Grote belangstelling bedrijvencentrum 't Ambacht Katwijk Agrarische school Oegstgeest eist deelname in scholenfusie belastingen omensgroep' 'Kwijtschelding belastingen voor laagste inkomensgroep Verblind door de zon PAGINA 16 Will REGIO VRIJDAG 23 OKTOBER 1987 ALPHEN AAN DEN RIJN - Weg met de commune, leve het centraal wonen. Op het eerste gezicht lijkt het een 'n synoniem van het ander. Bij nader inzien is er echter een wereld van ver- schil. Zeker in de ogen van de leden van de Alphense werkgroep Centraal Wonen. "In een commune wordt alles gezamenlijk ge daan in gemeenschappelijke ruimten. Bij centraal wonen heeft iedereen een eigen voordeur. Daardoor kan men zich terugtrek ken als daar behoefte aan is", zo houden Netty Kuypers. Karin Lensink en Andrea Melre kort voor de oprichtingsvergadering van de werkgroep even open huis in een gebouw dat alleen nog in hun gedachten bestaat. schrikt. Toen ze er meer over gin gen nadenken, kwam het bij een aantal mensen allemaal toch wat vreemd over. Ze vonden het eng. Ze wisten niet wat hen te wachten stond. Dat is niet zo vreemd na tuurlijk. Ze hebben zoiets immers nooit eerder meegemaakt. Ze zijn bang voor het onbekende". Netty Kuypers, Karin en Jochem Lensink en And rea en Shivaya Melre (v.l.n.r.): "Alphen is rijp voor centraal wo- Wijzer geworden door die erva ringen hebben Netty Kuypers, Ka rin Lensink en Andrea Melre zich voorgenomen om 'niets overhaast' te doen. Kuypers: "We zijn nog lang niet zo ver als in Leiden waar we een project hebben bezocht met veertig huishoudens. Daar wordt erg veel samen gedaan. De meeste mensen die geïnteresseerd zijn in ons plan, hebben laten we ten dat zij rustig willen beginnen. Zij willen wel een gemeenschappe- j lijke ruimte, een crèche, met elkaar tuinieren en samen de kinderen opvangen, maar daar moet het zo ongeveer voorlopig bij blijven. Van I daaruit wil men verder werken". "Daar zullen we rekening mee moeten houden. We moeten niet vergeten dat wij al lang met deze ideeen rondlopen. We hebben er uitgebreid over gesproken. Dat geldt niet voor iedereen. Het is een groeiproces. Zoals we hier met z'n drieën zitten kunnen we bij wijze van spreken morgen al beginnen. Anderen zijn daar echter nog niet aan toe. Ik sluit dan ook helemaal niet uit dat de groep zich op een gegeven moment splitst. Een deel dat meteen aan de slag gaat en an deren die nog tijd nodig hebben om aan het idee te wennen een aan tal dingen samen met anderen te doen". Vooroordelen Zoals de leden van de groep de deuren voor elkaar willen openzet- •ten, zo willen zij ook toenadering zoeken tot toekomstige buurtbe woners. Enerzijds omdat zij zich niet willen isoleren, anderzijds om- dat ze eventuele vooroordelen wil len wegnemen. Of zoals Andrea Melre stelt: "We sluiten zeker niet uit dat het reacties oproept als een buurt te horen krijgt dat er een woongroep komt. De mensen den ken misschien dat hen ik weet niet wat overkomt. Daarom is het goed om ze zo snel mogelijk op de hoog te te stellen. Het zou trouwens best leuk zijn om die mensen constant bij een aantal zaken te betrekken. Dan denk ik bij voorbeeld aan de crèche en het gebruik van de tuin. We moeten ons als groep zeker niet afzonderen". Den Ouden, zoals hij zelf zegt be lijdend christen: "Het is toch van de zotte dat een rijksmiddelbare school in Lisse wordt overgedra gen aan de Christelijke Boeren en Tuinders Bond (CBTB). Het is op zich al fout een rijksschool over te dragen aan de CBTB. maar het is helemaal fout als de Hollandse Maatschappij dan niet mag mee doen met de fusiebesprekingen". Volgens Den Ouden is er na de fusie een andere situatie ontstaan. "We praten niet meer met een rijksmiddelbare school maar met een christelijke middelbare school. Het uitgangspunt daarvan is de Heilige Schrift. Wij willen een school die voor iedereen ongeacht levensbeschouwing toegankelijk is. Wij gaan niet onder het juk van de CBTB door. We willen worden behandeld als gelijkwaardige part ners", aldus Den Ouden, die erop wijst dat drie van de vijf adviesor ganen. waaronder de provincie Zuid-Holland en een commissie van de Vereniging Nederlandse Gemeenten, zich tegen deze fusie hebben uitgesproken. Mocht het Kroonberoep geen succes hebben, zo kondigt Den Ou den alvast aan, dan zal de school in Oegstgeest niet samengaan met de AOC in de duin- en bollenstreek maar contact zoeken met de agrari sche opleidingen in Rijswijk of Aalsmeer. Het feit dat nog geen ruimte is ge vonden, houdt overigens geenszins in dat straks in het gunstigste geval alleen wat kamers beschikbaar zul len zijn in een luchtkasteel. Inte gendeel. Tijdens de oprichtings vergadering morgenavond wordt onder meer verteld dat de werk groep 'een aantal panden' van de gemeente op het oog heeft. Van de belangstelling voor de bijeen komst van morgen en voor de in formatieavond op 6 november in het buurtcentrum De Ridder aan de Concertweg hangt het af hoe groot het gebouw moet zijn dat wordt gehuurd. Rijp Op dit moment bestaat de groep uit veertien volwassenen tussen de 20 en 55 jaar met kinderen. "Wij denken dat het zoeken naar woon ruimte niet zoveel problemen zal opleveren. Er staan enkele panden leeg. Bovendien wordt in Alphen veel gebouwd voor een- en twee persoonshuishoudens. Alphen is duidelijk rijp voor een dergelijke woongroep". Het initiatief om centraal te gaan wonen, is in februari al genomen door Netty Kuypers. "Mjjn kinde ren waren het huis uit. Ik wilde niet in een groot huis blijven wo nen. Het groepsleven heeft me al tijd wel aangesproken. Ik ben ty- DEN HAAG/STREEK - De Hol landse Maatschappij van Land bouw maakt bezwaar tegen de on langs opgerichte christelijke agra rische opleiding in Lisse, waarin een aantal scholen zijn samenge gaan. De Hollandse'Maatschappij, die in Oegstgeest een lagere agrari sche school heeft, voelt zich in een nadelige positie gemanoeuvreerd omdat zij niet gelijk aan de fusiebe sprekingen mocht deelnemen. Ook de WD-Tweede Kamer fractie blijft moeite houden met het imiddels tot stand gekomen Christelijk Agrarisch Opleidings centrum voor duin- en bollen streek, zo bleek gistermiddag in de Tweede Kamer tijdens een monde ling overleg met minister G.J.M*. Braks (landbouw en visserij). Het agrarisch onderwijs wordt in de komende jaren opnieuw ge structureerd. Het is de bedoeling dat er Agrarische Opleidings Cen tra's (AOC's) ontstaan, waarin de verschillende vormen van agra risch onderwijs, maar ook het on derzoek en de voorlichting een plaats krijgen. In totaal komen er in het land 30 tot 35 AOC's. Met dat beleid stemde de Tweede Kamer gistermiddag in grote lijnen in. Toch zijn er hier en daar proble men, bij voorbeeld in de duin- en bollenstreek. De WD-kamerleden J. Franssen en P.M. Blauw hadden schriftelijke vragen gesteld over de ARTSEN Leiden De weekenddienst begint zaterdag om 8 uur en eindigt zondag om 24 uur. Spreekuur van 12-12.30 uur (alleen voor spoedeisende medische hulp). Voor de patiënten van de artsen: Groep 1 - Tan, Janssen, Zwijnenburg. Meyer, R. v. Leeuwen, Verhage, Groene- veld en de Ruiter: za 8 uur tot zo 8 uur: J.A. Verhage, Pluimzeggekreek 3, Tel: 218661, C.M. Maris, Pluimzeggekreek 3, tel: 218661, spreekuur Rosmolen 2 zo 8 uur tot 24 uur: R. van Leeuwen. Fa- gelstraat 31, tel: 218661, spreekuur Ros molen 2. Groep 2 - Bergmeyer, Pieterse, v. Gent, Taytelbaum, v. Luyk, Klaassen, Rus, Kruis en De Lange: za 8 uur tot zo 8 uur: F.B. Kruis, Klap roos 34, tel. 126371, spreekuur Minneb roersgracht 41. zo 8 uur tot 24 uur: R.M.G. Taytelbaum, tel. 120266, spreekuur Utrechtse Veer 17. Groep 3 - Pleiter, J. v. Leeuwen, Smit, W. de Bruyne, J. de Bruyne, Stolk, Jur- gens, Fogelberg en v.d. Muijsenbergh: za 8 uur tot zo 8 uur: J.W. Lely, Kern straat 11, tel. 141225. zo 8 uur tot 24 uur: J. de Bruyne, Kern straat 11, tel. 141225. Groep 4 - v. Wingerden, Lahr, v. Rijn, Bénit, Nieuwenhuis, Roos, Boer, v.d. Waardt, Arnou, J.G. Zaayer en R.E. Zaayer: za 8 uur tot zo 8 uur: F. Lahr, Zoeter- woudse Singel 11, tel: 120347. zo 8 uur tot 24 uur: D. R. van Wingerden, door Jan Preenen pisch een jaren zestig-mens. Met een vriendin ben ik gaan zoeken naar mogelijkheden om zo'n werk groep ook in Alphen van de grond te helpen. In heel Nederland zijn ongeveer zestig van dergelijke pro jecten. Waarom zou zoiets in. Al phen dan niet kunnen? We hebben dertig pamfletten opgehangen in buurthuizen, flats, de bibliotheek en andere openbare instellingen". "Op onze oproep reageerden zo'n twintig mensen. Die hebben we bij elkaar gehaald en uitgelegd wat onze bedoeling was. Ieder heeft zijn of haar eigen leefruimte met een eigen voordeur. Daarnaast zijn er allerlei voorzieningen, zoals een wasserette, een tuin en een ont moetingsruimte, die gemeen schappelijk worden gebruikt. Wat er in die ontmoetingsruimte ge beurt, bepalen de mensen zelf. Je kan er overdag kinderen laten spe len en 's avonds naar de televisie kijken, maar je kan er ook een eet zaal van maken. Het was een heel gemêleerd gezelschap. Gezinnen, alleenstaande vrouwen, moeders met kinderen. Alleen geen alleen staande mannen. Hopelijk sluiten die zich ook nog bij ons aan. Zoals oprichting van de stichting tot in standhouding van de Christelijke Agrarische Beroepsopleiding. De WD'ers vroegen minister Braks waarom in de duin- en bollenstreek werd vooruitgelopen op de vor ming van de AOC's. Volgens hen is het beter te wachten totdat de dis cussie in de Tweede Kamer is afge rond. Braks antwoordde dat de bespre kingen over de fusie tussen de Rijkstuinbouwschool in Lisse en de Vakschool en het Kort Middel baar Beroepsonderwijs in Rijns burg al waren begonnen voordat er sprake was van de oprichting van AOC's. Gisteren herhaalde hij dat tn een vergadering met de Kamer commissie voor landbouw en vis serij. De WD'er Franssen, die steun kreeg van de PvdA, vond dat ech ter niet ver genoeg gaan. Hij vroeg de minister de nieuwe school voor lopig niet te laten ontstaan. Frans- Boshuizerkade 31, tel. 310047. Groep 5 - Schaefer, Jasperse. Crul, Kooyman, De Jong, Prince, Reinders, D. Hammerstein en A. Hammerstein: za 8 uur tot zo 8 uur: H. Prince, Vondel laan 58, tel. 761754. zo 8 uur tot 24 uur: D. Hammersteyn, tel. 720936, spreekuur Robijnstraat 2 b Leiderdorp za 8.00 uur tot zo 24 uur: J. v.d. Leden, tel. 894539, beide dagen spreekuur van 12.30 tot 13 uur op Hoofdstraat 8, tel. 894539. Oegstgeest van za 10 uur tot ma 7.30 uur: J.B. Hu- genholtz, Prins Hendriklaan 4, tel. 174955. Voorschoten za W. van Dam, Palestinalaan 29, tel. 3960. zo A. Tromp, Leidseweg 328, tel.762159. Warmond za en zo A. de Gijzel, Dorpstraat 35, War mond, tel. 01711-10834. Wassenaar za J. Vonk, tel. 179676, spreekuuradres Wittenburgerweg 106. zo G. Scaepman, tel. 14561, spreekuur v, Z. v. Nijeveltstraat 42. Zoeterwoude via het antwoordapparaat van een van de Zoeterwoudse huisarten, tel. 01715- 1219 of 1614, verneemt u welke huisarts de weekenddienst waarneemt APOTHEKEN De avond-, nacht- en zondagsdienst van de apotheken in de regio Leiden, wordt waargenomen van vr 23 tot vr 30 door: Haven Apotheek Haven 18, tel. 120085, in Alphen veel moeders in een gel- soleerde positie zitten, zo zullen er ook mannen zijn die vrijwel geen contact met anderen onderhou den". Afgeslankt Omdat de nodige informatie sen citeerde uit de statuten van de stichting en daaruit bleek dat het om een school gaat "met een pro testants-christelijk naambordje, waar voor iedereen ruimte is", zo als de WD'er het formuleerde. En, zo stelde Franssen. als de stichting dan toch daadwerkelijk ontstaat, dan moet het algemeen bijzonder onderwijs (oftewel het openbaar onderwijs) in het bestuur worden opgenomen. De WD'er zei dit vooral omdat de agrarische school uit Oegstgeest tot nu toe buiten de deur is gehouden. Daardoor dreigt er een situatie te ontstaan waarbij er in feite al een AOC is in de duin en bollenstreek en de Oegstgeester school in een isolement raakt. Een en ander is des te nijpender omdat de Rijkstuinbouwschool in Lisse aan de fusie deelneemt. Minister Braks beloofde dat de scholensituatie opnieuw wordt be keken als tot vorming van de AOC's wordt overgegaan. Volgens Apotheek Hofland, Thorbeckeweg 3, Voorschoten, tel. 762877. DIERENARTSEN Voor de praktijk van Muurling, Helder, Roest F. Muurling, plantsoen 23. tel: 125057. Voor de praktjk van Vestjens, v.d Wouw: R Koster, Narcisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717-3836. Voor de praktijk van Duijn, Brandt: R.J.W. Duijn, Pres Kennedylaan 260,, Oegstgeest, tel. 173266; of D.J. Brandt, Homanstraat 1, Rijnsburg, tel. 173266. Voorschoten R. Koster en mevr. Koster-Stoker, Nar cisstraat 47, Voorschoten, tel. 01717- 3836. Wassenaar J. v.d. Vijver, Oosteinde 15, Voorburg, tel. 862210, G. Schouten, Laan van Meer- dervoort 275 a, tel. 458327, C. Vervoorn, v. Montfoortstraat 15, Voorburg, tel. 833457. TANDARTSEN De weekenddienst voor Leiden, Leider dorp, Oegstgeest en Warmond wordt waargenomen door: M.H. van Nieuw- land. Uilenhorst 10, Leiden, tel. 071- 212959. Voor patiënten van tandartsenpraktijk Haaswijk, Simon Vestdijklaan 28, Oegstgeest, is tandarts G.J.H. de Minjer telefonisch bereikbaar onder nummer 071-155375; tevens spreekuur van 11-12 Doen dienst in eigen praktijk: W. Kuiters, Hoge Rijndijk 38, tel. 125215. S. Freeke, Laan van Meerburg 2, Zoeter- woude-Rijndijk, tel. 071-414547 of 410950. moest worden ingewonnen en on duidelijk was voor welke woon vorm zou worden gekozen, zijn de deelnemers met uitzondering van de kerngroep, lange tijd niet bij el kaar geweest. Als gevolg daarvan is de werkgroep geleidelijk afge slankt. Karin Lensink: "Sommigen zijn door onze ideeën toch afge hem is er dan nog voldoende gele genheid om ook het onderwijs aan niet-gelovigen een juiste plaats te geven binnen de AOC in de duin en bollenstreek. Maar Franssen zei dat de situatie, als nu de fusie wordt gerealiseerd, wezenlijk an ders is omdat de rijksschool dan christelijk is geworden. Ook de Hollandse Maatschappij van Landbouw, die de lagere agra rische school in Oegstgeest be heert, is die mening toegedaan. Burgemeester J. den Ouden van Anna-Paulowna, lid van de advies commissie van de Hollandse Maat schappij, is boos over de fusie tus sen de Lissese en Rijnsburgse scholen. Hij kondigt aan dat de Maatschappij bij de Kroon beroep zal instellen tegen de beslissing van de minister. Tenzij de agrari sche school alsnog een gelijkwaar dige partner wordt en mag deelne men aan de fusie. LISSE - De fracties van de Pvd A/PPR en CDA in Lisse vinden dat dorpsgenoten met de laagste inko mens in aanmerking moeten ko men voor kwijtschelding van de plaatselijke belastingen. Zowel B Kortekaas (CDA) als F. Prins (Pvd- APPR) drongen er gisteravond tij dens algemene beschouwingen over de begroting voor volgend jaar bij burgemeester en wethou- NOORD WIJK - Een 71-jarige in woonster van Noordwijk is gister morgen gewond geraakt bij een verkeersongeval op de kruising Nieuwe Zeeweg/Duinweg in Noordwijk. De vrouw reed op haar fiets over de Duinweg en werd naar haar zeg gen verblind door de laagstaande zon. Zij zag daardoor een auto, be stuurd door een 56-jarige Noord- wijker, die over de Nieuwe Zeeweg naderde, te laat. De vrouw is met gekneusde rib ben en hoofdletsel overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis in Leiden. Kortekaas becijferde dat de woonlasten in Lisse de afgelopen drie jaar met 100 gulden zijn geste gen. "Een stijging die voor een aan tal huisgezinnen ongetwijfeld hard aankomt", aldus Kortekaas. Uit rapportages van de sociale dien sten blijkt dat juist de stijgende woonlasten voor veel financiële pijn zorgdragen. "Dat zou ons te denken moeten geven", sprak Kor tekaas. Overigens wees de CDA'er erop niet voor een collectieve kwijt schelding voor bepaalde groepen in de Lissese samenleving te zijn, maar voor een meer individuele be nadering. Behalve kwijtschelding, moeten B en W volgens het CDA al les in het werk stellen om een alge hele lastenverhoging tot het uiter ste te beperken. Prins verwees in zijn betoog naar de gemeente Den Haag waar een aantal vrijstellingen en kwijtschel dingen van gemeentelijke heffin gen is doorgevoerd gericht op het ontzien van de minima. "In het ma terialistische beleid van de ge meente Lisse is daarvoor natuur lijk geen plaats in te ruimen", stel de Prins cynisch vast. KATWIJK - Er is veel belangstel ling voor het nieuwe bedrijvencen trum 't Ambacht in Katwijk. Ter wijl op dit moment de bouw nog in volle gang is. hebben de eerste on dernemers al hun intrek genomen in het complex. Initiatiefnemer De Raad uit Noordwijk verwacht dat het bedrijvencentrum uiterlijk in februari volgend jaar volledig zal zijn bezet. Tegen die tijd zullen 30 tot 50 bedrijven aan naar schatting 200 mensen werkgelegenheid bie den. Het gebouwencomplex van 10.000 vierkante meter wordt aan het eind van volgende maand op geleverd. Kort daarna begint op het industriegebied 't Ambacht de bouw van een tweede hallencom plex, met een oppervlakte van 3000 vierkante meter. "Gelet op de be langstelling die er voor het eerste centrum bestaat willen we deze uit breiding zo snel mogelijk realise ren", aldus directeur P.L.M. Brandjes van De Raad Bouw. Aanvankelijk was het voorne men om ookeen tweede hallen complex te bouwen in de ijskast gezet. Een deel van de hiervoor be nodigde grond in 't Ambacht werd door het Noordwijkse bedrijf zelfs verkocht aan de groenteveiling. Het tweede deel van het bedrijven centrum wordt nu dan ook een stuk kleiner dan de 7000 vierkante meter die De Raad oorspronkelijk in gedachte had. Het bouwbedrijf wordt overi gens zelf ook een van de gebruikers van het centrum, dat behalve uit een centraal kantoorgedeelte be staat uit een groot aantal kleinere bedrijfsruimten en vijf grote hal- len. In januari wordt het hoofdkan- I toor van de onderneming, nu nog gevestigd aan de Pickéstraat in het bloemendorp, naar Katwijk ver- i plaatst en verhuist de materiaal- dienst van De Raad eveneens naar het bedrijvencentrum. De maten- aaldienst is momenteel onderge- bracht in het bedrijvencentrum Flora in Rijnsburg, dat ook door het bouwbedrijf wordt beheerd. De timmerfabriek blijft wel in Noord wijk en zal zelfs worden uitgebreid. Voorzieningen De opzet van het bedrijvencen trum 't Ambacht, waarvan de bouw aan het begin van dit jaar is begon nen, is volgens de initiatiefnemer uniek voor de duin- en bollen streek. De ondernemers die er hun intrek nemen kunnen gebruik ma ken van een aantal gemeenschap pelijke voorzieningen, zoals een centrale administratie en receptie met een geavanceerde telefoonin stallatie. De installatie biedt tevens de mogelijkheid in de avonduren au tomatisch door te verbinden naar het thuisadres van de ondernemer. "Met name voor de kleine bedrijf jes, die in hoofdzaak van het cen trum gebruik zullen maken, is zo de bereikbaarheid optimaal gega randeerd", aldus Brandjes. In het 'hart' van het bedrijvencentrum bevindt zich ook kopieer-, compu ter- en communicatie-apparatuur en zijn enkele vergader- en spreek- ruimten beschikbaar, waar ge meenschappelijk gebruik van kan worden gemaakt. Aa?i het bedrijvencentrum op het industriegebied 't Ambacht wordt n menteel de laatste hand gelegd. <foto Wim Dilkm VRIJDAG 23 OKT Leiden filmhuis LVC, "After Hours', van Martin Scorsese, aanvang: 21.15 uur. Leidse Schouwburg, "Nathan de Wijze met Ellen Vogel en Henk van Ulsen, aanvang: 20.15 uur. Lak-Theater Hinderik speelt Treinen', aanvang: 20.30 uur. Imperium, festival Jonge Leid se met Lazerus. Lest, Kees v.d. Knaap en Tóch Theater, aan vang: 20.30 u Kapelzaal K O. Beethovc '•cy clus door Martha Noguera, aan vang: 20.15 uur. Groenoordhallen, Occas- sionshow, tot 22.00 uur. disco Lesbiese Vrouwen, Lan- gegracht 65. van 21.00 tot 02.00 bingo-dansant in club- en buurthuis Mirt-Honken, Drift straat, met muziek van The Fit ting Parts, aanvang: 20.00 uur. Stats aan de Haarlemmerstraat met moderne Marokkaanse mu ziek. aanvang: 20.30 uur. Leiderdorp Muzenhof, Toneelgroep La Terrazza speelt 'Dubbelspel', aanvang: 20.30 uur. klaverjassen supportersvere niging, RCL-kantine, sportpark De Bloemerd, aanvang: 19.45 ZATERDAG 24 OKT. Leiden filmhuis LVC, 'After hours', van Martin Scorsese, aanvang: 21.15 sicaanvang: 20.15 uur. Lak-Theater, Hinderik speelt Treinen', aanvang: 20.30 uur. Imperium, kindertheater Klap- sigaar en Pluisje, aanvang: 14.00 uur, avondprogramma met Blaauwe Eend, Brandtheater, GTD, Rick van Boekei en Ag- neeth Evenhuis. aanvang: 20.30 De Waag, jazz zolder Hot Hou se, concert door trio-Nu en Bart van Helsdingen, solo. LVC. Pop Show 'Clan of Xy- mox', aanvang: 23.00 uur. bingo-avond van muziekvere- stichting Slaaghbuurt organi seert bingo-avond in Buurthuis Op Eigen Wieken aan het Valke pad, aanvang: 20.15 uur. Leiderdorp film, 'De Troetelbeertjes'. Mu zenhof. Gordijnsingel, aanvang: 14.30 uur, grote feestavond Lei- derdorpse Carnavalsvereniging de Rijnschuimers, mmv de len- Noordwijk popconcert door 'Eddy the Sewerrats', JOIN-Centrum, aan vang: 22.00 uur. Voorschoten poppentheater Wellus Nietus, Marianne Rijpma met Dwaallicht jes, voor kinderen vanaf 5 jaar, Pr. Marijkelaan 4, aanvang: 14.30 uur. ZONDAG 25 OKT. Leiden filmhuis LVC. 'After Hours' van Martin Scorsese, aanvang: 21.15 Volkenkunde, 'Journey to Chi- ale', over een groep Wayana in- lianen, aanvang: 15.00 uur. Stadsgehoorzaal, koffiecon cert door het Ned. Sinfonietta o.l.v. Benjamin Ashkenazy, aan vang: 11.30 uur. playbackshow van muziekver eniging Concordia aan de Lange- gracht, aanvang: 15.00 uur, voor inlichtingen tel: 219404. Warmond kwartet Diana Beerta, Jazz- boerderij Meerrust, Dorpsstraat, van 16.00 tot 20.00 uur. Kamerfracties WD en PvdA ook tegen huidige opzet

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 16