Clubs 'fit' aan de start is TENNISLESSE* Valdano afgekeurd Roodenburg-jeugd wint Italië komt goed nog weg LAATSTE OPROEP!!! Wordt ook een tennistenomeenü! Tegenstanders EC Mechelen haalt op Bremen eventjes los Koude douche QPR Een derby 'in rood' PAGINA 14 MAANDAG 19 OKTOBER 1987 DEN HAAG (GPD) - In te genstelling tot de eerste ronde kampen de vijf Ne derlandse vertegenwoordi gers, die komende woens dag opnieuw in actie komen voor de verschillende Euro pa Cup-toernooien dit keer niet met al te veel blessure- problemen. PSV rekent zelfs op de terugkeer van Thoresen en Heintze, ter wijl Ajax vandaag beslist of Peter Boeve weer volledig fit zal worden verklaard na zijn rib- en liesblessure. FC Den Haag en FC Utrecht hebben nog wel enkele vraagtekens, maar van het merendeel van de licht ge blesseerden wordt toch ver wacht dat zij overmorgen in actie kunnen komen PSV PSV rekent woensdagavond m Wenen op Hallvar Thoresen. Van middag ondergaat de Noorse aan valler een laatste test. „Ik neem aan", is de optimistische prognose van trainer Guus Hiddink, „dat hij tegen Rapid Wien inzetbaar is. Hij heeft de hele week volop meege- traind en had geen klachten meer. Als hij blijk geeft weer te willen tackelen, is dat een teken dat hij er doorheen is". Thoresen speelde zijn laatste wedstrijd voor de landskampioen op 19 augustus tegen FC Twente. Sindsdien werd hij geplaagd door slijmbeursontsteking. Zelf Ook Thoresen weer inzetbaar noordzijde. Het bestuur sprak gis teren de verwachting uit dat de laatste kaarten in de loop van van daag van de hand zullen gaan. waardoor ruim 12.000 supporters woensdag van de partij zullen zijn. Feyenoord hield de Noor zaterdagavond de boot nog af: „Ik ben voorzichtig ge worden. Daarom wil ik eerst de test van maandag afwachten. Maar net als Hiddink ben ik ook optimis tisch". Over de speelkansen van Jan Heintze bestaat bij Hiddink nog minder onzekerheid. De Deen bleef woensdagavond halverwege Denemarken-Wales aan de kant met een kuitblessure. Zaterdag avond maakte Heintze nog wel de warming-up mee, maar omdat hij niet helemaal klachtenrvij was, wilde Hiddink geen onnodige risi co's nemen. Wat minder voorspoe dig verloopt vooralsnog het gene zingsproces bij Frank Arnesen. De landgenoot van Heintze tobt met een achillespeesblessure. Het gaat volgens Hiddink de goede kant op. „maar zijn herstel is eerder een kwestie van weken dan van da gen". Door de absentie van Heintze maakte Erik van Kessel zaterdag avond tegen PEC Zwolle zijn de buut in de basis bij PSV. „Je moet niet bang zijn om jonkies in te brengen", verklaarde Hiddink ach teraf. ,,Ik had ook kunnen kiezen voor Van de Kerkhof, maar ik had liever een aanvallend ingestelde speler. Bovendien wil ik elke kans aangrijpen om de jongeren wat er varing op te laten doen. Ze moeten alleen wat dominanter en brutaler worden. Onlangs werd kwaad op mij (Linskens), die heb ik gefeliciteerd. Want ik heb een hekel aan voetballers die altijd maar ja knikken en op iets onzin nigs 'ja trainer' zeggen". Ajax Ajax beslist vandaag of Peter Boeve fit genoeg is om mee te rei zen naar West-Duitsland, waar woensdagavond de eerste ontmoe ting met Hamburger SV plaats vindt. Boeve. die in de Europa- Cupthuiswedstrijd tegen Dundalk zwaar aan zijn ribbenkast werd ge raakt en na een revalidatie-proces van drie weken weer redelijk is hersteld, heeft nu last van een lies blessure. Jan Wouters, een week geleden aan zijn meniscus geope reerd, gaat wel mee naar Hamburg, maar uitsluitend als belangstellend toeschouwer. De uitgedunde Amsterdamse se lectie wordt aangevuld met Ri chard Witschge en Brian Roy. Arnold Muhren is volgens Johan Cruijff probleemloos inzetbaar. Te gen Volendam werd de middenvel der gewisseld, maar dat gebeurde slechts met de bedoeling hem te ontlasten voor woensdag. FC Den Haag De aanvallers Ron de Roode en Remco Boere vielen gisteren tij dens de klucht tegen VW gebles seerd uit en gevoegd bij de blessu re van Karei Bouwens maakte dat de stemming er bij FC Den Haag niet beter op met het oog op de wedstrijd tegen Young Boys. „Ik zie wel wie er woensdag kunnen spelen", bromde Den Haag-trainer Pim van de Meent na het onthut send slechte duel dan ook enigs zins ongerust. Boere, de laatste weken opmer kelijk produktief en tegen Ujpest Dozsa nog goed voor twee treffers, bleef na een ongelukkige botsing in de rust achter in de kleedkamer. Hoewel de 25-jarige aanvaller meerdere malen moest overgeven en klaagde over duizeligheid en hoofdpijn, is er volgens clubarts Beeftink geen sprake van een (lich te) hersenschudding. En Boere zelf: „Ik speel woensdag". Ron de Roode en Karei Bouwens stellen de medische staf voor meer problemen. De Roode kreeg tegen VW opnieuw last van een oude spierblessure en Bouwens, ge plaagd door een kwetsuur aan de voet, staat al sinds het duel tegen Ujpest Dozsa op non-actief. Van de Meent liet echter doorschemeren dat zijn vormgever aanstaande woensdag „desnoods met injectie" van de partij zal zijn. FC Den Haag slaat morgen de tenten op in Noord wijk voor een kort trainingskamp. De toeschou werscapaciteit in het Zuiderpark wordt overigens tijdelijk uitge breid met 2000 plaatsen De selectie van Feyenoord telt voor de wedstrijd tegen Aberdeen drie vraagtekens. Ben Wijnstekers heeft last van een spierverrekking. Gisteren tegen FC Utrecht viel de verdediger uit. „Maar dat was om hem te sparen voor komende woensdag", legde Israel nader hand uit. De verwachting is dat Wijnstekers zal kunnen spelen, evenals Dave Mitchell. De spits kneusde zijn hand in een duel met Utrechter Henk Fraser. Daarbij heeft Mitchell last van een pijnlijke schouder. Peter Barendse klaagde gisteren over pijn in de borst, maar ook hij zal beschikbaar zijn voor het EC-duel. FC Utrecht FC Utrecht kan woensdag voor de inmiddels volledig uitverkochte (20.000 toeschouwers) thuiswed strijd tegen Hellas Verona zeker niet beschikken over Gert Kruys (nog altijd in het gips), Ton de Kruyk (spierscheuring) en Kevin Young, die voorbestemd leek zijn rentree tegen de Italianen te vieren, maar inmiddels met een te rugslag heeft te kampen bij de ge nezing van een knie-blessure. Doelman Jan-Willem van Ede is door een trap in zijn rug van Feye- noorder Dave Mitchell licht gebles seerd, maar de technische staf re kent er op dat hij wel in actie kan komen. Datzelfde geldt voor Ed win de Kruijff, die een lichte heup- blessure heeft. EINDHOVEN (GPD) Zeven van de elf PSV'ers die za terdagavond in actie kwamen tegen PEC Zwolle (5-1) droe gen drie dagen eerder het nationale shirt. De achtste, Jan Heintze, keerde met een 'ballonkuit' terug uit Denemar ken, de negende en de tiende (Arnesen en Thoresen) ver blijven al enige tijd in de ziekenboeg. „Het liefst raak ik er nog een paar kwijt", meende Guus Hiddink oprecht. „Voor PSV is dat een goede zaak, dat hebben we aan Van Aerle gezien". De tijdelijke opperbaas van de landskampioen is er in het geheel niet bang voor dat de overuren, die de internationals momenteel ma ken de prestatie van PSV negatief zal beinvloeden. „De spelers zitten nu al wekenlang in een cyclus van een wedstrijd op de woensdag- en de zaterdagavond. Als ze gezond le- t? MADRID (ANP) - Jorge Valdano, de spits van Leo Beenhakkers Real Madrid heeft van de medische staf te horen gekregen, dat zijn voetbal carrière ten einde is. De clubartsen Miguel Angel Herrador en Gonza les Ruano zeggen, dat er geen spra ke van kan zijn, dat Valdano, die aan chronische hepatitis (geel zucht) lijdt, ooit nog op het hoogste niveau bij Real Madrid zal kunnen voetballen. Zij komen daarmee tot een volle dig ander oordeel dan Valdanos ei gen arts Sheila Sherlock, die een naam heeft op te houden als hepati tis-specialist. Deze Britse arts gaf juist begin deze week Valdano toe stemming na zeven maanden van inactiviteit weer te gaan spelen. De 32-jarige in het Argentijnse Santa Fé geboren Jorge Valdano werd in juli 1984 voor veel geld in gelijfd bij Real Madrid. Hij had daar veel succes, maar zijn grootste triomf vierde hij met het Argentijn se elftal, dat vorig jaar in Mexico wereldkampioen werd. Sinds begin dit jaar sukkelde Valdano met zijn gezondheid. Dat leidde tot een crisis tijdens de kwartfinales van de Europa Cup voor landskampioenen op het veld van Rode Ster Belgrado. De over vermoeide Valdano had geelzucht. Clubarts Miguel Angel Herrador, die de diagnose stelde, bleek enige tijd later zelf aan de ziekte te lijden. Hij was door Valdano besmet. De doktor genas. Valdano niet. De Ar gentijn stelde zich onder behande ling van de Britse specialiste Shei la Sherlock. De behandeling was lang, maar leek succesvol. Totdat de medische staf van Real Madrid de mogelijkheid van een comeback van Valdano op de voetbalvelden uitsloot. VOETBAL - Titelverdediger Mal- mo FF en IFK Göteborg hebben zich in Zweden geplaatst voor de eindstrijd om de landstitel. Malmó versloeg zaterdag IF Vaxjö met 2-1. De landskampioen had de eerste wedstrijd met dezelfde cijfers ge wonnen. Göteborg versloeg in de halve finale IFK Norrkoping met 3- 0, nadat het eerste duel in een gelijk spel (2-2) was geëindigd. ven en zich goed verzorgen, moe ten ze dat aankunnen. De training is de laatste weken puur gericht op de wedstrijden". Het kwartet internationals dat in Polen met Oranje furore maakte, keerde donderdag pas bij het krie ken van de dag terug in Eindhoven en raakte daardoor volledig uit het ritme. „Het is een te gemakkelijk excuus", doelde Hiddink op de zwakke fases in de wedstrijd, „om je daarachter te verschuilen". Toch rpaakte een deel van de ploeg wel degelijk een vermoeide en niet bijster geïnspireerde indruk. Met Sören Lerby voorop speelde de ge doodverfde kampioen met de voet op de rem, maar won PSV deson danks royaal. Dat zegt alles over de enorme kloof in de eredivisie. „Niks ten na dele van de Nederlandse competi tie", beaamde Hiddink grif, „maar ik heb liever de luxe van concur rentie dan de armoe in de eredivi sie". Van een heuse generale op de Europese bekerontmoeting tegen Rapid Wien kon je daarom moeilijk spreken. Daarvoor was het verschil in kwaliteit tussen de nummer een en vier op de ranglijst te groot. PEC Zwolle heeft een leuke ploeg voor de middenmoot van de eredivisie, maar daar houdt het wel mee op. Door de vroege openingstreffer van Vanenburg en het totale gemis aan dreiging bij PEC Zwolle, miste PSV zaterdagavond een inspiratie bron. „Tot die 3-1", probeerde trai ner Co Adriaanse het klassever- schil te camoufleren, „zaten we re delijk in de wedstrijd. Daarna was het een bekeken zaak". Voor het zelfde geld had PSV echter al bij rust flink afstand genomen, waar het scorebord nu 2-1 aanwees. De openingsgoal van Vanenburg noemde Adriaanse een 'dwarrel- rjw Ronald. Koeman in karakteristieke (schiet)positie. Peter i voor het ergste. n der Waart en arbiter Mario van de Ende vrezen bal', de tiende competitietreffer van Koeman ontstond uit de vijfde (en tevens laatste) voorzet van Van Aerle. Op slag van rust kreeg Leus- ink op rechts voor de zoveelste keer in het eerste part alle ruimte van de wereld en scoorde Yucedag knap. „Toen was het voor ons even alle hens aan dek", refereerde Hiddink naderhand aan het eerste kwartier na de rust. De 2-1 van Yucedag bracht Adriaanse er toe de ploeg maar tegelijk op twee plaatsen te verversen. Met Van Ankeren kwam er een hoop snelheid in de ploeg en kreeg Koot het als vleu gelverdediger even Spaans be nauwd. De toevalstreffer van Gill- haus, nadat Van Buuren eerst nog een kopbal van Kieft op de doellijn had gepareerd, ruineerde echter al le Zwolse illusies. Een lichte tem poversnelling was daarna voldoen de om het karwei koelbloedig af te maken. Beide treffers kwamen op naam van invaller Viscaal, de laatste na schitterend voorberei dend werk van Vanenburg en Ge- rets. ADVERTENTIE LEIDEN - In de competitie van de Landelijke jeugd (eerste klasse A) boekte Roodenburg een belangrij ke 0-3 zege op hekkesluiter Soest. UVS behaalde een knappe 2-0 overwinning op Telstar en Quick Boys moest tegen Elinkwijk met BERN (AFP) - Oud-wereldkampi oen Italië is nGg lang niet zeker van deelname aan de eindronde van het Europees voetbalkampioen schap. Zaterdag kwamen de Italia nen in Bern niet verder dan een doelpuntloos gelijkspel tegen Zwitserland. Mede daardoor be hield Zweden in groep 2 de leiding met 10 punten uit 7 wedstrijden, vóór Italië, dat één punt minder heeft uit 6 wedstrijden. De beslis sing zal hoogstwaarschijnlijk val len op 14 november wanneer de^ twee landen elkaar in Italië treffen. De stand in groep 2: Zweden 7 4 2 1 10 II- 3 Italië 6 4 11 9 11- 3 Portugal 5 13 1 5 5-5 Zwitserland 6 1 3 2 5 8-8 Malta 6 0 15 1 3-19 Zweden, 15.11.87: Malta - Zwitser land, 05.12.87: Italië - Portugal, 20.12.87: Malta - Portugal. een 1-0 nederlaag genoegen ne men. FC Lisse tenslotte behield te gen AFC'34 het evenwicht (2-2). Soest - Roodenburg 0-3. Dankzij deze overwinning neemt Roodenburg weer een beetje af stand van de onderste plaatsen. Be langrijk winstpunt was daarbij dat de Leidenaars vooral verstandig voetbalden. Sterk op balbezit spe lend trqk de bezoeker het spel naar zich toe en het mag een wonder he ten dat de ploeg van trainer Hans Tisseur op slechts drie treffers bleef steken. Patrick Kamperveen, Peter Eekel en Jeffrey van As te kenden voor de Leidse doelpun ten. Elinkwijk - Quick Boys 1-0. De Katwijkse nederlaag viel niet groter uit door het uitstekende kee perswerk van Dirk Varkevisser. Tien minuten voor tijd viel het doek voor Quick Boys in deze mati ge partij- UVS - Telstar 2-0. De ploeg uit IJmuiden was tech nisch de betere maar in de counter bleek UVS gevaarlijker. De Leide naars Ron van Delft en Edwin La- man bevestigden dat. FC Lisse - AFC'34 2-2. Beide ploegen maakten er een spannende wedstrijd van. De eer ste twintig minuten was Lisse be ter maar de Alkmaarders kwamen daarna sterk terug. De Lisser doel punten werden gescoord door Mark Ens. Onze bekende Dames Dubbel Techniek- en Taktiekcursus helpt u een eind op weg. 10 Lessen van 2 uur onder bekwa me leiding van het "Klinkenberg Tennis Specialisten" team, met gebruikmaking van een ballen-machine voor slechts 250,-. Er is nog gelegenheid u aan te melden voor een van de cursussen die beginnen: Maandag9-11 of 14-16 uur start op 2 november Dinsdag 9-11 uur start op 3 november Woensdag 11 -13 of 14-16 uur start op 4 november Besluit nu! Vol is vol en na 28 oktober kan voor deze cursus niet meer worden ingeschreven. U kunt vragen naar Mevr. Mooijman, tel. 02522-14902 of 12553. Tennisbal "DE KUNKENBERG" - SASSENHEIM WENEN (DPA) - Rapid Wien. woensdag tegenstander van PSV in de tweede ronde van de strijd om de Europese beker voor landskampioenen, bracht zater dag de uitwedstrijd tegen Sturm Graz tot een goed einde. Na een ruststand van 0-0 werd het 2-0 voor de koploper in de Oosten rijkse competitie. Na zestien wedstrijden heeft Rapid Wien een voorsprong van acht punten op Grazer AK. HSV had tegen VFB Stuttg art onder toeziend oog van Ajax- trainer Bruins Slot een gerust stellende generale repetitie voor het duel van woensdag tegen Ajax. Het werd 3-0 in het Volks parkstadion door doelpunten van Gaudino en Van Heesen voor en Okonski na de rust. Bij HSV maakte libero Jakobs zijn rentree, hetgeen de organisatie in de afweer goed deed. De veel bekritiseerde doelman Pralija was eveneens op dreef. Aberdeen, tegenstander van Feyenoord, kwam niet verder dan 0-0 tegen Dundee United. Aberdeen blijft derde. Hellas Verona en Young Boys, respectievelijk tegenstan ders van Utrecht en Den Haag, kwamen niet in het veld vanwe ge Italië - Zwitserland. De top drie in de eerste klasse van het Belgisch voetbal leed dit week einde puntverlies. Daardoor slaagde KV Mechelen er in van het trio een kwartet te maken. Anderlecht en FC Antwerp speelden 0-0 tegen respectievelijk Cer- cle Brugge en AA Gent. Club Brugge verloor met 1-2 van Sint Truiden. Het doelpuntarme weekeinde werd overschaduwd door een rode kaart bij Charleroi - RWDM (2-1) en relletjes bij het stamcafé van sup porters van FC Antwerp, die zaterdagavond bezoek kregen van Beer- schot-fans. Die hadden hun ploeg eerdeï op de avond met 0-2 zien ver liezen van KV Mechelen. Bij de vechtpartijen liep een supporter mes steken op. De rode kaart, de 21ste dit seizoen, werd door scheidsrech ter Constantin getrokken voor de Zaïrees Kobla van RWDM na een grove overtreding vlak voor de pauze. Trainer De Mos kon tevreden zijn met KV Mechelen, dat tegen Beerschot alles controleerde. De Wilde en Den Boer scoorden voor Mechelen. Met zestien punten uit elf wedstrijden staat Mechelen op gelijke hoogte met Club Brugge. Het tweetal heeft een punt minder dan Anderlecht en FC Antwerp. De doelpunten bij Kortrijk - Winterslag (2-1) kwamen op een ludie ke wijze tot stand. Alle treffers kwamen van de voeten van verdedi gers, die hun eigen doelman passeerden. Voor Winterslag waren dat Vossen en Studzizba, voor Kortrijk scoorde Schwabe in eigen doel. In de Bundesliga bracht de der tiende speeldag een lichte schei ding teweeg. Werder Bremen maakte in Mönchengladbach een einde aan de serie thuisover winningen (12) van Borussia (1-2) en nam door een beter doelsaldo de kop over van FC Köln, dat in Frankfort door Eintracht op 1-1 werd gehouden. Het duo wordt op een punt gevolgd door Bayern Munchen, dat zich thuis ontdeed van Kaiserslautern (4-2). Mönchengladbach en VFB Stuttgart, verlies in Hamburg te gen HSV (3-0), haakten af. FC Köln bleef ongeslagen, maar voelde zich met de 1-1 in Frankfurt bestolen. In de elfde minuut mocht Engels voor de Keulse ploeg een strafschop ne men. Hij schoot raak, maar arbi ter Kriegelstein ging er niet ak koord mee. Littbarski had de bal voor zijn aanvoerder op de stip gelegd en bevond zich naar het oordeel van de scheidsrechter nog binnen de zestienmeter-lijn, toen Engels scoorde. Overne men, tot grote woede van de Keulse spelers, en doelman Gun- delach ranselde de bal uit het doel, tot grote vreugde van de 42.000 toeschouwers. De euforie bereikte een hoogtepunt, toen Morten Olsen in het nauw ge bracht door Smolarek de bal in eigen doel deponeerde (1-0). Beide partijen raakten duide lijk geirriteerd door de warrige arbitrage (zeven gele kaarten). Görtz redde het gelijke spel, het vijfde in dit seizoen, voor de Keulse ploeg, die Kohier en Al lots miste. Liverpool nam in de Engelse divisie resoluut de leiding.. .De club van manager Dalglish verdrong in een rechtstreeks gevecht Queens Park Rangers. In de stad aan de Mersey was voor QPR slechts de rol van fi gurant weggelegd (4-0). Liverpool kwam door zijn achtste zege in ne gen wedstrijden op 25 punten. Evenveel als Queens Park, dat echter dit aantal in elf wedstrijden verzamelde. Op Anfield Road moesten de supporters van de thuisclub tot vier minuten voor de rust wachten eer Johnstone de score op aangeven van Barnes opende. Het doelpunt brak de weerstand van Queens Park Rangers, dat na de hervatting overspeeld werd. Aldridge maakte 2-0 uit een strafschop. De opvolger van de naar Juventus vertrokken Rush werd met zijn doelpunt de eerste speler van Liverpool sedert 63 jaar, die in negen opeenvolgende League-wedstrijden scoorde. Tegen QPR bracht hij zijn totaal in dit seizoen op twaalf. Peter Barnes, de man van de wedstrijd, nam de laatste twee voor zijn rekening. In Glasgow had de tweede bot sing tussen de Rangers en Celtic de kleur van rood. Drie interna tionals werden in de voortdu rend bikkelharde en veelal grove derby uit het veld gestuurd. De turbulente ontwikkelingen in het Ibrox-park werden in de zes tiende minuut op gang gebracht door McAvennie van Celtic. De aanvaller, die kortgeleden voor 2,5 miljoen gulden West Ham United verruilde voor Celtic, raakte in conflict met Rangers- doelman Woods. Beide spelers gebruikten handen en voeten om de ander toe te takelen en kon den gaan. zichtbaar eveneens een stevige vuistslag uitgedeeld, maar kreeg slechts geel. Roberts nam daarop de plaats van Woods onder de lat in. Tussen de 32ste en 35ste mi nuut werd hij twee keer gepas seerd, eerst door Walker en even later door zijn eigen aanvoerder Butcher (0-2). Butcher raakte door zijn onfortuinlijke treffer geïrriteerd en nam in de 62ste mi nuut wraak op Celtic-doelman McKnight. De actie werd geho noreerd met rood. Met negen tegen tien slaagde Rangers er alsnog in de achter stand ongedaan te maken. Mc- Coist halveerde in de 65ste mi nuut en in de slotminuut maakte debutant Gough gelijk (2-2). Real Madrid: nummer zeven Real Madrid is ook in zijn zeven de wedstrijd van de strijd om de Spaanse voetbaltitel zonder puntverlies gebleven. De ploeg van Leo Beenhakker won zater dag in Barcelona het duel tegen de tweede ploeg uit de Catalaan se stad Espanol met 2-0. Barcelo na lijkt na het vertrek van Terry Venables wat aan de betere hand. Het bescheiden Sabadell werd in eigen huis met 1-0 versla gen. Na zeven wedstrijden wordt de vraag in Spanje wie Real Madrid dit jaar nog van de landstitel moet houden steeds groter. Espanol had middels middenvel der Diego Orejuela laten weten dat de eerste serieuze aanslag op de ongeslagen positie zaterdag in Barcelona zou plaats vinden. De wil was er ook wel aan de zijde van thuisploeg, maar het surplus aan kwaliteit bij de gasten was te groot. De Joegoslaaf Jankovic en de Mexicaan Hugo Sanchez drukten dat in doelpunten uit.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 14