mooi, wel effectief Roodenburg laat zich afbluffen WSB zet achtervolging op Meerburg in Lugdunum blijft in gevarenzone S JC blijft in titelrace derde klasse UVS 'werkt' zich langs EDO Blauw Zwart nu koploper Oefenwedstrij d MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 SPORT PAGINA 15 VOORBURG - Voorburg haalde Roodenburg gisteren van zijn voetstuk. Voor de eerste maal in de competitie incasseerde de Leidse tweede klasser een neder laag. waarmee Harrie Talsma al in zijn achterhoofd rekening had gehouden. "Vroeg of laat, je loopt eens tegen het eerste ver lies aan", liet de trainer van de formatie uit Noord de 2-1 neder laag gelaten over zich heenko- Zijn ploeg maar zeker ook scheidsrechter Heins hadden de oefenmeester met de rappe Am sterdamse tongval teleurgesteld. "We hebben ons laten afbluffen", merkte Talsma terecht op, "maar die scheidsrechter liet te vaak hard spel toe. Ik kan op deze plaats beter niet zeggen hoe ik over die man denk", verwees de enigszins aangeslagen trainer naar het moment dat Hennie de Romijn, beschouwd als hét ta lent van Roodenburg, uit de wed strijd werd geschopt, zonder dat er door Heins werd opgetreden. De spelleider stelde zich giste ren inderdaad tolerant op. Waai de arbiter uit Den Haag een aan tal Voorburgse spelers had mo gen bekeuren, volstond hij met enkele vermanende woorden. Het gevolg van het lankmoedige optreden was dat de wedstrijd in de slotfase nog bijna uit de hand liep. Een (vermeende) klap van Peter Pret op het gezicht van Voorburger Chris Jansen leidde een chaotische periode in, waar in de spelers meer oog hadden voor eikaars ledematen dan de bal. Heins stond erbij en keer er naar, zonder iemand te noteren. Het voert echter te ver om de Leidse nederlaag af te schuiven de matige leiding. Roodenburg werd gisteren afgetroefd op in zet. "We moesten deze wedstrijd winnen om de competitie voor ons te redden", verklaarde Voor burg-trainer John Karelse de on gebreidelde arbeidslust van zijn spelers. "De hele week hadden we naar deze wedstrijd toegel- eefd. Er was enorm scherp ge traind en dat is er vandaag uitge komen". Roodenburg deinsde terug van de hardhandige Voorburgse speelwijze. Toen de thuisploeg na vijf minuten dankzij een schit terende treffer van Kees Toet (op aangeven van Rob van Elles- wijk), doolde de Leidse ploeg een groot deel van de eerste helft ver suft rond. De lichtgewichten van Harrie Talsma legden het qua hardheid af tegen de fysiek veel sterkere tegenstander en kwam daardoor nauwelijks aan voet ballen toe. Tot ergernis van Har rie Talsma, die zich in de dug-out groen en geel ergerde aan de lei ding. De koploper van de tweede klasse mocht zich tijdens de pau ze niet beklagen over de 1-0 stand. Rob van Elleswijk en Pier re Schultz hadden in de eerste rondgang een uitstekende moge lijkheid om de score te verhogen, maar doelman Marcel Vink be hoedde zijn elftal voor een grote re achterstand. Schultz vond na negen minuten in de tweede helft na een verdedigingsfout zelfs een leeg doel voor zich, maar de Voorburger transpor teerde het leder tot ontzetting van zijn ploeggenoten richting cornervlag. Een opleving in de 60ste mi nuut leverde Roodenburg prompt de gelijkmaker op. De naar links uitgeweken Ronald Jansen mikte de bal op het hoofd van Marcel van der Burg, die doelman Mike Soyer van dicht bij kansloos liet. De Leidse ploeg nam daarop het initiatief. In die fase toonde Roodenburg zijn ge zicht van dit seizoen. Met een voudig, maar effectief voetbal rukten de Leidenaars op naar het Voorburgse strafschopgebied, waar doelman Soyer steeds va ker moest optreden na Leidse aanvalsopzetten. Met name Hen nie de Romijn ontworstelde zich veelvuldig aan de bewaking van Dick Sloos, die steeds wilder om zich heen begon te schoppen. Het gevolg was dat de balvaardi- ge aanvaller in de 80ste minuut met een flinke beenwond het veld moest verlaten. Robert Goodway kwam hem vervangen. De invaller bracht zijn ploeg geen geluk, want vijf minuten la ter scoorde Voorburg de winnen de treffer. Lankmoedig ingrijpen in de Leidse defensie was het ge volg van het winnende doelpunt van Pierre Schultz, die daarvoor bekwaam in toom werd gehou den door Luc Kok. Na een afge meten voorzet van Kees Toet was het voor de Voorburgse aanval ler een koud kunstje 2-1 te laten afroepen. "We moeten ons voordeel maar uit deze wedstrijd halen", keek Talsma alweer vooruit. "Tot nu toe hebben we gepro beerd om voetballend tot winst te komen. Dat is aardig gelukt, maar als ploegen ons op deze ma nier te lijf gaan moeten we daar op het antwoord zien te vinden". ROB ONDERWATER wedstrijd was voor LDWS, maar de scherpe inzet van Erik van de Weij- den werd door doelman John Kloosterman uitstekend verwerkt. Even later had keeper Frans Stou ten de bal na een DHL-hoekschop niet klemvast, waarop Rob Hoefna gel vlakbij de doellijn het leer maar hoefde in te tikken. De Delftenaren hadden de strijd nog voor de pauze kunnen beslissen met de allerbeste mogelijkheid voor Hans Buiten dijk, hij schoot echter in handen van Frans Stouten. In de tweede helft had LDWS alle kansen op de gelijkmaker maar Ron Tyssonck kreeg de bal in kansrijke positie niet onder controle. Wil Akerboom en Wim de Roo zagen hun schoten door Kloosterman gekeerd. NSV'46 - Foreholte 1-0 De thuisclub kwam al vroeg op voorsprong door een onhoudbaar afstandsschot van Adrie van Koert. Foreholte liet zich door deze snelle treffer niet ontmoedigen en trok met man en macht ten aanval om de zaken weer recht te zetten. Vijf minuten later al kopte Ton Arroyo mooi in de kruising, maar NSV keeper Henk Kuister werkte de in zet met een katachtige reactie uit zijn doel. Foreholte bleef aandrin gen en NSV trok zich steeds meer LEIDEN - Illustratief voor de instelling waarmee UVS zich momenteel over de velden begeeft, was het tafereel waarin Ron van der Weijden een hoofdrol speelde. Het slotsignaal van scheidsrechter Hellemons, die met zijn fluittonen een einde maakte aan de hektische slotfase van het hoofdklasse-duel tegen EDO, ging geheel aan de eer stejaars senior voorbij. Loerend op een geslaagde counter, waarmee hij de thuisclub definitief in veilige haven zou hebben geloodst, was het sein van de arbiter aan de dribbe laar niet besteed. Op het moment dat de beide dug outs leegliepen en de voetballers van UVS uitbundig de 1-0 zege vierden, had Van der Weijden slechts oog voor het doel van EDO. Dat stond er, zonder de mee naar voren gestormde keeper Tap, in derdaad geheel verlaten bij. De doelman kon het gestuntel van de Haarlemse aanvallers niet langer aanzien en had zich daarom ge meld in de vuurlinie, waar hij met het hoofd nog bijna succesvol was ook toen uitblinker René Valent de bal voor de laatste keer in het straf schopgebied pompte. Vervolgens kwam de bal terecht bij de voor de zittribune geposteer de Van der Weijden, die waar schijnlijk van de wijs werd ge bracht door het publiek. Dat schreeuwde niet, zoals hij ver moedde, omdat het doel van de te genstander leeg was. maar begroet te op luidruchtige wijze het slot van de wedstrijd. Van der Weijden, die vermoedelijk volgende week weer plaatsmaakt voor de dan her stelde Hans van Leeuwen, ging het sprintduel aan met zijn bewaker Ter Voort, die eveneens de draad kwijt was en zelfs ging ingooien na dat de bal via de voet van Van der Weijden over de zijlijn was gegaan. Op dat moment keerden beide spelers terug in de werkelijkheid. Van der Weijden zakte, een klate rend applaus van het publiek oog stend, door de knieën. Een begrij pelijke reactie van de oud-Lugdu- nummer. Hij was, net als zijn team genoten, tot het uiterste gegaan, zonder daarbij tot hoogstaand spel te komen. Maar dat laatste interes seerde de thuisclub nu juist even helemaal niets. In de eerste helft ging het allemaal nog bestTedelijk, maar daarna telde alleen het resul taat en kwam het elftal van Arie La gendijk niet toe aan snel combina tievoetbal, waar de Leidenaars wel degelijk toe in staat zijn en waar mee zij ook zoveel ontzag bij de te genstanders inboezemden. Mario Faber is EDO-aanvoerder Otto Barendrecht kwijt en staat op het punt de bal Daarvan is de laatste tijd geen sprake meer. Na de overwinning van vorige week tegen AFC'34 had de Kikkerpolderploeg nog éen ze ge nodig om de 'veilige' midden moot te bereiken. Met de inhaal wedstrijd tegen RCH volgende week op het programma en de te rugkeer van Hans van Leeuwen in het vooruitzicht, zit Lagendijk weer even iets ruimer in zijn spe lers en ziet de toekomst er wat roos kleuriger uit. Dat dankt het team vooral aan de solide defensie, die er net als vorige week voor garant stond dat de voorsprong succesvol werd verde digd. De prachtige treffer van Mar cel Valk, die al in de zesde minuut van de rand van het strafschopge bied 'vol' uithaalde nadat Gerry Jansen de bal op maat had terugge legd, leek een flinke steun in de rug voor de blauwwitten. Maar zoals zo vaak bleef het bij die ene doeltref fende actie, ondanks het feit dat de doelpuntenmaker zelf, Ron van der Weijden, Gerry Jansen, Hans de Kruijs (kopbal tegen de onderkant van de lat) en Ronald Bremmer uit gelezen mogelijkheden kregen. Omdat de voorsprong in de rom melige en soms te harde eerste helft niet verder werd uitgebreid, voelde het matig voetballende EDO dat er met een beetje geluk best wel eens meer uit het reisje >*naar Leiden te halen zou zijn. Om dat Hellemons geen strafschop gaf toen Pirovano de bal tegen de lat tikte en vervolgens grof onder de voet werd gelopen door de overi gens zekere keeper René de Graaf. Een kopkans van Van Berkel daar gelaten, kwam de in het verleden zo vooraanstaande amateurclub niet meer in de buurt van het vij- andeijke doel. Mei Sumter en Kolemenoglu voor Pirovano en Brewer maakte EDO de aanvallende bedoelingen na de pauze duidelijk. Om die re den verscheen na enige tijd Dirk Rietmeijer als dubbele voorstop per voor Gerry Jansen, die er niet meer in slaagde om, evenmin als zijn collega's Faber en De Kruijs, de bal voorin vast te houden. De druk op het doel van de thuisclub werd daarom zéér groot, zonder dat de gasten overigens echt uitge speelde kansen kregen. In de mees te gevallen verijdelden Leon Meijs en Fred Filippo het gevaar. EDO zette de aanvallen bij gebrek aan tijd op met behulp van een lange diepe trap. Als de beide centrale verdedigers de bal niet konden be machtigen, dan was René de Graaf aanwezig om handelend op te tre den. Zoals ook op het allerlaatste mo ment, toen hij de bal wegplukte voor het hoofd van zijn collega doelman Tap. Op dat moment floot Hellemons voor de laatste keer, maar dat had Ron van der Weijden niet gehoord... FRED SEGAAR LEIDEN - Dank zij een kleine 1-0 overwinning op TOG blijft SJC in de race om de eerste plaats in de derde klasse C (West I). Daarente gen was er geen succes voor de clubs uit de regio in de derde klasse A. LDWS bij DHL. Foreholte bij NSV'46 en FC Lisse bij DOSR ver loren allen met 1-0. SJC - TOG 1-0 Hoewel beide partijen aanval lend speeldenn, was het toch geen hartverwarmende wedstrijd voor de kleumende toeschouwers. Er werd vaak onnodig balverlies gele den en de voorzet kwam maar zel den bij de juiste man. Zo bracht de eerste helft nauwelijks opwinden de momenten. Pas twintig minuten na de pauze, doorbrak SJC de im passe. Peter Ruygrok plaatste van uit de tweede de lijn een keiharde schuiver in de uiterste hoek van LEIDEN - Meerburg ondervond gisteren dat het een eventuele titel in de zondagvierdeklasse A niet ca deau zal krijgen. De Zoeterwoudse équipe kwam tegen nummer voor laatst van de ranglijst, Teijlingen, niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel. WSB zette ondertus sen de achtervolging op "de koplo per in, met een 0-1 winst in een be wogen duel bij Docos. Teijlingen - Meerburg 0-0 Met Peter van der Vlugt als nieu we laatste man en een vrij behou dend spelconcept, boekten de Sas- senheimers ditmaal succes. Daar zag het in de openingsfase nog niet naar uit. Toen kwam Meerburg nog sterk opzetten, met enkele kansrij ke kopballen van Fred Hagenaars en Piet de Koning. In de loop van de eerste helft ontworstelde de thuisclub zich aan deze druk en liet de ploeg middels afstandsschoten van Leo van de Krogt en Arthur Muller nadrukkelijk de tanden zien. Na de thee kwam Meerburg weer tot de nodige initiatieven. Via Piet de Koning en Peter Vlasveld kwamen de gasten wel dichtbij, maar anderzijds stelde Teijlingen via Leo van de Krogt en Robert van het TOG doel. Keeper Bas Mol had hierop geen verweer. Even later had Marco de Ridder uit een voor zet van Jos Alders de beslissende treffer kunnen inkoppen, maar het leer schampte zijn voorhoofd. Een op de gelijkmaker jagend TOG was daarna steeds op de SJC-helft te vinden, maar alleen Perry Meesters had met zijn harde schot voorlangs een goede kans. SJC daarentegen was met snelle uitvallen wel zo ge vaarlijk, maar Ben van de Zalm en Jos Alders stuitten steeds op Bas Mol. DHL - LDWS 1-0 De eerste goede kans van de Leeuwen ook doelman Peter van der Heijden danig op de proef. Docos - WSB 0-1 Een spannend duel, waarin aan beide kanten nogal wat kansen werden gemist. De openingsfase was voor WSB, dat daarbij echter niet tot scoren kwam. Juist op het moment, dat Docos beter in zijn spel kwam, sloegen de Noordwij- kerhouters in de 30ste minuut als nog toe. Na een snelle uitval lepel de John Jansen de bal op maat voor de voeten van Jerry van de Burg, die het leder langs een' treu zelende Cor van de Krogt en door de benen van keeper Stephan Hart- eveld in het doel schoof: 0-1. Na de rust golfde het spel heen en weer. Een kwartier voor tijd kreeg Leo Nederpel het, na een in veler ogen onjuiste beslissing van de grens rechter, het verbaal aan de stok met de arbiter. Dit had uiteindelijk tot gevolg, dat hij het veld op last van de arbiter diende te verlaten. Toen ook nog een geïrriteerde Leo van de Krogt in de fout sprong ten opzichte van Jerry van de Burg, stond Docos plots nog met slechts negen man in het veld. Gebeurte nissen, die overigens niets aan het spelbeeld veranderden, dat leverde in de slotfase nog legio kansen voor beide partijen op. LFC - UDO 0-1 Voor de rust kwamen beide ploe gen in dit sportieve maar weinig boeiende duel nog tot redelijk spel. UDO had daarbij enig overwicht, maar wist dit niet in doelpunten om te zetten. Aan de andere zijde voerde John Verschoor een solo juist te lang door. Na de rust zakte het spelpeil tot een matig niveau. Op aangeven van Peter Stuifzand wist Ruud Stuifzand echter wel goalie Peter van de Wal in de 70ste minuut te verschalken: 0-1. Wanho pig zocht LFC daarna nog naar de gelijkmaker. Na een ongelukkige botsing werden tijdens die slotfase zowel Henk Brandt als Marco den Hollander voor onderzoek naar het ziekenhuis gebracht. ROAC '79 - Stompwijkse Boys 2- Een vrij matte wedstrijd, waarin beide ploegen weinig risico wens ten te nemen, maar desalniettemin nog twee keer scoorden. Ruud Weenink opende tien minuten voor de rust met een afstandsschot, waarop doelman Hans Van Bentem zich verkeek, de score: 1-0. Tien minuten voor de rust nam Ni co van de Salm een afgeslagen cor nerbal ineens op de slof en was de fraaie gelijkmaker een feit: 1-1. Al kort na de hervatting viste Nico van de Salm het leder uit een scrimmage op en had keeper Jan van de Poel opnieuw het nakijken: 1-2. Vijf minuten later zorgde Perry van Es voor de verdiende gelijkma ker: 2-2. op eigen helft terug, waar het met succes de voorsprong verdedigde. In de tweede helft verving Forehol te trainer Hans Blom André van de Berg door Theo van Kempen en Max Bleijswijk door Pascal Roffel- sen. Maar ook nu slaagden de Voor- houters er ondanks een aanhou dende stormloop niet in het verzet NSV'46 te breken. DOSR - FC Lisse 1-6 Bij FC Lisse stond de na een langdurige blessure teruggekeerde Mark van Berkel weer onder de lat. Hij moest volop in aktie komen, want DOSR kwam fel uit de start SVLV - Unitas 4-1 Een op de counter loerend Uni tas zag Nico Lefebre gedurende de eerste 30 minuten tot driemaal toe in kansrijke positie falen. Een meer aandringend SVLV sloeg in de 30ste minuut via Piet Douwes zijn slag: 1-0. De sterk keepende Henny Kijk in de Vegte hield zijn doel daarna geruime tijd schoon, maar op slag van rust was het via John van Veen toch opnieuw prijs: 2-0. Kort na de hervatting nam Perry Berk de 3-0 voor zijn rekening, waarna Randy Richards in de 55ste minuut met een afstandsschot voor 4-0 zorgde. Unitas poogde vervol gens de eer te redden, maar in eer ste instantie faalde Nico Lefebre wederom. In de 65ste minuut bete kende een inzet van Jan Kromwijk alsnog 4-1. Van Nispen - Alphen 1-2 Een sterk aanvallend Alphen DEN HOORN - Lugdunum is er voorlopig niet in geslaagd zich uit de gevarenzone van de tweede klasse te werken. In het sleutelduel tegen Den Hoorn bleven de Kikkers steken op een 1-1 gelijkspel. Hoewel de Lei denaars gedurende het grootste deel van de wedstrijd op de helft van de tegenstander bivakkeerden, wisten zij dit veldoverwicht niet in de score tot uitdrukking te bren gen. "Ik beschouw dit dan ook als een verliespunt voor ons", meldde trai ner Sjaak Rijsterborgh na afloop. "We waren technisch veruit de be tere, maar we sprongen wel erg slordig met de kansen om. En we hadden ook gewoon pech". Hij doelde daarmee onder andere op de knal van Frans Sjardijn. Ver in de tweede helft, bij de stand 0-1 voor Lugdunum, raakte de routi nier buiten bereik van doelman Bertus Holierhoek de paak-Ook Gijs Collé, die voor het eerst sinds zijn blessure weqr een volledige blokken. DOSR veroverde een reeks van hoekschoppen, die door Van Berkel met succes verwerkt werden. Echter, tot de twintigste minuut, toen de bal na een corner voor de voeten rolde van Martin Hoogeboom, die onhoudbaar in schoot. DOSR hiermee nog niet te vreden bleef het beste van het spel houden maar kwam voor de pauze niet meer tot een treffer. FC Lisse moest in de tweede helft wel risi co's nemen en trok massaal ten aanval. Daarmee veroverde de Lis- senaars weliswaar een veldover wicht, maar de ploeg ging in de af werking veelal te gehaast te werk. DOSR stichtte via snelle uitvallen vaak veel meer gevaar. Met name Martin Hoogeboom verscheen keer op keer alleen voor het Lissen- se doel. De uitblinkende Mark van Berkel liet zich echter niet meer passeren. opende in de 12de minuut, nadat eerder al Edgar van Harskamp en Rinie van Elk kansen hadden laten liggen, via Wim Hogendoorn de score: 0-1. Alphen bleef daarna aan dringen, maar aan de andere zijde diende keeper Mart van Dolder wel een strafschop van John van Eeden te keren. Dit nadat de sterk spelen de Hans Verkerk René Ras op on reglementaire wijze had gestuit. Na een solo van Marcel Verkerk, kon Rinie van Elk nog voor de pauze 0-2 aantekenen. Na de thee werd een treffer van Tonny Gerritsen we gens niet toegekend voordeel afge keurd. In de 65ste minuut mocht John van Eeden na een onduidelij ke sitruaite opnieuw een penalty nemen, ditmaal met meer succes: 1-2. Een slotoffcnsiel' van de Zil- kers sorteerde daarna onvoldoen de effekt voor een geliikmaker. VTL - RA VA 2-2 De Vliet-bewoners kenden in dit wedstrijd speelde, raakte met een kopbal tijdens de tweede rondgang via de handen van Holierhoek het houtwerk. Éénmaal had de bonki ge spits wel succes. Dat was in de 65-ste minuut toen hij na een solo van Edwin Verhoogt zijn ploeg koelbloedig op voorsprong bracht 0-1. Een dik verdiende treffer, want Lugdunum beheerste tot dat mo ment de wedstrijd volledig. Eén van de uitblinkers was. opvallend genoeg, Robert de Roo. De Roo leek vorig jaar voorgoed verloren voor het voetbal toen zijn knieban den bij een ongelukkige actie volle dig afscheurden. Met nieuwe ban den van kunststof en een bescher mende bandage bleek hij gisteren echter goed uit de voeten te kun nen. Voor het overige begonnen de Leidenaars behoorlijk gehandicapt aan het duel. Harm de Vos ontbrak wegens ziekte en Fred van der Kaaij. Bert Bakker en Hans van As zijn al geruime tiid geblesseerd. Dat weerhield de ploeg er echter niet van Den Hoorn vanaf het be- ginsignaal van scheidsrechter Wa gner onder druk te zetten. Frans Sjardijn en Gijs Collé, de beide spitsen, zagen hun inzetten echter gestopt door Bertus Holierhoek. De thuisclub zelf wist nauwelijks gevaarlijk te worden en zocht zijn heil in ongevaarlijke afstandsscho ten. Tien minuten na de openings treffer van Lugdunum was het ech ter alweer gelijk. Uit een vrije trap van Marnix van Vondelen kopte Ait-el- Houssi de bal nog wel weg. maar Leon de Wit scoorde beheerst uit de rebound: 1-1. Bijna zou Den Hoorn nog met de volle winst zijn gaan strijken, maar het schot van Marnix van Vondelen in de slotfase belandde op de paal. Zo bleef het uiteindelijk bij een gelijkspel. SLIEDRECHT - Door puntenver lies van de naaste concurrenten en een 'eigen' overwinning van 3-1 in de uitwedstrijd tegen Sliedrecht. kwam Blauw Zwart voor het eerst dit seizoen aan kop van de eerste klasse. De Wassenaarders deelden bijna gedurende het hele duel de lakens uit en op de zege viel dan ook niets af te dingen. Al na een paar minuten gaf spits Marcel Veeren zijn visitekaartje af door rakelings over te schieten. Het bleek het begin van een langdurige belegering van het Sliedrechtse doel. Slechts sporadisch slaagde de thuisploeg zelf erin gevaarlijk te worden. De snelle counters, meest al via Martin de Man en Robin Spratt. misten nauwkeurigheid. Halverwege de eerste helft kwam Blauw Zwart op voor sprong. Een voorzet van Arie Hoogendijk werd door Bas 't Jong weggekopt, waarna Mark Olijsla- gers de terugspringende bal in het doel joeg: 0-1. Nog voor rust werd het verschil zelfs op twee treffers gebracht toen Ruud Luijken na een solo Marcel Veeren in stelling bracht: 0-2. Na de pauze zette Sliedrecht aan voor een offensief, zonder daarbij echt gevaarlijk te worden. De beste kansen waren dan ook voor de counterende bezoekers. Een kwar tier voor tijd scoorde de thuisclub toch toen een schot van Marcel van Ooijen van richting werd veran derd: 1-2. Het laatste woord was echter aan Blauw Zwart. Op aange ven van Marcel l'Ami loodste Mar cel Veeren zijn team vlak voor tijd in veilige haven door met een fraaie lob doelman Rien Spruit te ver schalken: 1-3. WASSENAAR - Woensdag speelt de Wassenaarse eersteklasser Blauw Zwart een vriendschappe lijke wedstrijd tegen het Neder lands studentenelftal. Bij de stu denten zal ex-Blauw Zwart keeper Carlo l'Ami (Excelsior) het doel verdedigen. Het duel begint om 19.00 uur. door de arbitrale beslissingen over heerste duel voortdurend een licht overwicht. In de 30ste minuut ont fermde een gevloerde Fred van Haarlem zich persoonlijk over de toegekende strafschop: 0-1. Kort na de pauze liepen de Hagenaars naar 1-2 uit, waarop Fred Hage naars vanwege een aangeschoten handsbal de eindstand vanaf de pe naltystip op 2-2 mocht bepalen. Wassenaar - GDA 0-2 Nadat GDA de score in de 7de minuut had geopend, liet de thuis ploeg een goede kans via Ernst van der Ploeg onbenut. Keeper Tristan van Rijn behoedde zijn ploeg daar na lange tijd voor een grotere ach terstand, maar toen GDA er twaalf minuten an de rust 0-2 van had ge maakt, was de wedstrijd gelopen. TYPP- Hillegom 2-3 Tot halverwege de tweede helft kwam Hillegom er niet aan te pas en liep de thuisploeg naar 3-0 uit. Dat veranderde toen Michel vand er Loo in de 70ste minuut voor 3-1 had gezorgd. Mike Korevaar scoor de zeven minuten voor tijd 3-2, waarna de resterende tijd toch te kort was om nog een gelijkspel te bereiken.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15