'Nog vijf jaar en we waren in Leiden klaar geweest' DE TIJD VAN TOEN Chris van der Weijden neemt afscheid als hoofd stadsvernieuwing Symposium Jaar cel voor Leidenaar actie) in vrije tijd chromosoomonderzoek VRIJDAG 13 OKTOBER 1987 LEIDEN Chris van der Weijden groeide op binnen de roomse traditie. Zo'n afkomst verloochent zich natuurlijk nooit. Met grote toewijding, verantwoordelijkheid en vriendelijkheid heeft hij wethouders van verschillende politieke sig natuur gediend. Hij zegt daarbij nooit enige hinder te hebben ondervonden van zijn politieke kleur. "Als ambte naar heb je wethouders gewoon te volgen, tenzij er een anti-democratisch bewind aan de macht zou komen", ver telt hij. Deze week nam Van der Weijden, na 40 jaar overheidsdienst, afscheid als hoofd van de directie stadsvernieu wing van de gemeente Leiden. Een periode die, zoals hij zelf schetst in een interview met het maandblad Plan, voor het leeuwedeel werd gekenmerkt door verpaupering van de oude binnenstad, politieke beleidsmakers die klakkeloos de verhalen van de directeur gemeentewerken voorlazen en waarin hij zelf plannen maakte 'puur voor de kat z'n viool' omdat het hoofdstuk 'wie zal dat betalen' bijna altijd ontbrak. "Al met al een verdrietige tijd". In 1974 veranderde alles. Een rechts college verdween. "Die linkse jongens" namen de macht in Leiden over. De PvdA-wethouders begonnen zich intensief met de beleidsvoorbereiding te bemoeien en er was plotseling geld 'in overvloed' om alle mooie plannen uit te voeren. Van der Weijden: "Het was een verademing voor me dat ik aan voorstellen kon werken die uitgevoerd werden". Geld en geen geld. Rechts en links. Verdriet en verademing, ofwel: de 'omkeerjaren' van Chris van der Weij den... Chris van der Weijden op een tuinbank in het Van Brouckhovenhof aan de Papengracht. Hij is niet van plan als VUT-ganger dagelijks enkele uren zittend op een bankje door te brengen maar blijft actief voor de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra (foto wim Dijkman) LEIDEN - "Het boek is dicht. Mijn taken zijn verdeeld", zegt hij zelf. Wie daarin een dramatische ondertoon meent te bespeuren heeft het mis. Chris van der Weij den is er allerminst rouwig om dat hij na een 40-jarige loopbaan met de VUT gaat. "Je kunt na 40 jaar niet volhouden om te zeggen: Het boeit mij nog elke dag en wat een uitdaging is het telkens weer". Toch waren de laatste jaren voor Van der Weijden geen 'verplicht nummer'. Integendeel. Hij spreekt door Jan Rijsdam in gloedvolle bewoordingen over de periode van 1974 tot heden. Van der Weijden noemt ze zelf 'de om keerjaren'. "Het begint natuurlijk met de portemonnee. Vóór '74 had Leiden geen cent. Wat de toenmalige wet houder Kret (ARP) ook deed, hij liep overal met zijn kop tegen de muur. Na '74 was er ineens de inte rim-saldo-regeling en Leiden viel samen met 11 andere gemeenten de eer te beurt om uit die ruif te mo gen eten. Het is de grote verdienste geweest van het toenmalige linkse college om in die voorkeurspositie te komen". "Wethouder Waal heeft goed door gehad dat die periode maar een bepaalde tijd zou duren en te gen alle kritiek in (waarom alles te gelijk moest) zijn slag geslagen. Het ene verbeteringsplan na het andere rolde eruit. Dat is een goede zaak geweest voor Leiden. Nu is al les weer mondjesmaat. Neem de monumentenzorg: we kregen 19 miljoen per jaar. Nu krijgen we 2,5 miljoen en daar moeten we het maar mee doen". Jammer In Plan (maandblad voor ont werp en omgeving dat deze en vol gende maand geheel aan Leiden is gewijd) spreekt Van der Weijden zijn droefenis uit over de nieuwe Wet op de dorps- en stadsvernieu wing. Immers: alle gemeenten krij gen nu een naar verhouding gelijke hoeveelheid geld toegeschoven. "Of ze hun best doen voor de stad of niet maakt daarbij geen verschil. We waren in Leiden zo geslepen om te bereiken dat we niet 55 maar 100 woonhuismonumenten per jaar mochten restaureren. Nu kun je op je kop gaan staan, maar al het geld is verdeeld tot 1991 en je krijgt er geen vinger tussen. Ik vind dat als je de beste bent, dat gehono reerd moet worden. Een kok die lekkerder kookt krijgt toch ook meer klanten. Leiden had de men taliteit om de beste kok te willen zijn. Langzamerhand wordt die in stelling doodgemaakt". Is die nieuwe regeling nu echt zo slecht of is Van der Weijden alleen maar bedroefd omdat Leiden haar voorrangspositie kwijt is? Hij moet er om lachen. "Ik ben het in mijn hart wel eens met die Wet op de dorps- en stadsvernieu wing. Het is een goede zaak dat de gemeenten hun eigen broek moe ten ophalen en het is ook een eerlij ker regeling. Maar ik vind het zo verdomd jammer. Ik had zo graag nog een paar jaar die oude regeling willen houden. Als we nog vijfjaar hadden gehad waren we in Leiden helemaal klaar geweest. Dat is wat me eigenlijk niet lekker zit". Grimmig Toen in 1974 de PvdA in het col lege kwam brak ook in ander op zichten een nieuwe tijd aan. "Ik zie wethouder Leyten (KVP) nog zo zitten: Chris, hoe moet dat nou straks als je al die rooien over je heen krijgt? Ik heb toen gezegd dat als ik mezelf zou blijven, het wel zou lukken". "In de periode van 1970-1974 voerden PvdA, D66 en PSP, vere nigd in het Progressief Akkoord (PAK) een keiharde oppositie", weet Van der Weijden. "Het was een destructieve tijd. Alles wat het college deed werd afgekraakt. Ik heb zoveel meegemaakt dat toen de PAK-partijen zelf in het college kwamen het eigenlijk allemaal wel meeviel. Toen bleken het toch niet zulke grimmige mensen te zijn". Een petitie van toenmalige amb tenaren, waarin de politiek werd gevraagd een afspiegelingscollege te vormen, heeft Van der Weijden nooit ondertekend. "Ik vond dat principeel onjuist. Ik zou bijna zeg gen... nee, anti-democratisch mag ik niet zeggen, maar het zat er dicht tegen aan. Je kunt er als ambtenaar niet de opvatting op nahouden van: Ik wil alleen maar voor een CDA- of een WD-wethouder wer ken". Non-valeurs' "Toen Waal kwam werd ik tijde lijk aangesteld als een soort mentor om hem wegwijs te maken in het ambtenarenapparaat en om te ver tellen waar hij zijn paraaf moest zetten. De felle oppositieman bleek toen een heel ander mens dan ik dacht. En toen begon hij ook nog dingen te doen voor de stad die mij zo na aan het hart liggen, dus bin nen de kortste keren was het dikke mik. Daar komt bij dat ik ook snel door had dat ze ook dondersgoed konden besturen". In de loop der jaren hebben de PvdA-bestuurders heel wat PvdA'ers op belangrijke posten binnen het ambtenarenapparaat gezet. Voelde Van der Weijden (die ook wordt opgevolgd door een PvdA-man) zich niet in het nauw gedreven door zoveel sociaal-de mocraten om hem heen? "Het is «en beetje het verhaal van de pot verwijt de ketel", meent Van der Weijden. "De PvdA verwijt het CDA dat ze zoveel burgemeesters posten inneemt maar als ze zelf aan het roer komen doen ze precies het zelfde. Ik begrijp eigenlijk niet waarom politici elkaar dat soort verwijten maken. Aan dat spelletje doe ik niet mee. Het is waar dat er in de loop der jaren heel wat PvdA'ers in het ambtenarenappa raat zijn aangesteld maar het zijn stuk voor stuk mensen die hun vak goed verstaan. Dat is ook iets dat hoort bij de cultuur van de sociaal democraten. Er wordt je geen posi tie aangeboden als je een slechte ambtenaar bent. Men heeft geen non-valeurs op belangrijke posten gezet". In het Plan-artikel betitelt Van der Weijden de oppositie van het Progressief Akkoord als 'keihard' en 'onaangenaam' maar noemt hij het ook opmerkelijk dat de opposi tie het in veel opzichten veel beter wist dan het college. "Er zaten knappe bolletjes bij waar bruisen de gedachten uitkwamen. Het grootste verdriet had ik om het feit dat die kwaliteit niet ten goede kwam aan de stad". Over de huidige oppositie van het CDA oordeelt Van der Weijden daarentegen heel wat minder posi tief. "Er zitten klassen verschil tus sen de oppositie van het PAK en het CDA nu. De oppositie moet aangeven hoe het anders en beter kan en dat gebeurt nauwelijks". Komt Van der Weijden, op dezelf de wijze doorredenerend als in de tijd van het PAK, tot de conclusie dat het thans niet te betreuren valt dat het CDA veroordeeld is tot de oppositiebanken? "Wat een rotvraag", reageert hij. "Ik zal toch proberen hem te beant woorden. Kijk, ik denk dat Kret ook een heel bekwaam bestuurder was maar hij had tegen dat er geen geld was. Vanaf 1974 heb ik echter klasse-bestuurders om mij heen gezien en de resultaten daarvan. Och, misschien word ik wel een beetje conservatief als ik dan zeg: laten we het maar zo houden want ik ken wel de kwaliteiten van Jit Peters (Peters) maar niet de kwali teiten van Joop Walenkamp (CDA)". Is Van der Weijden in al die jaren soms zelf een PvdA'er geworden? "Ik kom uit een rooms nest, en ik ben nog altijd rooms-katholiek. Ik kom ook in de kerk. Laat ik het zo zeggen: ik ben wel van de club van Lubbers, maar niet van de club van Walenkamp. Ik vind de oppositie in de Leidse raad niet goed. Maar het is ook veel moeilijker dan vroe ger omdat we een uitstekend ge- meentebstuur hebben. De opposi tie krijgt nagenoeg geen kans". "Toen Waal kwam heb ik voor het eerst PvdA gestemd", geeft Van der Weijden toe. "Dat was voor LEIDEN - Over postnataal chro- mosoomonderzoek en prenatale diagnostiek (het onderzoek naar erfelijke afwijkingen bij niet-gebo- renen) gaat ccn symposium dat maandagavond 19 oktober op het Leidse Plein in gebouw 1 van het Academisch Ziekenhuis wordt ge houden. De stichting Panacee, op gericht ter nagedachtenis van prof. Jan Veltkamp, hoogleraar inwen dige geneeskunde te Leiden, heeft dit naar hem genoemde sympo sium georganiseerd. Het onderzoek om aangeboren afwijkingen te voorkomen, is nog zeer omstreden. Naast ethische be zwaren tegen zwangerschapson derbreking rijst de vraag wat men moet doen met informatie over erfelijke ziekten die zich op latere leeftijd voordoen. Het is de bedoe ling om tijdens het forum verschil lende visies aan de orde te laten ko men. In de forumdiscussie krijgt ook het publiek de gelegenheid hierop te reageren. Dr. H.H. Kanhai, gynaecoloog aan het Academisch Ziekenhuis Leiden, zal als eerste een toelich ting geven over de technische as pecten van verschillende testen voor onderzoek van ongeborenen. Vervolgens zal prof.dr. P.L. Pear son, hoogleraar genetica aan de Leidse universiteit, spreken over de mogelijkheden die de moderne genetica de mens biedt om zijn ei gen leven beter te plannen. Vooral het erfelijkheidsonderzoek op dna- niveau zal door hem worden be handeld. Dr. H. Jochemsen, verbonden aan het prof.dr. G.A. Lindeboom mij persoonlijk het resultaat van de omkeerjaren, maar feitelijk was dat al veel eerder begonnen. In de ja ren vijftig toen bisschop Beckers zei dat mijn eigen geweten mijn maatstaf is. Toen heb ik die omme keer eigenlijk al gemaakt". "Er zijn een heleboel linkse za ken die mij hebben aangesproken. Het opknappen en autovrij maken van de binnenstad bijvoorbeeld. Al dat gelul over niet kunnen parke ren", laat van der Weijden zich ont vallen. "Als ik met de auto naar de stad kom kan ik altijd parkeren, al leen moet ik vijf minuten lopen. Dat is toch niet zo erg". Hofjes Het gesprek met Van der Weij den vindt plaats in de regentenka mer van het Van Broeckhovenhof- je aan de Papengracht. Als voorzit ter van de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra (Rijn en Vliet, De Parelvissers, Robijnzicht) heeft Van der Weijden zich de afgelopen jaren intensief beziggehouden met de restauratie van enkele Leidse hofjes. Daarin is ook de belangrijk ste reden gelegen waarom hij op zijn 55-ste jaar met de VUT gaat. "De combinatie van hoofd van de directie stadsvernieuwing en voor zitter van de bejaardenstichting werd me te zwaar. Ik moest een keuze maken. En ik heb gekozen Instituut, een centrum voor medi sche ethiek dat de bijbel als richts noer nanteert, zal voorts kritische kanttekeningen plaatsen bij de moderne erfelijkheidsadviezen. Hij gaat er hierbij vanuit dat het wetenschappelijke wereld- en mensbeeld materialistisch en me chanisch is en daardoor te weinig ruimte biedt voor de onmeetbare waarde van elk mensenleven. Prof.dr. H.M. Dupuis, hoogleraar medische ethiek aan de Leidse uni versiteit, belicht vervolgens de menselijke motieven die ten grondslag liggen aan erfelijkheids- voorlichting en de eventuele abor- LEIDEN - De Haagse rechtbank heeft een 18-jarige Leidenaar van morgen veroordeeld tot twaalf maanden gevangenisstraf, waar van drie voorwaardelijk, voor zijn aandeel in drie vorig jaar gepleeg de inbraken op verschillende plaatsen in Leiden. Voorts moet hij zich onder toezicht van de reclasse ring laten stellen. Het verzoek van de advocaat om de jongen een al ternatieve straf op te leggen, is af gewezen. Officier van justitie mevrouw Klopper-Gerritsen had een onvoor waardelijke gevangenisstraf van twaalf maanden geëist. Volgens haar moest de straf zo hoog zijn omdat de jongeman al vaker met justitie in aanraking is geweest. voor de bejaardenstichting. Het is toch zo dat langzamerhand mijn hart steeds meer bij de stichting kwam te liggen". Is met de restauratie van tal van hofjes (gedwongen verhuizing en hoge huren) de sociale doelstelling niet erg op de achtergrond ge raakt? "Tot dusver ben ik vooral be stuurlijk bezig geweest. Nu ik wat meer tijd krijg, wil ik graag meer aandacht besteden aan contacten en relaties met mensen. Het mag niet voorkomen dat mensen een week lang geen bezoek krijgen als je weet dat ze daar best prijs op zouden stellen". "Het is misschien wel waar dat de afgelopen jaren die sociale doel stelling wat naar de achtergrond is verdwenen. Het hoofddoel was om de hofjes te restaureren. Ik heb mij ook wel eens afgevraagd hoe ik het zou vinden als ik 80 ben en er staat een vent voor de deur die zegt: Wegwezen, we gaan uw woning re noveren. Dan zou ik ook denken: laat het alstublieft aan mij voorbij gaan. Dat is waar. Maar we konden niet anders", verklaart Van der Weijden vriendelijk doch beslist. "In het St. Janshofje en het Ste venshofje heersten middeleeuwse toestanden. Als we daar niets aan hadden gedaan waren ze in elkaar gestort. Gelukkig hebben we als stichting een maatschappelijk werkster in dienst kunnen nemen om mensen de nodige zorg en aan dacht te geven en de huren die er uit gekomen zijn, mogen best ge zien worden". Toekomst Van der Weijden toont zich be zorgd over de toekomst van de stadsvernieuwing. "Het is veel spectaculairder om met een restau ratie te beginnen en om een ver krotte buurt op te knappen dan een opgeknapte buurt goed te beheren en te voorkomen dat de stad weer verkommert. Dat laatste is nu de zorg van het gemeentebestuur. Zorgen dat de schilder op tijd komt en reparaties op tijd worden ver richt. Dat vergt ook veel doorzet tingsvermogen maar het is niet spectaculair. Wethouder Peters heeft daar goede ideeën over. Ik hoop dat dat een goede voedings bodem krijgt. Het baart mij wel grote zorgen dat die aandacht voor de binnenstad toch weer zal ver slappen". Van der Weijden weet zeker dat hij straks niet eens per vier weken bij zijn vroegere collega's op de stoep zal staan om hen op de vin gers te kijken. "Mensen die nog eens langs komen, doen dat toch al tijd op het verkeerde moment. Ik weet uit ervaring hoe dat gaat. Ik zal de deur dus niet plat lopen. Be halve als er nog eens een hofje in de schoot van de stichting valt. Dan natuurlijk wel". tus die op grond hiervan kan wor den verkozen. Ook gaat zij in op enkele veel gehoorde argumenten tegen deze mogelijkheden. De forumdiscussie zal worden geleid door prof.dr. J. Bennebroek Gravenhorst, hoogleraar verlos kunde aan de Leidse universiteit. Het symposium duurt van half acht tot elf uur. Voor nadere infor matie: Onno R. Guicherit, telefoon 071-262475/125945, of Annette J. Maas Geesteranus, telefoon 071- 143309. Klaverjassen Wijkvereniging Aktief houdt vanavond de maandelijkse gro te klaverjas- en sjoelavond in de grote zaal van het gebouw aan de Berlagestraat. De zaal gaat om 19.30 uur open. Ook niet-leden zijn welkom. Bijeenkomst Het Instituut voor Volksont wikkeling en Natuurvrienden houdt zondag een bijeenkomst in de Petruszaal aan de Lam- menschansweg. Enkele leden zullen over hun vakantie-erva ringen in Amerika en Portugal komen vertellen, waarbij als toelichting dia's worden ge bruikt. Aanvang 14.30 uur. LEIDSE KRONIEK OVER /MENSEN EN GEDANE ZAKEN Het Leids Universiteits-Fonds, aan de universiteit liefelijk afge kort tot LUF. is een prachtige in stelling. De leden ervan zijn meestal oud-studenten of stu denten en medewerkers van de Leidse universiteit. Het geld dat zij bijeenbrengen wordt aange wend 'tot meerdere bloei van de universiteit', zoals dat heet. Al lerlei aktiviteiten van studenten worden gesubsidieerd, maar vooral het wetenschappelijk on derwijs en onderzoek wordt door het fonds gesteund. Zo betaalt het een groot aantal professoren om hier voor langere of korte tijd te doceren. Een andere bron van inkom sten voor het LUE vormen de na latenschappen. Een rijke voor malige student wilde het fonds nogal eens in zijn testament ge denken. Het kwam ook vaak voor dat professoren hun huis aan het fonds nalieten. Zo kwam het LUF aan zijn kapitaal en kan het nu al bijna honderd jaar zijn goede werk doen. Het eerste grote legaat dat het fonds aangeboden kreeg, op 16 december 1898, was echter met een een groot probleem. Het le gaat was afkomstig van Jacobus Scheltema en wel 40.000 gulden groot, een enorm bedrag. Er was echter een wat vreemde bepaling aan verbonden. De erflater drukt den wensch uitdat het Universiteitsfonds bevordere dat gedurende vier of vijfjarenvolgende op zijn over lijden aan de Leidsche universi teit eens of twee malen in de week, buiten de Vacantiendoor een erkend socialist, zoo mogelijk den heer F. van der Goes aan stu denten colleges worden gegeven of lezingen worden gehouden over sociologie... Het is een raadsel wat Jacobus Scheltema, zoon van een rijke Leidse textielfabrikant, ertoe bracht om een dergelijke bepa ling in zijn testament op te ne men. Hij was op 15 juli 1851 ge boren en ging in 1870 aan de uni versiteit rechten studeren. Hij had allerlei functies in het stu dentencorps en hij was als Wil lem III een van de hoofdfiguren uit de studentenmaskerade van 1875. Maar hij moet wat zwakjes geweest zijn. Hij komt vaak niet op vergaderingen, vervult zijn rol van Willem III slapjes en hij studeert ook niet af. Óp een be paald moment veètigt hij zich - of wordt hij gevestigd? - op het ouderlijk bezit 'De Zandhorst' waar hij van 1891 tot aan zijn dood acht jaar later als ambte loos burger woont. Van contac- Het LUF stond echter voor een groot probleem. Want sociologie stond in die dagen bijna gelijk met socialisme en socialisme hield de al dan niet gewelddadi ge omverwerping van de be staande machten in. Revolutie! En dat aan die altijd zo liberale Leidse universiteit. Nee, er zat het bestuur weinig anders op dan het legaat te weigeren. Want Van der Goes, die sociaaldemo craat en medeoprichter van de SDAP. aan de Leidse universi teit? Dat nooit. Toen kwam een van de be stuursleden van het LUF, de pro fessor M.J. de Goeie, een conser vatieve liberaal, op een idee. In een brief aan zijn medebestuur ders wees hij erop dat de erflater zijns inziens de nadruk had ge legd op de wetenschappelijke bestudering van het sociale vraagstuk. Daarom was hij bij het LUF gekomen. Wil het Bestuur aan zijn wensch gevolg geven, dan kan het die taak alleen aan een Aka- demiscli leraar opdragen. Het ligt in den aard der zaak dat de ze titularis geen partijman kan wezen. Hij drong wel aan op geheim houding van een dergelijke op lossing. Men kan zich dat voor stellen. Het LUF vroeg nu aan profes sor W. van der Vlugt wie het bes te voor die colleges gevraagd kon worden. Nu was Van der Vlugt een vriendje geweest van Schel tema. Ze hadden beiden in het zelfde studentenblaadje gezeten, beide hadden ze aan de maskera de van 1875 meegedaan. Deze Van der Vlugt was ook wel een liberaal, maar eentje van het vooruitstrevende type, iemand J. Scheltema verkleed als koning en stadhouder Willem III (1659) tijdens een zogenaamde studentenmaskerade, (foto archief LSV Mi nerva) hoogste lof gepromoveerd en gaf op dat moment als privaat-do cent lessen in de sociologie aan de Utrechtse universiteit. Boven dien was ook hij een van de voor trekkers van het Leidse Toyn- bee-werk geweest. Hij had met arbeiders leesclubjes gevormd, had studenten opgepord een bi bliotheek voor arbeiders op te die zich verdienstelijk had ge maakt in het Toynbee-werk, dus bij de oprichting van het Leidse Volkshuis en de 'verheffing' van de Leidse arbeider. En hij kwam met een schitterend voorstel. Hij beval een student van hem aan, een zekere Sebald Rudolph Steinmetz. Die Steinmetz was een briljante man, hij was met de zetten. Maar van de socialisten moest Steinmetz niets hebben. Beter plaatsvervanger voor die enge Van der Goes kon het LUF zich niet wensen. Nu waren die twee elkaar al een paar keer in de haren gevlo gen. Toen Steinmetz in Utrecht zijn eerste rede had gehouden noemde Van der Goes hem een echte bourgeois, die van elke echt sociologisch inzicht versto ken zou blijven. En toen Van der Goes in 1899 privaat-docent in Amsterdam in de 'socialistische economie' werd, stuurde Stein metz een ingezonden brief naar de krant waarin hij uitlegde dat Van der Goes 'een fanatisch pro pagandist' was, totaal ongeschikt voor het wetenschappelijk 'vor- schen'. Een jaar later werd Steinmetz aangesteld om voor vier jaar col lege in de sociologie te Leiden te geven. Het is jammer dat Van der Goes er nooit achter gekomen is hoe die vork in de steel zat. Dat had een prachtig schandaal gege ven. Het grappige tenslotte is, dat Steinmetz in 1907 tot profes sor in de sociologie benoemd werd, niet te Leiden, maar te Amsterdam. Hij kon er met te vredenheid constateren hoe het privaat-docentschap van Van der Goes op niets uitliep bij gebrek aan belangstelling van de stu denten. WILLEM OTTERSPEER Van der Weijden onderscheiden LEIDEN - Burgemeester Goe- koop heeft vanmiddag een ko ninklijke onderscheiding uitge reikt aan Chr. van der Weijden. Van der Weijden nam vandaag, bij zijn 40-jarig ambtsjubileum, officieel afscheid als hoofd van de directie stadsvernieuwing van de gemeente Leiden. Hij werd bij die gelegenheid benoemd tot Of ficier in de Orde van Oranje Na- Van der Weijden begon zijn carrière bij de gemeente Noord- wijk in 1947. Op 1 maart 1955 trad hij in dienst van de gemeen te Leiden waar hij nauw betrok ken was bij de totstandkoming van het structuurplan voor de binnenstad, het verkeerscircula tieplan en vele stadsvernieu wingsplannen. Mede door zijn inzet kon veel rijkssubsidie wor den verworven voor het herstel van bruggen, rioleringen, wal- muren aanleg van groenvoorzie ningen en de bouw van bruggen. Naast zijn werk voor de ge meente Leiden heeft Van der Weijden zich ook ingezet voor onder meer de toenmalige amb- tenarenorganisatie ARKA, de Stichting Boerhaave (universi taire woonwijk) en tot op heden voor de Stichting tot Exploitatie van Bejaardencentra waar hij zich bijzonder heeft ingespannen voor de bouw van het verzor gingshuis Robijnzicht en het complex zelfstandige bejaarden- woningen Rob'ijnhof. Een aantal hofjes werd mede door zijn toe doen door de stichting verwor ven, gerestaureerd en geschikt gemaakt voor bewoning.

Leidsch Dagblad | 1987 | | pagina 17