AZC te sterk voor LZ'86 Zege Aalsmeer bij Foreholte Lot Spotvogels lijkt al beslist Leython laat winstkansen liggen tegen Krimpen: 2-3 Oegstgeest heeft eredivisie in zicht De Zijl blijft in goede spoor tegen Polar Bears Saturnus snelt langs Kwiek Sport: 19-13 De la Rie pakt gewichtheftitel Noordwijkerhout haalt NWK-limiet PAGINA 18 DO ST SPORT MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 LEIDEN - Meer dan één punt was niet weggelegd voor de vol leyballers uit Leiden en omge ving. De mannen van Leython verloren met 3-2 van koploper Krimpen (goed voor één punt), maar verkeren in ieder geval in de wetenschap dat de (verloren) uitwedstrijd tegen Compaen nog mag worden overgespeeld (bij een 6-2 achterstand in de eerste set). Meer succes boekten de vrouwen van Leython en Gemi ni, die met 3-1 wonnen van res pectievelijk Vierhout/Valboval en Expalve. De mannen van Leython start ten voortvarend tegen de onge slagen koploper Krimpen: 15-3 in de eerste set. Daarna namen de Leidse volleyballers het te ge makkelijk op, wat een 8-1 achter stand tot gevolg had. Na een ti me-out van coach John Groen kwam Leython nog terug tot 14- 14, maar Krimpen trok de tweede set toch met 17-15 naar zich toe. Daarna ging ook de derde set vopr Leython verloren, vooral omdat de Leidse aanvallers wei nig raak sloegen. In de vierde set trok Leython, met Groen zelf in de plaats van Fer van Hal, de stand gelijk: 2-2 (15-11). De be slissende vijfde set ging zeer ge lijk op (10-10), maar twee stop- en twee passfouten betekenden een 3-2 nederlaag voor Leython (15- 10). Gemini hield tot 11-11 gelijke tred met SVC. Toen werden eni ge slordigheidjes de Voorschote- naren fataal: 11-15. Mét 15-6 sloeg Gemini vervolgens hard terug. Enige wissels van coach Van der Pols hadden geen invloed op het resultaat van de derde set (15-10 voor Gemini), maar in de vierde set ging het fout. De spelverde lers faalden en het ritme stokte: 15-8 voor SVC. Zelfs met het ba siszestal kwam Gemini niet meer in het stuk voor: 2-3 (11-15). Novo verloor (ook al met 3-2) van koploper Molenwiek. De eer ste set won de lijstaanvoerder probleemloos met 15-6. De overi ge sets boden veel meer span ning, maar Molenwiek benutte de kansen iets beter: 15-13,12-15, 13-15, 15-10. In de promotieklassen blijft Leython 2 het goed doen. Zelf schakelde het het ongeslagen Ri- va/VSC uit met 3-1, terwijl Ren- tokil 3 verantwoordelijk was voor de eerste nederlaag van No vo 2. In de eerste set leek het daar nog niet op, want met name door een slechte passing werd met 15- 4 verloren. Vanaf dat ogenblik ging het alleen maar beter. Ter wijl de lange Rob van de Bosch en Bert Jansen door het midden huishielden, scoorde Robert Maassen aan de buitenkant. Leython liep regelmatig weg naar 3-1 (15-6,15-10,15-13). Bij Gemini 2 tegen Donar viel weinig van goed spel te genieten. Donar won de eerste sets vrij ge makkelijk (15-7, 15-10), maar kwam in de derde set in de pro blemen. De uitblinkende aanval lers Wout van der Veer en Geor- gé Hageman konden het toen niet meer bolwerken(13-15). In de vierde set was Donar weer veel sterker dan Gemini (15-5): 3- 1. Voor LUSV was er geen eer te behalen tegen Kalinko, dat nau welijks tegenstand bood. De Leidse studenten wonnen met 3- 0 (15-8, 15-11, 15-13). Rentokil 3 bleek duidelijk te sterk voor No- Leython de tweede set met 15.-6 naar zich toe. Twee opslagbeur ten (Danka van Klaveren en vo 2, dat alleen in de eerste set (17-15) geconcentreerd speelde. De overige sets gingen naar de ploeg uit Zevenhuizen (15-9, 15- 11, 15-5). Vrouwen Bij de vrouwen bood Expalvo weinig tegenstand aan Gemini. Na 15-6 en 15-12 liep Gemini in de derde set net zo gemakkelijk weg naar 7-1, maar Expalvo vocht voor wat het waard was: 10-15. Hierdoor geprikkeld re vancheerde Gemini zich in de vierde set met 15-5. Leython nam het aanvankelijk te gemakkelijk op tegen Vier hout/Valboval 2. Drie foute op slagen droegen bij aan het inleve ren van de eerste set (14-16). Dankzij aanvallende impulsen van Gerdi Verwoert trok Pronk) waren genoeg voor de derde set (15-1), waarna de vierde set ook geen problemen meer op leverde (15-10). In de promotieklasse verloor Novo van koploper VOY. Alleen in de tweede set had Novo nog wat in te brengen tegen VOY, dat een snoeiharde service als sterk ste wapen had. Novo 2 begon goed tegen DVC (15-5). De twee de set ging met 15-11 naar DVC, maar in de derde was weer voor de Noord wijkers (15-9). Daarna vond DVC het welletjes en eiste de laatste sets met 15-9 en 15-7 voor zich op. Leython 2 had de winst van de eerste set tegen nummer drie VW voor een belangrijk deel aan Femmy Lagerwaard te dan ken, die 11 punten op rij bijeen serveerde (15-4). Na 15-5 winst in de tweede set verloor Leython de derde (9-15), maar sloeg vervol gens met door toedoen van Wilna Rinzema met 15-12 toe: 3-1. Gemini 2 bakte er weinig van tegen Ridderveld. Een aaneen schakeling van fouten was er de oorzaak van dat Gemini in het midden van elke set terugviel. Het degelijk spelende Ridder veld won met 3-0 (15-8,15-11,15- 5). RW bleek niet opgewassen tegen Tornado. In een leuke wed strijd won RVV alleen de tweede set (15-9), maar kwam overigens kracht tekort (9-15,6-15,9-15). Ri- va/VSC 2 won de topper tegen WW met 3-1. GER RENES LEIDEN - De ploegen die uitko men in de landelijke badmintonc- competitie kunnen de balans op maken van de eerste competitie helft. Vrijwel alle teams bezetten een middenpositie. Uitschieter is Lisse, dat met twee teams in deze de het enige punt door met 17-16, 12-15,12-15 van P. Zagwijn te win nen. Meren wiek, derde klasse, pikte een puntje mee in de wedstrijd te gen Duinwijck. De hele wedstrijd klasse uitkomt. De hoofdmacht be- vertoonde een gelijk opgaande zet de onderste plaats, terwijl de strijd. Na de enkelpartijen tweede formatie een mooie tweede plaats bezet. Eerste klasser Lisse speelde een uitwedstrijd tegen Zijderveld. De ploeg die al geruime tijd geplaagd stand gelijk 2-2Na zowel het man nen als het vrouwendubbel bleek geen van de ploegen een voor sprong te kunnen nemen. Door een puntendeling in de mixeddubbels wordt door blessures kon ook het werd de eindstand bepaald op 4-4. afgelopen weekeinde niet de vaste formatie op de been brengen. Jac queline van Ravensberg werd ver vangen door de goed spelende Ma rina Paling. De Lissenaren konden niet voorkomen dat de enkelpartij en afgesloten werden met een 5-1 achterstand. Het mannendubbel van Peter Veltenaat/Fred Paling werd nog in winst omgezet, maar verder kwam de ploeg niet waar door met 9-2 verlies werd geleden. Vlietwijk, dat tegen het onder- Leiden 2 stoomt regelrecht af naar de top. Dit keer moest Pijnac- ker eraan geloven. De Leidenaars wezen de ploeg terug met een 6-2 nederlaag. Door dit resultaat bezet de ploeg de derde plaats. De derde formatie van Leiden deed het een stuk slechter. Tegen het Haagse Morgenstond werd de ploeg teruggewezen met een 5-3 ne derlaag. Uitblinkster bij de Leidse ploeg was Suzanne Dieudonnee, aanstaande Espe Papendrechtse die al haar partijen wist te winnen. moest spelen, gaf feitenlijk al na de enkelpartijen de zege uit handen. Henk Westerbeek was de enige die zijn enkelpartij tegen K. Nieuw- poort won, al had hij hiervoor een driesetter nodig. Verder dan vier punten kwamen de Voorschotena ren niet en konder huiswaarts ke ren met een 7-4 nederlaag op zak. De hoofmacht van Leiden had in de tweede klasse geen kind aan Heerhugowaard. De basis van de 7- 1 overwinning was alreeds gelegd Lisse 2 bezet momenteel een mooie derde plaats op de competi tieladder. Regelmatig weten de Lissenaren een puntje mee te pak ken in de strijd om het kampioen schap. Dit keer moest Zeemacht er aan geloven. De wedstrijd leverde, aldus Ron Kolmus een gemakke lijke overwinning op. De uitslag 7-1 spreekt voor zich. Brenda Conijn won haar partij met de set standen 11-4, 11-1. Een nog beter resultaat leverde Carla Smit, die haar tegen- LZ-doelman Wim Helmsing volgt met argusogen de handelingen van AZC-er Remco Pielstroom Cl 1 VOORHOUT - Datateam/Forehol - te is gisteren in de eerste confronta tie met de top van de eerste divisie zaalhandbal de koppositie kwijtge raakt. In Voorhout was Aalsmeer met 11-15 (rust 5-8) sterker. De sup porters van Voorhout wreven zich de ogen uit toen de ploegen zich presenteerden, want Hannie Bos kamp en Elly Hoek draafden weer vrolijk mee in de warming-up. Kecskemethy over die verrassende keuze voor dit cruciale treffen "Ach, kijk eens, als een speelster kwaliteiten heeft en bij de training goed presteert, stel ik haar op. Kan mij niet schelen of ze al veertig jaar is". De Tsjechische Nederlander zal zich na afloop van de ontmoe ting zeker niet hebben veront schuldigd voor de opstelling van het genoemde duo. Hannie Bos kamp maakte misschien maar één fout. Zij probeerde door het mid den te scoren bij de stand 10-13 toen Foreholte met 6 tegen 4 aan viel. Twee Aalsmeer-speelsters hadden een tijdstraf van 2 minuten gekregen. Opmerkelijk detail uit de door de Voorhoutse elite onno dig verloren wedstrijd was dat Hannie Boskamp, met twee loep zuivere afstandsschoten en ten minste zes gave aanspeelballen op de cirkel, in de tweede helft een persoonlijke dekking kreeg. Aalsmeer ging daverend van start door een 4-0 voorsprong te ne men. Tweemaal was balverlies in de Voorhoutse aanval daar de oor zaak van. De breakout van de snel le Aalsmeer-speelsters bleef in de eerste helft een voortdurende drei ging. Toch kon Foreholte terugko men. Dankzij vooral Hannie Bos kamp. Bij 5-6 verdween de overtui ging even uit de Aalsmeerse ploeg. Een strafworp, die Foreholte werd onthouden toen Monique van Delen van de linkerhoek inkwam en werd aangepakt op een manier die haar achter de doellijn deed be landen, en een strafworp voor in een identieke situatie aan de Voor houtse cirkel (overigens door Kari- na Bruins gèstopt) bracht Forehol te uit het juist gevonden ritme. Aal smeer profiteerde en scoorde 5-7. Nog een dubieuze strafworp tilde de pupillen van trainer-coach Frans van Iersel ("Ik had goede hoop op winst in Voorhout") naar 5-8 met de rust. Om en om ging na de hervatting de score tot 7-10 voor Aalsmeer. Eindelijk kwam toen Monique Gijsman goed hoog op en dat betekende 8-10 voor Aalsmeer. Het werd 9-10 omdat Marian Mens zichzelf hervond in een afronding van een breakout. Bij 10-11 had het tij moeten keren. Ellen Warmer dam stond op het punt zich in de linkerhoek vrij te maken van haar verdedigster. De weg naar 11-11 lag open, maar juist op dat moment greep de arbitrage in.. Niet met de verwachte beslis sing, een strafworp, maar in een (foto Van Boven) na de singles. Aansluitend werd stanster terug wees met 11-1,11-2. ook nog het mannendubbel ge- Voor De Spotvogels lijkt in de waardoor de volle winst vierde klasse het lot beslist. De ploeg bezet met drie punten de op onderste plaats. Ditzelfde tor de tegenstander van het afgelopen weekeinde Spijkenisse. De enkelpartijen gaven nog een ge- lijkopgaande strijd te zien, maar verder dan de twee winstpunten bereikt was. Suzanne Dieudonne toonde zich een waardig vervang- een r ster voor de geblesseerde Anita Kooijman. Vlietwijk 2, moest bij koploper Velzen op bezoek. Laatstgenoem de ploeg liet er geen gras groeien te tonen koppositie bezetten. De wedstrijd cn Corrine Kortekaas in hun enkel- werd met 7-1 door de Voorschoter partijen) kwam de ploeg niet en ploeg verloren. Rob Lourens verloor met 6-2. LEIDEN/ALPHEN - De Zijl/LGB laatste seconden ging men'ii A- blijft in het goede spoor. Zaterdag- poging om een aansprekende zijde A a-v,anavond werd concurrent Polar Be- - - T' ars met 10-9 terug gewézen. Dat er tussen de top en de onderste regio nen van de hoofdklasse een groot verschil in kracht bestaat onder vond LZ'86 in Alphen. AZC was met 13-4 te sterk. De Zijl/LGB blijft op de goede weg die leidt naar een plaats bij de bovenste vier. De ploeg die de bri gade van Frits Welling vorig sei zoen uit de kampioenspoule hield, Polar Bears, werd verdiend op een nederlaag getrakteerd. De 10-9 uit slag doet vermoeden dat het net zo'n spektakelstuk was als vorig jaar. Toen wonnen de Edenaren na een uiterst spannend treffen met lang lijkt BT Lifters/Oegstgeest regelrecht af 13-14. Toch was de wedstrijd nu niet met die van vorig jaar te verge lijken. Nu was De Zijl/LGB vooral in de slotfase te sterk. De zege is de laatste periode niet meer in gevaar te behalen wat al te driest i val, de zege kwam niet meer in ge vaar. Een plaats bij de bovenste vier en dus de strijd om het Neder lands kampioenschap lijkt voor De Zijl/LGB dit seizoen geen pro bleem. Periodestanden: 1-1,3-1,6-5 en 10-9. Doelpunten: Edwin Rede- geld 3, Hans Nieuwenburg 3, Gert Jan Slobbe, Mark van Belkum, Paul Belt en Alex van Belkum. LEIDEN-Al drie te stevenen op promotie naar de eredivisie. Ook dit maal, met nog drie wedstrijden te gaan, is de kans op een stapje hoger erg groot. Afgelopen zaterdag stelde Oegstgeest nog eens duidelijk haar kampioenschapskan didatuur door met 11-7 te winnen van naaste concurrent OTTC. Geen bom kon Oegstgeest ervan weerhouden in Oss te zegevieren over geweest. Vooral door goed de OTTC. Dit team, dat samen met Middelburg Zuid de grootste bedreiging meer situaties te benutten liep vormt voor het kampioenschap werd in een rechtstreekse confrontatie uitu terug gewezen naar een bescheidener positie. Helaas voor Oegstgeest ars maakte het op de derde positie bivakkerende Middelburg Zuid de klap per van de week. Dankzij de 1-17 winst op Nieuw-Vennep heeft MZ zich 10-7 en dat Polar Be de laatste dertig seconden nog twee keer kon scoren was niet wezenlyk belang. In de precies gelijk getrokken met Oegstgeest. Een gedeelde koppositie dus, aanvangsfase hielden de eiden met 139^ punten. OTTC volgt met De start in Oss punten achterstand. voorspoedig. De twee dubbels zorgden voor persoonlijke fouten, die sloegen De vele n beide kanten vielen, drukten hun stem- elkaar goed in evenwicht. evenzovele punten. Winst van Ron Schipaanboord op Kuipers en Friso Reitsma op Nelissen zorgden voor een keurige 0-4 voorsprong. Bij pel op het spel. Bij Polar Bears kon rust lag Oegstgeest nog slechts met een neuslengte voor: 4-6. Teohnisch topscorer Wico de Vries al na twee beraad en een peptalk van begeleider Piet van Noort bleek voldoende om perioden definitief de kant op zoe- uiteindelijk door te stomen naar een 7-11 overwinning. ken en bij De Zijl/LGB hadden Ron Schipaanboord bleek de pechvogel van de week: al zijn wedstrij- Hans Nieuwenburg en Alex van den speelde hij in drieën. Slechts eenmaal leverde dit hem een eindover- Belkum, hij werd in de vierde pe- winning op. Van den Broek verloor alleen van Nelissen, en Reitsma ging riode met vervanging verwijderd slechts tegen Kuipers in de fout. Beringen scoorde 50% door juist te wegens aanmerkingen op de lei- winnen van Nelissen en Kuipers. ding, al snel twee persoonlijke fou- De beide Leidse vrouwenteams spelend in de eerste divisie, Scylla en ten en werden door Frits Welling Docos, moesten verlies incasseren. Docos ging eervol ten onder tegen uit voorzorg geruime tijd op de aanstaand promovendus Megacles. Het 8-2 verlies werd mede bepaald bank gehouden. Vanaf 4-4 in de door de keurige tweemaal winst van Marijn Olden. Ook Scylla moest derde periode kreeg De Zijl/LGB buigen voor de tegenstander. Weliswaar iets minder diep als stadsgenoot de overhand. De niet geheel fitte Docos, maar daar stond tegenover dat het kaliber van de tegenstander Paul Belt scoorde 5-4 met èen loep- wat kleiner was. Tegen Swift/Deventer werd met 6-4 verloren. Zowel zuiver afstandsschot en vlak daar- «Vooral Sophia Vaalburg als Ingrid Overdevest pakten eenmaal winst. Heidi de op benutte Edwin Redegeld, hijj Haas verloor slechts van Timmermans. De mannen van Docos lieten was de beste man van het veld, een schitterende winstkansen liggen. Tegen ITN werd met 6-4 verloren. Wan- man-meer situatie (6-4). Verdedi- neer bedacht wordt dat et een 3-0 voorsprong op de borden heeft gestaan, gend speelde De Zyl/LGB hierna en dat voormalig sterkste man Kish Prashad slechts eenmaal won (Walter een solide partij, vooral by man- Englebert scoorde tweemaal en Ron van Veen eenmaal) is een lichte minder was men sterk op dreef, zo teleurstelling begrijpelijk. Degradatie is ook nu nog steeds niet uitgeslo- dat de marge LZ'86 leed een duidelijke neder laag tegen AZC in Alphen. Na in de vorige thuiswedstrijd de andere debutant Brandenburg al met 16-2 door de gehaktmolen te hebben ge haald bleken de Alphenaren nu ook voor LZ'86 te sterk. Een vooral aanvallend machteloos LZ'86 werd naar een regelmatige nederlaag ge speeld. De in de aanvangsfase door de mannen van coach Hans Parrel gehanteerde zone-verdediging functioneerde niet eens zo slecht. Toch was het na één periode al 3-0 in Alphens voordeel. Het derde speldeel was het beste van Leidse kant. Van 8-2 werd het nog 8-4 en enkele goed uitgevoerde breaks hadden een beter lot verdiend. Ruim op tijd echter was het in slaap gesukkelde AZC weer bij de den de Oegstgeestenaren in een versnelling lager, maar in gevaar komen deed men niet meeri De bo venste vier lijken voor de Oegst geestenaren geen probleem en ge zien het vertoonde spel mag men misschien zelfs hopen op meer. Topscorers: Dick van der Bosch 4. Jack Frauenfelder 4. Katwijk leverde een prima pres tatie doer runner-up De Ham met 4-5 te verslaan. Ook voor de ploeg van Jan Middendorp is plaatsing bij de bovenste vier nog mogelijk. De Ham is eigenlijk niet in de wed strijd geweest. De gedisciplineerd spelende Katwijkers hadden de ge hele wedstryd het initiatief en ston den dan ook voortdurend aan de goede kant van de score. Toen in de laatste periode een 2-5 stand op het scorebord verscheen waren de punten binnen. Doelpunten: R. Heemrood 2, M. Jonker 2 en E. Hoek. In de derde klasse verloor WZK teleurstellend van Woerden. Dè Wassenaarders misten vele kansen en dus was de 4-6 nederlaag te recht. Sassenheim deed hét beter door BZC met 8-4 terug te wijzen. Al na één periode was de buit bin nen gezien de 4-0 tussenstand. Top scorer: Rob Burgmeier 3. Bij de vrouwen een nederlaag van De Zijl/LGB tegen DDD. Na de eerste winst van vorige week was er op meer gehoopt. Topscoorster: Esther Redegeld 2, Marion Rijsber- gen 2 en Douce Beukering 1. De vrouwen van LZ'86 zijn op weg het vorig jaar verloren terrein weer in te halen. De ploeg van Roel Veenstra heeft twee punten voor sprong op Nautilus. Zaterdag werd door beide ploegen goed ge- twee minuten straf voor de Aals- meer-speelster. Met zes tegen vijf speelsters scoorde echter niet Fo reholte, maar Aalsmeer, 10-12. Even later met zes tegen vier speel sters was het weer Aalsmeer dat via een strafworp Karina Bruins liet vissen, 10-13. Foreholte stelde daar niets tegenover. Donderdag kan Foreholte de schade gedeeltelijk herstellen door VZV in Voorhout te pakken. De wedstrijd begint in de sporthal De Gaasbak om 20.15 u. LEIDEN - In de derde divisie hoefden de mannen van Saturnus gisteren niet eens tot het uiterste te gaan om in Den Haag te winnen van Kwiek Sport, rust 9-6, eind stand 19-13. De Haagse defensie wisselde de 6-0 af met een 5-1 verdediging, maar die verstoorde de aanvalsop bouw van de Leidse ploeg nauwe lijks. Integendeel, Kwiek Sport raakte gaandeweg steeds meer ver strikt in de eigen defensie proble matiek. De concurrenten van de Leidse handballers, Treffers en Saturnus- Ridderkerk bleven gisteren ook gemakkelijk overeind tegen res pectievelijk Rijnstreek (17-14) en Actief (19-16). Dat neemt niet weg dat, spelend zoals de Leidse ploeg nu doet, iedere.oppositie kan wor den stukgespeeld. Na lange tijd heeft Saturnus weer een homoge ne ploeg met een sluitende defen sie, die gevarieerd kan spelen, en een aanval die zowel van afstand als van de cirkel gevaarlijk is. Bij de vrouwen won HVS als koploopster pas na een 7-7 eind stand, alsnog royaal van Saturnus- Ridderkerk, 17-10. Oase varieerde een 4-2 en een 5-1 defensie op de goede momenten af en zonder te stellen dat daar de winst aan te danken is, mag wel worden gesteld dat De Hollan- diaan aanval het daar knap moei lijk mee heeft gehad. Van afstand kon de Vlaardingse ploeg nog wel eens vernietigend uithalen, maar Oase met Gerri Hoogenboom en Helma van der Geest ditmaal in een hoofdrol, domineerde in de tweede helft, rust 8-7, eindstand 17- 12. Gerri Hoogenboom scoorde vijfmaal vanaf de cirkel. Olympia '72 liet zich niet verras sen door De Treffers, rust 7-5, eind stand 11-9. De beslissing viel in de slotfase van de wedstrijd toen bei de ploegen nog alle kansen hadden op de winst, 8-8. Toen kreeg Tieske van Duynen van Olympia '72 vleu gels en scoorde driemaal op rij, van afstand, van de cirkel en vanaf de zeven meter. Ingeborg Henkes functioneerde in de 5-1 defensie van Olympia '72 voortreffelijk en haalde door haar goed positiekie- zen de vaart uit de hard schietende aanval van De Treffers. In de afdelings eerste klasse kon- den de vrouwen van Northa eerst niet door de Saturnus-defensie, 4-2 en 3-2-1, breken. Saturnus leidde met 7-1, maar kon de zaken vooral conditioneel niet helemaal goed meer aan. Dat stelde Northa in staat op 7-5 te komen met de rust. In de tweede "helft bleek ook Satur nus kwetsbaar tegen een 4-2 defen sie. Northa kwam niet meer in moeilijkheden, 12-8. SIMPELVELD - De jeugdige ge- wichtheffer Aijaan De la Rie heeft gisteren bij de nationale jeugdkam pioenschappen bij Helios in Sim- pelveld bijzonder Wel indruk ge maakt. De Leidenaar, lid van LKV De Spartaan, werd niet alleen Ne derlands kampioen in de leeftijds groep 15-16 jaar, maar sleepte ook speelde wedstryd Njord met 8-6 de dagprijs, als beste gewichtheffer verslagen. Onder leiding van de - goed spelende Yvonne Flippo en Jeanet Ginjaar werd de zone-ver dediging van Njord gesloopt. Top scoorster: Jeanet de Jong 4. het kampioenschap, wacht. Bij het trekken kwam De la Rie tot 95 kilo en bij het stoten tot 120 kilo. Teamgenoot Edwin Vlags- ma behaalde zilver in de groep 19- 20 jarigen. Hy kwam tot 95 kilo DIRK KLOOS trekken en 115 kilo stoten. i twee doelpunten i gevaar kwam. In de 0LEIDEN - Tijdens de tweede ronde van de jeugd- stelde orde op zaken. Bij het zwemcompetitie vielen het afgelopen weekeinde weer enkele uitschieters te noteren. Het in de eerste divisie uitkomende LZ'1886 kende gisteren in Danny van Klink de absolute uitblinker. Noordwijkerhout verza melde in de derde divisie twee limieten in het Wasse- naarse Sterrenbad. De Zijl/LGB, zwemmend in de hoogste landelijke afdeling, handhaaft zich naar alle waarschijnlijkheid in de middenmoot van de nationale divisie. Maaike Parrel zwom een persoonlijk record en tegelijk een limiet op de 100 meter vrije slag. De Zyl bezette na de openingsronde een negende plaats en ook na de tweede aflevering zal de ploeg van trainster Erna van Belkum een middenmootpositie blijven bezetten in de sterkste afdeling van Nederland, die wordt aangevoerd door de enige drie topclubs AZ en PC, HPC en De Dolfijn. Maaike Parrels gezwom men persoonlijk beste tijd, 1.02.4 op de 100 meter vrije slag, was goed voor een limiet voor de nationale win terkampioenschappen. LZ'1886 kwam met GZC/Gouda en De Kempvis uit Spijkenisse uit in de tweede ronde van de eerste divi sie. Het te zwemmen programma wijkt op één plaats af ten opzichte van de nummers die in de nationale divi sie gezwommen worden. De 400 meter wisselslag is laatste fluitsignaal van de derde pe riode stond het alweer 10-4 en in de vierde periode kwamen daar nog drie treffers bij. Eindstand 13-4. Pe riodestanden: 3-0, 6-2,10-4 en 13-4. Doelpunten LZ'86: Wilco van der Zeeuw 2, Frans van der Brink 2. In de tweede klasse blijven de za ken er voor Vivax florissant uit zien. De Oegstgeestenaren, die aan de tweede helft van de normale competitie begonnen, verstevig den hun leidende positie door een 7-12 overwinning op DSZ. de eerste periode trok i leer. De aanval draaide op volle toeren en vond diverse lek ken in de Haagse afweer. Omdat keeper Joep van Duynhoven ook nog een strafworp wist te keren is de 0-5 stand na één periode snel verklaard. Na dit flitsende begin schakel- vervangen door de 200 meter wisselslag. LZ eindigde als derde tijdens de onderlinge ontmoeting in Gouda. Niet verwonderlijk, aangezien De Kempvis en GZC tot de top-3 behoren en LZ de middenmoot aanvoert. Danny van Klink haalde uit op de 200 meter schoolslag voor meisjes 1973. Hoewel zij reeds de limiet in haar bezit had op deze afstand, verbeterde zij haar tijd tot 2.46.6, ongeveer acht seconden onder de NWK-limiet. Noordwijkerhout en Noordwijk kwamen in het Was- senaarse Sterrenbad tegen elkaar uit in de derde divi sie. Tijdens dezelfde wedstrijden kwamen Wassenaar en Katwijk in actie voor de vierde divisie. Voor het eerst in het tien-jarig bestaan van de Noordwykerhout- se zwemvereniging haalde een estafette-ploeg een li miet voor een Nederlands kampioenschap. Leonard Kroon, Arne Siers, Rik Beerendonk en Peter Duindam kwalificeerden zich op de 4 maal 100 meter wisselslag met een tijd van 4.31.6 (limiet 4.33.0). In het peletonnetje rugslagzwemmers, dat zal wor den uitgezonden naar de NWK, meldde zich gisteren ook Armin Kruithof. Kruithof kwam met een tijd van 1.11.9 ook onder de vastgestelde limiet uit op de 100 meter rugslag. Noordwykerhout won met ongeveer 25/30 seconden op Noordwyk de onderlinge strijd.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18