BINNEN Revanche Van Kempen Volleyballers imponeren HEK 'Voor Stefan rij je graag om' lil schaatsmarathon van Assen Mayotte beleeft gouden tijden Overwinningen op Zuid-Korea en Canada Het geslaagde één-tweetje met een Hongaarse masseur Zaalvoetbal MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 21 ASSEN (ANP) - Richard van Kempen heeft op kunstijs in Assen revanche genomen voor zijn, een week geleden, in Eindhoven geleden nederlaag in de eindsprint tegen Yep Kra mer. Tijdens de door 4500 toeschouwers bezochte derde schaatsmarathon van de cyclus om de KNSB-beker, waren de rollen omgedraaid. Door zijn zege heeft Van Kempen zijn ri vaal nu ook van de toppositie van het klassement verdrongen, al is het verschil in punten minimaal. Herbert Dijkstra, winnaar van de eerste marathon in Amsterdam, leidde de opwindende eindfase in. De Drentse thuisrijder nam de kop positie in handen, maar de ras sprinters pikten tijdig aan. Bij het ingaan van de laatste ronde kwam Kramer te vroeg aan kop. Van Kempen counterde bekwaam, liet in de laatste bocht geen gaatje meer vallen en kwam uiteindelijk onbedreigd als winnaar van de massasprint over de finish. Gedurende de hele race had Van Kempen attent gereden. De neder lagen in Amsterdam en Eindhoven zaten hem hoog. En in Assen voelt hij zich altijd prettig. Enkele we ken geleden zegevierde Van Kem pen nog in de Drentse hoofdstad tijdens een „loze" marathon. Nadat een vluchtgroep van zeven rijders tot de orde was geroepen, plaatste Van Kempen na een kwart van de race een demarrage. De tempover hoging bracht geen scheiding te weeg, omdat Kramer en Edward Hagen de poging verijdelde. Onder regie van Jan Eise Krom kamp kwam halverwege wel weer een kopgroep tot stand met An- dries Kasper en Robert Vunderink. Het trio kreeg korte tijd later gezel schap van vier collega's. Op het PARIJS (AFP) - De 27-jarige Tim Mayotte beleeft gouden tennistij- den. Nadat hij een week eerder het Grand Prix-toernooi van Toulouse op zijn naam had geschreven, zege vierde de nummer vijftien van de wereld zondag in sportpaleis Bercy in de eindstrijd van Parijs in vijf sets over zijn een jaar jongere land genoot Brad Gilbert, die in de hal ve finale Michiel Schapers had ver slagen: 2-6,6-3,7-5,6-7 (5-7), 6-3. Het leverde „Gentleman Tim" de eer ste prijs van 110.000 dollar, ruim 200.000 gulden, op. Het was de vierde zege in een Grand Prix-toernooi voor Mayotte in 1987. Voor Toulouse had hij ook al in Philadelphia en Chicago ge wonnen. Mayotte, in de halve fina les winnaar tegen de Franse favo riet Henri Leconte met 6-3, 4-6, 6-3, had aan het eind van de vierde set al de gelegenheid de partij tot zich te trekken, toen hij één winnend punt van 5-3 was verwijderd met twee gewonnen sets in handen. Hij ging echter twee keer in de fout met het volleren, waardoor Gilbert op 4-4 kon komen om de set in de tiebreak te winnen. Gilbert had za terdag grote moeite gehad met zijn trainingspartner Michiel Schapers (7-5, 5-7, 6-4). Mayotte kon zich pas na drie en een half uur winnaar noemen nadat hij de vijfde set met 6-3 voor zich had opgeëist. Met zijn overwinning in Parijs is Mayotte op een kwalificatieplaats (achtste) voor het Masterstoernooi in New York (van 2 tot en met 7 de cember) gekomen. Gilbert heeft overigens ook goede uitzichten op kwalificatie. Bijna had Michiel Schapers in de finale gestaan. De 28-jarige Rotter dammer, die zich eerst had moeten kwalificeren en vervolgens in het hoofdtoernooi Tulasne en Volkov versloeg en fortuinlijk bij de laatsie vier geraakte wegens een blessure van Noah, kwam in de halve finales tegen de twee jaar jonger.e, als ze vende geplaatste Amerikaan, Brad Gilbert net iets tekort: 5-7, 7-5, 4-6. In een partij met vrij veel service- doorbraken (in totaal veertien) kwam Schapers wat moeizaam in zijn ritme. „Mijn service liep jam mer genoeg niet zo goed als in de andere partijen", zei hij na afloop. „Maar langzamerhand kwam ik er toch beter in. Gelukkig liet ik mijn kop in de tweede set niet hangen. Daardoor kon ik er nog een derde set uitslepen. Toen ik vervolgens met 4-3 voorkwam kreeg ik voor het eerst het gevoel, dat ik Gilbert kon pakken. Jammer genoeg kre gen we toen net nieuwe ballen, waar ik weer even aan moest wen nen. Op 4-5 kwam ik nog 40-15 op zijn service voor te staan, maar even later was het toch uit. Ik moest over het geheel genomen te veel tweede services slaan. Dat brak me op." Geheel volgens de verwachtin gen heeft de Zweed Stefan Ed berg gisteren de finale van het met 525.000 dollar gedoteerde Grand Prix-toernooi van Stockholm ge wonnen. Hij versloeg zijn eveneens 21-jarige landgenoot Jonas Svens- son in vier sets: 7-5, 6-2, 4-6, 6-4. Martina Navratilova gaat weer eens van trainer wisselen. Tim Gul- likson wordt de vijfde trainer in haar sportcamere. Tim Gullikson is de rechtshandige van de Gul- likson-tweeüng. die onlangs de wedstrijdsport vaarwel heeft ge zegd. Hij is 36 jaar. Orion opent goed DOETINCHEM (ANP) - De man nen van Orion hebben zaterdag avond in Doetinchem nog geen uur nodig gehad om de eerste wed strijd voor de eerste ronde van het volleybaltoernooi om Europacup III tegen Lausanne met 3-0 te win nen. In sporthal Rozengaarde wa ren de setstanden 15-4, 15-8, 15-7. De return is komende zaterdag in LauSanne. zelfde moment staakte Vunderink de strijd. Nadat het aantal vluch ters enkele ronden daarna was op gelopen tot negen, meldde Van Kempen zich via een lange rush aan het front. Kramer en Jos Nies ten volgden. Iedereen dacht dat de kaarten geschud waren. Toch kon het peloton terugkomen, omdat de toppers geen eendrachtige samen werking voor ogen stond. Beulswerk van Gert Jakobs bleef ook zonder succes. Een solo van de schaatsende profwielrenner duurde slechts vijf ronden. Met Niesten lukte het Jakobs evenmin een groep van elf rijders buiten de greep van het peloton te houden. De Oostenrijker Werner Jager maakte een onopvallend debuut. Erik van den Boogert hield het tempo hoog, waarna zijn ploegge noot Van Kempen de klus uitein delijk in de sprint bekwaam af maakte. Jan Ykema heeft zaterdag tij dens het tweede deel van de natio nale sprintwedstrijden in Gronin gen het baanrecord op de 500 meter verbeterd. Ykema zegevierde in 38,42 seconden. Het oude record stond op naam van Lieuwe de Boer, die in december 1981 38.5 had laten afdrukken. Snelste vrouw was Ingrid Haringa in 42,55. Ykema en Haringa werden de win naars van de sprintwedstrijden. Yvonne van Genmp en Marie ke Stam zullen op 21 en 22 novem ber niet deelnemen aan de ope ningswedstrijd in Oost-Berlijn van de serie om de wereldbeker. In de Oostduitse hoofdstad zullen zeven kernploegleden en een debutante actief zijn. De kernploegleden zijn Ria Visser, Ingrid Paul, Jolanda Grimbergen, Grietje Mulder, Ma- riska Hekkers, Ingrid Haringa en Christine Aaftink, de debutante is Anja Bollaert, een rijdster uit het gewest Zuid-Holland. Het achttal zal verdeeld worden over de vier af standen: 500, 1500, 1000 en 3000 meter. In het zelfde weekeinde starten de heren hun strijd om de wereld beker in Heerenveen. Daar wordt gereden over 500, 1500, 1000 en 5000 meter. Op de 1500 en 5000 me ter zullen voor Nederland in actie komen: Vergeer, Visser, Kemkers en Kraayenbos. Voor de 1500 meter zal nog een vijfde rijder worden aangewezen. Op de korte afstan den rijden vijf sprinters: Ykema, Kuiper, Boelsma, Jonkman en Noyens. Vrouwencoach Egbert van t Oe ver heeft vijf allrounders geselec teerd voor de wereld bekerwed strijd schaatsen, die op 21 en 22 vember in Oost-Berlijn wordt ge houden. In de ploeg ontbreken Yvonne van Gennip, Marieke Stam SEOUL (ANP)- De missie van de nationale volleybalploeg naar het verre oosten mag hal verwege de rit reeds als geslaagd worden beschouwd. Debuterend op een van de meest aansprekende invitatietoernooien op wereldniveau, maakte de equipe van coach Selinger tijdens de poulewedstrijden grote indruk door ongeslagen winnaar te worden van groep A. Na de openingszege op Bulgarije wees Oranje zaterdag gastheer Zuid-Korea terug met 3-1 (15-5, 15-13, 11-15, 15-13). Gisteren bewees de Nederlandse ploeg dat ook Canada een maatje te klein geworden is: 3-1 (15-8, 15-12, 8-15, 15-13). en Petra Moolhuizen, die daags na terugkeer uit Oost-Duitsland voor de voortzetting van het wereldbe kercircuit naar de Verenigde Sta ten vertrekken. In Oost-Berlijn starten de kernploegleden Ria Vis ser, Mariska Hekkers, Ingrid Paul, de Rijnsburgse Jolanda Grimber gen en Grietje Mulder. Bij de sprintsters gaan zeker Ingrid Ha ringa en Christine Aaftink. Twee sprintsters worden nog aangewe- Rolf Falk-Larssen heeft tijdens openingswedstrijd op de kunstijs baan Leangen in Trondheim de 500 en de 3000 meter gewonnen. Falk- Larssen noteerde 41,17 en 4.24,36. De 500 meter bij de sprinters lever de een zege op voor veteraan Frode Rönning: 40,24. Geir Karlstad, de voornaamste Noorse troef voor me dailles tijdens de Olympische Win terspelen, startte niet. De zegereeks ontlokte bij de tevre den bondscoach Arie Selinger de opmerking: „ik denk dat men nu wel weet wie we zijn en wat we kunnen". In de kruisfinales wacht vandaag overigens een opponent van groter kaliber. Tegenstander in die confrontatie is de Verenigde Staten. De regerend wereld- en olympisch kampioen verloor na een tegenvallend duel met 2-3 van Europees kampioen Sovjetunie. De met enige spanning tegemoet geziene eerste krachtmeting tegen een Aziatisch topteam op volle sterkte leverde weinig echte pro blemen op. „Het is mij reuze mee gevallen", zei spelverdeler Peter Blangé na afloop, „de hoge setstan den waren niet zozeer een verdien ste van Zuid-Korea, maar een rechtstreeks gevolg van concentra tieverlies bij ons. We hadden die jongens redelijk goed onder con trole". Vooral in de openingsreeks za delde Nederland de thuisploeg met een pakhuis vol frustraties op. Wat Young Chul Shin, opvolger van de legendarische spelverdeler Ho Chul Kim ook verzon, steevast wer den zijn aanvallers gestuit door het betonnen oranje blok, met Jan Posthuma als hoeksteen. „Ze sloe gen constant lekker op mijn hand jes", luidde het stoicijnse commen taar van de Friese middenblok- keerder. De eerste barstjes manifesteer den zich na 7-3 in de tweede set. Passfouten stagneerden de aanval, zodat Arie Selinger bij 11-12 ver stoord naar een time-out greep. „De ploeg speelde te laconiek en verwaarloosde de afspraken om Zuid-Korea door het midden onder druk te houden", aldus Selinger. Er volgden twee gestaalde bloks van Posthuma, die goed waren voor setwinst (15-13). Desondanks was bij de Zuidkoreanen het besef doorgedrongen dat de Nederland se krachtpatsers problemen had den met de concentratie. Sprong- services belandden regelmatig in het net en de machtige kracht-aan val werd niet konsekwent gehan teerd. Van die negatieve trekjes profiteerde met name Sang Yoel Lee, 11-15 via 6-9. De vierde set, af te werken volgens het ralley-point- systeem bracht Nederland weer in het juiste ritme. De snel veroverde twee punten voorsprong werd met flair verdedigd: 15-13. Een etmaal later was het uit gangspunt voor de afsluitende poulwedstrijd tegen Canada ge steld op minimaal twee sets winst. Dat was voldoende voor een plaats bij de beste vier van wereldbeker- toernooi.Na een aarzelende start (0- 3) nam de Nederlandse equipe het NOORDWIJK/KOUDEKERK - Istvan Gyetvai is letterlijk en fi guurlijk in een andere wereld be land sinds hij zijn werkterrein heeft verschoven van het met vijf sterren gesierde Thermal-hotel in Boedapest naar de houten barak van 'Óme Joop' in Katwijk. De masseurdoor wiens vingers zo'n beetje de complete Hongaarse Partijtop is gegleden, verzorgt sinds kort de voetballers van MVKV, één van de allerkleinste KNVB-clubs van Nederland, die voor Gyetvai als springplank moet dienen. Want hoewel de 46-jarige Hongaar zich best thuis voelt in de opstallen van Joop van der Kolk ("Aardige meneer, gezellige boel") zoekt hij het hogerop ("Als ze bij Ajax nog iemand nodig hebben"). Zijn mager beloonde arbeid bij de Katwijkse zater dagvierdeklasser beschouwt Gyetvai als een diepte-investe ring. Want bij MVKV kan ik aan Nederland wennen", beseft hij. "De mensen zijn heel vriende lijk en willen mij allemaal graag helpen". In ruil daarvoor behandelt de oud-worstelaar geblesseerde MVKV'ers voor een vrienden prijsje. Ernstig gekwetsten ont vangt hij zelfs in zijn praktijkka mer thuis in het Noordwijkse Sonnevéld. Daar neemt hij rustig de tijd voor zijn patiënten, die één en al vriendelijkheid ontmoe ten, maar voorlopig nog wel op een taalbarrière stuiten. Henk Langemaat bijvoor beeld, de langdurig geblesseerde steunpilaar van het eerste elftal, slaagde er niet in zijn therapeut duidelijk te maken dat hij met een beenvliesontsteking worstelt. "Er was geen Hongaars woor denboek voorhanden, maaar ik heb een pedicuur-behandéling van 'm gekregen en dat was in één woord fantastisch"; Therapeut Hoewel hij al zo'n anderhalf jaar geleden Boedapest is 'ont vlucht', spreekt Gyetvai nog maar mondjesmaat Nederlands. Gevoel voor humor kan hem ech ter niet worden ontzegd, want op de vraag hoe hij naar Nederland is gekomen, antwoordt de verzor ger lachend: "Gewoon, met de au to". Twee jaar geleden trad Istvan Gyetvai, die bij MVKV gemaks halve Stefan wordt gev.oemd, in het huwelijk met Ruth Rohrer, een Noordwijkse die werkzaam is bij de ziektekostenverzekeraar Het Zilveren kruis. Als reisleid-, ster van kurende verzekerden reisde Rohrer geregeld af naar Boedapest. Daar, in het Thermal- hotel, liep zij de therapeut Gyet vai tegen het lijf. Na hun huwelijk besloten de echtelieden zich in Nederland te vestigen. "Omdat ik nu eenmaal meer te verliezen had dan hij", Istvan Gyetvai lapt op zijn gemak de in het gezicht getroffen Michiel Parlevliet op: haastige spoed is zelden goed. door Jaap Visser verklaart zij. "We hebben een half jaartje nodig gehad om tot die beslissing te komen, maar daarna is het allemaal heel snel gegaan. De papieren waren zo rond, want wat dat betreft zijn ze niet zo moeilijk in Hongarije". Met als gevolg dat Gyetvai voordat hij er erg in had het Pa rijs van het Oostblok' had ver ruild voor de bloemenbadplaats. Daar in probeert hij nu naam te maken als masseur, gespeciali seerd in het bestrijden van rheu- matische pijnen. "Dat is heel moeilijk", heeft hij inmiddels er varen, "want hier in Nederland weten de meeste mensen niet wat massage is". Dat kan zijn echtgenote bea men: "Laatst kreeg ik een vrouw aan de telefoon die informeerde naar de prijs van een massage. Toen ze hoorde dat ze door een man zou worden gemasseerd, haakte ze meteen af. Massage wordt vaak in verband gebracht met sex. Wat dat betreft zijn Ne derlanders nog behoorlijk preuts". "Hongaren zijn heel anders", vult Gyetvai aan. "In Boedapest laat bijna iedereen zich elke week wel een keer masseren. Vooral als ze zich niet leker voe len. Als een Nederlander zich ziek voelt gaat-ie naar de dokter en vraagt om een pilletje. Een Hongaar gaat eerst naar de mas seur, die heeft liever geen troep in zijn lichaam". Specialist Gyetvai gold in zijn geboorte land als een specialist op het ge bied van onderwatermassage, élektromassage, koolzuurbaden- massage en het aanleggen van modderpakkingen. In het Ther- mal-hotel op het Margaretenei- land werd hij veelvuldig gecon sulteerd door hoogwaardigheids bekleders en afgezwaaide top sporters. "Die kwamen dan meestal voor een rheumatologi- sche behandeling, zeg maar een algehele revalidatie van het li chaam", kan Ruth Rohrer zich herinneren. "Hij schijnt echt ont zettend goed te zijn. Ik heb heel wat uren op hem zitten wachten als zich weer eens iemand op het alerlaatstemoment meldde die zich alleen door Istvan wilde la ten behandelen". Niet alleen in Hongarije, maar ook in Nederland komen de kwa liteiten van Gyetvai aan de op pervlakte. Rohrer: "Het is nau welijks te geloven, maar er gaan hier soms mensen strompelend de trap op om een half uur later weer hollend naar beneden te ko men. Eén patiënte heeft last van vreselijke hoofdpijnen. Haar dokter heeft gezegd dat ze er maar mee moet leren leven, maar door de behandelingen van Ist van is ze nu tijdelijk van haar pijnen verlost". Michiel Parlevliet was zater dag definitief genezen toen hij een behandeling met de spons kreeg. De libero van MVKV l ging neer in de slotfase van de spannende uitwedstrijd tegen Koudekerk^ maar werd door Gyetvai weer op de been gehol pen. De Hongaar neemt ook voor een blessurebehandeling in het veld de tijd, vjant haastige spoed is in zijn ogen maar zelden goed. Daarom verschijnt hij uitslui tend op een sukkeldrafje in het veld om na gedane arbeid weer op zijn gemak richting dug-out te kuieren. Gouden kerel Zo ook zaterdag in Koudekerk, waar Gyetvai zich de woede van het thuispubliek op de hals haal de door na de 'genezing' van Par levliet rustig een praatje te be ginnen met de fotografe. En dat terwijl Koudekerk stond te pope len om het slotoffensief voort te zetten, dat overigens zonder re sultaat zou blijven. Daardoor boekte MVKV zijn eerste competitie-overwinning in de vierdeklasse en nam de debu tant voorlopig afstand van de laatste plaats. Voor de spelers re den om na het laatste fluitsig naal van scheidsrechter Neder- stigt de armen triomfantelijk in de lucht te steken en voor Gyetvai aanleiding om vrolijk op te mer ken: "Dit is leuk". Diezelfde mening is 'Omejoop' van der Kolk toegedaan. De kan tinebaas en hoofdbestuurder die MVKV draaiende houdt, ver hoogde zaterdag de feestvreugde in de kleedkamer met een 'krat je'. Van der Kolk over Gyetvai: "Wij moeten natuurlijk onze han den dichtknijpen met Stefan, maar aan de andere kant mag hij ook best blij zijn met MVKV. Bij ons kan hij namelijk rustig acclimatiseren, want er heerst een gemoedelijk sfeertje. Zo kan hij de taal een beetje leren en con tacten leggen. Dat hij erg lang bij MVKV zal blijven, lijkt me uitge sloten. Want zo'n vakman wordt vroeg of laat weggeplukt, daar kun je op wachten". Hetgeen trainer Bert Kort be aamt: "We zijn al lang blij dat we Stefan voor dit seizoen konden vastleggen. We kwamen name lijk op het laatste moment zonder verzorger te zitten. Hij is echt een gouden kerel. MVKV kan hem niet meer dan een geringe onkos tenvergoeding bieden, maar toch is hij bereid om heel veel tijd aan de club te besteden. Dat is na tuurlijk pure klasse. Hij heeft nog geen rijbewijs, maar dat is geen probleem. Stefan is iemand waar je graag een stukje voor omrijdt". initiatief resoluut in handen. Lich te irritatie ontstond op 11-6, toen twee doorspeelballen van Blangé wegens dragen geen genade von den in de ogen van de Japanse scheidsrechter Sato. Het mocht Oranje verder niet deren: 15-8. Se linger activeerde vanaf de tweede set zijn wisselbank. Het trio Boud- rie, Selinger en Brouwers, de laatste met een stevig omzwachtel de duim, zocht enige tijd naar het juiste speelritme, zodat Canada lange tijd (7-7 en 12-12) gelijke tred kon houden. Een slimme bal van Rob Grabert en twee Canadese fou ten vormden de ontknoping: 15-12. Daarmee was plaatsing bij de laatste vier bereikt. Arie Selinger wisselde logischerwijze de comple te basis op Ronald Zoodsma na. Canada, met de teruggekeerde top- vedette Don Saxton voorop, profi teerde gretig van de misverstanden en haperende organisatie aan oran je zijde: 8-15. In de laatste periode demonstreerde Nederland in iden tieke samenstelling nog eens goed overweg te kunnen met het RPS- systeem. Aanvoerder Bert Goed koop tekende in de spannende eindfase voor de laatste drie pun ten: 15-13. Degenploeg bijna zeker van Spelen ARNHEM (ANP) - De uitzending van een Nederlandse degenploeg naar de Olympische Spelen van Se oel lijkt nabij. Eddie Ham was in 1972 de laatste Nederlander die goed genoeg werd bevonden als Olympisch schermer. De voorzitter van de Koninklijke Nederlandse Algemene Schermbond (KNAS) Bert van der Flier, tevens teamma nager, heeft morgenmiddag met een paar medebestuursleden een geprek met het NOC. Hij zal dan proberen een compleet vijftal afge vaardigd te krijgen. De preases kan bij het Olympisch comité dan ook aankomen met resultaten, die ge zien mogen worden en waarvan ja renlang alleen gedroomd is. Het zevende toernooi om de Air borne trophy, dat gisteren werd ge wonnen door de Westduitser Tho mas Gerull, bewees nogmaals de internationale mogelijkheden van de Nederlandse degenschermers. Van de 24 vertegenwoordigde lan den in Arnhem, waar punten voor de wereldbeker en wereldranglijst waren te verdienen, konden alleen Nederland, Italië en West-Duits- land bogen op twee schermers bij de beste twaalf. De Nederlanders Michiel Driessen (tiende) en Step- hane Ganeff (elfde) bereikten wel iswaar niet de finale, maar vormen wel een oerdegelijke basis voor een equipe, die aangevuld met Arwin Kardolus, de meest begenadigde Nederlandse degenschermer maar door vermoeidheid momenteel iets achterop geraakt, en nieuwkomer Paul Besselink in staat moet wor den geacht in Seoul bij de beste acht landen te komen. Zes debutanten in wielerploeg BORGER (ANP) - André Bos kamp, de bondscoach van de wiel- renunie, heeft zijn wegselectie met zes nieuwe renners aangevuld. Uit de groep van vorig jaar zijn nog over Tom Cordes (Uithoorn), Ger- rit de Vries (Oldeberkoop), Michel Zanoli (Wilnis), Aijan Jagt (Wou- brugge) en Rob Harrneling (Nijver- dal), die zijn oorspronkelijke plan om prof te worden waarschijnlijk niet in het aanstaande seizoen zal uitvoeren. Nieuw in de groep zijn vier renners Robert van der Ven (Budel Schoot), Maarten de Bakker (Ab- benbroek) en Antoine Lagerwey (Ede) en de baanrenner Marcel Beumer (Ede). LEIDEN - Bij de vrouwen kregen de zaalvoetbalploegen van McDo nald's evenzovele nederlagen te slikken. THB Girls en Jipi's Twee sprong waren daarvoor verant woordelijk. Het eerste team van McDonald's werd met 2-4 geklopt door Jipi. Het tweede was kansloos tegen THB, de lijstaanvoerder in de eerste klas se. De ploeg uit Lisse won dankzij goals van Tineke Datema (3), Mary Pelgrim (3), Marga van Kins (3), Bi- anca Vonk (2) en Corina Jansen met 12-3. Mireille van der Meer en Bianca Tangelder scoorden tegen voor McDonald's. De wedstrijd Randstad Sport - Bax ging niet door omdat Bax geen speelsters op de been kon brengen. In de tweede klasse versloeg THB Girls Kraan Saloon met 5-0 José Kortekaas (2), Simone Glas (2) en Ria Grimbergen zorgden voor de doelpunten. Ook Bax 2 won met 5-0. Het slachtoffer was Stomp- wijkse Girls, dat treffers van Bian ca van Dam (2), Carolien Jansen. Wlma van Werkhoven en Ingrid van Berg moest toestaan. Stand eerste klasse: THB 5-10, Jipi 5-8, McDonald's 4-4, McDo- nalds's 5-2, Randstad Sport 0-0, Bax 5-0. Tweede klasse: FC Lisse 5-8, THB 2 4-6, Bax 2 5-6, Stomp. G 5-4, Kraan 5-4, St. Girls 2 4-0.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21