Quick Boys alleen vóór rust op dreef 'Muis'snoert'Beer'de mond Rijnsburgse Boys vergeet bijna Marken te verslaan RCL bereikt een nieuw dieptepunt Noordwijk dankt Gerlof DSVP gemakkelijk verslagen FC Lisse na zege koploper Piet van Duyn zet Katwijk op de valreep naast Leiden ARC pakt een punt van Vitesse MAANDAG 19 OKTOBER 1987 SPORT PAGINA 17 MARKEN - Bijna vergat Rijns burgse Boys het karwei af te ma ken. De uitwedstrijd tegen het laaggeklasseerde Marken werd zaterdag weliswaar met 3-1 ge wonnen, maar de koploper van de eerste klasse A bracht zichzelf tot tweemaal toe onnodig in moeilijkheden. Omdat het elftal van Arie Kurver steeds lichtzin nig met een voorsprong om sprong, had Marken tot de slotfa se uitzicht op een gunstiger re sultaat. Waarschijnlijk kwam de voor sprong van Rijnsburgse Boys in de eerste helft wat te gemakke lijk tot stand. Martin Toet draaf de van ver helemaal tot aan de achterlijn door om daarna de bal op het hoofd van Hans Zwaan te leggen: 0-1. Marken, dat een aan tal spelers door blessures en om studieredenen moest missen bracht ondanks de steun van zo'n 1500 supporters weinig in te gen de zich superieur wanende Rijnsburgers. Onzorgvuldig Wim Driebergen moest eraan te pas komen om Marken een eind in de goede richting te hel pen. De Rijnsburgse voorstop per bracht bij een doeltrap de bal zo onzorgvuldig in het veld dat de attente Schipper Marken op gelijke hoogte kon brengen: 1-1. In die periode hadden de gasten overigens allang in veiligheid kunnen komen, als zij wat zorg vuldiger met hun kansen waren omgesprongen. Vooral Ron Carli liet er nogal wat onbenut. Geïnspireerd door de 'peptalk' van Kurver in de rust leken de Rijnsburgers hun leven in de tweede helft te beteren. Directer spel mondde al gauw uit in een schitterend doelpunt van Carli, die vernietigend uithaalde op een door Hans Zwaan met het hoofd teruggelegde bal: 1-2. Hierna vervielen de Rijnsbur gers echter in dezelfde fout van voor de pauze. Marken slaagde er zelfs in de lijstaanvoerder een tijd lang op de eigen helft terug te dringen. Onder de toenemende druk beging Driebergen in zijn eigen strafschopgebied een over treding tegen Tol. Schipper be lastte zich met het nemen van de toegekende strafschop, maar hij faalde van elf meter. De pupillen van Kurver, die Marco van der Plas voor Hennie Koet in het veld bracht, zagen toen pas de ernst van de situatie in. De laatste twintig minuten speelde de ploeg zoals het een lijstaanvoerder betaamt. Dat le verde nog één geldig doelpunt op van Zwaan op aangeven van Toet en twee ongeldige treffers. Een doelpunt van Arie van Dijk werd door iedereën behalve scheidsrechter Schaap opge merkt en Huug Aandewiel krul de een indirecte vrije schop rechtstreeks in het Marken-doel. Zo keerde Rijnsburgse Boys met een 3-1 overwinning uit Mar ken terug. Ook tegen de kleintjes (Kurver: "Tegen de topclubs word je geen kampioen") laat de koploper nog geen steek vallen. Ondanks de succesreeks (vijf overwinningen en een gelijk spel) weigerde Kurver al aan een (periode)titel te denken: "Om mij heen zie ik concurrenten zomaar punten verspelen. Dat kan ons ook overkomen. Pas als wij er in slagen op scherp te blijven staan, kan Rijnsburg tot de titelkandi daten worden gerekend". KATWIJK - Het begon allemaal zo mooi voor Quick Boys. Zaterdag nam de Katwijkse eersteklasser in de eerste helft een comfortabele voorsprong, maar na de pauze was er wei nig meer terug te vinden van de aardige patronen die de thuisclub op de mat had gelegd. De werkvoetballers van DSVP uit Pijnacker stroopten de mouwen nog eens op en toon den zich één helft gelijkwaardig aan Quick Boys, dat echter de voordelige marge van drie doelpunten uit het eerste speldeel intact hield en uiteindelijk met 4-1 won. Opvallend gemakkelijk waren de in het rood gehulde Katwijkers in de beginfase over de zwakke ver dediging van DSVP heengelopen. Nog geen vijf minuten na de aftrap legde scheidsrechter Sprong de bal KLAASWAAL - Het derdeklas serschap is voor RCL dichterbij dan terugkeer naar de hoogste za terdagklasse. Dat werd het afgelo pen weekeinde nog eens door SSS bevestigd. Met 2-0 werd de ploeg van trainer Ton Zoutendijk door de riode had de Leiderdorpse Racing van taktische onvolkomenheden bij SSS kunnen profiteren. De 17- jarige linkerspits Siske Caprie be diende tweemaal de goed spelende Leo van de Weteringh, maar de Lei derdorpse puntspeler trof slechts Klaaswaalse middenmoter met de het zijnet. Na de rust veranderde de neus op de feiten gedrukt. De eerste helft was van een er barmelijk slecht niveau. In die pe- HUIZEN - Dankzij de 0-2 ning op Huizen heeft de zaterdag- sectie van FC Lisse zich voor het eerst sinds de fusie met Lisser Boys in 1981, zij het op doelgemid- delde, aan de kop van de tweede klasse C (West I) gevestigd. De ploeg van oefenmeester Wim Ei lander was voor een groot deel heer en meester in dit cruciale duel en verdiende de zege dan ook volle dig. De overwinning mocht zelfs ma gertjes worden genoemd. Henri van der Weyden, Peter Schalk (hoek voor het uitkiezen), Jan Broekhuizen (kopbal over de lat) en Leo van der Zwet (inzet op de doellijn gekeerd) hadden in de eer ste rondgang doel moeten treffen. Huizen kon daar slechts één moge lijkheid tegenover stellen maar Leo Ruiters faalde in vrije positie. Klaaswaalse oefenmeester Reinier Kreyermaat van taktiek waardoor de zwakke rechterkant van de thuisclub werd vergrendeld. Toch mocht SSS de handen dichtknijpen toen Marcel van der Blom bij een solo-actie in het ver boden gebied onderuit werd ge haald en er geen strafschop werd toegekend. Daarna was het over en sluiten voor RCL en de thuisclub grossierde in kansen vooral dank zij defensieve missers bij de bezoe ker. Ad Huisman en Herwin Zwij gers (na een fout van Hanno van Breugel) bezorgden het arme RCL in de 53ste en de 89ste minuut de zoveelste kater in de lopende com petitie. i Leiden met een sliding LEIDEN - Piet van Duyn alias 'de Muis' stelde uiteindelijk wind, de afwezigheid van de krach- persoonlijk orde op zaken. De aanvaller van Katwijk, de ten Arnold Vooys (herstellende oudere broer van Quick Boys-aanvoerder Floor van Duyn e^Kles6™.^ dud ge! en in de kustplaats beter bekend als 'de Muis', leek aanvan- schorst) en een irritant veel fiuiten- In de tweede helft domineerde kelijk een negatieve hoofdrol VOOr zich op te eisen in de de arbiter Pieterse was Katwijk maSUdl L^se7defeSirièeendèadl toPPer teêen Leiden. Want de van Quick Boys naar Kat- voor de rust het meest aan de bal en Huizense aanval volledig lam. De wÜks tweede club overgekomen spits miste in de eerste Sl daarbij^aïdlfheUeam^e kentering kwam met de komst van helft de kans om zijn ploeg van de strafschopstip op voor- fraaiste mogelijkheid kreeg gebo- Jan Kaak voor de leeggespeelde sprong te zetten. den van diezelfde Pieterse. Hij leg- Broekhuizen. Na een verre uittrap de de bal nogal verrassend op de deattenteKaak de bal k^éln brwe Leiden stevende daarna tegen de tijd, sloeg sloeg in één keer achter stip nadat Peter van der Boon ten ging in het Huizens ^doeHC-D verhouding in op een 2-0 overwin- doelman Eric Jan Planjer: 2-2. val was gekomen m het strafschop. bezoeker controleerde de wed strijd en liet de gastheer achter de feiten aanlopen. Peter Schalk rondde tenslotte een schitterende solo-actie vijf minuten voor tijd doeltreffend af (0-2). Meerburg ontvangt Rijnsburgse Boys ZOETERWOUDE - Rijnsburgse Boys is de eerste van de negen te genstanders van Meerburg in het kader van de nederlagenserie. Op het Zoeterwoudse kunstgras staan veertien minuten voor tijd, scoorde beide elftallen morgenavond om hij met behulp van de Leiden- 20.15 uur tegen elkaar. Winnaar muur, die de bal plotseling ning af, want Rob Bink (hij weer) en Fred Kanbier toonden zich in de tweede helft trefzeker voor het elf tal van trainer Hennie Beerenfen- ger, die vanwege zijn imposante gestalte op en rond de Mors naar de logische bijnaam 'Beer' luistert. Hij werd uiteindelijk geveld door een 'muis', want Piet van Duyn herstelde de verhoudingen in de slotfase door voor de ogen van 650 bezoekers twee identieke goals te maken: 2-2. Op exact dezelfde plaats kreeg Piet de Muis in het laatste kwartier van de speltech- nisch vrij matige, maar wel heel le vendige ontmoeting een vrije schop te nemen. De eerste keer, de serie is het elftal dat de thuisclub de grootste nederlaag toebrengt. richting veranderde. De verdiende gelijkmaker, vijf minuten voor het verstrijken van de officiële speel - De wedstrijd tussen de beide gebeid koplopers kreeg daarmee een te rechte uitslag. Gevolg van de de ling was overigens dat Zevenhoven alleen de leiding nam. Hoewel hij de slotfase vol afschuw aan zich voorbij had zien trekken, moest ook Hennie Beerenfenger dat toe geven. "Natuurlijk is het zuur om zo de punten uit handen te geven", aldus de succesvolle trainer, die zijn ploeg ook in de derde klasse boven zichzelf heeft zien uitstijgen. "Maar ik moet toegeven dat Kat wijk zeker een gelijkspel verdien de. Het is de beste tegenstander die we tot nu toe hebben gehad". Een mooi compliment voor Kat wijk, dat niet veel beter voetbalde dan de thuisclub, maar minstens zoveel kansen kreeg en aantoonde zo nodig nog harder te kunnen wer ken dan Leiden. Ondanks de har de, dwars over het veld staand een duel met laatste man Rick Bink. Piet 'de Muis' weigerde vanaf de kalkstip te scoren. De van de lat te- ruggeketste bal werd met een spec taculaire omhaal door aanvoerder Wim Guyt in het doel gewerkt, maar die treffer keurde Pieterse (die de Katwijkers Martin van der Plas, Jan Verloop en Wim Hoek een boekeing gaf) af omdat hij een ploeggenoot van Guyt had horen roepen. Diezelfde Guyt en Kees Kraayenoord, die na een pass van uitblinker Fred Eysberg zijn bewa ker Jan Bouwman (vervanger van de zieke Ronald van Wattum, Has san Kartal verving al snel de ge blesseerde André Deijn) liet staan, misten op het beslissende moment de broodnodige scherpte om Lei den op de knieën te dwingen. Aan de andere kant van het veld von den Rob Bink, die als middenvel der begon maar later opschoof naar de spitspositie, Albert Siera (goeie knal van afstand) en Ruud Boot (de bal werd door middenvelder Ver loop op de doellijn weggewerkt) het vijandelijke doel. Daar kwam in de aanvankelijk saaie tweede helft verandering in. Fred Kanbier legde de bal vanaf de linkerkant afgemeten op het hoofd van Rob Bink, die bij de tweede paal de bal achter Jaap Haasnoot knikte (60ste minuut). Daarna ging Mart Berkheij nadrukkelijk in de fout bij het uitverdededigen. Kan bier kreeg een vrije doortocht tot vlak voor het doel, waar hij de kalmte behield: 2-0. Onder aanvoering van de op het middenveld geposteerde Fred Eys berg zetten de gasten Leiden onder druk. Verloop en Kraayenoord kre gen kansen op de zo belangrijke 2-1 maar zij misten. Leiden leek daar door de buit binnen te kunnen ha len. De 'Beer' schreeuwde zijn pu pillen vanaf de kant toe om de kalmte te bewaren en inderdaad leek zijn ploeg het slotoffensief van Katwijk te overleven. Totdat Piet van Duyn, beter bekend als 'de Muis', op de valreep heel veel pre cisie in zijn vrije schop legde. De 'Beer' deed er toen maar het zwij gen toe.. FRED SEGAAR LEIDEN - Voetbalvereniging Leiden combineerde de topper tegen Katwijk gisteren met de opening van het nieuwe jeugdhonk. Het onderkomen werd in gebruik genomen door Dick Tesselaar, wethouder van sport en volks huisvesting. De 'officiële' handeling bestond uit een potje tafeltennis met Sander Philipse, het jongste lid van de Morsclub. Ook heeft de club sinds kort een gloednieuwe bestuurskamer, waardoor vertegenwoordigers van ande re clubs met kunnen worden ontvangen. Half juni is een begin gemaakt met de bouw van het honk, dat aan de be staande kantine is vastgebouwd. De club heeft daarvoor alleen een stuk van het terras moeten inleveren. Omdat leden van de derdeklasser een belangrijk deel van de werkzaamheden voor hun rekening namen, konden de kos ten worden gedrukt. "Door zelfwerkzaamheid hebben we de kosten kunnen terugdringen", wist voorzitter Ed Immink. "Daarnaast kwamen we ook nog in aanmerking voor 20.000 gulden subsidie. We hebben daardoor een lening kunnen afsluiten die verantwoord is. Wc zijn erg blij met deze nieuwe ruimte. Tegenwoordig kun je immers niet volstaan met de jeugd alleen te laten voetballen". (toto Henk Bouman) al op de penaltystip, omdat de hand van Hans van Rheenen de bal na een voorzet van Teun van der Plas in het eigen strafschopgebied had tegengehouden. Mart van der Plas, die even tevoren al kennis had gemaakt met de forse aanpak van zijn bewaker Dick van Boogert, legde al zijn agressie in de strafschop. De bal vloog onhoud baar voor doelman John Marrevee in de touwen: 1-0. Bliksemstart Het zou nog bijna een half uur duren voordat Quick Boys een pas send vervolg op die bliksemstart had gevonden. Weliswaar leverde het veelvuldig door de Katwijkers beproefde driehoeksspel gevaarlij ke situaties voor het doel van Mar revee op, maar Cees Ruis zag zijn kopbal na voorbereidend werk van Mart van der Plas de lat vol treffen en Floor van Duyn knalde de bal na een combinatie met Mart en Leen van der Plas rakelings over diezelf de lat. Laatstgenoemde bracht bo vendien nog Jaap van Duyn in stel ling, wiens kopbal net naast ging, en bereidde even later met een mooie actie aan de rechterzijlijn het tweede doelpunt voor. Gert Aandewiel maakte zijn voorzet met het hoofd simpel af. De gasten uit Pijnacker hadden doorlopend moeite om de tempo wisselingen van Quick Boys bij te benen. De veel te forse bewaking van Mart van der Plas leverde de debuterende Van Boogert al snel een officiële waarschuwing op. Een volgende wissel (Leo Post moest het veld ruimen voor Paul Jense) en de daaruit voortvloeien de omzetting (Van Boogert mocht zich met Leen Mart van der Plas gaan bemoeien) hadden niet het beoogde resultaat. Sterker nog: kort na de 2-0 vergrootten de pupil len van Hans van der Zee hun voor sprong tot 3-0. Johan Jonker rond de een aanval door het midden op aangeven van Aandewiel beheerst af: 3-0. Combinaties Na de pauze stond er een heel an der Quick Boys in het veld. De be zieling ontbrak, waardoor de Kat wijkers nauwelijks meer toekwam aan de aardige combinaties uit het eerste speldeel. "Achteraf kun je stellen dat we die tweede helft net zo goed schriftelijk hadden kun nen afdoen", vond trainer Hans van der Zee na afloop. DSVP wist van geen opgeven en zorgde zo waar voor enig gevaar voor het doel van Tom van der Niet, die van Van der Zee de voorkeur had gekregen boven de zo goed als herstelde Theo Guyt. Onder de toegenomen druk haakte Jonker Fred Filippo, waar voor de Katwijkse verdediger in het boekje van Sprong werd geno teerd. Na enkele mogelijkheden over en weer benutte Floor Vijfhui zen halverwege de tweede helft één van de beste kansen van de gasten van dichtbij: 3-1. De ongeveer 2000 belangstellenden op Nieuw-Zuid zetten zich schrap voor de laatste periode. Dat deed Quick Boys ook. Mart van der Plas kreeg een aantal opge legde kansen, maar hij faalde in de afwerking. Met Kees Varkevisser voor de moegstreden Arie van Duyn hoopte Van der Zee op meer stootkracht in de voorhoede. De wissel leverde indirect succes op, want de door de komst van Varke visser wat meer teruggetrokken spelende Aandewiel bood Mart van der Plas een niet te missen kans: op Gelijkspel tegen ACV ASSEN - Noordwijk vierde zaterdag een feestje rond Timo Gerlof. De middenvelder met vooral aanvallende kwaliteiten bezorgde zijn ploeg in de eerste klasse-topper tegen ACV het resultaat (een gelijkspel, 1-1) waarop zijn trainer en ploeggeno ten al niet meer hadden gerekend. Twee minuten voor het einde van de ontmoeting tussen beide ri valen speelde invaller Andries Wendt (voor Jos Smits) de bal naar John Marijt. De voorzet-op- maat werd door Gerlof met het hoofd afgerond: 1- 1. Daarmee kregen de Noord wij kers waar zij recht op hadden. "Vooral omdat het vlak voor tijd ge beurde, mag je blij zijn met zo'n gelijkspel. Komt nog bij dat ACV thuis een maximale score had ge haald", aldus trainer John Eelman, die zijn ploeg ondanks een vermoeiende reis goed uit de start blokken zag komen. ACV, dat duidelijk nog niet gewend is in de 'westelijke' eerste klasse, was meer in balbezit, maar de beste kansen waren voor Noordwijk. Ivan Hermans kreeg een goede moge lijkheid, maar de fraaiste kans was voor Geert-Jan Bakker. De anders zo koele aanvaller verscheen in riante positie, maar hij schoot te zacht in. Het was dan ook een tegenvaller voor de gasten toen Roel van Dijk één minuut voor rust met een kopbal de zaterdagkampioen op een voorsprong zette. Dat gebeurde overigens met behulp van doelman Dick Dortmundt, die niet vrij-uit ging bij de treffer van Roel van Dijk. "Een ongelukkig doelpunt", vond John Eelman. "We leken met 0-0 te gaan rusten". De thee smaak te Noordwijk dan ook belabberd en de ploeg slaag de er niet in die nare smaak weg te spoelen. Ster ker nog, laatste man Rob Vermeer en John Marijt liepen tegen boekingen op in de forse strijd, die scheidsrechter Boot met moeite in de hand hield. Hij noteerde ook Louis Kunst, die nauwelijks een halve minuut in het veld stond als vervanger van zijn broer Peter. "Er stonden toch redelijk grote belangen op het spel. Om de aansluiting met de top niet kwijt te ra ken, mocht geen van beide ploegen verliezen", verklaarde Eelman het forse ingrijpen van de di verse spelers. Noordwijk oefende overigens een redelijk grote druk uit op het vijandelijke doel, maar de ploeg werd na de pauze nog maar zelden echt gevaarlijk. Dat had ook te maken met het feit dat John Marijt niet aan aanvallen toekwam omdat hij was belast met de persoonlijke dekking van Charly Kenter, de gevaarlijkste aanvaller van de thuisclub. Na twintig minuten in de tweede helft kwam Wendt voor Smits (de invaller was na een schorsing weer speelgerechtigd, maar hij begon op de bank). Eelman koppelde de verdediger 'aan Kenter en hoopte dat Marijt op die manier een voorzet zou kunnen geven. De gok pakte goed uit. Marijt legde de bal op het hoofd van Gerlof, die zijn team op de valreep een punt bezorgde. "Gelukkig", haalde Eelman naderhand opge lucht adem. "Na het verlies tegen Vitesse Delft konden we ons geen tweede nederlaag permitte ren. Nu blijven we toch meedraaien in de kop". de rand van buitenspel vond de lin kerspits nu wel het doel: 4-1. Daarmee was de strijd gestreden. De ploeg uit Pijnacker was tevre den over de tweede helft, Van der Zee uiteraard vooral over de eerste. "Jammer genoeg bleef onze daden drang tot één helft beperkt. Daarna kwamen lange halen in de plaats van ons combinatievoetbal", gaf de trainer aan. "Toch geeft deze wed strijd moed voor de toekomst. We moeten voortaan alleen twee helf ten lang zo spelen als nu in de eer ste helft.". TIM BROUWER DE KONING DELFT - Niek Oosterlee speelde zaterdag zijn honderdste officiële wedstrijd in het standaardteam van ARC. Bloemen waren er even wel niet voor de vijfentwintigjarige le^ar, daar de leiding van de Al- phense eersteklasser dit soort feestjes in thuiswedstrijden wenst te vieren. Lof oogstte Oosterlee daarentegen wel, en terecht. De al tijd vlijtige centrumspits maakte het de defensie van opponent Vi tesse knap lastig en slaagde er bo vendien in, net als in elk voorgaand competitieduel, te scoren. Zijn tref fer bleek goed voor een punt: 1-1. Vitesse-trainer Wil Kwast, vorig seizoen nog assistent van Simon Kistemaker bij DS'79, had zich bij de samenstelling van zijn team la ten leiden door de kracht van de Racing: het spelen op de counter. Het kostte de aanvallend ingestel de middenvelder Martin de Graaf zijn plaats. Ruud Karsdorp, de beste Delftse verdediger, was aan Niek Oosterlee gekoppeld, wiens dit jaar toene mende faam blijkbaar ook bij Kwast was doorgedrongen. De oe fenmeester: "Oosterlee is levensge vaarlijk. Zo'n speler kun jë nooit voor honderd procent uitschake len". De rijzige Karsdorp, die de Al- phense aanvaller weinig ruimte gunde, kweet zich vol overtuiging van zijn taak, maar desondanks slaagde Oosterlee er regelmatig in positief in beeld te komen. Dat gold voor veel andere ARC'ers niet, want al haalde de Racing in een uit wedstrijd dan een punt weg: best was het zeker niet. Al vanaf het eerste toontje van de veel fluitende, maar weinig optre dende arbiter Kolman trok de thuisclub het initiatief naar zich toe. Jan Kroese: "We zijn veel te mat gestart. Het eerste half uur kre gen die jongens alle ruimte om lek ker te voetballen". De eerste ge vaarlijke situaties deden zich dan ook voor in de buurt van ARC- doelman Emiel Borst. Eenmaal moest middenvelder Cees Bone faas zijn goalie zelfs op de doellijn assistentie verlenen bij een pegel van rechterspits Manger. Voor het overige kon Borst het wel alleen af. ARC kwam in de eerste periode tweemaal dreigend voor het doel van Carel van Rossum, maar aan gezien Wilco van Leeuwen net naast kopte en Jacques Keij zijn als lob bedoelde inzet zag stranden op de lange Van Rossum, leverden de Alphense pogingen geen rende ment op. Vitesse had halverwege de eerste helft meer geluk. Een af standsschot van Gertie Broere (ex- RVC) draaide fraai in de boven hoek: 1-0. Pas in de slotfase van de eerste rondgang gingen de ditmaal in het wit gehulde Alphenaren op zoek naar een antwoord op Broere's goal. Nadat Wilco van Leeuwen met het hoofd daar al dichtbij was geweest, zorgde Niek Oosterlee in de slotminuut voor de passende respons. Zijn kopbal na Van Leeu- wens voorzet fraai in de beneden hoek en liet Van Rossum volstrekt kansloos: 1-1. Na de thee speelden de gasthe ren bijna voortdurend op de Al phense helft, maar verder dan veel hoge voorzetten en vrije trappen, die om de beurt door Peter Borst en Ruud van Es werden wegge- kopt, kwam de thuisploeg niet. De counterende Alphenaren kregen wél kansen. Wilco van Leeuwen kopte na een voorzet van Lammers op het houtwerk, Johan Boer depo neerde in kansrijke positie het le der met het hoofd in de handen van Van Rossum en een schot van Van Leeuwen ging net over. Zo kwam Oosterlee's positie als topscorer (6 van de 9 goals) niet in gevaar. VOETBAL - Wilco van Buuren, de voorstopper van PEC Zwolle, is zondagmiddag in het Zwolse Sop- hia-ziekenhuis geopereerd aan zijn enkel. In de wedstrijd tegen PSV raakte de Zwollenaar geblesseerd. Omdat PEC al twee wissels had toegepast kon hij niet worden ver vangen. Foto's wezen zondagmor gen uit, dat operatief ingrijpen noodzakelijk was.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17