'Bij verkoop volkstuinen is van oplichting geen sprake' 'De hele wereld komt hier langs' Haagse projectontwikkelaar weerlegt beschuldigingen 'Kopers aan het lijntje gehouden' ZATERDAG 24 OKTOBER 1987 Will REGIO PAGINA 13 VALKENBURG - Vier men sen die begin 1985 bij de Haags projectontwikkelaar A.M. van Rijn een volkstuintje in Val kenburg hadden gekocht, zijn uiteindelijk toch eigenaar ge worden. Van Rijn heeft daar voor met de Rijnsburgse eige naar P. Barnhoorn een regeling getroffen. Van oplichting is volgens Van Rijn dan ook geen sprake: "Ik heb geen geld in ei gen zak gestoken, maar alle aanbetalingen in 1985 aan Barnhoorn doorbetaald. In to taal heb ik zelfs ruim 90.000 gulden op het project verlo ren", onderstreept Van Rijn zijn gelijk. door Frans van den Berg Het aanleggen en verkopen van 42 volkstuinen op een terrein achter de Hoofdstraat in Valkenburg was een gezamenlijk plan van accoun tant P. Barnhoorn uit Rijnsburg en projectontwikkelaar A.M. van Rijn uit Den Haag. Sinds enkele maan den timmert Barnhoorn flink aan de weg om de tuinen te verkopen. In deze krant van 4 september legde Barnhoorn uit waarom de tuinen bijna anderhalf jaar braak hebben gelegen: "Nadat alle plano logische procedures waren opge lost en de grond was geruild voor de aanleg van een toegangsweg, heb ik de grond overgedragen aan de projectontwikkelaar. In de afge lopen anderhalf jaar heeft hij het echter knullig aangepakt. De eer ste kopers hebben aanbetalingen gedaan, maar dat geld is in andere projecten gestoken. Het gaat om vier mensen die veel geld hebben betaald, terwijl de grond nooit no tarieel is overgeschreven", be schuldigde Barnhoorn de project ontwikkelaar. Barnhoorn vreesde dat de gedupeerden naar hun cen ten konden fluiten omdat Van Rijn bijna failliet zou zijn. "Onzin. Ik niemand opgelicht. Het is juist Barnhoorn die flink aan deze grondverkoop heeft ver diend", kaatst Van Rijn de bal te rug. De projectontwikkelaar rea geert nu pas op het artikel van vori ge maand omdat hij met vakantie was en daarna eerst de problemen met Barnhoorn wilde afronden, voordat hij de publiciteit zocht. Apotheker Met de stukken op tafel zet Van Rijn zijn versie op de zaak uiteen. In oktober 1985 werd een voorlo pig koopcontract opgesteld met de twee eigenaren van de grond: ac countant Barnhoorn van Raethuys bv uit Rijnsburg en apotheker W.J. Stuiver uit Katwijk. Van Rijn zelf of het bedrijf Valkenrode Beheer bv zou de grond uiterlijk 1 maart 1986 notarieel overnemen. "Nog voordat de grond werd uit gegeven hadden zich al vier kopers bij ons gemeld. Hun aanbetalingen werden bij ons gedeponeerd en door ons gestort op de rekening van Barnhoorn. Wij hebben dus nooit dat geld van die kopers in ei gen zak gestoken", weerlegt Van Rijn de beschuldigingen. "Aan Barnhoorn hebben we tweemaal een bedrag van 17.000 gulden be taald. Dat de grond daarna niet no tarieel is overgeschreven is de schuld van Barnhoorn: die vroeg extra aanbetalingen. De kopers moesten daarom wachten totdat op 1 maart 1986 alle grond op onze naam kwam te staan", verklaart Van Rijn. "De vier kopers konden al wel hun grond gebruiken. Bij acht latere kopers hebben we de grond wel tijdig kunnen over schrijven". De overdrachtsdatum van 1 maart 1986 wist Van Rijn echter niet te halen, met als gevolg dat de vier betrokken kopers nog steeds geen eigenaar werden. "In oktober 1985 hadden we ge dacht dat we voor 1 maart 1986 ge noeg grond zouden hebben ver kocht om het hele terrein met de 42 kavels over te nemen", vervolgt Van Rijn. Maar dat viel enorm te gen. De verkoop zat helemaal in het slop. Ondanks advertenties in Den Haag en Katwijk werd vrijwel geen kaveltje verkocht". Volgens Van Rijn was de slechte verkoop het" gevolg van het Tsjernobil-ef- fect. Na de ramp met de Russische kerncentrale had niemand meer trek in groente uit een volkstuintje, in verband met mogelijke besmet ting van de grond. Het Haagse bedrijf kon op 1 maart 1986 niet het benodigde geld op tafel leggen. "We hebben nog geprobeerd van de banken geld los te krijgen, maar geen enkele bank was bereid een hypotheek af te sluiten met als onderpand volks tuintjes. Op dat moment stonden we echt met onze rug tegen de muur. We hadden al veel geïnves teerd in het complex en bovendien zou het niet nakomen van het con tract een boete opleveren van een halve ton", schetst Van Rijn de ha chelijke situatie. Uiteindelijk waren Barnhoorn en Stuiver bereid het voorlopig koopcontract te verlengen. Daar voor moest echter naa§t de maan delijkse rentelast van 1100 gulden een extra maandelijks bedrag van 55 gulden per kavel op tafel wor den gelegd. In totaal werd zo ruim drieduizend gulden per maand overgemaakt aan Barnhoorn. "Wat Barnhoorn vroeg was pure woeker", reageert Van Rijn. "Wat dat betreft heeft Barnhoorn zich onrechtvaardig verrijkt. Hij maak te tenslotte misbruik van het feit dat wij geen hypotheek konden krijgen. Over regelingen weiger den Barnhoorn en Stuiver te pra ten. Wij hebben er bij hem herhaal delijk op aangedrongen in elk ge val een oplossing voor die vier ko pers te treffen. Maar wat Barn hoorn betreft konden die barsten. Eerst moesten wij een koopsom overmaken voordat de gTond werd overgeschreven. Dat was een irreë le eis, omdat wij de aanbetalingen van die mensen al hadden overge maakt. We waren niet van plan twee maal te betalen voor dezelfde grond". Advocaten "In juni van dit jaar achtte Barn hoorn de tijd rijp om zelf de grond te verkopen. Hij weigerde nog lan ger onze maandelijkse betalingen. Hij eiste dat de grond door direct door ons werd overgenomen; an ders zou het voorlopig contract worden ontbonden", vat Van Rijn de ommekeer samen. "Op dat mo ment kregen wij de advocaten van de vier kopers op ons dak. Zij eis ten hun geld terug. Anderzijds vocht onze advocaat het besluit van Barnhoorn aan. De boeteclau sule was onaanvaardbaar voor ons en bovendien hadden we al veel geld in het project gestoken". Naast de aanbetaling van twee maal 17.000 gulden, had Van Rijn 9.000 gulden aan Barnhoorn be taald voor de aanleg van een toe gangsweg. Daarnaast werd 29.000 gulden geïnvesteerd in wegen en paden op het volkstuinencomplex en 3.643 gulden voor de kadastrale opmeting van het terrein. Meer dan 75 mille was in het complex gesto ken. "Barnhoorn zat op zijn stoel te schateren. Hij had flink aan ons verdiend en dus kon hij de tuintjes nu voor een lager bedrag van de hand doen", verklaart Van Rijn. "Ons bedrijf heeft niets op die volkstuinen verdiend. In tegen deel, we hebben er ruim 90.000 gul den op moeten toeleggen. Geluk kig hebben we meer projecten zo dat we er wel weer bovenop ko men. Van een faillissement, zoals Barnhoorn suggereerde, is beslist geen sprake", ontzenuwt Van Rijn de geruchten. "Wij wilden zo snel mogelijk van die ellendige zaak zien af te komen. Omdat met Barn hoorn niet viel te onderhandelen, hebben we de Haagse notaris mr. A.J. Ellens ingeschakeld". Op 31 augustus werd een oplos sing aangedragen, die op 4 septem ber - toevalligerwijs de dag dat het gewraakte artikel in deze krant stond - werd ondertekend. Valken rode Beheer betaalde nog eens 7.200 gulden aan Barnhoorn. Van de vier kopers werd een kleine bij drage gevraagd, ongeveer 300 gul den, voor het notarieel overschrij ven van de volkstuin. Sinds 30 sep tember kunnen die mensen zich ook eigenaar noemen. "Wij zijn het dus die een oplos sing hebben gevonden voor de ko pers en niet Barnhoorn", stelt Van Rijn, die denkt dat Barnhoorn de uitlatingen in deze krant heeft ge daan om hem een hak te zetten. "Hij wilde de verkoop natuurlijk opkrikken. Vandaar die uitlatin gen in de trant van: kijk eens hoe goed ik ben, hoe ik de mensen help. Hoeveel hij onrechtvaardig aan ons heeft verdiend vertelt hij niet". Notaris Ellens zegt zeer blij te zijn voor de kopers dat de over dracht nu in kannen en kruiken is. "Onze rol was voor de kopers een oplossing te vinden. Bij de eerste acht kopers lukte dat met de nodi ge haken en ogen nog wel, maar voor de andere vier kopers ging het lastiger. Ik heb die mensen nog ge zegd rustig aan te doen, omdat er anders helemaal geen regeling uit kon komen. Uiteindelijk hebben ze met een kleine bijbetaling toch de grond gekregen. Beter dat, dan dat ze al hun geld (bij twee personen ruim 10.000 gulden, red.) waren kwijtgeraakt", verklaart Ellens de moeizame onderhandelingen De notaris wil zich, gezien zijn beroepsgeheim, niet uitlaten over de schuldvraag in deze affaire. "Ik kan alleen zeggen dat Barnhoorn het juridisch haarscherp heeft ge speeld. Van Rijn dacht een project te kunnen opzetten, zonder dat hij daarvoor over het benodigde kapi taal beschikte. Hij dacht te kunnen werken met de voorschotten van de kopers", wil Ellens wel kwijt. "Het is een situatie van de pot ver wijt de ketel dat hij zwart ziet". Barnhoorn zegt eveneens veel geld te hebben verloren op de over dracht van de tuintjes aan de vier betrokken kopers. "Van Rijn heeft aan mij geen aanbetalingen gedaan voor die tuinen. De 34.000 gulden die hij bij het sluiten van het voor lopig koopcontract betaalde, was een waarborgsom. Tevens heeft hij de aanbetalingen gebruikt om zijn maandelijkse rentelasten aan mij te betalen", blijft Barnhoorn bena drukken. Volkstuinder Reibestein op zijn geworden. VALKENBURG - De vier getrof fen kopers van Valkenburgse volkstuintjes zeggen vanaf begin 1985 door projectontwikkelaar Van Rijn aan het lijntje te zijn gehou den. Ook de oplevering van de tuinhuisjes is volgens de volkstuin ders niet geheel volgens afspraak geschied. Na de overdracht van de gronden eind september, is de rust op het volkstuinencomplex in Val kenburg nog niet weergekeerd. Van de tuin van één koper werd on langs door eigenaar Barnhoorn een strook van 22 vierkante meter afge haald. C.J. Reibestein en M. Roeleveld uit Den Haag reageerden begin 1985 op een advertentie van Van Rijn om voor 6.950 gulden een tuin van tweehonderd vierkante meter te kopen. Voor nog eens 2.750 gul den zou een tuinhuisje worden ge plaatst. Beide heren betaalden in de loop van dat jaar hun aanbetalingen aan Van Rijn. Al in februari 1985 had Roeleveld 1.550 gulden overge maakt, waarna Van Rijn in oktober nog eens 5.450 gulden ontving. De kopers hadden daarmee de totale koopsom al aan Van Rijn betaald, vóórdat deze een voorlopig koop contract met Barnhoorn sloot. "Daarna werden we steeds aan het lijntje gehouden. Iedere keer kregen we een andere termijn te horen voor de overdracht van de grond. En er werd ook niets aan de tuinen gedaan. Tot een jaar geleden was het een weiland", legt Reibe stein uit, die als een van de eerste kopers uiteindelijk zijn tuin kreeg. "Van Rijn is er inderdaad niet van door gegaan met onze poen. Wel tuin. Na tweeënhalf jaar heeft hij het geld gebruikt voor de aanleg van het complex. Hij gokte erop dat hij zonder eigen geld dit tuinencomplex kon opzetten. Maar hij gokte mis, omdat de verkoop niet liep. Wij zijn de dupe gewor den van het gehannes tussen Van Rijn en Barnhoorn". Nadat de kopers in juni van dit jaar advocaten in de arm namen, kwam er schot in de zaak. "In feite hebben we veel te lang gewacht met het inschakelen van advoca ten. Wel werd ons de raad gegeven rustig aan te doen met eisen stellen aan Van Rijn. Van een kale kip kan je tenslotte niets plukken. Als zijn zaak op de fles zou gaan, zouden we helemaal niets van ons geld terug zien", legt Reibestein de strategie uit. Tuinhuisjes Uiteindelijk hebben de kopers de grond gekregen. "Toch ben ik er voor duizend gulden bij ingescho ten. Dat neem je maar op de koop toe", constateert Reibestein wrang. "We hebben bij de notaris moeten bijbetalen en Van Rijn heeft ook mijn tuinhuisje niet volgens de af spraak afgeleverd. Zo zou er een vloer van 400 gulden in komen en een raam van 250 gulden. Niets van dat alles", wijst Reibestein op de zandvloer en de dichte zijkant van het tuinhuisje. Reibestein en Roeleveld willen niet te veel 'achterom kijken'. Het opbouwen van een goede sfeer op de tuin staat voor hen voorop. Barnhoorn verpest volgens Roele veld echter de sfeer. "Ik had eerst een tuin toegewezen gekregen en daarop had ik al boontjes staan. Op een gegeven moment had Barn- de grond eindelijk zijn eigendom (foto Wim Dijkman) hoorn mijn stukkie grond zomaar aan een andere koper verkocht. Of ik maar even wilde verhuizen naar een ander perceel", herinnert Roe leveld zich. Hekje Ook na zijn verhuizing waren de problemen niet voorbij. "Onlangs kwam ik op de tuin, toen bleek dat Barnhoorn het hekje langs mijn tuin had verplaatst. Daardoor was er over de hele lengte opeens an derhalve meter afgehaald. Barn hoorn vertelde me later dat die 22 vierkante meter eraf moesten om dat dat in het stuk van de notaris staat", verduidelijkt Roeleveld bit ter. In de transactie die voor de vier kopers tegelijk werd afgesloten, staat inderdaad dat het perceel van Roeleveld één are en achtenzeven tig centiare groot is. Volgens Roeleveld is er sprake van een foutje, omdat bij de andere kopers wel staat één are en achten negentig centiare. "Ik heb tenslotte betaald voor 200 vierkante meter, wat bovendien de standdaard maat is voor de tuintjes", laat Roeleveld de advertentie zien. Inmiddels heeft hij het hekje weer gewoon op de oude plaats teruggezet. Barnhoorn zegt dat het perceel volgens de gegevens van het kadas ter inderdaad slechts 178 vierkante meter is. "De heKjes had ik eerst willekeurig neergezet. Roeleveld zijn tuintje moest dus kleiner wor den. Ik kan me voorstellen dat hij er boos over is, omdat hij aan Van Rijn wel voor een normale tuin heeft betaald", geeft Barnhoorn toe. "Maar het is nu eenmaal zo vastgelegd bij de notaris" Honderdduizenden trekvogels op weg KATWIJK - Voor honderdduizen den vogels is de kuststrook deze weken de 'snelweg' naar het zui den. Op de grens van land en water trekken ze in groten getale naar hun overwinteringsgebieden. "De hele wereld komt hier voorbij", zegt voorzitter Gijs van der Bent van de Vogel werkgroep Katwijk. Hij is een van de tientallen 'voge laars' die als ware bermtoeristen de vogeltrek volgen vanaf de puin- stortplaats in de noórdduinen van de kustplaats. Deze puinstortplaats geniet zo langzamerhand nationale bekend heid als uitzichtpunt voor vogel liefhebbers. "De plek is ideaal om dat zij voor het dorp ligt en de vo gels er doorgaans nog vrij laag vlie gen. De duinenrij is hier verder vrij smal, waardoor als het ware een trechter onstaat. Vogels vliegen na melijk niet graag over zee of bebou wing, dus de verschillende vluch ten worden boven het natuurge bied in elkaar geschoven legt Van der Bent uit. Vooral in de ochtenduren is het hier 'spitsuur'. Wat later op de dag neemt de drukte af omdat de vo gels dan vaak op zoek gaan naar voedsel en zich niet meer zo mas saal verplaatsen. Ook de 'voge laars' zwermen dan uit, om bijvoor beeld nog even de duinen af te zoe ken naar zeldzame explaren. De trek kan het best langs de kust worden gevolgd omdat vogels die uit het binnenland komen, voor de zee naar het zuiden afbuigen. Van der Bent: "Daardoor ontstaat dus die snelweg op de grens van land en water, die steeds drukker wordt naarmate je zuidelijker komt". Slechtvalk De meeste vogelaars die in Kat wijk de trek volgen, houden in een dagboek de bijzonderheden bij. Verder worden door enkele meer ervaren leden van de vogelwerk groep gegevens verzameld voor de Landelijke Werkgroep Vogeltrek Tellingen. Daarbij is niet alleen het aantal en de soort van belang, maar bijvoorbeeld ook de weersgesteld heid. De meest talrijke soort die vanaf de puinstortplaats op de trek naar het zuiden kan worden bekeken, is de spreeuw. Op de tweede plaats van de 'top tien', zoals Van der Bent het omschrijft, komt de vink. ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen. Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A Verhage, Pluimzeggekreek 3, Tel: 218661, C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, tel: 218661, spreekuur Rosmolen 2. zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen, Fa- gelstraat 31, tel: 218661, spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer. Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus. Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Klap roos 34, tel.126371, spreekuur Minneb roersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel. 120266, spreekuur Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, Kern straat 11. tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern- straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: D. R. van Wingerden, Boshuizerkade 31, tel. 310047 Groep 5 - Schaefer, Jasperse, Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur D. Hammersteyn, tel. 720936, spreekuur Robijnstraat 2 b Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Leden, tel. 894539, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Hoofdstraat 8. tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur J.B. Hu- genholtz. Prins Hendriklaan 4, tel. 174955. Voorschoten za W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. zo A. Tromp, Leidseweg 328, tel.762159. Warmond za en zo A. de Gijzel, Dorpstraat 35, War mond. tel. 01711-10834. Wassenaar za J. Vonk, tel. 179676, spreekuuradres Wittenburgerweg 106. zo G. Scaepman, tel. 14561, spreekuur v, Z. v. Niieveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneem» APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 23 tot vr 30 door: Haven Apotheek Haven 18, tel. 120085, Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3. Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling. Helder. Roest F Muurling, plantsoen 23, tel: 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d. Wouw R Koster. Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres. Kennedylaan 260, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en mevr. Koster-Stoker, Nar cisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717- 3836. Wassenaar J v.d. Vijver, Oosteinde 15, Voorburg, tel. 862210, G. Schouten, Laan van Meer- dervoort 275 a, tel. 458327, C. Vervoom, v Montfoortstraat 15, Voorburg, tel. 833457. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp. Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door M.H. van Nieuw- land, Uilenhorst 10, Leiden, tel. 071- 212959. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 "Ook daarvan worden er in een paar uur tijd tienduizenden ge teld", zegt hij. Uit de enorme aan tallen die per uur voorbij trekken, slagen de vogelaars er echter m om ook de bijzondere exemplaren uit de anonimiteit te ontrukken. Zo is er deze week al een slechtvalk waargenomen en bevond zich tus sen de vele duizenden graspiepers die voorbijkwamen een zeldzame roodkeelpieper. Van der Bent: "Er komen hier goudhaantjes uit Rusland voorbij en pijlstormvogels die broeden op het zuidelijk halfrond. Het feit dat deze vogels op eigen kracht enor me afstanden afleggen, is eigenlijk het meest fascinerende aan dit na tuurverschijnsel". Vogelaars op de puinstortplaats in de Katwijkse noordduinen. ZATERDAG 24 O KT. park Avifauna tot 17.00 u Leiden filmhuis LVC, 'After hours', van Martin Scorsase. aanvang: 21.15 Leidse Schouwburg, The Com pany met 'A little night music', aanvang: 20.15 uur. Lak-Theator, Hmderik speelt Treinen', aanvang: 20.30 uur. stichting Slaaghbuuri organi seert bingo-avond in Buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valken Pad, aanvang: 20.15 uur. De Waag, jazz zolder Hot Hou se, concerl door trio-Nu en Barl van Helsdingen. solo. LVC, Pop Show 'Clan ot Xy- mox', aanvang: 23.00 uur. bingo-avond van muziekvere niging Concordia, verenigingsge bouw Langegracht, aanvang: 20.00 uur. Leiderdorp grote feestavond Leiderdorpse Carnavalsvereniging de Rijn schuimers, mmv de lenco's, Fran- kie boy, de Germa's en Koos Al berts, aanvang: 21.00 uur. ZONDAG 25 OKT. Alphen najaars en antiekbeurs m vo gelpark Avifauna, van 11.00 tot 17.00 uur. Leiden filmhuis LVC, 'After Hours' van Martin Scorsese, aanvang 21.15 Volkenkunde, 'Journey to Chi- Stadsgehoorzaal, koffieconcert door het Ned. Sinfonietta o.l.v. Benjamin Ashkenazy, aanvang: playbackshow van muziekver eniging Concordia aan de Lange gracht. aanvang: 15.00 uur, voor inlichtingen tel: 219404. Noordwijk disco en spelmiddag voor jon geren van 12 lot 15 jaar in het Join centrum aan de Weteringkade van 14.30 tot 17.00 uur. klassiek lunchconcert in de Hervormde kapél aan de Hoofd straat, aanvang 13.00 uur. Warmond i 16 00 tot 20.00 u Centrum, Schenkelweg. voor kin deren van 8 t/m 10 en 11 t/m 14 laar, aanvang: 13.30 uur. MAANDAG 26 OKT. Leiden Kapelzaal K O, Beethoven cyclus door Martha Noguera, aan vang: 20.15 uur. Leiderdorp Werkwijzer, Bernardstraat 3. spreekuur voor starlende onder- iers. aanvang: 10.00 uur.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 13