mm Wolfslag Totaal Kantoor: Arbouw Bovotours, Roelof arendsveen: een aannemer waarop U kunt bouwen. "Wat in een goed kantoor thuishoort, ligt bij ons in de winkels Van bietenvervoerder tot Neerlands grootste busonderneming LIJNBAAN UW GASTHEER EN HANDELSPARTNER WAT EEN GEMAK Indonesisch specialiteitenrestaurant vaart de enig juiste koers Op vele bouwlokaties in de Leidse regio ziet U de borden van Aannemings- en Bouwbedrijf Arbouw. Ook de bestelauto's van Arbouw zijn zo langzamerhand onderdeel gaan uitmaken van het straatbeeld in Leiden en omgeving. Wat is dat eigenlijk voor een bedrijf? Wat doen ze allemaal? In dit artikel proberen we U een idee te geven van wat er achter al die bouwborden schuilgaat. Al generaties lang is de naam "Arbouw" in Leiden en omgeving onlosmakelijk verbonden met het bouwvak. Eigenlijk wel voor de hand liggend, als het woord "bouw" zelfs in de naam verankerd ligt. Aannemings- en Bouwbedrijf J.J. Arbouw B.V. is in de huidige vorm ruim 40 jaar geleden opgericht. Aanvankelijk was het bedrijf aan de Uiterstegracht in Leiden gevestigd, maar gezien de typische binnenstadproblemen en de noodzakelijkheid voor het bedrijf om vanuit een ruimere en efficiëntere basis te opereren, werd in 1979 de sprong naar Leiderdorp gemaakt. Enkele jaren later maakten de werkomstandigheden het wenselijk een filiaalvestiging in Den Haag te beginnen. "Stilstaan is achteruitgaan" heet een bekend gezegde. En deze kreet heeft zeker voor wat betreft "Arbouw" de afgelopen decennia opgang gemaakt. Had het bedrijf een tiental jaren geleden een omzet van enkele miljoenen, anno 1987 zijn dat er tientallen geworden. Daar is natuurlijk wel heel wat voor gebeurd, vanzelf gaat zo iets zeker niet. Een dergelijke groei is alleen mogelijk geweest door enerzijds de inspanningen van iedereen binnen het bedrijf en anderzijds door de consequent gevolgde visie van de directie, namelijk de wens om te allen tijde zaken te doen op basis van continuïteit. Met andere woorden, als het aan "Arbouw" ligt. eens een relatie, altijd een relatie. Beperkten de activiteiten van "Arbouw" zich vroeger voornamelijk tot Leiden en directe omgeving, tegenwoordig beslaat het werkterrein het gehele westen van het land, en kunt U zelfs in voorkomende gevallen de "Arbouw" borden in het buitenland aantreffen. Op dit moment wordt bijvoorbeeld in opdracht van het Ministerie van Buitenlandse Zaken een project in Rome gerealiseerd. Binnen de klantenkring van Arbouw vindt u, naast vele overheden, nogal wat bekende namen. Wat dacht U bijvoorbeeld van Albert Heijn, Gist-Brocades, Fasson, Heineken, Fokker, Texaco, Mobil Oil en het Bouwfonds Nederlandse Gemeenten. En dit is slechts een greep. Aannemen is beslist veel meer dan snel wat stenen opstapelen. Voorafgaand aan de uitvoering van een project vindt een omvangrijk proces plaats van voorbereiding. Elk onderdeel van het te realiseren project wordt grondig en tot in details bekeken in zowel technisch- als financieel opzicht. Dat hiervoor heden ten dage ook de computer wordt ingeschakeld ligt voor de hand. Echter, ondanks de intrede van de mdöernste automatiseringssystemen, blijft het ouderwetse handmatige vakmanschap binnen de bouw onontbeerlijk. Arbouw is een "all round" bouwbedrijf, dat zich in vele sectoren van de branche manifesteert. Duizenden gerenoveerde en aan de eisen des tijds aangepaste woningen, zowel in Leiden, als onder andere in Den Haag en Rotterdam, getuigen inmiddels van de ervaring op het gebied van renovatie en groot-onderhoud. Ook in de sector nieuwbouw blaast Arbouw zijn partijtje mee. Voor de Leidse regio valt in dit verband te denken aan projecten in Leiden, Leiderdorp en Oegstgeest. Andere sectoren, waarin het bedrijf actief is, zijn utiliteitsbouw, verbouw, restauratie, onderhoudswerken en zeker niet in de laatste plaats het burgerwerk. De "kleine" klant, die voor bouwkundige werkzaamheden, zoals een kleine verbouwing, de aanleg van een open haard, de reparatie van een kozijn of deur, of andere "klussen" een goede, betrouwbare en professionele aannemer zoekt, is bij Arbouw zeker aan het goede adres. Van een ding kan hij zeker zijn, zijn klandizie wordt beslist gewaardeerd, want Arbouw wil en zal echt niet vergeten, dat het juist met die "kleine klanten" allemaal begonnen is. "U mag gerust weten dat we van de uitkomsten van dat onderzoek nogal geschrokken zijn", bekent de heer Wolfslag openhartig. "Het bleek dat nog te veel mensen ons nog steeds zien als dat kleinschalige bedrijfje in kantoorbenodigdheden aan de Breestraat... het, inmiddels sterk achterhaalde imago van de oude Vuipenkliniek. Dat stadium zijn we inmiddels al lang en breed gepasseerd. Weliswaar zit de vulpen nog steeds nadrukkelijk in ons pakket, maar het pakket diensten en artikelen als zodanig is sterk verbreed en verdiept. Ons bedrijf richt zich nu immers op élle disciplines die in het moderne kantoor aan bod komen. Het werk moeten de mensen zelf nog doen, maar Wolfslag zorgt wel voor de juiste inrichting, aankleding en uitrusting om dat werk doelmatig en verantwoord te kunnen doen". Aan een verantwoorde, efficiënte inrichting, aankleding en uitrusting van kantoren heeft Wolfslag een goed-gevulde dagtaak. Voor zover je natuurlijk van een dagtaak kunt spreken bij een bedrijf dat eigenlijk continue bezig is om leveranties te omringen met service, passend advies en zinnige begeleiding. Zowel particulieren als bedrijven kennen de klant-vriendelijke instelling van Wolfslag al sinds jaar en dag via de vestiging aan de Breestraat 145, waar het imponerende assortiment kantoorbenodigdheden is geconcentreerd. Dezelfde service-gerichte instelling geldt wel degelijk ook voor 'de overkant' waar Wolfslag aan de Breestraat 122/124 een indrukwekkende showroom heeft. De kantoor-inrichtingscomponenten inclusief het hele arsenaal aan hypermoderne elektronische machinerie, staat daar demonstratieklaar paraat. De 'werkplek' kan er compleet worden ingericht: van stoel tot en met software; van tekstverwerker tot en met telefax; van printer tot en met postbak. Zelfs heeft Wolfslag de know-how in huis om klanten te vertellen wat de beste locatie is voor de werkplek in de ruimte. Die know-how heeft Wolfslag beschikbaar voor het kantoor- aan-huis, maar wel degelijk ook als er project-breed geadviseerd moet worden. "Prijstechnisch, maar zeker qua service, onderhoud, begeleiding en advies, kunnen we ons met iedereen meten. Ook met fabrikant of importeur," benadrukt de heer Wolfslag de brede vleugelslag van zijn onderneming. "Onze samenwerking in de VENEKA-organisatie, garandeert concurrerende prijzen en een all-round, alerte service. Daarnaast kan Wolfslag bogen op een aantal officiële dealerschappen. Zo zijn we TA (Triumph Adler) Businesscenter en officieel vertegenwoordiger van Hewlett-Packard (computer) apparatuur, hebben we de alleen-verkoop van Sanyo fax-apparatuur alsmede Casio-registers." In de vaak koele wereld van kantoorefficiëncy, heeft Wolfslag echter vooral een element van "warmte' geïntroduceerd. Het karakteristieke, klantvriendelijke gezicht van Wolfslag, wordt al in grote lijnen getekend door de wijze waarop advies, begeleiding en service gestalte krijgen. Meer gedetailleerde invulling van de karakteristieke stijl waarmee Wolfslag de klant banadert, vindt plaats via saillante bijzonderheden in het assortiment. De lederen desk-sets bijvoorbeeld of de meer stijlvolle secties van de afdeling schrijfbenodigdheden, waaronder - inderdaad - de vulpennen. De zorg voor dergelijke stijlvolle elementen in combinatie met de doelmatigheid waarmee Wolfslag hele kantoren 'werkklaar' levert, is wellicht de mooiste uitleg voor het begrip 'totaal kantoor' waarmee Wolfslag de activiteiten aanduidt. In de veertig jaar dat Bovotours bestaat is er alleen maar sprake geweest van uitbreiding. Werd kort na de tweede wereldoorlog het brood verdiend met bietenvervoer, thans kan autobusonderneming Bovo (een combinatie van de namen Boot en Van der Voet) zich tot de grootste van Nederland rekenen. Jaarlijks gaan de 72 bussen van het bedrijf, in afstand, meer dan '180 maal de aarde rond en zijn daarmee goed voor een afname aan dieselolie die menig pomphouder nog in geen tien jaar verkoopt. Bovendien behoort Bovo tot de best renderende bedrijven van Nederland, zoals woordvoerder Hans Zuidhoek met gepaste trots stelt. Teamwerk, service, puik materiaal, een goede marketing-aanpak en een efficiente organisatie... dat zijn de zaken waar het in de moderne onderneming om draait. Bovotours heeft dat heel goed begrepen. Hans Zuidhoek: "De tijd dat je in het buitenland een oud barrel van een bus kocht, opknapte en hier een paar jaar liet rondtuffen...die periode is definitief voorbij. Een beetje bus kost tegenwoordig toch gauw een half miljoen keiharde guldens. En volgend jaar krijgen we een dubbeldekker die acht ton kost. Voor die hoop geld krijgt Bovo (en dus: de klant) wel een hoop waar: Bar, airco, video, vliegtuigstoelen, toilet, luchtvering en meer van dat soort luxe snuffen is in de bussen van Bovo standaard aanwezig. Voor wie nog meer wil, zijn er de zogenaamde VIP- wagens: autobussen met separate zitjes en tafels. Dit materieel is zeer in tel bij mensen uit het bedrijfsleven die hun gasten bijvoorbeeld een comfortbale blik op Nederland willen bezorgen. Kwaliteit krijg je niet alleen door om de drie jaar het materieel te vervangen. Juist de medewerkers van de onderneming spelen een rol van allure. De chauffeurs (of moet je zeggen: piloten van Bovo worden in samenwerking met reisburo BEX, herhaaldelijk op cursus gestuurd om kennis van een bepaald land op te doen of op te frissen. Andere cursussen zijn er weer op gericht om hun praktische en theoretische rijvaardigheid op het gewenste (toren)hoge nivo te houden. Als men bij Bovo èrgens trots op is, is het wel op het feit dat er al vele jaren onmgevalsvrij wordt gereden. "Dit," zo zegt Zuidland,"is een samenspel tussen onze chauffeurs en de reisorganisaties voor wie wij werken. Gezamenlijk hebben ze gesteld dat het onverantwoord is om meer dan acht uur per dag achter het stuur te zitten. Dit weer impliceert dat onze chauffeurs bij aankomst op hun bestemming eerst acht uur slaap pakken, alvorens de reis terug te beginnen. Dat dat wel eens anders geregeld is, weet eigenlijk iedereen." Ook in de branche van de busreizen is een alerte marktbenadering een bikkelharde voorwaarde voor overleven. Je moet steeds met iets anders, iets beters, iets nieuws komen. Bovotours slaagt daarin geregeld. Ook nu weer. Zuidhoek daarover: "Het is ons, in samenwerking met Budget-bus, gelukt om - na jarenlang soebatten en argumenteren met de Franse Spoorwegen, met ingang van volgend jaar, een vice-versa verbinding te openen op Parijs. Deze verbinding biedt dus, vanaf volgend jaar, de mogelijkheid om iedere dag om 22.00 in Amsterdam op te stappen om de volgende ochtend kwiek en monter in hartje Parijs te arriveren. Naast Amsterdam, zijn er ook in Rotterdam, Dordrecht en Breda stopplaatsen voorzien. De bedoeling is - zoals ook al bestaat met de verbindingen Londen, Berlijn en Kopenhagen - dat reizigers een open ticket kopen en zelf bepalen wanneer ze vanuit hun buitenlandse bestemming de bus terug naar huis willen nemen. Dit zou dezelfde avond kunnen, maar bijvoorbeeld ook een maand later. De prijs van zo'n kaartje: negentig gulden. 'Nuovo' van Bovo. En 't succes lijkt nu al verzekerd. Klaarzet- service klaargemaakt Avondservice "domu^nkope^te'9 verzorgen, geen nood Koffiebar, jagezellig! 15 Jaar Lijnbaan pakketten Het is nu al weer voor de vijftiende keer dat Groothandelscenter Lijnbaan haar kollektie geschenk-pakketten met uiterste zorg heeft Lijnbaan pakketten, een groot succes De enorme belangstelling voor deze pakketten geeft duidelijk aan, dat de samenstelling ervan zeer praktisch is. De lage prijsstelling, op groothandels niveau, is wellicht een ander aspekt dat bijgedragen heeft tot de grote populariteit van deze pakktetten-serie. leder zijn smaak Naast een uitgebreide reeks van standaard pakketten in de prijsklasse van 'goedkoop' tot aan zeer uitgebreid, kunt u ook volledig naar eigen keuze een pakket samenstellen. Het Lijnbaan-assortiment van ruim 20.000 artikelen biedt hiervoor alle gelegenheid, Ook in relatie-geschenken is er een grote keuze. Het aanbod gedistelleerd en heerlijke wijnen, veelal door onszelf gei'mporteerd, is uitgebreid en overvloedig. Service plus Een speciaal team van medewerkers staat voor u klaar om u op uw wenken en wensen te bedienen. Ook al heeft u speciale wensen, laat het ons weten, wij zullen er alles voor doen om ze voor u te realiseren. Hoe te bestellen? Voor een bezoek aan onze vestiging aan de Industrieweg 29 te Zoeterwoude (vlakbij de Heineken brouwerij) bent u welkom. En u kunt uiteraard telefonisch kontakt opnemen met onze manager van de Lijnbaan, de heer J. Lens. telefoon 071- 892909 Hoogachtend, Groothandelscenter Lijnbaan B.V. J. Lens, manager. MEER DAN20.000ARTIKELEN ONDER ÉÉN DAKVOOR HORECA EN DETAILHANDEL; Je hoeft niet zelf in Indonesië te zijn geweest om te weten dat gastvrijheid voor de mensen uit de gordel van Smaragd, synoniem is met een allerhartelijkste ontvangst, een oprechte belangstelling voor het persoonlijk wel en wee en vooral synoniem is met een ereplaats aan een riant-gedekte dis. Die wei-gemeende hartelijkheid en dat ongelooflijk lekkere eten nemen dan ook een prominente plaats in in het rijke scala aan zorgvuldig-gekoesterde herinneringen aan Indonesië. Wei-gemeende hartelijkheid en ongelooflijk lekker eten nemen dus een prominente plaats in, in het ongeëvenaarde pakket 'entertainment' waarmee het Indonesische specialiteitenrestaurant 'Doea Koentji Baroe' in Leiden haar gemotiveerde klantenkring tegemoet treedt. Eigenlijk is het geen wonder dat een bezoek aan Doea Koentji Baroe (De Nieuwe 2 sleutels) onvermijdelijk tot herhaling leidt. Het is tenslotte een nogal unieke ervaring om als gast in feite aan te schuiven aan de dis van een grote, gelukkige Indonesische familie. Het is immers een weldadig gevoel om een ontvangst te ervaren die oprecht hartelijk is; een ontvangst die je meteen duidelijk maakt: blij datje er bent. Zeventien jaar lang al, wordt die specifieke Indonesische gastvrijheid geboden. Zeventien jaar al wordt die specifieke gastvrijheid hooglijk gewaardeerd. Als een dergelijke emotie al zolang wordt geboden, kan 't niet anders dan een opréchte emotie zijn. "Wat wil je. We zijn nu eenmaal zo. We kunnen niet anders," erkent Jane, de spil, de motor en de brandstof achter alles dat het restaurant aan de Breestraat 51 te bieden heeft. "We zien onze gasten als onze vrienden, als onze familie. Op een andere manier kunnen we niet werken. Op basis van de echte, onaangepaste Indonesische keuken bezorgen we de mensen een avond uit, die niet begint bij de eerste gang, maar veel eerder; een avond uit die niet eindigt bij het nagerecht, maar veel later Vanzelfsprekend is de Indonesische specialiteitenkeuken een belangrijk bestanddeel in wat Doea Koentji Baroe te bieden heeft. Drie verschillende varianten binnen de Oud-Javanse keuken bieden de gasten een keuze uit een onnoemelijk aantal gerechten. Drie hoofdlijnen binnen de Oud-Javaanse keuken laten hun invloed gelden: de Bandoeng-keuken, de Surabaya-keuken en de Djakarta-keuken. Elk hebben ze hun eigen charme, elk hebben ze hun eigen specifieke smaak. "Voor welke variant men ook kiest: het wezen van elk gerecht zoals we dat hier serveren is het feit dat de ingrediënten bijna altijd door ons zelf worden bereid uit de orginele, verse bestanddelen. We werken hier niet met potjes, pakjes pf poedertjes; we stampen, malen, schrappen of raspen zelf. Oosterse gastvrijheid maakt iedere gast spontaan lid van een grote, gelukkige familie Alleen op die manier kun je gerechten serveren die uniek smaken. Als je spullen gebruikt die een ander oo"k kan kopen, kan je toch nooit een eigen smaak aan je gerechten geven?," verklaart Jane eenvoudig maar overduidelijk. De gerechten zoals Jane en haar uiterst enthousiaste team medewerkers hun gasten voorschotelen, maken in veel gevallen herinneringen los. Mensen die in Indonesië zijn geweest, herkennen de smaak van 'Tempo Doeloe', die rozengeur-en-manenschijn-tijd waaraan velen zo graag terugdenken. H.et restaurant aan de Breestraat streeft bewust naar dat effect en waakt er dus zorgvuldig voor dat de gerechten origineel blijven en vrij blijven van Hollandse of westerse invloeden. "Voor sommige gasten is dat even wennen. Een bekend gerecht als Babi Pangang smaakt bij ons anders dan velen gewend zijn, maar dat komt omdat onze Babi Pangang bij ons smaakt zoals-ie moét smaken. Ik vind niet dat je jezelf Indonesisch specialiteitenrestaurant kunt noemen als je gerechten brengt die aan de westerse smaak zijn aangepast", is Jane van mening. De keuze voor origineel Indonesische specialisten heeft Doea Koentji Baroe een naam bezorgd die klinkt als een klok. Vooral zij die de originele Indonesische keuken nog van vroeger kennen, zijn buitengewoon in hun nopjes met het bedrijf aan de Breestraat dat hen biedt wat zij zich graag herinneren. Nieuwe klanten komen dan ook vooral op basis van enthousiaste recommandatie, hoewel de groeiende bereidheid om van andere culturen kennis te nemen het restaurant eveneens gestage uitbreiding van de klantenkring bezorgt. De 'complete avond uit' die Doea Koentji Baroe haar gasten bezorgt, wordt op de vrijdag en zaterdagavonden nog eens extra gestimuleerd. Familie van Jane beklimt op die avonden het podium in de zaak om live-muziek en Jive-dans te brengen. Krontjong-muziek en Balinese dans staan natuurlijk op het programma, maar de uitvoerenden draaien hun hand bepaald niet om voor Evergreens, Hawaiiaanse muziek of een stukje Country, muziekstijlen die qua warmte en emotie perfect passen in de all-round Indonesische gastvrijheid. "Om die reden vind ik het ook altijd jammer als mensen hier gerechten bestellen om thuis op te eten. In zulke gevallen zeg ik dan ook vaak: is er echt geen mogelijkheid dat u hier komt eten. We gunnen de mensen immers zo graag het stuk Indonesië dat het eten compleet maakt", bekent Jane. "Om diezelfde reden vinden we het wel èrg leuk om een Indonesische party te verzorgen, zoals we wel voor bedrijven doen. Een groot gezelschap trakteren op lekker eten, de sfeer van Indonesië inclusief de show, de dans, de muziek en de kleding... ja, dat is prachtig. Het liefst zou ik dat hele gezelschap natuurlijk hier in onze zaak ontvangen, maar ja.... meer dan 150 mensen kunnen we qua gastvrijheid wel aan maar qua ruimte helaas niet...." 'se Clubs dienen konta BETALINGSWIJZE Q Ik betaal kontanl Ik stuur u een giro-, bank- o( Eurocheque, samen met de tekst U stuurt mij per accept-girokaart een rekening Ik wil deze advertentie onder nummer plaatsen Om dit door u n de tekst en voor het opsturen van de reacties betaal ik 6,40 e vakjes naar keuze aankruisen Per post? Oan deze bon in een enveloppe zónder postzegel opsturen naar: Leldsch/Alphens Dagblad-afdeling Sleuteltjes Antwoordnummer 10050 2300 VB Leiden PLAATSINGSDATUM in de rubriek: breedte Q 1 kolom 4cm) Q 2 kolom 8cm) mZ erg 1 CD> 2

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16