Kagia behoudt aansluiting Voorschoten: geluk van een koploper. SJZ verspeelt een unieke kans MVKV verrassend langs Koudekerk Dikke overwinning van vrouwen Ter Leede Dikke nederlaag Oegstgeest Sleutels strandt op keeper Hockeyers van LMHC behalen eerste zege PAGINA 16 DOST SPORT MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 LEIDEN - Na het verspelen van een drietal inhaalwedstrijden mag Oranje Groen zich leider noemen in de eerste klasse van de zondag competitie Afdeling Leiden). Door het 2-2 gelijkspel van SJZ te gen Alkmania heeft Oranje Groen nu één punt meer dan Kickers '69 en SJZ. ASC zette de goede lijn door en won met 1-0 van ZLC. MMO was duidelijk sterker dan Bernardus( 3-0). Alkmania - SJZ 2-2 Het heeft er lang naar uit gezien dat SJZ de winst mee naar Zoeter- woude zou nemen. Eerst was het, na een kwartier spelen, Rob Retèl die Harry Berg uitstekend in stel ling bracht (0-1). Tien minuten in de tweede helft kopte Retèl zelf de bal uit een onoverzichtelike situa tie achter de onthutste Alkmania- doelman (0-2). Freek van Ulden en Angelo van Klink waren nog dicht bij een der de Alkmania-treffer maar het hout werk stond nog meer vreugde in de weg. Met nog ruim een kwartier te spelen kreeg de ploeg van trainer Fokke van der Reyd een flinke te genvaller te verwerken. Tweemaal was het Peter Muller die letterlijk en figuurlijk zijn kop gebruikte. Eerst verlengde hij een goed geno men vrije trap met het hoofd en enige minuten later kopte hij ook de gelijkmaker in (2-2). ZLC - ASC 0-1 In de eerste helft had ZLC de wedstrijd kunnen beslissen maar het vizier van de ZLC voorwaart- sen was duidelijk niet goed afge steld. Lang bleef de brilstand ge handhaafd maar ver in de tweede helft bracht Peter van Heukelom, na goed aangeven van Douwe Splinter, ASC toch nog op voor sprong (0-1). Een heftig aanvallend ZLC stuitte steeds op doelman Charles Robert en achteraf mocht de brigade van trainer Daan Kooi- mans nog blij zijn dat Douwe Splinter een nauwelijks te missen kans naast het doel schoot. Bernardus - MMO 0-3 De Rijndijkers hadden een slech te dag en de nederlaag was snel ver klaard. Eerst was het Hans Dissel- dorp die een blunder in de Ber- nardus-defensie knap afstrafte (O- 1). Via de muur deponeerde Leo van Goozen in de tweede helft een tweede MMO-treffer en nog voor dat Bernardus maar ook iets terug had kunnen doen counterde Paul Disseldorp zijn ploeg naar een 0-3 zege. LEIDEN - De koplopers van de za terdag en zondag eerste klassen, Valken '68 en Oranje Groen, speel de zaterdag in Leiden een vriend schappelijk duel tegen elkaar. Ook nu zette de Leidenaars de goede lijn door. Door doelpunten van Pe ter Duk, Wilco Lek, Bert Jan de Ridder en Willem Uiterdijk werd een ruime 4-0 zege geboekt. i ZLC probeert zich e LEIDEN - MVKV verraste vriend en vijand met een keurige 1-2 overwinning op Koudekerk. Daar door verlieten de Katwijkers de laatste plaats die nu wordt ingeno men door Linschoten. Ook Oegst geest verraste, maar dan in negatie ve zin. Met maar liefst 5-0 werden de Voscuyl-bewoners door Flore- ant in de hoek gezet. In het vier puntenduel tussen Rohda'76 en Ter Leede viel geen beslissing (1-1 Koudekerk - MVKV 1-2. De Katwijkers toonden voor de nummer drie van de ranglijst geen enkel ontzag en na de kommervolle weken mag dat toch wel een plus punt heten. De wedstrijd was niet van een hoog gehalte maar MVKV was dankzij een betere spelopvat ting iets sterker. In de 25ste minuut LEIDEN - In de eerste klasse van de Leidse zaterdagafdeling ston den slechts twee duels op het programma. Kagia behield de aansluiting met de niet spelende lijstaanvoerder Valken'68 door SVOW met het kleinst mogelijke verschil te verslaan (1-0). TAW moest tegen LSW (2-1) tot op de bodem gaan om het zicht op de koplopers niette verliezen. In de tweede klasse werd de topper tussen ZLC en GWS in de 59ste minuut gestaakt doordat arbiter Hulsbos na een opstootje aan het hoofd werd geraakt. De ongeluk kige leidsman was daarna niet meer in staat de wedstrijd te ver volgen. Kagia - SVOW 1-0. Indien Richard Trompert en Peter Beukers wat zorgvuldiger met de geboden kansen waren omgesprongen dan had Kagia met een gerust hart aan de twee de helft begonnen. Tot aan de 72ste minuut bleef de stand der halve dubbelblank. Toen ging SVOW-doelman Peter Klomp in de fout en werkte Eric Wijnhout met het hoofd de bal tegen het net (1-0). De bezoeker werd daar- door gedwongen uit de schulp te kruipen waardoor de wedstrijd een meer open karakter kreeg. De uitblinkende laatste man van SVOW, Cock Gortzak, moest echter lijdzaam toezien dat Leo Verhaar en Siebert van Leeuwen het vizier niet op scherp hadden staan. TAW - LSW 2-1. De thuisploeg realiseerde zich dat het behoorlijk wat werk moest verzetten om in de compe titie nog een rol van betekenis te blijven spelen. LSW maakte het TAW daarbij bepaald niet ge makkelijk. De Leidenaars had den lange tijd het betere van het spel maar mochten de handen dichtknijpen toen Harald Gérard vrij voor het Leidse doel over de bal struikelde. LSW kwam ver diend op voorsprong toen Eric van Doeselaar op een verre trap van Thijs Bruna de Ter Aarse doelman Patrick Ubink met een lob versloeg (0-1). Andere Leidse kansen waren aan Wijnand van Haselen niet besteed waardoor TAW dankzij treffers van Pierre van Eijk en Dick Hoogenes toch nog de vlag mocht hijsen (2-1). Tweede klasse Nadat Gijs van der Meij in het topduel tussen ZLC en GWS voor 0-1 had gezorgd verhief scheidsrechter Hulsbos in de tweede rondgang een doelpo ging van Leidenaar Hans de Hoedt tot doelpunt (1-1). GWS ging daarop verhaal halen by Hulsbos die daarbij in een klu wen van spelers aan het hoofd werd geraakt. Aangezien De Ka- genaar zich na enige tijd nog on wel voelde staakte hij de wed strijd. Tussen HVZ en LFC (3-0) ging het er wat rustiger aan toe. Na de rust namen de Zoeterwou- denaren (de vierde zege op rij) ruim afstand door treffers van Rico Zandbergen, Leen Ditmars en Hendrik Jan Langezaal. Ab- benes liet het nog puntloze SJZ met 4-2 naar huis vertrekken. An- dré van der Stelt (3x) en Kees Kattenberg waren de afmakers van Abbenes en John van Weer- lee (2x) was dat voor SJZ. LEIDEN - Veel aanvallen en toch' verliezen. Dat overkwam De Sleutels zaterdag in de tóp per tegen Voorschoten, waarbij de eerste plaats in de vierde klasse B de inzet vormde. Op eigen veld waren de Leidenaren beter in het scheppen van mogelijkheden, maar sprongen de gasten beheerster om met de enkele kans die zij kregen: 0-1. Met deze waardevolle over winning verdubbelde Voorschoten zijn voorsprong op Sleutels tot vier punten. Niets wees er op dat Voorschoten velder bracht enige lijn in het spel Lingerak wegens opzettelijk hand deze wedstrijd naar zich wilde toet- van De Sleutels te brengen. Op de spel werd geboekt, voor grote pro- rekken. In het eerste half uur kre- linkerflank voorzag hij Ronald blemen. gen de geel-zwarten evenmin kan- Guldemeester, die al na twee minu- Het laatste kwartier van de eerste sen als de nerveuze thuisclub, die ten wegens praten in het boekje helft was dan ook helemaal voor de voor het eerst sinds lange tijd Mar- van scheidsrechter Vonk terecht thuisclub. Een voorzet van Groe- cel Groenendijk weer in de basis was gekomen, van bruikbare pas- nendijk kopte de beweeglijke Gul had. De met zijn hand nog in het ses. Dat plaatste de verdedigers demeester rakelings naast. De an- verband spelende linker midden- van Voorschoten, van wie Lambert dere Leidse aanvaller, Klaas Dek ker, bracht Guldemeester opnieuw 'Hoog' bezoek bij Sleutels-Voorschoten LEIDEN - Nog steeds vertoont ir. Ad van Emmenes zich op de voet balvelden. Meestal wordt de nestor van de Nederlandse sportjourna listiek in zijn woonplaats Voorschoten langs de lijn 'betrapt', maar za terdag was hij op sportpark De Vliet aanwezig bij de uitwedstrijd van SV Voorschoten tegen De Sleutels. De Leidse vereniging, die van de niet aflatende belangstelling van de 90-jarige 'grijze eminentie' voor de voetbalsport op de hoogte is, had Van Emmenes speciaal voor de topper tussen de in de zaterdag vierde klasse uitkomende 'buurverenigingen' uitgenodigd. Negentig minuten lang volgde de ingenieur de wedstrijd, die in zijn ogen "heel aardig" was, nauwlettend. Van der Linden voorzitter van LFC LEIDEN - De voetbalclub LFC is er dan toch nog in geslaagd een nieuw bestuur rbnd de tafel te krijgen. Nadat Rein Geerlof vo rig seizoen was opgestapt als voorzitter en enkele mede-be stuurders hem later volgden, kostte het de Boshuizerkade club enige moeite de ontstane va- cature(s) op te vullen. Mart van der Linden heeft zich nu uitein delijk bereid verklaard de voor zittershamer ter hand te nemen. Het nieuwe dagelijks bestuur van de 'kanaries' bestaat verder uit secretaris Han Verhoeks en penningmeester Bart van der Nat. in stelling, maar nu belandde diens schot op de paal. Op slag van rust leek Groenendijk een goede voor zet van Hans van Eijgen tot doel punt te promoveren, maar nu was het de jonge doelman van Voor schoten, Jos Loose, die de bal uit het doel hield. Vlak na de hervatting liet SV Voorschoten zien hoe het wel moet. Uit een vrije schop van Paul Wolleswinkel kopte de volkomen vrij staande Marcel Rosier de bal zacht maar zuiver langs doelman Rob Groenendijk, die tot dan toe nauwelijks in actie had hoeven ko men: 0-1. Dat betekende een dom per voor De Sleutels en het meren deel van de ruim 500 toeschouwers. Trainer Jan van Bemmelen, vo rig jaar nog trainer van Voorscho ten, verdubbelde het aantal Leidse aanvallers door Afrim van Es en Leo Compeer voor de middenvel ders Wim van Luyck (ook al ex- Voorschoten) en Paul de Vos in het veld te brengen. Dat bracht niet Juist voordat Voorschotenaar Lambert Lingerak rechts) zijn voet er voor k meester de bal in de richting van het vijandelijke doel. kopte Rick Curfs de bal na een hoekschop van Ron van der Kolk in het Koudekerkse doel (0-1) en de bezoeker besloot toen het meer in de counter te zoeken. Huig den Hollander maakte van een moge lijkheid om uit te breken goed ge bruik en zijn voorzet werd door Hans Brussee doeltreffend ver lengd (0-2). Koudekerk, dat het voornamelijk in de 'lang haal' zocht, kroop nog even dichterbij door een treffer van Henk Griffioen maar kon zich daarna geen kansen meer scheppen. Rohda'76 - Ter Leede 1-1. In de eerste rondgang namen beide ploegen een afwachtende houding aan en Rohda had kansen via Wim Boele en Freek Kastelein. De ploeg van trainer Ad van de Heerik werd echter onaangenaam verrast toen Sassenheimer Léon van Leeuwen een schot losliet die door zijn ploeggenoot Rob Entho ven van richting werd veranderd. Daardoor was doelman Ton van Leeuwen een geslagen man (0-1). In de 60ste minuut trof Léon van Leeuwen nog eens de lat boven zijn naamgenoot waarop twee minuten later Rohda langszij kwam toen Dirk de Jong na een scrimmage de bal in het doel deponeerde (1-1). De wapenfeiten werden hiermee afge sloten. Kastelein (Rohda) en doel man Gert van der Luit en Eric Grosman (Ter Leede) werden door arbiter Van Kreuningen geboekt. Voor Ton van Leeuwen kende de wedstrijd een minder goede afloop. Vlak voor tijd schoot de schouder van de Bodengravense doelman uit de kom. Floreant - Oegstgeest 5-0. Floreant gaf Oegstgeest een lesje in snel en (vooral) effectief voetbal. Drie kansen (Alex Strating twee maal en éénmaal Bert Postma) kreeg de bezoeker voor rust en de gastheer tweemaal. Floreant scoor de daaruit honderd procent (Cock de Bruin en William Koster) terwijl Oegstgeest op de nul bleef steken. Na een fout van Strating werd na de doelwisseling de stand uitge breid naar 3-0 (weer De Bruin). Wil lem Jan Pott Hofstede, die zich als enige aan de malaise onttrok, werd even later uitgespeeld door Kees van Veen (4-0) en De Bruin mocht in de 63ste minuut de afsluitende treffer maken (5-0). Door dit resul taat is de ploeg van Henk Swaak voorlopig weer even teruggewor pen naar de middenmoot. Bloemendaal - SMS 0-0 (West I). Geen van beide elftallen verdien den de overwinning. De bezoekers hadden in de eerste helft het geluk aan hun zijde toen Bloemendaal slechts de paal trof. Daarna ver kreeg SMS een veldoverwicht maar kon niet tot echt uitgespeelde kansen komen. Nieuwvenneper Theo van Rijn werd tussentijds op de bon geslingerd. Hoekse Boys - Blauw Zwart 2-2. (vierde klasse A) Met een verdiende 1-0 voor sprong mocht de ploeg uit Hoek van Holland gaan rusten. Het hoge tempo was even teveel voor de za terdagafdeling van Blauw Zwart en pas na rust werd het evenwicht hervonden. Johan Hoogen werd in het strafschopgebied onderuitge haald en de toegekende strafschop werd door Frank Karremans benut (1-1). Een domme fout van dezelfde Hoogen bracht Hoekse Boys op 2-1 maar Ren van der Ham schonk tien minuten voor tijd de Wassenaar- ders het verdiende punt. meer lijn, maar wel meer vaart in het spel van De Sleutels. De ijveri ge middenvelder Mathy Polman testte doelman Loose weer eens, maar de uitblinkende 19-jarige sluitpost van Voorschoten gaf geen krimp. Aan de andere kant probeerden de gasten onder aanvoering van de wendbare Hein de Graaff van de door De Sleutels geboden ruimte te profiteren. De Leidse verdediging, waarin voorstopper Peter Boot een belangrijke rol vervulde, vond één cadeautje aan de koploper, die met Heinie Hakker in plaats van Frits Breedveld het laatste kwartier in ging, echter meer dan voldoende. De laatste tien minuten speelde Sleutels alles of nie^s. Kansen kreeg de Leidse ploeg genoeg, maar Compeer miste er zelfs twee op rij. Groenendijk, die als gevolg van een conditionele achterstand minder opviel dan in de eerste helft, leek kort voor tijd de gelijk maker op zijn hoofd te hebben. Zijn kopstoot kwam alleen niet verder dan de doellijn, waar Rosier de bal tegenhield. "Deze week gaan we de zaak eens op rijtje zetten", kondigde een teleurgestelde Van Bemmelen na afloop van de wedstrijd aan. "We krijgen namelijk steeds meer moei te met het maken van doelpunten. Voorschoten, mijn vorige vereni ging, had vanmiddag gewoon het geluk van een koploper. En een goede doelverdediger. Het is nu aan ons om de schade te herstel len". TIM BROUWER DE KONING LEIDEN - In de interregionale klasse van het vrouwenvoetbal be haalde Ter Leede zaterdag een monsterzege op MW'27 (8-0) en verloor Lugdunum met grote cij fers van Berkel: 1-7. Eersteklasser Oegstgeest dolf met 4-1 het on derspit tegen KMD. SJZ en Altior besloten in de hoofdklasse de wed strijd met een gelijkspel: 2-2. Ter Leede ondervond zaterdag geen tegenstand van MW'27. Jen ny van der Mark (vijf maal!), Mar- jon van der Ploeg, Elly Risah en Bi- anca Vonk schoten raak voor de Sassenheimse formatie. Door deze overwinning handhaaft Ter Leede de plaats aan de kop van het klasse ment, waarin de Sassenheimse vrouwen met 17 punten uit 9 wed strijden achter Rijsooró (10-18) staan. Lugdunum begon de wedstrijd iters en stond de Leidse formatie met nog maar acht vrouwen in het veld. Voor de pauze hield de Kikkerpolderploeg nog redelijk stand, maar in de tweede helft liep Berkel over de Leidse vrouwen heen. Voor de ploeg uit Berkel scoorden Mary Arkman (vijf maal) en Monique Driest (twee maal). Simone van Heeden.redde de eer voor Lugdu- Oegstgeest was in de wedstrijd tegen koploper KMD zeker niet de mindere ploeg. Paula van Reeuw- ijk opende de score voor de Wate- ringse ploeg en even later trok Jo- landa van Vlugt de stand voor de Oegstgeestenaren gelijk. Na de pauze kwam KMD op voorsprong door eigen treffers van de Oegst- geestse Lia Groot en Yvonne van der Vecht. Door nog een doelpunt van Van Reeuwijk werd de eind stand bepaalt op 1-4. Valken'68 behaalde een 5-0 over winning op Alphen, dat in het be gin van de eerste helft nog goed partij gaf. Na een kwartier spelen scoorde de Valkenburgse Marlies van Egmond echter en nam de thuisploeg het heft in handen. Ca- rine Koomans breidde nog voor de pauze de voorsprong voor de Val kenburgse formatie uit. Na de pau ze kon Alphen slechts toekijken hoe Marjan Boogert drie maal scoorde voor de gastvrouwen. In de hoofdklasse van de zon dagafdeling dolf Randstad Sport het onderspit tegen RVC'33:1-3. In de eerste helft scoorde Kitty van Veen twee maal voor de Reeuwijk- se ploeg. Vlak voor de pauze schoot Henny Steensma raak, maar haar doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd. De Voorschotense for matie liet het niet op zich zitten en Bettina de Boer trof het doel als nog. Nadat Van Veen in de tweede helft haar derde treffer scoorde, was de wedstrijd beslist. In de wedstrijd tussen SJZ en Al tior waren de krachten gelijk ver deeld. Carola Vink opende voor de pauze de score voor de Zoeter- woudse vrouwen. Na de rust kwam de Ter Aarse formatie op voor sprong door treffers van Karin Koeleman en Rosita van Rijn. SJZ gaf het echter niet op en scoorde via de voet van Sonja van der Zalm de gelijkmaker. De Sleutels verloor met grote cij fers van Stolwijk: 1-9. Voor de Stol- wijkse vrouwen scoorden respec tievelijk Monique van Graas (vijf maal), Kitty Boers (drie maal) en Sarina Loren de Jong. Angelique van der Broek tekende voor de eni ge treffer van Leidse kant. UVS en Iduna 2 (0-3) waren aan elkaar gewaagd, maar de Leidse vrouwen weigerden hun kansen te verzilveren. Belinda Koopmans, Petra Aandewiel en Ingrid van Leeuwen deden dit voor de Ter Aarse ploeg wel. Foreholte én FC Lisse besloten de wedstrijd in een gelijkspel: 1-1. Voor de pauze kwam de Voorhout- se ploeg op voorsprong door een treffer van Yvonne Sekreven. In de tweede helft scoorde Ellen van der Zwan voor de Lisser vrouwen de gelijkmaker. LFC dolf het onderspit tegen Teylingeri (1-2). Linda Beuling scoorde in de eerste helft de ope ningstreffer voor de Sassenheimse vrouwen. Vlak daarna trok Regina Sczorba de stand voor de Kanaries gelijk. Teylingen kwam opnieuw op voorsprong door een score van Claudia Muller. Na de rust nam de Leidse ploeg het heft in handen. Natasja Kruts had nog de mogelijk heid de thuisploeg langszij te bren gen, maar zy verzuimde uit een pe nalty te scoren. OEGSTGEEST - In het tiende overgangsklasseduel was het gistermid dag dan toch eindelijk raak voor LMHC, dat zijn eerste seizoenzege boek te. HOD uit Valkenswaard werd via een pauzestand van 3-0 geslachtof ferd naar de uiteindelijke 5-3 in een zeer enerverende wedstrijd. De bij drage van het jeugdige team van Martijn Drijver aan de feestende Oegst- geester hockeyclub, die 70 jaar bestaat, bleef tot dusver beperkt tot zeven puntendelingen. In het eerste kwartier gaven de opponenten (HOD een-na-laatste en de thuisploeg vierde van onderen) met afwachtend hockey er blijk van dat er in elk geval niet verloren mocht worden. Leiden nam gaandeweg toch het initiatief met stuwend aanvalswerk van het middenveld, dat veel gevaar stichtte en strafcomers opleverde. Harmen Jansen Schoonhoven haalde een keer snoeihard uit tegen 'de punt van de stick van de Valkenwaardse goalie waardoor de bal rakelings naast schoot. Er waren in korte tijd nog drie kansen uit de korte corner. De Brabantse doelman evenwel toonde zich uiterst betrouwbaar. Na zo'n 25 minuten zwichtte de HOD-defensie toch voor de aanvals- druk van de thuisploeg en liet een steekje vallen door een opzettelijke overtreding (een duw) binnen de cirkel en leverde de strafbal op die door Bob-Jan Dietrich tot openingstreffer werd verheven: 1-0. Enkele minuten later kreeg rechtermiddenvelder Maurits Eikenhout de handen van het talrijke publiek op elkaar door zeer fraai 2-0 te scoren. De Oegstgeeste- naar pushte op volle snelheid naar links trekkend de bal over de uitgeko men doelman. De spitsen van HOD bleven verstoken van veel werk door enerzijds de lange klap die niet effectief bleek en anderzijds de strakke mandekking die Drijver zijn laatste linie opdroeg. In de felle, maar sportieve ontmoe ting die door veel fluitwerk en enkele waarschuwingen strak werd geleid, kwam LMHC op fluweel (3-0) door een strafcornergoal. Peter van der Meer sloeg aan, terwijl Jansen Schoonhoven afrondde na de lage-stick- stop van Eikenhout. Het wat behoudende spel (toch nog vrees voor een gelijkspel?) bekwam de Drijver-formatie niet goed. De Valkenswaarders verdienden vier strafcomers waarvan uit de derde direct en zeer hard door Roel de Vries langs doelman Tom van der Meer werd geslagen: 3-1. Halverwege het tweede deel sloeg Bas van Berge Henegouwen zelfs 3-2 in. De kans om binnen een minuut de marge te herstellen werd door Die trich met een slappe push vanaf de strafstip echter om zeep geholpen. Leiden kwam met hard werken goed terug in de wedstrijd en zette HOD vast op eigen helft. Wat weer een strafbal opleverde die door Eikenhout wel werd benut: 4-2. De 17-jarige Maarten Bresser kwam als linkermid denvelder de evenoude Friso van Deursen vervangen in het laatste kwar tier. Een onderscheppende actie van Jansen Schoonhoven leidde tot de verlossende 5-2 waar Dietrich als laatste zijn stick tegenaan had. De straf bal (alweer) van HOD-speler Paul Dings die via de handschoen van Van der Meer in de linkerbovenhoek verdween kon de pret van de eerste sei zoenzege niet vergallen. NIEK FAAS

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16