Lege zaal deert vermaarde Argentijnse pianiste niet Jasperina de Jong op internationaal niveau Exposities Concerten Leiden Den Haag Amsterdam Rotterdam VRIJDAG 30 OKTOBER 1987 KUNST PAGINA 23 Nog twee concerten in Leiden Franse kunstschilders overleden LEIDEN - Niet meer dan 22 Leide- naars waren naar de Kapelzaal van K en O gekomen om daar te genieten van de vermaarde Argentijnse pia niste Martha Noguera. Een handje vol en dat voor een pianiste die ge wend is voor volle zalen te spelen. De overgang van een drukke Leidse gracht naar de Kapelzaal van K en O is groot. De talrijke mensen buiten bleken op weg te zijn naar een drummermanifes tatie in de schouwburg of mis schien waren er op woensdag avond nog wel meer evenemen ten in Leiden. Slechts een paar slaan het smalle poortje in dat naar de Ka pelzaal voert. Bij de garderobe staat een man. Hij fluit een sona te van Beethoven. Herkenning. Net als wij op weg naar Martha Noguera die hier binnen twee weken alle piano-sonates van Beethoven uitvoert. In de zaal zit een handjevol mensen naar de nog lege vljugel te kijken. Al fluisterend. Demonstratief zijn sommigen de aanwezigen aan het tellen. Welgeteld twee-en-twintig zit ten er als om kwart over acht het rode gordijn beweegt en de Ar gentijnse pianiste verschijnt. Vriendelijk maa^ met een inge houden spanning begroet ze het publiek waarna ze onmiddellijk van wal steekt. De mensen die eerder concerten in deze cyclus hebben bezocht zitten iets meer naar achteren. Ze weten dat de pianiste, die is aangekondigd als "een van de meest vooraanstaan de concertpianisten van Zuid- Amerika" een forse aanpak heeft. Bijna té fors voor dit zaal tje, hoewel ze in de loop van de serie haar aanpak heeft aange past en merkbaar lyrischer is gaan spelen. Gespannen Tijdens de eerste concerten speelde ze nog wat gespannen, met felle accenten en had ze een neiging tot jagen in snelle passa ges. De laatste keren wist ze een veel mooiere klank uit de vleugel te halen. Het tempo was nu heel evenwichtig. Hierdoor kwam de sonate op. 79 goed tot zijn recht. "Zo moet Beethoven het zelf ook gespeeld hebben", verzucht een dame in de pauze. Ze is onder de indruk van de zojuist gespeelde sonate no. 16 in G groot. Het is geen kleinigheid voor een pianist om alle 32 sonates in zestien dagen uit te voeren. Elke sonate is muzikaal en analytisch verschillend van de andere. De scheppingsdrang van Beethoven is onder meer te zien in de laatste delen van elke sonate. Het ver eist veel concentratie van de pia nist om elke keer de juiste va riant en de juiste overgang te "pakken". Een enkele keer gaat het mis, zoals te horen was in het rondo van de zestiende sonate in G. Na de eerste acht maten een lichte aarzeling, een fractie stilte en vervolgens het begin opnieuw gespeeld en nu met het juiste vervolg! Op zich stoort dit niet en Martha Noguera laat zich er niet door uit het veld slaan. Een con cert is nu eenmaal een levend ge beuren en een beroepsmusicus kan zulke situaties opvangen. Aandacht Martha Noguera geniet ervan om in Leiden op te treden, ver telt ze na afloop van dit concert. Ze heeft in Buenos Aires voor stampvolle zalen gespeeld waar het publiek te pas en te onpas 'bravo' brulde. Hier in de Kapel zaal ervaart ze een werkelijke aandacht voor wat ze doet. De aandacht en de sympathie van het Leidse publiek inspireren haar. Of ze nu voor tien of een paar honderd man speelt, maakt haar niet uit. Door de rust van het publiek kan ze zelf ook ontspannen spe len, zegt de pianiste. Het bleek ook tijdens de bekende sonate Pathétique die ze eerder op de avond had uitgevoerd. Een ge dreven vertolking. Echte pathe tiek haalde ze uit de wat droge Estonia-vleugel. Daardoor ging er wel eens een nootje de mist in, ja zelfs de hele laatste frase kwam er wat erg wild uit. Geen nood, ze speelde de laatste noten gewoon nóg een keer. Als revan che, leek het. Gelach in de zaal en enthousiast applaus. Martha Noguera die twee we ken lang in een herfstachtig Lei den op een hotelkamer verblijft zet zich helemaal in voor deze se rie. Ze loopt niet als een toerist door de stad. nee. ze blijft in het hotel om piano te studeren, zo laat ze glimlachend weten. Na het laatste concert dat maandag 2 november wordt ge geven. stapt ze weer op het vlieg tuig om enkele weken later in Italië op te treden. "En ik hoop volgend jaar in Leiden terug te komen", bekent ze, "met alle werken van Chopin". Wie hier niet op wil wachten maar nog iets wil meebeleven van de Beethovensonates kan vanavond en maandagavond nog in de Kapelzaal terecht. FRANK en NELY DEN HER DER Lezers schrijven Beschamend Lieve mensen uit Leiden en omge ving. waarom liet u verstek gaan bij een schitterend Beethoven-recital van Martha Noguera (wereldbe roemd) woensdagavond in de Ka pelzaal? Ik zat mij daar te schamen (met nog twintig anderen) voor uw afwezigheid. K O en Schouwburg: de pia niste en het schaarse publiek wer den sterk gehinderd door drumge luiden uit de schouwburg. Is dat nu planning? Vanavond en maandag nog twee concerten van deze Beethoven-to venares. Laat u die vervelende tele visie nu eens voor één keer uit en zorg voor een voile zaal. Of is Lei den toch een cultuurarme stad? Tilly de Wind Jan Keldermansstraat 3 Leiden PARIJS (AFP) - In hun Parijse wo ningen zijn de Franse kunstschil ders Jean Hélion en André Masson overleden. Eerstgenoemde bereik te de leeftijd van 83 jaar, de ander werd 91 jaar oud. Jean Hélion, werd beschouwd als een van de zeer grote Franse Booker Prize LONDEN (AP) - De Britse schrijfster Penelope Lively heeft gisteren voor haar boek "Moon Ti ger" de Britse Booker Prize gekre gen. Het boek. de bespiegelingen van een vrouw over haar woelige leven terwijl ze in het ziekenhuis op haar dood wacht, wordt door de ju ry geprezen als "een complexe en schitterend beheerste roman". De Booker Prize, die geldt als de meest vooraanstaande Britse prijs voor fictiegaat gepaard met een be drag van 15.000 pond sterling. De 54-jarige schrijfster, die be halve romans ook korte verhalen en kinderboeken heeft geschreven, heeft twee keer eerder naar de Booker Prize gedongen, maar "The Road to Lichfield" (1977) en "Ac cording to Mark" (1984) haalden het in die jaren niet. Haar eerder werk omvat zes ro mans, drie bundels korte verhalen, en vele kinderboeken. schilders van de twintigste eeuw. Tussen 1929 en 1939 gold hij als een baanbreker van de abstractie. Daarna ging hij realistischer schil deren. Later schilderde hij portret ten van mannen wat hem tot avant- gardist van de epoche bestempel de. André Masson, met Salvador Da- li een van de laatste reuzen van het surrealisme, laat een omvangrijk oeuvre na dat wordt gekenmerkt door symbolen, mythologische thema's, de droomwereld en de erotiek. Na verschillende beroepen te hebben uitgeoefend, wijdt hij zich vanaf 1922 uitsluitend aan de schil derkunst. Onder de zeer bekende werken van Masson zijn het pla fond van het Théatre de lÓdeon in Parijs uit 1966, een portret van An dré Breton en een reeks over de Spaanse Burgeroorlog. Amerikaanse jazz-musicus Woody Herman overleden LOS ANGELES (RTR/AFP) - De Amerikaanse orkestleider en jazz- klarinettist Woody Herman is don derdag op 74-jarige leeftijd overle den. Dit heeft een woordvoerder van het Cedar Sinai-ziekenhuis in Los Angeles meegedeeld. Herman stierf aan een hartaanval. De jazz-musicus, die in 1936 zijn eerste jazz-orkest oprichtte en tien tallen jaren met verschillende bands onder de naam "Herman's Herds" tourneeen maakte door de Verenigde Staten en in het buiten land, heeft een grote invloed gehad op de jazz-muziek. Hij maakte meer dan 100 platen, waaronder "Laura" waarvoor hij een gouden plaat ontving. In 1945 componeer de Igor Stravinsky zijn "Ebony Concerto" voor Herman en zijn or kest. Hermans werd zijn hele leven lang achtervolgd door financiële 'Victoria', solomusical van Jasperina de Jong. Plaats: Cultureel Centrum in Amstelveen. Scenario en liedteksten: Ivo de Wijs. Composities: Joop Stok- kermans. Begeleiding: Dirk Stuer (ar rangementen en toetsen), Eric Rits en Flor van Leugenhaeghe. Regie: An drew Visnevski. Choreografie: Lindsay Dolan. Decor: Ad Werner. Kostuums: Yan Tax. Natuurlijk hoeft ze zich niet meer te bewijzen. Maar je kent Jasperina de Jong. In een première zal ze al les uit de kast toveren. Juist als er even iets mis gaat of er een brok tekst wegvalt, is ze fantastisch. Een fabelachtige vakvrouw, absoluut aan de top van het kleine, soms wat benepen land waar ze een avond- lang over zingt. Welke open deuren moet ik in trappen? Moet ik herhalen dat ze in zingen en bewegen, in haar dictie, haar vermogen tot acteren en type ren en in haar uitstraling de meest veelzijdige is? Maar als ik het nal aat, zou de indruk kunnen ontstaan dat ze misschien leunt op haar re putatie. Integendeel Jasperina ontwikkelt zich steeds, vooral in het contact met het publiek. En laat niemand beweren dat ze kil is of koel. In haar nieuwe show - niet ten onrechte een solomusical ge noemd is ze Victoria, een gevoeli ge, doch ferme tante. Geen tiepje in plissé rokjes, maar een bijdetijdse dame, van onaanzienlijke employé opgeklommen tot directrice van een vlaggenindustrie die tot Za kenvrouw van het Jaar wordt geko zen. Dat brengt haar via een rege ringsmissie naar de Raad van Euro pa in Straatsburg, waar ze het gan se parlement inpakt en haar zieke bedrijf een miljoenenorder be zorgt, zodat de vlag weer in top kan. Het verhaal is toegesneden op een aanklacht tegen de apathie en het gebrek aan interesse in de Eu ropese zaak. Het oogt minder spec taculair dan de vorige show. De Gekkin van de Gracht. Hoewel, Jasperina rent zich wezenloos in reeksen verkledingen voor on weerstaanbare typeringen van een koffiejuffrouw en de oude konin gin Wilhelmina. Ze speelt ook de secretaresse van Victoria, een rolle tje dat te clichématig is opgezet In het tweede gedeelte staat de story trouwens bijna stil en de ont knoping is slapjes en rafelig. Als problemen. In augustus dit jaar dreigde Herman, die toen al ziek was, wegens achterstallige huur uit zijn huis te worden gezet, maar dit werd dankzij giften van sterren als Frank Sinatra. Peggy Lee en Clint Eastwood voorkomen. Herman laat een dochter achter. Zijn vrouw Charlotte overleed in 1982. songwriter is Ivo de Wijs echter grandioos. De liedjes vormen de kracht van de musical. Vrijwel zon der uitzondering zijn het juwelen van tekst op schitterende muziek van Stokkermans, die na twintig jaar niet is uitgeschreven. Het en semble vertolkt ze eminent in mag nifieke arrangementen. Dat alles in een fraai en smaakvol decor, mooi belicht en geluidstech nisch knap gemaakt. Jammer dat de kostumier ditmaal nogal onge inspireerd voor de dag komt. Ver der vraag ik me af waarom Jasperi na zo ongelukkig bepruikt moet gaan. Dit terzijde. Victoria is een ge durfde, prima voorstelling op basis van een boeiend gegeven dat er gens over gaat en niet uitsluitend rust op de kwaliteiten van Jasperi na de Jong. JACQUES J. D'ANCONA Gestolen Franse schilderijen in Tokyo gevonden TOKYO (Rtr) - De politie van To kyo zegt dat zij schilderijen heeft teruggevonden die waarschijnlijk de negentiende-eeuwse Franse werken zijn die drie jaar geleden uit een Frans museum werden ge stolen. Een woordvoerder deelde mee dat de drie schilderijen - vermoede lijk werk van Jean Baptiste Camil- le Corot - werden aangetroffen in de woningen van plaatselijke kunstverzamelaars. Die zeiden te gen de politie dat zij niet hadden geweten dat de schilderijen waren gestolen. Vijf doeken van Corot, een be langrijke figuur in de Barbizon- school, waren in oktober 1984 ont vreemd uit een gemeentemuseum in midden-Frankrijk. De politie woordvoerder wilde niet zeggen of de andere twee Corots wellicht ook Japan waren binnengesmokkeld. De politie van Tokyo onder vraagt een verdachte 47-jarige werkloze man. De woordvoerder wilde geen commentaar geven op krantenberichten dat de man aan kunstdiefstal was gaan doen na in Frankrijk gevangen te hebben ge zeten voor verboden bezit van ver dovende middelen. Concert op krukken MADRID (AFP) - De Catelaan se sopraan Montserrat Caballe heeft deze week in het Teatro Real van Madrid een concert gegeven op krukken. Zij had een gescheurde spier. Dat zij desondanks twee uur lang wer ken van Vivaldi, Rossini en an deren wilde zingen, werd door het publiek - onder wie konin gin Sofia en enige ministers - met een langdurige ovatie be loond. MUZIEKPRIJS - De pianist Jor ge Bolet is winnaar geworden van de 'Avro's Platen Publieks Prijs Klassiek 1987' met zijn uitvoering van de pianoconcerten van Ed ward Grieg en Robert Schumann Hij nam de concerten op met het Radio Symfonie Orkest van Berlijn o.l.v. Riccardo Chailly. Martha Noguera Expositie over werk Vondel PEN HAAG - De Koninklijke Bibliotheek in Den Haag wijdt van 18 no vember tot 9 januari een uitgebreide tentoonstelling aan werk en leven Van de grote vaderlandse dichter Vondel onder de titel 'Vondel! Het epos L-an een ambachtelijk dichterschap'. De aanleiding voor deze expositie is het feit dat het op 17 november precies vierhonderd jaar geleden is dat gondel werd geboren. Op de tentoonstelling zullen vele kostbare oude drukken van Vondels werken alsmede originele handschriften en portretten van de dichter te pien zijn. Ook is er werk van zijn tijdgenoten te zien, zodat de maatschap- de tijd waarin Vondel schreef goed tot ui- 5 behalve uit de collectie van de Koninklijke 'an het Nederlands Theater Instituut, Teyler's Museum, de Maatschappij der Nederlandse Letterkunde en de Universi teitsbibliotheek Leiden. i Tijdens de opening van de tentoonstelling op 17 november zullen er voordrachten worden gehouden door dr.M. Spies (Universiteit van Am sterdam), W. Tiesema (Theater De Appel) en prof.dr.K. Fens (Katholieke Universiteit Nijmegen). De KRO organiseert die dag in het Theater aan de jHaven een poëzieavond over het werk van Vondel. Leiden Stedelijk Museum De Lakenhal - Ou de Singel 28-32, 'Niet gebouwd Lei den' t/m 15/11; di. t/m za. 10-17 uur en zo. 13-17 uur. 't Huys Benee - Nieuwe Rijn 3, perma nente tentoonstelling van werk van Leny Noyen, vr. 14-16 uurenza. en zo. van 12-16 uur. Het Achterhuis - Nieuwe Rijn 38, per manente expositie: Vijf eeuwen mode in miniatuur, di. t/m za. 10-16 uur Art Theahouse 'Oude Rijn' - Stille Ma re 4, schilderijen van Stephine van Gennip.t/m 1/11; ma. 12-18 uur, di. t/m za. 10-18 uur. do. tot 21 uur. zo. 11-18 De Burcht - Burgsteeg 14, Spaceship Lukumara, expositie van Lieutenant Ernesto, t/m 31/10; woe. van 14-17 uur. Galerie Denise Stephan - Bakker- steeg 18-20, werk van: Fer Hakkaart, t/m 8/11. vr., za. en zo. van 13.30-17.30 uur, en telefonisch. Holiday Inn (blauwe gang) - Haagse Schouwweg 10, aquarellen van Leo Hartsuiker, t/m 8-11. LAK-galerie - Cleveringaplaats 1, te- keningen van architecten, Robert von der Nahmer en Bert van Alkemade; architectuurfoto's van Peter de Ruig; tot 14/11; ma. t/m vr. 10-22 uur Galerij-Atelier Treetje Lager' - Oude Rijn 138, doorlopende expositie van wisselend eigen werk (tekeningen en grafiek) van Marjan van den Bosch, en van gastexposanten o.a. Sylvia Borreman, tekeningen; Jan van der Veer, lino's; Anna Los, kleinkera- miek; wo. vr. 13.30-18 uur. do. 13.30-18 en 19-21 uur, za. 12.30-17 uur. Galerie Stelling - Lange Mare 65, ten toonstelling van Hans de Bruijn, t/m 31/10; wo. t/m za. 12-17 uur. Galerie Fotomania - Koppenhink- steeg 6, fotowerken van Frans van Lent, t/m 7/11; wo. t/m za. 13-17 uur. Art Center 'Droomfabriek' - Oude Singel 56, olieverfschilderijen van Martin van der Bom, tot 17/11; ma. t/m za. 10-24 uur, zo. 11-24 uur ARS Studio - Pieterskerkgracht 9, Jan Grupstra, olieverven, aquarellen, etsen en maskers, tot 15/11; woe., za. en zo. van 13-16 uur. Alphen Rhijnkade elf - Rijnkade 11, Etsen van Lucie Meulendijks en aquarel- zeefdruk op linnen 'Vogels langs de waterkant' van Nell Heins, di t/m za. 10-17.30 uur. vr. 10-21 uur. Galerie Alba - Kortsteekterweg 42, sieraden en kleinplastieken van Lian- ne Werneke, kleur etsen van Theo Hoogewerf, tekeningen van Elbert Ploos van Amstel en etsen en aquarel len van José Calsina, van 1 t/m 30 nov.; vr., za. en zo. 10-220 uur. Leiderdorp Gemeentehuis - Statendaalder, Leni van Gils, acryl, t/m 5/11; ma. t/m vr. 9- 17 uur Lisse 't Huys Dever - Heereweg 349 a, Geek Zwetsloot, fotografie, Arthur Zoller. beeldende kunst, t/m 8/11; geopend dag. van 14-17 uur. Noordwijk Petit Royal - Voorstraat 76, Tiny van der Sar met kleuretsen 'Bloemen en planten in de Orangerie', geopend dag. behalve wo. na 14 uur. Eethuis-café 'Wikke' - Kerkstraat 32, aquarellen van Ilona van der Berg; ge opend van 16-22 uur Rijnsaterwoude Galerie de Barg - Woudsedijk 12, Bart Filet met zeefdrukken en aquarellen (gemengde techniek), van 1 t/m 22/11; vr., za. en zo. 14-17 uur. Rijnsburg Genootschap Oud Rijnsburg - Oude Vlietweg 6, permanente tentoonstel ling "De Andere Middeleeuwen'; the ma tentoonstelling 'De Toekomst van Rijnsburgs Verleden'; vr. 19-21 uur. za 10-16 uur. Tenorsaxofonist J.C. Tans. Warmond Galerie De Pomp - Dorpsstraat, in de werkkamer die de kleuren geel-grijs- zwart heeft exposeren een twintigtal kunstenaars, t/m eind nov. Jazz J.C. Tans Rockets sluiten de Jazz maand af. In het Waaggebouw geven zij op 31 oktober om 21.30 uur voor Hot House een concert. De Rockets zijn deze keer voorzien van een zeer solide trompetsectie van drie man. Boy Raaymakers, Eric Boeren en Huub Weijers. Naast het messcherpe koperwerk kan voorts worden geno ten van de het spel van Jan Willem van der Ham (altsax), Ab Baars (bari tonsax) en de leider op tenorsax. De benen mogen van de vloer. Toegang: ƒ7,50, leden ƒ2,50. Donateurs gratis. Pop Vandaag en morgen zal in het Leids Vrijetijdscentrum een voortzetting van het Belgenfestival plaats hebben Optreden zullen nog 'Men 2 End', 'Partisan' en 'Aroma di Amore' (30 ok tober. 22.00 uur)) en "The Whydads". The Boy wonders' en The Scab' (31 oktober. 22.00 uur). Droomfabriek' organiseert een aan tal exotische live-optredens in de ko mende maanden. Diverse en bijzon dere stijlen zijn te zien en te horen. Op zaterdagavond 30 oktober zal 'Estrel- la Costa' het spits afbijten met bossa nova muziek. De toegang m de 'Droomfabriek' is gratis. Leidse Schouwburg vr 30, za 31,20.15 uur; 'Max Havelaar musical van Jos Brink en Frank San ders, met o.a. Lucie de Lange en Jérö- me Reehuis. ma 2, 20.15 uur; Russische Folklore Festival met 'Azerbeidzjan' wo 4, 20.15 uur; toneelvoorstelling van de Haagse Comedie met 'Elvire Jouvet 40', met o.a. Ton Lutz en Eddy Habbema. do 5, 20.15 uur; Gezelschap De Nieu we Maan met de muziek productie 'Het Zwarte Goud', muzikale om schrijving van de my nen en hun mijn werkers. Laktheater vr 30, za 3120.30 uur; voorstelling 'Oi- dan Skroeba' van de choreografe An- gelika Oei. 20.30 uur; Theatergroep Carrou- Appeltheater vr 30, za 31, wo 4 en do 5, 20.30 uur, zo 1, 14.15 uur; Theater De Appel met 'Faëton' van Vondel, regie Hans Croi- set, met oa Carol Linssen, Trudy La- bij en Sacha Bulthuis; tevens 'Nie mandsland' van Harold Pinter met Willem Wagter, Cor van Rijn ea. Circustheater vr 30. 20.15 uur; optreden van Ichiban Daiko, de ware meesters van de za 31, 20.15 uur; Dans- en muziek spektakel 'Jeans', muzikale leiding Bert Stoots. zo 1,12.15 uur; Liesbeth List en Ram ses Shaffy, mmv Trio Nico van der Linden, presentatie: Pim Jacobs wo 4, 20.15 uur; The New London Chorale met 'The Young Amadeus en The Young Messiah', met Vicky Brown, Madeleine Bell, Gordon Ne ville en Tom Parker. Diligentia za 31, 20.15 uur; Toneelgroep ABC in 'Gesprek met Londen', regie Joop Hinsen. zo 1, 14.30 uur; Londron Sextet met Mozart-programma. di 3,12.45-13.30 uur; Jules Croiset met 'Godsdienst'; 20.15 uur; Chia Chou (piano), werken van Mozart, Liszt, Weber en Stravinski. wo 4, 20.15 uur; Willem Breuker Col lectief, "Indian Summer' mmv Vera Beths (viool). do 5, 20.15 uur; optreden van Harry Sacksioni (gitaar) Koninklijke Schouwburg vr 30. di 3. wo 4. 20.15 uur; Haagse Co medie met 'Een buzondere dag' van Ettore Scola, metTrins Snijders, Wil lem Nijholt ea. za 31, 20.15 uur; Haagse Comedie met 'De min in 't lazarushuis" van W.G. van Fockenbroch met oa René van Asten, Kees van Lier en Victor Low. zo 1,14.00 en 20.15 uur; Haagse Come die met 'Elvire Jouvet 40', met Ton Lutz, Rick Nicolet, Lucas Dietens en Reinier Heideman. do 5,20.15 uur; Jasperina de Jong met za 31, 20.15 uur; Concertgebouw Or kest olv Riccardo Chailly mmv'Ro nald Brautigam (piano) en Peter Mas seurs (trompet), werk van Sjostak- ovtsj en Tsjaikovski. zo 1, 20.15 uur; optreden van Alison Moyet. wo 4, 20.15 uur; Gelders Orkest olv Yun'ichi Hirokami, mmv Nelson Freire (piano), werk van Humper- dinck, Brahms en Dvorak, do 5, 20.15 uur; Residentie Orkest olv Heinz Walberg, mmv Jaring Walta (viool). Godfried Hoogeveen (cello). Frank Minders (hobo) en Ton Ker- stens (fagot); werk van Brahms, Tsjaikovski en Gould, do 5,20.15 uur: Nederlands Dans The ater 2, 'Stricly Bussiness' van Philip Taylor op muziek van Pink Floyd/S- lostakovski (première) en een nieuw ballet van Linda Rabin (muz. Ligeti). verder 'Grosse Fuge'. Van Manen- Beethoven Nederlands Congresgebouw za 31, zo 1, 20.15 uur; Toneelgroep In- ter Nos met 'Midzomemachtsdroom' regie: Dick Furrer. ma 2, 20.15 uur; Compania d'Opera Italiana met Tosca' van Puccini, wo 4,20.15 uur; Christelijk Residentie Mannenkoor olv Aad van der Hoeven, mmv soliste Addie de Jong (orgel) en Randstadbegeleidingsorkest; werk van Verdi, Mendelssohn, Weber en Mozart. 13.00 uur; Musical 'Cats' van Andrew Lloyd Webber, Trevor Nunn en Gil lian Lynn. Concertgebouw vr 30, 20.15 uur; Concertgebouwor kest olv Ricardeo Chailly, mmv Boris Chnstoff, werk van Moussorgsky en Tsjaikowsky. za 31,15.00 uur; Radio Filharmonisch Orkest olv Valerie GergiejeV, mmv Nathalie Trull, piano, werk van Glin ka, Prokofiev en Tsjaikowsky. zo 1, di 3, 20.15 uur; Ned Pho Orkest mmv Christian Zacharias (piano). ma 2, 20.15 uur; Tribute to Louis Armstrong and Bennie Goodman, mmv Peanuts Hucko (kldrinet). C.C. Amstelveen za 31, 20.00 uur; Operette Vereniging Amstelveen met 'Boccatio' van Franz von Suppé, mmv het Amsterdams Promenade Orkest. Muziektheater za 31, zo 1, 20.15 uur, zo ook 14.00 uur; Nederlands Dans Theater, 'Sechs Tanze'/Kylian/Mozart, 'Ricerare'/Tet- ly/Seter, 'Silent Cries'/Kylian/Debus- sy en het nieuwe ballet van Murphy, mmv Nederlands Balletorkest. Nieuwe de la Martheater vr 30. za 31, 20.15 uur, zo 1,14.00 uur; 'De Klusjesman' van Richard Harris, met André van den Heuvel, Kitty Janssen en Mariëlle Fiolet di 3, wo 4, do 5,20.15 uur; Theater 'Les liaisons dangereuses' Stadsschouwburg vr 30. za 31. zo 1.20.15 uur; Foodsbarn Theater met 'Macbeth' naar Shake speare, Engelstalige voorstelling De Doelen vr 30, 20 15 uur, zo 1, 14 15 uur; Con certprogramma door Staatsakade- misch Symfonieorkest USSR Mos kou olv Jewgeni Swetlanow, mmv Ljoebow Timofejewa (piano), werk van Rachmaninow en Balakirew. zo 1, 20.15 uur; Doelen Jazzclub: Tri bute to Louis Armstrong and Bennie Goodman. Luxor Theater vr 30, za 31. 20.15 uur; 'De Vogelaar', kritisch, actueel cabaretprogramma door Jack Spijkerman en Cabaret Dubbel en Dwars. Theater Zuldplein vr 30, za 31. 20.00 uur; Opera-uitvoe ring 'MacBeth' van Verdi door de Rot terdamse Opera, met als solisten oa; Liesbeth Damen, Henk Poot en An- nemarie Durr zo, 20.15 uur; Opera Tosca' uitge voerd door de Compagnie d'Opera Italiano di Milano. i 2, 20.00 uur; 'Macbeth', opera-uit

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 23