Keihard Den Haag demonstreert zwakte Real Madrid oppermachtig Verrips velt moedig FC Utrecht Bont gezelschap Ajax Barcelona en Espanol gaan verder PAGINA 18 SPORT DONDERDAG 5 NOVEMBER 1987 Young Boys blijft op de been in worstelpartij BERN (GPD) - De partij vrij wor stelen die overdag in de binnen stad van Bern en op de tribunes van het Wankdorf-stadion ver wacht werd, vond uiteindelijk bin nen de krijtlijnen plaats. FC Den Haag, gefrusteerd door de reeks van incidenten van het laatste half jaar, raakte in het Europa-Cup-II- duel tegen Young Boys de kluts kwijt en zocht de toevlucht uit ar ren moede maar in een onthutsen de serie overtredingen. Young Boys kwam uiteindelijk met de schrik en een groot aantal blauwe plekken vrij en maakte dank zij een toevalstreffer van rechtsback An- dré Finian de 2-1 achterstand goed (1-0). Met 36 overtredingen vestigde FC Den Haag, dat er niet in slaagde één fatsoenlijke aanval op te zetten en drie gele kaarten (Lankhaar, Van Oosten en Jol, niet toevallig drie verdedigers) incasseerde, een nieuw clubrecord. Het pleit voor de Zwitsers dat ze het Haagse gooi en smijtwerk negeerden en niet in gingen op de provocaties van de opponent. Young Boys-trainer Alexander Madziara noemde de tri omf niet ten onrechte „de zege van de werklust en het gezonde ver stand". Zwarte Piet Pim van de Meent dacht daar vanzelfsprekend anders over. De Haagse trainer schoof de Zwarte Piet door naar de inderdaad volle dig falende arbiter Helmut Kohl uit het buurland Oostenrijk. „We zijn in de thuiswedstrijd al bestolen toen dat tweede doelpunt van Boe- re werd afgekeurd. Nu hadden we weer een scheidsrechter die er niks van kon. Dit heb ik nog nooit mee gemaakt. Waar deze man allemaal voor durfde te fluiten... Wij moch ten niks, zij mochten alles. Schan dalig". Van de Meent plaatste eveneens kritische kanttekeningen bij het spel van zijn formatie. „We zijn to taal niet onder de druk uitgeko men. In zo'n wedstrijd wreekt zich het gebrek aan balvaste spelers op het middenveld en aan aanspeel punten voorin. De Roode, Boere, ze hebben eigenlijk niks laten zien. We kregen achterin geen lucht en dan stik je uiteindelijk". Met de kwalificatie van Young Boys voor de kwartfinale kwam opnieuw de zwakte van het Eu ropese toernooi voor bekerwin naars aan het licht. Nog geen 6500 toeschouwers zagen in de Bernse betonklomp twee ploegen aan het werk die aan het internationale front niks te zoeken hebben. Voor al de zwakte van FC Den Haag, in de eerste ronde nog de baas van Uj- pest Dosza, kwam onbarmhartig aan het licht. Doelman René Stam ontpopte zich meerdere malen als een spookrijder in eigen strafschopge bied, in de verdediging hield alleen Martin Jol het hoofd enigszins koel, en van de middelste en voor ste linie ging geen enkele allure uit. Ook Remco Boere, veertien dagen geleden nog de held van het Zui derpark en met drie treffers de Haagse topschutter in Europees verband, kon geen gaatje vinden in de defensie, die ondanks ferme Haagse taal vooraf met Zwitserse precisie werkte. Boere kreeg wel geteld één kans - in de 75e minuut - maar liet de mogelijkheid op de gelijkipaker èn hernieuwde be langstelling van buitenlandse clubs knullig liggen. Heini Otto had even nadien met een kopbal ling van FC Den Haag: „Want het Zwitserse voetbal stelt weinig voor. Bij een ploeg als Young Boys ga ik zelfs voor m'n verdriet niet kijken". Strafschop Een fan van FC Den Haag zal Theunissen gisteravond o.ok niet zijn geworden. Young Boys zette Jol cum suis van meet af aan onder druk, die diep in de eerste helft leidde tot een strafschop. Van Oos ten haalde Jeitziner neer maar con stateerde tot zijn opluchting dat Stam in het rechtstreekse duel met Alain Sutter de juiste hoek uitkoos. Het bleek voor FC Den Haag uitstel van excecutie te zijn. Linkerverde diger Finian kopte halverwege de tweede helft uit vrije positie net binnen het strafschopgebied Young Boys naar de kwartfinales. Hoewel Den Haag-doelman René Stam zijn -ploeg herhaaldelijk in moeilijkheden bracht, was de Leidenaar bij de Strafschop van Alain Sutten zeer attent. Stam stopte de bal. (foto anp> Aan het door Young Boys gecon troleerde heen en weer-geren in de tweede 45 minuten ging een even eens bizarre eerste helft vooraf. Scheidsrechter Helmut Kohl had even veel problemen met de lijf- aan-lijf-gevechten van FC Den Haag als zijn naamgenoot, de West- duitse bondskanselier, met de Groenen. Met die keiharde aanpak, resulterend in zeventien overtre dingen en drie Zwitserse claims op een penalty (waarvan er één werd toegekend maar niet benut), volg de FC Den Haag de raad van de Ne derlander Bert Theunissen nauw keurig op. Theunissen, die in 1964 als speler van PSV naar Young Boys kwam, deze ploeg ook diende als trainer en sindsdien in Bern is blijven han gen, verleende FC Den Haag wat hand- en spandiensten en adviseer de Van de Meent van meet af aan de beuk erin te gooien: „Er keihard ingaan en je bent er", adviseerde Theunissen, die zich overigens ho gelijk verbaasde over de uitschake- VERONA (GPD) - FC Utrecht blijft de voetbalwereld verbazen. Weggespeeld worden met 9-0 bij PSV, gemiddeld per uitwed strijd vier doelpunten tegen krij gen, geen fut om terug te vechten als het tegen TOP, VW of een andere weinig inspirerende op ponent op achterstand komt en veel te snel te verleiden tot een ordinaireschoppartij En dan het FC dat de duurbe taalde Italiaanse profs van Ver ona op de rand van de afgrond bracht, professioneel de taken uitvoerend, uit en thuis terug- knokkend na een 1-0 achterstand en ongevoelig voor het striemen de gefluit van de 30.000 fans en de provocaties van Larsen en de zijnen. Dat de kleedkamer van FC Utrecht een tranendal en die van Verona een feestzaal werd kwam door een eigen doelpunt van Herman Verrips in de allerlaatste minuut van de wedstrijd. Hij probeerde de bal weg te tikken voor de schoen van de schietgra ge Larsen en viel verslagen op de grond toen het leer het eigen doel inhuppelde. Veertig seconden la ter was het over, de strijd wie voor het eerst in het bestaan de derde ronde van een Europees toernooi bereikte was gewonnen door de Italiaanse nationale kampioen van 1985. Voor de tweede keer in zijn trainerscarrière moest Han Ber ger zich neerleggen bij uitscha keling door een Italiaanse ploeg, de verslagenheid was even grooot als vier jaar terug toen In- ter Groningen wipte. Het verlies gemakkelijker te accepteren om dat de noorderlingen door een 2- 0 zege thuis met een vol verwach ting kloppend hart voor de twee de ronde afreisden en dit Utrecht niets te verliezen had. De 1-1 van veertien dagen terug was een slechte uitgangspositie en bo vendien was het team hopeloos uit vorm. „Op deze ploeg kan ik trots zijn", sprak Han Berger voor de kleedkamer waar een vallende speld het effect had van een bommetje. „We hebben brutaal gespeeld, vanaf het begin risico genomen, we hebben gespeeld op zijn Utrechts en over twee wedstrijden genomen zijn we de betere ploeg geweest. Een beetje geluk, een beetje meer routine en de eindbalans was in ons voor deel geweest". Die routine kwam de winaar van de na-competitie te kort in een spectaculaire slotfase waarin scheidsrechter Manfred Neuner, in het Westduitse Leimen de buurman van Boris Becker, fout op fout stapelde en Verona ein delijk de durf toonde die trainer Osvaldo Bagnoli vooraf aange- konigd had. De veteraan van de ploeg, Domencio Volpati, gaf het Italiaanse slotoffensief gestalte met een schot tegen de lat en de terugspringende bal'werd door de uitblinkende Herman Verrips ongelukkig verwerkt. De 52-jarige Bagnoli, die bondscoach wordt als de Azzur- ri's zich niet plaatsen voor het Europees kampioenschap, moet Berger niet geloofd hebben toen hij de dag voor de wedstrijd meldde dat hij met drie spitsen ging spelen. Naast Alex van Gin- kel en John van Loen koos hij Jo- han de Koek als derde aanvaller met als eerste taak: voorkomen dat de in Utrecht veelvuldig op- stomende Giuseppe Volpecina achter gehouden wordt. De Koek sputterde nog wel tegen („ik ben spits, ik moet doelpunten ma ken"), maar voerde zijn taak voortreffelijk uit. De equipe van Bagnoli werd verrast en bleek te onvolwassen om al tijdens de eerste helft een oplossing aan. te dragen. Bovendien kregen de Italianen te maken met een op komende Gerrit Ploqip en man dekker Henk Fraser die zijn op ponent in de steek durfde te la ten, iets waarop in Italië verban ning naar de reserves staat. FC Utrecht was de aanvallen de ploeg. Had Marco Pacione in de 31e minuut raak geschoten en niet op de paal danhad Berger vanaf dat moment nog meer mankracht naar voren gestuurd. Dat duurde nu tot de 24e minuut van de tweede helft toen spelbe paler Antonio di Gennaro de openingstreffer produceerde. Vier minuten later maakte Johan de Koek de voorspelling van Berger („je zult het zien, als je de taak voor het elftal uitvoert, dan scoor je nog ook") waar. EINDHOVEN (GPD) - Voor PSV is gisteravond de winterstop inge gaan en breekt er een periode van sportieve leegte aan. Nu de lands kampioen zich ten koste van Rapid Wien (1-2 in Wenen en 2-0 in Eind hoven) voor de eerste keer sinds tien jaar weer heeft geschaard bij de laatste acht van een Europees bekertoernooi, wacht de Braban ders tot half maart bijna louter geestdodend kruimelwerk. Want veel meer heeft de vaderlandse puntenstrijd niet te bieden aan een ploeg, die met kop en schouders boven de rest van Nederland uit steekt. Het kan bijna niet anders, of het daardoor bijna onvermijdelijke ge mis aan scherpte en concentratie moet vandaag of morgen tot een slippertje leiden. Maar ook dan is er nog geen man overboord, want wie het breed heeft kan het breed laten hangen. Interessant in de ko mende weken is niettemin de vraag wie als eerste zal profiteren van dé verslapping bij PSV. Bijna was het afgelopen zaterdag FC Groningen al gelukt, maar scheids rechter Bannet reikte de miljoe nenformatie net op tijd de helpen de hand. Nu wordt de onbedreigde koplo per in de eredivisie nog geprezen rme rust en eensgezind heid die de ploeg uitstraalt, de ware sterkte zal echter moeten blijken in tijden van tegenspoed. „Dat we vandaag of morgen een keer tegen de lamp lopen", kent Hans van Breukelen zoetjesaan de voetbal wet, „staat als een paal boven wa ter". Door het gemis aan concur rentie is de kans daarop weliswaar niet erg groot, maar kleine oorza ken hebben vaak grote gevolgen. Vraag dat maar eens aan Ajax. Lol Als het echter aan Guus Hiddink ligt, wordt de rivaal uit Amsterdam die lol niet gegund. Volgens de trai ner van PSV loopt het ook allemaal zo'n vaart niet. „Er zit zoveel drang in deze ploeg, dat ze maar heel slecht tegen hun verlies kunnen. Heel Nederland zit bovendien te wachten op onze eerste nederlaag. Dat moet een extra uitdaging zijn om de boel scherp te houden". Voor Hiddink is het in de komende weken op de eerste plaats een kwestie van stabiliseren. „Het klinkt misschien theatraal, maar ik zou het een hele grote prestatie vin den als de ploeg kan doorstomen. Tot nu toe toonden de spelers een grote zelfdiscipline en een mentale kracht, dat zullen a DEN HAAG (AFP/Reuter) - Ajax krijgt in de kwartfinales van het Europese voetbaltoer nooi voor bekerwinnaars te ma ken met een bont- gezelschap. Het bonte karakter van de kwart finalisten kreeg gistermiddag al gestalte door de plaatsing van de Finse bekerhouder Rovaniemi PS. Het had in Albanië met 1-0 gewonnen van Vlaznia Shkoder. In eigen huis hadden de Finnen voor 7300 toeschouwers weder om aan één doelpunt voldoende. Vlak na rust scoorde Pollack. De Albanese bekerwinnaar maakte geen doelpunten. De Limburgse trainer Géne Gerards werd met OFI Kreta uit het toernooi gezet door het Itali aanse Atalanta. OFI won op Kre ta met 1-0, maar moest in Berg amo voor vijftienduizend toe schouwers in beide helften een tegentreffer toestaan. In de 22e minuut van Nicolini, in de 68e minuut van Garlini. Dinamo Minsk - Real Sociedad paste in de reeks doelpunt-arme wed strijden. In Minsk bleef het 0-0, hetgeen betekende dat de 1-1 in Baskenland van twee weken ge leden voldoende voor Dinamo Zonder aanvoerder Clijsters, maar met de sterke Erwin Koeman deed KV Mechelen het opvallend goed in Schotland te gen Saint Mirren. In Mechelen was het 0-0 gebleven. De Belgen hanteerden, net als Saint Mirren veertien dagen terug, het gevaar lijke wapen van de onverwachte tegen-aanval, zij het met meer succes. De Israëliër Ohana was daarin de belangrijkste pion. Za terdag scoorde hij al drie keer in het Belgische bekerduel met Berchem. Tegen Saint Mirren doelpuntte Ohana twee maal: in de 34e en in de 50e minuut. Naast KV Mechelen en Dina mo Minsk geldt Sporting Lissa bon voorlopig als zwaartse con current van Ajax. De Portugezen wonnen dinsdag met 5-0 van Kal- mar FF uit Zweden, waardoor zij de schande van de nederlaag van 0-1 uitwisten. Toch zou het gemis aan concur rentie PSV wel eens kunnen op breken in de race naar Europese er kenning., Want hoe fnuikend dat kan zijn, onderstreepte Rapid Wien in de dubbelconfrontatie met de vaderlandse kampioen. Evenals veertien dagen geleden in Wenen had PSV in feite geen kind aan de Oostenrijkse ploeg, gisteravond in het uitverkochte Philips-stadion niet meer dan een papieren tijger. Bevreesd voor een pak rammel had Otto Baric zich kennelijk al op voorhand neergelegd bij de supre matie van PSV en stuurde hij het elftal met een puur verdedigende opdracht het veld in. Ook na de vlotte openingsgoal van Sören Ler- by kon de Joegoslaaf niet op ande re gedachten brengen. „Op dat moment had je toch mo gen verwachten", verbaasde Hid dink zich naderhand, „dat Rapid wat meer initiatief zou nemen. Ik kreeg niet de indruk dat de ploeg hier naartoe was gekomen om een ronde verder te komen, maar om de nederlaag zo klein mogelijk te houden". Wat minder goed was de inschatting van de PSV-trainer over de amusementswaarde van de 93ste Europese bekerwedstrijd van PSV. De eerste helft noemde hij van een 'prima niveau, na de rust was het inderdaad wat minder". „We hadden de poort natuurlijk wagenwijd open kunnen gooien en kunnen zorgen voor een daverende show. Maar als je ziet dat het niet lukt, moet je zo clever zijn om de zaak te controleren". Emotie Dat deed de landskampioen dan ook: gedisciplineerd, maar met voetbal zonder emotie. Een deel van het publiek kon er maar bitter waardering voor opbrengen en ho noreerde de trage aanvalsopbouw met schrille fluitconcerten. Tot groot ongenoegen van Hiddink en zijn spelers. Lerby naderhand: „Dit publiek is enorm verwend. Ze zul len echter een keer moeten accep teren dat de boog niet altijd ge spannen kan zijn". De Deen richtte daarom liever zijn blik op de naaste toekomst van PSV. „Met deze ploeg hoeven we voor niemand bang te zijn. Als Arnesen er straks weer bij is en Thoresen is weer he lemaal fit. dan is de buitenkant be ter bezet en kan PSV zich met elke ploeg in Europa meten. Nu krui pen we te veel naar binnen". Met Guus Hiddink voorop kende PSV gisteravond een gevoel opluchting. „Na tien' jaar zit PSV eindelijk weer eens in de derde ronde. Dat was het doel dat de club en de spelers zich hadden gesteld. Als je dat dan niet haalt, heb je gex- faald. Ik denk daarom dat we bes't blij mogen zijn". „Het publiek had er daarom best wat meer begrip voor mogen hebben", stoorde Van Breukelen zich aan de negatieve reacties vanaf de tribune, „dat het resultaat vanavond voorop stond". Dat hadden de meesten duidelijk niet, ondanks de late tweede treffer van Hans Gillhaus. Triomfantelijk steekt Sren Lerby zijn arm omhoog nadat hij PSV op een 1-0 voorsprong heeft gebracht in de wedstrijd tegen Rapid Wien. Doelman Michael Konsel kijkt links verslagen toe. (foto anp) DEN HAAG (ANP) - Zonder de twee finalisten van het laatste toer nooi gaat de strijd om de UEFA-be- ker eind van deze maand verder. Nadat winnaar IFK Göteborg al in de eerste ronde werd uitgescha keld, ging ook de tweede finalist Dundee United al in een vroeg sta dium uit het toernooi. De Schotten speelde in Ostrava gelijk tegen Vitkovice, maar omdat de Tsjechoslowaken het eerste duel in Schotland met 2-1 hadden gewon nen, gaan de Oosteuropeanen door. De tweede ronde van het toer nooi betekende ook het einde van de laatste van de deelnemers in alle Europa Cup-toernooien uit Oost- Duitsland. Wismut Aue had tot taak de laatste eer te verdedigen, maar zorgde in plaats daarvan voor nog meer smet op het Oostduitse blazoen. De magere 1-0 winst in ei gen huis op de Albanese vertegen woordiger Flamurtari Vlora bleek niet voldoende om de volgende ronde te bereiken. In Albanië had den de gastheren al na drie minu ten succes in hun jacht op treffers. Taho zorgde voor grote vreugde bij de 12.000 toeschouwers. De beslis sing viel in de 72e minuut van de voet van Ruci. AC Milan bereikte de achtste fi nales ook niet. Espanol deed het na de verrassende 2-0 winst in Italië gisteren in Barcelona kalm aan. Omdat de gasten, met Ruud Gullit in eerste instantie naast Virdis in de spits, er niet in slaagden aanval lend indruk te maken, liep het duel uit op een bloedeloze 0-0. Slechts in de laatste vijftien minuten probeer den de Italianen zich wat meer op de aanval te richten. Inter Milan had in Finland tegen KPS Turku heel wat goed te ma ken. De nederlaag in het San Siro- stadion had zelfs de grootste Inter- fan.s in diepe treurnis gedompeld. In het ijskoude Finland stelden de Italianen pas in de loop van de tweede helft orde op zaken. De veel bekritiseerde Enzo Scifo zorgde vijf minuten na de pauze voor 0-1. Voor de gasten was het wachten daarna op een kansje dat tegen de toen wel aanvallende Finnen onge twijfeld een keer zou komen. Het duurde tot acht minuten voor tijd. Aan Altobelli was de mogelijkheid zeker besteed. Hij zorgde, na de moeizame start in de competitie, voor weer wat vreugde in de Milan- se harten. Voor twee ploegen uit de Sov jetunie verliepen de returns uit de tweede ronde teleurstellend. Nadat Spartak Moskou dinsdag al tegen Werder Bremen werd uitgescha keld, volgde gisteren ook Dinamo Moskou. De tweede ploeg uit de Russische hoofdstad slaagde er niet in tegen Barcelona de 0-2 ach terstand uit het eerste duel goed te maken. De door de kou aardig ge slonken aanhang, kreeg 90 minu ten lang een aanvallende thuis ploeg te zien, doelpunten leverden de vele inspanningen echter niet op. De gasten beperkten zich voor namelijk tot verdedigen. Alleen de Westduitser Schuster probeerde zo nu en dan iets, maar toen hij zag dat zijn ploeggenoten weinig .trek had den in aanvallende avonturen, staakte hij zijn inspanningen. Verrassend was op Club Brugge uithaalde tegen Rode Ster Belgrado. De ploeg van de Nederlandse trainer Henk Houwaart moest in eigen huis pro beren de achterstand van 1-3 goed te maken. Daar slaagden de Belgen pas in de tweede helft in. Mede door eèn eigen -doelpunt van een van de Joegoslavische verdedigers werd het 4-0. Tb EUROPA CUP I PORTO (AFP/ANP) - Een formi dabel spelend Real Madrid heeft zich gisteravond laat ten koste van bekerhouder FC Porto geplaatst bij de laatste acht teams in de Euro pa Cup I. Bayern München scoorde tweemaal in de laatste minuut om Xamax Neuchatel alsnog te elimi neren. Ook Benfica en Anderlecht kwamen een ronde verder. De ploeg van Leo Beenhakker won net als veertien dagen terug in Valencia met 2-1. De overwinning was volkomen verdiend. Ook in de eerste helft, toen de Spanjaarden tegen een achterstand aanliepen door een treffer na een vrije trap van Sousa (23e minuut), gaf de 'Ko ninklijke' de toon aan. Voor een immense rtienigte in het stadion Das Antas - er waren meer dan 100.000 toeschouwers sa mengepakt lieten de Spanjaarden vooral in de tweede helft zien, dat zij momenteel een welhaast on neembare ploeg vormen. Beenhak ker had een gouden greep door na dè hervatting Paco Llorente als nieuwe linksbuiten voor verdedi ger Solana in te zetten. Dank zij twee voortreffelijke voorzetten van hem kon Michel in de 54e en 72e minuut scoren. Daardoor leed FC Porto, dat onder de hoede staat van Tomislav Ivic - net als Beenhakker ooit bij Ajax aan het werk - zijn eer ste nederlaag op eigen veld in een Europacupwedstrijd (de 29e) se dert 1974. Xamax Neuchatel heeft lang ge loofd in een plaats in de kwartfina-, les. De Zwitsers, gestart met een defensieve tactiek zonder de Ne derlandse aanvaller René van der Gijp, behielden tot twee minuten voor tijd hun twee weken geleden bereikte voorsprong van 2-1. Voor bijna dertigduizend teoschouwers speelde Bayern München in zijn 150e Europa-Cupduel buitenge woon slecht. Het Olympisch Sta dion in de Beierse hoofdstad dreig de voortijdig leeg te lopen, toen Matthaus in de 56e minuut een strafschop miste. De international had vlak na rust al op de paal geschoten. Bayern kreeg een cadeautje van de Russi sche scheidsrechter Boetenko na een schermutseling tussen Weg- mann en de Zwitserse verdediger Thevenaz. Doelman Corminboeuf stopte de zwakke inzet van Matt haus. In de 85e minuut viel Van der Gijp in voor Lüthi. Bij Bayern had Augenthaler Brehme reeds vervan gen. Met een alles-of-nietsschot zorgde Pflügler in de 88e minuut voor 1-0, waarna Wegmann vlak voor het eindsignaal 2-0 maakte. In Brussel had Anderlecht, ge handicapt door enkele blessures, tegen Sparta Praag voldoende aan het doelpunt van de jonge Nilis in de veertiende minuut. De Belgi sche kampioen had in Praag al met 2-1 gewonnen. De Tsjechen moes ten het van de 43e minuut stellen zonder Griga, die zijn bewaker, de Nederlandse international Van Tiggelen, een elleboogstoot tegen de keel had gegeven. Drie, spelers van Praag, Hasek, Chovanec en Lieskovsky, kregen van de Schotse arbiter Valentine de gele kaart. Glasgow Rangers zette zich af te gen de ellende, die het de iaatste weken over zich kreeg. De flink in spelers investerende Schotten draaien in de nationale competitie niet al te sterk en werden boven dien door de politie op de huid ge zeten. Doelman Woods en de ver dedigers Butcher en Roberts zou den volgens de politie van Glasgow door hun aanstootgevende gedrag tijdens de competitiewedstrijd te gen aartsrivaal Celtic aanleiding hebben gegeven voor supporters- rellen. Het trio vormde in Polen, aangevuld met Nicholl en Phillips, een hecht verdedigingsblok. Gor- nik Zabrze wilde bewijzen dat het Poolse voetbal nog niet helemaal ter ziele is en viel furieus aan. Glas gow Rangers kwam vlak voor rust op voorsprong uit een strafschop, genomen door de Schotse interna tional McCoist, die was neergelegd door doelman Wandzik. In de twee de helft scoorde alleen Orzeszek voor Gornik. Steaua Bukarest, dat in Roeme nië in een saaie partij met 3-1 had gewonnen, werkte de ontmoeting op Cyprus tegen Omonia Nicosia plichtmatig af. De bekerwinnaar van 1986 kwam in de zevende mi nuut met geluk op voorsprong, toen Christophi zijn eigen doelman Charitou passeerde. Charitou, die voor zestienduizend toeschouwers een gezonde indruk maakte na het bom-incident in De Kuip, kreeg een half uur later een tweede tref fer tegen zich, dit keer van Lacatus. Daarna nam Steaua veel gas terug, zonder nog in gevaar te komen. Girondins Bordeaux verslikte zich bijna in Lilleström. De Noorse kampioen had de Fransen thuis op 0-0 gehouden. In Bordeaux stelde Giror.dins enorm teleur door met slechts 1-0 te winnen dank zij een doelpunt van Ferreri vlak voor de pauze. Ferreri gaf nog tijdens rust voor de camera's van de Franse te levisie toe by het maken van het doelpunt hands te hebben ge maakt. „Mijn goal had moeten wor den afgekeurd", stelde Ferreri in het openbaar vast. Benfica stelde de kwalificatie in de eerste helft veilig door een tref fer van Nunes. Het Deense Aarhus, dat in eigen huis niet verder was gekomen dan 0-0, kon ook in Lissa bon niet tot scoren komen.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18