'Thuiscomplex' Noordwijk Nederlaag van FC Lisse zonder grote gevolgen 'Misschien is dit wel nodig' Kurver na eerste nederlaag: Quick Boys profiteert optimaal Spel RCL stemt droevig Zege van ARC dankzij Borst Zaalvoetbal UVS verrast door Lisse in jeugdderby Kraayenoord brengt Katwijk alleen aan kop MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 17 LISSE - Even hard als onverwacht kwam de 1-2 nederlaag aan bij Lis- se. De ploeg van trainer Wim Eilan der liep in de ontmoeting met Pur- mersteyn tegen de tweede seizoen nederlaag op. Doordat mede-kop loper DVS'33 ook een misstap be gin had het verlies niet direct con sequenties voor het leiderschap in de tweede klasse C (West 1). Het tekent wel de krachtsver schillen tussen de ploegen onder ling. Waren twee weken geleden de verhoudingen in de thuiswedstrijd tegen Kennemerland ver te zoe ken, afgelopen zaterdag draaiden koploper Lisse en hekkesluiter Purmersteyn de rollen opnieuw om. Hoewel Lisse de tegenstander zeker niet onderschatte kon de Ter Specke-ploeg weinig grip krijgen op de opponent uit Purmerend, die een 1-0 achterstand na rust omboog in een 1-2 overwinning. Als lijstaanvoerder wist de Eilan der-formatie opnieuw geen stem pel op de wedstrijd te drukken. Lisse kon, in tegenstelling tot de meeste uitwedstrijden van dit sei zoen, niet domineren en liet het ini tiatief over aan de tegenstander. Dit leidde vooral in de eerste helft tot een rommelig verloop. Na vijftien minuten kwam Lisse, dat tot dat moment nog niet in de wedstrijd was voorgekomen, on verdiend aan de leiding. Terwijl doelman Bart de Bruin vier minu ten daarvoor nog redding voor de thuisploeg bracht bij een inzet van Maarten Blok, aarzelde Ron de Kei zer geen moment bij een hoek schop van René van Hensbergen. De voorstopper kegelde de doorge schoten bal hard in de kruising en bracht Lisse op een 1-0 voorsprong. Het duurde tot vlak na de rust pauze voordat Purmersteyn iets te rug deed. Erik Weelyng brak aan de rechterkant door en liet Bart de Bruin voor de eerste maal kans NOORDWIJK - Het complex van de voetbalvereniging Noordwijk mag er dan steeds mooier (een nieuwe grasmat, de verbeterde tribune) en completer (op 21 december wor den de deuren van de eigen sporthal geopend) gaan uitzien; een bron van inspiratie zijn al die verfraaiingen voor de thuisclub tot op heden bepaald niet. Voor de derde maal name lijk in dit nog tamelijk prille seizoen ging de ploeg van trainer John Eelman zaterdag in ei gen huis onderuit. Dat dat uitgerekend tegen aartsrivaal Quick Boys uit het naburige Kat wijk gebeurde en nog wel met de alleszeggende cijfers van 1-4 maakte de zaak er voor de Noordwijkers natuurlijk alleen maar des te pijnlijker op. PI JNACKER - ARC stak zaterdag middag in Pijnacker fortuinlijk maar verdiend opnieuw twee pun ten in de knip tegen een aanvallend onder niveau acterend DSVP. Uit een strafschop van Nico Oosterlee kwam de Racing tegen de verhou ding in op voorsprong. Maar op het moment dat doelman Emiel Borst een strafschop van Floor Vijfhui zen keerde, was de Alphense over winning geen punt van dicussie meer: 0-1. De strafschoppen werden door arbiter Huyssen streng, doch recht vaardig gegeven. In de twintigste minuut ging de bal op de stip toen een voorzet van Hans Wouter Valk via de arm van DSVP-voorstopper Marco Hoogendijk naar de doel- mond vertrok. Huyssen wees on- middelijk naar de elf-meter-plek en wilde van 'aangeschoten hands' niets weten. Zuur voor DSVP, dat tot dan de toon aangaf, maar tegen de verhouding in op achterstand kwam omdat Nico Oosterlee be heerst zijn tiende seizoentreffer bij liet schrijven. ARC ging door die meevaller soepeler spelen, doch kwam in de eerste helft, waarin alles over links ging, nauwelijks tot gevaarlijke ac ties. De y verige Valk fungeerde op die vleugel namelijk niet als tus sen- maar als eindstation. In de combinatie voldeed de aanvaller van ARC, maar tot een voorzet kwam hij zelden. Dat probleem speelde ook DSVP parten. De broers Rene en Gerrit Lammers maakten de Pijnacker-brigade een voudig vleugellam omdat er op Floor Vijfhuizen na geen volwaar dige spitsen voor handen waren. Alleen de behendig draaiende en kappende Harry Garnaat, van ori gine middenvelder, kon de stevige ARC-defensie een paar keer ver ontrusten. Schutter Vijfhuizen, die in de eerste klasse al 27 doelpunten scoorde, stond echter te geïsoleerd en werd door voorstopper Peter Borst ook weinig ruimte gegund. DSVP was voor rust derhalve niet bij machte om het door een af wachtend ARC oogluikend toege stane veldoverwicht ook in de sco re tot uiting te brengen. De Alphe- naren begrepen in de pauze dat met wat meer stootkracht en over leg in de aanval de thuisploeg tot een knieval gedwongen kon wor den. Johan Boere posteerde zich op rechts als derde aanvaller en werd ook meer in het spel betrok ken. Tegen het naar de gelijkmaker zoekende DSVP ontstonden er voor ARC toen riante mogelijkhe den om de voorsprong uit te bou wen. Cees Boonefaas schoot net over. Nico Oosterlee vt/scheen na een uittrap van Emiel Borst oog in oog met doelman John Marrevee, doch schoot iets te zacht in, waar door de bal door Marco Hoogen dijk van de doellijn gehaald kon worden. Arno Lancel verzuimde twee keer (naast en over) om de winst veilig te stellen. Dezelfde Lancel moest na zijn tweede kans snel terug om op zijn beurt de bal van zijn eigen doellijn te halen. Vijftien minuten voor tijd redde Emiel Borst het stuk voor ARC. Paul Jense schoot in het strafschopgebied tegen de arm van Ruud van Es en opnieuw wees Hu yssen zonder pardon naar de stip. Maar met een schitterende reactie weerde Borst de half hoog inge schoten bal van Vijfhuizen uit de hoek. Die tweede meevaller sterkte ARC in de slotfase, toen DSVP met vier spitsen vergeefs massaal op de rood-zwarte muur beukte. WIM VAN WANROOY Met een uitdrukking op zijn ge zicht van: 'wie het weet mag het zeggen', zocht de verliezende oe- fenmeester na afloop een tijdje te vergeefs naar het antwoord op de vraag waarom zijn ploeg het op de perfect ogende grasmat aan de Van Panhuysstraat maar niet kan ma ken. "Wat ik wél weet", gromde Eelman, "is dat ik er onderhand hard over denk om maar eens wat wijzigingen in het spelconcept aan te brengen. Wat behoudender gaan spelen, de tegenstander wat meer laten komen. Het thuispubliek zal dat ons wel niet in dank afnemen, maar klaarblijkelijk is het nodig. Uit doen we dat automatisch en dan gaat het dus wel". Troosten Wat Eelman, die zich kon troos ten met het feit dat ook koploper Rijnsburgse Boys verloor waar door de top nog in zicht bleef, zater dag vooral dwars zat was de manier waarop Quick Boys in de overigens zeer matige eerste helft voor 2500 toeschouwers de leiding kon ne men. "Drie verdedigers stonden bij die corner zomaar te slapen zodat die Mart van der Plas op kinderlijk eenvoudige wijze kon scoren. Dat was meteen het breekpunt, want daarna hebben we alleen maar weer achter de feiten aangelopen. De organisatie was zoek, iedereen ging opeens mee naar voren en dat is tegen een ploeg als Quick Boys natuurlijk vragen om moeilijkhe den. Die straft dat terecht af'. Inderdaad profiteerde Quick Boys zaterdag op alle fronten in de 25ste aflevering van de kustderby, onderlinge duels die de Katwijkers de laatste jaren maar hoogstzelden met een zege wisten af te sluiten. Dankzij dit zo begeerde resultaat werd Quick Boys meteen de grote winnaar van dit turbulente week einde. Het team van trainer Hans van der Zee schoof zelf op naar de derde plaats en kan met zelfver trouwen de cruciale duels tegen ACV en IJsselmeervogels tege moet zien. Hoewel, dat laatste staat nog te bezien. Floor van Duyn, de amateu rinternational en de motor van de ploeg, raakte namelijk tegen Noordwijk zwaar geblesseerd toen hij in de even levendige als ook ste vige tweede helft hoogstpersoon lijk op weg was naar 0-3. Toen Noordwijk opnieuw massaal aan wezig was op de Katwijkse helft trok de slimme Van Duyn er bij de middencirkel maar eens alleen op uit. Pas bij het strafschopgebied achterhaalde zijn oud-clubgenoot loos: 1-1. In het verdere verloop van de wedstrijd eiste scheidsrech ter Van Leeuwen uit Amsterdam alle aandacht voor zich op. Rond de zestigste minuut stuur de de leidsman Leo van Kampen vroegtijdig naar de kleedkamers. Het opstootje ontstond nadat Bart de Bruyn de bal buiten het straf schopgebied had opgepakt en daarmee een vrije trap veroorzaak te. Van Kampen uitte zijn ongenoe gen met een kleine duwpartij tegen Van Leeuwen, die de middenvel der vervolgens zonder enige aarze ling wegstuurde. Gerard van Rooyen (Lisse) en Peter Koppes (Purmersteyn) liepen tegen een boeking op. Lisse bleek achteraf het meest van streek na deze ontwikkelingen. Een kwartier voor tijd diende Maarten Blok Lisse de definitieve nekslag toe. Nadat een solo van Jo han Smit was gestrand in het straf schopgebied, bracht Blok de kop loper definitief op de knieën. RENEE VAN DER HARST Cees Marbus hem met een flinke sliding. Metzo zou later in het zie kenhuis blijken, een scheur in het bot van zijn kuitbeen en derhalve een van pijn vertrokken gelaat moest de aanvoerder worden weg gedragen. Over zijn schouder kon hij vervolgens nog zien hoe Gert Aandewiel, profiterend van het feit dat alle aandacht was gericht op het kanon Van der Plas, op fraaie wijze de bal uit de directe vrije trap langs doelman Dick Dortmundt ("Ik rekende inderdaad ook op Van der Plas") kogelde. Genoegdoe ning derhalve voor deze Van Duyn. Datzelfde gold ook een beetje voor zijn naamgenoot Jaap, door Van der Zee in de basis verkozen boven vaste kracht Arie van Duyn. Diens plaatsvervanger bewees, een viertal minuten in de tweede rond gang, het gelijk van zijn trainer. Noordwijk ging meteen na de af trap verbeten op zoek naar de ge lijkmaker en nam daarvoor het no dige risico door achter één op één te gaan spelen. En Jaap van Duyn herkende die situatie direct als zijnde ideaal voor een spits van het kaliber Mart van der Plas. Zijn splijtende pass dwars over het veld bracht Van der Plas bij de hoekvlag inderdaad ineens alleen tegenover de vrij statische Marbus. LEIDERDORP - Ondanks het ver lies van vorige week tegen 's-Gra- venzandse SV was RCL-oefen- meester Ton Zoutendijk 'niet onte vreden' over het spel van zijn pu pillen en meldde toen dat 'op de zelfde voet zou worden doorge gaan'. Van die tevredenheid was na de 1-1 tegen Oranje-Wit in het afge lopen weekeinde bitter weinig meer over. "Alleen het eerste half uur heb ik iets van het goede spel van vorige week teruggezien", sprak Zoutendijk bedroefd. Het overwicht van RCL in de door Zoutendijk genoemde perio de was echter optisch bedrog. Oranje-Wit bediende zich voorna melijk van de counter en werd via Henk van Westen zelfs enkele ma len gevaarlijk. Bij ontstentenis van Leo van de Weteringh (Zoutendijk: "Ik heb hem van de week niet ge zien) en Paul van der Blom (blessu re aan de hamstring) werden Mar cel van der Blom en Ben Heems Met een handig wippertje ontdeed Van der Plas zich prompt van de wegglijdende verdediger en 'jaste' de bal met de buitenkant van de schoen nog in diezelfde beweging precies op het hoofd van naamge noot Leen die was opgerukt tot bij de tweede paal. Eindelijk een keer los van de goedspelende klever Kees Nulkes (met Geert-Jan Bak ker de enige Noordwijker die een ruime voldoende behaalde) knikte Leen van der Plas op zijn beurt het leder door naar de op de penalty stip geheel vrijstaande Dennis-Jan Mieras. Die dit juweeltje van een aanval van de enig juiste afloop voorzag: 0-2. "Het ging na rust inderdaad exact op de manier, zoals ik het de jongens in de kleedkamer had voorgehouden", glimlachte de winnende trainer Van der Zee. "Een ideale situatie voor Quick Boys, die 0-1 voorsprong. Noord wijk moest vervolgens het spel ma ken en wij konden voetballen van uit een positie die ons op lijf is ge schreven. Ik had ze gewezen op het vrij statische centrum van Noord wijk en Mieras en Aandewiel heb ben daar goed werk gedaan. Noordwijk had zoals altijd, het be tere van het spel, maar het duurt bij die jongens allemaal veel te lang. Echt veel kansen hebben we niet eens weggegeven. Het feit alleen al dat die tegentreffer uit een straf schop kwam zegt genoeg". Dat gebeurde een kwartier voor tijd toen invaller Jos Smits door Jaap van Duyn beentje werd ge licht en Noordwijks' laatste man Rob Vermeer eindelijk eens een pass zag aankomen op de plaats waar hij die bedoelde, in dit geval tegen het net. De 1-3 stand zorgde in elk geval nog voor een opwin dende en spectaculaire slotfase waarin van alles gebeurde én die zelfs nóg interessanter had kunnen worden als Geert-Jan Bakker iets meer geluk (knal via de knie van Smits over) had gekend, dan wel iets meer rust (te snel schot, net naast) had betracht. Het laatste woord was toch aan Quick Boys, de tien hoekschoppen van Noordwijk ten spijt. Met waar lijk iedereen op de Katwijkse helft kregen Arie van Duyn (ingevallen voor Floor van Duyn) en Johan Jonker voor de verandering nog maar weer eens vrije doortocht over het verlaten gras aan de ande re kant van het veld. Met als gevolg dat laatstgenoemde de derde thui snederlaag van Noordwijk een nog wat pijnlijker aanzien gaf. Hetgeen John Eelman tot nadenken zal stemmen. AD VAN KAAM kerk in de frontlinie geposteerd. De bedoeling was om de vleugels optimaal te gebruiken en ruimte te scheppen vóór opkomende mid denvelders. het probleem met RCL is echter dat het een overschot aan middenvelders heeft en geen echte spitsen. De enige spelende aanval ler (Sezgin Capri)liep echter op het middenveld en de andere (Van de Weteringh, die vorige week op de bank moest plaatsnemen) heeft zich deze week niet gemeld. Zoutendijk over Van de Wete ringh: "Leo loopt teveel te teren op zijn roem van vorig jaar. Ik ga nog één keer met hem praten". De ge plaagde oefenmeester mag hopen dat dat gesprek positieve gevolgen heeft want met Marcel van der Blom in de voorste lijn was het hui len met de pet op. De ex-Feye- noord en ex-Rijnsburgse Boys-spe ler geeft de indruk met totaal ande re zaken bezig te zijn dan met voet ballen. ROZENBURG - Het kan raar lo pen in de voetballerij. Neem Ro zenburg. Zo wordt je door ARC van de mat gespeeld (7-2) en een week later win je met 1-0 van lijstaan voerder Rijnsburgse Boys. "Het moest natuurlijk een keer gebeu ren", reageerde trainer Arie Kurver op het eerste competitieverlies van de Rijnsburgers. "Dat we verloren hebben is een trieste zaak, maar misschien heeft de ploeg deze prik keling wel nodig. Kijk, we konden niet meer stuk de laatste weken. En nou beseffen ze opeens dat dat wel kan. Tegen de nummer laatst van de ranglijst nog wel. Het is dan mis schien een cliché, maar we staan weer met beide beentjes op de grond". Rijnsburgse Boys speelde in het tussen petroleumhavens verstopte Rozenburg geen slechte partij voetbal. Vooral in de eerste helft had het zijn tegenstander in de zak. Alleen doelpunten bleven achter wege, met name omdat doelman Rob van der Broeke zich koste wat het koste wilde bewijzen. Vorig sei zoen had hij bij Excelsior Maas sluis geen kans gekregen, reden waarom hij overschrijving aan vroeg naar Rozenburg. Daar leek hij in eerste instantie voorrang te moeten verlenen aan Peter van Ve- luw, maar nadat die in Alphen in de fout was gegaan kreeg Van der Broeke dan eindelijk zijn kans. Hij greep deze met beide handen aan. Rijnsburgse Boys, gestart met Hans Zwaan en Ron Carli als spit sen en Jack Manuputty als laatste man, had het de eerste 45 minuten geheel voor het zeggen. Via ver zorgd veldspel drong het Rozen burg terug op eigen helft, iets waar toe de thuisclub maar al te gaarne bereid was. De drie spitsen van de eilandbewoners lieten zich bij Rijnsburgs balbezit tot ver op ei gen helft zakken, waardoor de manschappen van Kurver erg wei nig ruimte kregen voor hun aan- valsacties. Toch creëerden zij kan sen, zij het dat daar slechts één uit gespeelde tussenzat. Die mogelijkheid deed zich vlak voor rust voor. Arie van Dijk zette vanaf links voor en Zwaan kopte van dichtbij in. Van der Broeke evenwel keerde zijn inzet in een re flex. Eerder had de sluitpost ge toond voor zijn taak berekend te zijn bij schoten van Koet en Carli. Fred Bodaan, de zwakste schakel in de Rijnsburgse opbouw, liet in de eerste helft twee kansen onbe nut door over en naast te schieten. Rozenburg was voor de pauze slechts eenmaal gevaarlijk. Bij een van de schaarse counters kwam Henri Hecker door een organisatie foutje vrij voor doelman Jan Blan- kespoor te staan, zonder er overi gens gebruik van te maken. Hoewel Rozenburg qua voetbal beduidend minder te bieden had dan Rijnsburgse Boys, zou het de wedstrijd in de tweede helft toch naar zich toetrekken. Eén uitval was daarvoor voldoende. In de 64ste minuut was het Rinus de Bil die de bal met een verre ingooi op het hoofd van Francis Janse depo neerde. Die kopte op zijn beurt door naar Hecker, die het leder even buiten het strafschopgebied ineens op de pantoffel nam. Onbe reikbaar voor Blankespoor sloeg het speeltuig vlak onder de lat te gen het net. De Rijnsburgers, die daarvoor via veelvuldig rondspe len de strijd gecontroleerd hadden, leken direct een antwoord klaar te hebben. Nog geen minuut later baande Koet zich een weg naar doelman Van der Broeke, die echter ook voor zijn schot niet wenste te capi tuleren. Met Marco van der Plas voor Van Dijk en Martin de Louw voor Bodaan trachtte Rijnsburgse Boys vervolgens de gelijkmaker te forceren. Maar het had geen geluk. Een spetter van Fred Arroyo ver dween net over de lat, Carli stuitte weer eens op Van der Broeke en een fraaie pegel van opnieuw Ar royo testte de kwaliteit van de dek- lat. Met Manuputty als extra mid denvelder begon de koploper aan zijn laatse stormloop, die niet meer zou opleveren dan een kopbal van Zwaan (over) en een schot van De Louw (gestopt). De door dit alles geïrriteerd ge raakte Arroyo liep nog volkomen onnodig tegen een boeking van scheidsrechter Baas aan, die het duel naar behoren leidde. Kurver analyserend: "We hadden in de eer De Leiderdorpers kwamen ove rigens wel knap op 1-0 toen de Dordrechtse buitenspelval in 35ste minuut te laat openklapte en ver dediger Hans Kolenbrander op rechts mocht doorgaan. Zijn daar opvolgende voorzet werd door Pe ter Siera netjes binnengegleden. Heemskerk kreeg kort daarop nog een uitstekende kans nadat Cock Weerlee diep het grondgebied van Oranje-wit was binnendrongen. Het schot van de immer zwoegen de Heemskerk scheerde slechts de lat. Lang heeft RCL niet van de voor sprong kunnen genieten. In de 48ste minuut strafte Arie Deaumot- te koel een verdedigingsfout af (1- 1) en bij RCL was de organisatie toen helemaal zoek. De thuisclub liep zich voortdurend in het over volle centrum vast en de aanslui ting tussen de linies werd verwaar loosd. Het pleit niet voor Oranje- Wit dat het niet van de Leiderdorp- se desorganisatie heeft geprofi teerd. RUUD PATTIAPON ste helft een van de kansen moeten benutten. Omdat die goal uitbleef, bleef Rozenburg erin geloven en kregen we geen meter ruimte. Bo vendien sloop er onzekerheid in ons team. Daarom heb ik ook in de rust gezegd dat één punt helemaal geen slecht resultaat is in een wed strijd als deze. Maar goed, een ding is zeker, we staan nog steeds aan kop". CHRIS HARTMAN ZAALVOETBALAGENDA Vanavond THB Hal Lisse: Cleyn Duin - Sloos Sport (19.30 uur); FC Lisse - Men- ken/Landbouw (20.30 uur); De Kuyper - Uljee (21.30 uur); Van der Plas - Leny 's Boys (22.30 uur). Ter Specke Lisse: Bax - Boeren- burg (19.00 uur); Landwer - Zwarte Wolf (20.00 uur); Lugdunum - Wally Sport (21.00 uur); Glasbergen - THB Boys (22.00 uur). Meerburg - Lugdunum ZOETERWOUDE - Lugdunum is de tweede tegenstander van Meer burg in de nederlaagserie van de Zoeterwoudse voetbalvereniging. Morgenavond om 20.15 uur moet de Leidse tweedeklasser proberen de 8-2 overwinning van Rijnsburg se Boys op Meerburg op het Zoe terwoudse kunstgras te overtref fen. LEIDEN - FC Lisse heeft in de competitie van de landelijke jeugd voor een daverende verrassing ge zorgd door het zoveel hoger geklas seerde UVS met 0-3 de oren te was sen. Quick Boys gaat onverstoor baar verder met winnen en ver sloeg AFC'34 met 3-1. Roodenburg deed het in de uitbeurt tegen Ajax A2 niet slecht maar moest toch met een 3-1 nederlaag genoegen ne men. UVS - FC Lisse 0-3. De Lissenai;en speelden een ster ke wedstrijd en het moet de bezoe kers toch ook verrast hebben dat de Leidenaars zich lieten wegspe len. Voor rust was het Mark Ens die er met twee treffers voor zorgde dat Lisse met een comfortabele 0-2 voorsprong de tweede helft inging. Na de thee nam UVS een kwartier lang het initiatief over maar kon niet tot doeltreffende acties ko men. Patrick van Diest velde ten slotte het vonnis over de Leide naars (0-3). Quick Boys - AFC'34 3-1. De Katwijkers hielden AFC van meet af aan onder druk waarbij driemaal de paal werd getroffen en Huig Hoek een penalty miste. Toch nam Quick Boys in de laatste tien minuten voor rust afstand door Hoek en Marcel Hartevelt (2-0). De tweede helft was van een bedui dend mindere kwaliteit en de Alk- maarders kwamen terug tot 2-1 na dat Martin Rog en Hartevelt enkele goede mogelijkheden aan zich voorbij hadden laten gaan. Het was tenslotte invaller Henk Zwaan die de Katwijkse zege vijf minuten voor tijd veilig stelde (3-1). Ajax A2 - Roodenburg 3-1. Roodenburg trad de Amster damse tegenstander onbevangen tegemoet maar moest het uiteinde lijk afleggen tegen het technisch vernuft van de Ajacieden. De direc te duels werden door Roodenburg net iets te vaak verloren en de Lei denaars maakten niet goed gebruik van de geboden ruimte. Nadat de thuisclub op 2-0 was gekomen toonde Yachya Farhane niet voor de techniek van de opponent onder te doen door in één beweging de bal van afstand in het Amsterdam se doel te knallen (2-1). Ajax bleek echter toch een maatje te groot voor Roodenburg. Een moment van onachtzaamheid in de Leidse defensie bepaalde de eindstand uiteindelijk op 3-1. KATWIJK/DEN HAAG - Katwijk staat voorlopig alleen op kop in de derde klasse A van het zaterdag- voetbal na de 4-3 winst op HBSS. Leiden en SVPTT, die tot voor dit afgelopen weekeinde de kopposi tie deelden met de Katwijkers, be vochten in Den Haag een 1-1 gelijk spel. Katwijk-HBSS 4-3 In eerste instantie leken de Kat wijkers tegen HBSS op een zeer ruime overwinning af te stevenen. De Schiedammers kregen alle hoe ken van het veld te zien en keken al in de rust tegen een schijnbaar ho peloze 3-0 achterstand aan. Kees Kraayenoord tekende uit een voorzet van Piet van Duyn koppend het eerste doelpunt aan. Vijf minuten later, in de twintigste minuut van de wedstrijd, kwam Theo Ouwehand in een kansrijke positie na een pass van Peter Boon. De door het midden geplaatste bal bereikte Ouwehand in het zestien meter gebied, waar hij knap de HBSS-doelman omspeelde en Kat wijk op 2-0 bracht. De derde'treffer kwam weer op naam van Kees Kraayenoord, na voorbereidend werk van Ouwehand. Na de hervatting leek even een debacle in de lucht te hangen, toen HBSS in een tijdsbestek van 10 mi nuten (65ste-75ste minuut) de stand gelijk trok. De Katwijkers herstelden zich alsnog in het laatste kwartier. Met zijn derde treffer stelde Kees Kraayenoord persoonlijk de Katwijkse zege vei lig. SVPTT-Leiden 1-1 De Leidenaars troffen in SVPTT geen gemakkelijke tegenstander. Met name de lengte van de oppo nent waarbij sommige spelers met gemak in een basketbalteam zou den kunnen meespelen was impo nerend. De spelwijze was er dan ook naar. Veelal werd de bal hoog door de lucht gespeeld waar vooral het hoofd van de kopsterke Wim Lamens werd gezocht. Leiden had al in de 7de minuut op voorsprong kunnen staan als niet de mooie treffer van Ruud Boot door de irri tant fluitende arbiter Van der Geest was afgekeurd. Hoewel de povere wedstrijd voor een groot deel door ploeg van trainer Hennie Beerenfenger werd gedicteerd kwamen de Hagenaars dankzij een kopstoot van Lamens in de 27ste minuut op voorsprong (1-0). Leiden probeerde de gastheer, die verder niet meer gevaarlijk was, de duimschroeven aan te draaien, maar kon dat slechts via de linkerkant doen. Daar speelde Fred Kanbier weer een uitstekende wedstrijd terwijl de Leidse rech terflank met Hassan Kartal en Ar jan Wilting minder goed draaide. Toch zou het Kartal zijn die in de 89ste minuut het volle rendement haalde uit een steekpas van Albert Siera en Leiden daarmee het ver diende punt schonk (1-1).

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17