14?° HLUiillVÜLi bidiliV Epilepsie: je laat je medemens toch niet vallen...? rajMrai Geldig t/m 2 november 1987 KEUKENHANDDOEKEN RADIO KASSETTE REKORDER 100% katoenen keukendoeken. BUITENLANTAARN Kunststof armatuur met grote glazen VINYL OP VILT Kies uit verschillende kleuren: 200 cm breed 5 jaar garantie. MEENEEMPRIJS MMr. PRINCE GRAPHITE PRO SERIE 90 's werelds best verkochte tennisracket composite racket lederen grip gripmaten: L2-L3-L4 O inkl. bespanning en hoes HALTERSET 15 KG S9T- verchroomde stang en 2 sluitstukken verwisselbare schiiven. kleur blauw Kujflmum BeHAflG# DEN HAAG Grote Markt DELFT Boterbrug KWflrmjm Hflaen m VALKENBURG Voorschoterweg KWANTUM v NATIONAAL EPILEPSIE FONDS DE MACHT VAN HET KLEINE Achterweg 5, 2103 SW Heemstede A Campagne 1987: Epilepsie en Onderwijs Bij 50% van de patiënten treedt de eerste epilepsie-aanval op vóór hun q 20ste jaar. Juist op school wordt dat duidelijk. Vele mede-leerlingen, leerkrachten en gezinnen krijgen elk jaar onverwachts te maken met epilepsie. Daarom worden in 1987 alle scholen benaderd. Steun ons werk. Proza - 'Illusies', debuutroman van Rien Broere, waarin het leven van de ten to nele gevoerde personages door illusies in een bepaalde richting wordt gestuwd. De Harmonie, prijs 27,50. - 'Ons bindt geen liefde', een soms hu moristische roman van Eduardo Gudi- no Kieffer over een gezin dat van het platteland naar de stad trekt en zich daar niet kan handhaven, al wil niemand dat erkennen. In de Knipscheer, prijs 29,50. - 'Maladie d'amour', een onconventio nele roman van de Belg Didi de Paris! (niet zijn echte, maar intussen wel zijn officiële naam, compleet met uitroepte ken). Soms vrolijK, soms wrang, soms schokkend. In de Knipscheer, prijs 23,50. - 'Feria' door Bob van Laerhoven, waarin de eenzame hoofdfiguren wor den voortgestuwd door een allesverte- rende drift. Dedalus, prijs 26,50. - 'Het stadion van Wimbledon', eerste roman van de Italiaan Daniele Del Gi- udice over een jongeman, die veel vra gen stelt over een bekende persoon, vijf tien jaar na diens dood. De antwoorden zijn vaak onthullend en onthutsend. De Arbeiderspers, prijs 29,50. - 'Meneer', roman van Jean-Philippe Toussaint. Meneer is een jonge mana ger, die bij zijn verloofde intrekt, maar als de verloving uitgaat toch maar blijft. Dat geeft complicaties. Van Gennep, prijs 22,50. -Tegen de morgen in slaap gevallen', Canadeze roman van Guy Vanderhaeg- he. Een zwarte komedie, maar tegelijk een herkenbaar tijdsbeeld. Over een fut loze figuur, die door zijn vrouw verlaten, eindelijk orde op zaken wil stellen. Maar in feite houdt hij zich de werkelijkheid van het lijf. Van Gennep, prijs 38,50. - 'Dessa Rose', een ontroerend ver haal van Sheriey Anne Williams over een jonge zwangere slavin, die - als zij na een slavenopstand wacht op haar te rechtstelling - wordt bevrijd en dan tus sen anderen iets \an eigenwaarde vindt. Het Wereldvenster, prijs 24,90. - 'Midas' tranen', een anecdote over een onmogelijke vriendschap tussen twee mannen, verteld door Hans W.Bakx. Kwadraat, prijs ƒ9,50. - 'De gebondene' en andere verhalen van Ilse Aichinger. Een representatieve keuze uit haar dertig jaar omvattende schrijverij. Meulenhoff, prijs 27,50. - 'Lady sings the blues', een autobio grafie over het leven van Billie Holiday, geschreven in samenwerking met Willi am Dufty. Van Gennep, prijs 29,50. - 'De angstkunstenaar en andere kor te verhalen van J.M.A. Biesheuvel. Meu lenhoff, prijs ƒ26,50, gebonden 39,50. - 'Schaduwen in de middag', roman van Jan Siebelink over de crisis in het leven van een man, die alles lijkt te heb ben tot hij verliefd wordt op een jonge vrouw. Meulenhoff, prijs 27,50. - 'De val van Bali', historische reisro man van Ewald van Vugt. Een Neder landse vrouw stierf van schaamte en honderden anderen omdat zij Baliër wa ren. In de Knipscheer, prijs 32,50. - 'Vrouwenhandel', het vierde boek van de Nigeriaanse schrijfster Buchi Emecheta, dat in het Nederlands is ver taald. Ditmaal een roman, die een leven dig beeld geeft van het Ibo-volk in de overgang van de traditionele gebruiken naar de moderne tijd. Vooral de plaats van de vrouw wordt daarbij belicht. In de Knipscheer, prijs 29,50. - 'De Postperistaltici' zou een stich ting ter bevordering van de spijsverste- nng zijn. Ene Microbius is daar een fer vent pleitbezorger van. Hij correspon deert over zijn stichting met Robert Ver- nooy, die als voorvechter van het gezon de verstand doorgaat. De weerslag van deze (zeer ongewone) briefwisseling vindt men in dit boek van In de Knip scheer, prijs 23,50. - 'Het eigen lot' door Kenzaburo Oé, "De schone slaapsters' door Yasunari Kawabata en 'Een zeeman door de zee verstoten' door Yukio Mishima zijn drie herdrukken van befaamde Japanse ro mans in de serie 'Moderne Classics' van Meulenhoff, prijs 10,- per stuk. - 'Dromomania' door Ethel Portnoy, die deze serie essays de ondertitel 'Stief kinderen van de cultuur' heeft meegege ven. Meulenhoff, prijs ƒ24,50. - 'De tempel van de dageraad', het der de deel van 'De zee van de vruchtbaar heid', dat wordt gezien als het hoofd werk van de Japanse schrijver Yukio Mishima, die in 1970 is overleden. Meu lenhoff, prijs 39,50, gebonden 49,50. - 'De dood van Artemio Cruz' door Carlos Fuentes, die beschrijft hoe Arte mio Cruz op zijn sterfbed (in 1962).zijn leven overziet, die geheel is verweven met de jongste Mexicaanse geschiede nis. Meulenhoff, prijs 37,50. - 'Een plek om te wonen' (Habitat in Nederland), verhalen van Daniël Duin- lust, die een week lang het leven van een Nederlandse dakloze (be)leefde. Omdat cijfers alléén nooit een levensecht ver haal vertellen. Vrijzinnig Protestants Centrum, prijs 12,50. - 'Een laatste groet' werd samenge steld door Mart van Doorn en Erven Ge rard Timmer, die een groot aantal be kende Nederlandse publicisten in 1986 lieten overlijden en alvést in memori- ams schreven. Erven Gerard Timmer, rpijs 19,95. Poëzie - 'Klein museum', gedichten van Vic tor Vroomkoning. Agathon, prijs ƒ22,50. Avontuur - 'Het 8ste wonder', een een aantal herinneringen en beschouwingen van de oud-politieman A.C.Baantjer, die een groot deel van zijn loopbaan heeft door gebracht in het befaamde bureau War moesstraat. Teleboek, prijs 15,-. - 'Misery', een nieuwe Stephen King. Een psychopatische ex-verpleegster kan het niet verkroppen dat een schrij ver haar favoriete romanfiguur laat doodgaan. Ze ontvoert de auteur en dwingt hem haar heldin weer tot leven te brengen. Dat levert weer een aantal bloedstollende taferelen op. Luitingh, prijs 29,90. Jeugdboeken - 'Lange snuit', Margriet-kinderboek met 34 verhalen van vele bekende Ne derlandse schrijfsters en schrijvers. Van Holkema Warendorf, prijs 14,90. - 'Fred', het eerste kinderboek van de Engelse tekenares Posy Simmonds. De Harmonie, prijs 22,50. Diversen - 'Je bent zoals je heet', praktische nu merologie over de verborgen betekenis van je naam beschreven door Jean Simpson. Van Holkema Warendorf, prijs 34,90. - 'Jazzjaarboek 6' onder redactie van Erik van den Berg en Frank van Dix- hoorn. Van Gennep, prijs 29,50. - 'Literaire agenda 1988 - Geld en lette ren', onder redactie van Martin van Amerongen, Boudewijn Büch en Adri- aan van Dis. Kwadraat, prijs 19,50. - 'Als de schepping zucht', verkennin gen over mens, milieu en Franciscaanse spiritualiteit onder redactie van Tini Brugge. Kok Agora, prijs 22,50. - 'Heerlijke en hartige ovengerech ten', voorgebakken door F.Kohnen. Uit de serie 'Streling voor de tong' van Van Dishoeck, prijs 29,90.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 8