OVER KWALITEIT GESPROKEN! VAN DER VELDE VIERT EEN GROOT SUCCES MET EEN KLEINE PRIJS. MNDERNELDE (*JSKODA AUTO-HOME LEIDEN BV - - Verhuur 450 zeldzame auto's Opel Omega 3000: snelle sportwagen voor het hele gezin I AUTO Auto Allerlei RIJ-IMPRESSIE Vorstverklikker /S\ 0ff- skoda dealer v00r Leiden, Leiderdorp e.o. jacob^c*. U HAD T KUNNEN LEZEN IN DE KRANT VOOR UW EIGEN STUK VAN NEDERLAND PAGINA 15 DONDERDAG 22 OKTOBER 1987 Modellenbureau in Eemnes Harm Klijn tussen enkele bijzondere exemplaren uit zijn 'Klassieke Automobielen Register'. De witte auto is een Morris Ten Six Special uit 1934, waarvan er misschien nog maar tien in de wereld bestaan (foto gpd) Een modellenbureau voor auto's en motoren. Zo kan het 'Klassieke Automobielen Register' van Harm Klijn in Eemnes het beste worden omschreven. Hij is dit jaar met deze onderneming begonnen en biedt op dit moment ongeveer 450 opmerkelijke of zeldzame auto's te huur aan. Het zijn veelal warm gekoesterde beauty's van particuliere verzamelaars, die via het register van Klijn kunnen worden verhuurd aan allerlei gebruikers, zoals reclamebureaus, filmproducenten, televisiemakers, fotografen enzovoort. Harm Klijn (45) is er trots op, dat hij het enige klassieke automobielen- register in Nederland heeft. Hoe jong zijn onderneming dan ook nog mag zijn, Klijn heeft al over de grenzen gekeken en samenwer king gezocht met het Britse bureau Ten Tenths' met als belangrijkste eigenaar Nick Mason, de voormali ge drummer van Pink Floyd. „Als iemand zou vragen om een voormalige Rolls Royce van konin- gin Elizabeth, dan moet ik buiten I Nederland gaan zoeken. Dan bel ik even met Ten Tenths en de kans is groot dat ik dan zo'n auto kan ver zorgen", aldus Klijn, die zegt in een behoefte te voorzien. Art-directors en assistenten van regisseurs steken soms onnodig veel energie in het zoeken naar de benodigde klassieke wagens. Dat is ook heel moeilijk als je de weg niet weet. Vaak kom je bij dezelfde mensen terecht. Een telefoontje met mij kan een hoop zoekwerk be sparen". Klijn werkt door het hele land. „Ik regel dat de auto wordt opge spoord en dat hij op de plaats van I bestemming arriveert. Ook de ver- zekering maak ik in orde. In princi- t pe kunnen we alles leveren. Met en zonder chauffeur bovendien. Er zijn aanvragers met hele speciale wensen. Op dif moment zijn de gro te Amerikanen uit de jaren vijftig erg in trek. Als iemand om een 'woody' vraagt - dat is een Ameri kaanse stationwagen met houten carrosserie - dan lever ik die. Ook als er extra accessoires als specifie ke imperials bij worden besteld". De prijs wordt in principe be paald door de particulier die zijn auto ter beschikking wil stellen. „Minimaal moet toch wel op een prijs van 700 gulden per dag wor den gerekend, alles inbegrepen. Hoe zeldzamer de auto, des te ho ger wordt meestal de prijs", aldus Klijn, die zegt dat er 'verbazend veel' mensen als hobby klassieke auto's hebben. Klijn is trouwens zelf ook zo'n liefhebber. Hij bezit een Triumph TR-5 PI en hij is bestuurslid van de TR Club Holland. Ook zit hij in de redactie van het blad van de vereni ging. De leden van de club zijn be- Natuurlijk, voor een bedrag van bijna 70 mille mag men veel verlan gen. Zelfs in de autowereld. En zo'n kapitaaltje moet worden neer geteld voor het topmodel van Opeis Omega-serie. Maar men krijgt er wel veel voor terug. De Omega 3000 blijkt een heel gemakkelijk te hanteren, com fortabele limousine, die zowel de rustige als de 'sportief rijdende au tomobilist zal bekoren. 'Een GT in gezinsverpakking', zo werd hij in een autoblad kernachtig genoemd. De reclamemensen van General Motors hebben het zo nadrukkelijk van de daken geschreeuwd, dat in middels nagenoeg alle geïnteres seerden wel zullen weten dat de Opel Omega de 'regerend' auto van het jaar is. Een uitverkiezing, die zowaar een keer nagenoeg geen kritiek heeft ontmoet. Iedereen was het er over eens, dat Opel met de Omega een knap gestileerde, prettig zittende en goed rijdende auto op de weg had gezet. Het topmodel was toen echter nog niet op de weg. Weliswaar was er bij de internationale persintro ductie van de Omega-serie gele genheid om de Omega 3000 even te 'proeven', maar de verkoop kwam pas in de loop van dit jaar op gang. Deze snelle zescilinder heeft in feite de plaats ingenomen van de Monza, de van de Senator afgeleide coupé. Gezien het feit dat Opel nu Samengesteld door Koos Post zitters van de Triumph TR-model- len van de TR-2 tot de TR-8. „Mijn Klassieke Automobielen Register is eigenlijk een recht streeks gevolg van mijn lidmaat schap van de TR-Club. Bij de vere niging kwamen voorheen herhaal delijk aanvragen binnen voor bij zondere auto's. Ik heb daarom be sloten dat wat te stroomlijnen en het register te verbreden tot veel meer merken dan alleen Triumph. Het register omvat nu automobie len van 1920 tot heden, alsmede een aantal exclusieve historische ren- en sportwagens. Ik kan er nu nog niet van leven, maar dat komt nog wel". met de nieuwe Senator-serie en de Omega 3000 zeer sterk in de top klasse is vertegenwoordigd, achtte de fabriek het terecht niet nodig nog eens met een vernieuwde Mon za te komen. Men kan bij de Omega 3000 kie zen uit twee motoren: een drieliter zescilinder inspuitmotor mét of zónder katalysator. Verschil in prijs is er niet, wel in vermogen. Zonder katalysator kan deze stille krachtbron 177 pk op de wielen brengen. En daarmee wordt de toch tegen de 1400 kg wegende wa gen in niet meer dan 8,8 seconden uit stilstand naar een snelheid van 100 km/uur gejaagd. Als er wel voor een katalysator wordt gekozen doet men daar 9.8 seconden over. Geen verschil om van de schrik ken. maar het valt niet te ontken- Mét katalysator betekent ook een iets lagere topsnelheid: 217 km/uur in plaats van de 222 km/uur, die met de versie zonder kat kan worden gehaald. Wie ligt van dat verschil wakker? Zelfs op de Duitse snelwegen waar nog een onbeperkte snelheid is toegestaan is het aantal keren dat men wat lan ger zo'n snelheid kan aanhouden uiterst beperkt. Afgezien van het feit, dat het mil ieu zo'n offertje waard is, ik geloof ook niet dat die paar kilometers meer of minder aan de top bijzon der belangrijk zijn. Het gaat im mers meer om het vermogen om snel actie te kunnen nemen. Het is uiterst aangenaam de wagen zo prompt te voelen reageren - ook bij hogere snelheden - wanneer men het gaspedaal dieper indrukt. Inha len kost zo maar bar weinig tijd. De wagen is op vele manieren aangepast aan de snelheden, die er mee kunnen worden gehaald. De vlot ogende, goed zittende en veel steun gevende kuipstoelen zorgen met het met leer beklede stuurwiel voor een sportief accent in het inte rieur. Aan de buitenkant is het vooral de opvallende spoiler op het kofferdeksel die een soortgelijk ef fect teweeg brengt. Maar belangrijker dan dit uiter lijk vertoon is de aangepaste tech niek: stuurbekrachtiging, een zeer licht schakelende versnellingsbak, gasgevulde schokdempers, 25 mm verlaagde wielophanging, schijf remmen rondom en die op de voor wielen geventileerd en standaard een elektronisch gestuurd abs-sys- teem. Het gevolg: een onberispe lijk weggedrag. Zelfs in snel geno men bochten wijkt de wagen geen duimbreed. Natuurlijk vraagt een kracht bron met zo'n vermogen de nodige brandstof. Het zal afhangen van de rijstijl hoe duur men precies uit is aan de benzinepomp. Maar wie een dergelijke snelle auto koopt zal daar ook gebruik van willen ma ken. Dan moet de koper er reke- ning mee houden dat hij op zijn gunstigst bij 1 op 9 zal uitkomen. Maar het kan veel slechter. Met su per of Eurosuper, afhankelijk van de keuze die men maakt. Technisch gegevens Omega 3000. Zescilinder injectiemotor. Inhoud 2.969 cc. Vermogen zonder katalysator 177 pk (met 156 pk). Koppel 240 Nm bij 4400 rpm (230 Nm bij 3800-4400 rpm). C'ompressieverhouding 9,4 (8.6). Brandstoftank 75 liter. Onafhankelij ke wielophanging rondom. Gasgevul de schokdempers. Stuurbekrachti ging. Draaicirkel 11 meter. Schijfrem men voor en achter, met abs. Lengte 4.74 meter. Gewicht 1370 kg (1390 kg). Aanhanger geremd 1.700 kg. Accelera tie 0-100 km/uur in 8,8 sec. (9,8 sec.). Topsnelheid 222 km/uur (217 km/uur). Prijs 69.800. Actiemodel Skoda Skoda-importeur De Binckhorst Auto Motor Import in Voorscho ten heeft de dealers bevoorraad met een actiemodel van de Skoda 130 (61,5 pk). De wagen wordt Skoda Florida genoemd - naar de reis die de bes te dertig dealers vorig naar deze Amerikaanse staat maakten - en is voorzien van een levendige strepen met daarin groot het woord 'Flori da', speciale wieldoppen en een dakspoiler. Daar behoeft niets ex tra's voor te worden betaald. Skoda is intussen bezig een nieu we huisstijl te ontwikkelen. Alle nieuwe en verbouwde dealerbe- drijven worden in de kleuren blauw en oranje geschilderd. Deze grotere herkenbaarheid is een van de middelen, waarmee het Tsjechi sche merk het grote aantal nieuwe klanten van de laatste jaren blij vend aan zich wil binden. Want als over anderhalf jaar de nieuwe Skoda verschijnt zal die ongetwij feld hoger zijn geprijsd dan de hui dige modellen. Dan moet merken trouw de klanten ertoe brengen over deze financiële hindernis heen te stappen. Audi's met abs Ook de Audi 80 quattro, de Audi 100 quattro en de Audi 100 Avant zijn nu standaard uitgerust met een anti-blokkeersysteem op de rem men. Het reservewiel in de Audi 80 staat voortaan - net als in de Audi 90 - rechtop aan de zijkant van de bagageruimte, waardoor de laad vloer aanzienlijk dieper en de ruimte flink groter is geworden. Panda College Ook Fiat Auto Nederland heeft weer een actiemodel: de Panda College, een speciale uitvoering van de Panda 750 CL. Met zilveren metaalkleur, een zwarte bies, glad de wieldoppen, College-emblemen en een leuk luxueus interieur. Prijs 13.850. 'Vorstverklikker' heet het ap paraatje dat door Recto/Lennox in Rotterdam in de handel is ge bracht. Het is in feite een platte thermometer, die tegen het on derste gedeelte van de buiten spiegel wordt geplakt en waarop men de buitentemperatuur kan aflezen als die schommelt tussen 2 graden en -10 graden Celsius. Daaronder en daarboven heeft een automobilist(e) geen waar schuwing nodig, maar als de temperatuur rond het vriespunt zit kan een precieze aanduiding erg nuttig (en veilig) zijn. De 'vorstverklikker' is te koop voor 4,75 (foto Wim Dijkman» 1 dam das net zo vanzelfsprekend als mijn besluit 1 BPVr 1^ De eerste 2 weken ontvang ik deze.krant gratis! Pas daarna betaal ik. I Per maand f23.25* Per kwartaal 168.95 QPerhalfiaar 1137.90 Per jaar f262,40 I automatische betaling) (aankruisen wat van toepassing is) I Naam l Adres Tel:I Postcode:Plaats: I Stuur deze bon op naar het Leidsch/Alphens Dagblad, p/a Antwoordnummer 10050. 2300 VB Leiden (postzegel met nodig) of bel 071-144941 KENNEDYLAAN 118 pna VAN HALLSTRAAT 30 2324 EZ LEIDEN 2241 KT WASSENAAR TEL.:071-769322 TEL.: 01751-19221 Hoewel we echt wel wat gewend zijn, staan we toch even te kijken van het succes van de nieuwe Citroën AX. We kunnen dan ook een feestgevoel niet helemaal onderdrukken. En daar moest u maar dire kt gebruik van maken. Door nu met ons in onderhandeling te treden over de prijs van uw nieuwe AX. Want in de feeststemming maken wij graag'un beau geste': een mooi gebaar, dat u veel geld kan schelen. Kom dus snel kennismaken met de nieuwe AX. Kies voor een proefrit uit een van de zes versies. Test dan zijn snelheid,verbaas u over zijn ruimte, controleer zijn degelijkheid en geloof uw ogen niet om zijn zuinig heid. Vervolgens zult u ontdekken dat de feeststemming ons erg toegeeflijk maakt. Eén goede raad: wacht niet te lang Want aan elk feest komt een eind.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 15