Molenwiek haalt Gemini onderuit Scylla blijft verbazen Veglo wint beker op eigen toernooi LZ '86 beperkt nederlaag: 6-10 Avanti goed partij gegeven Lendl neemt revanche voor Wimbledon-verlies PAGINA 18 SPORT DO ST MAANDAG 19 OKTOBER 1987 LEIDEN - In de volleybalcom petitie herstelde Leython zich snel van de misstap van vorige week. In Zevenhuizen werd met 2-3 afgerekend met Rentokil- /Zevenhuizen. De beide andere divisie vertegenwoordigers ver loren. Molenwiek/'74 was veel te sterk voor Gemini/K (3-0) en Novo kon alleen de eerste set op zijn naam brengen bij Tonegido (3-1). Bij de vrouwen boekte Leython de eerste belangrijke winst: slachtoffer werd promo vendus Zovoc (3-1). Gemini had het niet gemakkelijk, maar won wel van Promivi/DVO 2 (3-1). De Leython-mannen startten erg slecht tegen Zevenhuizen, het team stond bol van de zenu wen en niemand behaalde zijn normale niveau. Het logische ge volg was een 15-10 nederlaag. Ook in de volgende set was het spel allerminst overtuigend, maar op 14-12 kwam Hans Broe- re op serve en vier van zijn sprongserves waren voldoende voor de winst: 14-16. Daarna ging men door en via 6-15 werd een 1-2 voorsprong genomen. Niets leek op 9-14 een 1-3 zege in de weg te staan, maar op die stand pakte Fer van Hal een uit- bal toch en dat betekende setver- lies 16-14. Via 1-5 en 8-10 kwam Leython toch goed terug Hestel volleyballers Leython tegen Zevenhuizen en besliste met 12-15 positief. Bij NOVO sloop de nonchalan ce en onderschatting na de sim pel gewonnen eerste set (11-15) in de gelederen. Tegenstander Tonegido greep met beide han den deze kansen aan en kwam volledig in de wedstrijd. NOVO grossierde in netfouten, hetgeen 20 punten kostte en ging in een foutenfestival ten onder (15-7, 15-9, 15-5). Gemini/K kwam in de eerste set snel met 2-8 voor, maar des ondanks sloop de onzekerheid binnen. Dit uitte zich in verkeer de serves en een fout hangend blok. Molenwiek liep vlug in en op 12-13 waren twee onnodige fouten Gemini fataal: 15-13. In de volgende twee sets kwam Ge- mini er niet meer aan te pas. De enige speler die het normale ni veau haalde was Ruud Marchand: de rest van de ploeg faalde en Molenwiek kon een voudig met 15-6 en 15-8 de 3-0 zege opstrijken. In de promotieklas reisde Leython 2 tevergeefs af naar Ze venhuizen 2. Beide scheidsrech ters kwamen niet opdagen. LlïSV was veel te sterk voor Oikos en won de eerste set ruim schoots met 3-15. Coach Groen zette toen wat wisselspelers in maar veel hielp dit Oikos niet. Nu werd het 6-15. De volgende set werd weliswaar verloren (15-12), maar de laatste set was weer voor LUSV (12-15 en 1 -3). Bij Donar blijft het tobben met de spelers. Nu ontbraken Kees de Bock (werk), Rolf Groen en Fred Wessels. Met twee spelers uit het derde team werd in Bos koop goed tegenstand geboden aan Agon, echter de basis was te smal voor winst (3-2 voor Agon). Tegen Radius 3 draaide NOVO 2 optimaal. Op alle onderdelen scoorde men ruim voldoende en greep door een surplus aan aan- valskracht de gemakkelijke zege met 6-15, 9-15 en nogmaals 9-15. Gemini 2 werd in de eerste twee sets duidelijk weggespeeld met tweemaal 15-6 bij Punch. Het gemis van middenaanvaller Frans Schnieder (vermoedelijk voor de rest van het seizoen uit geschakeld) deed zich duidelijk voelen. In de derde set kwam Ge- mini 2 even terug, maar de sterke middenaanval van Punch was ook nu weer ongrijpbaar. Punch boekte een verdiende 3-0 over winning. Goed spel Bij de vrouwen werd Gemi ni/K geconfronteerd met een snelle 0-8 achterstand en coach Brussee had zijn twee time-outs hard nodig om orde op zaken te stellen. Vanaf dat moment scoor de de tegenpartij (Promivi/DVO 2) in die set nog slechts twee pun ten (15-10 voor Gemini). Het goede spel zette door in de twee de set en twee uitstekende op slagbeurten van Anja van der Meer wareb genoeg voor de 15-9 setwinst. Traditioneel kwam in de derde periode bij Gemini de terugval vooral ook door domme foutjes (13-15), maar na een rom melig begin in de vierde set kwam na 4-4 de ommekeer. Met 15-8 haalde Gemini toch de winst binnen (3-1). Leython was vastbesloten thuis tegen Zovoc (met Marijke de Beer) de eerste punten binnen te halen. Voorvarend ging Leython van start met Ineke Ha- vinga als enige spelverdeler. Het won de eerste twee sets vrij een voudig dankzij een goede pass en dito aanval (Tineke de Bloois). Zovoc kwam wel terug doordat Leython enige steekjes in de or ganisatie liet vallen (10-15), maar in de laatste set draaide Leython weer als vanouds met Wilma Rinzema als de goed sco rende linksbuiten en Gerdi Ver- woert op serve (15-7). In de promotieklas had NOVO 1 in een kwalitatief weinig hoog staand duel de volle winst op DOS moeten behalen. Na een zwakke eerste set (12-15) ging het opeens stukken beter, met 15-7 en 15-7. In de vierde set zakte NOVO naar een bedenke lijk niveau (11-15) maar pakte juist op tijd het initiatief terug (15-12): 3-2. NOVO 2 leek tegen Tonegido 2 na de snel ingeleverde eerste set (10-15) gelijk te maken, maar kon op 14-7 niet uitmaken (15-17). In de derde set dicteerde NOVO wel het spel en drukte door naar 15-7, om vervolgens door een zwakke pass wederom ten onder te gaan (7-15 en 1-3). Leython 2 en het versterkte SVC gingen in de eerste set ge lijk op en pas na 13-13 gaf Leython 2 zich gewonnen (13-15). Ondanks de sterke aan val van Wilma Rinzema won SVC de tweede set dit met 5-15. Ook de derde set bleek SVC veel beter, nog eenmaal kwam Leython terug (10-14), maar ook die set ging verloren: 10-15 en Gemini 2 kon de eerste 2 sets het blok van AV '40 niet omzei len en verloor derhalve (8-15, 13-15). De volgende twee sets waren uitermate spannend. Ge- mini 2 kwam er steeds beter in en AV '40 verloor de grip op het spel. Met 15-11 en 15—7 trok Ge- mini 2 de stand gelijk. In de vijf de set was het verzet gebroken en kon Gemini 2 naar de 3-2 winst lopen via 15-4. WW overklaste in de eerste set het Rijnsburgse RW vooral door zijn sterke opslag en won met 15-0. RW kreeg daarna WW iets meer onder druk waar door pass en verdediging steek jes lieten vallen. Via 8-8 en 13-13 was toch WW de gelukki ge met 15-13. De derde set toon de eenzelfde beeld met nu 15-12 als uitslag (3-0 voor WW). GER RENES In openingsduel tegen HZC LEIDEN - Voor LZ '86 is het spits er af. De Leidse debutant in de hoofdklasse opende de competitie met een alleszins redelijke neder laag tegen HZC/de Robben. Dp 6- 10 uitslag is zeker geen blamage te noemen tegen een ploeg die toch tot de titelkandidaten behoort. De uitslag had zelfs nog beter uit kun nen vallen als de ploeg van coach Hans Parrel wat beter met de kan sen had omgesprongen. Hans Par rel hierover: "Het leek wel of som mige jongens schrokken van het feit dat we eigenlijk gelijkwaardig waren aan de Hilversummers. Als we aanvallend wat meer zelf vertrouwen krijgen moet er meer inzitten. De man meer werd te ge haast gespeeld. Van de negen keer hebben we maar twee keer de bal rustig rond gespeeld en geduldig onze kansen afgewacht en juist die keren was het wel raak. Gezien het vertoonde spel, verdedigend zat het prima in elkaar, blijf ik gema tigd optimistisch voor het verdere verloop van de competitie. We heb ben nu verloren van een ploeg die ver gaat komen". LZ '86 dat een zone verdediging hanteerde hield in de eerste perio de gelijke tred met de Hilversum mers. In het doel toonde Wim Helmsing aan waarom hij bij de na tionale selectie zit en dus voor LZ '86 een versterking betekent. In de derde periode zakten de Leide- naars iets terug. Een ploeg als HZC/de Robben met routiniers als Nico Landeweert en Dick Nieuwe- huizen is er dan natuurlijk als de kippen bij om toe te slaan. In deze fase liep de stand op tot 3-8 in Hil- versums voordeel en was de strijd beslist. In de slotfase kwam LZ '86, waarbij het goede spel van Mare Mommers opviel, terug tot 6-10. Goals: Bob Brebde 3x, Marco Mul der lx, Mare Mommers lx en Mi chel van der Zeeuw lx. Vivax liet zaterdagavond het tweede punt liggen. De wedstrijd tegen Raket eindigde in een 5-5 ge lijkspel. Er had duidelijk meer in gezeten voor de Oegstgeestenaren. De gehele wedstrijd stond de ploeg aan de goede kant van de score en bovendien kreeg de ploeg maar liefst negen keer een man meer in het water. Als je uit negen kansen maar één keer doel treft vraag je om moeilijkheden. De laatste pe- WIELRENNEN - Dietrich Thur- au en Urs Freuler hebben de lei ding genomen in de wielerzesdaag- se van Berlijn. Het koppel nam de eerste plaats over van het duo Jupp Kristen en Etienne de Wilde, dat in dezelfde ronde tweede is. Jelle Nijdam en René Pijnen bezetten na drie dagen de dertiende plaats met achttien ronden achterstand. Bij de amateurs nemen Thommy Post en Leo Keelen de twaalfde positie in op vijf ronden van de leiders. VOORSCHOTEN - De opval lendste prestaties bij de gisteren verzwommen kring-wedstrijden in het Voorschotense zwembad 't Wedde kwamen van de Leidse broertjes Dennis en Mark Schou ten. Het voor LZ'86 uitkomende tweetal behaalde op de 100m vlinderslag voor jongens onder 12 jaar op zeer overtuigende wij ze de limiet voor de nationale winterkampioenschappen. Dennis Schouten zwom die af stand in 1111broer Mark kwam binnen in 1.12,0. Vooral de tijd van de piepjonge Dennis mocht er bij zijn leeftijdsgenootjes zijn. De limiet was gesteld op 1.14 en op de recordlij sten van juni was de beste gezwommen tijd 1.12. De twee LZ-zwemmertjes wer den in het totaalklassement van de kring-strijd eerste en tweede. In het eindklassement werden voor de jeugd tot onder 12 jaar de tijden van 50m en 100m (meisjes: rugslag, jongens: vlinderslag) riode ging in met een 4-2 voor sprong, maar het goed terug vech tende Raket, dat vorig jaar promo tie op het nippertje miste, kwam toch nog langszij. Goals: Serge Di- etz 1. Jack Frauenfelder 2. Dick v.d. Bosch 2. Katwijk was de gehele wed strijd minimaal de gelijke van KZC, maar moest in Beverwijk toch met een 9-7 nederlaag genoe gen nemen. Na drie perioden ston den de Zeekanters nog op een 5-7 voorsprong, maar in de laatste pe riode had men zijn kruit verscho ten en brak het feit dat in de begin fase lang niet alle kansen werden verzilverd de ploeg gelijk op. Top scorer: Paul van der Putte 2. In de derde klasse herstelde WZK zich goed van de nederlaag tegen Sassenheim. De ploeg van Albert Spijker walste in de derde en vierde periode over ZDHC heen. De 7-1 uitslag spreekt voor zich. Twee periodes duldde WZK de tegenstander naast zich met het conditionele overwicht de grotere zwemsnelheid gaven de doorslag. Goals: E. Bregman 3, J. Kroft 1, J. Lagerberg 1, R. Vette, J.W. Haits- ma 1. DKD weet ook weer wat verlie zen is. De Leiderdorpers kregen in Zoetermeer tegn WVZ de eerste nederlaag te slikken. De overwin ning van WVZ was verdiend. DKD had geen passend antwoord op de goed uitgevoerde pressing van WVZ. Tot en met de tweede perio de was er nog alle hoop (5-5) hierna brak het Leiderdorps verzet en trok WVZ de verdiende'10-8 zege naar zich toe. Topscorer DKD: Al- bert van der Plas 5x. Sassenheim kon het niet bolwer ken tegen Koudekerk. Na een aan vankelijke voorsprong (2-3) werd het uiteindelijk 9-7 voor Koude kerk. In de derde periode verloor de ploeg van Nico Muusse de slag. Niet alleen kwam men met 6-4 ach ter maar bovendien moest steunpi laar Paul Geurds met vervanging het water verlaten wegens aanmer kingen op de leiding. Ondanks drie doelpunten van Rob Burgmeier in de laatste periode was de 9-7 neder laag een feit. Goals: Rob Burgmei er 3, Paul Geurds 2. .De vrouwen van LZ '86 stevenen recht op het kampioenschap af. Na vijf wedstrijden is men al vier pun ten los van de concurrentie. Zater dagavond werd naaste belager Nautilus met de neus op de feiten gedrukt. Na een moeizaam begin tegen de veel te hard spelende Dordrechtsen (1-1) kwam er een verdiende 3-5 zege op het score bord. Doelpunten: Ellen Hooge- boom 3, Jeanet de Jong 2. De wed strijd van de Zijl/LGB vrouwen te gen ZCE werd uitgesteld. DIRK KLOOS Snelle tijden van Schouten bijelkaar opgeteld. Bij de oudere leeftijdsgroepen kwam daar de 200m nog eens bij. Een NWK limiet wefd ook ge haald door Niels Joor op de 200m vlinderslag. De zwemmer van De Zijl/LGB kwam bij de jongens onder 14 jaar tot 2.28,7, bijna an derhalve seconde onder de limiet van 2.30. De andere tijden van Joor waren 31,6 en 1.07,6. Club genoot Laurens van Kampen werd tweede (31,9/1.10,0/2.32,3). Voor De Zijl was er verder wei nig succes weggelegd. Marco Blokpoel zwom zich in de prijzen (eerste) bij de j.o.l6jr met een trio tijden van 30,3/1.06,2/2.25,6. LZ'86 deed het, vooral bij de meisjes, een tikkeltje beter. Be- LEIDEN - Tegen de nummer twee van de eredivisie-tafeltennis Dex- tro/Avanti heeft Comtest/Scylla wederom haar visitekaartje afgege ven. Met een nipt verlies (10-8) kon het naar een derde positie meedin gende Scylla dik tevreden zijn. BT Lifters/Oegstgeest won met 7-11. Toch moest de koppositie worden afgestaan aan OTTC. Ware het niet dat Scylla een wed strijd minder had gespeeld dan de concurrentie dan was de derde plek in de eredivisie nu al ingeno men. De nog te spelen wedstrijd te gen Pelgrim/Gaanderen moet na melijk minimaal de drie punten opleveren die nodig zijn om de Blaeuwe Werelt/Apeldoorn te pas- Ook in de zware wedstrijd tegen het Hazerswoudse Avanti werd de Winst Van Rijn HOOFDDORP - Onder auspiciën van de Muay Thai Bond Nederland werd gisteren een thaiboxing-gala gehouden. Van Jurojin uit Leiden vocht Ted van Rijn tegen Scheek van de gerenommeerde Amster damse school Abadi. Van Rijn won het twee ronden durende gevecht met een ruime punten voorsprong. halve de optreden van de Schou- tens was er nog een notering voor Antoine van Weerde (28,7/ 1.03,0/2.19,9), goed voor de eerste plaats bij de senioren. Bij de vrouwen kwam Geralda Boekweit over de drie afstanden als beste naar voren (34,0/1.11,5 en 2.36,5). Paulien Stastra was de sterkste bij de m.o.16 (34,3/1.10,3- 2.30,5). Ook Bianca Hoeks (eerste m.o.12), Karin Stastra (derde m.o.12), Natasja Sirag (tweede m.o.10), Lisette van Polanen (derde mo.10), en Nancy Kijkin- deVegte (derde m.o.14) vielen op. - Jolanda Volkerijk werd bij de m.o.10 eerste voor Noordwijker- hout (41,5/1.30,8). Haar clubgeno ten Mark Kruithof (derde j.o.10), Helen Siers (tweede vrouwen 36,2/1.16,4/2.46,6) en Ester Berg (derde) deden eveneens van zich spreken. Erik Ouwerkerk zwom voor De Zijl een kring b-limiet cp de 100m vlinder j.o.14 (1.24,6). kracht van het Scylla-team bewe zen. Met 8-10 verliezen tegen het kwartet Turk, De Groot, Kreisz en Vriesekoöp is zeker een knappe prestatie. De start van de avond (1- 1 na het verspelen van de dubbels) bleek toonaangevend voor het ver loop van de rest van de wedstrijd. Een gelijkopgaande strijd (3-3/ 4-4/ 6-7/ 8-8 en 10-8) zorgde voor een aantrekkelijke pot tafeltennis. He laas werd de wedstrijd geregeld uit het evenwicht gehaald door een vaak wat zinloos solo-optreden van scheidsrechter Geesink. Na een eindeloos afkeuren van de service van Robert de Groot resulteerde dit uiteindelijk in een officiële waarschuwing aan het adres van de Avanti-speler. Opvallend was de kwetsbaarheid van Tibor Kreisz. De tegenwoordig ijzersterk spelende De Vrind wist te winnen van de Hongaar. Swier en Meijer grepen beiden maar net naast winst. (Swier verloor, na winst in de eerste game en een voorsprong van 20-16 in de tweede game). Sjoerd Meijer was verder alleen daadwerkelijk beter dan zijn ex- teamgenoot Robert de Groot. Frits Kantebeen pakte samen met Sjoerd Meijer een dubbelwinst. Oegstgeest won en verloor afge lopen zaterdag. In een spannend duel tegen Apeldoorn-2 werd wel iswaar met 7-11 aan het langste eind getrokken, toch deed de con currentie het beter: OTTC pakte de leiderspositie in de eerste divisie door met 16-2 te winnen van de tweede keus van Avanti. De tot nu toe sterk spelende Her man van der Broek was de teleur stellende factor bij de Oegstgeeste naren. Waar zijn teamgenoten Schipaanboord en Beringen bei den driemaal wonnen, en Reitsma zelfs tot viermaal winst kwam, kon Van der Broek slechts een nul toe voegen aan het puntentotaal. Ook het dubbel met Ron Schipaan boord ging de mist in. Het tot op heden wat magertjes presterende Scylla liep ook het af gelopen weekeinde tegen verlies op. Niet onverwacht weliswaar (te genstander was het al vrijwel zeker van promotie zijnde Megacles) maar zeker ook niet gunstig voor de strijd om handhaving. Nienke Sneller mocht weer aantreden als invaller voor Judith Lepelaar. De uiteindelijke uitslag (9-1) kwam tot Stand door de enige winstpartij van Heidi de Haas tegen Coolen. In dezelfde klasse speelt het heel wat beter presterende Docos. He laas werd het stevige puntensprok- kelen het afgelopen weekeinde wat ruw verstoord: Met 6-4 werd verlo ren van Swift/Deventer. Marijn Ol den scoorde tweemaal, en Tessa Bröcker en Anja Heijnen ieder een maal. Ook de mannen van Docos kon den niet voor veel vreugde zorgen. Met 7-3 bleek Onkyo te sterk voor het Leidse team. Ron van Veen was ditmaal topscorer. Hij verloor slechts van Brokken. Walter Engle- bert zorgde wederom voor een nul, en Kish Prashad pakte een over winning op Van der Burg. WOUTER LANGEVELD SYDNEY (Reuter) - Ivan Lendl heeft revanche genomen voor zijn nederlaag tegen Pat Cash in de fi nale van het tennistoernooi van Wimbledon. De Tsjechoslowaak versloeg de 22-jarige Australiër za terdag in de eindstrijd van het in- door-toernooi van Sydney. De als eerste geplaatste Lendl stond Cash tien games toe: 6-4, 6-2, 6-4. Cash maakte in de eindstrijd een vermoeide indruk. De Australiër had na zjjn winst in de halve finale op Boris Becker nauwelijks rust gehad. Twaalf uur na de bijna drie uur durende partij tegen de West duitser stond hij opnieuw in de hal. Lendl ondervond in de halve finale Spaan kampioen LEIDEN - de 15-jarige Jos Spaan uit Woubrugge is gisteren natio naal jeugdkampioen judo in de leeftijdsldasse tot 18 jaar gewor den. De jonge Woubruggenaar, die vorige week ook al de Zuidhol landse titel op zijn naam bracht en lid is van sportschool Josjin, kqmt uit in de gewichtsklasse tot en met 55 kilogram. Zijn ploeggenoot Dennis Nolten, tweede bij de Zuidhollandse, greep net naast een medaille. Hij werd in dezelfde klasse vierde. LEIDEN - Veglo heeft beslag ge legd op de door het Leidsch Dag blad beschikbaar gestelde eerste prijs in het ter gelegenheid van het dertigjarig bestaan georganiseerde badmintontoernoor Er hadden zich 160 gegadigden aangemeld, die op C en D niveau in totaal 230 partijen moesten verspelen. Naast verschillende verenigingen uit de regio hadden- zich een tiental spe lers aangemeld uit het Duitse Kre- feld. Een geweldig karwei derhalve, waarvoor Veglo-voorzitter Ben Steenbergen na afloop terecht veel lof had. „Zijn jongens", onder lei ding van Rob Kruit, hadden een geweldig jubileumtoernooi georga niseerd. Steenbergen kon de tro fee, voor de vereniging die de meeste punten behaalde, daarna aan zijn eigen club uitreiken. BC Merenwiek behoorde tot het laatst nog tot de kanshebbers, maar greep met een miniem verschil naast de beker. Hoofdpartij Hoofdpartij van de dag was het enkelspel in de mannen C-klasse. Twee stadsgenoten kwamen elkaar in de finale tegen. Rob Burgeijon (Merenwiek), de als eerste geplaat ste, moest het opnemen tegen Frits Eulderink (Veglo). Door een goed speloverzicht en zijn tegenstander uit balans brengend, wist de Veglo- speler de eerste set op zijn naam te brengen 15-9. Een snelle start zorgde ervoor dat Rob Burgeijon in de tweede set een 7rl voorsprong nam. De ver moeide Eulderink haalde nog wel op tot 7-6, maar verder kwam hij niet. De Merenwieker sleepte er met een 15-6 overwinning een der de set uit. Na de reglementaire rustpauze van vijf minuten, pakte Euldering de draad weer op. Al snel had hij een voorsprong opge bouwd van vier punten, welke hij door schitterend spel uitbouwde tot 8-1. Het ontbrak Burgeijon aan door zettingsvermogen om deze achter stand in te lopen. Nog slechts en kele punten wist hij te scoren, maar bij een stand van 10-5 gooide de Vegloër er nog een schepje bo venop, waardoor Euldering de par- nauwelijks tegenstand van beteke nis van de Joegoslaaf Zivojinovic. De 22-jarige Amos Mansdorf heeft zaterdag het 105.000 dollar- toernooi van Tel Aviv op zijn naam gebracht. In de finale zegevierde de nummer 31 van de wereldrang lijst met 6-3 3-6 6-4 over de Ameri kaan Brad Gilbert. In de halve fina les van vrijdag had hij met 7-6 6-3 gewonnen van de Amerikaan Jim my Connors. In de tien jaar, dat het toernooi van Tel Aviv bestaat, is het de eerste keer, dat een Israëliër zegeviert. Martina Navratilova heeft haar 31e veijaardag extra glans gegeven door gisteren het met 350.000 gul den gedoteerde tennistoernooi van Filderstadt te winnen. In de finale rekende ze na een moeizame eerste set alsnog gedecideerd af met haar landgenote Chris Evert: 7-5,6-1. Na 73 minuten kon ze zich de eigenaar noemen van een sportwagen ter waarde van ruim 100.000 gulden. Tim Mayotte heeft gisteren het toernooi van Toulouse op zijn naam gebracht. In de finale ver sloeg de nummer vijftien van de wereldranglijst de 23-jarige West duitser Ricki Osterthun met 6-2 5-7 6-4. Het dubbelspel leverde een ze ge op voor Michiel Schapers en zijn partner Wojtek Fibak. Zij ver sieogen in de eindstrijd de Ameri- kaans/Westduitse combinatie Jo- nes/Kuhnen met 6-2, 6-4. tij geheel naar zich toe trok en uit eindelijk als winnaar uit de strijd kwam 15-5. Burgerjon had het trouwens druk, want zowel in de mannen- dubbel-als in het gemengddubel reikte hij ook tot de eindstrijd. Daar liep het beter, want Burger- jon won beide finales. Bij het vrouwenenkel werd de fi nale gespeeld tussen Karin Beu kenkamp en Annelies Smit. Eerst genoemde liet er geen twijfel over bestaan wie zich bij de sterkste mocht noemen. Zij won op overtui gende wijze haar partij 11-6, 11-0. District De districtskampioenschappen van Zuid-Holland trokken het af gelopen weekeinde 240 deelne mers naar de Leidschendamse sporthal De Fluit. Het talrijke pu bliek kon zien hoe de 350 partijen vlotjes afgewerkt werden en geno ten met volle teugen van hoog staand badmintonspel, welk voor namelijk door het Wateringse Velo werd beheerst. Niet alle prijzen konden zij in ontvangst nemen, want in het vrouwenenkel B wist Sandra Kroon van het Voorschotense Vlietwijk' beslag te leggen op de eerste plaats. Zij versloeg Natalie Verhoeff in een spannende drieset ter 7-11, 11-7, 11-8. Erik Bokhorst, van dezelfde ver eniging, kwam net iets te kort te gen Jaap Grootendorst (Om moord). In een schitterende partij met de setstanden 15-11, 9-15, 15-6 moest hij de eer aan de tegenstan der laten. Voor BC Leiden was er ook een succes weggelegd. Thea Turk en S;uzanne Dieudonnee wisten be slag te leggen op de eerste plaats in het vrouwéndubbel C. Hun tegen standers Patty de Zwart en Jolan da Voogd moesten, met de set stan den 15-13, 15-12 genoegen nemen met een tweede plaats. Sikkema surft naar winst in marathonrace LISSERBROEK - Net als twee jaar geleden had Maarten Sik kema de langste adem. Ook toen won de Friese plankzeiler de Surfronde Haarlemmer meer, die gisteren na een on derbreking van één jaar weer werd georganiseerd. De toren hoge favoriet voor de hoofd prijs van deze 60 kilometer lan ge marathon voor plankzeilers, met start en finish in Lisser- broek, kreeg de overwinning overigens allerminst cadeau: pas in de laatste meters was Sikkema zijn concurrent Ste fan de Vries te snel af. Perry van de Wolde legde beslag op de derde plaats. Niet alleen de laatste meters, maar ook de rest van de mara thon waren Sikkema en De Vries niets uit eikaars nabij heid te slaan. Zij wisselden el kaar af aan de leiding en legden de ronde om de Haarlemmer meerpolder onder gunstige weersomstandigheden af in ruim acht uur. De windkracht varieerde van drie tot vier, waardoor de surfers wel veel vuldig moesten 'pompen' om de wind in hun zeil te houden. Op de Surfronde Haarlem mermeer, die ook voor recrean ten (60 of 30 kilometer) open stond, kwamen ongeveer hon derd plankzeilers af. Door deze zonder wanklanken verlopen derde editie van de marathon, die dit jaar ook voorkomt op de officiële kalender van het Ko ninklijk Nederlands Water sport Verbond, is de kans groot dat de Surfronde volgend jaar een vervolg krijgt.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 18