'Dit moet hij niet nog eens flikken' Succes voor The Bassets Grasshoppers op weg naar eredivisie Lot van Fluks lijkt nu al bezegeld: 7-16 Paulides botst op pupillen Den Bosch begint in Belgrado Jansen toont in Boskoop goede vorm Van Hoek soleert naar winst in Schipholloop Finales teveel voor boksers Guyt kan zich staande houden in Gieten Jenkins hoort tien jaar cel eisen MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 19 NOORDWIJK - Nog voor het begin van de zaalcompetitie lijkt het lot van Fluks op het veld bezegeld. De Noordwijkse korfballers leden een kansloze 7-16 nederlaag tegen Nieuwerkerk en bezetten troosteloos de laatste plaats, met vijf punten achterstand op de ploeg boven de ro de streep. Met moeite kon Kees van Vliet tijdens de rust het gebruik van krachttermen vermijden. Zo slecht was de zo fanatieke coach te spre ken over het matte spel van zijn ploeg, die door plaatsfouten voortdu rend balverlies leed en zichzelf zo bij voorbaat uitschakelde. Nadat Bram Koppenaal binnen vijf minuten de score had openge broken, duurde het tot halverwege de eerste helft eer Kees Imthorn nogmaals scoorde voor Fluks. De achterstand, toen al 5-1, zou voor rust nog tot 3-8 oplopen. De donderspeech van van Vliet miste haar uitwerking niet, want in het eerste kwartier na de hervatting haalde Fluks door goals van San dra Passchier, Kees Imthorn en Anne Passchier op tot 6-10. Daarbij bleef het echter en Nieuwerkerk snelde probleemloos naar een 7-16 zege. NAARDEN. Een zeer succesvol rugbyweekeinde voor met name The Bassets, dat mededegrada tiekandidaat 't Gooi met 10-24 van DIOK zag verliezen, terwijl de Sassenheimese formatie zelf tegen NFC (20-16) twee belangrij ke punten pakte. Ook de studen ten van LSRG wonnen. Hun Am sterdamse collega's van Ascrum werden op een 7-6 nederlaag ge trakteerd. 't Gooi-DIOK 10-24 DIOK trad gisteren in de wed strijd tegen 't Gooi met maar liefst vijf invallers aan. De ploeg leek hier echter in de eerste mi nuten totaal geen last van te heb ben. Met snel en open rugby werd de tegenstander in de ver dediging gedrongen en het wachten was op de eerste pun ten. Nadat DIOK eerst nog een penalty had gemist, was het even later captain Dick Altink die zijn DIOK met vijf invallers langs 't Gooi ploeg op een 0-4 voorsprong bracht. Ronald Vermeulen con verteerde: 0-6. Ook hierna waren de Leide- naars veel sterker, maar verzuim den enkele goede kansen in de driekwartlijn te benutten. Het waren de voorwaartsen die scoorden. Eerst was het Ronald Vermeer die goed doorging uit een line-out en in zijn eentje voor 0-10 zorgde. Daarna was het Ro bert Broers die het hoofd koel hield en 0-14 aantekende. DIOK speelde toen overigens al met veertien man omdat Pieter Cor- ver halverwege de eerste helft met een knieblessure was uitge vallen. In de tweede helft kwam 't Gooi met een drop-goal terug tot 3-14, maar daarna was het weer DIOK dat het spel bepaalde. Niet meer zo sterk als in de eerste helft omdat de numerieke min derheid en de wijzigingen in het team nu wel mee gingen spelen. De Leidenaars speelden slim. vooral toen Yves Kummer uit een snel genomen drop-out Ro bert Broers de kans gaf voor 3-18 te zorgen. Ronald Vermeulen zorgde met de conversie voor 3-20. Hierna begon 't Gooi aan een alles of niets offensief, wat twee keer succes opleverde: 10-20. Echt in gevaar kwamen de Leidenaars echter niet en vlak voor tijd was het Gidion van der Born die met een fraaie tijd de eindstand op 10-24 bepaalde. The Bassets-NFC 20-16 Een fraaie overwinning van de Sassenheimers in een uiterst spannende wedstrijd. The Bas sets domineerde vanaf het begin het voorwaartsenwerk, maar door rommelig spel werden en kele kansen niet benut. Het im mer gevaarlijke NFC wist zelfs een 0-9 voorsprong te nemen, maar Martin Groeneveld hield zijn ploeg met twee penalties in de wedstrijd 6-9. In de tweede helft wisten de Sassenheimers de kansen wel te benutten. Ton Meeuwissen, Marcel Meeldijk en Jac Eykelenboom vonden de achterlijn, terwijl Martin Groe neveld eenmaal converteerde. NFC was met uitvallen echter zeer gevaarlijk, en toen de kruit dampen waren opgetrokken stond er een voor de Sassenhei mers voordelige 20-16 eindstand op het scorebord. LSRG-Ascrum 7-6. De studenten behaalden weer eens een overwinning. In een zeer rommelige wedstrijd, waar in de Leidse driekwartlyn we derom niet kon scoren, was LS RG in de voorste lijn oppermach tig. Door een push-overtry van Ruud Dijkers voor de studenten en twee door Ascrum benutte pe nalties was de ruststand 4-6. De tweede helft was gelijkopgaand met kansen over en weer. Peter Langeveld zorgde met een be nutte penalty echter voor een Leidse overwinning, 7-6. LEIDERDORP - Hoever kun je gaan met het verplichten van amateurs om het uitgaans- gedrag aan te passen aan sportactiveiten? Heel ver, oordeelt Leiderdorp-coach Peter Pau lides, die zaterdagavond in sportzaal 'Op Dreef tegen Racing Beverwijk (84-73) maar liefst vier spelers een hele helft aan de kant hield als disciplinaire straf voor tot in de vroege och tenduren doorgevoerde festiviteiten. De vijfde speler, Henk Jan Piket, was afwezig en kan zondag tegen Luba wellicht nog 'straftijd' tege moet zien. Met zijn vergaande maatregelen, die door het bestuur van Leiderdorp werden onder schreven, riskeerde Paulides een nederlaag tegen Racing Beverwijk. De 'tweede keus' hield in de eerste helft echter goed stand, waarna Paulides alsnog zijn andere spelers binnen de lijnen bracht. De veelbesproken Paulides is in ieder geval standvastig. Twee jaar geleden stuurde hij uit Spanje twee 16-jarige kadetten van BS Leiden vroegtijdig naar huis omdat zij de in onderling overleg vastgestelde bedtijd van half twee aan hun laars hadden gelapt. De spelers van Lei derdorp hadden dus beter moeten weten toen zij vorige week vooraf gaande aan de (verloren) wedstrijd tegen Zeemacht de bloemetjes bui ten zetten. De vraag was zaterdagavond of de spelers ook iets hadden geleerd van de opzienbarende strafmaatre gelen, die ook op de tribunes tot het nodige gemor leidden. Afgaan de op de reactie van de woedende Marcel Huybens niet: „Dit moet hy niet nog een keer flikken, want dan ben ik weg". Erik Huybens was iets genuanceerder: „In Amerika zou je er niet aan denken om voor een wedstrijd zo laat naar bed te gaan, maar daar draait ook je hele leven om basketbal. Hier niet, maar Pau lides heeft natuurlijk wel gelijk. Ik denk dat we er wel van geleerd hebben. Ik hoop alleen dat we zon dag tegen Luba met een schone lei kunnen beginnen". Ook Paulides wist niet of er iets geleerd was. „Vanavond weten ze het wel, maar het effect moet over enkele weken blijken. De spelers willen met basketbal iets bereiken. Dan moeten ze ook maar laten zien dat ze daar wat voor over hebben. Ik heb ook met de rest van de vere niging te maken. Het eerste team moet een voorbeeld zijn voor de DEN BOSCH (ANP) - Landskam pioen Den Bosch begint de strijd in de kwartfinales van het toernooi om de Europese beker in Belgrado. Op 26 november fungeert de Joe goslavische kampioen Partizan als tegenstander. De week er op ont vangt Den Bosch in de Maaspoort Maccabi Tel Aviv. De kwartfinales worden voor de eerste keer met acht ploegen ge speeld. In het verleden bestond de poule uit zes kampioenen. Met Den Bosch, Partizan en Maccabi zullen bekerhouder Tracer Milaan, Or- thez, Aris Saloniki, Saturn Köln en Barcelona strijden om vier plaat sen. De eerste vier na de hele com petitie gaan naar de halve ëind- strijd, die in Gent wordt gehouden. Daarbij speelt de winnaar van de poule tegen de nummer vier en de nummer twee tegen drie. De finale wordt twee dagen later, ook in Gent, gehouden. Drie Nederlandse clubs zullen deelnemen aan de Haarlemse bas- ketbalweek, die van 27 december tot 3 januari in de Kennemer-sport- hal wordt gehouden. Het zijn landskampioen Den Bosch, Den Helder en Weert. Het drietal wordt gecompleteerd door Marathon Oil Chicago uit de Verenigde Staten, Sao Paulo uit Brazilië, Hapoel Holon uit Israel en de nationale ploegen van Australië en' Canada. De acht worden verdeeld over twee groepen van vier. De eerste twwe uit beide groepen plaatsen zich voor de halve finales. jeugd. Je kunt het niet laten spelen heel ver doorvoeren, maar dan ver lies je de wedstrijd. Dan straf je dus ook de rest en schiet je je doel voor bij". Overdonderend Leiderdorp verscheen met een 'kleine' ploeg in het veld. Loet de Ruijter was met zijn 197cm de lang ste. Beverwijk wist dan ook niet wat er gebeurde, al had Paulides collega Henk Wessel van tevoren gezegd dat het wel eens een vreem de wedstrijd zou kunnen worden. Naast de sterk acterende De Ruij ter (16 punten, 5 rebounds) speel den junior Jeroen van Veen, Wil Moerer, Marcel Sommeling en Leon Zaal. Laatstgenoemde was belast met de bewaking van het Be- verwijkse kanon Guus Schuijt, die tegen de taaie Leiderdorpse verde diging in de eerste helft slechts 12 punten kon aantekenen. Beverwijk kon niet echt weglo pen, al stond er halverwege een 30- 39 voorsprong op het scorebord. „Voor hetzelfde geld ga je natuur lijk op je bek en sta je 25 punten achter, maar de basis vijf heeft het goed gedaan. Vorige week hadden we in de eerste helft 15 keer balver lies, nu maar drie keer. Alleen de schoten vielen wat ongelukkig, an ders was het gelijk geweest", oor deelde Paulides. Met Marcel Huybens („Hij heeft deze week hard getraind") in de plaats van Moerer startte Leider dorp de tweede helft overdonde rend. Beverwijk werd via een 10-2 tussensprint bij 44-43 voor het eerst ingehaald. Het wachten was toen op de capitulatie van de moegestre den Noordhollanders, die Schuijt (20) en Macnack (17) de hele wed strijd in het veld moesten laten, ter wijl Leiderdorp zich zelfs de luxe kon veroorloven verse krachten aan de kant te laten. Uitblinker Sommeling (21 punten, 6 re bounds) zette de thuisploeg defini tief op winst (61-56), waarna het leerzame avondje met een 84-73 stand werd afgesloten. Pijnlijk Lisse kende een redelijke start tegen koploper Early Bird (10-5), maar toen Victor Sibilo de weg naar de basket wist te vinden, was de tegenstand van het door Leider dorp-speler Piet van der Zaag ge coachte Lisse (Broekhof is twee wedstrijden geschorst) snel gebro ken: 36-56 halverwege. Broekhof mocht in de rust toch zijn praatje doen en wees zijn mannen erop dat die achterstand nog niet fataal hoefde te zijn. Die raad was niet aan dovemansoren gericht en Lisse kwam onder aanvoering van Erik van Zelm (18) en Ronald Sporken (15) in de tweede helft terug tot 65- 68. De aansluiting bleef echter uit, waarvan Sibilo (37) profiteerde om de winst veilig te stellen: 83-92. BVO Alphen leed in de promo tiedivisie een 82-80 nederlaag bij Basketiers. Koploper Voorburg won met 74-66 van BC Utrecht. In de rayoncompetitie leed MSV een pijnlijke nederlaag bij Zoebas: 93- 92. Bij de veel geplaagde Noord wij kers ontbrak de geblesseerde Jan Duindam. Concurrent Grasshop pers kwam eveneens niet tot winst. De Katwijkers wisten Lokomotief tot halverwege de eerste helft voor te blijven (21-20), maar toen de Rijs- wijkers met René Ferrageau naar een hogere versnelling schakelden, was het verzet gebroken: 35-54 en 84-109. Lisse met akelige precisie de bas ket wist te vinden. „Die meiden schieten met hun ogen dicht nog raak, ze hoeven niet eens naar de basket te kijken", verzuchtte MSV- coach Titus Flapper, die blij mocht zijn dat Ria Bröring (19 punten) haar ploeg leidde in een produktie- ve bui: 39-35. Lisse, met Monique Lindaard (16) en Lida van der Voort (19) als topscorers, slaagde er na de pauze in de achterstand goed te maken (46-51), maar MSV sloot de verdedi ging en herstelde zich knap: 56-51. Nog was de spanning niet gewe ken, want vlak voor tijd kwam Lis se andermaal aan de leiding (62-63). Aan Tineke Vos de taak om MSV vanaf de vrije worplijn alsnog de winst te bezorgen. Vos slaagde in haar opdracht en hoewel de reste rende 44 seconden bepaald niet vlekkeloos verliepen en Lisse nog uitzicht hield op de winnende tref fer, bleef de winst in Noordwijk: 64-63. HANS JACOBS MSV-center Ti neke Vos (14) baant zich een weg door de ver dediging van Lis se. Joke van der Heuvel (rechts) komt te laat. Vos zou haar ploeg uiteindelijk van af de vrije worp- lijn de winst be zorgen in de bas ketbalderby. (foto Lock Zuyder- KATWIJK - Grasshoppers heeft zaterdag haar kandidatuur ge steld voor een plaats in de eredi visie. De Katwijkse basketbal- sters veroverden met een zwaar bevochten 79-72 overwinning op het ongeslagen Tonego de kop positie in de promotiedivisie en lijken nu al verzekerd van één van de twee promotieplaatsen. De luid bejubelde winst van Grasshoppers in de voor top sport ongeschikte Boorsmazaal, waar essentiële attributen als een scorebord en dertig seconden- apparatuur nog altijd ontbreken, kreeg halverwege de tweede helft gestalte. Louter op kracht en inzet overbluften de bikkel harde Katwijksen, die geen mid del schuwden om hun tegenstan ders opzij te zetten, de Twentse debutant. Op 'onverklaarbare' wijze belandde er herhaaldelijk een Twentse speelster op de grond. Met Grasshoppers viel niet te spotten. Veelzeggend was de reactie van Anja Aandewiel toen er bij uitzondering eens een fout werd uitgedeeld: met een glimlach en het ophalen van haar schouders nam ze de 'p' in ont vangst. De Amerikaanse spelmaakster Chrystal Coleman, in eigen kring aangeduid als 'Icebird', werd door Petra van der Oever zoda nig op de huid gezeten, dat er geen goede pass meer uit haar handen kwam. De aanval van To nego was daarmee ontregeld, waardoor het bijzonder agressief verdedigende en hard werkende Grasshoppers keer op keer de bal kon veroveren om de 33-37 ruststand in één klap om te zet ten in een 58-43 voorsprong. To nego had op dat moment al beide time-outs verbruikt en kon al leen nog maar hopen op een in- Tonego, dat met Tineke Bruyn en Inge ten Vaarwerk over twee zeer capabele en lange centers beschikt, verloor in die fase ook de strijd in de rebound. Vreemd genoeg koos Tonego-coach Vink voor een zone-verdediging. Daarmee herwon hij weliswaar een deel van de rebound, maar Grasshoppers, dat met Anja Aan dewiel, Jacqueline van Beelen en Annelies Schaap voldoende schotkracht had om de magere afweer af te schieten, kon nu het tempo drukken. Dat de inzin king er toch moest komen leerde een blik op de spelersbank, die met slechts twee wisselspeel sters mager was bezet. Coach Han Wallaart kon in te genstelling tot Vink nauwelijks wisselen en toen zijn speelsters vermoeid raakten, kwamen er weer kansen voor Tonego. Chry stal Coleman met name profi teerde van het feit dat Petra van der Oever gas moest terugnemen en met een serie driepunters bracht zij de spanning terug (71- 66, 75-70). Voor Anneües Schaap het sein alle registers open te zet ten en met gevoel voor effect al dribbelend en scorend de slotmi nuten vol te maken, waardoor de winst binnen gehaald werd: 79- 72. Ondanks de smalle basis en het gebrek aan lengte lijkt de weg naar de eredivisie nu al ge opend, al zal Grasshoppers het juist daarom in de komende maanden nog moeilijk krijgen. Over een vervolg in de hoogste afdeling, waar inzet en vechtlust alleen niet genoeg zijn om te win nen, moet nog maar eens goed worden nagedacht. HANS JACOBS De vrouwen van MSV boekten in de strijd om de derde plaats in de promotiedivisie een belangrijke overwinning op Lisse: 64-63. De confrontaties tussen de twee riva len volgen een vast patroon van wisselende kansen en een span nend spelverloop. Dit keer bleef MSV de gehele eerste helft aan de goede kant van de score, hoewel BOSKOOP - Jan Jansen heeft zijn eerste cross in dit seizoen aange grepen om te tonen dat hy nog steeds over een goede vorm be schikt. Hij eindigde in de Flora- cross die zaterdag in Boskoop werd gehouden als tweede achter Mare Borghans. Lange tijd had de jonge Leide- naar een goede kans op de eind overwinning. In de sterke kop groep, die aanvankelijk bestond uit Borghans (Unitas), Jansen (Bata ven), Rien van der Wilt (Clytoneus) en Cees Langelaan (AV 40), contro leerde Jansen de zaak vakkundig. Na vijf van de zeven af te leggen ronden loste Van der Wilt zodat het resterende trio ging uitmaken wie winnaar zou worden. Jansen, met zijn sterke eindschot, wachtte een sprint af, maar liet zich 300 meter voor de meet alsnog verrassen door Borghans die zegevierde. De lim- burger legde de 7700 meter af in 21.28, drie seconden sneller dan Jansen. Langelaan werd derde. LEIDEN - De verwachte strijd bleef uit. Al na een kilometer ging topfavoriet Henk van Hoek (LG Deurne) er gisteren in de tiende Schipholloop vandoor om zestig kilometer later voor de derde keer in zijn carrière als eerste over de streep te gaan. Tevoren heerste de gedachte dat deze jubileumeditie van de Schip holloop de meest boeiende in haar geschiedenis zou worden: De topf avorieten Henk van Hoek (winnaar '83 en '85), Henk Bronswijk (win naar '84) en Jan Ooyen (winnaar '86) zouden dit jaar meedoen en op jacht gaan naar het parcoursrecord dat op naam stond van Van Hoek met 3.41,30. Maar hoe anders was de werke lijkheid: Ooyen (GAC) meldde zich vlak voor de start af omdat hij nog niet voldoende hersteld was van van de marathon van New York die hij vorige week had gelopen. Bronswijk (Olympus'70) beschikte niet over de vorm die noodzakelijk is om een wedstrijd als deze te win nen en was uiteindelijk blij dat hij de krachttoer (als vierde) voltooi de. Van Hoek bleek de enige topper in vorm te zijn. Hij toonde dit al binnen een kilometer na de start toen hij reeds 100 meter voor zijn concurrenten uitliep. De leraar Wiskunde uit Brabant schroomde niet en waagde een poging om de resterende 60 kilometer in zijn een tje te voltooien. Van Hoek dender de voort wat halfweg koers resul- teerde in een voorsprong van vier minuten op zijn grootste belager Wim van Dijke, de verrassing van deze Schipholloop. Tijdens de tweede helft van de koers kwam er verval in de tussen tijden van Van Hoek. Hij kreeg last van de mist-kou en het alleen-zijn. Toch kwam er niemand meer in de buurt van Van Hoek die onder toe juichingen van het talrijke publiek zijn derde zege binnenhaalde in een acceptabele tijd van 3.46,57. Na afloop verklaarde de winnaar: „na veertig kilometer wist ik al dat een nieuw parcoursrecord er toch niet inzat. Daarom deed ik het wat rus tiger aan en concentreerde me al leen nog maar op de overwinning. Als ik me geforceerd had, was de kans op een inzinking vrij groot ge weest". Van Dijke, die in de laatste 20 ki lometer zijn achterstand aanzien lijk zag verminderen, eindigde als tweede op ruim twee minuten. Wim Akkermans (AVR 69) finishte als derde in 3.52,49. De streekatleten presteerden stuk voor stuk goed in deze wed- EGER (ANP) - Zwaargewicht Arnold Vanderlijde en vederge wicht Egilio Tuur hebben zich za terdag tijdens het internationale bokstoemooi in de Hongaarse plaats Eger geplaatst voor de fina les. Vanderlijde zegevierde in de halve finales duidelijk op punten (5-0) over de Sovjetrus Oemsan Ar- saljev. In de finale krijgt hij te ma ken met de Hongaar Alvic. Tuur won eveneens op punten van de Cubaan Rene Petroso. In de finale leed Egilio Tuur gisteren een ne derlaag tegen de Rus Albert Kaca- nacsan: 4-1. Arnold Vanderlijde kwam niet meer in actie. Hij kreeg van de ring- arts geen toestemming uit te ko men tegen de Hongaar Alvic. In de halve finales tegen Oemsan Arsal- jev kreeg de Limburgse zwaarge wicht een duim van de Rus in het oog. Vanderlijde had gisteren last met het zien. Zyn oog was rood. Uit veiligheidsoverwegingen werd be sloten dat de Limburger niet meer zou boksen. LEIDEN - Na een korte terugval in vorm, wist veldrijder René Guyt zich gisteren tijdens de A-cross van Gieten met een twaalfde plaats weer goed staande te houden te midden van de internationale elite. Gesterkt door een vrijdag in Rucphen behaald nationaal kampi oenschap by de militairen (winst in de spurt tegen mede-selectielid Wim de Vos), kende de Katwijker voor maar liefst 12.000 toeschou wers een uitstekende start. Steeds meer renners sloten zich vervol gens bij het aanvankelijke kop- groepje van vier aan, met als gevolg dat deze tot een pelotonnetje van zo'n vijftien renners uitgroeide. Het was daarna Roland Liboton die het avontuur zocht en door de an deren niet meer zou worden terug gezien. Uit de in de finale versplin terde eerste groep kwam Martin Hendriks nog wel zeer dichtbij, maar de Assenaar diende toch met de tweede plaats genpeogen te ne men. Kort daarachter finishten de Tsjech Simonek, Frank van Bakel en Hennie Stamsnijder als de num mers drie, vier en vijf. Guyt diende in deze spannende finale af te ha ken, maar was met beperkte ach terstand nog wel goed voor de twaalfde plaats. Reinier Hoogkamer schreef za terdag de interclubrit van het in de Krimpenerwaard gelegen Stolwijk op zijn naam. Uit een deelnemers veld van ruim tachtig renners had de Swifter de leiding al speodig in handen, waarna het voor hem zaak was zijn dertig seconden voor sprong op zijn naaste belagers Baak en Lodder te consolideren. De Leidenaar kwijttc zich naar be horen van deze taak, waarop zyn zege ook geen gevaar meer liep. SAN DIEGO (DPA) - De vroegere Britse Olympische atleet David Jenkins heeft zich voor een recht bank in San Diego schuldig ver klaard aan smokkel en illegale han del van spierversterkende anaboli- ka, die vanuit Mexico de Verenigde Staten zijn binnengebracht. De 35- jarige oud- 400-meterloper, die deel uitmaakte van het Britse team, dat bij de Olympische Spelen van Munchen in 1972 zilver won, ver klaarde zich op vier punten van de aanklacht schuldig. De aanklager reageerde op die bekentenis door tien jaar gevangenisstraf te eisen. Dat is aanzienlijk minder dan werd verwacht. Het openbaar ministerie had hem meer dan 100 gevallen ten laste gelegd, waarbij Jenkins als lid van een internationale smokke laarsbende betrokken was. Die ge vallen bij elkaar waren goed voor zestig jaar gevangenisstraf. De rechter in San Diego zal pas vol gend jaar mei uitspraak doen. strijd. Henk Hoeckx (NSL) wist in de subtop mee te draaien en eindig de als zesde in een tijd van 4.12,50. Arie van der Vlist van het organise rende AV Holland werd 25e en ver beterde zijn persoonlijke toptijd tot 4.33,28. Ad Ulijn, de slager uit De Zilk en uitkomend voor NSL, jubileerde in dubbel opzicht: voor de 10e keer organiseerde hij deze wedstrijd en liep hij hem tevens mee. Ook Jan de Zwart (NSL) liep de race uit. Bij de rolstoelwedstrijd die als een gewoonlijk gekoppeld is aan deze loop ging de zege naar Huub Nelisse die het parcourse aflegde in 3.41,23. Opvallend hierbij was dat Nelisse op twintig kilometer voor de finish nog een achterstand van zes minuten op de snelste loper. Van Hoek, had. Kees Smulders en John Buuren eindigden als tweede en derde in respectievelijk 3.49,35 en 3.52,49. Huub Pragt won gisteren de Dotterbloemloop in Zoetermeer. De Leidse student die uitkomt voor VLTC legde de ruim 20 kilo meter af in 1.05 en bleef George Draaisma van Ilion, Bert Koppen- draaier (AV Gouda) en Steef Kijne (AVR) voor. JAN BROUWER DE KONING ZWEMMEN - De Watervrienden uit Lisse werden voor de negende maal eerste in de eindstrijd van de zwemcompetitie van de Neder landse Culturele Sportbond. In Amsterdam bleef Lisse zowel Til burg als Lisse II voor.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 19