Tb Van Breukelen ziet uit naar rentree in Kuip Michels: 'Al moet ik zelf het veld in' j$an de yjtljn. Oefenduels geven Harrewijn hoop Bondscoach sluit verlies of gelijkspel tegen Cyprus uit: Voetbalfeest in China Stapleton geopereerd DINSDAG 27 OKTOBER 1987 PAGINA 17 NOORDWIJK (GPD) - Hans van Breukelen doet weer gewoon. Na een seizoen vol kommer en kwel, waarin hij volledig in de knoop lag met zichzelf, heeft de doelman van PSV een streep gezet onder alle voetbalellende en is hij met een schone lei begonnen. „Ik ben nu weer herkenbaar voor mezelf', kijkt hij terug op de grote schoon maak die hij deze zomer heeft ge houden. „Vorig seizoen had ik het gevoel dat ik met honderd kilo op m'n rug liep, nu voel ik me zo licht als een veertje. Toen zag ik er tege nop als ik moest spelen, nu ver heug ik me op elke wedstrijd". De sluitpost van Oranje ziet er zelfs niet tegenop om morgen avond zijn rentree te maken in de Rotterdamse Kuip, daar waar voor hem alle misère begon. „Ik kijk er zelfs naar uit", zegt hij even ont spannen als zelfverzekerd. In Noordwijk, waar Rinus Michels de laatste plooien glad strijkt voor de EK-interland tegen Cyprus, is Van Breukelen de rust en de openhar tigheid zelve. „Ik heb heel wat tik ken op de kop gehad, die hebben mij gelouterd. De Kuip is mij niet welgezind, maar het geeft mij een enorme kick dat ik daar morgen avond in het doel sta. Dat zie ik als een persoonlijke overwinning". Ander mens De PSV'er lijkt een ander mens te zijn geworden. In niets herinnert hij meer aan de lichtelijk overspan nen voetbalprof, die bij het minste of geringste wild om zich heen sloeg. Nu zat het hem in de vorige voetbaljaargang ook niet mee. Tot vervelens toe werd hij geconfron teerd met de roep om Menzo, de blunder tegen de Grieken maakte zijn positie in Oranje er niet stevi ger op. Uitgerekend in de periode dat PSV verscheurd was door in terne conflicten, kwam daar het 'polletjesincident' tegen Feye- noord nog eens overheen. Of dat al lemaal nog niet genoeg was, pas seerde Michels hem vervolgens voor de interland tegen Hongarije. Vanaf dat moment dreigde Van Breukelen er finaal onderdoor te gaan en weigerde hij halsstarrig nog een woord met de voetbalpers te wisselen. Van Breukelen nu: „Ik leefde met de angst dat een fout van mij PSV het kampioenschap kon kosten of dat het Nederlands elftal de kwalificatie voor Duits land zou missen. Dat vreet aan je. Daar kwamen de spanningen bij PSV nog eens overheen. De sfeer bij de club was toen bovendien zo slecht, dat je niet altijd even juist reageert. Aan de andere kant horen emoties in de sport. Hoe vaak hoor je de mensen niet zeggen dat ze die zo weinig zien. Maar als je dan een keer wat minder gelukkig in je emoties bent, roept iedereen gelijk: hoe kan hij nou zo reageren? Na die wedstrijd tegen Feyenoord word je in de krant ook nog eens afgeschil derd als een soort dorpsgek. Als ik je toen voor de auto had gekre gen...". Ketsers Rancuneus is Van Breukelen in elk geval niet. Alsof er nooit iets is gebeurd, legt hij zijn hele ziel en za ligheid bloot, inclusief zijn tekort komingen. „Ik ben nu een heel an dere gozer dan vorig seizoen, en dat vind ik terug in mijn prestaties. Dat dank ik aan Ted Troost. Die heeft me als het ware over de laatste drempel getrokken. Hij heeft er voor gezorgd dat ik weer mezelf ben en dat ik nu ook thuis weer een gezellige gozer ben. Vorig seizoen nam ik alle onplezierigheden mee naar huis, dat is nu over. Nu heb ik weer een positieve instelling. Een paar maanden geleden voelde ik me niet lekker. Ik was elk moment bang dat ik een bal door m'n benen zou laten glippen. Troost heeft me geleerd dat ik juist andersom moet denken. Dat ik bijvoorbeeld een penalty stop of een bal uit de krui sing pluk". „Ik zal in m'n leven heus nog wel een paar ketsers maken", kent Van Breukelen de risico's van het vak, „maar daar moet je overheen kun nen stappen. Als je dat niet kunt, ben je ongeschikt voor dit vak. Toen was ik vatbaar voor alle op- of aanmerkingen en suggesties. Ge woon, omdat ik naar een stuk waar dering zocht. Nu weet ik dat het krankzinnig was. Ik had ook het gevoel dat iedereen mij moest heb ben. Vooral in die periode ben ik wel eens jaloers geweest op René van der Gijp, die overal luchtig overheen stapte. Hij kon altijd blij ven lachen. Maar achteraf zijn die tikken toch niet zo slecht geweest. Als je er tenminste op een goede uitkomt". Leergeld In dat opzicht heeft ook Oranje in de loop der jaren leergeld be taald. „Qua voetbal", meent Van Breukelen, „hoeven wij voor geen enkel land onder te doen. In feite hebben Michels en Beenhakker voortgeborduurd op het stramien van Rijvers, die al een bepaalde lijn had uitgezet. Maar wel op hun ei gen manier, want iedereen kiest voor een andere benadering. Deze kwalificatie hing ook al een paar jaar in de lucht, maar door een ge brek aan routine, dus een vorm van klasse, en weinig geluk ging het net op het laatste moment mis. Met de routine van nu zou die goal tegen België nooit zijn gevallen, en zou den wij naar Mexico zijn gegaan. Maar hoe meer tikken je krijgt, des te gelouterder kom je daaruit. Want om de top te bereiken, zul je toch eerst wat tegenslagen moeten ver werken. Nu blijkt alles aardig in el kaar te passen". Van Breukelen blijkt het vervol gens hartgrondig eens met de bondscoach, dat Nederlanders eens moeten leren dat het succes niet op de eerste plaats wordt be paald door de kwaliteit. „Het gaat erom, datje de tegenstander het le ven zo zuur mogelijk maakt. Je moet ze niet in hun spel laten ko men. Hoe slecht laat je de ander spelen, dat bepaalt het resultaat. In het internationale voetbal is het heel normaal dat je provoceert en intimideert. Op die manier probe ren ze de tegenstander uit hun spel te halen. Dat zie je toch in de om- Doelman Hans van Breukelen: „Ik ben een andere gozer geworden". ringende landen. Maar als wij dat in Nederlandse competitie zouden doen, zouden we gigantisch wor den uitgefloten. Hier probeert ie dereen zo positief mogelijk te voet ballen. Nederlanders zijn giganti sche liefhebbers, maar internatio naal kom je daar niet ver mee. Dan gelden hele andere normen. Dat mag je betreuren, maar daar mag je niet naar handelen. Want dan ben jij net zo naïef als het publiek". Mentaliteit „Brian Clough", citeert Van Breukelen zijn vroegere baas bij Nottingham Forest, „zei altijd: Winnen is het belangrijkste, mooi voetbal is een bonus. Dat is puur een kwestie van mentaliteit. Een voorbeeld: wij maken overtredin gen vlak tegen het strafschopge bied. Maar laten we nou eens pro beren die op de helft van de tegen stander te maken, zoals Remco Boere dat deed tegen Ujpest Dos- za. In zo'n wedstrijd gaat het toch om de winst. Ajax heeft in Athene niet goed gevoetbald, maar het pakte wel de beker. Zo hoort het ook, want een finale is er om ge wonnen te worden. Tegen Djnepr dacht PSV het zich te kunnen per mitteren om thuis achterin een te gen een te spelen. Notabene tegen een ploeg met topscorer Protassov. Die scoorde toen prompt. Dat zijn dodelijke zaken. Daarom moet je altijd uitgaan van de nul, anders kom je jezelf tegen. De kansen ko men toch wel, dat hebben we vori ge week in Wenen gezien". Vanuit die filosofie zal Oranje morgenavond in de Kuip ook aan de slag gaan tegen het nietige Cyp rus. Van Breukelen: „We zullen er alles aan doen om er een volksfeest van te maken, maar we zullen ons zelf beslist niet voorbij lopen. Er zal gespeeld moeten worden vanuit een bepaalde discipline. We zullen daarom niet als blinden in de aan val gaan, want we mogen niet het risico lopen op ons gezicht te gaan". Bekroning De bekroning ligt in de Bondsre publiek Duitsland. De PSV'er stelt zich er al op voorhand veel van voor. Vooral dank zij de aanwezig heid van Ruud Gullit. „Qua in vloed vergelijk ik hem met Cruijff in de zeventiger jaren, die Oranje toen in de finale bracht. Noem jij mij eens vier voetballers met de in vloed van Gullit. Wat zo'n speler voor een ploeg betekent, hebben we in Mexico aan Maradona ge zien. Je moet er eerst voor zorgen dat de tegenpartij niet aan het voet ballen komt, maar als je zover bent, moet je de wedstrijd voetballend beslissen. In dat opzicht is Marado na een schitterend voorbeeld". Het hele weekeinde heb ik doorge bracht bij de wereldkampioen schappen txirnen in Rotterdam. Een machtig spektakel; uren van verrukking die nog heel lang een plaats in mijn herinnering zullen innemen. Aan het eind van het toernooi werd de Roemeense Au relia Dobre tot de toonaangeven de turnster van het WK uitgeroe pen, als teken waarvan ze een grote vaas kreeg uitgereikt. Het peil dat zij én die andere Roe- meentjes in Ahoy demonstreer den, is voor Nederlandse meisjes eenvoudig niet te bereiken. De basis, de lichamelijke opvoeding in dit land, stelt nu eenmaal bit ter weinig voor (de gemiddelde Nederlander kan niet eens be hoorlijk lópen), dus is er al direct een achterstand, en verder staan we nu eenmaal halfslachtig te genover het begrip topsport. Men wil wel graag prestaties zien, oh ja, maar het mag niet te veel kos ten en er mag zeker niet te veel energie en tijd in worden gesto ken; ach, hemeltje nee, want dat is eng en griezelig. Pedagogen en psychologen staan dan direct klaar om te wijzen op de gevaren voor de meisjesziel. Wat is er niet te doen geweest om dat tuminter- naatje in Papendal. Het gymnastiekonderwijs in Roemenië is zeer intensief, de ba sis dus zeer breed. De daaruit ge selecteerde top wordt verder op geleid in een internaat in Deva, vijftig kilometer ten oosten van Boekarest, waar turn- en ballet training en onderwijs worden gecombineerd. Naar huis gaan de meisjes alleen met de vakan ties en in een beperkt aantal weekeinden. Het is een zeer sober leven. Alleen de mentaal sterken én verliefden op de turnsport vol brengen het en die heb je ook no dig om de wereldtop te halen. In Nederland zal zoiets nooit kunnen, althans niet met die zorg en intensiteit. De opbouw is er niet, de mentaliteit evenmin, geld en faciliteiten ontbreken groten deels (de gemiddelde Nederland se gymnastiekzaal is zeer beperkt uitgerust) en zeurende weten schappers en ouders dragen het hunne er toe bij dat de aanpak nimmer de middelmatigheid zal ontstijgen. Als het flonkerende talent Aurelia Dobre in Neder land had gewoond, zou ze in Rot terdam pakweg nummer 20 van de wereld zijn geworden. Mary Lou Bij toeval raakte ik zondag avond even in gesprek met de ge wezen Amerikaanse toptumster AURELIA DOBRE Mary Lou Retton. Mensen met een niet al te zwak geheugen zul len zich haar nog herinneren als de met uitbundige publiciteit om geven tumkampioene van de Olympische Spelen van Los An geles. Ze was in Rotterdam om voor een Amerikaans tv-station commentaar bij het WK te geven. Uit de persverhalen destijds kwam ze naar voren als een wat leeghoofdige pop, maar dat oor deel bleek absoluut niet (meer) te kloppen. Ik trof een dametje (ze is nog altijd heel klein) dat zeer goed wist wat ze wilde en uitste kend haar woordje kon doen. Li 1985 beeindigde Mary Lou Retton haar carrière en ik vroeg haar of ze, als ze was doorge gaan, in het huidige topturnen nog had meegekund. "Nee, ik denk het niet. Het peil is sinds '84 weer verder gestegen en ik geloof niet dat ik die ontwikkeling nog had kunnen bijhouden". Ze maakt haar naam inmiddels uit stekend te gelde door middel van tv-reclamespots e.d. en het inci denteel werken voor de tv. Verder vertelde ze terug naar school te zijn gegaan om haar college af te maken. Ik heb met haar tot slot nog ge praat over het blessure-gevaar in de turnerij. Ze stipte daarbij een belangrijk punt aan. "Over het algemeen past het materiaal zich aan bij de grotere acrobatiek, de veiligheid en stabiliteit zijn gro ter geworden. Maar er is één zwak punt: de vloer heeft de ont wikkeling niet voldoende ge volgd. Blessures ontstaan bij het neerkomen. Het materiaal van de vloer is niet meer berekend op zoveel landingskracht. Turners en turnsters klagen daar voort durend over. Niet alleen hier in Rotterdam, maar overal. Daar NOORDWIJK (GPD) - Terwijl enkele conferentiezalen verderop zeventien milieuministers plannen smeedden om het 'broeikas-effect' de kop in te drukken, hoopte Ri nus Michels in het riante Huis ter Duin in Noordwijk op de juiste atmosfeer morgenavond in De Kuip. Daar namelijk gaat Oranje zich ten koste van Cyprus definitief kwalifice ren voor de EK-eindronde die volgend jaar juni in de Bondsrepubliek Duitsland zal worden gespeeld. Een wed strijd die Oranje niet kan verliezen, volgens Rinus Michels. „Het wordt ook geen gelijkspel, al moet ik zelf het veld in", voegde de bondscoach toe aan zijn bewering. VENRAY (ANP) - De Nederlandse basketbalploeg heeft ook de tweede oefeninterland tegen de Bondsrepubliek Duitsland met winst afgesloten. In Venray werd het gisteravond 117-100. De ruststand was 50-58 in het voordeel van de Westduitsers. Bij het deze zomer gehouden EK in Athene waren het uitgerekend de Westduitsers geweest die Nederland van een klassering bij de eer ste acht hadden afgehouden. Net als de Duitsers was het treffen voor Oranje de laatste test voor de start van het EK-kwalificatie-toernooi nieuwe stijl. Nederland is ingedeeld in een groep met titelverdediger Griekenland, Tsjechoslowakije en Engeland. Eind deze week staat in Bratislava de uitwedstrijd tegen de sterke en geroutineerde Tsjechen op het programma. De recente uitschakeling van de Tsjechische landskampioen Brno door Den Bosch moet bondscoach Harrewijn, met de resultaten van de oefenduels, hoop hebben gegeven. Volgende week speelt Nederland zijn tweede wedstrijd, in Athene tegen de Grieken. De Nederlandse ploeg werd in Venray met een hard spelende tegen- startder geconfronteerd. Na de nederlaag van zondag wilden de West duitsers zich revancheren. Het fysieke geweld had in de eerste helft succes. De Nederlanders wisten zich geen raad met de vele aanslagen op het lichaam. De Westduister Koch liep binnen zes minuten twee technische fouten op. Het Nederlandse vijftal herstelde zich in de tweede helft. Het op nieuw bij vlagen zeer goed spelende team liep de voor rust opgelopen achterstand snel in. Vooral Nashua-forward Jos Kuipers toonde zich een sterke afmaker. Met 32 punten werd hij topschutter aan Neder landse zijde. Nederland - Westduitsland 117-100 (50-58). Topscorers Nederland: Jos Kuipers 32 punten, Marco de Waard 19, Ronald Schilp 17, Hans Heijdeman 11, Toon van Helfteren 10. Niet zozeer Cyprus ziet de keuze- heer als belangrijkste opponent in Rotterdam, maar de invloeden van buitenaf. „Mij gaat het erom de he ren optimaal aan de start te krijgen. Het gevaarlijkst zijn daarbij de in vloeden van diegenen die niet di rect betrokken zijn. Mensen die de ontmoeting zien als een formaliteit, als een gelopen koers. Er is altijd wel een keer dat het niet loopt. Je weet alleen nooit wanneer. An- derlecht wist dat zaterdag ook niet tegen St. Truiden en FC Köln niet in de bekerwedstrijd tegen die amateurs. Soms is het haast onver mijdelijk dat overschatting bin nendruppelt. De toeschouwers hebben in elk geval recht op een elftal dat optimaal is voorbereid". Een voorbereiding die vandaag meer gestalte krijgt in de vorm van een strandwandeling en een trai ning in De Kuip („Als ze me ten minste niet weer naar een bijter rein sturen"). Michels kan het niet nalaten om via zo'n opmerking de positie van een bondscoach in Ne derland aan de kaak te stellen. Een van de redenen waarom 'de gene raal' na de EK-eindronde Zeist voor gezien houdt. Op de vraag of hij nog steeds tegen wil en dank aan Oranje verbonden is, bestaat er bij Michels geen onduidelijkheid. „Ik heb een contract en dat moet ik waarmaken. Alleen al voor mezelf. Dat is een kwestie van eerzucht. Al het andere is minder belangrijk". Dimensie Belangrijk is winst op Cyprus. „Dat is punt één", stelt Rinus Mi chels. „Het is in het verleden steeds weer gebleken dat we met massaal verdedigende tegenstanders pro blemen hebben. De thuiswedstrij den tegen Polen en Griekenland liggen wat dat betreft nog vers in het geheugen. In zo'n treffen als te gen Cyprus is er nog een andere di mensie nodig dan alleen maar het voetballend vermogen. Een brok opportuniteit en werklust zullen zeker niet mogen ontbreken. Nog maals, winst staat voorop. We gaan pas voor het publiek spelen als het resultaat binnen is. Dan zullen we laten zien waarom dit Nederlands elftal gekwalificeerd is". De bondscoach vindt dat Oranje momenteel een stuk verder is dan tijdens de kwalificatiestrijd om het WK in Mexico. „Vooral de midden linie is in mijn ogen nu beter en daar ligt de basis van het hele elftal. Ik heb lang geworsteld met de be zetting. Nu groeit het team meer en meer uit tot een eenheid. Boven dien heb je in Ruud Gullit iemand waaraan het geheel kan worden op gehangen. Hij geeft toch steeds weer het beslissende zetje. De toe komst ziet er beslist niet ongezond uit. Zeker als Marco van Basten fy siek weer zo in orde is dat hij zijn oude glans terugvindt. Qua voetbal is er geen betere. Frank Rijkaard is ook zo'n steunpilaar. Het is voor hem en voor Nederland te hopen dat hij weer terugkomt aan het voetbalfront". Euforie Voor Oranje zou het in elk geval een goede zaak zijn als Michels met de sterkste selectie de trip naar West-Duitsland kan maken. „De euforie van 1974 zal zich dan zeker weer meester maken van de sup porters. Men herinnert zich de tafe relen van toen en de mensen willen dat". Veel verder wenst Michels echter niet vooruit te kijken. „Het verschil tussen de acht deelnèmers aan de eindronde zal niet groot zijn. Achtste worden of in de finale ko men kan afhangen van één doel punt. De geluksfactor speelt in TOKYO (ANP) - Het nationale voetbalelftal van de Chinese Volksrepubliek heeft zich ge kwalificeerd voor de Olympi sche Spelen volgend jaar in Se oul. In de beslissende wedstrijd te Tokyo werd Japan met 2-0 ver slagen. In de 37e minuut maakte Haiguang het eerste doelpunt, in de 82e Xiaodong Tang het twee de. China had in de laatste wed strijd van de Aziatische voorron de aan een gelijk spel genoeg. De kwalificatie voor het Olym pisch voetbaltoernooi heeft in China tot een enorme vreugde- uitbarsting geleid. Duizenden in woners van Beijing (Peking) trokken de straten op en vele stu denten vierden feest op de aca demies. Urenlang werd de „In ternationale" gezongen en rie pen de feestvierders „Leve Chi na, leve de voetbalploeg". De feestgangers trokken, voor namelijk met de fiets, naar het plein Tian An'Men, het grootste plein ter wereld, 's Avonds pro beerde de uitzinnige menigte op te rukken naar de Japanse am bassade, maar de politie slaagde er in de massa bij het Japanse ge bouw weg te houden. Van Strien Volgende maand stapt Gé van Strien op als bestuurder (pen ningmeester) van de Afdeling Leiden van de KNVB. Ik vind dat een verlies, want Van Stien heb ik leren kennen als een nuchtere, degelijke bestuurder, iemand die altijd goed nadenkt voor hij iets zegt en het vervolgens heel goed zegt. Kortom, een type bestuur der dat schaars wordt. Hij loopt al lang in de voetbal lerij mee en ik kan me indenken dat hij wel eens wat anders wil. Zelf voert hij zijn leeftijd (61) als voornaamste argument aan om op te stappen. Ik heb al eens meer geconstateerd dat mensen die zelf roepen dat ze te oud voor iets zijn dat in feite helemaal niet zijn. In het interview met hem in de krant van afgelopen vrijdag po neerde hij een interessante stel ling: kleine clubs krijgen het hoe langer hoe moeilijker om het hoofd boven water te houden, maar in plaats van een fusie aan te gaan (wat vrijwel altijd op emotioneel verzet stuit) zouden die clubs het meer moeten zoeken werking op allerlei ge bieden. Zo zou men waar het jeugdwerk, opleiding, training betreft elkaar kunnen helpen. De verenigingen kunnen dan ge woon zelfstandig blijven voortbe staan. Toevallig ontvouwde Af delingsvoorzitter Jan Persoon (hij stapt een jaar na Van Strien op) mij vrijwel dezelfde ideeën een week geleden na afloop van Lugdunum-HOV. Hij bepleitte meer de samenwerking tussen een grote en een kleine club. Het kost mij weinig moeite om de ritsen problemen op te som men die de uitvoering van een dergelijk plan met zich mee brengt. Leer mij de voetbalwe reld kennen. Conservatisme viert hoogtij en de achterdocht en ja loezie laten zich niet met de elle- stok meten. Maar bij de kleine cluppies zal er langzamerhand toch ook wel een kaarsje gaan branden. Als Van Strien en Persoon na hun emeritaat nu eens samen hier en daar gaan onderzoeken wat mogelijk is. Wie weet wat ze op gang kunnen brengen, voor het te laat is. Ik weet nu al wat Van Strien zal gaan zeggen. Maar hij moet nu maar eens ophouden over zijn leeftijd. RUUD PAAUW Braaf opnieuw over zijn toeren ROTTERDAM (ANP) - Excelsior- speler Andrew Braaf heeft gisteren opnieuw voor opschudding ge zorgd. De voetballer, die zaterdag tijdens het duel MVV - Excelsior met een black-out van het veld stapte, gooide maandag in Rotter dam een aantal ruiten van het Odeon-gebouw in. Vervolgens pakte de aangeslagen Braaf een kat van een acht-jarig meisje af om het dier daarna dood te maken. Dit heeft de Rotterdamse politie des gevraagd meegedeeld. Braaf is maandag opgenomen in het Dijk- zigt-ziekenhuis. Over zijn toestand werd verder niets bekend. AMSTERDAM (ANP) - Frank Stapleton, de Ierse aanvaller van Ajax, is voor zeker enkele maan den uitgeschakeld. De 31-jarige be roepsvoetballer is gisteren in het Lucas-ziekenhuis te Amsterdam geopereerd aan een hernia. Stap leton raakte vorige week dinsdag in de voorbereiding op het Europe se bekerduel tegen Hamburger SV geblesseerd aan de rug. Bij de warming-up verdraaide hij de rug. 's Avonds kon Stapleton de lichte looptraining niet aan, waar na hij aan verdere medische onder zoeken werd onderworpen. Vrij dag kwam vast te staan, dat het een hernia betrof. De medische staf van Ajax besloot na rijp beraad tot een operatieve ingreep bij Stap leton. toernooivoetbal een belangrijke rol. Twee weken geleden hadden wij het geluk op onze hand. Niet zo zeer onze winst in Polen, want dat had niets met geluk te maken. Ons geluk was de onderschatting van de Grieken tegenover de Honga ren. Daardoor opende zich plotse ling het hele panorama voor ons". DINSDAG 10.30-11.00 SCH: Play Golf: golflessen. 16.35-16.50 BBC 2: Under Sail: zeilreportage. 20.10-22.30 BRT 2: ECC-Ten- nistoernooi in Antwerpen (rechtstreeks). 22.15-23.15 SKY: Nederlands competitievoetbal met o.a. de wedstrijd van de dag. 22.30-23.35 SCH: Super Sport. 23.00-23.30 Ned 2: Studio Sport: WK schaken in Sevilla, Karpov-Kasparov. 23.00-23.45 Did 3: Een docu mentaire over buitenlandse voetballers in de Bundesliga. 23.15-00.15 SKY: US College Football 1987/'88. WOENSDAG 15.20-17.05 BBC 2: Sports: paarderennen vanuit Ascot.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17