Kanon Schuijt plaag voor verliezend Lisse Goede start vrouwen 11 VS Oranje handbalsters als reuzendoders Rebellen bij Leiden MAANDAG 19 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 21 KATWIJK/LISSE - Racing Beverwijk heeft gisteravond ten koste van Lisse de eerste zege behaald in de eerste divisie basketbal. Lisse had ook in de verlenging van het boeiende duel geen enkel antwoord op het spel van ex-eredivisiespeler Guus Schuijt. In zijn eentje rolde de lange Amsterdammer het team van coach Frans Broekhof op. Maar liefst 53 van de Beverwijkse punten kwamen van zijn hand: 95-98. De aanval van de Nederlandse Hanneke van Eyl wordt de Poolse verde diging hardhandig afgestopt. Nederland werd derde tijdens het Holland- toernooi. (rot. anpi Schuijt had de avond van zijn le ven, kon de bal in alle vrijheid aan nemen (ook als laatste 'trailer' in de break) en als het schot een keer mis ging, kon hij keer op keer de aanvalsrevound pakken om in tweede instantie alsnog te scoren. Broekhof legde de schuld toch niet bij de directe bewakers van Schuijt, maar bij 'het collectief. ..Het is nog niet eens zo erg dat Schuijt 53 punten maakt, als de an dere spelers dan maar worden af gestopt. Dat gebeurde niet". Beverwijk nam vlak voor rust af stand vaiT Lisse (32-37), dat 13 se conden voor tijd nog tegen een 86- 89 achterstand aankeek. In zijn ti me-out sprak Broekhof af dat Ro nald Sporken (27 pnt) vanachter de driepuntslijn het laatste schot zou afvuren. Sporken miste echter, maar Erik van Zelm (27) pastte uit de rebound razendsnel naar Jör- gen Goudswaard, die de gelijkma ker liet aantekenen: 89-89. Lisse kreeg halverwege de ver lenging te maken met slechts vier Beverwijkers, waardoor er twee man belast konden worden met de bewaking van Schuijt. De lange mensen bleven echter te lang voor in, waardoor Schuijt 'bewaakt' door de guards alsnog vier (win nende) punten aan zijn totaal kon toevoegen: 95-98. Leiderdorp moest de quasi-stu- denten van ASVU tot de rust naast zich dulden (38-36), maar toen ook Simon Bruijn (32 pnt) zich bij de nederlaag neer legde was de strijd gestreden. Bij 68-47 was Leider dorp 'los' en bij 83-55 leek een monsterzege in het verschiet. Op dat moment echter verviel de thuisploeg weer in het slaapver wekkende spel van de afgelopen weken en kon ASVU een totale af gang voorkomen: 91-75. In de promotiedivisie bij de man nen kreeg BVO Alphen een pak slaag van Eindhoven: 105-68. Ex- Leiden speler Tom Lockhart te kende voor 22 punten, 15 assists en 12 rebounds. Koploper Voorburg zette de zegereeks voor tegen Zaandam: 101-60. De streekderby in de promotie divisie tussen de vrouwenteams van Grasshoppers en MSV gaf za terdagavond in Katwijk tot halver wege de tweede helft een spannen de strijd te zien. Een 16-0 tussen- sprint van Grasshoppers beteken de de doodsteek voor de aspiraties van het vooral verdedigend zeer sterk begonnen MSV (35-37, 51-39). De Katwijksen kregen in de eerste helft geen meter speelruimte, het geen met name de door Christa van Schie aan banden gelegde Petra van der Oever zichtbaar van slag bracht. Arine Vlieger (22) kreeg voldoende vrijheid, maar gooide net zoveel ballen naast de basket als er doorheen. Het rendement voor de ploeg van Titus Flapper was bij rust dan ook negatief (26- 24) en toen Grasshoppers eindelijk in haar spel kwam was de strijd ge streden. Het incompetente optre den van het arbitrale duo Goed hart/Berkhout werkte daarbij ook in het voordeel van de wat steviger en meer getalenteerde Katwijksen. Anja Aandewiel (20 pnt, 16 na rust) scoorde naar hartelust en vonniste de kustrivaal met duidelijke cij fers: 75-55. Lisse won in Maassluis pro bleemloos van Elementum (24-46, 51-77). In het rayon behaalden de mannen van Grasshoppers hun eerste winst ten koste van Cange- roes: 92-70 (49-22). MSV hield Veenland één helft goed bij (41-38), maar moest daarna afhaken: 97-83. LEIDEN - De zaalhandbalcompe titie, die gisteren van start ging voor de ploegen uit de Leidse re gio, leverde bij de vrouwen een ne derlaag en twee overwinningen op en bij de mannen een overwinning en een gelijkspel. De vrouwen van HVS wonnen in Vlaardingen met 18-13 van de Hol- landiaan, Olympia '72 bleef in Was senaar met 14-10 in de meerderheid tegen WIK uit Rotterdam, terwijl Oase het in Ridderkerk niet kon bolwerken tegen Saturnus '72, 9- 12. De mannen van Saturnus had den tegen de verwachting in geen probleem met Vires et Celeritas. In Gouda werd het 14-21. Rijnstreek uit Alphen speelde in Alphen ge lijk tegen DWS uit Schiedam, 15- 15. HVS was een klasse beter dan de oppositie uit Vlaardingen. Vooral Ank en Lenie van der Bosch scoor den er rustig op los maar het zou onjuist zijn de winst van de Stomp- wijkse handbalsters aan hen alleen toe te schrijven. Die moet op reke ning worden geschreven van het sterke Stompwijkse collectief. Met deze ploeg moet het verloren ter rein van de tweede divisie in een klap weer goedmaken, vindt train- ster Tjits de Groot. Olympia '72 stak voor wat be treft de produktie gunstig af bij WIK. Terwijl WIK het vooral moest hebben van breakouts scoorde Olympia '72 van alle hoeken van de zaal en vergat daarbij ook niet het grote wapen van de breakout in treffers om te zetten. Pas na 13-6, diep in de tweede helft, kreeg WIK wat meer vat op de Wassenaarse spelpatronen. Het bleek echter niet voldoende om Olympia '72 ook maar enigszins te bedreigen. Oase begon defensief erg tam te gen het felle Saturnus '72, dat zijn promotie uit de afdelings eerste klasse naar de derde divisie voor ei gen publiek waar wilde maken. Na 6-2 voor Saturnus kwam Oase op toeren, rust 7-5. Na de hervatting gokte Oases coach te lang op de 4-2 defensie en daar kreeg Oase de re kening voor gepresenteerd. Toch had de wedstrijd anders kunnen lo pen als Helma van der Geest, in grote vorm evenals de twee Oase keepsters Ans de Haas en Monique van der Poel, niet eerst een kogel van de muur achter het Saturnus doel zag terugkomen. De bal zat, maar dat had de arbiter niet gezien. Even daarna schoot de gangmaak ster van Oase uit een breakout te gen de paal. Saturnus won. De mannen van het Leidse Sa turnus speelden zowel defensief als offensief een geweldige wed strijd. Vires keek met de rust al tegen ALKMAAR (ANP) - Er zijn van die dagen, dat de Nederlandse hand balsters zich met de top van de we reld, Oost-Europa, kunnen meten. De laatste dagen van het Holland- toernooi behoorden tot die uitzon derlijke categorie, waarbij Oranje de rol van reuzendoder op het lijf geschreven staat. Zaterdagavond in Amstelveen greep Nederland te gen Oost-Duitsland, een van de toonaangevende handballanden, in de slotminuut naast de verras sing van een gelijkspel. Ursula Dekeling miste de kans op 22-22, waarna de DDR toch nog koel de wmst op 23-21 bepaalde. Gisteren in Alkmaar ging het Ne derlands vrouwenteam, nu een week lang in handen van mannen- coach Ton van Linder, op herha ling. De aanval op Polen slaagde wel. Met de ongekend ruime marge van vijf treffers (22-17) won Oranje aan het eind van het slopende toer nooi, met zes duels in vijf dagen, van de getrainde staatsamatrices uit Polen. Het was de tweede overwinning uit Neerlands handbalhistorie te- een kansloze achterstand aan, 12-6. De 4-2 defensie van de Leidse ploeg verlokte de Goudse hoekspe- lers steeds weer naar binnen te ko men en daar liepen de Goudse ac ties in een veelheid van spelers met grote regelmaat muurvast. Die speelwijze leverde het nodige bal verlies op en met name Hans Blansjaar profiteerde daar van met zijn specialiteit, de breakout. Ge lukkig voor Saturnus zette hij niet al zijn explosies in treffers om. Het bleef tenslotte bij 21-14. Dick Klok diende zich gisteren bij Saturnus aan als de nieuwe strafworp specia list. Hij schoot vanaf de zeven me ter viermaal onberispelijk raak. Rijnstreek verdedigde sterk maar viel tegen DWS zwak aan. Aanvallen is echter ook niet de sterkste kant van de Schiedam mers en Rijnstreek kon zodoende tenminste een punt overhouden aan het heroptreden in de derde di- In de afdelings eerste klasse wis ten de vrouwen van Northa een 2-7 achterstand tegen ODIS uit De Lier om te buigen in een 7-7 gelijk spel. Dat dank zij het tijdig over gaan van de 5-1 defensie op een 6-0. De vrouwen van Saturnus en HW 70 speelden een erbarmelijk slech te wedstrijd. HW '70 won met 5-1, rust 3-1. FRANK BONTE gen die zware opponent. Bonds coach Van Linder: ,.Ik had voor de wedstrijd tegen Polen gedacht, dat we er doorheen zouden zakken van vermoeidheid. Conditioneel klopt het bij sommige speelsters toch nog niet. Daarom moest ik ook en kele basisspeelsters wisselen, maar onze tweede keuze heeft meer in houd dan die van Polen. Dat wist ik en daar had ik het strijdplan op afgestemd", aldus de trotse bonds coach, die zijn ploeg een ongekend niveau zag halen, vooral in de tweede helft tegen Polen. De opdracht van Van Linder, voor de zaterdagwedstrijd tegen de DDR maar ook voor die van giste ren tegen Polen, was simpel. De eerste helft diende zqn ploeg het spoor van de tegenstander te hou den. Daarna moest er in de tweede helft toegeslagen worden. In de eerste drie wedstrijden uit de hele competitie van het Hollandtoer- nooi was dat Van Linder wel dui delijk geworden. Tegen de DDR leidde Neder land, dat in Esther Hageman een perfecte schutter van de strafworp- stip (zeven uit zeven) had, zelfs even in de eerste helft: 11-10. Met rust was de marge weer één in het voordeel van Oost-Duitsland: 13- 12. In de tweede helft kon Oranje, met een langzaam in vorm komen de Marianne Bult, de DDR blijven volgen. De ploeg was zelf voorna melijk verbaasd over dat huzaren stukje en in de slotfase ging het door pech van de in de Westduitse Bundesliga snel bijgeschoolde cir kelloopster Dekeling juist mis: 21- 23 in plaats van 22-22. Marianne Bult liet tegen Polen zien weer terug te zijn. De rechte- ropbouwspeelster var^ OSC. met een feilloze linkerhand en veel spe linzicht gezegend, was door de Poolse verdediging niet af te stop pen. In haar vijftigste interland scoorde ze liefst negen keer. Coach Van Linder liet zijn in vorm geko men pupil ook de strafworpen ne men, drie in totaal. Bult leidde met haar eigenzinnige spel en arrogan te houding Nederland naar een ni veau, dat zelden door vrouwen- handbalploegen uit ons land is ge haald Rust 20-13, eindstand 22-17. De DDR won het vierlandentoer- nooi. MARATHON - De Tanzaniaan Juma Ikangaa heeft zaterdag de marathon van Peking gewonnen. De 27-jarige atleet legde de ruim 42 kilometer af in 2 uur, 12 minten en 19 seconden. Ikangaa, vorig jaar winnaar van de marathon van To kio. had dertig seconden voor sprong op Negasi Dube uit Ethio pië. LEIDEN - Erik Paul van Weeren heeft zaterdagavond voorkomen dat het zagen aan de stoelpoten van Luba-coach Martin Bakhuijzen in een kritieke fase belandde. De eigenzinnige en soms bikkelharde Leidse spelmaker sleepte het zwalkende Luba langs het onmachtige Zeemacht, dat mede door zijn 22 punten en maar liefst zeven inter cepties bij 65-63 naast de winst greep. Daardoor ging het deksel voor lopig weer op de ketel. „Die man kan geen leiding geven", vatte Van Weeren na afloop de groeiende irritatie over het handelen van de coach samen. Van Wee ren had direct daarna een lange en verhitte discussie met Bakhuijzen, die kort daarvoor al aan de tand werd gevoeld door Wim van Niekerk. Die liep in de redelijk bezette Vijf Meihal met de scherpste zaag rond toen duidelijk werd dat Bakhuijzen hem geen hoofdrol had toebe dacht in de strijd met de marineclub. Bij de eerste twee time-outs wildé Van Niekerk zich nog wel in de spelerscirkel melden, maar daarna bleef de Leidse balkunstenaar de monstratief zitten. Van Weeren, boos op de bank op het moment dat de Leidse score geheel stil viel, volgde zijn rebelse voorbeeld, maar kreeg na rust de volle speeltijd. Toen Bakhuijzen in de tweede helft eindelijke een beroep deed op Van Niekerk, weigerde deze te spelen. De perikelen hadden geen rechtstreekse invloed op het spel van de Leidenaars, die na een redelijke start (13-6, 23-21) in de slotminuten van de eerste helft werden ingehaald door het door Ace Brown gelei de Zeemacht. De ploeg van coach Maarten Tromp wist echter niet te profiteren van de schotloosheid van Luba, die maar liefst vijf minu ten duurde (23-28). De doorbraak leek er direct na de hervatting, toen Minderhout bleef missen en Van Weeren nog niet was warm gelopen, wel te ko men (29-40). Opeens echter kreeg genoemd tweetal, met de sterk re- boundende Peter van de Wetering (8) en Ben de Jong (15), de geest en haalde Leiden op tot 44-41. Tromp: „We raakten in paniek. De op drachten werden niet uitgevoerd en zo geef je dan de winst weg". In de spannende en vaak chaotische laatste minuten gaven beide teams elkaar niets meer toe (56-56, 61-59), maar Leiden hield met kunst-en-vliegwerk en een flinke dosis geluk de leiding net vast: 65- 63. Bakhuijzen: ..We spelen nog lang niet zoals het moet". HANS JACOBS I De school is leeg, C&A is vol! Met de I leukste kleren zó voor het kombineren. Voor snoezen en boeven. Voor sportfanaten en stoeppiraten. Kom dames en heren in spé en neem je moeder mee. Want reken maar na: het is tóch voordeliger bij C&A! Joggingpak in parmantige kleuren. Polyester/katoen. 2-Delig: 92-122 49.- -.jfk Jeansjack met teddybont gevoerd. 92-122 59- Bedrukt sweatshirt. Polyester/katoen. 86-122 32— krone washed blue jeans. 86-122 49- Action on ice sweatshirt. Polyester/ katoen. 158-182 45- 128-152 39— In kontrast gevoerde blue leans. 158-182 59- 128-152 52— I Alpine ski \jn7\r> sweatshirt. Polyester/ katoen. 158-182 26— 128-152 22— Ribbroek in'tband- plooitype. 128-152 39— 158-188 45— Anorak mei fn7\J grote envelopzak. v 158-164 99- 128-152 89- Colsweatshirt, katoen/polyester. 158-182 34- 128-152 29— Katoenen twill bandplooibtoek. 158-182 69- 128-152 59— Rugby-team jn7\J sweatshirt. v 'T Katoen/ polyester. 158-182 39- 128-152 34. Stone washed visgraat blue jeans. 158-182 45-128-152 39. Tweekleurig chintz jack met rugp'rint. 92-122 79- Polojacquardtrui. Acryl. 86-122 25- Fancy ribbroek. Katoen. 86-122 39-

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 21