PORT Cruijff gunt zijn spelers rust PSV gaat op zoek naar versterking SP%TV Arbiter Hulsbos haakt 'dizzy' af Beslag op de recette van NAC Van Duyn kan trip vergeten Debutant van 71... Willem II verzuimt te profiteren MAANDAG 9 NOVEMBER 1987 PAGINA 13 BIJLAGE LEIDSCH DAGBLAD ALKMAAR (GPD) - PSV wil voor 15 december nog zaken doen op de transfermarkt. De Eindhovenaren, die gisteren bij AZ probleemloos hun ongeslagen status handhaafden en met 0-4 de taalfde seizoenzege op rij boekten, willen op korte termijn de selectie uitbrei den, zodat de aanwinst in ieder geval inzetbaar is voor de kwartfinales van het Europa Cup 1-toernooi. De regerend landskampioen ziet zich voor personele problemen gesteld nu na Frank Arnesen ook Sören Lerby geblesseerd is en de 'bank' van onvoldoende kwaliteit wordt geacht voor een verder avontuur in de Europa Cup. i Duyn het veld afgedragen. Voorlopig zes weken gips NOORDWIJK - De sliding die Kees Marbus zaterdag in de topper tussen Noordwijk en Quick Boys (1-4) (te laat) inzette op de doorge broken Floor van Duyn betekende voor de Katwijkse amateurinterna tional een flinke domper op de feestvreugde. Onderzoek in het zie kenhuis leerde namelijk dat Van Duyn daarbij een scheur in het bot van zijn kuitbeen had opgelopen en derhalve met dat been in het gips moest. Daardoor komt de trip naar Australië, die hij in januari met het amateurteam zou maken, voor hem nu op losse schroeven komt te staan. "Ik denk inderdaad dat ik het wel kan vergeten", sprak Van Duyn gisteren zijn teleurstelling daar over uit. "De dokter zei dat ik zes weken in het gips moest. Over twee weken gaat het amateurteam naar Italië voor een paar oefendu els. Volgens afspraak gaat diezelf de ploeg op 13 januari ook naar Au stralië. En over veertien dagen ben ik natuurlijk niet fit". Wellicht wèl over zes weken, maar of bondscoach Ron Groene- woud de Katwijker dan alsnog bij de groep haalt verwacht Van Duyn zelf eigenlijk niet. "Want het is na tuurlijk maar helemaal de vraag of ik dan ook ineteen weer mag voet ballen. Onze fysiotherapeut denkt dat ik over een maand of zo wel weer aan de beterende hand zal zijn, maar eerlijk gezegd reken ik daar zelf niet op. Volgende week Contract van 30 miljoen dollar... SAN ANTONIO (GPD) - David Ro binson is sinds dit weekeinde de best betaalde sportman ter wereld. De basketballer, die zijn collegepe riode doorbracht bij Navy, de ploeg van de Amerikaanse marine-oplei dingsacademie, tekende een con tract voor acht jaar bij de profs van de San Antonio Spurs voor een to taalbedrag van 30 miljoen dollar. Robinson zal overigens de ko mende twee seizoenen nog niet in actie komen voor de Spurs, omdat hij eerst zijn dienstplicht bij de ma rine wil vervullen. Hij vindt zijn vorming daar belangrijker dan de hoofdrol, die hij ongetwijfeld in het Amerikaanse profbasketbal zal gaan spelen. Binnen basketbal kringen de VS wordt er overigens op gehoopt en gerekend dat Ro binson eerder zijn witte marinepet aan de kapstok zal hangen. Met zijn jaarsalaris van ruim 3,5 miljoen dollar passeert Robinson de best betaalde profbasketballer tol nu toe, de voor de New York Knicks spelende Patrick Ewing, die drie miljoen per jaar opstrijkt. Overigens ligt het gemiddelde sala ris van de ruim driehonderd NBA- profs, die afgelopen vrijdag aan hun Seizoen van 82 duels begonnen op 510.000 dollar en krijgen de minst betaalden altijd nog een be drag van 75.000 dollar. HANDBAL - Aalsmeer is gisteren in de achtste finale van het toer nooi om de Europese handbalbe ker voor bekerwinnaars uitgescha keld. SKA Minsk zegevierde in Aalsmeer met 32-24. Zaterdag had Minsk, vorig seizoen winnaar van de beker voor landskampioenen, in Amstelveen met 28-22 gewonnen. moet ik terugkomen voor foto's en misschien krijg ik dan loopgips. En verder moeten we maar afwach ten". Over de tackle van Marbus zegt van Duyn: "Ik ging alleen op de keeper af toen hij me eerst vastpak te bij m'n shirt en daarna onderuit haalde. Hij raakte me behoorlijk, ik voelde meteen dat het fout zat. Zelfs mijn schoen was weg, dus je kan wel nagaan dat die tik aardig aankwam. Nee, ik neem die jongen Het was de gisteren volledig in het rood gestoken Amsterdammers aan te zien, dat een adempauze geen overbodige luxe is. Neder- land-Cyprus (en de nasleep), de du els met Feyenoord, HSV en Willem II, ofwel vier wedstrijden in twaalf dagen hebben een zware wissel ge trokken op de mentale en fysieke gesteldheid van de Ajacieden. Cruijff tilde daarom niet zwaar aan het hortende optreden van zijn manschappen: „Je zag het vooral aan de jongeren, Bergkamp en Roy, maar ook aan Van 't Schip, die op het middenveld heel wat zwaar der wordt belast, en aan Meijer, die op dit niveau net komt kijken. Ze waren niet scherp, gewoon vanwe ge vermoeidheid". De technisch directeur zal de ko mende dagen het trainingsschema van Hennie Meijer aanpassen en ook zijn junioren Bryan Roy en Ri chard Witschge ontzien. In het ko mende weekeinde heeft hij dat drietal weer hard nodig, omdat Ajax nog met twee teams in de KN- VB-beker is vertegenwoordigd. De reserves spelen zaterdagavond te- b: niks kwalijk. Ik zou namelijk in zijn situatie precies hetzelfde heb ben gedaan. Het is gewoon verve lend, dat wel". Quick Boys-trainer Hans van der Zee was die mening ook toege daan, sterker nog, hij sprak zelf van: "Een persoonlijk drama voor Floor. Vorig jaar al miste hij het tripje naar Schotland en nu weer kan hij niet mee naar Italië en Au stralië. Bij zijn vader, toen die het kwam vertellen hier in de kantine, gen FC Groningen, terwijl het eer ste een dag later naar Den Bosch trekt. „Ik wil beide ploegen zo sterk mogelijk het veld in sturen", sprak Cruijff ambitieus. „Ook het tweede, omdat het juist voor die spelers heel belangrijk is om derge lijke zware wedstrijden te spelen. Hoe meer, hoe liever". Met het oog op het bekerpro gramma acht Cruijff het zeer wen selijk weer over Jan Wouters te kunnen beschikken. De midden velder, die enkele weken geleden een meniscusoperatie onderging, speelt morgenavond een half uur tje met Ajax 2 tegen de Feyenoord- reserves. „Blijkt hij fit, dan heb ik het komende weekeinde wat meer keus", was de overbodige uitleg van Cruijff, die de try-out het liefst al in Tilburg had laten plaatsvin den. Maar Wouters zat op de bank en bleef daar ook. „Alleen in geval van een grote voorsprong had ik hem willen inzetten. Met name qua conditie ligt Wouters achter en dan moet je geen mogelijkheid onbe nut laten om dat bij te trekken". Slachtoffer Die kans gunde Willem II de Eu ropa Cup Il-houder niet. De Bra banders waren dit seizoen op eigen bodem tegen Feyenoord en PSV al het slachtoffer geworden van hun eigen optimistische voetbalvisie en kozen daarom gisteren voor de weg der voorzichtigheid. Piet de Visser had de lengte-as van het veld, waar Ajax doorgaans over een man extra kan beschik ken, volgepropt. Werdekker (con tra Bosman) en Mallien (tegenover Meijer) vormden een dubbelblok in het hart van de Willem Il-defen- sie, waar routinier André Stafleu de gaatjes stopte en ook de opko mende Winter opving. Waardoor Ajax voor rust slechts één kans (kopballetje van Meijer) kreeg. Dat zelfde gold voor Willem II. dat een inzet van Maddock door Blind van de lijn zag worden gehaald. Na de pauze gaf Cruijff Meijer al vast een voorschotje op zijn rust kuur en bracht Scholten binnen de lijnen. Bosman verhuisde naar de spits. Op die positie faalde hij eerst hopeloos voor open doel om ver volgens toch na 73 minuten de win nende kopbal te plaatsen. De Vis ser trachtte zijn elftal nog nieuwe energie in te pompen door Farring- ton als extra aanvaller in te bren gen (Dijkstra mocht inrukken), maar wachtte tevergeefs op de ge lijkmaker. De trainer kon daar nog vrede mee hebben („Ajax speelt beter dan PSV, dat ons op de counter te slim af was"), maar wond zich stonden de tranen in zijn ogen. Voor de ploeg is het ook een klap. Zo'n type voetballer is gewoon niet te vervangen, ook niet voorradig hier. Daar heb je er maar één van. Met het oog op de komende wed strijden tegen ACV en IJsselmeer- vogels wordt het dus heel moelijk. Zaterdag in het oefenduel tegen Telstar moet ik maar eens wat gaan uitproberen. Heel naar dit, vooral natuurlijk voor Van Duyn". AD VAN KAAM vreemd genoeg wel op over het op treden van arbiter Reygwart. De spelleider, die Spelbos geel gaf we gens obstructie, floot inderdaad matig, maar gaf geen blijk van voorkeur voor een van beide ploe gen. „Die man heeft een grandioze voetbalmiddag verpest", aldus de direct na afloop op hol geslagen De Visser, die ook na de ontmoetingen met Feyenoord en PSV al „scheids- rechter-onvriendelijke" taal had gebezigd. „Ik heb hem tijdens de wedstrijd nog voorgesteld om die fluit maar aan mij te geven. Zo'n simpele pot, waarin iedereen elkaar zonder pro blemen accepteert, fluit ik vanaf de bank nog wel tot een goed einde. Lerby ondergaat vandaag een 'kijk-operatie' in de rechterknie. De 29-jarige middenvelder heeft al langere tijd last van het gewricht, waar eerder al de buitenmeniscus uit werd verwijderd. Aanvankelijk wilde Lerby met het onderzoek wachten tot de winterstop. Mocht verder operatief ingrijpen noodza kelijk zijn, zal dat direct gebeuren. Indien het herstel van Lerby, die zelf op tien tot veertien dagen re kent, langer gaat duren, zal PSV niet schromen Frans van Rooij te rug te halen bij het Belgische FC Antwerp. Manager Kees Ploegsma bevestigde gistermiddag dat de verhuurde Van Rooij eerste kandi daat is. Van Rooij kan contractueel door PSV op elk moment worden teruggehaald. Voor langere termijn denkt PSV aan uitbreiding van het aantal De nen, met Lerby, Arnesen, Nielsen en Heintze al vier, in de selectie. Trainer Guus Hiddink bekeek gis termiddag John Jensen (22) van Bröndby, die zich volgens tech nisch direkteur Johan Cruijff al mondeling aan Ajax heeft verbon den. Nee, Willem II is niet benadeeld, dat niet. Maar het is die boekhou ders-mentaliteit, die me zo razend maakt. Voor elk wissewasje flui- Arne Borg overleden STOCKHOLM (ANP) - De 88-jarige leeftijd is in Stockholm Arne Borg overleden, een vermaard zwemmer uit de jaren twintig. Borg werd in 1928 in Amsterdam Olympisch kampioen op de 1500 meter. Hij won voorts bij die Spelen brons op de 400 meter. Vier jaar eerder eiste hij in Parij? de bronzen medaille op dit nummer op. „Wij willen ons gaan versterken. Niet omdat clubs als Bayern Mün- chen en Anderlecht ook investe ren, maar omdat onze selectie toch aan de krappe kant is", lichtte as sistent-trainer Doijee gistermid dag in Alkmaar, waar hij de hon neurs van Hiddink waarnam, toe. Doijee constateerde in de Alke- maarderhout dat AZ te weinig in huis had om te profiteren van de blessureperikelen bij de landskam pioen. Het kwaliteitsverschil tus sen beide opponenten was bij voor baat al vastgesteld, maar tot grote ergernis van Eijkenbroek ontbrak bij zijn team ook nog de motivatie om er tenminste een wedstrijd van te maken. „Ze hebben me toch een beetje in de steek gelaten", sprak de Alkmaarse trainer mismoedig. „Ik geloofde er heilig in". PSV was toch met lichte huive ringen naar Alkmaar gekomen. AZ had het de twee andere nationale toppers - Ajax (1-2) en Feyenoord (2-2) - in eigen huis meer dan lastig gemaakt, terwijl de erelijst van de Eindhovense landskampioen vorig ten, in plaats van het tempo lekker in de wedstrijd te houden. Dit was nou echt een man zonder gevoel voor voetbal". In 1927 werd hij in Bologna Eu ropees kampioen op de 100 meter, 400 meter en 1500 meter vrije slag. Een jaar eerder werd hij twee maal met goud beloond. In Bologna zorgde hij voorts voor een wereldrecord op de 1500 meter dat meer dan tien jaar stand hield. Borg kwam tot 19 minuten 7,2 seconden, een prestatie die pas in 1938 door de Japanner Hashizu- mo verbeterd werd tot 18.58,8. - jaar door de 0-0 in de Hout lichte lijk bevlekt raakte. 'Reuzendoder' AZ bestond gis termiddag echter geen moment. Gedurende exact zes minuten, de openingsfase van de tweede helft, leek de ploeg nog iets van een ver rassing in huis te hebben. Het dro ge tweede doelpunt van Gerald Va nenburg brak de laatste restjes weerstand van AZ. Daarvoor en ze ker daarna was PSV, dat na de Eu ropa Cup-inspanningen best oren bleek te hebben naar een \rustig middagje, slechts bezig met een trainingspartijtje waarin Lerby, Van Aerle en Koeman voor de ove rige treffers zorgden. ALMELO (GPD) - De afwezig heid van grensrechter Gieze- naar hij de ivedstrijd Hercales- Veendam leidde gisteren tot een opmerkelijk debuut in het be taalde voetbal. Giezenaar - hij was blijven steken in de mist. - werd namelijk vervangen door de 71-jarige Jan Boom uit Al melo, die daarmee de oudste ar bitrale debutant in de geschie denis van het profvoetbal werd. Hij assisteerde scheidsrechter Schuurmans alsof hij nooit an ders had gedaan. „Ze hadden al drie keer om geroepen of er onder het publiek een scheidsrechter aanwezig was die kon invallen", zei de op leeftijd gekomen grensrechter naderhand. „Er was niemand. Tien minuten voor half drie hebben ze mij toen gevraagd. Ik was hier toch. Ik heb geen mo ment getwijfeld. Waarom ook niet. Ik heb altijd gefloten, vol gend seizoen voor het veertigste jaar. Wekelijks, bij de junioren. Het is wel leuk gegaan. Vroeger had je dan wel niet van die scheidsrechters met zulk lang haar Schuurmans-red), maar hij floot goed. Daar gaat het Volgens Jan Boom heeft hij tijdens de wedstrijd geen pro blemen gehad om onpartijdige te blijven. ..Natuurlijk ben ik ix>or Heracles, maar tijdens de wedstrijd heb ik dat opzij gezet. Dat ik even problemen had met een speler van Veendam? Moet je luisteren, als een bal uit is. dan is 'ie uit. Dan moet zo'n spe ler daarover niet bij mij komen zeuren. Hij had praatjes, dus ben ik even naar hem toe ge stapt. Dat is nu eenmaal ook de taak van de grensrechter". SCHIPHOL - Nètty Saïve beleef de weinig lol aan de tiende Schip- holloop. De snelste atlete van de vorige editie startte gisterenoch tend als enige vrouw aan de 61 ki lometer lange monstermarathon, maar haalde de finish niet. Zij kwam onderweg namelijk op on verklaarbare wijze in aanraking met één van de vele auto's, die zich tussen de atleten door ma noeuvreerden. De gevolgen van de botsing wa ren voor de Brabantse zo ernstig, dat zij voor behandeling van een hoofdwond naar het Slotervaart- ziekenhuis in Arasterdam moest worden vervoerd. LEIDEN - Scheidsrechter Hulsbos uit Buitenkaag zal met gemengde gevoelens terugkijken op de door hem afgelopen zaterdag geleide wedstrijd tussen de Leidse afdelingstweedeklassers ZLC en GWS. Na de openingstreffer van Sassenheimer Gijs van der Meij keurde Huls bos een doeltreffende vrije trap van Jaap de Best op appel van de Leidse grensrechter af. Dat zette al kwaad bloed bij de bezoekers. Maar de emoties laaiden pas goed op toen even later de bal, na een schot van Leidenaar Hans den Hoedt, via de grond cn de deklat weer het veld insprong. Hulsbos, die overigens dichtbij stond, zag daar wèl een doelpunt in. Het appel van de Sassenheimse grensrechter werd niet gehonoreerd en dat pikte GWS niet. Hulsbos: "Ik liep na het doelpunt achteruit en hoorde ze roepen dat ik ook naar hun grensrechter moest gaan". Die smeekbede werd niet verhoord en een aantal GWS-spelers liep rond de Buitenkager te hoop. "De 'duwtjes' kwamen fors aan", aldus Hulsbos. Mijn hoofd zat tussen twee spelers en er bonkte iets tegen aan". Dat zou een elle boog geweest kunnen zijn waarop Hulsbos zich genoodzaakt zag de wedstrijd even te staken. "Het werd zwart voor mijn ogen en ik zag al lemaal sterretjes. Ik ben toen even met mijn hoofd onder koude kraan gaan staan, maar het ging niet over". Om die reden staakte de leidsman het duel definitief. GWS-oefen- meester Jan Schoen: "Door omstandigheden was Hulsbos niet meer capabel om verder te fluiten. Hij zat na afloop nog bibberend in de be stuurskamer". Hulsbos ("Voor mij was het geen boos opzet") wilde zich niet verder uitlaten omtrent de inhoud van het wedstrijdformulier. De KNVB zal nu verder moeten uitzoeken waarde schuldvraag ligt. Omstanders za gen namelijk wel degelijk een GWSer een slaande beweging maken, BREDA (GPD) - Het gemeentebestuur van Breda schreef zaterdagavond laat geschiedenis door beslag te laten leggen op de recette van het duel tussen NAC en Excelsior. Na afloop van de wedstrijd werd de pen ningmeester van NAC in zijn auto klemgereden door een deurwaarder van de gemeente, die hem sommeer de de opbrengst van die avond, ongeveer 22.000 gul den, aan hem over te dragen. B en W van Breda hadden hiervoor toestemming gevraagd en gekregen van de president van de rechtbank, zo deelde het college za terdagnacht mee. Aanleiding tot de unieke actie is het ongenoegen van het gemeentebestuur over de trage manier waarop NAC de huurachterstand over het stadion afbetaalt. Die achterstand bedraagt ruim 300.000 gulden. Technisch manager Frans Derks had gisteren nau welijks woorden voor de gang van zaken. Derks: „Het lijkt alsof de gemeente Breda NAC de nek om wil draaien. De actie is uiterst onelegant, onbeschoft en banaal. De volgende keer neemt men misschien de spelers in gijzeling. Die vormen een levend kapitaal. Het is echt onvoorstelbaar". En Derks vervolgt: „Als NAC die huurachterstand nou niet afloste of zelfs op had laten lopen, of als we on willig zouden zijn en nieuwe schulden hadden ge maakt, was deze handeling nog enigszins verklaarbaar geweest. Maar niets van dat alles is waar. We werken ons al maandenlang kapot om de troep die er was voor dat het nieuwe bestuur aantrad op te ruimen. Die huurachterstand is niet eens de schuld van dit bestuur. Maar we hebben die schuld wel schriftelijk erkend en betalen buiten onze gewone huur van 66.000 gulden el ke maand ruim vierduizend gulden aan de gemeente om de schuld af te lossen. Het is waar dat de gemeente en NAC het nog niet eens waren over het tempo waarin dat gebeurt. Daarover werd echter nog onderhan deld". MAANDAG 16.03-16.50 BBC 2: American basketball. 19.25-20.00 Ned 1: Sportpanora- ma. Met beelden van de schaatsmarathon in Assen, een reportage van het Top-acht vol leybaltoernooi in Seoel, het doelpunt van de week met Ma rio Been, en live gesprekken vanuit het sportcafé in de Gal genwaard bij FC Utrecht. 20.15-20.50 BRT 2: Extra-Time. 21.25-22.00 SKY: Motorsport News. 22.00-23.00 SKY: Spaans com petitievoetbal. 22.30-23.35 SCH: Super Sport: met Amerikaans honkbal, de wedstrijd Detroit Tigers-Min nesota Twins. 23.35-00.30 SCH: Hoogtepun ten uit het Champion of Cham pions Snooker Tournement. TILBURG (GPD) - Waar Ajax-voorzitter Ton Harmsen zijn spelers woensdagavond opgewekt een extra premie in het vooruitzicht stelde als dank voor de 2-0-zege op Ham burger SV, deed gisteren Johan Cruijff een toezegging, die de Ajacieden als muziek in de oren moet hebben geklon ken. Cruijff beloofde geen geld, maar rust. „Daar zijn de jongens zo langzamerhand wel even aan toe", constateerde de coach na de kleine (0-1) winst bij Willem II.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13