C 1000 was net aangevuld van Breestraat in Huizen Hof van Venetië opgeknapt Winkeliers slikken Voorraad in magazijn van eis openstelling Concerten ii K O bij Bestuur yan Stichting Burcht mag van rechter aanblijven Tal van inbraken Eerste sleutel uitgereikt aan familie Disselveld Vrouw (20) geschept Haagweg tijdelijk afgesloten Kraaierstraat actief in vrije tijd Aan bederf onderhevige goederen onbruikbaar WOENSDAG 4 NOVEMBER 1987 LEIDEN (vervolg van pagina 1) LEIDEN - Achttien brand weerlieden, ondersteund door drie autospuiten en een ladderwagen, zijn van ochtend tot zes uur bezigge- weest om de brand in het magazijn van de super markt C 1000 aan het Dia mantplein te blussen. De to- tale schade wordt geraamd op een half miljoen gulden. Gisteren was juist een nieuwe voorraad artikelen aangevoerd waardoor het magazijn overvol was. Vooral de smeulende dozen met babyluiers leverden de brand weer veel werk op. De pakken lui ers moesten helemaal uit elkaar ge haald worden om het vuur te kun nen doven. Nadat de papiercontainers aan de achterzijde van het magazijn vlam hadden gevat, sloeg het vuur snel over naar -de overkapping waaronder de containers waren ge plaatst. Het vuur verplaatste zich via de met kunstplaten bedekte houten constructie in het complex. Als gevolg van de hitte sprongen LEIDEN- Het Residentie-Orkest de ruiten waardoor de vlammen verzorgt vrijdagavond terserie-concert in de Stadsgehoor zaal. Dit K&O-concert wordt ge leid door Heinz Wallberg en als so list treedt op de Zwitserse Thomas Zehetmair. Op het programma staan de Hon gaarse Dansen van Brahms, de Se renade voor strijkorkest van Tsjai- kowski. de Symphonie Espagnole voor viool en orkest van Lalo en de Latin-American Symphonette van Morton Gould. Aanvang 20.15 uur. Het Trio Alliance geeft treedt vanavond in de Kapelzaal van K&O op. Er zullen composities van Van Beethoven en Schubert ten gehore worden gebracht. Het trio bestaat uit de pianist Herman Uhl- horn, de violiste Roseline Piveteau en de cellist Herre Jan Stegenga. Aanvang 20.15 uur. Het lunchconcert bij K&O op donderdagmiddag wordt verzorgd door de altvioliste Caro Wiering. Ze voert werken uit van Reger en Hindemith. Aanvang 12.45 uur. GEKRAAKT - Een woning aan het St. Anna'shof bij de Vijfde Binnen vestgracht in Leiden is gisteren ge kraakt door een 19-jarige jongen en een 17-jarig meeisje. De Hervorm de Diaconie, die het pand bezit, heeft inmiddels contact ogenomen met de krakers. het magazijn sloegen. Aanvankelijk werd gevreesd dat het vuur zou overslaan naar de naastgelegen flatgebouwen. Daar om werden de bewoners van de flats onmiddellijk na het uitbreken van de brand door de politie ge waarschuwd. Voor het geval dat zich onverhoopt een calamiteit zou voordoen, werden ook loco-burge meester Tesselaar en hoofdcom missaris van politie Mostert gealar meerd. Na ruim een uur werd het sein 'brand meester' gegeven. Het na blussen duurde echter tot over zes sen. Toen de brandweer vanoch tend het karwei had beëindigd, bleek het gebouw van de C 1000 nog grotendeels in takt. Van bin nen was het magazijn echter goed deels uitgebrand. Ook de overkap ping is gedeeltelijk verwoest. Hoewel de winkel voor vlammen gespaard bleef, bleken vanochtend veel aan bederf onderhevige goe deren onbruikbaar. Door het uit vallen van de elektriciteit functio neerde de koeling niet meer waar door grote partijen zuivel, groente en vleeswaren de vuilnisbak in kunnen. In samenwerking met de Keuringsdienst van Waren wordt vandaag de schade opgemaakt. "We nemen geen enkel risico", zei vanochtend de bedrijfsleider van C 1000: "Alles wat ook maar enigs zins is aangetast, wordt wegge gooid". In de winkel bleek ook een aantal leidingen door de hitte ge smolten. Door de brand liepen de naastge legen winkels rookschade op. Deze wordt geschat op een bedrag van tenminste 15.000 gulden. Een woordvoerder van de brandweer zei dat het met de waterschade wel meevalt. Brandweerlieden pogen met gebruikmaking i vuur in het magazijn van C1000 te blussen. i ladderwagen het LEIDEN - De winkeliers van de Breestraat hebben hun eis inge trokken dat er op 5 november een eind moet komen aan de proef met een autovrije Breestraat. De winkeliersvereniging is het gisteren met verkeerswethouder Peters eens geworden over een in terimperiode waarin de Breestraat LEIDEN - Vijf maal werd er giste ren ingebroken in Leiden en twee keer werd daartoe een poging ge daan. Op klaarlichte dag werden inbraken gepleegd in vier wonin gen. Inbrekers forceerden de deur van een flatwoning aan de Haviks horst stalen een stereotoren. Uit een appartement aan de Jan Luy- kenlaan is een koffertje met daarin 25 cheques en twee postzegelal bums ontvreemd, alsmede een cas setterecorder. De voordeur van een woning aan de Peppelrode werd opengebro ken, waarna een koffertje met geld en sieraden werd ontvreemd. Een tafelklok en sieraden zijn gestolen uit een woning aan de Toermalijn- straat LEIDEN - Geboren: Mariam dv M Blouh en Z. Abza; Irene dv A. van der Harst en W. de Graaf. Michael zv F. Mar- chand en M.J. Snellenburg; Tim Jaco bus Petrus zv J.P. Besteman en Y Vos; Johanna Francijntje dv D.J. Couvëe en J.L. Kooyker; Rudolf Christiaan zv. R.C. Heemskerk en K. de Mooij; Maris- ka Jannetje Yvonne dv. A.H. van Berkel en J.P. de Roode; Reinier Marc zv A.W. Haas en R.L. Visser; Boudewijn zv R. van Vianen en J.M.H. de Wit; Jeroen zv A. van den Bogaard en W.C. Lakenberg; Cornelia Maria dv W.C. van Dorp en I. van der Plas; Asmae dv. M. CHikhi en A. Ouaki; "Priscilla Tineke dv J.P. Kager LEIDEN - Een gelukkige familie Disselveld heeft gistermiddag uit handen van wethouder Tesselaar van volkshuisvesting de sleutel ontvangen van hun fraai gereno veerde woning in het Hof van Ve netië aan de Uiterstegracht. De hofjeswoningen verkeerden in slechte staat. Ze waren hoogno dig aan een fikse opknapbeurt toe. De gemeente wilde de woningen hout; Anne Wouter zv W. de Vries en J. ëraaS renoveren, maar voor het zo- Heemskerk; Elisabeth Jacoba dv A.J. ver was moest de nodige strijd wor- van Ommeren en A. van der Zwan; Ke- den geleverd om de pandjes, die in vin Johannes zv C. Beck en A.E. van particuliere handen waren, te kun- Gerven; Tessa Trix dv D.L. Bartelse en nen overnemen. De voorbereiding Houweling; Coen zv P. Spinhoven vergde uiteraard ook de nodige tijd T energie zodat het nog tot begin i C.C. Bavelaar; Berrin dv H. Dural e.. G. Dural; Pinar dv H. Dural en G. Dural; Nikki José dv E.R. Pico en J.B. Lang en J.M.W.G. Zwaan; Hilda dv J. Ver sluis en K. Brandt; Abdelkarim zv M, j-, -j j j Benfekrane en Z. Chaoufi; Samuel zv S, jaar dV,0(?r?at m Moonen en A.M. Vinkestijn; WiUiam beitel daadwerkelijk ter hand kon- Leonardus Jacobus zv W.P.M. Hoge- den worden genomen. Sitaf Verbeek en T.J. Jansen; Willem Jan Duijvenvoorde en M.N. DEN HAAG/LEIDEN - Een po ging van twee medewerkers van de Oever; Michelle dv "l*Rm! in Financiële moeilijkheden verke- Klaauw en T. Schultz; Stephen Amé rende Stichting Burcht om vijf be- J M- Vreeburg en W.F.H. Brandsma; Ti stuursleden met onmiddellijke gang te schorsen is vanmiddag mislukt. De arrondissementsrecht bank in Den Haag wees het ver zoek tot schorsing van vijf van de acht bestuursleden van de hand. B. Walenkamp, de enige werkne mer van de stichting, en E. Snel- ders, als vrijwilliger bij sociëteit en galerie, verweten de stichtingsbe stuurders wanbeleid en onrecht matig handelen. Daarom hebben zij de rechtbank verzocht vijf van de acht bestuursleden te ontslaan. De andere drie zouden aan he't fa len geen schuld hebben. Hangende de ontslagprocedure, waarover la ter dit jaar wordt beslist, wilden Walenkamp en Snelders dat de vijf met onmiddellijke ingang zouden worden geschorst. De rechtbank oordeelde vanmid dag dat daarvoor op dit moment geen redenen aanwezig zijn. Ze be nadrukte de rol van de bewind voerder, die in het kader van de surséance van betaling is aange steld. De rechtbank wil afwachten of het hem lukt een reddingsplan voor de stichting op te stellen. De woning van de familie Dissel veld is de eerste van 9 woningen in het hof die dezer dagen gereno veerd en voorzien van alle moderne gemakken uit de strijd komt. Re den voor de gemeente, de Woning bouwvereniging Leiden (die de woningen gaat beheren), de archi- het buurtcomité Pancras- Oost om de gelukkige familie Dis selveld in de bloemetjes te zetten. Behalve de familie Disselveld ko men bijna alle vroegere bewoners van het hofje weer terug in de gere- C.W.H. noveerde woninkjes. De huren van kekanne^ 2ezegd De- de zo goed als nieuwe huizen be- A dragen rond de 425 gulden per maand. R.E. van Woerden en M.J. van Es; Es- mëe Lida Jori dv R.W.J.A. Trimbos en H.C. van der Eist; Elles Miranda dv P. Duindam en Y.A. Baljeu; Robin dv G.A. Francken en C. Bekker; Willem Martyn tect zv W.M. van Steenbergen en J. Heidstra; Denise dv L. Volkers en S. Springer; Jacqueline dv T. de Vogel motheüs Johannes Jozef Smit prez; Hamza Temel zv A. Özdemir Ozdemir; Vincent Sebastian zv Kuijper en A.E. de Haan; Jirry J. Hoogenkamp. Naast het Hof van Venetie wordt ook nog een zevental oude panden aan de Uiterstegracht opgeknapt. Daarmee verdwijnt één van de GW.'Bugel"#"Zu7dérdujn7m4) laatste rotte plekken uit de straat A.E. Sip (1920) vrl.echtg. van C. die de afgelopen jaren een ware ge- Beelen; C. Aandewiel (1898) man; daanteverwisseling heeft onder- K.E. Eriks (1900) man; C.H. van der gaan. In de zeven panden komen negen woningen variërend van een Overleden: A. van der Plas (1933) man S.M. Hussam (1928) man; J.M. van dei Meer (1905) vrl.geh.gew. met N.L. On derwater; J. Lezwijn (1899) vrl.geh. Krogt (1906) man; E.C. Focke (1910) man: M. van Rijswijk (1917) man; M. Versteeg (1909) vrl.echtg.van F. Stee houwer; G.C. Glas (1905) vrl.geh.gew. met W. Veerman; N. van Huizen (1970) vrl.; M.C. Freeke (1908) vrl.geh.gew. met J. Ruijter; J. Develing (1903) man; W. van der Pompe (1907) vrl.echtg.van J. van der Velden; J E. Kent (1923) man; A. Kouwenhoven (1944) man; S. Westmaas (1986) vrl.; M.G. Modderkolk (1922) man; S. Rietveld (1910) man; M.H. de Rooij (1936) man; C. Klok (1917) vrl.echtg.van L.M. Moonen; A.T. van der Keur (1933) vrl.; J. Visser (1899) vrl.geh.gew. met J.M. van der Velden; M.M. Segaar (1915) man; J. Kentson (1899) man; A. Fuchs (1904) vrl.geh.gew. met C. Korpershoek; M, Keijzer (1931) vrl.echtg.van J. Calkhoven; A.G. van den Ing (1932) vrl.echtg.van L.P. Heme- rik. twee tot een vijf kamers". "De bedoeling is dat de renovatie van de Uiterstegrachtpanden vol gend voorjaar gereed komt", aldus de projektleider van de gemeente, mevrouw M. Volker. Na gereedko men van de huizen zal het binnen terrein tussen de panden aan de Ui terstegracht en die aan het Hof van Venetië worden heringericht met groen en een ouderwetse Leidse lantaarnpaal. De Uiterstegracht heeft dan, op nog een enkele uit zondering na, weer een knap uiter lijk. Op bovenstaande tekening van het Leidse architectenbureau Groenewegen is in vogelvlucht te zien hoe het Hof oan Venetië en de zeven panden aan de Uiterstegracht er volgend voorjaar zullen uitzien als de renovatie geheel is afgesloten blijft voor autoverkeer en waarin na een evaluatie- en in spraakperiode uiteindelijk een de finitief besluit zal worden geno men over de vraag of de Breestraat autovrij moet blijven of niet. Vorige maand eisten de winke liers dat na vijf maanden een eind moet komen aan de proef, tenzij er zo snel mogelijk een aantal bussen uit de Breestraat zouden verdwij nen. Op verzoek van wethouder Peters schortte de winkeliers hun eis met een maand op totdat de re sultaten van alle onderzoeken be kend waren. Uit deze onderzoeks resultaten is inmiddels gebleken dat een overgrote meerderheid van winkeliers en en winkelend pu bliek vindt dat de Breestraat auto vrij moet blijven. Een terugkeer naar de situatie van een halfjaar ge leden wordt door vrijwel alle be trokkenen afgewezen en is in het overleg van gisteren dan ook niet meer door de winkeliersvereniging te berde gebracht. De winkeliers hebben gisteren wel geëist dat de bussen in de Bree straat langzamer gaan rijden. Vol gens hen rijdt het merendeel van de bussen veel harder dan de toe gestane snelheid van 15 kilometer per uur. Door vertegenwoordigers van de verschillende vervoersbe drijven is toegezegd dat zij alle mo gelijke moeite zullen doen de maxi mum snelheid aan te houden. De verschillende betrokkenen zijn het gisteren ook eens gewor den over de inrichting van het smalle deel van de Breestraat (tus sen stadhuis en Gangetje) geduren de de zogenaamde interimperiode. De Breestraat zal in dit gedeelte een rijstrook krijgen van 5,5 meter breed waardoor busverkeer in twee richtingen mogelijk wordt (zonder de huidige verkeerslich ten). Het fietsverkeer krijgt geen aparte rijstrook, maar moet van de zelfde strook gebruik maken. Donderdagavond buigen de raadscommissies voor ruimtelijke ordening en verkeer en voor econo mische aangelegenheden zich op nieuw over voortzetting van de proef. Deze commissie moet offi cieel zijn goedkeuring hechten aan verlenging van de proef. Wethou der Peters zegt de bereikte over eenstemming met betrokkenen in de commissie te zullen verdedigen. LEIDEN - Een 20-jarige Leidse heeft gisteren een hersenschud ding opgelopen bij een verkeerson geval op de Geregrachl. De vrouw fietste vanuit de Oranjeboomstraat naar de Geregracht, terwijl een 59- jarige automobiliste uit Leiden op de Geregracht richting Levendaal reed. De automobiliste zag de fiets- ster niet en schepte haar. De fiets- ster kwam met haar hoofd op de motorkap en viel daarna op de rij baan. De 20-jarige Leidse werd met een ambulance naar het Acade misch Ziekenhuis vervoerd. LEIDEN - Nu de rioleringswerk zaamheden aan de Haagweg bijna klaar zijn, wordt binnenkort be gonnen met de asfaltering van het deel tussen de spoorwegovergang en Noordeindeplein. De werk zaamheden beginnen op zondag avond 8 november om 24.00 uur en duren tot dinsdagmorgen 10 no vember 7.00 uur. Voor de auto's is er gedurende die dagen geen door gang mogelijk. Voetgangers en fietsers zullen slechts moeizaam kunnen passeren. Er zijn verschil lende omleidingen om de stad in en uit te rijden. Op diverse plekken zullen borden worden geplaatst om de afsluiting aan te geven. POLITIEK DEZE WEEK Woensdag 4 november verga dering van de commissie volks huisvesting en sportzaken in de het stadhuis (14.30 en van 19.30 tot raadzaal tot 17.30 23.00 uur) Ook deze commissie behan delt de gemeentebegroting voor 1988. Voorts staat op de agenda de bijgestelde exploitatie van Zijloever alsmede het afgraven van klei in Roomburg. Donderdag 5 november ver gadering van de commissie ruimtelijke ordening, openbare werken, verkeer en milieu in raadzaal van het stadhuis (van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 23.00 uur). Op de agenda staat 's middags de behandeling van de gemeen tebegroting voor 1988. 's Avonds wordt samen met de commissie economische aangelegenheden gesproken over het vervolg van de Breestraat. Inmiddels zijn alle onderzoeksresultaten bij de ge meente binnen en kan op basis daarvan een oordeel worden ge vormd over de toekomst van de Breestraat. De Breestraat staat als eerste agendapunt vermeld van de avondvergadering die om 19.30 uur begint. Vrijdag 5 november vergade ring van de commissie sociale za ken en maatschappelijke aange legenheden in de raadzaal van het stadhuis (van 14.00 tot 17.30 uur en van 19.30 tot 23.00 uur). Ook deze commissie be spreekt de begroting voor 1988. Lezers schrijven Enige tijd geleden stond er in de krant een artikel over de Kraaier straat. Een naar mijn mening niet onbelangrijk facet had de schrijver van het artikel vergeten te belich ten, namelijk dat de gemeente nooit een poot heeft uitgestoken om het aanzien van de Kraaier straat te verbeteren. Welke Leidenaar herinnert zich niet de lijdensweg van de Kraaier- brug (entree van onze straat). Tien tallen jaren nog geen bus verf voor onderhoud. Totdat de brug zover was weggerot en zelfs voor voet gangers nog te gevaarlijk was. En almaar praten, praten, praten... Zonder resultaten. En zo zijn er nog wel enige voorbeelden te noe- Als bij ons de straat wordt open gebroken door PTT of waterlei ding, is het noodzakelijk op te bel len voor herstel anders wordt het provisorisch dichtgegooid en blijft het liggen zoals het ligt. Een recent voorbeeld? Enkele weken voor 3 oktober werd de straat opengebroken door de PIT. En zoals altijd: even gauw dicht gooien, stenen en zand tegen de muur en klaar is kees. Na verloop van tijd natuurlijk even opbellen naar de afdeling bestratingen van de gemeente. Antwoord: "Gega randeerd, voor 3 oktober wordt het gemaakt". Veertien oktober jl. weer even bellen. Heel laconiek wordt geantwoord dat het heus wel gemaakt wordt. Door vandalisme zijn in onze straat al tientallen ruiten gesneu veld en dank zij de laksheid van 'bestratingen' liggen de projectie len (straatstenen) voor het opra pen, al meer dan een maand lang. Zo worden wij al jaren be schouwd als derderangs-burgers en is een en ander mijns inziens één van de oorzaken dat sommige stra ten verpauperen, want je moet steeds alles op alles zetten om die instellingen in beweging te krijgen. Jan Zeilstra, Kraaierstraat 19, Leiden LWH Donderdag 5 november is bij de Leidse Werkgroep Homosek sualiteit de theaterproduktie 'Mateloos verlangen' van Chris Wisse te zien. In dit nieuwe pro gramma brengt Wisse liedjes, sce nes en persiflages waarin de the ma's geloof, homoseksualiteit aids en het verlangen naar een betere wereld een belangrijke rol spelen. Aanvang 20.30 uur. Lan- gegracht 65. Club '58 Het adres van het secretariaat van de stichting Club '58 is gewij zigd. Het adres is thans: Vera J. Wirts-Delfos, Zwaluw 30. 2381 KL Zoeterwoude-dorp. tel. 01715- 3759. Hengelsport HSV Zuid-West hield een vis wedstrijd. De uitslag: 1 H. Rijs- bergen 20 stuks, 1800 gram; 2 W. Moenen 9 stuks, 1450 gram; 3 H. Moenen 8 stuks, 1700 gram; even eens 3 H. Slimmers 9 stuks, 1000 gram; 5 R. IJzerman 8 stuks, 950 gram. Speculeren Het Studium Generale van de Leidse universiteit houdt don derdag 5 november een lezing on der de titel 'De beurs: speculeren op de toekomst'. Het college, dat voor iedereen toegankelijk is, wordt gegeven door dr. R.E. Wes- sels, verbonden aan de Erasmus- universiteit te Rotterdam en de University of Rochester. Er wordt uiteraard ingegaan op de recen te problemen op de beurs. De le zing wordt gegeven in het cen traal faciliteitengebouw aan de Cleveringaplaats. Aanvang 20.00 uur. Volksschilder Voor mensen die iets willen we ten over volksschilderen, wordt vrijdag 6 november van 10.00 tot 12.00 een informatieve bijeen komst gehouden in club- en buurthuis Het Westerkwartier aan de Ten Katestraat 10a. Er worden ook demonstraties gege- Daarnaast worden in het club huis ook nog tal van cursussen gegeven op het gebied van schminken, potten bakken 'en naaien. Voor informatie of opga ve voor deelname, tel. 310629, vragen naar Sjuul of Lex. Postzegels Philatelica houdt zaterdag 7 november in de aula van Dr. Vis ser 't Hooft-lyceum aan de Ka- gerstraat 1 een postzegelbeurs. Aanvang 10.00 uur. Ireneschool De Ireneschool aan de Stad houderslaan lb houdt vrijdag 6 november een rommelmarkt. De rommelmarkt begint om 18.30 uur en duurt tot omstreeks 21.00 Speelgoedbeurs In Buurthuis Op Eigen Wieken wordt vrijdag 6 november een speelgoedbeurs gehouden. Goede ren kunnen 's middags tussen 13.30 en 14.30 worden ingeleverd. Naast speelgoed zijn ook schaat sen, trainingspakken, sleëen, fiet sen en kindermeubelen welkom. De verkoop begint om 19.30 uur en duurt tot 20.30 uur. Voor in formatie tel. 212893. Strandloop Atletiekvereniging De Bataven houdt zondag 8 november een strandloop in Noordwijk. Er kan worden gelopen over de afstan den 2112, 5, 10 of15 kilometer. De startplaats is bij restaurant De Wulk aan de Koningin Wilhelmi- naboulevard 28 te Noordwijk, al waar kan worden ingeschreven. Aanvang 11.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15