Stukgoed in Amsterdam 24 uur plat Breevast 200 miljoen in het rood Uitspraak geding visverbod vervroegd Evenhuis gaat drankverkoop in kantines en buurthuizen te lijf Aanvoer van bijvangsten mag in district Alkmaar Staking legt Uruguay lam WOENSDAG 11 NOVEMBER 1987 ECONOMIE PAGINA 7 FNV voert actie voor atv AMSTERDAM (ANP) - De ongeveer duizend stukgoed- werknemers in de Amsterdamse haven hebben vanoch tend om acht uur het werk neergelegd voor een 24-uurssta- king. "Alle bedrijven van enige betekenis en omvang lig gen plat", zo maakte FNV-woordvoerder Bert Daam be kend. De staking wordt gevolgd door acties bij bedrijven waar schepen voor de wal liggen. Een laatste bemiddelingspoging lijk bemiddelaar, in de persoon van gistermiddag van het CNV (waar- minister De Koning. Dat voorstel is NOORDWIJKERHOUT (ANP) - Staatssecretaris Evenhuis (econo mische zaken) gaat optreden tegen de verkoop van alcoholhoudende dranken in club- en buurthuizen, het zogenaamde 'paracommercia- lisme' in de horeca. Evenhuis heeft dit gisteren gezegd tijdens het jaar lijks congres van de nationale bond van ondernemers in het horeca- en aanverwant bedrijf 'Horeca Neder land' in Noordwijkerhout. bij ongeveer vijftig van de duizend werknemers zijn aangesloten) mis lukte. De stukgoedwerknemers stelden afgelopen maandag al een ultimatum aan de werkgevers in de stukgoedsector dat vandaag actie zou worden gevoerd als de werkge vers niet op de cao-eisen van de werknemers zouden ingaan. Over die cao konden werkgevers en werknemers het niet eens worden. De werkgevers - verenigd in de Scheepvaart Vereniging Noord (SVN) - willen een cao afsluiten die even veel kost als de afgelopen jaren. Ze zijn bereid 1,5 procent loonsverhoging te geven maar wil len in ruil daarvoor zelf bepalen wanneer het personeel in de haven de 11,5 roostervrije dagen op neemt. De Vervoersbond FNV ech ter eist 1- procent arbeidstijdver korting inclusief volledige herbe zetting, een aanvulling op de uitkeringen door de FNV verontwaardigd de hand gewezen. "De minister zou zich rot lachen", aldus Bert Daam. "Een bemiddelaar roep je er pas bij als er sprake is van een langsle pend conflict. Als onze acties we ken of maanden zouden duren. Maar niet om een actie uitgesteld te krijgen". Volgens Daam zijn de voorstel len van de werkgevers volstrekt onvoldoende. "Anders dan in Rot terdam is er in de Amsterdamse ha ven in het verleden al veel afge slankt. De werknemers hebben de afgelopen paar jaar tot zo'n zeven a acht procent ingeleverd. Dan is an derhalf procent loonsverhoging niet een vet resultaat". Gisteravond hebben al 150 werk nemers in de stukgoedsector, werkzaam bij het bedrijf CTA (Combined Terminal Amsterdam), het werk neergelegd. Volgens zogenaamde woordvoerder van de Vervoers- bond FNV zouden de mensen door hun bedrijf zijn gedwongen extra hard te werken, omdat vanochtend om zeven uur het ultimatum afliep. Uit onvrede daarover legden zij het werk spontaan neer. De Vervoers bond FNV steunt deze actie. 'technologie-overeenkomst'. Deze overeenkomst moét inspraak van de werknemers bij automatisering garanderen, zowel over de gevol gen voor de personeelssterkte als over die voor de kwaliteit van het werk. De werkgevers vrezen dat de sta kingsacties de concurrentiepositie van de Amsterdamse haven nade lig kan beïnvloeden. Zij hebben 1 aangeboden om voostellen hoUdèn zich aan r te leggen Gasvondst Placid International heeft, als belastingplicht DEN HAAG (GPD) - Staatssecre taris Henk Koning (financiën) vindt dat de Nederlandse bedrij ven zich in het algemeen 'keurig aan hun fiscale verplichtingen' uitvoerder van een groep maat- houden. De bewindsman zei dat schappijen, aardgas gevonden op gisteren in antwoord op vragen van zeventig kilometer ten noordwes- de ^PvdA-kamerleden Vermeend ten van Den Helder. Het gaat vol gens een woordvoerder van Placid om ongeveer 400.000 kubieke me ter gas per dag, van een diepte van ongeveer 3600 meter. Actiebereidheid Industriebond-FNV Kombrink. De beide sociaal-democraten toonden zich bezorgd over het feit dat slechts de helft van de Neder landse bedrijven vennootschaps belasting betaalt, terwijl 85 procent van die bedrijven winst maakt. met Volgens Koning is dat niet zo 18.500 leden in Groningen en Dren- vreemd, omdat veel bedrijven in bereid de barricaden op te het verleden verliezen hebben ge gaan voor behoud van arbeidstijd- leden die verkorting. Dat zegt districtshoofd aftrekken. i nog fiscaal mogen Westenbrink uit Assen i Na een jarenlange, voor het be- tie op uitlatingen van de werkge- drijfsleven zeer zorgelijke periode, versorganisatie FME, die heeft la- maken steeds meer ondernemin- i atv gen winst. Heel veel bedrijven heb ben zodanig rood gestaan dat, nu het weer beter gaat, men nog enige tijd het geleden verlies fiscaal kan De ledenraad van de MHP Meta- compenseren. Weer winst maken lektro, aangesloten bij de Vakbond hoeft dus niet meteen te beteke ten weten wel af te willen i Handhaving vut Middelbaar en Hóger Perso- r belasting betalen", aldus neel (NCHP), is fervent voorstan- Koning gisteren in de Tweede Ka der van handhaving van de huidige mer vut-regeling. De MHP zal deze t inbrengen tijdens de komende c onderhandelingen. Almirante Grau ïiot^rin«nhini> is de 0Pbrengst d'tiaar vergeleken het marineschip is met vipr jaar geleden met«85 pr0_ wind meezit, de wet eind volgend Daartoe zal hij het huidige arti- jaar al van kracht kan zijn. de Drank- en Horecawet van een nieuw lid voorzien. Daarin wordt het verlenen van de vergun ning door gemeenten, op grond waarvan alcoholhoudende dran ken worden geschonken tijdens bruiloften en partijen in de kanti-, nes en buurthuizen, aan banden gelegd. In het nieuwe lid wordt ge regeld dat de gemeenten die een 3A-vergunning verlenen aan instel lingen die geen BV's, NV's, VOF's of natuurlijke personen zijn en die niet zijn aangesloten bij horecaor- ganisaties strengere voorwaarden aan die vergunning moeten verbin den. Evenhuis verwacht dat als de Paracommercialisme is de hore ca, die spreekt van oneerlijke con currentie, al jaren een doorn in het oog. Evenhuis beklemtoonde gis teren dat hij niet meer voorbij kan gaan aan de wens van de horeca het verschijnsel paracommercialisme wettelijk te bestrijden. Grijs circuit Inmiddels zijn er al afspraken ge maakt tussen het Bedrijfschap Ho reca, de Nederlandse Sportfedera tie en de sportbonden over het schenken van alcoholische dran ken in voetbalkantines en deze te gebruiken voor bruiloften en par tijen. Er is echter nog een 'grijs cir cuit', bestaande uit buurt- en club huizen en kerkelijke instellingen. Sommige gemeenten zijn over het algemeen te gemakkelijk in het verlenen van de A3-vergunningen en wettelijk zullen zij in de toe komst verplicht zijn voorschriften op te stellen voorafgaand aan het verlenen van die vergunning, zo lichtte een woordvoerder van Evenhuis' ministerie toe. Bij die voorschriften zei Even huis gisteren te denken aan een verbod dp of beperking van het aantal bijeenkomsten in de per soonlijke sfeer, zoals bruiloften en partijen, in de instelling. Ook vindt hij dat die instellingen zich moeten onthouden van het aantrekken van dergelijke evenementen en dat hun openingstijden moeten worden be perkt. Fusie Op het congres werd duidelijk dat van de fusie tussen IJsfrica Ne derland (900 leden) en Horeca Ne derland (36.000 ondernemingen) niets meer in de weg staat, toen de ledenvergadering zich unaniem uitsprak voor de fusie. De besturen van beide organisaties waren eer der al akkoord gegaan met de fusie per 1 januari 1988. IJsfrica wordt nu opgenomen in een gelijknamige sectie van Horeca Nederland. Ho reca Nederland en IJsfrica richten zich vooral op de ondernemers in kleine en middelgrote bedrijven. IJsfrica (unie van ijsbereiders en cafetariahouders) behartigt vooral de specifieke vaktechnische belan gen van de leden en Horeca Neder land houdt zich bezig met de alge mene belangen. Voorzitter L. Ezinga van Horeca Nederland kondigde gisteren te vens streng optreden aan tegen ho- reca-ondernemers die de handel in verdovende middelen in hun be drijven toestaan. Deze leden zullen worden geroyeerd. De nieuwe hou ding past overigens in het 'beleids plan imagoverbetering van de ho- recasector', zo zei hij. Niet alleen verbetering van kwaliteit, maar ook het wegnemen van elementen die het imago schaden zijn van groot belang. De branche waarin Horeca Ne derland opereert telt 36.000 bedrij ven. 6.600 daarvan zijn lid van Ho reca Nederland en 900 van IJsfrica. Na de fusie verwachten beide part ners 7300 leden te tellen. Dit omdat enkele leden tot de fusiedatum dubbel zijn georganiseerd. Koning: bedrijven UTRECHT - Gisteren is in de Jaarbeurs in Utrecht de Afval- tech van start ge gaan, de interna tionale vakbeurs voor afvalverwer king, recycling en milieubeheer. De opening werd ver richt door Jopie Huisman, kunst schilder en hande laar in lompen en oud ijzer. Aan de beurs doen ruim 200 bedrijven en instellingen mee. .Jaarlijks wordt door Nederlandse ondernemingen 5 miljoen ton huis houdelijk afval, 24 miljoen ton be drijfsafval en een miljoen ton che misch afval ver werkt. Volgens deskundigen zal de komende jaren het aanbod van het laatste sterk toenemen. Ver wacht wordt na melijk dat het mi nisterie van mil- zal gaan wat wel of niet chemisch afval is en wat al dan niet op stortplaatsen mag worden gede poneerd. (foto ANP) ALKMAAR (ANP) - De dige kamer voor economische strafzaken van de Alkmaarse recht bank heeft gisterochtend een vis ser uit Den Oever vrijgesproken van het in september 1985 aanvoe ren van twee partijen schelvis ('bij vangsten' volgens de verdachte), waarvoor toen een vangstverbod gold. Officier van justitie mr. P. Brilman had voor beide overtre dingen tweeduizend gulden boete geëist. Het vonnis betekent -zolang in eventueel hoger beroep niet anders is bepaald- dat aantoonbaar echte bijvangsten ongestraft kunnen worden aangevoerd in de visafsla- gen van Den Oever en Den Helder binnen het arrondissement Alk- De rechtbank acht niet bewezen dat de visser gericht op de verbo den soort viste. De officier van jus titie achtte dat wel het geval, omdat hij de 11,5 en 30 procent 'verboden' vis in de twee vangsten te hoog vond om nog van „bijvangsten" te kunnen spreken. Bovendien waren de verboden vangsten volgens hem 'technisch te vermijden' door een ander visgebied te kiezen en ande re vistechnieken toe te passen. Volgens inspecteur H. Groen van de Algemene Inspectiedienst (AID) van het Ministerie van Land- Ruding leent weer DEN HAAG (ANP) - Minister Ru- ding (financiën) heeft een staatsle ning aangekondigd met een rente van 6,375 procent. De vorige lening van 13 oktober, droeg nog een ren te van 7 procent en bracht 4 miljard gulden op. De nieuwe lening heeft een loop tijd van tien jaar en zal ineens wor den afgelost op 15 december 1997. Inschrijving staat open op 17 no vember, terwijl op 15 december moet worden gestort. De nu aangekondigde staatsle ning is de negende waarvan de op brengst is bestemd voor de dek king van de financieringsbehoefte van het rijk in 1987. De totale op brengst van de acht voorgaande le ningen bedraagt ruim 20 miljard gulden. bouw en Visserij zijn bijvangsten van soorten, die volgens de Eu ropese quoteringsnormen niet meer .mogen worden gevangen, 'technisch niet te vermijden, maar wel te beperken'. Volgens hem kijkt de AID dan vooral naar de verhouding tussen de legaal gevan gen soorten en de verboden vang sten. "Als we zien dat de verboden soorten veertig tot zestig procent van de totale aanvoer uitmaken, kun je niet meer spreken van bij vangsten", aldus de AID-chef. Ook getuige-deskundige dr. R. Boddeke, hoofd van de afdeling biologisch onderzoek van het Rijks Instituut voor Visserij Onderzoek (RIVO), betoogde dat bijvangst van 'verboden' vissoorten onvermijde lijk is en terugzetten zinloos, om dat de vis dan sterft. MONTEVIDEO (IPS) - In de Uruguayaanse steden is vandaag massaal gehoor gegeven aan de op roep van de vakbondscentrale PIT- CNT het werk een dag neer te leg gen. Volgens de bond reed slechts veertig procent van het openbaar vervoer in de stad. Het interlokale vervoer reed in het geheel niet en veel winkels en kantoren bleven gesloten. Het werk in de haven, op het vliegveld en in fabrieken werd neergelegd. De banken sloten hun deuren en de ziekenhuizen behan delden alleen spoedgevallen. Op verschillende punten in de hoofd stad Montevideo was meer politie dan anders te zien. Hier en daar re den wagens van de anti-oproereen- heid, maar volgens de minister van binnenlandse zaken, Antonio Mar- chesano, is de staking overal rustig verlopen. De staking was uitgeroepen uit protest tegen het economische be leid van de regering van president Julio Sanguinetti en om looneisen kracht bij te zetten. De vakbond eist eveneens verbetering van de arbeidsomstandigheden De staatssecretaris kon nog niet zeggen hoeveel bedrijven in 1987 weer belasting zullen betalen. De voorlopige aanslagen zijn net de deur uit en veel definitieve aansla- De Peruaanse kruiser Almirante K^^meent ^.VJSffiSSÊK SWS&SWSMS nenkort volgt nog een tweed proefvaart, aldus ADM Naval Ser vices ANS.v de** voormalige cent toegenomen", aldus Koning, ser De Ruyter. Het schip kwam in 1985 naar Amsterdam voor herstel en vernieuwing. Zuivel De Voedingsbonden CNV en FNV en de vakorganisatie NCHP hebben gisteren aan de directie van zuivelonderneming CC Friesland de garantie gevraagd dat er bij de inkrimping met 550 arbeidsplaat sen geen ontslagen vallen. De di- UTRECHT (ANP) - Breevast, de vroegere rectie stelde maandag nog 200 tot vastgoed-dochter van het inmiddels failliet 300 werknemers te moeten ont- verklaarde bouwconcern Bredero, heeft in 1986 een verlies geleden van 302,4 miljoen gulden. In 1985 werd nog een winst behaald van 8,2 miljoen. Door het verlies zijn de re serves weggevaagd. Wat resteert is een ne gatief eigen vermogen van 214,2 miljoen gulden, zo blijft de jaarrekening die is opge- lomen het verslag van de bewindvoerders. Bredero werd in september van dit jaar lpc. ofa?, 1failliet verklaard. De gezonde bedrijven VVerenigde het concern z«n Maxwell weer op het overnamepad LONDEN (AP) - De Britse uitge ver Robert Maxwell heeft giste ren bevestigd dat hij een overna mebod heeft gedaan op Bell and Howell, een Amerikaanse uitge verij met een marktwaarde van rond de 500 miljoen dollar. Voor Bell and Howell zijn al twee an dere gegadigden. Maxwell Communications Corp. heeft 2,3 procent van de aandelen van Bell artd Howell ge kocht en heeft de Amerikaanse autoriteiten toestemming ge vraagd om het belang te vergro ten tot meer dan 50 procent. Maxwell zei dat het verzoek aan de autoriteiten was gedaan zon der vijandige bedoelingen. van verboden vis of de opbrengst (besomming), kunnen worden ver boden. DEN HAAG (ANP) - Minister Braks (landbouw en visserij) krijgt morgenmiddag te horen of hij bin nen 24 uur met België, Groot Brit- tannië en de Bondsrepubliek °°?™e Duitsland moet onderhandelen ^fee belang"Jke over het ruilen van visquota. Dit grape" vissers hem gisteren heb- Nederlandse vissers de moge- ben voorgelegd in een kort geding toch noe tegen de Staat' in dlt geval de mi~ kabeliauw te nisters van landbouw en visserij en kanejjauw te jystitie wijnholt wilde aanvanke lijk pas over een week uitspraak doen, maar op uitdrukkelijk ver zoek van de vissers doet hij dit nu morgenmiddag. Het merendeel van de vloot, die maandag gewoon is uitgevaren, wordt morgenavond en -nacht en vrijdagmorgen vroeg terugverwacht in de haven. lijkheid moeten bieden toch nog schelvis, wijting vangen. De president van de rechtbank in Den Haag, mr. M.J. Wijnholt, spreekt dan tevens uit of Braks te gen vissers die hun quota willen volvissen alleen maar verbalise rend mag optreden. Andere maat regelen, zoals het in beslag nemen De groepen vissers en enkele in dividuele vissers die het kort ge ding hebben aangespannen heb ben hun eigen toegewezen vangst- hoeveelheden nog niet opgevist. Omdat collega's zonder een derge lijk contingent hebben doorgevist of zijn blijven vissen nadat hun contingent vol was heeft minister Braks eind oktober de vangst op schol verboden toen het gehele Ne derlandse quotum vol was. Hetzelf de geldt min of meer voor de visse rij op kabeljauw en wijting. Hoofdzaak waar het in het ge ding om draaide is volgens mr. G.J. Dommerholt, een van de raadslie den van de vissers, dat de overheid niet alles heeft gedaan om die con tingenten van de vissers die zich wel aan de regels hebben gehou den te beschermen. Zijn collega mr. H.H. Luigies benadrukte dat de betrokken vissers met hun door de minister van landbouw en visserij goedgekeurde visplannen voor 1987 een gespreide vangst over het gehele jaar hadden geregeld. De vissers verwijten Braks bo vendien dat hij geen enkele forme le medewerking heeft willen verle nen aan het ruilen van quota met andere landen. Beide raadslieden voerden aan dat er mogelijkheden waren en nog zijn om met België, de Bondsrepubliek en Groot Brit- tannië te ruilen. Ook Denemarken, dat er voor heeft gezorgd dat de vis serij op schol moest worden geslo ten, zou nog zo'n vijf tot zesduizend ton schol voor Nederlandse vissers hebben. Die vangsten zouden dan weer grotendeels naar Denemar ken moeten worden geëxporteerd, om de verwerkende industrie daar draaiende te houden. slaan, maar beloofde gisteren ande re oplossingen te bestuderen. Rodamco Het zwaartepunt van de beleg gingen van Rodamco, het vast goedbeleggingsfonds van de Robe- co-groep, is in de eerste helft i juli afgesplitst in de Gel- dens-groep. De bestuurlijke ontvlechting van Bredero is daarmee inmiddels een feit, maar de juridische en financiële afwikke ling in binnen- en buitenland is nog niet zo- Breevast en de Verenigde bedrijv tus) verschoven i Staten. Het aandeel van Amerika i de beleggingen ging van 26,7 naar 42,2 procent, ten koste van het Ver enigd Koninkrijk en andere lan- Hpn 7f, hliikt iiif hpf halfiaarhp. ver- oreevast en ae verenigde oearyven richt. nailjaarpe Bredero (VBB) alsmede de respectievelijke Scheepswerven Zes Nederlandse scheepswerven dochters hebben over en weer nog vorderin gen die voor verrekening in aanmerking ko- Voor Breevast is het uitermate belangrijk verenigd in de zogenaamde 'N-6 in hoeverre de vorderingen op de failliete groep' hebben een overlevingsplan VBB worden gehonoreerd. Breevast heeft opgesteld voor de Nederlandse nog een rekening-courant vordering op scheepsbouwindustrie. Het plan VBB van 21 miljoen gulden en vecht tevens voorziet in kostenreductie op de de door VBB aan de ABN (en andere ban ken) in onderpand gegeven aandelen in dochtermaatschappijen aan. Breevast heeft kunnen bou- grote belangen bij een succesvolle aantas- de jaren negen- ting van deze zekerheden. Bewindvoerders blijven ook ageren tegen Nederlandse werven in plaats capaciteitsreductie, omdat de ven anders niet r wen als middden tig de markt weer aantrekt. zekerheden die de Amro Bank heeft geno men om vorderingen op Breevast van 75 miljoen gulden veilig te stellen. Breevast gaat er voorlopig vanuit dat niet voor het ge hele bedrag aansprakelijk te zijn. Aan de Amro Bank moet de volgens bewindvoer ders worden overgelaten of men een rech terlijke uitspraak hierover wil uitlokken. Enquête De bewindvoerders van Breevast hopen dat de enquête voor de Ondernemingska mer naar de gang van zaken bij VBB de fei ten voldoende boven tafel kan brengen. Een en ander kan in beginsel ingrijpende gevol gen hebben voor de boedel van VBB en dus in belangrijke mate van invloed zijn op de honorering van de vorderingen van Bree vast op VBB. De administratiekantoren van VBB en Breevast hebben beide bij de Onderne mingskamer van het. Amsterdamse ge rechtshof een verzoekschrift voor een en quête ingediend. De mondelinge behande ling van deze verzoekschriften gebeurt mor gen. Aandeelhouders Breevast zijn opgeroe pen op 24 november de jaarrekening 1986 te bespreken. Bewindvoerders gaan er van uit, dat het in 1986 verantwoordelijke en inmid dels verdwenen bestuur nog niet af is van de aansprakelijkheid van het gevoerde beleid. Aandeelhouders zullen eerst het resultaat van de enquêtes willen afwachten, aldus de bewindvoerders. Scheveningen Sinds het vorige verslag van bewindvoer ders in maart heeft het Haagse gemeentebe stuur ingestemd met een regeling tussen Breevast en Nationale Nederlanden (NN), waarbij NN zelf of met inschakeling van een andere onderneming de aandelen in Con sortium Scheveningen (met onder meer het Kurhaus) van Breevast overneemt. Er wordt hard aan gewerkt om dit vóór de ko mende jaarwisseling af te handelen. In de Bondsrepubliek Duitsland is het winkelcentrum Tannenbusch in Bonn ver kocht en overgedragen aan een Duitse be legger. Na aflossing van de hypothecaire verplichtingen resteerde 4 miljoen mark. Tannenbusch had twee belangrijke credi teuren, namelijk Bredero Deutschland en Breevast zelf, de laatste voor maar liefst 16 miljoen mark. Voor Bredero Grundbesitz is een surséan ce naar Duits recht aangevraagd. De behan deling van de definitieve verlening van sur séance vond op 3 november plaats. De ver eiste meerderheid van de crediteuren stem de voor een vergelijk maar Amro Bank en haar Duitse dochter Handelsbank stemden tegen. Amro Bank maakt aanspraak op een vordering van 60 miljoen mark op Bredero Grundbezitz. Op 16 november zal voor het Amtsgericht in Bonn een nieuwe behande ling van dit conflict plaatsvinden. Amerika De ingewikkelde structuur en de omvang van een aantal transacties in de VS brengt met zich mee dat de afwerking van bepaalde onderdelen pas later dit jaar en voor een deel pas in 1988 kan plaatsvinden. Grotere nog af te wikkelen projecten zqn: verkoop van twee stukken onbebouwde grond in Ca- lifornië, oplossing van een conflict met een Amerikaanse dochter van Bogamij, ver koop van een aantal verplichtingen tot wo ningbouw in San Francisco en oplossing van een geschil met de Amerikaanse bank Realty Credit Corporation RCC, een 90 pro cent deelneming van de Fries-Groningse Hypotheekbank (FGH), over de gevolgen van het door RCC beëindigen van een finan ciering van omstreeks 6 miljoen dollar van de Breevast-dochter Bredero Mission in Ca- lifornië. Verder hebben VBB, Breevast en FGH in de VS een belastingclaim lopen ter grootte van 3,9 miljoen dollar. Toekenning van deze claim werd door de fiscus geweigerd, maar volgens de Amerikaanse advocaten zijn de kansen op succes bij hoger beroep vrij reëel. Een uitspraak door de Tax Commission van New York wordt niet op korte termijn ver wacht. Ëaan scholier bij effectenkantoor LONDEN (Rtr) - Christopher Peach, de schooljongen van wie dit weekeinde bekend werd dat hij Londense effec tenmakelaars heeft opgezadeld met een verlies van 20.000 pond sterling (70.000 gulden), heeft een baan aangeboden gekregen van het Croxley Securities uit Manchester. Christopher kan in de zomervakantie terecht bij een verwante firma iri de 'City' van Londen. Tevens biedt het bedrijf zijn ouders een goedko pe tweede hypotheek aan, zo dat zij hun huis niet behoeven te verkopen om de schulden van hun zoon af te betalen. Directeur Stephen Palmer van Croxley Securities ver- klaarde dat "we hem niet willen afhouden van het kopen en ver kopen van aandelen om wat is gebeurd". Hij voegde er echter aan toe dat hij de schooljongen wel wat fiscale vaardigheden wil bijbrengen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 7