa zou een Gheorgische schaak meester zijn. In onze gematigde streken is deze wilde speelwijze to taal onbekend. 7... 0-0; 8. Tal-cl Nu gaat 9. Db3 een duidelijke drei- Ï?ëclc6?9npe2-g3, Lf5-e6; 10. Lfl- d3, Tf8-e8; 11. Ddl-b3, Dd8-b6; 12. Db3-c2 Geen dameruil. Kasparov heeft kennelijk zin in een rijk geor kestreerde partij. 12... Pb8-d7; 13. 0-0, g7-g6 Beide partijen hebben hun ontwik keling bevredigend voltooid. Er volgt nu een fase waarin gelaveerd en omgegroepeerd wordt. 14. h2-h3, Le7-f8; 15. Pg3-e2, Ta8-c8; 16. Dc2-d2, Pf6-h5; 17. Lf4-h2, Ph5- g718. g2-g4 Anders zou met 18... Lf5 de goede witte loper tot ruil worden ge dwongen. Zo op het oog ligt er een scherpe strijd in het verschiet, maar er Volgt een vreselijke anticli- DIAGRAM wit: Kgl, Dd2, Tc2, Tfl, Ld3, Lh2, Pc3, Pe2, pi.a2,b3,d4,e3,f3,g4,h3. zwart: Kg8, Dd8, Tc8, Te8, La3, Le6, Pb6, Pg7, pi.a7,b7,c6,d5,f- 7,g6,h7. REMISE op voorstel van Kaspar- De partij moest in feite nog begin nen. De spelers hadden kennelijk geen zin of geen energie meer. Mor gen wordt de 13e partij gespeeld. HANS BOUWMEESTER PUTTE (GPD) - Hennie Kuiper krijgt in zijn afscheidsjaar niet zijn zin. Op aandringen van de Belgische Wielren Bond moet de oud-wereldkampioen volgend jaar zijn contract met de Sigma formatie van Willy Teirlinck na leven en kan derhalve niet toet reden tot het ADRenting-team van zijn boezemvriend José De- cauwer. „Dat vind ik erg jammer, want ik had dolgraag voor ADR willen rijden", gaf Hennie Kui per gisteravond te kennen. De 38-jarige Puttenaar, die met Roland-Skala-ploegleider Roger Swerts overhoop ligt sinds deze hem voor de Tour de France pas seerde, had zowel bij Sigma als ADRenting een contract voor 1988 getekend. Kuiper: „Toen ik een verbintenis bij Sigma onder schreef, wist ik nog niet dat De- cauwer ploegleider bij ADR zou worden. Dat werd later pas be kend. José is altijd mijn boezem vriend en vertrouwensman ge weest. Bij ADR kregen we de kans om weer samen te gaan werken. In de hoop, dat Willy Teirlinck begrip zou hebben voor onze situatie en mijn Sig ma-contract zou verscheuren, ging ik ook met ADR in zee". De vroegere Nederlandse Tourcoryfee en winnaar van vrij wel alle topklassiekers, bleef af gelopen weken hopen op een gunstige oplossing. „Dat is er dus niet van gekomen. Ik moet mijn contract met Sigma respec teren. Dat wil echter niet zeggen, dat ik in het nieuwe seizoen pro blemen met Willy Teirlinck ga krijgen. Helemaal niet, want zo wel Willy als ik zijn oud en wijs genoeg om ons professioneel op te stellen". Hoewel Hennie Kuiper alles behalve met veel plezier op het seizoen 1987 kan terugblikken en zijn geplande switch naar ADR niet doorgaat, ziet hij het nieuwe wieleijaar met optimisme tege moet. „Ik ben wel oud, maar nog niet versleten. Bij Sigma krijg ik alle kansen een groot program ma af te werken en prestaties te leveren. Ik spreek niet over het winnen van een grote koers, maar zie me wel nog tot een op vallend resultaat in staat. Boven dien heb ik in het verleden vaak genoeg bewezen wat ik kan. De goede dagen zijn uiteraard gerin ger van aantal geworden. Ik zal al heel blij zijn met een grote stunt. Zoals Joop Zoetemelk bijvoor beeld afgelopen seizoen in de Amstel Gold Race". Nu Joop Zoetemelk definitief een punt achter zijn lange loop baan zet, wordt Hennie Kuiper (begin volgend jaar 39) de deken van het Nederlandse profkorps. „1988 wordt mijn afscheidsjaar. Ik wil nog iets moois van mijn laatste seizoen maken. Daarna word ik PR-manager van de AD- Renting-equipe. Dat staat nu al vast", verklapt Hennie Kuiper. Overigens heeft ADRenting- directeur Francois Lambert een schadeclaim bij Ferdi Vanden- haute ingediend. Lambert is van mening, dat de Belgische weg- kampioen, die zijn actieve loop baan beëindigt om assistent ploegleider van Peter Post te worden, een vergoeding moet betalen. „Omdat Van den Haute voor 1988 nog bij mij onder con tract staat. Nu hij als ploegleider bij Post aan de slag gaat, ga ik veel publiciteit missen. Ik eis van Ferdi een financiële com pensatie, anders stap ik naar de rechter", beweert Francois Lam bert. BERN (GPD) - Bij het afscheid informeert hij belangstellend naar de vraagprijs voor Feyenoorder Mario Been. „En die Bemco Boere, wat moet die eigenlijk kosten? Zijn con tract loopt toch af? Kan je me niet het telefoonnummer van zijn zaakwaarnemer geven? Die jongens kunnen hier handenvol geld verdienen". Om de contacten met het Neder landse voetbal aan te halen heeft Bert Theunissen de blik weer op het vaderland gericht en onlangs een abonnement op een voetbal weekblad genomen. „Een beetje spelers bekijken en aan een con tract in Zwitserland of Frankrijk helpen, dat lijkt me wel wat. Weer eens wat anders". Aan ideeën om de kost te verdie nen heeft de Nederlander met de Zwitserse tongval, in 1964 naar Bern gekomen als speler van Young Boys, nooit gebrek gehad. Bert Theunissen staat in de Zwit serse hoofdstad bekend als voet balkenner, bloembollenhandelaar, uitbater van een hotel-restaurant en bezitter van een viertal huizen blokken. „Nee, bij mij is alles al lang niet meer op voetbal afge stemd. Thuis ben ik nooit. Binnen kort open ik bijvoorbeeld een bar in het centrum van Bern. Daar gaat allemaal een hoop tijd in zitten". „Puur voor de lol", staat Theu nissen sinds kort het zieltogende FC Köniz, een Berns clubje uit de eerste liga, terzijde. Niet als trainer, daar heeft hij de tijd even niet voor en de zin niet in, maar als „eh, tja, als regelaar. Ik zet daar de boel een beetje op poten. Wat PR-werk, con tacten met sponsors leggen, het programmablad in elkaar zetten. En zondags zit ik op de bank. Nee, de trainingen hoef ik niet te zien. We hebben een trainingsveld wat zo'n beetje het midden houdt tus sen een slecht rugbyveld en een goede weide voor koeien. Daar heb ik niks te zoeken". Voordat Bert Theunissen zich in Bern vestigde - „Leuke stad, al leen 's avonds is het een dooie boel" - maakte hij enige furore op de Nederlandse voetbalvelden. Ge boren in Arnhem startte hij zijn loopbaan bij Vitesse om vervol gens via het Utrechtse DOS, Hera cles en PSV (drie jaar) in 1964 bij Young Boys terecht te komen. Kort nadat een vrijage met Lazio Roma op niets uitliep, omdat de Italiaanse grenzen nog hermetisch waren gesloten. Terug in Neder land deed hij de stations Telstar en Fortuna '54 aan, maar Zwitserland bleef lonken. als speler en later trainer van Young Boys, de club waarmee hij nogal wat furore maakte - „Toen ik trainer was, had ik Cruijff willen halen. Was bijna nog gelukt ook" FC Bern en FC - Winterthur stak hij nog eenmaal de opvatting en er wordt tenminste Alpen over. Met onder meer René aardig gevoetbald. Steegman derd gulden verdient. Voor dat soort bedragen trekt hier de eerste de beste amateur zijn schoenen niet eens aan. De slechtst betaalde speler van Young Boys verdient 6000 a 7000 Zwitserse francs (ruim 8000 gulden) per maand. Een Alain Sutter staat voor 10.000 francs op de loonlijst, een Hans Holmquist voor 20.000. Maar voetballen, ho „Geld speelt hier bij de clubs geen enkele rol, al komen er bij de competitiewedstrijden niet meer dan 5000 toeschouwers kijken. Tientallen sponsors strooien hun zwarte geld over de club uit. Een Van der Gijp naar Xamax Neucha- tel (de club heeft de Nederlander inmiddels te verstaan gegeven dat hij weer mag vertrekken, red.), een Rummenigge naar Servette, de clubs zitten er niet mee. Ze kijken niet eens of de man goed kan voet ballen, als er maar gekocht kan worden. Gerichte aankopen wor den niet gedaan. Zo'n Mandziara van Young Boys koopt negen spe lers, waarvan er zeven hetzelfde ty pe blijken te zijn. Allemaal geldver spilling". Bert Theunissen denkt er deson danks over in te gaan op een aan bieding van degradatiekandidaat Bellinzona, dat zijn trainer de laan uitstuurde en de bluffer uit Bern benaderde. Liever zou hij volgend seizoen echter in een Nederlandse dug-out plaatsnemen. „Je moet hier als trainer de psy choloog uithangen, omdat de spe lers liever lui dan moe zijn. In Ne derland heerst een veel betere spel- Alex Kamstra (3) Bouwens zijn te laat. ZWOLLE (ANP) - Eén bevlieging van Pelleboer was voldoende voor de winst van PEC Zwolle tegen FC Den Haag. Daarmee kreeg het te veel, want de Hagenaars waren be ter, kregen ook twee goede kansen (Rontberg, Boere), maar bleef op nul achter. „We hebben minder aanvallend kunnen spelen, omdat de Hage naars in uitwedstrijden goed pres teren", verontschuldigde Adriaan- se zich voor het zwakke spel van zijn ploeg. De Zwolse trainer zei met deze zege een breekpunt in de competitie te hebben bereikt voor zijn jonge ploeg. „We hoeven niet meer naar onderen te kijken. Nu krijgen we tyd om rustig te gaan bouwen aan betere spelpatronen". Dat is Den Haag nauwelijks ge gund. Trainer Pim van der Meent hoopt op een nieuwe, stunt in de KNVB-beker. Zondag wacht op nieuw PEC als tegenstander. „Dat moet te doen zijn, want we hadden hier ook kansen genoeg om ten minste een punt weg te slepen." Voorin waren de Hagenaars niet alert genoeg. Boere en Rontberg liepen harder dan nodig was en ook op het middenveld waren Van Al- Bert Theunissen. Morgen operatie de Kerkhof vestigde hij zich een jaar lang in Griekenland bij het bescheiden Apollon. Terug in Zwitserland sloeg Bert Theunissen (48) ook op zakelijk gebied zijn vleugels uit. Met succes, zo lijkt -- -- yv vitugciö uh. ivxcl aui.l«, UJiV.1 VlarPO VBTI Blristpn het »Rijk? Nee, rijk ben ik niet, W V aiA JjaölC11 Wel gelukkig. Ik heb hier niks te DEN HAAG (ANP) - Marco van Basten wordt morgen in het Me disch Centrum te Amsterdam ge opereerd aan zijn rechter enkel. De operatie van de spits van AC Milan, die woensdag in Nederland arri veerde, wordt uitgevoerd door de Zwitserse chirurg Dr. Marty. De arts verloste Van Basten vorig sei zoen van een blessure aan de linker enkel. Gistermiddag gaf de clubleiding haar goedkeuring aan de operatie in Amsterdam. Overigens ging dat niet van harte. De Italianen lieten Van Basten afgelopen week door de clubarts van Barcelona onder zoeken. Die achtte een operatie eveneens noodzakelijk, maar voor spelde een terugkeer op het veld binnen twee a drie maanden. Dr. Marty had Van Basten een langere herstelperiode in het vooruitzicht gesteld. „De ingreep van dr. Marti kost me ruim vier maanden. Die mede deling viel bij Milaan in het ver keerde keelgat. De club was voor stander van een operatie in Barcel ona, omdat het herstel minder tijd zou vergen. Dr. Marty is geen onbe kende voor mij, dus ik wilde de in greep in Amsterdam laten uitvoe ren", verklaarde de spits na aan komst op Schiphol. „De blessure dateert van vorig seizoen. Tijdens de wedstrijd tegen FC Groningen scheurde ik mijn enkelbanden. Ik dacht dat de problemen na de va kantie-periode wel voorbij zouden zijn. Bij AC Milan kreeg ik er echter weer last van." De UEFA wees gisteren de scheidsrechters aan voor Üe Euro pa-cupduels tussen Feyenoord en Leverkusen in de derde ronde van de strijd om de UEFA-beker. In Rotterdam fluit op 25 november Rosa Santos uit Portugal. Twee weken later leidt de Italiaan Casa- rin de wedstrijd in Leverkusen. klagen. En trouwens, wat rijk? Wat heb je aan twintig bief stukken als je er maar één tegelijk op kan eten?" „Nee, ik heb er nooit over ge dacht om me tot Zwitser te laten naturaliseren. Ik voel me Neder lander, nog steeds. Het leven be valt me hier echter. Niet zoveel stress hè, zoals in Nederland. Je schrikt even als je ziet wat alles hier kost, maar de rust maakt veel goed. Zwitsers doen het kalm aan, heb ben geen haast en vandalisme be- LEIDEN - Achter het voorlopige staat nauwelijks. Ik hoef hier mijn koploperschap van Philidor 3 en dat bij jullie tachtig tot honderd trainers werkloos zijn, maar een jaartje Nederland zie ik wel zitten. Niet om het geld hoor, maar om er wat bij te leren. En als dat niet lukt, nou, dan zie ik wel weer. Misschien wat spelers hier heen halen. Zwitserse clubs zijn hevig geïnteresseerd in Nederlan ders en ik zou beide partijen bij el kaar kunnen brengen. Zeg, die Ma- rio Been, is dat wat? Die wil toch stig gewond geraakt. Hij reisde gis- weg bij Feyenoord? Wat vraagt teravond met de ploeg terug i SESTAO (AFP) - Hugo Sanchez, de aanvaller van Real Madrid, is gis teravond gewond geraakt bij een wedstrijd in het Spaanse beker toernooi tegen Sestao. De Mexi caan werd geraakt door een flesje, dat van de tribune werd gegooid. Sanchez werd bij de slaap geraakt. De wond moest op elf plaatsen worden gehecht. Feyenoord eigenlijk de Spaanse hoofdstad. Of hij op korte termijn weer in actie kan ko men, was nog niet bekend. Het incident gebeurde een kwar tier voor het einde van de wed strijd. Het bestuur van de Bundeslig- aclub 1. FC Kaiserslautern heeft woensdag hoofdcoach Hannes Bongartz uit zijn functie ontheven. Bongartz (36) was sedert 1985 bij de club uit de Pfalz werkzaam en had nog een contract tot en met 30 juni 1989. Josef Stabel, oud-doelman van 1. FC Kaiserslautern, is tot in terim-trainer benoemd. Hij heeft assistentie van Ernst Diehl. auto niet op slot te doen". Lisse 1 is in de promotieklasse Het 'Zwitserlevengevoel' heeft de Leidse schaakcompetitie ook al zijn weerslag op het voetbal, stelt voorlopige rollenverdeling Theunissen dan plotseling. De spe- aangaande de strijd om de laatste Iers zijn, ondanks de vorstelijke sa- plaatsen tot stand gekomen. Lei- lariëring, niet vooruit te branden derdorp 1 legde met een nipte 37:-4 7: winst op het eerste team van Da niël Noteboom beslag op twee kostbare matchpunten, terwijl Leithen 1 bij een nog voorlopige 3 V2-3V2 stand hetzelfde lijkt te gaan doen ten koste van Katwijk 1. Dé beide verliezende teams zitten daarmee tot nog toe zonder pun ten. Leiderdorp had voortdurend gunstige perspectieven in het duel met Daniël Noteboom, maar dien de toch tot na de tweede zitting te spelen. Man, het wachten eer de 372-472 winst een feit was. Op de kopborden lieten de Noordwijkers daarbij een sterke lopen op- indruk achter. Hoek liep ik zelf be- zitting vrij gemakkelijk de toen De Leeuw onnodig een staande voor Leithen gunstige 37a- pion cadeau deed: 3-3. De Vos 37a stand, bouwde na afbreken zijn voordeel tegen Groenewoud tot een winst punt uit, waarna de logische remi- Leids kampioen Leon Konings se in de vastgeroeste stelling tus- zag, een goede voorbereiding ten sen P.Hoek en Liefbroer de Leider- spijt, de zaken tijdens de eerste dorpse zege een feit maakte: 372-472. twee ronden van de voorwedstrij den om de nationale kampioen- eerste klasse A krijgt het tot nog toe goed draaiende LSG 1 in het Rotterdamse Charlois Europoort een pittige opponent. BETAALD VOETBAL EREDIVISIE: PEC Zwolle - FC Den Haag 1 -0 (0- 0). 82. Pelleboer 1-0. Scheidsrechter: Van Swie ten, toeschouw* srs: 2500. Geel: Bouwens (Den Haag) PSV 12 12 0 0 24 53-11 Ajax 13 9 1 3 19 34-20 Feyenoord 13 7 3 3 17 29-21 Fort. Sitt 7 3 4 17 28-21 PEC Zwolle 14 6 4 4 16 17-20 Sparta 14 5 5 4 15 21-14 Roda JC 14 6 2 6 14 24-18 Willem II 14 6 2 6 14 23-21 Den Bosch 14 5 4 5 14 21-25 vw 13 4 5 4 13 16-15 FC Utrecht 14 4 5 5 13 16-29 Haarlem 13 5 2 6 12 17-22 FC Twente 14 4 4 6 12 .22-27 Den Haag 12 3 4 5 10 19-18 Groningen 14 3 4 7 10 20-28 AZ 14 2 5 7 9 16-27 Volendam 14 2 4 8 8 15-35 DS 79 14 1 5 8 7 21-40 phen en Van den Hoogenband nau welijks in de wedstrijd. De beste speler werd Purvis, die de Zwolse topscorer Van der Waart volledig aan banden legde. Daarmee leek de wedstrijd zonder doelpunten te eindigen. Totdat De Meijer acht minuten voor tijd een hoge voorzet losliet en Pelleboer langs Stam raak kopte. Van Swieten, die geel had gegeven aan Bouwens, liet nog wel enkele minuten langer door spelen, maar de pijp was leeg bij FC Den Haag. De politiebonden ACP en NPB hebben woensdagavond voor het begin van de voetbalwedstrijd PEC Zwolle-FC Den Haag actie ge voerd uit protest tegen het beleid van de ministers Van Dijk (binnen landse zaken) en Korthals Altes (justitie). Alle geüniformeerde poli tiemensen verlieten het Zwolse stadion om duidelijk te maken wat de gevolgen zijn als de bezuinigin gen op het politie-apparaat door gaan. Na drie minuten keerden zij in het stadion terug. Via de geluidsinstallatie was intus sen het publiek geïnformeerd over de actie. De helft van de honderd geüniformeerde agenten die voor de wedstrijd waren ingezet, deden overigens niet aan de actie mee. Zij waren onderweg met een groep FC Den Haag-supporters van het NS- station in Zwolle naar het stadion van PEC. EK-KWALIFICATIE Groep 2: Portugal - Zwitserland 0-0. 6 0 15 1 3-15 4 november Italiö - Zweden, 15 november Malta - Zwitserland, 5 december Ita lië - Portugal, 20 december Malta - Portugal. Groep 4: Joegoslavië-Engeland 1-4, Noord-ler- land - Turkije 1-0. Engeland 6 5 1 0 11 19-1 Joegoslavië 5 3 0 2 6 10-7 Noord-lerland 6 1 1 4 3 2-10 Turkije 5 0 2 3 2 0-13 Laatste wedstrijd, 16 december: Turkije - Joego slavië. Groep 5: Cyprus-Polen 0-1 (0-0), 74. Lesniak 0- 1. Scheidsrechter: Charlatchki (Bul), toeschou wers: 8000. Nederland 7 5 2 0 12 16- 1 Griekenland 7 4 1 2 9 12-10 Polen 8 3 2 3 8 9-11 Hongarije 7 3 0 4 6 11- 6 Cyprus 7 0 16 1 3-19 Nog te spelen: 2 december Hongarije - Cyprus, 16 december Griekenland - Nederland. Groep 6: Tsjechoslowakije - Wales 2-0. Denemarken 6 3 2 1 8 4-2 Tsj.-slowakije 6 2 3 1 7 7-5 Wales 6 2 2 2 6 7-5 Groep 7: België - Luxemburg 3-0, Bulgarije - Schotland 0-1. Ierland 8 4 3 1 11 10-5 Bulgarije 8 4 2 2 10 12- 6 België 8 3 3 2 9 16- 8 Schotland 7 3 2 2 8 7-5 Luxemburg 7 0 0 7 0 2-23 Laatste wedstrijd, 2 december: Luxemburg FRANKRIJK: Saint-Etienne - Brest 4-0, Nantes - Toulon 1-1, Nice - Bordeaux 0-1, Metz Cannes 2-3, Auxerre - Monaco 0-0, Marseille Montpellier 1-1, Le Havre Toulouse 0-1, Laval Niort 2-0, Lens - Paris SG 0-0. Dinsdag: Racing Club de Paris - Lille 3-0. LD-cup Ons Eiland - Zuiderkwartier: 2-4; De Algemene - Pernix: 5-5; Zuiderkwartier - Vriendenschaar: 3-0; Pernix - Ons Eiland: 7-2; Vriendenschaar - De Al gemene: 3-7; Pemix - Zuiderkwartier: 4-1Ons Ei land Vriendenschaar: 3-4; Zuiderkwartier De Algemene; 4-1Vriendenschaar - Pemix: 3-3; De Algmene Ons Eiland: 4-5; Eindstand poule C: Pernix: 6 Zuiderkwartier: 6 De Algemene: 3 Vriendenschaar: 3 Ons Eiland: 2 Programma vanavond Drie Oktoberhal, aanvang 18.30 uur KNS - Fides-Pacta; Velocitas - Fluks; Fides-Pacta - Tempo; Fluks - KNS; Tempo - Velocitas; Fluks - Fides-Pacta; KNS - Tempo; Fides-Pacta - Veloci tas; Tempo - Fluks; Velocitas - KNS. te 2 „Niet één Zwitser denkt als een 'profi'. Als ze op een training moe worden, stoppen ze. Ze vinden al tijd dat er te hard wordt getraind. Het Zwitserse voetbal stelt echt he lemaal niks voor. Een ploeg als Young Boys vlamt één oftwee keer per seizoen, meer niet. Ik heb ze laatst met Leo Steegman (assis tenttrainer van FC Den Haag/red.) twee keer lijkt wel een kippenhok. Daar toon ik me voorlópig niet zie alleen die velden. Nee, De eerste achttallen van Leithen en Katwijk hielden elkaar keurig in evenwicht, maar in de enig reste rende afgebroken partij staat Leithenaar Sibarani wel op voor deel tegen Van Duyvenbode. In eerste zitting opende Verlinde met winst op Nievaart de score voor Katwijk, maar zorgde Koet ten kos te van Van de Bent voor een nuttig tegenpunt. Turk en Dubbeldam te kenden voor een rustige remise. Hellenberg dwong een blunderen de Vrieze op de knieën, waar een tweede tegenpunt van Arno Luinenburg Ser- tegenover stond. Op het kopbord paald niet. Ik zie hier geen voetbal, dijn heen, terwijl op het tweede had de Leithen-speler ik hier honderd keer dezelfde bord Van de Berg weinig proble- uigespeeld treffen met Haasnoot kinderachtige fouten, luie spelers die niet eens een bal kunnen stop pen en zinloos heen en weer ge- trap". „Toen FC Den Haag hier was voor de Europa Cupwedstrijd te gen Young Boys vertelde Pim van de Meent me dat een aantal van zijn spelers oer maand een paar hon kende met Goeman. In het middenrif zorgden echter De Jeu en Van de Steen voor winstpunten ten koste van Scherpenisse en Kuyt, waarbij laatstgenoemde par does een volle dame cadeau deed. In de staart boekte Timmerman ten gunste van Leiderdorp een re gelmatige winst op Jelierse, terwijl Noordwijker Giliams tegenscoor- zijn nadeel tot een plusstand omge bouwd, die na afbreken door de Katwijker werd opgegeven: 272-27:. Vervolgens was het in een tweede zitting aan Van der Plas de beurt om de winst op Bey te bekrachti gen, hetgeen Brandt noopte een licht voordeel tegen Kruyff tot winst uit te bouwen. Dat leidde tot een met nog één hangpartij open schappen niet" geheel verlopen. In dit sterk bezette Eind- hovense evenment wist hij tijdens de eerste ronde opponent Krudde nog danig in de problemen te wer ken, maar zat er uitiendelijk toch niet meer dan een remise in. Tij dens ronde nummer twee stuitte Konings op kanshebber Johan van Mil, een treffen waarin de Leide- naar na de tijdnoodfase het spoor bijster geraakte en met een neder laag genoegen diende te nemen. De mogelijkheden op een eventuele plaatsing zijn met deze verliespun- ten voor Konings in dit Zwitserse toernooi nog slechts uiterst margi naal. Het eerste tiental van Philidor staat in de derde ronde van de KNSB-competitie met het bezoe kende Groningen een tegenstan der van belang te wachten. Vorig jaar streden beide ploegen nog om de derde plaats, nu is het voor bei de teams vooral zaak een dreigen de lage klassering middels een gunstig resultaat te ontlopen. In de ATHENE (UPI) - Vier dagen na hun vlucht naar Griekenland heb ben twee Albanese voetbal-inter nationals gisteren een schrijnend beeld gegeven van de situatie in hun land. De twee verklaarden tij dens een persconferentie in Athe ne te zijn uitgeweken omdat ze on dervoed waren en werden ver plicht een interland-wedstrijd te spelen met trimschoenen, omdat voetbalschoenen niet verlu-ijgbaar De 23-jarige doelman Anid Hoxha en de drie jaar jongere aan valler Lulzim Dersheni. verlieten de nationale'ploeg zaterdag op de luchthaven van Athene. De selectie was op weg naar Malta voor een in terland-wedstrijd. Voor het begin van de trip had de bond de spelers meegedeeld vanwege geldgebrek niet te kunnen zorgen voor voet balschoenen. Volgens de spelers was dit de druppel die deed overlopen. „De voedselrant soenen waren ontoereikend. Op de voetbalschool was geen verwar ming, electriciteit en water om te douchen. Toen wij hierover klaag den, werden we bedreigd met straf in een werkkamp", verklaarde Dersheni. Hoxha verklaarde dat de motivatie van Albanese sportlie den zo gering was, dat ze zich met opzet niet zouden inspannen bij wedstrijden. De voetballers werden in hun vlucht vergezeld door twee landge noten. Griekenland heeft de vier nog geen politiek asiel verleend. Albanië behoort tot de vijf armste Europese landen. De persconfe rentie was georganiseerd door een groep, die opkomt voor de belan gen van een 200.000 personen tel lende ethnische minderheid in zui delijk Albanië.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19